Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Festőművészek figyelem!

Torolt_felhasznalo_992557
Torolt_felhasznalo_992557
Létrehozva: 2003. január 15. 22:37
Halló hivatásos és nem hivatásos festö müvészek! Halló kedves „sorstársak“ Abban a reményben kezdeményezem ezt a témakört, hogy nagyon sok jelentkezö lesz! Tapasztalatcsere, ötletek, szakmai tanácsadás az interneten. Én 54 éves vagyok, nem hivatásos csak Hobby-müvész, aki a megváltozott körülmények miatt ara kényszerül, hogy hivatásává váljon az eddigi kedvtelése. Eddig még egy képet sem sikerült eladnom. Egy kiállításig sem jutottam el. Ízlések és pofonok különbözöek, de bízom benne, hogy kitartásom gyümölcseként egy kis dicsöséget arathatok valamikor. (Ha lesz idöm kivárni. :-) )
Van köztetek hasonló érdeklödési körü és hasonló problémával küzdö? Akkor jelentkezzetek!
  1. 2003. január 29. 00:34101.
    Sziasztok, ha internetre gondoltal, sajnos, nincs hol megnezni, meg most igy kulonben sem, mert egy kicsit messzire jottem, kiallitas egyenlore nuku, bar latod, en ettol nem allnek el egykonnyen, ha lenne egy jo anyagom. Na, igazad van, mit altalanositgatok, szoval, nemreg elkoltoztunk Kanadaba, es inkabb takaritasra hasznalom a kezeimet, mint festesre. Kulonben, ha mutermem van, olajjal festek vasznon, inkabb aktokat, mint mast, ha nincs szaraz pasztellel dolgozom, portrekat, tajkepeket is, bar nem a kedvenceim. Rajzolok is, illusztraltam ezt-azt. Azert szeretnem elobb megnezni a kepeidet, mert hogy ajanld valakinek, hogy templomban probalkozzon, ha pl. aktokat fest. Probalj meg jotekonysagi aukcion reszt venni, vagy:alkalmazd egy kicsit, korhaz, iskola, nem hiszem, hogy visszautasitananak. Viraguzlet. Irodalmi est. Nem muszaj mindjart eladni sem, ne tegyel ra arakat, majd szolnak, ha valakit erdekel. Majdnem mindegy, hogy az elsot hol sikerul megcsinalni, utana beirhatod az eletrajzba, hogy volt mar egy es hivatkozhatsz ra. Probald meg ciklusokba rendszerezni a kepeket, aztan direkt ciklusokat alkotni. Az mondjuk, ad egy tartast. Tetszik, kulonben, hogy komolyra forditottad a probalkozasokat, biztos eljott az ido. . . Minden jot
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (100)
     
  2. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 28. 21:51100.
    Van valami címed ahol a Te munkáidat is megnézhetjük? Milyen képzömüvészeti dolgokkal foglalkozol? Ennyire elnagyolva leírni. . . így nem éri! :-))
    előzmény:
    azott (98)
     
  3. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 28. 21:4399.
    Ne haragudj, nem vettem észre, hogy közben benéztél. Piviben már írtam. :-))
    előzmény:
    azott (98)
     
  4. 2003. január 28. 20:1998.
    Az jol jon, kedves meysusi, ha megirod, ugyan hogy talaljam meg a galeriat, ne beszeljek mar ennyit a levegobe, de nem minositesert fordultal ide, hanem otletekert, erre felhivnam annak az uriembernek is a figyelmet. Na, hagy lassam a kepeket, majd meglatom, mi jut az eszembe. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (96)
     
  5. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 28. 19:2997.
    Köszi a történetet, ez aranyos volt. . . :-)))))
    előzmény:
    miszisz (95)
     
  6. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 28. 19:2896.
    Jaj de köszönöm, hogy szólni merészkedtél! :-) Örülök, hogy erre jártál. Piviben leírom hogy nézheted meg a Galériát. Majd meglátod, két képet másoltam, az egyik Munkácsytól, a másik egy ismeretlen orosz festötöl. Az a kép alá van írva. A lényeg tudni, hogy juthat el az ember egy kiállításra. Hova forduljon, meg ilyenek. . . . Gondoltam minél több ötlet elhangzik, annál jobban tudunk segíteni egymásnak. ;-)))
    előzmény:
    azott (94)
     
  7. 2003. január 28. 17:0395.
    Szia Azott! most hogy a másolást emlitetted eszembe jutott egy nagyon kedves emlékem. Életem első szerelménél üldögéltünk az egyik szobában, amikor a nyitott ajtó előtt elszáguldott Szinnyei-Merse Tavasz cimű képe (ha jól emlékszem a cimére, hu de ciki) fejjel lefelé. Én cssak ültem és bámultam ki a fejemből. Aztán elvittek egy Rembrant önarcképet az ajtó előtt, majd egy Rubens következett és még sorolhatnám.
    képzelhetitek a meglepetést az arcomon.
    Persze nem mertem rákérdezni hirtelenjében hogy mi is folyik itt, kiraboltak egy képtárat, vagy titokban egy milliomos családba csöppentem.
    Később kiderült hogy a nagypapa évtizedek óta hobbiból másol festményeket. Apróléékkosan behálózott nyomatai voltak, amikről dolgozott és ha tehette nyaranta elturistáskodott egy egy országbe megnézni az álatal tisztelt nagyok valódi képeit.

    Képzlejétek el milyen érzés élni egy lakásban, ahol körbe vesznek ilyen képek. Fantasztikus volt az egész hangultata.
    Jó munkát mindenkinek!
    előzmény:
    azott (94)
     
  8. 2003. január 28. 02:3894.
    Sziasztok, igenis, tobben vagytok, legalabbis eggyel, eddig csak olvasgattam, de most, hogy igy megszolitva erzem magam. . . Eddig azon gondolkodtam, hogy en hogyan kezdtem anno, az ordog emlekszik ra, olyan regen volt, mindenesetre amator kepzomuveszeti kiallitasokkal, aztan gordul a dolog magatol, csak legyen idod megfesteni. Kiallitani fontos. Ne felj a kritikaktol, nem kell megsertodni szinte sosem, ha kibirod. Akarkit masolni nagyon hasznos, sokat lehet tanulni belole, csak ne nagyon mutogasd a masolatokat, mert gyanakvoan szemlelik, csak tanulasra hasznald. Kar, hogy ilyen hulye vagyok a szamitogephez, maskepp mar megneztem volna a galeriadat. Mindenesetre dolgozz es dolgozz, a sok kep komoly ero, csiszolja a kepessegeket, stilust formal, felismerhetoseget, meg, ha Isten is ugy akarja, bevonzza a lehetosegeket is. Minden jot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (93)
     
  9. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 27. 19:1193.
    Na de úgy saccolom drága Miszisz, hogy a több ezer emberböl itt az oldalakon azért több müvész hajlammal rendelkezönek kell lenni! Ugye csak nem fedezték fel ezt a témakört? Nem gondolod? :-))
    előzmény:
    miszisz (92)
     
  10. 2003. január 27. 03:4992.
    Kedves Zsuzsa, ugylátszik senkinek nincs más ötlete mostanában! Sajnos! Nos és mindenki nagyon festeget!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (91)
     
  11. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 25. 19:1891.
    :-)))))))) ???????
    előzmény:
    ynod3 (89)
     
  12. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 24. 23:4690.
    Halló, én szorgalmasan benézek majd továbbállok, ha senki nem járt bent. Szép hétvégét mindenkinek! SZEVASZTOK!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. január 24. 09:3689.
    előzmény:
    talbi (84)
     
  14. 2003. január 24. 09:3588.
    előzmény:
    talbi (84)
     
  15. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 23. 21:3587.
    Halló! Milyen igazad van! :-))) Én közben megtaláltam talbi bemutatkozó oldalát és a honlapja ha segíthetek:
    http:/airbrush. try. hu
    Közben már megint vasalok, de ezúttal addig nem hagyom abba, míg be nem fejezem. :-))
    előzmény:
    miszisz (86)
     
  16. 2003. január 23. 21:1586.
    Szia Talbi, nehogy priviben áruld el a netes titkaidat :-) Mi is tudni szerenénk ha lehet!
    A mecénáson, végsül is akkor te kereskedőt értesz, ugy hiszem. Számomra a mecénás szó, inkább az önzetlen! segitséget jelenti, aki pénzel ellátja a szegény művész lelkeket. Elég régi kifejezés, talán ma már nincs is ilyen ember a világon.
    A mi környékünkkön a kereskedők az ár 25-35%-át kapják álltalában.
    Bár ez sokmindentől függ.
    A te képeidet hol lehet megnézni?
    Sok sikert!
    előzmény:
    talbi (84)
     
  17. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 23. 11:0685.
    Jaaaaj de jó! Fiú a csapatban! Légy üdvözölve, köszönöm jelentkezésedet! Látod ez az amire szükségem van, tippek, hogyan merre meddig. . . . :-)) Névkártyáim már feldolgozás alatt, szintén a topicról, köszönöm szépen! A rengeteg ingyenes lehetöség érdekelne az interneten ha tudnál egy párat említeni akár piviben. Elöre is köszönöm.
    előzmény:
    talbi (84)
     
  18. 2003. január 23. 10:3084.
    Helló kedves hölgyek! ha megengeditek a hozzászólásom akkor most megtenném, bizony a művészeteket könyebb gyakorolni mint eladni és aki a semmiből akar feljutni annak igencsak felkell kötni azt a bizonyost. . . részemről annyit, hogy bizony sok feladással járt az is hogy egyáltalán festhessek ezért (mivel lételemem) elvállalok akármit ami ehez kapcsolódik. Két éve sikerült "mecénást" szereznem de a kis százalékot el kell feledni ő ugyanis kb 2-3szoros áron adja el. . . no mindegy ha valamiben tudok segíteni akkor azt szívesen megteszem AKÁR NÉVKÁRTYAilag is :) de arra is lehet gondolni, hogy web oldalon közzétenni az alkotásokat. Rengeteg ingyenes lehetőség van. üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 20. 12:3883.
    Halló lányok! Sajnos egy ideig csak ritkán fogok benézni, mert kötöhártya gyulladást kaptam és a kenöcstöl nem látom a képernyöt. :-( Köszönöm, hogy vagytok! Puszi mindenkinek. SZEVASZTOK!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 20. 12:3582.
    SZIA, köszi a sok jó tippet! :-)) Azt hiszem keresek egy profit aki besegít egy kis százalékért. Természetesen elöször nekifutok egyedül, hátha úgy is sikerül. Jó ötlet volt a névjegykártya is, olyan vacak a programom, hogy nem tudok belöni egy normális kártyát, így megcsináltam ma reggel Word-ben. Majdnem "tökéletes" :-))) Csak szöveg, de minden rajta van. Remélem mindíg benéztek egy-egy új ötlettel! Puszi!
    előzmény:
    miszisz (81)
     
  21. 2003. január 20. 03:2481.
    meysusi, általában jellmző a művészekre, hogy az üzlethez és az eladáshoz nem értenek. Jó lenne ha esetleg a baráti körödből elő tudnál halászni valakit aki tudna segiteni neked az első az elején. Aki tudja hogy kell eladni valamit, és hogy kell tárgyalni. Erre vannak a már hivatásosan dolgozó művészeknek az ügynökei. Mivel ez egy ugyanolyan szakma mint a többi. Én most olvasgatok néhány könyvet, ami azzal foglakozik, hogy tegyük pénzzé a hobbynkat és hogy kell vezetni egy vállakozást. Sajnos ez mind kell ahoz hogy megfelelően érvényesüljünk. Első lépés hogy ugy kell tünnöd mintha profi lennél már is. Tehát fontos pld a névjegykártya. Én most alkottam meg a sajátomat. Ha valakinek kell segitség ebben, akkor állok rendelkezésre, mivel alkalmazott grfikát is tanulok.
    Higyjétek el sokat számit, hogy ha valakivel beszélsz a alkotásaidról, akkor tudsz neki egy kártyát adni, amin esetleg rajta van egy kép, meg egy webcim, motto, stb. . .
    Szóval fel a fejjel mindenkinek és csak előre a siker érdekében!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (77)
     
  22. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 19. 19:2580.
    Közben egy kicsit eltünök, mert várnak. Azért istt is vagyok ide-oda ugrálva. :-))))) OK?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 19. 19:2079.
    Az is igaz! :-)) Csak ha az ember egy ideig csak a kudarcokat nyeli. . . valahogy csömöre lesz töle. Tudtam, hogy ide kell jönnöm egy kis eröt tankolni! :-)))))
    előzmény:
    chouette (78)
     
  24. 2003. január 19. 19:1678.
    az eletoszton sok altalunk nem ismert jo tulajdonsagot keeps a felszinre hozni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (77)
     
  25. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 19. 19:1177.
    Tudod a bajom csak az, hogy semmi üzleti érzékem nincs. Ha csak ebböl kellene megélnem, biztos éhen halnék. :-))) Eleve a fellépésem nem olyan . . . . Majd gyakorolni fogok.
    előzmény:
    chouette (75)
     

Címlap

top