Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sütik-képpel

sunday
Létrehozva: 2006. január 28. 09:03

Sziasztok!!!

Szeretnék fincsi sütirecepteket kapni ha lehet képpel együtt!!! Én tegnap csináltam ezt az almatortát (a receptet Alchritól kaptam) ha érdekel valakit szívesen odaadom...Nagyon könnyű elkészíteni!!!

  1. 2009. Április 6. 11:0576501.

    Sziasztok Sütisnőcik,

    bennetek nem lehet csalódni!  Annyira gyönyörűségeseket készítettek ismét, hogy el vagyok tőlük alélva!

    Hát tudod Zooj45! amiket műveltetek kislányoddal, teljesen lenyűgözött! Nagyon nagy gratula, hyper ügyesek vagytok!

    Nyesti klassz lett a Sachered, anyósoddal nagyon úrilányként viselkedsz! Milyen féltékeny már rád, hihetetlen !

    Adelid szuper a Málnás álmod!

    Szemirámisz kérem a kikko receptjét, léccccci!

    Floryka mentettem a répatorta recit, nagyon tetszenek a répamuffinjaid!

    Riti00 nyúltortád mentve! nagyon ötletes!

    Nobilis annyira helyesek a kisvakondjaid! Már látom az én vaksikáimat túlbonyolítottam a tiédhez képest. Mindig tanulok valamit, köszi!

    Ilike szépen sikerült a kakaós virágod!

    Kislányommal (na ez túlzás, 1X kinézett a konyhába, hogy készen vannak-e) mi ezt a csokis-meggyes muffint sütöttük:

    Ötvözet több reciből, nagyon-nagyon könnyű, finom tészta!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. Április 6. 11:0076500.
    Köszi szépen
    előzmény:
    *Csillagvirág* (76487)
    2009-04-06  10:00
  3. 2009. Április 6. 10:5976499.

    Örülök,hogy jó ötletet adtam. akkor a mákosnak külön

    örülni fognak

    Én is örülük,hogy ízlikmég a páromat is rá szeretném szoktatni.

    a zöld-ra.

     

    Nem ez sós-sajtos de édesen is lehet csinálni vagy csak simán. 

    előzmény:
    nyestkutya (76495)
    2009-04-06  10:24
  4. Torolt_felhasznalo_214126
    Torolt_felhasznalo_214126
    2009. Április 6. 10:4476498.

    Hétvégén mág próbálkoztama rózsákkal, aszerint emit ajánlottál, de nekem az már nem állt össze sehogy, golyóba sem, nemhogy még formázzam :(

    Kicsit elkeseredtem, hogy nem sikerül a pillecukros díszítés..

    Azt hiszem vasárnap fogom odaadni a tortát, csak vár rá egy kb egy órás autóút, és talán ez a bevonat kibírta volna..

    Ott már nem lesz alkalmam díyzíteni, tehár nem tudom pl hulalás habbal vagy ilyesmivel befejezni..

     

    A fél adag masszát félretettem hűtőbe, annak még valószínüleg nekiállok, hátha abból is sierül mág egy pár rózsa.. Az a baj hog ynagy reményekkel indultam neki, és csak rózsaszín masszát csináltam, zöld még nincs a leveleknek.. Gondoltam csinálok több rózsaszín rózsát, eláll és majd ha szükség lesz rá előveszem... a zöld masszához már kedvem sincs.. de muszáj nekik leveleket kreálni, viszont fogalmam sincs hogy mitől fog a tortán maradni, illetve mivel kéne majd ráragasztani a leveleket, mert ilyen keményen legurul a tortáról szerintem :)

    előzmény:
    *Csillagvirág* (76494)
    2009-04-06  10:12
  5. 2009. Április 6. 10:4276497.

    Köszönöm, aranyos vagy.

     

    De nem is igazán az a lényeg, hogy szép, hanem valóban finom. Örök hála érte Illeskrisztikének. 

     

    Szia Ili. 

    előzmény:
    *Csillagvirág* (76489)
    2009-04-06  10:07
  6. 2009. Április 6. 10:2876496.

    Gratulálok csodaszép lett a kosarad. Igazából a torta részéről szeretnék érdeklődni, mert Édesanyámnak is nemsokára lesz a szülinapja és gondoltam elkészítem. A virágokat láttam mikor készítetted, de leramadtam arról, hogy a kosár hogyan készült.

     

    Köszönöm szépen amennyiben megosztod velem. 

    előzmény:
    zooj45 (76471)
    2009-04-05  22:53
  7. 2009. Április 6. 10:2476495.

    Milyen jót mondtál.... ráadásul a mákvirágot már próbáltam is, és a Tesómék tökre szeretik a mákosat, meg ott nem is esznek, ergo biztos nagyon fognak neki örülni! Átnézem, mi kell hozzá, és viszek ki olyat, amit esetleg ott nem lehet kapni.. sztem a mák és a friss élesztő lesznek ezek.

    Köszi a tippet! 

    Örülök, hogy ízlik a zöld tea! 

     

    Szerintem nagyon édik a nyuszizsömlék! Édes a tésztájuk? 

    előzmény:
    timi30 (76488)
    2009-04-06  10:06
  8. 2009. Április 6. 10:1276494.
    Nekem nem keményedett meg. Olyasmi állagú lett, mint a marcipán.
    előzmény:
    Mimi73 (76479)
    2009-04-06  07:04
  9. 2009. Április 6. 10:1176493.
    CSODASZÉPEK!
    előzmény:
    zooj45 (76471)
    2009-04-05  22:53
  10. 2009. Április 6. 10:0976492.
    (Pszt! Megsúgom titokban, nem azért sütök hajnalban, mert jó háziasszony vagyok, hanem azért, mert nem tudok aludni, sajnos. De ez titok.)
    előzmény:
    Afraa (76456)
    2009-04-05  17:33
  11. Torolt_felhasznalo_214126
    Torolt_felhasznalo_214126
    2009. Április 6. 10:0976491.

    Szia!

    Sajnos csak kimásoltam, nem tudom már kinek az oldalán találtam.

     

    Feloldunk 2 csomag (14 gr) zselatint 6 evőkanál vízzel. Majd a 3 dl porcukorból és kb. 1 dl vízből cukorszirupot főzünk (a videón adnak hozzá kukorica szirupot is, ami otthon valószínű nincs, de nem is fontos annyira. Az állaga lesz lágyabb és szivacsosabb a kukorica sziruptól) .

    A zselatint és a cukorszirupot összeöntjük, adunk hozzá egy csipet sót, 1 vaníliás cukrot, vagy 1 kávéskanál vanília aromát, és az elektromos mixerrel addig verjük, amíg fehér tojáshabhoz hasonló hab nem keletkezik. Ha nem fondanthoz használjuk fel, hanem önálló édességként, akkor adhatunk hozzá kakaóport, különböző ízesítéseket, étkezési menta AROMÁT, mandula aromát, narancs aromát stb. és színezhetjük is.

    Amikor kemény habbá vált, egy zsírpapírral kibélelt olajjal bekent formába öntjük és hideg helyre tesszük. Ha megdermedt, kockára vágjuk és fele-fele arányú kukorica keményítővel elkevert porcukorba forgatjuk a kockákat. Műanyag dobozban tároljuk.

     

    előzmény:
    PELYHESKISKACSA (76423)
    2009-04-04  22:08
  12. 2009. Április 6. 10:0976490.

    miért rakta be idézetként???

    ez az nlc

    előzmény:
    timi30 (76488)
    2009-04-06  10:06
  13. 2009. Április 6. 10:0776489.
    Nagyon szép a (kakaós) mákvirágod!
    előzmény:
    vanko.ili (76431)
    2009-04-05  08:03
  14. 2009. Április 6. 10:0676488.

    Jó reggelt!

     

    Zooj, ez eddig a leggyönyörűbb virágkosár, és az a cserepes is lélegzetelállító!!! Nagyon ügyik vagytok a Lányoddal együtt!!!! Anyudat Isten éltesse! Elhiszem, hogy büszkélkedett velük, csodásak! Tényleg, utána szépen kiszedegettétek a virágokat, és felvágtátok? 

     

    Olgis, jó ár az 1800 a marciért! Metróban van hasonló áron, meg néha az Ázsiában, de amúgy mindenhol drágább.

     

    Hú, de felcsigáztatok ezzel a túrós kiflivel, és nagyon jól is néz ki.... elgondolkodtató... hogy mikor készítsem el

     

    BAbikám...ezer bocs, elfelejtettem megköszönni a jótanácsaidat, pedig ha nem mondod, hogy csináljam, tuti nem sikerült volna ilyen jól a csokibevonatom... szóval köszönöm szépen!!! 

     

    Makka, nekem is nagyon tetszik a tortád!  

     

    Riti, a Te nyuszikád is nagyon cuki :) és nem mellékesen biztos isteni!

     

    Latsia, igen, ez a tejfölös-tejszínes a citromos álom is. Nem tudom, ki a kitaláló, de jó kis reci. Nálunk a családban ilyen narancstorta futott már a tini éveimben.. azóta minden gyümölccsel feltalálja valaki. Ugyanez a tejfölös epermisu is, meg a málnás csoda, meg a citromos álom, minden íz más nevet kap  Ja, Tasaya is legyártott egy kókuszos-ananászos trópusi érintést, az is hasonló.

     

    Timi, tudod, a jólneveltségem. Attól, hogy ő nem dícséri, ha finomat csinálok, én úgy szoktam, hogy ha valami finomat eszem, az "ellenségemnek" is megdícsérem.. attól nem én leszek kevesebb

     

    Reggel megkérdeztem a Páromat, leszavazta az epres álmot, és inkább citromosan szeretné a tortát.. lehet, hogy a képzavar kedvéért teszek rá pár szem epret, a kisfiúknak úgy csábítóbb lenne. 

     

    Már alig várom, micsoda gyönyörűségek fognak kikerülni a kezeitek közül Húsvétkor. Mi pont Húsvétkor (szombaton este) elutazunk a Tesómékhoz Angliába 10 napra, ott nem hiszem, hogy nagyobb sütkérezést csapnánk a 4 kisfiú mellett.. szerintetek mennyire leszünk kipihentek, amikor hazajövünk? Viszünk a bőröndben kötözött sonkát, ott nem kapni, és hát csak az az igazi húsvéti csemege!

     

    Szép hetet mindenkinek!! 

     

     

    idézet:
    nyestkutya (76506)
    2009-04-06 09:11:59

    Igazad van attól nem leszel kevesebb.

    Hát ha a párod citromosat szeretne akkor legyen az ő kedvére

    végülis az ő szülinapja.Gondolom kétfélét nem akarsz csinálni.

    Azért szuper húsvéti kirándulásotok leszmég ha nagyon 

    elfogtok fáradni akkor is.

    Kell is a sonka nincs húsvét sonka nélküla tormát se felejts el!

    Süssél egy mákvirágot és el is intézted a süteményt

    Én is azt sütök csak diósan

     

    Vettem a lidl-ben zöld citromosat,azt iszogatomennek 

    egész finom íze van.

     

    előzmény:
    nyestkutya (76484)
    2009-04-06  09:11
  15. 2009. Április 6. 10:0076487.
    De jók ezek a nyuszik!
    előzmény:
    timi30 (76486)
    2009-04-06  09:54
  16. 2009. Április 6. 09:5476486.

    Sziasztok Lányok!

     

     

    De sok finomság készült a hétvégén

    ügyesek vagytok nagyon

     

    Aranyos Riti  nyuszi tortája.

     

    A túrós kiflit már én is megsütöttem régebben,tényleg nagyon finom

    Szemirámisz gyönyörű kalácsokat és bucikat sütött.

     

    A legeslegszebb a virágkosár és a csepes virág

     

    Én is sütöttem vasárnapra sütit.Innen van a recept.

    Túró rudi szelet

    Nagyon finom lett

     

    Küldtem be Riti Húsvéti receptpályázatára egy zsemle nyuszi

    receptet.Remélem jó lesz.Ti mit szóltok hozá??

     

    Szép napot mindenkinekvégre süt a nap és igazán tavasz

    van

    Üdv:Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. Április 6. 09:1576485.
    Ilike, megnéznéd, amit Mimi kérdezett a 76501-ben a pillecukorról? Engem is kérdezett priviben, de ez egyáltalán nem az én asztalom, úgyhogy sajna nem tudtam segíteni Hátha Te, vagy más, aki foglalkozott vele mostanában, tudná a válasz(oka)t. Köszi!
    előzmény:
    vanko.ili (76482)
    2009-04-06  08:39
  18. 2009. Április 6. 09:1176484.

    Jó reggelt!

     

    Zooj, ez eddig a leggyönyörűbb virágkosár, és az a cserepes is lélegzetelállító!!! Nagyon ügyik vagytok a Lányoddal együtt!!!! Anyudat Isten éltesse! Elhiszem, hogy büszkélkedett velük, csodásak! Tényleg, utána szépen kiszedegettétek a virágokat, és felvágtátok? 

     

    Olgis, jó ár az 1800 a marciért! Metróban van hasonló áron, meg néha az Ázsiában, de amúgy mindenhol drágább.

     

    Hú, de felcsigáztatok ezzel a túrós kiflivel, és nagyon jól is néz ki.... elgondolkodtató... hogy mikor készítsem el

     

    BAbikám...ezer bocs, elfelejtettem megköszönni a jótanácsaidat, pedig ha nem mondod, hogy csináljam, tuti nem sikerült volna ilyen jól a csokibevonatom... szóval köszönöm szépen!!! 

     

    Makka, nekem is nagyon tetszik a tortád!  

     

    Riti, a Te nyuszikád is nagyon cuki :) és nem mellékesen biztos isteni!

     

    Latsia, igen, ez a tejfölös-tejszínes a citromos álom is. Nem tudom, ki a kitaláló, de jó kis reci. Nálunk a családban ilyen narancstorta futott már a tini éveimben.. azóta minden gyümölccsel feltalálja valaki. Ugyanez a tejfölös epermisu is, meg a málnás csoda, meg a citromos álom, minden íz más nevet kap  Ja, Tasaya is legyártott egy kókuszos-ananászos trópusi érintést, az is hasonló.

     

    Timi, tudod, a jólneveltségem. Attól, hogy ő nem dícséri, ha finomat csinálok, én úgy szoktam, hogy ha valami finomat eszem, az "ellenségemnek" is megdícsérem.. attól nem én leszek kevesebb

     

    Reggel megkérdeztem a Páromat, leszavazta az epres álmot, és inkább citromosan szeretné a tortát.. lehet, hogy a képzavar kedvéért teszek rá pár szem epret, a kisfiúknak úgy csábítóbb lenne. 

     

    Már alig várom, micsoda gyönyörűségek fognak kikerülni a kezeitek közül Húsvétkor. Mi pont Húsvétkor (szombaton este) elutazunk a Tesómékhoz Angliába 10 napra, ott nem hiszem, hogy nagyobb sütkérezést csapnánk a 4 kisfiú mellett.. szerintetek mennyire leszünk kipihentek, amikor hazajövünk? Viszünk a bőröndben kötözött sonkát, ott nem kapni, és hát csak az az igazi húsvéti csemege!

     

    Szép hetet mindenkinek!! 

     

     

    előzmény:
    zooj45 (76471)
    2009-04-05  22:53
  19. 2009. Április 6. 08:5776483.

    Köszönöm,

    Húsvétra kipróbálom.

    előzmény:
    *Csillagvirág* (76328)
    2009-04-03  17:34
  20. 2009. Április 6. 08:3976482.

    Egyszerűen nem jutok szóhoz, annyíra gyönyörű lett a kosarad, meg a cserepesvirág. Visszaolvastam a priviket- mert nem hiszem el, hogy Te voltál a kis bizonytalan, segítséget kérő- hogy csinálod ??? stb. !!

     

    Ennyire szépet tényleg ritkán látni, a tulipánt hogy csináltad? Szóval letaszítottál a "Pillecukorvirág" trónról.

    Na ez csak vicc volt !!!

     

    Szóval gratulálok, nagyon-nagyon ügyes vagy, kicsi lányoddal együtt .

     

    Mindenkinek jó hetet, szia Ili.

    előzmény:
    zooj45 (76471)
    2009-04-05  22:53
  21. 2009. Április 6. 08:0476481.

    Hát ez a kosár egyszerűen csodálatosnagyon szuper lett a

    cserép isügyes vagy nagyon és a kisányod is

    A tulipánt hogy csináltad???

    előzmény:
    zooj45 (76471)
    2009-04-05  22:53
  22. 2009. Április 6. 08:0076480.

    Szia nyesti!

     

    Jaj de örülök,hogy jól sikerült a módosításokkal is a tortád.

    Az meg pláne öröm,hogy ízlett mindenkinek

    Ha anyósod megette akkor biztos ízlett neki,hibát nem talált benne

    leszólni nem tudott de nem akart megdícsérni se.(szerintem) ha nem 

    dícséri meg a főztödet te miért dícsérgeted az övét??Tudod én mikor

    mondanék neki bármit is

     

    Biztos ízleni fog az epres álom anyukádéknak.pénteken én is csináltam

    hamar elfogyot nem is tudtam fotózni.Igaz ez a mostani eper íze még

    nem az igazi de azért megettük

     

    Üdv:Timi

    előzmény:
    nyestkutya (76451)
    2009-04-05  16:06
  23. 2009. Április 6. 07:0476479.

    Jó reggelt Lányok/Asszonyok!

     

    Pillecukros kérdésem lenne. Ha ezzel boritom a tortát, nem keményedik ehetetlenre? Ami virágot  csináltunk, az ugyanis pár óra alatt kőkemény lett. A boritás alá kell kenni vajkrémet, ugye?

    Néztem videókat, láttam hogy valamivel megkenik a diszeket, amiket a "boritásra" tesznek. Mi az az átlátszó lötyi?

     

    Na, most hirtelen ennyi jutott eszembe, de majd amikor csinálom, biztos fogni fogom a fejemet:)))

     

    Előre is köszönöm a segitséget!

     

    Mimi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. Április 6. 07:0176478.
    Csodálatosan szépek lettek!Büszke lehetsz a Kislányodra, nagyon ügyeskezű!
    előzmény:
    zooj45 (76471)
    2009-04-05  22:53
  25. 2009. Április 6. 06:5476477.
    Sziasztok!

    Nyesti, ez a Citromos álom Kismanka MÁLNÁS CSODÁJA /ami évek óta sikerrel készítünk sokan az NLC-n/ citrommal, vagy más recept szerint készül?
    Köszi ha valaki válaszol!
    előzmény:
    nyestkutya (76469)
    2009-04-05  21:17
  26. 2009. Április 6. 06:0076476.

     

    Jó reggelt Lányok!

     

    Nem semmi a hétvégi termés! mi lesz itt Húsvétkor! Szóval akkor kezdem......

     

    Zooj: Eszméletlen a virágkosarad meg a csereped, dobtam egy hátast mikor megláttam! nem csodálom, hogy anyukád büszkélkedett vele...!

    Nikkancs: a túróskiflivel már régóta szemezek, most már tényleg megcsinálom, nagyon guszta!

     

    Bigacsiga: nagyon jópofák a formáid, ez egy tálon van különböző mintával?

     

    Nyesti: A sacher torta receptje mentve, nagyon tökéletes!!!

     

    Adelid: Hű, ez a Málnás álom....biztos nagyon finom! Mikor lesz már málna eés eperszezon????!!!!

     

    Szemirámisz: A sós bucit hogy csinálod, mi a receptje? Szerintem a Húsvéti sonkához nagyon menne!!!

     

    Riti: Nyuszi űl a fűben, fűben kandikálva... de helyes!

     

    Sherpa: Nagyon guszta a sütid, recept mentve !

     

    Makka: 20 évesen 1 torta! Gratulálok! Ügyes vagy!

     

    Csillag: Így reggel, jól jönne pár grissíni a kávé mellé!!!

     

    Szép napot!

     

    illeskrisz

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2009. Április 6. 00:4676475.
    Szia Ilikém!Mit fogsz sütni húsvétra?Írok privit holnap Neked!
    előzmény:
    babikam (76474)
    2009-04-06  00:40
  28. 2009. Április 6. 00:4076474.

    Sziasztok!

     

    Látom beindult az "álom-gyár", (nikkancs,adelid) mindegyik nagyon jól néz ki.

     

    floryka, Csillagvirág, szemirámisz - szépeket sütöttetek!

     

    makka8 - ügyes vagy, jöhet a többi torta!

    sherpa - elmentettem az emeletes boldogság recidet, fincsinek tűnik.

    vanko.ili - szép lett a kakaós-virágod, már én is tervezem a megsütését.

     

    nyesti -  szuper let a Sachered!

     

    zooj45 -  a virágoskert gyönyörű lett, mindketten nagyon ügyesek vagytok!

     

    Jó éjt Lányok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_510882
    Torolt_felhasznalo_510882
    2009. Április 6. 00:2376473.

    Szia Nikkancs! Múlt héten én is megsütöttem a házi túróskiflit, tényleg naoooooooooooon finom volt, este fél 12-re lett kész az első adag, lányom egyből nekiállt betermelni............., a kollégáim is odavoltak érte, én is köszi Andinak a recit. Én ma narancsos álmot készítettem, de van még szeder a mélyhűben, azt is kipróbálom.

    Jó éjt!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293449 (76466)
    2009-04-05  21:04
  30. 2009. Április 5. 23:2076472.

    sziasztok

    régen voltam én is,remélem mindenki jól van és örültök a tavasznak:)

     

    zooj:gyönyörűek lettek!!!!! megettétek?

     

    voltam a héten a nagykerben,1800 körül volt a marci. én elég járatlan vagyok benne még,ti is kb ennyiért veszitek kilóját? szamos amúgy.

     

    hmmm,és mennyi csodálatos és ínycsiklandó finomságok vannak megint,gratula mindenkinek! 

    ma már nem,de holnap megpróbálok visszaolvas(gat)ni:) jó pár nap kimaradásom van=több száz hsz?

    előzmény:
    zooj45 (76471)
    2009-04-05  22:53
  31. 2009. Április 5. 22:5376471.

    Sziasztok lányok!

    Régen voltam itt én is. Ma délelőtt elkészültek a virágkosár és cserepes napraforgós tortáink. Anyukám nagyon örült neki büszkén mutogatta a szomszédoknak is.Olyan jó volt látni az örömét. A kicsi lányom is büszke volt magára, hiszen igen sokat segédkezett , a katicákat és a csigát is ő készítette !

    Köszönöm az ötleteket!!!

     

    További szép estét mindenkinek, én sajnos dolgozom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. Torolt_felhasznalo_293449
    Torolt_felhasznalo_293449
    2009. Április 5. 21:3076470.
    En sem csodalom.. ez a recept tenyleg tokeletes, a multkor a boltan nezegettem a fagyasztott gyumolcsoket, es azon gondolkodtam, hogy vajon melyik lenne jo "alomnak" Meg az erdei vegyesgyumolcs almot is el tudnam kepzelni...
    előzmény:
    nyestkutya (76469)
    2009-04-05  21:17
  33. 2009. Április 5. 21:1776469.

    Kedden este átjönnek az én Szüleim is felköszönteni a Páromat, most a puccosabb, időigényesebb alkotásról lemondok, és arra gondoltam, epres álmot készítek tortának, és nem babapiskótából, hanem sütök egy 5 tojásost. Esküszöm, nem most jutott eszembe, hoyg láttam itt a 2 málnásat, hanem már 1-2 napja filózom rajta, amióta kiderült, hoyg nem lesz országos méretű csinnadratta. Tényleg tök egyre jár az agyunk! Mondjuk ez a recept olyan fini, hogy állandóan azon filózik az ember lánya, mikor csinálhatná meg újra, és milyen gyümikkel variálható még...szóval nem is csodálom, hogy többünknek eszébe jut.

     

    Latsia, irigy, irigy... bár ma képzeld el, olyan meleg és napsütés volt itthon, tisztára lebarnult az arcom és a nyakam egy 2 órás kinntartózkodástól! Komolyan, mint nyáron... mindenki úgy nekivetkőzött... napoztak is  a parkban  

     

    Szép estét, Lányok!Leteszem a kölkeimet... igen, mi ilyen későn fekszünk.. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293449 (76466)
    2009-04-05  21:04
  34. 2009. Április 5. 21:0976468.
    Köszi Nyestiimádom is, és igen, már itt vagyunk C-on, jó meleg van, nincs is kedvem sütögetni, majd Húsvétra
    A lényeg, hogy finom a Te muffinod is, nekem is sokszor másképp néz ki 1-1 süti, mint amit itt alkottok.
    Gyönyörű a Sacher-ed is, le a kalappal!
    előzmény:
    nyestkutya (75624)
    2009-03-27  10:06
  35. 2009. Április 5. 21:0476467.

    Persze

     

    TÖRÖK TEJBERIZS/ Hysti

     

    Hozzávalók:1 dl rizs, 1 liter tej, 1 dl cukor, 1 dl víz, 2 csomag vaníliás cukor, 1 tojássárgája, 2 evőkanál étkezési keményítő.

     

    Elkésztés: A rizst feltesszük a vízzel főni, és mikor már teljesen magába szívta a nedvességet, hozzáöntjük a tejet, az 1 dl cukrot és az egyik csomag vaníliás cukrot. Kevergetjük- kavargatjuk, megvárjuk, míg felforr. Onnantól számítva 6-8 percig főzzük még (persze vigyázva, hogy ki ne szökjön a lábasból).

    Pici tejjel elkeverjük a tojássárgát a keményítővel és hozzákeverjük a rizshez. Kis alumínium tálkákba, vagy jénai tálba öntjük a masszát, és megszórjuk a másik csomi vaníliás cukorral.

    Bekapcsoljuk a sütőt, bekészítünk egy tepsit, amibe 2-3 pohár vizet előzőleg beletöltöttünk, majd beállítjuk a tálkákat (vagy a jénait), hadd fürdőzzenek. Kb 40 percig hagyjuk a gőzfürdőben, illetve addig, amíg szépen be nem barnul a tetejük.

    Kihűtjük, majd jó étvággyal elfogyasztjuk.

    Jó étvágyat!

     

    előzmény:
    Pűcske (76462)
    2009-04-05  20:15
  36. Torolt_felhasznalo_293449
    Torolt_felhasznalo_293449
    2009. Április 5. 21:0476466.

    Sziasztok,

     

     

     

    adelid, ugy latom egy rugora jar az agyunk, en is malnas almot keszitettem ma .. es hogy milyen finom lett! Mar gondolkodok a barackos es a bananos almon is

    Nalam a diszites kicsit szegenyes lett, ennek fo oka, hogy nagyon keves volt a malnam, es nagyon faradt voltam mar

     

     

     

     

     

    Valamint elkeszitettem meg Andi oldalarol a hazi turos kifliket, lanyok, ha meg ettetek finomat...Fantasztikusak ezek a kiflik! Andi ezer koszonet!!

     

     

    Malnas alom

    Hazi turos kifli

     

    Szep estet Mindenkinek!

    Nikkancs

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2009. Április 5. 20:5276465.

    Na még egyszer... de unom!!

     

    Eredeti osztrak SACHER torta/Hexilein

     

    20 deka puha vajat vagy margarint nagyon habosra keverünk 15 deka porcukorral, egyenkent hozzaadunk 8 közepes nagysagu tojas sargajat, nagyon habos masszanak kell lennie. Ehhez aprankent hozzakeverünk 18 deka felolvasztott, de nem forro etcsokoladet, majd 2 EK kakaoport, aztan 10 deka finomra örölt kekszmorzsat vagy zsemlyemorzsat. A 8 tojasfeherjet 10 deka porcukorral kemeny habba verjük es a vajas-csokis masszahoz dolgozzuk (mindig csak kicsi mennyisegeket vegyitünk egymassal, hogy a feherje ne törjön meg).

    A masszat nagy kapcsos tortaformaba tesszük (en alulra tettem bele sütöpapirt) es 1 oran at mersekelt tüzön sütjük (kb. 140-150 fok között), kicsit feljön, de nem nagyon magasra.

    Sütes utan 5 perc mulva kivesszük a formabol es kettevagjuk, megkenjük nagyon vastagon baracklekvarral, összeragasztjuk, kivül is megkenjük sok lekvarral, ettöl nem szarad ki a torta napokig. Majd raszaritjuk a lekvart (kell neki 2-3 ora) es bevonjuk 15 deka etcsokival.

     

    Nyestkutya: 

     

    -Kb. 15 deka kekszmorzsát tettem bele és egy fél csomag sütőport, elég szép magasra feljött! 

    -Kis üveg, kb. 35 dekás baracklekvárt simára turmixoltam, és majdnem az egészet rákentem.

    -20 dekás Lidl-es (deluxe ét) és 2*10 dekás Ikeás étcsokit (60%-os) használtam, felesbe tettem bele is, és a tetejére is.

     

    előzmény:
    nyestkutya (76464)
    2009-04-05  20:50
  38. 2009. Április 5. 20:5076464.

    Kedves érdeklődők, írom a recit, a végén a kiegészítéseimmel. Sztem szuperjó reci!

     

    Eredeti osztrak SACHER torta/Hexilein

     

    20 deka puha vajat vagy margarint nagyon habosra keverünk 15 deka porcukorral, egyenkent hozzaadunk 8 közepes nagysagu tojas sargajat, nagyon habos masszanak kell lennie. Ehhez aprankent hozzakeverünk 18 deka felolvasztott, de nem forro etcsokoladet, majd 2 EK kakaoport, aztan 10 deka finomra örölt kekszmorzsat vagy zsemlyemorzsat. A 8 tojasfeherjet 10 deka porcukorral kemeny habba verjük es a vajas-csokis masszahoz dolgozzuk (mindig csak kicsi mennyisegeket vegyitünk egymassal, hogy a feherje ne törjön meg).A masszat nagy kapcsos tortaformaba tesszük (en alulra tettem bele sütöpapirt) es 1 oran at mersekelt tüzön sütjük (kb. 140-150 fok között), kicsit feljön, de nem nagyon magasra.Sütes utan 5 perc mulva kivesszük a formabol es kettevagjuk, megkenjük nagyon vastagon baracklekvarral, összeragasztjuk, kivül is megkenjük sok lekvarral, ettöl nem szarad ki a torta napokig. Majd raszaritjuk a lekvart (kell neki 2-3 ora) es bevonjuk 15 deka etcsokival.
    Nyestkutya: -Kb. 15 deka kekszmorzsát tettem bele és egy fél csomag sütőport, elég szép magasra feljött! -Kis üveg, kb. 35 dekás baracklekvárt simára turmixoltam, és majdnem az egészet rákentem.

    -20 dekás Lidl-es (deluxe ét) és 2*10 dekás Ikeás étcsokit (60%-os) használtam, felesbe tettem bele is, és a tetejére is. 

    előzmény:
    szemirámisz (76453)
    2009-04-05  17:08
  39. 2009. Április 5. 20:1776463.

    Én is ilyent tervezek párom nagylányának szülinapjára, már próbáltam és nagyon finom! Persze a Tied is gyönyörű!

     

    Na, most már eldugulok!

    előzmény:
    adelid (76450)
    2009-04-05  15:58
  40. 2009. Április 5. 20:1576462.
    Hogy ne kelljen keresni, ezt is beírnád? Nagyon jól néz ki!
    előzmény:
    Afraa (76456)
    2009-04-05  17:33
  41. 2009. Április 5. 20:1376461.

    Juj! Neked is vannak ilyen formáid? Én is AKAROK! (Toprzékolós smile)

    Amúgy lányok, én ma megsütöttem a túrós muffint meggyel, le sem fényképezem! Valahogy nem lett az igazi. A meggy megszínezte, ettől ronda lett, de olyan nedves maradt a belseje, nem adta azt a jó kis túrós látványt és ízt. Ötlet, hogy miért???

     

    Család prolongálta a rizsfelfújtat is, az gyönyörű lett, most magasabbra sütöttem, nyami...

    előzmény:
    bigacsiga2 (76459)
    2009-04-05  18:25
  42. 2009. Április 5. 20:1076460.
    Én is kérném ennek a receptjét, nagyon szép lett!
    előzmény:
    nyestkutya (76451)
    2009-04-05  16:06
  43. 2009. Április 5. 18:2576459.

    Nekem már meg jött a nyuszi.

     

    Gyorsan ki is próbáltam. A túrós kuglófot sütöttem meg.

    Nekem ez a tészta annyira nem ízlett mint az áfonyás túrós muffin, az valahogy sokkal ízesebb.

     

    Meg ez amikor összekevertem nagyon sűrű lett, így én még raktam bele tejfölt.

     

    Ha valaki még meg süti ne felejtsen ki belőle egy nagy csipet sót, azt nagyon kívánja a tészta.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2009. Április 5. 17:5276458.
    előzmény:
    nikkelke (76444)
    2009-04-05  13:45
  45. 2009. Április 5. 17:4376457.

    Ez qrva jó, akkorát röhögtem, beszaladtak a szobába, hogy mi van...

    előzmény:
    Sarapod2 (76316)
    2009-04-03  14:53
  46. 2009. Április 5. 17:3376456.

    Sziasztok!

     

    Már rég jártam erre, és csak átfutottam a hozzászólásokat, a fotókat megnéztem...hááát csorog a nyálam   Egyik finomság szebb, mint a másik! Gratulálok mindenkinek, nagyon ügyesek vagytok! 

     

    Csak így tovább!  

     

    Csillagvirág! Becsüllek, amiért ilyen fantasztikus háziasszony vagy, hogy vasárnap hajnalok hajnalán kelsz, csakhogy elkápráztathasd a családod a friss, ropogós, illatos péksütijeiddel! Emelem kalapom!

     

    Hoztam nektek egy kis török tejberizst. A receptet innen mentettem le, Hysti-től. Ezúton is köszönöm neki ! Már rég szerettem volna elkészíteni, mert a férjem egyik nagy kedvence!  

     

    További szép hétvégét 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2009. Április 5. 17:2176455.

    Gyönyörű tortát csináltál!

    És nagyon arik a kis vaksik!

    előzmény:
    #nobilis# (76370)
    2009-04-04  10:47
  48. 2009. Április 5. 17:1176454.

    Juj, ez a tálca alatt, de csodálatossssssssssssssss!

    Biztos finom a süti is, de a tálca.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (76439)
    2009-04-05  12:43
  49. 2009. Április 5. 17:0876453.

    nyesti,ez a sacher nagyon jol néz ki,és a vaníliafagyi is jo otlet volt mellé!Ne torodj anyosoddal,hiszen vannak korulotted,akik tudják értékelni,amit készítesz,és ez a lényeg.

     

    Nem emlékszel,hanyas hsz.-ban van az eredeti,vagy a modosított recept,szívesen kiprobálnám.Láttam itt valamelyik nap,de most nincs idom visszakeresni,megyek árvácskákat ultetni.

    előzmény:
    nyestkutya (76451)
    2009-04-05  16:06
  50. 2009. Április 5. 17:0476452.

    Szia!

     

    Ez a recept Limara-tol van.Beírom ide az oldalt,ahol megtalálod,remélem sikerul bemásolnom.Ezenkívul itt rengeteg egyéb finomságot találsz,nézz korul!

    http://limarapeksege.blogspot.com/search/label/keny %C3%A9r

     

    További szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    makka8 (76448)
    2009-04-05  15:05
  51. 2009. Április 5. 16:0676451.

    Sziasztok!

     

    Tegnap megünnepeltük a Páromat, felvágtuk a Sacher tortát, eddig nem voltam kifejezett rajongója ennek a műfajnak, de ez a házi valami isteni!!! Sokkal finomabb a cukrászdainál, már a sok finom alapanyag, isteni igazi csokibevonat és házi barackleki miatt is! Bátran ajánlom kipróbálásra, a reci is tökéletes!!

     

    Hexilein, ezer köszi!!! 

     

    Vaníliafagyit adtam mellé, hátha tömény lesz, persze mindenki kapott rajta. Én anélkül ettem, úgy is tökéletes volt!

     

    Külön öröm volt számomra, hogy a kis családom egyik transzból a másikba esett evés közben , a többi vendégnek is ízlett. (Timi: anyósom megette a szeletét, de egyetlen szót sem mondott közben... direkt figyelni szoktam, sosem mond semmit a kajáimra miközben én mindig dícsérem az övéit) A pici módosításokat megtartom, biztos az eredeti verzió is jó, de ha ez ennyire tutira sikerült, legközelebb is így sütöm.

     

    További szép vasárnap délutánt mindenkinek!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2009. Április 5. 15:5876450.

    Makka a tortád tökéletes, még akkor is, ha zugolvasó vagy. Én sem járok erre nagyon gyakran.

     

    sherpa01: ez a süti anyukám egyik kedvencére hasonlít, de abban olyan színes micsodák nem voltak. Így szerintem valóban olyan mint a neve.

     

    szemiramisz, csillagvirág: a sósaitok biztos olyan finoman sikerültek, mint amilyen szépek.

     

    Én pénteken a citromos álomból málnás álmot készítettem, de mindenkinek nagyon ízlett. Megmutatom nektek is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2009. Április 5. 15:1176449.

    Szia!

    Nagyon ügyes vagy! Gratulálok a művedhez, biztos finom is.

    előzmény:
    makka8 (76437)
    2009-04-05  11:44
  54. 2009. Április 5. 15:0576448.

    köszönöm szépen

    jól néz ki ez a pan chicco, receptet kérhetek? 

     

    m

    előzmény:
    szemirámisz (76446)
    2009-04-05  14:14
  55. 2009. Április 5. 14:2076447.
    Köszike nagyon gyors voltál...már írom is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (76445)
    2009-04-05  13:46
  56. 2009. Április 5. 14:1476446.

    makka igazán buszke lehetsz magadra,ez a torta tokéletes!Pláne,hogy ez az elso!

     

    Csillagvirág a kiflijeid mesések!

     

    riti ,az a nyuszitorta igazán otletes,nagyon helyes!

     

    En ma csak egy gyors sosat sutottem.Leveles tésztábol stanglikat,és sajttal toltottet,Azt úgy csináltam,hogy kinyújtottam,ráreszeltem a sajto,feltekertem és ferdén vágva /mint a hajtoványt/ felszeleteltem.Tetejére megkentem tojással,megszortam kevés sajttal és szezámmaggal.Nagyon finom lett.

     

    Készult még pár buci is ,azok mentek a fagyasztoba.Jo lesz jovo héten eloszedegetni reggelire.

    előzmény:
    makka8 (76437)
    2009-04-05  11:44
  57. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2009. Április 5. 13:4676445.

    Azt hiszem a Mindmegettéről van, bár nem vagyok benne biztos...

     

    Emeletes boldogság II.
    A tésztához: 50 dkg liszt, 15 dkg margarin, 15 dkg porcukor, 1 tojás, 4 ek méz, 1 csomag sütőpor, kevés tej
    A krémhez: 7 dl tej, 2 csomag vaníliás pudingpor, 2 ek liszt, 25 dkg margarin, 20 dkg porcukor
    A töltelékhez: fél dl rum, 10 dkg zselés cukorka, 20 dkg aszalt sárgabarack, 2 ek kakaó, fél doboz babapiskóta
    A csokimázhoz: 10 dkg porcukor, 6 dkg vaj, 1 ek kakaó, 1 ek tej, 1 ek liszt
    A tésztát a hozzávalókból összeállítjuk, három lapot sütünk belőle. A krémhez a tejet a vaníliás pudinggal és a liszttel sűrűre főzzük, ha kihűlt, hozzáadjuk a margarint és a porcukrot. A kikavart krémet két részre osztjuk, az egyik felébe zselés cukrot és aszalt barackot aprítunk, valamint rumot teszünk, a másik felébe kakaópor kerül. Az egyik lapot megkenjük a krémmel, rárakjuk a rumba áztatott babapiskótát, újra krémet kenünk rá, erre kerül a második lap, erre tesszük a zselés cukros, aszalt gyümölcsös krémet, majd a harmadik lapot. A tetejére csokimáz kerül, amihez a porcukrot, a vajat, a kakaót, a tejet és a lisztet gőz fölött keverjük ki.
    előzmény:
    bocseszka (76443)
    2009-04-05  13:43
  58. 2009. Április 5. 13:4576444.

    sziasztok!

    nemrégen találtam itt az nlc-n egy húsvéti bárány formájú sütemény receptet, amit el is mentettem, de sajnos a gépem tönkrement. Tudna esetleg valaki segíteni hogy hol találom?

    nagyon szeretném a gyerekeimnek megcsinálni.

    előre is köszönöm

     

    előzmény:
    *Csillagvirág* (76434)
    2009-04-05  10:24
  59. 2009. Április 5. 13:4376443.
    szia beírnád a recit? jól néz ki biztosan fincsi is köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (76439)
    2009-04-05  12:43
  60. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 5. 13:1476442.
    Szia én is inditottam egy hasonló oldalt,mert érdekelnek a fincsi sütik elkészítési modjuk.
    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  61. Torolt_felhasznalo_121953
    Torolt_felhasznalo_121953
    2009. Április 5. 13:0776441.
    Igen szerintem is csak fantával az igazi
    előzmény:
    Pubimaci (75886)
    2009-03-29  13:09
  62. 2009. Április 5. 12:5276440.

    én hajnalban aludtam, mint a bunda...a gyerekek nagyszülőknél vannakj péntek óta...Máténak ez az első alkalom, hogy külön van tőlünk. Én nem is értem azokat, ahol a gyerekeket "nem tudják" külön vinni. Nálunk egyikkel sem volt ilyen gond. Na mindegy.

    Én tegnap lesütöttem egy isteni répatortát, amibe van dió, és csoki is....szóval igazi ünnepi. Ma pedig megformáztam nyuszi alakúra. Videó is készült róla, de az majd később lesz fent, mert.....

    Minden estre édes lett. A mostohám szülinapjára készítettem. Mivel mindejárt Húsvét, gondoltam, legyen húsvéti hangulatú a torta. 

    Húsvéti nyúl torta

    na megyek is, mert nemsoká indulunk pilisbe a srácokért...és még kirándulni is szeretnénk...üdv mindenkinek

     

    előzmény:
    *Csillagvirág* (76434)
    2009-04-05  10:24
  63. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2009. Április 5. 12:4376439.

    Sziasztok!

    Tegnap sütöttem Emeletes boldogság nevű sütit, amit ma vágtam fel.

    Nagyon nagyon finom!:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 5. 12:3676438.

    Nagyon szép lett! Gratulálok!

    Ha ilyen a kezdet, milyen lesz a többi?

     

    Na és persze gratula mindenkinek!

    előzmény:
    makka8 (76437)
    2009-04-05  11:44
  65. 2009. Április 5. 11:4476437.

    Sziasztok!

     

    Rendszeres zugolvasótok vagyok, néha kérdezek is, de most csak dicsekedni jötem (ha nem baj) Megsütöttem (talán Babikam?) citromos túrótortáját és most olyan rém büszke vagyok mgamra- még ha nem is tökéletes-, hogy muszáj megmutatom :)

    Gyakorlatilag ez az első igazi tortám. (20 éves vagyok)

     

    m

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2009. Április 5. 11:2376436.
    Nem. Nekik is valaki biztosítja a tárhelyet.
    előzmény:
    *Csillagvirág* (76420)
    2009-04-04  20:56
  67. 2009. Április 5. 10:4476435.
    Köszönjük!
    előzmény:
    vanko.ili (76431)
    2009-04-05  08:03
  68. 2009. Április 5. 10:2476434.

    Én már hajnalban a tettek mezejére léptem.

    Meg is van az eredménye:

     

    ZABPELYHES KIFLIK:

    http://www.szamoca.eoldal.hu/cikkek/sos-sutemeny ek_-peksutemenyek/zabpelyhes-kifli

     

    GRISSINI:

    http://www.szamoca.eoldal.hu/cikkek/sos-sutemenyek_-peksu temenyek/grissini

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293449 (76433)
    2009-04-05  10:05
  69. Torolt_felhasznalo_293449
    Torolt_felhasznalo_293449
    2009. Április 5. 10:0576433.
    akkor ideje a tettek mezejere lepni (csak viccelek)
    előzmény:
    *Csillagvirág* (76416)
    2009-04-04  20:19
  70. 2009. Április 5. 08:2876432.

     

    Vanko.ilike!

     

     

    Köszönöm még egyszer a gratulációt! Már tűkön ülve várom a nyereményemet....

    A kalácsod nagyon szuperül sikerült, jó étvágyat hozzá! Szerintem is nagyon finom, maga a kelttészta. Én csak ezt sütöm, bármilyen formában és töltelékkel.../ mákvirág, kakaóscsiga, buktatorta, fontottkalács, túrósbatyu, briós stb. /

     

    Húsvétra nyuszifejeket csinálok majd belőle.

     

    Kellemes vasárnapot!

     

    illeskrisz

    előzmény:
    vanko.ili (76431)
    2009-04-05  08:03
  71. 2009. Április 5. 08:0376431.

    Mindenkinek szép reggelt! 

     

    Rég voltam erre, és mennyi-mennyi gyönyörűség született.

    floryka: isten éltesse kicsi lányodat, jó egészséget kívánok neki, a torta és a sütik nagyon kafák lettek.

     

    szemirámisz: a kalácsaid fantasztikusak.

     

    sarapod:  ügyelj arra, hogy a fejed többet legyen magasabban mint a seg----ed, mert az kimegy a fejedből a tudomány!

     

    illeskrisztike!

     ugyan már gratuláltam a győzelmedhez(az elsők között) de tisztelgésképp - meg próbaképp- megsütöttem -ugyan nem mákvirágot, hanem kakaós virágot- mit mondjak, fantasztikus , megérdemelted az első helyet. Ez a kali nem csak mutatós- hanem finom is- ami azt hiszem elsődleges szempont.

    A hétvégén a nyuszi torta mellett ilyen kalit fogok sütni az uncsiknak.

    További szép napot mindenkinek, már ezerrel süt a nap.

    Sziasztok Ili.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2009. Április 5. 07:5076430.

    Szia 3 kincs!
    A kelttésztáknak jót tesz még, ha pici sikért is teszel bele, ez javítja a liszt értékeit (jobban kel). Egyébként ésn is fehér tönköly lisztet használok, és az valóban jobban kel). Másrészt, duplán keleszd őket. Egyszer dagasztás után, egyszer már formázás után. Csavard fel a kiflijeidet, tedd tepsire, takard le tiszta ruhával, tedd meleg helyre, és még 30 percet keleszd. Utána süsd ki.

     

    Csajok: Tegnapo voltam a BP. XII. kerületi bio piacon, ahol a Galgafarmnál 300 pénzésrt vettem fehér tönköly lisztet. Én eddig még nem találtam máshol ilyen olcsón. És ez a cég is nagyon jó, és megbízható.

     

    Hamarosan jövök , és megmutatom az én répatrotámat. A tészta már készen van,csak díszíteni kell.

    Pusza, riti

    előzmény:
    3kincs (76404)
    2009-04-04  18:28
  73. 2009. Április 4. 23:0476429.

    CSillagvirág köszönöm!

    3kincs tényleg nagy sikere volt, mert már nincs belőle, pedig dupla krémből és 15 tojásból sütöttem a piskótátköszönöm!

    Babikám,neked is köszönöm!

    előzmény:
    *Csillagvirág* (76375)
    2009-04-04  12:23
  74. 2009. Április 4. 22:5576428.
    Nagyon szívesen! Próbáld ki bátran, biztosan nem fogod megbánni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_510882 (76427)
    2009-04-04  22:44
  75. Torolt_felhasznalo_510882
    Torolt_felhasznalo_510882
    2009. Április 4. 22:4476427.

    Mentettem, köszi....

    előzmény:
    floryka (76425)
    2009-04-04  22:35
  76. 2009. Április 4. 22:4276426.

    Köszönjük a jókívánságot!

    24.-én volt a szülinapja, csak most értünk rá bulit tartani.

     

    Tulajdonképpen ez egy dupla szülinap volt, mert a nyúlunk is mostanában volt 2 éves, ezért az egész buli a nyúl jegyében zajlott.  Ezért volt a répatorta, és minden gyerek kapott nyuszifüleket a fejére. Sose hittem volna hogy ennyire örülnek majd neki, egész délután a nyulat huzkodták, azt se tudták mit csináljanak vele. Még a 20 éves fiamnak is jutott nyuszifül, ő is közéjük ült Monopolyzni.

    Annyira jó buli volt hogy alig akartak hazamenni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_510882 (76424)
    2009-04-04  22:09
  77. 2009. Április 4. 22:3576425.

    Klaszikus répatorta

     

    Hozzávalók:

    4 tojás, 30 dkg kristálycukor, 20 dkg liszt, 2 kiskanál szódabikarbóna, 1 kiskanál fahéj, fél kiskanál só, 1 vaníliás cukor, 1,5 dl olaj, 30 dkg reszelt sárgarépa.

     

    A forma kikenéshez:

    olaj vagy vaj.

     

    A tetejére:

    10 dkg natúr krémsajt, 1 vaníliás cukor, 5 dkg vaj, 12 dkg porcukor.

     

    A tojásokat a cukorral, elekrtomos habverővel fehéredésig  keverjük. A lisztet a szódabikarbónával, sóval, fahéjjal, meg a vaníliás cukorral ízesítjük. Ezután a cukros tojással, az olajjal és a reszelt sárgarépával összedolgozzuk. 

     

    Egy 24 cm átmérőjű tortaformát  kivajazunk, belesímítjuk a tésztamasszát és előmelegített sütőben 180 fokon (hőlégkeverésen 165) kb. 1 órán át sütjük. Akkor jó ha a forma falától elválik, de azért tűpróbával is ellenőrizzük. Sütőrácsra téve megvárjuk míg kihűl.

     

    A krémsajtot a vaníliás cukorral, cukorral és a puha vajjal simára dolgozzuk, a torta tetejére kenjük és reszelt sárgarépával díszítjük.

     

     

    Én annyit változtattam hogy muffinformában sütöttem és dupla adag krémet csináltam, de nem is ártott. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. Torolt_felhasznalo_510882
    Torolt_felhasznalo_510882
    2009. Április 4. 22:0976424.

    Igeeeeeeeeeen  Floryka, ha nem vagy még álmos, kérjük a répa-muffin recit ,  kicsi lányodnak minden jót kívánok szülinapja alkalmából

    köszi: Kati

    előzmény:
    floryka (76422)
    2009-04-04  22:01
  79. 2009. Április 4. 22:0876423.

    Szia!

    Megkérdezhetem, hogyan csináltad a pillecukrot? Én egyszer próbáltam a Stahl-félét, de nem sikerült, mert se cukorhőmérőm nincs, se keményítőszörpöt nem találtam sehol. :(

    Légyszíves segíts, a srácok megvesznek a pilléért, és inkább én csinálnék nekik aroma- és színezék-menteset. Köszi!

    PKK

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214126 (76388)
    2009-04-04  16:20
  80. 2009. Április 4. 22:0176422.

    Ma tartottuk a lányom szülinapi buliját  a barátaival. Újból sütöttem szülinapi tortát. Mpisti féle csokitorta piskótáját töltöttem meg sajnos nem tudom ki által (Ili aláírással) feltett gesztenyés-csokis krémmel. Ezúton üzenem neki, isteni lett, köszönöm a receptet!!!

     A legutóbbi Príma konyhából megsütöttem  a klasszikus répatortát muffinformában. Valami fenomenális íze van, életemben nem ettem ilyen finomat! Pillanatok alatt elkapkodták, pedig 22 darab lett. 

     Ha valakit érdekel a  receptje szívesen bepötyögöm. Sajnos a fotó nem adja vissza azt a fantatsztikus ízt amit érezni lehet mikor esszük!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2009. Április 4. 21:2776421.

    Elkészult a sutim,beírom a receptet,hátha valaki szivesen megcsinálná.Egyszeru és finom.Szerettem volna a tetejét olvasztott fehércsokival becsíkozni,de nem kaptam az uzletben,így most minden dísz nélkul kerult az asztalra.

     

    CSOKIS SUTI

     

    Tészta:

     

    6 tojássárgáját kikeverunk 6 evokanál cukorral,hozzáadunk 6 evokanál réteslisztet,6 evokanál vizet, majd a felvert 6 tojásfehérjét.Ebbol piskotát sutunk.

     

    Krém:

     

    0,5 liter tejszínt /lehet Hulalát is/ 2 kanál kakaoval,vagy 1 tábla étcsokival és 1 vaníliás cukorral forráspontig hevítunk.Kihutjuk,1 napra hutobe tesszuk.Másnap mixerrel suru krémmé keverjuk,rákenjuk a piskotára,tetejére csokimázat ontunk.

    Díszíthetjuk tejszínnel.

     

    Készult még pár kelt kalács is a délután folyamán.

     

    Most pedig visszanézem a délutáni termést,biztos rengeteg finomságot sutottetek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2009. Április 4. 20:5676420.

    A Unilever saját oldaláról beszélünk.

    A Unilevert, mint multinacionális gigacéget pereljem be vagymi? Szerinted?

    előzmény:
    edinacs (76419)
    2009-04-04  20:44
  83. 2009. Április 4. 20:4476419.
    Aki felteszi a képet, az a honlap üzembentartója. A szolgáltató az, aki a tárhelyet biztosítja. Ha ez ingyenes tárhely, akkor elég könnyű kideríteni a szolgáltatót (elég a főoldalát megnézni. Pl. blog.hu stb.) Ha fizetős az oldal, regisztrált domainnel, akkor kicsit nehezebb, de nem lehetetlen. A szolgáltatónak egyébként kötelessége a jogsértő taralmak törlése. A szerződésekben is benne van, hogy az oldal üzemeltetője nem tehet fel ilyen tartalmakat. Ez így tényleg működik. Egy ismerősömnek a munkáiról készült képeit lopkodták, és töröltette őket.
    előzmény:
    *Csillagvirág* (76418)
    2009-04-04  20:37
  84. 2009. Április 4. 20:3776418.

    Milyen szolgáltatóval?

    Éppen a szolgáltató nem veszi le a képeket. 

    előzmény:
    edinacs (76417)
    2009-04-04  20:28
  85. 2009. Április 4. 20:2876417.
    A szolgáltatójával levetetheted. Ez a módszer működik.
    előzmény:
    *Csillagvirág* (76412)
    2009-04-04  19:18
  86. 2009. Április 4. 20:1976416.
    Nem ijednek meg. A Rama Sütigyár című Unilever oldal üzemeltetőit már mindenfélével megfenyegettük. Nem ijedősek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293449 (76415)
    2009-04-04  20:16
  87. Torolt_felhasznalo_293449
    Torolt_felhasznalo_293449
    2009. Április 4. 20:1676415.
    Viszont lehet, hogyha az orruk ele dugod ezt amit Edina bemasolt, akkor egy picit megijednek...
    előzmény:
    *Csillagvirág* (76412)
    2009-04-04  19:18
  88. 2009. Április 4. 19:5276414.
    Ez nálam csak annyi, hogy egész tojást felverek kicsit villával, és szilikonecsettel a tésztára kenem sütés előtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_556102 (76413)
    2009-04-04  19:18
  89. Torolt_felhasznalo_556102
    Torolt_felhasznalo_556102
    2009. Április 4. 19:1876413.
    Igen!
    előzmény:
    *Csillagvirág* (76399)
    2009-04-04  18:12
  90. 2009. Április 4. 19:1876412.
    Tudod, az ilyen képlopók azzal élnek vissza, hogy ki fog évekig pereskedni egy fotó miatt?
    előzmény:
    edinacs (76411)
    2009-04-04  18:59
  91. 2009. Április 4. 18:5976411.

    Sziasztok!

     

     Régóta olvasom a topikot, de írni csak néha szoktam. Szeretek sütögetni, de csak ritkán jut rá időm.

     

    Olvastam, hogy többeteknek van problémája a képlopással. Ehhez tudnék kis segítséget nyújtani: 

     

    A Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület tájékoztatása:

    „Az 1999. évi LXXVI. törvény (szerzői jogi törvény, röviden: Szjt.) 9.§ (1) bekezdése nyomán a szerzői műveket a jog AUTOMATIKUSAN védi, nincs szükség sem levédetésre, sem bejelentésre, sem valamilyen hivatalos szöveg feltüntetésére ahhoz, hogy a szerzői jog "aktivizálódjon".

    Az egyéni-eredeti fotókat, leírásokat a szerzői jog védi. Ezek engedély nélküli felhasználása az Szjt. 16.§-a értelmében jogsértő.

    Jogsértés esetén érdemes először levelezéssel megpróbálni megoldani a jogvitát. Ha ez nem vezet eredményre, akkor van értelme ügyvédet fogadni és akár peres úton érvényesíteni az igényeket. A bíróság a jogsértés egyszerű megállapításától kezdve akár a teljes gazdagodás megtérítéséig sokféle szankciót alkalmazhat.

    Internetes jogsértések esetén, ha a tartalomszolgáltatóval nem tudja felvenni a kapcsolatot, vagy az elzárkózik a kapcsolattól, a tárhelyszolgáltatótól lehet kérni az azonnali eltávolítást a 2001. évi CVIII. törvény alapján.„ 

     

    Ezekre érdemes lehet a lopók figyelmét felhívni. 

     

    Hogy kicsit a topik témájához is passzoljak, az alkotásaim itt találhatók: http://dinatortai.blog.hu

     

    Üdv, Edina

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2009. Április 4. 18:5376410.
    Megcsináltam a citromos álom tortát egy szülinaposnak....háát ez valami állat...miközben lenyaltam a kanalat,arra gondoltam,milyen lehet ezt az isteni citromos krémet lefagyasztani,és hogyan lehetne ebből citromfagyit csinálni...bárki is találta ki,le a kalappal előtte. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2009. Április 4. 18:4976409.

    Sarapod!

     

    Nem semmi a 3.5 hektár. El sem tudom képzelni, hogy az mekkora. Akkor dolgozhatsz eleget. Gondolom mire leér a fejed a párnádra, már alszol is! Ma bográcsoztunk az én Jancsimmal, miközben rendet raktunk azon 300 négyszögölön Jó kis pörkölt főtt, csigatésztával és uborkasalátával....Nesze neked fogyókúra. Lassan pedig lehet előszedni a fadorongokat, mert a család kürtöskalácsra vágyik....Ja és gratulálok a gazdaságodhoz! Én tuti nem bírnám!

     

     

    illeskrisz

    előzmény:
    Sarapod2 (76392)
    2009-04-04  16:57
  94. 2009. Április 4. 18:4976408.

    Biztos vagyok benne, hogy a tieid is szépek lettek. Hogy mekkorák, nem számít.  Tudod: nem a méret a lényeg!

    De ha nagyobbakat akarsz, a legegyszerűbb, ha legközelebb kevesebb részre vágod a tésztát.

    előzmény:
    3kincs (76406)
    2009-04-04  18:46
  95. 2009. Április 4. 18:4776407.
    Soha nem mértem az időt.
    előzmény:
    szemirámisz (76403)
    2009-04-04  18:19
  96. 2009. Április 4. 18:4676406.

     

    Azt látom, hogy mindíg nagyon szépek! Mindíg megakad a szemem rajtuk! Legközelebb megpróbálom tönkölylisztből.

    előzmény:
    *Csillagvirág* (76405)
    2009-04-04  18:31
  97. 2009. Április 4. 18:3176405.

    Úgy írtam le, ahogyan csináltam. Annyifelé vannak vágva.

    Talán az a különbség, hogy én tönkölylisztet használok, aminek magasabb a sikértartalma. Nagyon szép péksütiket lehet sütni belőle.

    előzmény:
    3kincs (76404)
    2009-04-04  18:28
  98. 2009. Április 4. 18:2876404.

    Szia Csillagvirág!

     

    A kiflikről szeretnék kérdezni tőled. Megsütöttem az oldaladon lévő békebeli főtt kiflit, hát nekem közel sem lettek olyan szépek, mint  neked.

    A képeken látható kiflik, annyi felé vannak vágva, mint ahogy írod, vagy esetlek kevesebb felé és azért nagyobbak.

    Nagyon finom volt csak a képeiden nagyobbnak látom, mint amilyenek nekem lettek. 

    előzmény:
    *Csillagvirág* (76399)
    2009-04-04  18:12
  99. 2009. Április 4. 18:1976403.

    Még egy kérdés,ha már itt vagy.Hány fokon és meddig sussek kb.egy 6 tojásbol készult piskotát?Tudom,hogy a legbiztosabb a tuproba,de a sok ajtonyitogatás viszont nem tesz jot neki.

    Koszi a segítséget!

     

    /ha sikerul,jovok a képekkel/

    előzmény:
    *Csillagvirág* (76401)
    2009-04-04  18:15
  100. 2009. Április 4. 18:1876402.
    Fantasztikusan szépek, mint mindig. A virágok is nagyon tetszettek!
    előzmény:
    csirri (76320)
    2009-04-03  15:36

Címlap

top