Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sütik-képpel

sunday
Létrehozva: 2006. január 28. 09:03

Sziasztok!!!

Szeretnék fincsi sütirecepteket kapni ha lehet képpel együtt!!! Én tegnap csináltam ezt az almatortát (a receptet Alchritól kaptam) ha érdekel valakit szívesen odaadom...Nagyon könnyű elkészíteni!!!

  1. 2006. november 17. 19:2214651.
    Rózsika, ne is törődj vele, kerüld el, én is azt teszem!
    Én mandulamasszát vettem, de vehetsz marcipánt is, amit épp kapsz.
    Nagyon gyorsan készen van és tényleg mennyei!
    Én beleforgattam a csokiba őket és egy fogvájót beleszúrva vettem ki a sütőpapírra.

    TÖLTÖTT DATOLYA / Latsia

    kb. 30 db

    200-250 g datolya
    200 g mandulamassza
    1 ek konyak
    200 g feketecsoki

    Gyúrd össze a mandulamasszát a konyakkal.
    Magozd ki a datolyát, és tegyél masszacsíkokat a magok helyére.
    Olvaszd meg a csokit vízfürdő felett és vond be a töltött datolykákat vele.
    Sütőpapíron hagyd száradni őket, majd szórd meg porcukorral.

    Latsia:
    - konyak helyett 1 pár csepp rózsavizet és egy pár csepp keserűmandula aromát kevertem a mandulamaszzához, mert nem szeretjük az alkoholt az édességben és ez a múltkor nagyon bevált a Marcipán golyóknál
    - ráadásul a keserűmandula-aroma most zöld volt, így megfestette a mandulamasszát is.
    előzmény:
    Limpi (14650)
    2006-11-17  19:14
  2. 2006. november 17. 19:1414650.
    Klárika, már megint mi ez a gyönyörűséges finomság? Hát persze, hogy rögtön tudni akarom! Légyszíves egy részletes leírást róla!
    Rettenetes, mi lesz ebből,  karácsony után sikoltozni fog a mérlegem /alattam!/
    előzmény:
    latsia (14648)
    2006-11-17  18:16
  3. 2006. november 17. 19:0614649.
    Nekem van egy Váncza süteményeskönyvem egy 1936-os gyüjtemény, melyet 1989-ben ujra kiadtak az ennyit ir a Puncsos mignon bevonásáról.

    Kevés piros cukrászfestékkel enyhén rózsaszínűre festett fehér cukormázzal vonjuk be a süteményeket és fehér papirlapra téve, a mázzal vonalakat csurgatunk reájuk.
    Fehér cukormáz hideg uton

    30 dkg egész finom szitán átengedett porcukrot keverjünk simára 2 tojás fehérjével és fél citrom levével. A mázt azonnal használhatjuk. Langyos sütőben száritva a bevont süteményeket, szép fényt nyernek.


    Ennyit írnak róla.


    előzmény:
    sK8 (14624)
    2006-11-16  23:12
  4. 2006. november 17. 18:1614648.
    Sziasztok Sütisek!

    Hoztam egy kis édességet, nem süti ugyan, de nagyon finom és pillanatok alatt kész, szintén karácsonyra főpróba!
    És amint látjátok kipróbált, mert meg is kóstoltam...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. november 17. 16:3314647.
    Itt jön az en kedvenc mignyonom:

    Burgonya

    5 egész tojást 10 dkg cukorral, 12 dkg liszttel piskóta tésztát készítünk. Papírosra evőkanállal hosszúkás (mint a tojás) kis kupacokat teszünk. A burgonyát így (fele nagyságban) megsütjük és másnapig félretesszük egy lefedett lábasban, hogy megpuhuljon.

    Krémje: 2 db tojás sárgáját, 2 evőkanál tejjel, 15 dkg vaniliás cukorral krémmé főzzünk. Ha kihült 10 dkg habosra kevert vajat teszünk hozzá.
    A piskóta közepét kikaparjuk, megtöltjük a krémmel és 2 db-ot összetéve krumpli alakra formáljuk.

    Dióval vagy mandulával masszát készítünk. Ez áll: 3 tojásfehérjéből, 30 dkg cukorból, amelyet jéggé keverünk s 45 dkg őrölt diót vagy mandulát teszünk hozzá.(nalunk van kesz marcipan)

    Ezzel a masszával a kezünkkel minden oldalról a piskótát bevonjuk ( kezünket porcukorba mártogatjuk, hogy ne ragadjon)
    Vagy: kinyujtott marcipanba burkolod.

    Mikor készen van, akkor kakaóporban megforgatjuk, újra megformáljuk, hogy burgonya alakot nyerjünk. Újra meghempergetjük kakaós porcukorba és késhegyével itt-ott megszurkáljuk, hogy teljesen a burgonyához hasonlítson
    előzmény:
    fröken (14646)
    2006-11-17  16:28
  6. 2006. november 17. 16:2814646.
    Vöröskereszt

    Felescukorral készített mandulamarcipánt cseresznyepálinkával ízesítjük és annyi fehér, alapvajkrémmel keverjük, hogy alakítható, tresszírozható legyen. Pomponett puszedlikra félgömböt nyomunk és a tetejére ollóval keresztalakra bevágott, cukrozott piroscseresznyét teszünk. A cseresznyét megfelelô alakzatra öntött, 4 db zselével is helyettesíthetjük. Fehér fondanttal, illetve fondanttal kevert áthúzó konzervvel húzzuk át.
    Kisburgonya
    Indiánermasszából sütött, kihörzsölt kis hüvelyeket össze töltünk párizsikrémmel és kifagyasztás után diómarcipánba burkoljuk. Burkolás elôtt a marcipán lapokat kenjük meg leitercukorral. A marcipánba burkolt kis gömböket kakaóporba forgatjuk, mignonkapszulákba rakjuk, a tetejét vastag élű késsel háromszög alakban bevágjuk és a közepére csipetnyi porcukrot szórunk. Ugyanezt készíthetjük nagyobb indiánerhüvelybôl is.
    A különbözô felverttészta hüvelyekbôl különbözô krémekkel, cukrozott gyümölcsökkel a mignonok egész sorát készíthetjük.

    Buldenes, Zsaponéz

    Mindkét mignonkülönlegességhez habmasszából készítünk hüvelyeket. Miután a hab a félgömbök felületén megszáradt, a fanakét egy tisztára mosott, fertôtlenített tojással benyomjuk és ezután megszárítjuk. A Buldeneshez két habhüvelyt párizsikrémmel töltünk össze. Kifagyás után vékonyan bekenjük csokoládéval és nonparelbe (csokoládédarába) hempergetjük. A tetejét csipetnyi porcukorral beszórjuk.
    Zsaponézhez a hüvelyeket mandulás nugátkrémmel töltjük össze. Kifagyás után vékonyan barnaszínű fondantba mártjuk és enyhén pörkölt mandulaforgácsba hempergetjük. Ezt is megszórjuk porcukorral.

    Kókuszos Mignon

    2 egész tojás, 3 evőkanál méz, 5 dkg margarin. 30 dkg cukor (a cukor lehet picivel kevesebb, ha nem szereted nagyon édesen).
    Ezeket habüstben forró víz felett 10 percig kevered.
    40 dkg lisztbe belekeversz 1 egész sütőport, és még 2 dl tejet is apránként. Ehhez adod a gőz feletti mézes keveréket. Majd az egészet megsütöd.
    Bemelegített sütőben közepes lángon megsütöd, természetesen a tepsit előtte kivajazod-lisztezed.
    Tűpróba, de negyed óráig ki ne nyisd azt a sütőt! Ha kell beborítod vajas alufóliával a tészta tetejét, ha a közepe még nem sűlt volna meg, - nehogy a teteje megégjen!
    Krém.
    Ebből, amit most leírok azonnal min. a másfélszeresét vedd, mert tapasztalatból mondom, h. nem elég!
    20 dkg vaj, vagy margarin, 20 dkg porcukor, 3 dkg kakaó (minőségtől függően annyi, h. szép barna legyen!), 6 kanál tej.
    (Én szoktam úgyis csinálni, h. 3 kanálnyi tej, és 3 kanálnyi erős fekete káv&eacute
    Forró gőz felett krémet főzünk.
    A hűtőszekrényed egyik rácsát lemosod, szárazra törlöd, és egy üres tepsi fölé teszed.
    A megsűlt tésztát arányosan kis kockákra vágod. Minden oldalát minden kiskockának az előbb leírt krémbe mártogatod. A rácson hagyod lecsurogni, majd kókuszba hempergeted
    A kókuszt is nehéz kiszámolni, de ha 2 zacskód van otthon, akkor biztosan elég lesz.
    Persze először csak fél zacskónyit tegyél a tálba, és abba hempergesd a csokis kockákat. Ha elfogy, tölts utána.
    Nagyobb tálcán kicsit szikkaszd az egészet, de után ez a süti is letakarva eléggé sokáig eláll, és nagyon finom!
    Ismertem olyan változatát is, amikor kettévágták, és vaniliapudingos vajkrémmel megtöltötték. Nekem nem ízlett.
    Utána hempergették kókuszba.

    előzmény:
    fröken (14645)
    2006-11-17  16:26
  7. 2006. november 17. 16:2614645.
    Gulyás Mignon

    A vágott és szúrt mignonok készítésénél teljes értékű hulladék keletkezik, ezeket használjuk fel a gulyás mignon készítésére. A teljes értékű, friss szuradékot összekeverjük lazán annyi párizsi, vagy mandulás, mogyorós krémmel, hogy a tészta darabosan maradjon és össze tapadjon. Megfelelô roládlapot krémmel megkenve keretbe helyezzük és egyenletesen rányomjuk a tölteléket, egy másik, krémmel szintén megkent lapot ráborítunk és deszkával letakarva rápréseljük. Lehűtjük, majd kiszúrjuk, illetve felvágjuk. A párizsikrémeset csokoládés fondanttal, a mandulás, mogyorókrémeset barnafondanttal húzzuk át. Díszítése a felhasznált krémhez kapcsolódjon.
    A két háború között divat volt a gulyás csúcs készítése a szúrt hulladékból. Ehhez a szuradékot kevés krémmel összegyúrták, krémmel megkent lapból kis, kerek lapkát szúrtak és a gyúradékból kézzel csúcsokat formáztak a kerek lapra. Csokoládés fondanttal húzták át. Voltak rendszeres fogyasztói.

    Puncs Mignon

    Puncs mignon készítéséhez világos piskóta kapszlit és világos piskóta lapot használunk.
    Ajánlott összetétel:
    Borítólapok (2 db) 1,20 kg
    Piskóta töltelék 2,80 kg
    Cukor 1,20 kg
    Rum 0,80 l
    Víz 1,00 l
    Barackíz 0,40 kg
    Áthúzó fondant 2.40 kg

    A cukorból a vízzel szirupot fôzünk és hagyjuk kihűlni. Hozzákeverjük a rumot és ráöntjük a kockára vágott piskóta töltelékre. Könnyedén összeforgatjuk, hogy lehetôleg a piskóta maradjon a kocka állapotában. A baracklekvárral megkent lapra keretet helyezünk és bele terítjük a tölteléket, rá helyezzük a lekvárral megkent felsô lapot, deszkával letakarjuk és lepréseljük. Néhány órai pihenés után lehet kiszúrni. Kis kerek kiszúrót használunk. Felforrósított lekvárral bekenjük a tetejét és rózsaszínű fondanttal áthúzzuk. Nem kell díszíteni, illetve a saját fondantjával bevonalazhatjuk. Ugyan így készítjük nagyobb kivitelben desszertenek is.

    előzmény:
    fröken (14644)
    2006-11-17  16:25
  8. 2006. november 17. 16:2514644.
    A grillázs - és cukrozottgyümölcs felületű korpuszok kivételével, minden mignon korpuszt áthúzás elôtt be kell kenni felforrósított sima baracklekvárral. A bekenés elmulasztása igen durva hiba, mert vagy a korpusz szívja el a fondantól a nedvességet, vagy a fondant teszi ezt a korpusszal. Mindkét esetben matt foltos felület alakul ki.
    Áthúzás elôtt a korpuszokat hűtsük le kemény, alaktartó állapotig.
    Áthúzáshoz csak a megfelelô összetételben fôzött, jól táblázott fondantot használjuk. A melegítésnél tartsuk be az elôírt hômérsékletet, figyelembe véve, hogy francia, vagy magyar fondanttal dolgozunk. Ha túlmelegítünk, úgy a felület kemény, durva kristályos lesz, az alámelegítés ragadós, matt felületet eredményez, szárítás után is ragad. Különös gonddal kell ügyelni a szárítás hômérsékletére és idejére. Túlszárításkor megolvad a krém, esetleg a fondant is lecsorog. Ha nem szárítjuk elég ideig, ugy a mignonok ragadós felületűek, fénytelenek lesznek.
    Szárítás után a rácson kell hagyni, amíg kihül, kihülés után vékonyan késsel alávágjuk és mignonkapszulákba rakjuk.
    A mignonok alaptésztái a könnyű és nehéz felvertek fémkeretben, illetve roládlapoknak kisütve, továbbá az indiánermassza, pomponett, és kokimasszából sütött hüvelyek, vajaslapok, linzerformák, grillázsalakzatok, habmasszából sütött hüvelyek stb.
    Vágással, szúrással kialakított: gyümölcsös, diós, mogyorós, mandulás, csokoládés mignonok.
    A felvert kapszlit három rétegre vágjuk és kétrétegesen betöltjük krémmel. Kifagyasztás után vágással, szúrással alakítjuk ki a korpuszokat. Újbóli kifagyasztás után a hozzáillô színű fondanttal áthúzzuk és díszítjük. A díszítést végezhetjük kongómandulával, doboskaramellbe mártott dióval, kandírozott gyümölcsel, csokoládédarával, pisztáciával, spricceléssel, csokoládéból öntött, marcipánból készített díszekkel.
    előzmény:
    fröken (14643)
    2006-11-17  16:24
  9. 2006. november 17. 16:2414643.
    Szia! beteszem a nagyipari minyonok kesziteset, TE pedig lekicsinyited a receptet, attol függöen, hogy mennyit is akarsz kesziteni. en a puncsos mazt, szörppel szineznem.

    A mignon készítése
    a szaktudás próbája is. A jó és szép mignonok készítéséhez folyamatosan gyakorolt szaktudásra van szükség. Ez mellett jó felvert tészták, jól ízesített krémek jólkezelt fondant és pontosan betartott technológiára van szükség. A korpuszok készítéséhez a tészta és krém, az alakzat, az ízek, és színek, a díszítés izléses összehangolása szükséges. Az áthúzó fondant színezése mindig a korpusz ízesítését kell hogy kövesse. Néhány példa az íz és a sazin összeválasztásához:
    Fehér fondant: marcipán-, citrom-, gesztenye-, és likôrös krémmel töltött korpuszok.
    Enyhe zöld (sárgászöld): Sartrôz likôrrel ízesített marcipán krémmel töltöttek, vegyes cukrozott gyümölcsös felületű korpuszok.
    Enyhe narancsszín: Cukrozott narancsszínnel dúsított narancs-, vagy császárkörte likôrrel ízesített krémmel töltöttek.
    Enyhe rózsaszínű: Puncs és színes gyümölccsel ízesített korpuszok.
    Barna szín: Kávé-, pörköltmogyoró, pörköltmandula-, dió és grillázs ízesítésű korpuszok.
    Csokoládé szín: Az összes csokoládés- és párizsikrémmel töltöttek, a grillázshüvelyket, rendhagyó módon a pörkölt olajosmagokkal ízesítetteket is, és a gulyás mignonokat.
    A mignon korpuszok legtöbbje vágott, szurt alakzat. A szurást, vágást mindig lehűtött, kifagyasztott állapotban végezzük. Akár vágott, szurt, vagy összetöltött hüvelybôl, a forró lekvárral kenést a gyümölcs és grillázs felületü korpuszok kivételével minden mignon korpusznál el kell végezni, ha fondanttal húzzuk át. Az áthúzást is a megszilárdult korpuszokkal kell végezni. Az elôkészítés és áthúzás nagyon körültekintô munkát igényel.
    Kétféle módszerrel végezhetjük:
    Francia módszerrel történô áthuzáshoz keményítészörp nélkül fôzött, illetve csak 3-5 % keményítôszörpöt tartalmazó fondantot használunk. Az áthúzáshoz 55 C-ra melegítjük fel a fondant a sürüségét tojásfehérjével és leitercukorral állítjuk be. Áthúzás után 60 C-os szárítóban szárítjuk meg. A korpusz mozgatásával a felesleges fondant lehúzhatjuk.
    Magyar áthúzáshoz 12-15 % keményítôszörppel fôzött fondant használunk. Áthúzáshoz 45 C-ra melegítjük fel és a szárítást 50 C-os szárítóban végezzük. A lehuzatást elhagyjuk és a felesleges fondant a rácson csepeg le.
    Francia áthúzáshoz több odafigyelés kell, szebb fényt kap a mignon felülete és a fényét tovább tartja meg. Áthúzáshoz ne melegítsünk egyszerre 2-3 kg-nál több fondant, és a melegítôedényt ne tegyük egészen tele. A színezéshez csak hatóságilag engedélyezett festéket használjunk, és ne felejtsük el, hogy emberi fogyasztásra készítjük termékünket. A barna színt kulôrrel, a csokoládé színt kakaómasszával, kakaóporral, mártómasszával végezzük. A mignonok megtervezett díszítését áthúzás közben, illetve közvetlenül az áthúzás után végezzük. A túlmelegített fondanttal áthúzott mignonok nem lesznek elég fényesek.
    Az elôzôekben a mignon keletkezésének történeti körülményeit mutattuk be. A továbbiakban néhány konkrét mignon, mignoncsoport összetételét, (receptjét) és készítésüknek technológiai fogásait ismertetjük. Bármilyen összetételű mignont is készítünk, néhány alapszabályt be kell tartani:
    előzmény:
    sK8 (14607)
    2006-11-16  20:39
  10. 2006. november 17. 15:0614642.
    A Dr Oetkernek van puncs ízű cokormáza. Az nem jó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855825 (14614)
    2006-11-16  21:48
  11. 2006. november 17. 14:3014641.

    hú, én mindig elfelejtem kiírni a számot, mikor nagy nehezen rátalálok, hanem gyorsan kimentem...megpróbálom visszakopizni...

    Búvár túrós muffin:


    Tésztához:
    20 dkg cukor
    1 db tojás
    1,5 dl étolaj
    2 csom. vaniliás cukor
    35 dkg liszt
    2 evőkanál kakópor
    5 dl kefír
    1 teás kanál szódabikarbóna

    Túró "töltelék":
    50 dkg túró
    5-6 dkg cukor,pici reszelt citromhéj,
    10 dkg mazsola
    2 tojás
    1 csomag van.cukor.
    12 dkg puha vaj.

    A tésztához valókat összekeverjük és muffinpapírral bélelt muffinsütőformába adagoljuk, a forma 3/4 -éig.
    A túrót a hozzávalókkal kikeverjük és a tészta közepére kis halmokat rakunk belőle.A túró sütés közben belemerül a tésztába, innen kapta a süti a nevét.
    Előmelegített sütőben kb.2-30 percig 180-200 fokon sütjük. Én 12 muffint csináltam, a többit pedig bele egy kisebb tepsibe.

     

     

    előzmény:
    lara-croft (14636)
    2006-11-17  12:26
  12. 2006. november 17. 14:1714640.
    Hjajj,nem lehet elolvasni Úgyhogy akkor,akinek kell az mondjon email címet és elküldöm neki!
    előzmény:
    Rebuska (14639)
    2006-11-17  14:16
  13. 2006. november 17. 14:1614639.

    Sziasztok!

    Neharagudjatok,hogy csak most hozom a lepketorta receptjét,de nem voltam itthon.Beszkenneltem a receptet,mert nem fért volna bele egy hozzászólásba.Remélem még nem késő annak aki meg szeretné sütni.Ha valami kérdés van vele kapcsolatban szívesen válaszolok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. november 17. 13:2714638.

    Szia Delma!

    Köszönöm az elismerő szavakat mindenkitől! A torta csokis mindenhol, kívül-belül, és még a piskótája is. Ez volt a kérés. Kicsit díszesebbre akartam, de csak ennyi cukorkám volt itthon.

    Nagyon guszta lett a búvártúrós!! Én még nem próbáltam, de már sokszor szemeztem vele. Ügyi vagy, jó ötlet formában sütni.

    illeskrisz

    előzmény:
    Delma_ (14635)
    2006-11-17  12:19
  15. Torolt_felhasznalo_137085
    Torolt_felhasznalo_137085
    2006. november 17. 12:5114637.

    Sziasztok, Mindenki!

    1000 éve olvaslak Benneteket.Sajnos, én képeket nem tudok feltenni. Sütni is ritkán sütök, mert 12 db muffin is nagyon lassan fogy el. De az ünnepek alatt remélem, kiélhetem magam.

    Szeretnék 1 jó lelőhelyet megosztani Veletek. Régebben már jártam ott, nagyon klassz. A Mammutban van, egészen lent.

    Most  rátévedtem a honlapjukra www.talal6.hu  a rolósütő hengertől a kapcsos emeletestorta-sütőn át minden van. Rengeteg sütőforma. Különböző árban. Van olcsóbb, van drágább.  

     

    Ennyivel szerettem volna hozzájárulni a rengeteg SZUPER receptért.

    Nagyon kellemes hétvégét kívánok Nektek. 

     

    Sziasztok:

     

    Judit25

     

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  16. 2006. november 17. 12:2614636.
    Jaj de guszta!  hol találom ennek a receptjét??? Én is szeretnék ilyet csinálni. Köszi!
    előzmény:
    Delma_ (14635)
    2006-11-17  12:19
  17. 2006. november 17. 12:1914635.

    Biztos nagyon fog nekik tetszeni, mert ez a torta egy gyerekek álma torta lett, nagyon ügyes vagy!! Egyébként belül milyen?

    Én egy gyors búvár túróst sütöttem, felét muffinkapszliban, másik felét tepsiben. Teszek fel képet, de csalós, mert nem lett olyan szép, mint amilyen finom 

    előzmény:
    illeskrisz (14633)
    2006-11-17  10:56
  18. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2006. november 17. 11:1314634.
    De ügyes vagy, ez nagyon gyönyörű!!
    Kizárt, hogy valakinek ne tetszen!!

    Én ilyen remekműnek neki se merek állni, még gondolatban sem
    előzmény:
    illeskrisz (14633)
    2006-11-17  10:56
  19. 2006. november 17. 10:5614633.

    Sziasztok Lányok!    

    Pár napig nem voltam, alig győzlek Titeket végigolvasni. Megint sokat sütöttetek. Gratula Mindenkinek! 

    Délután megyünk szülinapra, és a 2 éves kispasinak, Martinnak, Vonat-tortát sütöttem. Remélem fog neki tetszeni. 

    Kellemes hétvégét mindenkinek!!

    illeskrisz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_268440
    Torolt_felhasznalo_268440
    2006. november 17. 10:1214632.
    Köszi neked is! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855825 (14605)
    2006-11-16  20:21
  21. Torolt_felhasznalo_268440
    Torolt_felhasznalo_268440
    2006. november 17. 10:1214631.

    Köszi! Közben összeállt a kép, hogy két fajta sütire gondoltam. A darált kekszes a kókusztekercshez való, a tördelt kekszes meg ehhez hasonló amit küldtél.  Úgyhogy most már megvan a darált kekszem, marad a kókusztekercs!

    Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_435145 (14604)
    2006-11-16  19:32
  22. 2006. november 17. 09:2314630.
    Szia!
    Ezt nem ismered, Anyukám receptje, finom, és nagyon egyszerű.

    Csoda-torta:

    3 tojás sárgája, 22 dkg cukorral kikeverve, még keverés közben 7 kanál vizet adagolunk hozzá /egyenként/ 15 dkg liszt, 1 sütőpor, 7 dkg darált dió, végül a 3 tojás keményre vert habja.

    Krém: 1 dkg vaj, 10 dkg cukor cukor, 6 dkg dió kevés tejjel leforrázva.

    Ha tepsiben sütjük, dupláját kell venni.


    Most h így irom, nekem a krém elég kevésnek tünik. Azt hiszem inkább csak a tésztát szokta sütni, aztán mindenféle más krémmel töltötte.
    előzmény:
    aginini (14627)
    2006-11-17  07:54
  23. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2006. november 17. 08:2714629.
    Ne nevessetek ki, de én is a befőtt cékla levére gondoltam...

    Aginini: itt többen elkészítették a Brazil diótortát! Nagyon jól nézett ki az összes fotón, pár oldallal visszalapozva van valahol a recept is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. november 17. 07:5614628.

    Tesco-ban van többféle ízű cukormáz/többek közt puncs is/a pudingok körül láttam azt hiszem

    .Néhány éve én is használtam,és jó volt.egy próbát megér!?...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855825 (14611)
    2006-11-16  21:19
  25. 2006. november 17. 07:5414627.
    Sziasztok  Céklalét  én is használtam már színezésre és szerintem szuper nem érzik az ize ki a krémen mert annyira jól szinez hoyg kevés kell  S,O,Skérnék egy kis segítséget dió tortát kell sütnöm ma( na nem csak azt mert egy sachert meg egy gyümi tortát is meg holnap diós meg gyümis meg túros korárkát is )Az a baj hogy a gyüjteményben a 90 % diós olvasta de nekem az nem jó mert sem barna lisztem nincs meg a kefirt sem tudom helyettesíteni Szóval valami jó kis diós torta reci kellene nekem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. sK8
    sK8
    2006. november 16. 23:4914626.

    Hihihhihihiihhii, ez az ecetes eddig meg sem fordult a fejemben, de most, hogy igy mondod!  

    Itthon keszult sima ceklasalatara gondoltam.

    Koszonom a figyelmeztetest...az az ecetes huzos lett volna!!

    előzmény:
    nmm (14625)
    2006-11-16  23:38
  27. nmm
    nmm
    2006. november 16. 23:3814625.

    Ugye nem ecetes céklalére gondolsz   , hanem lereszelt céklából kinyomkodott lére! 

    előzmény:
    sK8 (14624)
    2006-11-16  23:12
  28. sK8
    sK8
    2006. november 16. 23:1214624.
    Ez esetben kiprobalom, hatha tenyleg bejon, vesztenivalom ugysincs!! Cekla le & rum van itthon, ezen ne muljon!!  
    előzmény:
    nmm (14621)
    2006-11-16  22:55
  29. sK8
    sK8
    2006. november 16. 23:0714623.

    Anya evett Angliaban uborkas pitet... 

    Na, az nalam alaposan betette a kiskaput!! Azt mondta, nem tudta mi az, de egesz jol nezett ki es gondolta megkostolja...volt is meglepi rendesen.... 

    [a cekla leve + suti ahhoz kepest...finomsag  ]

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855825 (14619)
    2006-11-16  22:52
  30. 2006. november 16. 22:5814622.
    Igen és imádja a család, én szoktam ugy a krémet, hogy a krémet megszinezem mandulaaromával, nagyon jól néz ki, zöldkrémmel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855825 (14620)
    2006-11-16  22:54
  31. nmm
    nmm
    2006. november 16. 22:5514621.
    Nem kell csak pár csepp a céklaléből semmi mellékize nincs, én szineztem vele valamikor marcipánt!
    előzmény:
    sK8 (14617)
    2006-11-16  22:33
  32. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2006. november 16. 22:5414620.
    Ezt a méterest elkészítette már valaki?

    Méteres

    4 tojás sárgáját
    25 dkg cukorral habosra keverek.
    Hozzáadok 1 dl meleg vizet, 1,5 dl olajat,
    25 dkg lisztet,
    1 zacskó sütőport.
    A 4 fehérjét kemény habbá verem, és óvatosan fellazítom vele a piskóta alapot.

    Közben kivajazok, kilisztezek 2 egyforma őzgerinc formát (az a jó, ha a hagyományos rovátkás). A tészta egyik felét beleöntöm az egyik formába.
    A maradék tésztához hozzá keverek 2 evőkanál cukrozatlan kakaóport, még 1,5 evőkanál melevizet, és 1 evőkanálnyi olajat. A kakaós tésztát a másik formába öntöm.
    Előmelegített sütőben egyszerre sütöm meg őket, 200 fokon, kb 30 percig.
    Ha megsültek deszkára borítom, hagyom hűlni.
    Közben 2 tasak puncs pudingot 1 liter tejjel és ízlés szerinti mennyiségű cukorral megfőzök rendes pudingnak. Ha kész ezt is hagyom hűlni. Lassanként hozzákeverek 15 dkg vajat.

    Ha minden kihűlt a két rúd tésztát a rovátkák mentém felvágom szeletekre. Egy hosszabb tálon elkezdem összeragasztgatni. Egy csokis, egy kis puncspuding, egy fehér piskóta szelet. Megint puncspuding, csokis szelet, puncspuding, fehér piskóta szelet. ÉS így haladok végig. Ha tudjuk mennyi szelet adott ki egy őzgerinc formát, akkor 2 egyforma hosszú rudat is készíthetünk, de hagyhatunk egy méternyi hosszú rudat is.
    HA maradna a puncsos krémből, a rudak tetejére kenhetünk még belőle. Illetve, ha bármilyen ügyesek is vagyunk, de a különböző tészták különböző nagyságúra sültek, akkor a szint különbségeket kitölthetjük a maradék krémmel.
    HA picit hagytuk összeragadni, akkor csokimázzal jó alaposan nyakon öntjük a rudakat. Legalább egy napig hagyjuk összeérni.
    Ferdén vágva szeleteljük, mert így érvényesül a látvány, ahogy a szeletben a színek váltakoznak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2006. november 16. 22:5214619.
    Én magát a sütit és a céklát nem tudom összehozni a képzeletbeli ízlelőbimbóimmal
    Akkor már inkább meggylé... csak akkor halványabb rózsaszínt kapunk.
    előzmény:
    sK8 (14617)
    2006-11-16  22:33
  34. sK8
    sK8
    2006. november 16. 22:3414618.
    Viszont az biztos, hogy az otlet kellokepp kreativ, de tenyleg!!! 
    előzmény:
    nmm (14615)
    2006-11-16  21:52
  35. sK8
    sK8
    2006. november 16. 22:3314617.

    Hhm...az tuti, hogy kene bele vmi anyag meg, amitol surubb lesz...de a ceklale meg talan hasonlit is szinben...csak izben?   Baaaaar, az sem rossz am, ha csak csodaljuk es nem kostoljuk! Legalabb sokaig gyonyorkodhetunk alkotasunkban!  

    Probaltam elkepzelni a rumot es a ceklale izet egyutt...  Ti pozitiv eredmenyre juttok? Vagy en vagyok tulontul valogatos? 

    előzmény:
    nmm (14615)
    2006-11-16  21:52
  36. sK8
    sK8
    2006. november 16. 22:2514616.

    Huuuu, minden elismeresem a lelkesedesedert, tenyleg koszi!! Viszont az eredmeny amire jutottal...nem epp felemelo..ez esetben valsz tenyleg marad a cukraszdai valtozat..pedig mar milyen lelkes voltam..

    Sebaj, annyi finomsag van itt a topikon, hogy szemezgetek abbol, nem lesz nehez!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855825 (14614)
    2006-11-16  21:48
  37. nmm
    nmm
    2006. november 16. 21:5214615.

    Folyadék viz + rum keveréke és szinezéknek céklalé!

    Csak egy ötlet!    

    előzmény:
    sK8 (14612)
    2006-11-16  21:31
  38. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2006. november 16. 21:4814614.
    Átnyálaztam az egész google.com-ot a puncs mindenféle verziójával...
    Egy lehetőséget találtam, a fondan bevonatot, aminek én nem mernék nekiállni házilag.
    És valami patikában kapható ételszínezőt ajánlottak.

    Én esetleg puncs pudingból próbálnék valamit kiboszorkánykodni Más ötletem nincs Vagy marad a cukrászdai minyon
    előzmény:
    sK8 (14612)
    2006-11-16  21:31
  39. 2006. november 16. 21:4514613.
    Köszi köszi Ezoterica!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. sK8
    sK8
    2006. november 16. 21:3114612.
    Csak letezik otthoni kutyulos modszer, mert citromosat meg csokisat leltem a szakacskonyvben, bezzeg amit epp keresek a fini puncsos mazat...olyat nem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855825 (14611)
    2006-11-16  21:19
  41. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2006. november 16. 21:1914611.
    Tényleg? Köszi a tippet Delma
    És az olyan papír zsákos volt vagy anyag? Na majd megnézem, ha arra járok

    Minyonért én is odavagyok, de nálam kizárólag a kockaalakú jön be, és aminek a tetején törik az a finom rózsaszín máz!
    Én is apróra tört piskótadarabokkal próbálkoznék összehozni, viszont a rózsaszín mázat nem tudom miből lehet kikutyulni, lehetséges, hogy vásárolható valahol kimondottan ilyen máz.
    előzmény:
    Delma_ (14610)
    2006-11-16  20:59
  42. 2006. november 16. 20:5914610.

    Hy Pinky ,

    én múlt héten pont láttam a Tescoban olyan habzsákot. Arra gondolsz ugye, amivel pl. a mézeskalácsot is díszíteni lehet, ilyen kinyomószerűség... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855825 (14603)
    2006-11-16  18:52
  43. sK8
    sK8
    2006. november 16. 20:4714609.

    baaar...a megoldas nem tokeletes..mert azon csoki boritas van es nem puncs...

    nahat, milyen telhetetlen vagyok!   

    előzmény:
    sK8 (14608)
    2006-11-16  20:44
  44. sK8
    sK8
    2006. november 16. 20:4414608.

    AZTAAAAAAAAAA!!!!

    Kicsit lejjebb olvastam es most latom, hogy Ezoterica epp irt mignon recepteket!!!!!    

    Ezt a veletlen egybeesest!!!!!  

    Akkor azt hiszem a kerdesem targytalan, bar arra kivancsi lennek, hogy esetleg van-e bevalt mignon receptetek..

    Huuuu hat ezen az egybeesesen most jol ledobbentem..almomban sem gondoltam volna, hogy egy ilyen rengetek hozzaszolasbol allo topikban csak nehany hsz-al elorebb kell olvasni es epp ezt targyaljatok... 

     

     

    előzmény:
    sK8 (14607)
    2006-11-16  20:39
  45. sK8
    sK8
    2006. november 16. 20:3914607.

    Sziasztok!

    Puncsos minyont szeretnek alkotni, mert odaig vagyunk erte...de csak tenyleg a finomert  [ami tul cukros tul mu izu azt nem szeretjuk].

    Miutan megneztem 2 itthoni szakacskonyvben es nem leltem megfelelo receptet, elso gondolatom TI voltatok, hogy nalatok ilyesmi biztos nem lehet problema! 

    Remelem csinaltatok mar puncsos minyont es megosztjatok velem a receptet!

    Koszonom, koszonom!

    sK8

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2006. november 16. 20:2314606.
    Ja, és a krémbe is lehet tenni pl. kakaóport, gyümölcsdarabokat, akármit. Én szoktam gesztenyével is ízesíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_855825 (14605)
    2006-11-16  20:21
  47. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2006. november 16. 20:2114605.
    Én ezt szoktam:

    Keksztekercs

    Hozzávalók: 30 dkg keksz, 5 dkg mazsola, 20 dkg vaj, 15 dkg porcukor, 1 dl rum.

    A kekszet ledaráljuk, hozzáadjuk az apróra vágott mazsolát, vajat, 2 dl rumot és összegyúrjuk. Porcukorral meghintett gyúródeszkán a masszát kb. 2 cm vastagra kisodorjuk, majd megkenjük krémmel. Krém: 10 dkg vaj, 10 dkg porcukor. Ezt habosra keverjük, 2 dl rummal ízesítjük. Feltekerjük, majd hűtőben, alufóliába csomagolva lehűtjük, szeletekre vágva tálaljuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. Torolt_felhasznalo_435145
    Torolt_felhasznalo_435145
    2006. november 16. 19:3214604.

    Az interneten tobbet is találtam, ezek kozul az egyik a kovetkezo, amit hirtelen most megtaláltam:

    DIÓS KEKSZTEKERCS                                               

    HOZZÁVALÓK:

    25 dkg háztartási keksz
    1 dl feketekávé
    2 cl rum
    10 dkg margarin
    10 dkg cukor
    2 evokanál kakaó
    10 dkg durvára vágott dió
    5 dkg darált dió

    A kekszet kézzel apróra tördeljük, közben frissen megfőzzük a feketekávét.
    A cukrot,margarint, kakaót, rumot/ aroma is jó/ beletesszük egy tálba, és ráöntjük
    a  forró kávét. Teljes oldódásig keverjük, majd hozzáadjuk a kekszet, a durvára vágott diót és
    fakanállal  többször átforgatva összekeverjük.
    Letépünk egy nagyobb darab fóliát, a közepére széles sávban darált diót szórunk, és  a kekszes
    masszát rúd alakban ráhalmozzuk. A tetejét és az oldalát megszórjuk dióval, majd a fóliába szorosan
    becsomagoljuk és hűtőbe tesszük.
    Tálalás előtt éles késsel felszeleteljük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268440 (14600)
    2006-11-16  17:52
  49. Torolt_felhasznalo_855825
    Torolt_felhasznalo_855825
    2006. november 16. 18:5214603.
    Jesszusom, jó macerásnak tűnik

    Köszi szépen, karácsonyra mindenképp meglesz

    Lányok, hol lehet venni habzsákot, amihez különféle "végek" is tartoznak? Én még nem nagyon láttam sehol, igaz, célirányosan nem is kerestem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_550812 (14601)
    2006-11-16  17:55
  50. Torolt_felhasznalo_550812
    Torolt_felhasznalo_550812
    2006. november 16. 17:5614602.
    A kép meg lemaradt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top