Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sütik-képpel

sunday
Létrehozva: 2006. január 28. 09:03

Sziasztok!!!

Szeretnék fincsi sütirecepteket kapni ha lehet képpel együtt!!! Én tegnap csináltam ezt az almatortát (a receptet Alchritól kaptam) ha érdekel valakit szívesen odaadom...Nagyon könnyű elkészíteni!!!

  1. Torolt_felhasznalo_278379
    Torolt_felhasznalo_278379
    2006. május 19. 13:194726.

    Szia Kata!

    Sajnos olyan nagy wordbe, hogy ezért nem tudom abba küldeni neked, csak pdf-be.

    A 4408 hozzászólástól már alakítgatom a képeket kicsi méretre, és így nem lesz nagy a doksi.

    előzmény:
    kata1960 (4722)
    2006-05-19  13:14
  2. 2006. május 19. 13:194725.

    KEDVET
    SZERETNÉK
    ISMÉT


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_278379
    Torolt_felhasznalo_278379
    2006. május 19. 13:154724.

    Lányok! Hagyjuk már ezt a kinek a receptjét, aki tudja odaírja, aki nem tudja nem írja, és ha valaki ráismer valakiére, szóljon és javítva lesz!  

    Recepteket küldjetek inkább, sokat-sokat!

    Ki mit tervez, mit süt hétvégén?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. május 19. 13:144723.
    Sziasztok!
    Jó ideje olvaslak benneteket, több sütit meg is sütöttem az itteni receptek alapján - köszönöm azoknak, akik megosztották velünk receptjüket.
    Már egy ideje gondolkodom én is a Lala kiflin, mivel mindenki nagyon dícséri. Kérdésem az lenne, hogy amikor megkenem a pizzaformájúra kinyújtott lapot, rárakok egy másik lapot, és együtt vágom fel 8 részre a lapot, majd együtt tekerem fel kiflinek a körcikket?
    Lehet, hogy nagyon bugyutának tűnik kérdésem, bocsika érte!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. május 19. 13:144722.
    Végre egy recept. Már azt hittem csak vitatkozásról szóla ez is. Engem egyébként jobban zavar, hogy nem lehet normális formában kinyomtatni a recepteket, átalakítani meg nem tudom az oldalakat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_278379
    Torolt_felhasznalo_278379
    2006. május 19. 13:074721.
    Mákos kevert

    Hozzávalók: 2 egész tojás, 20 dkg porukor, 8 dkg  margarin, 2 dl tejföl, 15 dkg darált mák, 15 dkg liszt, fél csomag sütőpor, fél citom leve és reszelt héja

    A tojásokat a cukorral és a margarinnal habosra keverem, majd a többi hozzávalót hozzákeverem. Kivajazott, lisztezett, vagy sütőpapírral bélelt tepsiben kb. 30 perc alatt megsütöm. Tetejére porcukrot szórok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. kmt
    kmt
    2006. május 19. 13:064720.

    Legyen recept is? Naná!  

    Kókuszos krémes kocka - bibic1945

    4 joghurtos pohár liszt (6 dl)
    1,5 joghurtos pohár cukor (2 dl)
    2 pohár natur joghurt
    2 egész tojás
    1 csomag sütőpor
    összekeverni és beleönteni a tepsibe,

    A tetejére 2 csésze kókuszreszeléket 1 csésze cukorral és 1 vaniliás cukorral összekeverni és egyenletesen rászórni a tésztára.
    Kb. 25-30 percig sütni /tüpróba/. Egyenletesen meleg (160 C) sütöben kell sütni, nehogy a kókusz megégjen. Amikor megsült rögtön fórron 3 dl tejszint ráönteni. En ugy szoktam csinálni, hogy villával megszurkálom a tejszines pohár tetejét és ugy öntöm rá egyenletesen elosztva a tésztára a tejszint. A tejszin beleszivja magát a cukros kókuszba és olyan mintha krémréteg lenne a tetején. Nagyon gyors!

    kmt: 28 cm-es formában sütöttem. Egyszerű, mégis különleges süti, eddig mindenkinek ízlett. Persze főként kókuszimádóknak.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_732455
    Torolt_felhasznalo_732455
    2006. május 19. 12:574719.

    folyt.

     

    Ilyenkor megértem Répalányékat, meg azokat akik elmenekültek a másik topicról.

     

    Szerintem vannak sokkal fontosabb problémák mindannyiunk életében, ne fokozzuk még ilyen apróságokkal.

    Hagyjuk ezt a topicot békében működni!

     

    Külön köszönet Snöciéknek a szép munkájukért!

     

    Egy idézettel búcsúzom:

     

    "Aki haragot visel a szívében, bárki ellen is, az vesse ki onnan, mert a szívben rejtőző harag megmérgezi a lelket meg a testet.
    Aki megbántotta maga atyafiát, az nyújtson kezet neki, még mielőtt lemenne a nap, s aki bántás keserűségét hordozza magában, az bocsásson meg, mielőtt lemenne a nap, mert ha nem, a bántás emléke megmérgezi körülötte az éjszakát és gonosz gondolatokat terem. A gonosz gondolatok, pedig beteggé teszik, és rendre megölik azt, akiben gyökeret vertek. "

     Mindenkinek kellemes hétvégét:

    Csoki

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732455 (4718)
    2006-05-19  12:56
  9. Torolt_felhasznalo_732455
    Torolt_felhasznalo_732455
    2006. május 19. 12:564718.

    Mindenkinek szép napot!

     

    Én még soha nem írtam ebbe a topicba. Néha, ha van rá lehetőségem, akkor visszaolvasom a hozzászólásokat. Nagyon jó kis recepteket másoltam már ki, ami a család kedvencévé vált.

    Sokáig a Mit főzzek holnapra? topic látogatója voltam. Külső tényezők miatt is, de legfőbb oka, hogy nem járok oda egy jó ideje: a mindennapos  veszekedés, a hátunk mögötti kibeszélés. Aki egy főzős-sütős topicra jár az a receptek miatt teszi, és hogy kapjon jobbnál jobb ötleteket a minden napos főzéshez.

    Imádok sütni főzni, nagy örömömre szolgált, mikor anno rátaláltam az nlc főzési topicjaira.

    Rengeteget tanultam a házi tündérektől, de mikor már a fórumon is az acsarkodás, veszekedés vált a fő téma, akkor vettem a kalapomat, és odébb álltam.

     

    Lányok! Nem  elég a  hétköznapjainkban az a sok feszültség, stressz, amit a mai rohanó világunktól kapunk? Miért kell itt is ilyen apróságok miatt a feszültséget szülni?

    Nem volt elég amit a másik topicon tapasztaltatok? Innen is elkell üldözni embereket, mert előbb utóbb az lesz, hogy az ember a keserű szája íze miatt nem jön ide.

     

    Arra nem gondoltatok, hogy Snöcinek, meg a Társainak, akik ennyit dolgoztak a receptek összeszedésével, szerkesztésével, milyen rosszul eshet ez a civakodás?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_818062
    Torolt_felhasznalo_818062
    2006. május 19. 12:404717.

    Amit valamelyik nap beírtál, hogy "átfogalmazták" a receptedet, tényleg nem volt szép dolog attól, aki "átfogalmazta".

    Én tudom, és sokan tudjuk, hogy Te mindig írsz az aljára megjegyzést a recepteknek a saját neveddel.  Én is szoktam, csak sajnos én a kinyomtatottba firkálok bele tollal.

    Előző hozzászólásommal csak Snöcy-t, kmt-t és a többi lányt akartam védeni, nehogy rájuk terelődjön a gyanú, hogy direkt nem írtak felhasználónevet a kész receptgyűjteménybe, mert elhiszem, hogy így is rengeteg munkájukba került!

    Latsia, Tőled pedig várjuk (szerintem sokan) a jobbnál jobb recepteket és remélem nem szegi kedved, hogy valaki volt olyan "kedves" és átfogalmazta a receptjeidet, én személy szerint szeretném, ha továbbra is ugyanolyan formában írnád meg, illetve ugyanolyan részletességgel a receptjeidet, mert nekem az elkészítésben sokat segít! Köszi!

    előzmény:
    latsia (4713)
    2006-05-19  11:54
  11. Torolt_felhasznalo_776286
    Torolt_felhasznalo_776286
    2006. május 19. 12:324716.
    Igazad van mindenben!Süssünk finomakat!
    Tegnap Lala kiflit sütöttem, mindenkinek ízlett.Apukám még este 10-kor fordult egyet a tálcájával, nehogy éjszaka megéhezzen Gondolom akkor nem lehetett rossz.Tegnap sósat kívántam, ma édeset, úgyhogy megnézem a zebra sütivel meg tudnám-e oldani ezt a problémámat.
    Mindenkinek jó sütést a hétvégére is!
    És ne zúgolódjatok!
    előzmény:
    kmt (4714)
    2006-05-19  12:14
  12. 2006. május 19. 12:214715.
    100%-ig egyetértek veled!

    A Régimódi csokitorta a gyűjteményben az én nevem alatt szerepel. Valóban erre a topikra én raktam fel először, de a hsz-ben odaírtam, hogy kiscucuka2-től kaptam a receptet. A minap valaki más is berakta, amikor valaki csokitorta recepteket kért. Mivel kiscu nekem a receptet nem úgy köldte, hogy az övé vagy ilyesmi, ezért javaslom, hogy ne írjunk szerzőt a recept mellé.
    Szóval lemondok a dicsőségről Pedig nagggyon nehéz ez nekem
    A torta isteni, süssétek, egyétek!
    előzmény:
    kmt (4714)
    2006-05-19  12:14
  13. kmt
    kmt
    2006. május 19. 12:144714.

    Lányok, nagyon kérek mindenkit, tényleg zárjuk le ezt a névvel-nem névvel vitát, lépjünk túl rajta. A háttérben Snöcy is, és én is egyeztettem már azokkal, akik jelezték, hogy vagy a nevük nem szerepel, vagy pedig nem az Ő nevük szerepel a recept mellett.

    Mivel közreműködtem a "Sütik-képpel receptkönyv" összeállításában, szívesen felvállaltam, és felvállalta Snöcy is, hogy javítjuk a gyűjteményt, és kértük is a fórumon, hogy aki módosítást kér, tegye meg.

    Nem vagyunk egyformák, nem is egyformán gondolkodunk, és ez így van jól. A gyűjtemény módosításával járó plusz munkát mi vállaltuk, akkor légyszi ne fájjon ez másnak.

    Annyira jó itt lenni, és tudni, hogy bármi segítségre, tanácsra is van szükség, itt mindig megkaphatjuk. Ne rontsuk el ezt, jó?
    Egyezzünk meg abban, ha valaki szeretné, hogy a neve is odakerüljön a recept mellé, akkor írja oda a receptnév után (ahogyan ezt már többen is teszik), akinek ez nem fontos, az ne írja oda.

    Azt azonban én sem tartom tisztességes eljárásnak, ha valaki egy az egyben bemásol egy más nevével beírt receptet (hangsúlyozom, ott volt a név a recept mellett!), csak éppen a receptküldő nevét törli ki az egészből. Látjátok, szerintem ez a kicsinyes, de mindenkinek lelke rajta...

    Legyen itt egy jó nagy pont, süssünk tovább finomakat, hogy legyen mit beleszerkeszteni a következő gyűjteménybe (Snöcy, ugye nem szegte kedved ez a vita?!).

    További szép napot, és sikeres sütiket kívánok mindenkinek!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. május 19. 11:544713.
    Kedves Bonita77!

    Itt nincs vita, itt egyszerűen arról van szó, hogy valakik vagy tényleg teljesen hülyék, vagy csak annak akarnak látszani!

    Itt már régen nem arról van szó, hogy egy-egy recept név nélkül van lementve, hanem arról, hogy a recept mellől ki van törölve a név, a lenti megjegyzés át van írva!
    És ez "érdekes" módon csak a Mit főzzek holnap topikról származó recepteknél van! Ez nem véletlen, ne játsszuk a hülyét mert senki nem az, se Te, se én, se más!

    Nekem egy egész honlapom van tele receptekkel és ahol név volt, ott most is van, nekem nem derogál névvel együtt lementeni egy receptet, különösen akkor, ha már eleve az étel neve mellett ott van a recept írója is, vagyis szinte csak készakarva maradhat le a név!

    Ez történt annak idején itt Mikko, Alchri, Macisajt és az én nevemmel is! Véletlenül??? Ugyanmár! Akik itt a véletlenséget szajkózzák, azok nap mint nap a bemoldalainkon vannak, és priviznek velünk.

    És mielőtt valaki azt mondaná, hogy ide név nélkül más írta be, elárulom, hogy ide bizonyos receptek be sem kerültek, a Mit főzzekről lettek kimásolva, vissza lehet olvasni!

    Részemről ennyi, elég volt a porhintésből, csináljon mindenki azt amit akar, de legalább vállalja fel!

    Igaz, tényleg kár tönkretenni egy ilyen jó kis sütistopikot veszekedéssel, de még nagyobb kár, egy ilyen jó kis topikot hazugsággokkal, sunyisággal, megjátszott értetlenséggel elárasztani!

    További szép napot Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818062 (4711)
    2006-05-19  11:28
  15. 2006. május 19. 11:504712.

    Sziasztok!

    Egyet ertek az elözö hozzaszolokkal. En speci nem mentem le a neveket, es ezutan sem fogom!! itt nincsen  "lopkodas" ! Ami az internetre felkerül, az mar mindenkie. En is forditottam mar le sok receptet idegen nyelvröl magyarra, feltettem, es aznap este 1 masik forumon 1 mas emberke nicknevevel megjelent.  . nem csinaltam ügyet belöle, igaz az eletemet nem itt elem le. Vannak sokkal fontosabb dolgok ,amik örömet okoznak, szerencsere.

    Vannak emberek ,akiknek meg nincsen semmi sikerelmenyük vagy elismerest nem kapnak mashonnan , azok itt probalnak felfele taposni.  szoval fel a fejjel, ma pentek van, ilyenkor estenkent beindul  a nagy KEVERES, hetfö reggelig, akkor meg megjelenik a moderator es probalja rendbehozni, ami büzlik.

    sajnos mar lassan nemlehet 1 topickra sem bemenni, ahol nem lenne hajcibalas. Ezert  mondjak a magyarokra, hogy összeferhetetlenek.  Sajnos ez a valosag

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184731 (4707)
    2006-05-19  11:02
  16. Torolt_felhasznalo_818062
    Torolt_felhasznalo_818062
    2006. május 19. 11:284711.

    Én sem értem, hogy miért vitatkozunk. Valaki így, valaki úgy menti le a recepteket. (szíve joga) Aztán az is előfordulhat, hogy xy lementi egy másik oldalról a receptet, felteszi ide az nlc-re a saját nevével, mondván, hogy ő megsütötte, közben én se csak az nlc-t olvasom, hanem más főzös oldalakat is (ritkábban) és elolvashatom én is ugyanazt a receptet másik oldalon, és tegyük fel, hogy xy hozzászólását (saját nevével) nem olvasom az nlc. Namármost én lementem másik oldalról a receptet (ilyenkor nem írok nevet), közben lehet, hogy olvasom xy hozzászólását az nlc-n, de nyilván nem fogom még 1x ugyanazt a receptet lementeni, ami már 1x megvan. Aztán már el is feledkezek a dologról és kb. fél év múlva valaki segítséget kér a fórumon, hogy keres egy receptet. Nekem pont le van mentve, segítek is neki (persze nem írom mellé a saját nevemet) közben a következő hsz-ben jön a felháborodás, hogy az xy receptje!!!

    Szerencsére én még nem jártam így, de ezek szerint bármikor előfordulhat  . Természetesen az nlc-ről mindig úgy mentem le a recepteket, hogy ott a felhasználónév, nyilván azért, ha segítség kell, tudjam kihez forduljak elsősorban. Aki pedig név nélkül menti, annak valószínű, hogy nem gond, ha nem tudja, kitől kaphat segítséget, vagy 100 %-ig biztos benne, hogy neki sikerülni fog, nem annyira kezdő mint én   ezért nem ír nevet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. május 19. 11:274710.

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni tőletek,de lehet ezért kinevettek majd .

    Szeretném megsütni a Lala kiflit,de ott,hogy kefír kell bele,elakadtam,mivel nálunk nem kapható.Gondoltam rá,hogy tejföllel helyettesítem,de itt a tejföl sokkal sűrűbb és krémesebb,és nem is olyan savanykás.

    Öntsek le tejet és csináljak aludttejet?Vagy jó lesz a tejföl?

    Segítsetek légyszives,hogy mi tegyek bele a kefír helyett!

    Köszi szépen és gratula a sok finom sütihez,már párat kipróbáltam és eddig mindegyik nagy sikert aratott!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. május 19. 11:094709.
    Bocsi angyika25, nem 35 Na jól ismerem... 
    előzmény:
    Mansiah (4708)
    2006-05-19  11:07
  19. 2006. május 19. 11:074708.

    OFF:

    Nem értem mi ez a vihar a biliben néhány lemaradt név miatt.

    Megértem, hogy mindenki szeretné látni a recept melllet, hogy az tőle származik, de ha jobban belegondolunk, ezek a nevek csak annak jelentenek valamit, akik régóta látogatják ezt a topikot. Én pl. minden nap többször ránézek, de nem írok túl gyakran. Így ísmerős Snöcy, Latsia, kmt, angyika35, alchri és sorolhatnám. De nyilvánvalóan meg fogják nézni azt a gyűjteményt olyanok is, akiknek mindezek a nick-ek semmit sem mondanka és nem is érdekli őket.

    Másrészről viszont annyiból hasznos lehet név, hogy kérdésekkel lehet a recept beküldőjéhez fordulni és nem kell "hahó valaki segítsen" jellegű hozzászólásokat írni.

    Tehát szerintem bizonyos szempontból annak is igaza van, akit bánt, hogy nincs ott a neve, meg annak is, aki szerint ez felesleges.

    És ne rontsuk el civakodásssal ezt a szép eredményt ( mármint hogy fáradságos munkával Snöcy  és társai  összegyűjtötték a recepteket- ezért egyébként is dícséret jár, aki szemrehányást tesz, csináljon jobbat, szebbet )meg a hangulatot itt a topicon.Én eddig azért is szerettem ide járni, mert itt mindenki kedves és segítőkész. Maradjon is így! 

    Bocsi hogy hosszú voltam!

    előzmény:
    sütikirály (4698)
    2006-05-19  10:30
  20. Torolt_felhasznalo_184731
    Torolt_felhasznalo_184731
    2006. május 19. 11:024707.

    Sziasztok!

    Én is szeretném véleményezni, a vitát, hogy valakinek eltűnik a neve a süti mellől, valaki "ellopja a sütijét" és más tollával ékeskedik, stb....

    Szerintem aki ide, erre a topikra felrakja a recepjét az nem azért teszi fel, mert magának akarja a dicsőséget. (Persze a dícsérő szavak nem maradnak el, mert úgy látom, ha valaki kipróbál egy receptet, az ált. visszajelez, hogy sikerült-e, és ha igen akkor hogyan, és mik voltak a tapasztalatai...)

    Szerintem ez a fontos, hogy másokkal megosszuk az örömünket, vagy esetleg aggályainkat. Segíteni vagyunk itt egymásnak. Akinek pedig ez így nem fer, nem felel meg, akkor az ne is írjon ide.

    Én úgy gondolom, ha valaki teljes mértékben ragaszkodik a neve közléséhez, írja a recept végére, hogy Ő minden esetben szeretné, hogy a neve szerepeljen a recept mellett. És szerintem ezt a lányok be is tartanák, biztos vagyok benne, hogy ezekben az esetekben így mentenénk le...

    Remélem ezzel nem bántottam meg senkit. Ez csak a saját véleményem, a saját nevemmel.

    Juckor

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. május 19. 10:544706.

    sziasztok!

    tudja valaki, hogy kell csinálni a tiroli rétest?

    chera

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_278379
    Torolt_felhasznalo_278379
    2006. május 19. 10:524705.
    Túrós-gyümölcsös süti

     

    50 dkg túró, 8 evőkanál kristálycukor, 1 csomag vaníliás cukor, 2 dl kefir, 2 púpozott teáskanál zselatin, 1 dl langyos víz, babapiskóta, gyümölcs

     

    Nagyobb tálban összekeverem a túrót, a cukrokat és a kefirt. A gyümölcsöt megmosom, apróra vágom, lecsepegtetem. Kisebb lábosban langyos vízhez adom a zselatint, folyamatos kevergetés mellett felforralom, majd tűzről levéve hagyom hűlni szobahőmérsékletűre.

    Őzgerincformát kibélelek folpacckal. A túrós masszához keverem a gyümölcsöt, majd a zselatint, beleöntöm a formába. Tetejére babapiskótát teszek. Alufóliával lefedem, és kb. 4-5 órára a hűtőbe teszem.

    Kihűlés után hirtelen mozdulattal tálcára fordítom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. május 19. 10:474704.
    Nagyon szívesen! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184731 (4702)
    2006-05-19  10:44
  24. 2006. május 19. 10:464703.
    Boldogtalan és sunyi az, aki nem meri a véleményét vállalni a saját nickje alatt, és egy hozzászólásért legyárt egy új nicket!

    Ez a nevetséges és pitiáner hozzászólás!
    előzmény:
    sütikirály (4698)
    2006-05-19  10:30
  25. Torolt_felhasznalo_184731
    Torolt_felhasznalo_184731
    2006. május 19. 10:444702.

    Latsia!

    Köszönöm szépen a választ meg fogom nézni a honlapot. A leírásod alapján savanykás... hát akkor azt hiszem nem lesz a kedvencünk, én is és a párom is (ő meg pláne) az édes sütiket szeretjük.

    Azért köszönöm.

    Juckor

    előzmény:
    latsia (4701)
    2006-05-19  10:41

Címlap

top