Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tapasztalatok a Stahl könyvvel

Torolt_felhasznalo_193515
Torolt_felhasznalo_193515
Létrehozva: 2003. január 20. 15:36
Sziasztok. Nektek milyen élményeket szerzett Stahl Judit szakácskönyve?
Én a hétvégén próbálkoztam a Világ legjobb sült csirkéjével és jól be is faragtam vele, már ami a sütési technikát illeti. Nekem ugyanis nincs ilyen spéci tepsim, így fóliával kibéleltem én naiv a sütő alját , ráraktam a rácsra a dögöt, és az egész 5 perc múlva elkezdett füstölni. Az egész lakás ködös és büdös lett a szétfröccsenő vajtól. Nem tudom a szerző esetleg kemencében süti ezt a dolgot?! Szóval vigyázzatok a sütéssel!!!! Kinek milyen tapasztalatai vannak?
  1. 2006. január 12. 13:433401.

    Találtam még 1 Stahl-t.

    MOGYORÓS CSOKITORTA (Stahl)
    Hozzávalók:
    10 deka étcsoki
    15 deka mogyoró
    5 deka liszt
    1 teáskanálnyi sütőpor
    4 tojás
    10 deka vaj
    15 deka kristálycukor
    tálaláshoz tejszínhab
    Elkészítés:
    Előkészületként gőz fölött megolvasztok 10 deka étcsokit.
    Aztán 15 deka mogyorót a turmixban apróra darálok, majd kiöntöm egy tálba és hozzáadok 5 deka lisztet. A lisztes mogyorós keverékhez hozzáadok 1 teáskanálnyi sütőport, és ezzel a torta szárazanyag része kész is van.
    Gyorsan szétválasztok négy tojást. Miután ezzel megvagyok, egy keverőtálba teszek 10 deka vajat, 15 deka kristálycukrot és a vajat a cukorral habosra keverem. Mikor már jó krémes a keverék, hozzápottyantok egy tojássárgáját és ezzel is habosra keverem. Most jöhet a második tojássárgája és ez is az előző sorsára jut. Végül a harmadik és a negyedik sárgája már egyszerre is belekerülhet az egyvelegbe. A tojássárgájás cukros vajhoz hozzáadom a kihűlt, lágy, olvadt csokit és ezt is elkeverem benne.
    Aztán a megtisztított habverőkkel kemény habbá verem a tojásfehérjéket.
    Most már csak annyi van hátra, hogy hozzáadjam a cukros-tojásos-vajhoz a sütőporos-lisztes-mogyorót. Alaposan összekeverem az egészet.
    A felvert tojásfehérjét nem keverem egyszerre a csokis masszához, hanem első lépésként fogom és kiveszem a habból kb. az 1/5 részét és ezt durva mozdulatokkal összevegyítem vele. Ezzel fellazítom a tésztát. És amikor a csokis rész már jól keverhető, akkor a többi habot már csak óvatos, széles mozdulatokkal keverem a masszához.
    A kivajazott, kilisztezett tortaformába beleöntöm a tésztát és mehet is a sütőbe 35 percre.
    Extraként a tejszínhabba egy kis mogyorólikőrt keverek és úgy tálalom ezt a mennyei édességet.

    Ezt a megjegyzést nem tudom ki írta hozzá.
    Stahl-féle tortához jó tanács: én megcsináltam, kis módosítással: a tésztába belereszeltem egy narancs héját, a habtejszínt pedig nem likőrrel vertem fel (mert az nincs), hanem belefacsartam majdnem egy egész narancsot. Lányok, ha már ettetek finomat!!! Annyira jó, szuper és egyszerű,

    előzmény:
    vyvett (3399)
    2006-01-12  12:43
  2. 2006. január 12. 13:403400.

    Milyet szeretnél? Stahl-t? :-))) Mert akkor nem olcsó.  Van még pár torta elmentve. Ha kell.... de azok már nem Stahl.

    MENNYEI CSOKOLÁDÉTORTA (Stahl)
    (24 cmes formához)

    Hozzávalók:
    400 g keserű csokoládé,
    6 tojás,
    100 g cukor,
    3 evőkanál étkezési keményítő,
    fél cs sütőpor,
    100 g darált mandula,
    2 evőkanál rum (nem fontos)
    250 g lágy vaj (fontos),
    pici só,
    100 g porcukor (a kész torta szórásához, de ez el is maradhat)
    zsemlemorzsa a formához.

    250 g csokoládét kis darabokra törünk, majd gőz fölött 2 evőkanál vízzel felolvasztjuk. Egy tortaformát kivajazunk, megszórjuk a morzsával, a sütőt előmelegítjük kb. 175 fokra. (légkeverésesnél 160 fok)
    A tojásokat kettéválasztjuk, a sárgákat kikeverjük a cukorral és az olvasztott csokoládéval (ha akarjuk beletehetjük a rumot), belekeverjük a vajat (1 evőkanálnyit félreteszünk a mázhoz). A keményítőt elkeverjük a mandulával, majd a csokismasszához adjuk, jól kikeverjük.
    4 tojás fehérjét pici sóval kemény habbá felverjük (a maradék kettőt más sütihez felhasználhatjuk én általában mandulás tallért csinálok a la SJ), majd a csokismasszához lazán beleforgatva hozzáadjuk.
    A tésztát beleöntjük a formába, alufóliával betakarjuk és kb 35 percig sütjük a középső rácson Akkor jó a torta, ha a közepe még egy ici-picit lágy.
    Rácson hagyjuk kihűlni, majd a maradék csokoládét felolvasztjuk, hozzáadjuk a félretett 1 evőkanál vajat és a tortára öntjük a csokimázt.

     

    előzmény:
    vyvett (3399)
    2006-01-12  12:43
  3. Torolt_felhasznalo_193515
    Torolt_felhasznalo_193515
    2006. január 12. 12:433399.
    sziasztok.
    csak nem meghal a topik a harmadik születésnap előtt??

    jövő héten lesz a kislányom szülinapja, akkor indítottam az oldalt elkeseredésemben.
    húú de sokminden történt azóta......

    a témához visszatérve kaphatnék egy jó tortareceptet?
    gyors olcsó finom! több kivánságom nincs!
    előre is köszönöm!

    üdv. Yvett
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. január 3. 19:153398.

    Hat persze, a szakacsok egymastol tanulnak, a korok izles szerint valtoznak az etrendek. csak azt nem szeretem mikor valaki ugy adja elo, mintha o talalta volna fel. A paprikaskrumplit.

    Ha koruljarsz a vilagban ugyanaz a fajta etelk sokfelekeppen megtalalhato, minden kozep-europai nepnek vagy gomboca, nemcsak a cseh knedli letezik. Az olaszok husgombocos paradicsommartasos  spagettijet  a svedek mas fuszeres level talaljak, anyosom "szaftos fasirtnak" hivta.Stb. 

    A padliozsan kreaciodrol jut eszembe, van egy nagyon finom provansz-i valtozata, amikoris az elore  kicsit megsutott padlizsan szeleteket  leretegezed cukkin szeletekkel es finom erett paradicsommal karikara vagva. Boven locsolgatod olivaolajjal, meg szorod kegyetlenul ra a sot, borsot, provansz-i fuszerkevereket/ ha az nincs akkor kakukkfu+rozmaring is megteszi/ A vegen prezli a tetejere, sutobe megy 45 percre.

    ha meg minidig szereted a padlizsant probald ki!

    előzmény:
    Hema_57 (3396)
    2005-12-27  13:20
  5. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2005. december 27. 14:113397.
    Szia, csak ezt találtam, igaz hogy nem sertés hanem csirke, de van benne balzsamecet

    MÉZES-DIÓS CSIRKEMELL
    Hozzávalók:
    1 csirkemell
    5 deka vaj
    1 teáskanálnyi balzsamecet
    1-2 evőkanálnyi méz
    1, 5 deci tejszín
    10 deka dió
    olívaolaj

    frissen őrölt bors
    Elkészítés:
    A csirkemellfilét kettévágom és egy kicsit kikloffolom. Mindkét oldalát megsózom, megborsozom.
    Aztán egy serpenyőbe olívaolajat öntök és jól felforrósítom. Mikor már kellően meleg, beleteszem a hússzeleteket és fél-fél percig mindkét oldalán megpirítom. Ha már szép aranybarna a hús mindkét oldala, takarékra fordítom alattuk a lángot és kb. 5 deka vajat pottyantok hozzájuk. Végül oldalanként 3-4 perc alatt készre sütöm a csirkeszeleteket.
    A megsült hússzeleteket félre teszem egy tányérra.
    A serpenyőbe öntök 1 teáskanálnyi balzsamecetet, amivel feloldom a húspörcöket, aztán hozzáöntök 1-2 evőkanálnyi mézet. Szép lassan megkaramellizálom, aztán hozzáöntök 1, 5 deci tejszínt is és szépen összeforralom az egészet. Tekerek bele egy kis borsot is. Majd fogom és az előre illatosra pirított diót mozsárban durvára töröm, majd ezt is a vajas-mézes mártásba szórom. Kb. 3 perc alatt jól összeforr a mártásom is és nincs más hátra, minthogy tálaláskor a csirkeszeletekre csorgassam ezt az isteni öntetet. 2 nagy adag lesz belőle.
    előzmény:
    Libling (3395)
    2005-12-25  20:05
  6. 2005. december 27. 13:203396.

    Hát igen!Lehet, hogy a húsleves receptjét sem Horváth Ilona találta ki, mert én olvastam az 1922-es kiadású szakácskönyvben is!
    Minden kornak megvannak a receptjei. Valahogy ugyanazokat az alapanyagokat a kor szakácsai és háziasszonyai ugyanolyan eljárással készítik el, max. némi eltérés van a  fűszerezésben.
    Erre van egy saját tapasztalatom. Még vegetariánus létem elején kreáltam magamnak egy padlizsánból, paradicsomból, mozzarellából álló ételt, mediterrán ízesítéssel. Nem szerettem étterembe járni még utazások alatt sem, mert az éttermekben kizárólag rántott sajtot, rántott gombát és rántott karfiolt lehetett enni, ami bizony nagyon unalmas. Már az is változatosságnak számított, ha csőben sült karfiol szerepelt az étlapon. Így aztán nem túl nagy reménynel ültem be Győrben egy étterembe, ahol az étlapon, egy addig még sosem látott étel nevét láttam, és képzeljétek, ugyanazt az ételt takarta, amit én kreáltam magmnak, csak itt szépen körbe volt rakva minden hozzávaló, és a tetején olvadozott a mozzarella. Pedig én még nem is tanultam szakácsiskolában!  Ja! Azóta én is körberakva késszítem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (3393)
    2005-12-22  02:55
  7. 2005. december 25. 20:053395.

    Sziasztok!

    Nem ismeritek véletlenul azt a receptet, amit egy régebbi musorában mutatott be Stahl, és sertésszeletet sutott ki benne hirtelen, serpenyoben? Volt benne asszem mustár, meg balzsamecet - valahova felírtam, most mégsem találom...Ha valakinek meglenne, kérem ossza meg velem!

    Koszonom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_193515
    Torolt_felhasznalo_193515
    2005. december 23. 11:113394.

    Boldog karácsonyt kívánok Mindenkinek!
    Yvett
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. december 22. 02:553393.
    ha elore bepacolod ebben a keverekben a combokat, majd serpenyoben egy kicsit atsutod oket /forgatva/ mondjuk 10 -percre- a husnak jobb ize lesz es kevesebb gondod lesz a paclevel.

    Nem akarok unnepronto lenni, de ezt a receptet sem S, Judit talalta ki.
    azzal egyutt finom es egyszeru. En egy itteni magazinban olvastam kb. 6 eve. A kulonbeseg az, hogy az altalad felsorolt hozzavalokon kivul aprora vagott hagymat is kell hozza tenni.

    Tovabbi jo fozocsket!
    előzmény:
    kerkow (3392)
    2005-12-21  21:39
  10. 2005. december 21. 21:393392.

    INDIAI CSIRKECOMB
    Hozzávalók: 6 csirkecomb, só és frissen őrölt bors
    A páchoz:
    ½ evőkanál köménymag, ½ evőkanál koriandermag, 1 ujjnyi darabka friss gyömbér vagy ½ kávéskanál őrölt gyömbér, ¼ kávéskanál őrölt fahéj, 2-3 gerezd fokhagyma, 3 dl joghurt, 2 evőkanál olívaolaj
    Elkészítés:
    Előmelegítem a sütőt 200 fokra (gázsütőn 6-os fokozat).
    Előkészítem a csirkecombokat. Leszedem róluk a bőrüket, az egyik felükön óvatosan beirdalom mindegyiket, majd megsózom, megborsozom őket, és mindet félreteszem egy kicsit.
    A páchoz először egy tálba öntöm a joghurtot, aztán egy száraz, pici serpenyőben kevergetve megforrósítom a köménymagot és a korinadermagot, hogy illatosabbak legyenek, majd mozsárban megtöröm őket és a joghurthoz öntöm ezeket is. Utána meghámozom a gyömbért, és a kézi reszelő apró lyukú oldalán hozzáreszelem a fűszeres joghurthoz. A páchoz már csak a fahéj, egy kevés olívaolaj só és bors hiányzik. Hogy még ízesebb legyen, belereszelem a fokhagymagerezdeket is. Ha mindez belekerült a joghurtba, az egészet alaposan összekeverem.
    A vágódeszkán várakozó csirkecombok egyik felét alaposan bekenem a páccal, majd egy tepsibe helyezem őket úgy, hogy a bekent oldaluk nézzen lefelé. Végül megkenem a combok másik oldalát is. A maradék pácot pedig, óvatosan rájuk csurgatom.
    A tepsit letakarom alufóliával, és beteszem a forró sütőbe. Először 40-45 percig sütöm a csirkecombokat, majd lekapom róluk a fóliát, és anélkül további 10-15 percre visszateszem őket. Így belül omlósan puhák lesznek, kívül pedig szép, pirult színük lesz. Ha a beléjük szúrt hústű nyomán nem rózsaszín, hanem áttetsző lé jön ki belőlük, készen vannak.
    4-6 adag lesz belőle.

    En mar megcsinaltam, de tobb lett a szosz mint az Ove es igy nem pirult meg a csirke(mert elfedte a szosz...)de az ize finom igy is.

    előzmény:
    Kata11 (3389)
    2005-12-16  12:19
  11. 2005. december 21. 07:023391.

    Sziasztok! latom a muffinozas gyakran elofordul mindenki menetrendjeben...En eveken at sokat csinaltam amig a gyerekek otthon laktak. Este ossze lehet keverni a masszat es reggel csak megsutni, akkor aztan tenyleg gyorsan megvan. Suliba is elviheto . neha dupla adagot kevertem ossze es a felet betettem a fagyoba- ha este kiteszed a konyhaasztalra masnap reggelre kienged, sutheto.
    Kulonosen azok a jok amiben gyumolcs van / banan, barack, malna, kokeny, stb . vagy repas, cukkinis.. a tul edesek soxor nehezek tudnak lenni. Kalorianehezek.
    Ha valakit erdekel a Karacsonyi menu topic-on van egy jokulseju "Adventi muffin" recept, tele szaritott gyumolccsel, hasonlo finomsagokkal.
    Kellemes Unnepeket !

    u.i. Stahl-t es Jamie Olivert ugyan en sosem emlitenem egy napon, dehat kinek a pap, kinek a papne...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. december 16. 12:213390.

    tárgytalan, megtaláltam! :-)

     

    előzmény:
    Kata11 (3389)
    2005-12-16  12:19
  13. 2005. december 16. 12:193389.

    Sziasztok!

    A mai joghurtos csirke receptjét valaki megadná nekem?

    Előre is köszi! :-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548436 (3388)
    2005-12-15  08:42
  14. Torolt_felhasznalo_548436
    Torolt_felhasznalo_548436
    2005. december 15. 08:423388.

    Csak néhány szolíd megjegyzésem volna.

    3dkg liszt nem egy evőkanál, hanem három. Neked most tulajdonképpen Judit dekoltázsa nem tetszik? MELLesleg szerintem abszolút visszafogottan öltözik, nem értem a problémád. Bár tény, hogy a Buday által mutatott dekoltázshoz képest Judité igencsak mély

    A mozzarella az egyik kedvenc sajtom, pont azért mert olyan jellegtelen. A mini mozzarella golyókat kifejezetten szeretem az utolsó pillanatban beledobálni a tésztába. A parmezán pedig véleményem szerint nem drága. Gondolj bele mennyi trappista sajtot raksz egy szószra és mennyi parmezánt? Sokkal töményebb íze van, alig kell belőle és mégis karakteres jelleget ad a tésztának.

    Másrészt nem tudom honnan veszed a bátorságot, hogy a semmiből előtörve kritizáld az ide járó háziasszonyokat? Itt téged senki nem bántott. Judit receptjei egyszerűek, ha hazaesünk munka után, gyorsan elkészíthetőek. Az pedig, hogy megmondja miből pontosan mennyi kell, nagyon hasznos dolog a kezdő háziasszonyoknak.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291534 (3379)
    2005-12-12  15:01
  15. 2005. december 15. 07:313387.
       
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914570 (3383)
    2005-12-13  14:33
  16. 2005. december 14. 10:343386.
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_456907 (3385)
    2005-12-14  10:16
  17. Torolt_felhasznalo_456907
    Torolt_felhasznalo_456907
    2005. december 14. 10:163385.
    SZILVÁS-MÁKOS MUFFIN

    Hozzávalók:
    10 deka magozott aszalt szilva
    kb. 1 deci rum
    15 deka liszt
    5 deka őrölt mák
    2 teáskanál sütőpor
    1 teáskanál szódabikarbóna
    ½ teáskanál őrölt fahéj
    10 deka cukor
    1 deci tej
    10 deka joghurt
    1 tojás
    7½ deka vaj, felolvasztva és langyosra hűtve
    Elkészítés:

    A sütőt előmelegítjük 200 fokra (gázsütőn 6-os fokozat), és a muffintepsi horpadásait kibéleljük egy-egy papírkapszlival. Ha szilikon muffinformát használunk, nincs szükség előkészítésre.
    Az aszalt szilvát apróra vágjuk, beleszórjuk egy kisebb fazékba, és ráöntünk annyi rumot, amennyi ellepi. Erős lángon felforraljuk, aztán levesszük a tűzről, és félretesszük, hogy a szilva a rumban hűljön ki.
    Egy nagy tálban összekeverjük a lisztet, a mákot, a sütőport, a szódabikarbónát, az őrölt fahéjat és a cukrot
    A tejet kézi habverővel összekeverjük egy mérőkancsóban a joghurttal, a tojással és az olvasztott, langyos vajjal.
    A lisztes keverékhez hozzáöntjük a tejes egyveleget, és fakanállal összekeverjük a kettőt. Ezután leszűrjük a rumban kihűlt szilvát, alaposan lecsöpögtetjük, és hozzávegyítjük a masszához. A tészta ezzel készen van.
    A kész tésztát arányosan szétosztjuk a muffintepsi horpadásaiban, és a szilvás-mákos muffinokat 20-25 perc alatt megsütjük.

    12 muffin lesz belőle.
    előzmény:
    szsziszka (3384)
    2005-12-14  09:51
  18. 2005. december 14. 09:513384.

    Sziasztok!

    Bocs, a bekontárkodásért, segítséget kérnék: a Stahl-féle aszaltszilvás-mákos muffin receptjét keresem, de nem találom sajnos. Bogarászni meg "tűt a szénakazalban" melónak érzem. Tud valaki segíteni?

    Köszi szépen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_914570
    Torolt_felhasznalo_914570
    2005. december 13. 14:333383.
    " A budayét a munkások és a fözni tudók csinálják"

    1. bazeg, a munkások dolgoznak és nem főzőcskeműsorokat néznek
    2. krumplifőzeléket esznek fasírttal
    3. az is hülye, aki bármilyen recept elkészítését szó szerint betartja - majd biztos reszelgetem a turmixgépbe a fokhagymát meg vagdosom a petrezselymet, nem?
    4. egy sajtos tésztához nincs szükség semmi extra hozzávalóra, persze stahlra sem.
    5. aki főzni tud, az ihletet merít az ilyen műsorokból, és jó eséllyel nem főzi meg tök ugyanazt, amit a képernyőn lát

    elmész te a búsba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291534 (3389)
    2005-12-12  15:40
  20. Torolt_felhasznalo_610645
    Torolt_felhasznalo_610645
    2005. december 12. 15:593382.
    Te nem férfi vagy, legfeljebb himnemü! Egy férfi nem kavarna egy főzős topicon a nők között. Fene tudja, te miért teszed.
    Neked rögeszméd a Stahl, nem tudsz másról beszélni, csak őt ócsárolni. Ha már nézed a műsorát, nézegessed inkább a dekoltázsát, de a főzéshez nem értesz, az világos!
    Menj le szépen a kis fűszeresedhez, főzd meg a paprikás krumplidat, de csöndben!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291534 (3391)
    2005-12-12  15:46
  21. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2005. december 12. 15:533381.
    Na azért ne túlozzunk...hogy férfi vagy. Az igazi férfi nem a nőkkel kötözködik az nlc-n...ráadásul egy főzős topikban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291534 (3391)
    2005-12-12  15:46
  22. 2005. december 12. 15:483380.
    nalátod, akkor különbozünk.. miért alkotsz Te véleményt rólunk, akik itt irogatunk? hiszen azt sem tudod mi kerül nálunk minden nap az asztalra.. szóval szeritnem nem baj ha vkinek más a véleménye, csak jó lenne normális keretek közt tenni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291534 (3391)
    2005-12-12  15:46
  23. 2005. december 12. 15:413379.
    Te melyik kategória vagy? mert hogy nő az nem vagy, az biztos  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291534 (3389)
    2005-12-12  15:40
  24. 2005. december 12. 15:283378.
    Ne foglalkozzatok vele,nem 100-as a drága 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432508 (3375)
    2005-12-12  15:11
  25. 2005. december 12. 15:233377.
    A sarki fűszereshez pedig: akinek háztartása van az ált nem szokta hagyni hogy kifogyjon a készleteiből, fűszerileg sem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top