Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Festőművészek figyelem!

Torolt_felhasznalo_992557
Torolt_felhasznalo_992557
Létrehozva: 2003. január 15. 22:37
Halló hivatásos és nem hivatásos festö müvészek! Halló kedves „sorstársak“ Abban a reményben kezdeményezem ezt a témakört, hogy nagyon sok jelentkezö lesz! Tapasztalatcsere, ötletek, szakmai tanácsadás az interneten. Én 54 éves vagyok, nem hivatásos csak Hobby-müvész, aki a megváltozott körülmények miatt ara kényszerül, hogy hivatásává váljon az eddigi kedvtelése. Eddig még egy képet sem sikerült eladnom. Egy kiállításig sem jutottam el. Ízlések és pofonok különbözöek, de bízom benne, hogy kitartásom gyümölcseként egy kis dicsöséget arathatok valamikor. (Ha lesz idöm kivárni. :-) )
Van köztetek hasonló érdeklödési körü és hasonló problémával küzdö? Akkor jelentkezzetek!
  1. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 19. 19:0876.
    Holnap "nyakamba szedem a várost" hátha estére már többet tudok. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. január 19. 19:0675.
    nem kell vitatkozni vele, akkor nincs alkalma kifejteni a nezeteit, amitol nekem a jeges viz veri ki a hatamat

    egyebkent ajanlom figyelmedbe a konyv es a multimedia szaloonkat, kiadokkal ott jol ossze elhet jonni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (72)
     
  3. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 19. 19:0374.
    Jaaaaaj tényleg, sulisoknak gondolod, ugye? Olyan jó veletek összedugni a fejünket és "kitalálni" dolgokat! :-))))))) Már elég szép gyüjteményem van.
    előzmény:
    chouette (73)
     
  4. 2003. január 19. 19:0073.
    a naptar is jo gondolat
    en meg meg olyan fuzetre is gondoltam, amilyen novenygyujto albumunk volt, amibe kellet szedni a viragokat
    pl egy oldal a te rajzod, azt melle lehet szedni az illeto novenyt pl
    en eleg sokat jarok es remelem majdnem mindent atvizsgalok ami a kezembe akad, ilyennel nemigen talalkoztam a konyvpiacon

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (69)
     
  5. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 19. 18:5672.
    Igen, láttam. Az elsö fellépése által okozott keserüségen már túl vagyok és azt hiszem, ha senki nem veszi figyelembe jelenlétét, nem lesz kivel vitatkoznia. . . . Távol áll tölem egy ilyen topic "karbantartása", ahhoz születni kell.
    előzmény:
    chouette (68)
     
  6. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 19. 18:5371.
    Köszönöm szépen, sok puszi érte! :-))))
    előzmény:
    otven6 (70)
     
  7. 2003. január 19. 18:5270.
    Kedves Meysusi, én ugyan nem vagyok műértő(?!) de nekem nagyon tetszenek alkotásaid!:-) Egyre többször "látogatok" honlapodra és csodálom gyönyörű műveidet!:-)
    Nem tudom, ez most kit "minősít", mindenesetre én csodálattal állok műveid előtt!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (67)
     
  8. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 19. 18:5169.
    Még nem jutottam hozzá a CD-hez, de ami késik nem múlik. A füzeteim amit bemutatás céljaira készítettem vihetem magammal. Ott is meg tudom mutatni miröl van szó. Nem? A virágos könyvet viszont azt hiszem így a levelezések mellett kipróbálom. Van megfelelö programom hozzá. Vagy elökészíthetek egy naptárra valót. . . Olyan jó hogy ötleteket kapok Töletek, van amikor már semmi értelmes nem jut az ember eszébe. Már azt hittem mindent megpróbáltam, pedig dehogy! :-)))))
    előzmény:
    chouette (64)
     
  9. 2003. január 19. 18:5068.
    szia
    latod , mi tortent megint
    csak nem hagyja abba
    pedig en azt hittem, elmondta a magaet, de nem
    ugy latszik visszajott megnezni, hogy tokeletes melot vegzett-e, vagy van e meg elet a harcmezon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (67)
     
  10. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 19. 18:4367.
    Hát sziasztok, közben kidobott a gépem, de igyekeztem visza, hogy szólni tudjak. Ugye minden rendben? Lányok mit csináltatok ebben a szuper idöben? Hétágra sütött a nap, vasaltam és közben csevegtem pivin egy müvész-szakossal. Kidumcsiztuk mi miért és stb. . . :-)) Ennek az eredménye: még mindíg nem vagyok kész itthoni teendöimmel, de ezúttal nem is annyira sürgös. :-))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2003. január 19. 18:3666.
    Na mi van kedves, már nem én?
    előzmény:
    Gé-Gábor (71)
     
  12. 2003. január 19. 18:2665.
    nem csendor, az nem az en vilagom
    gyomtalanito a heyes kifejezes
    előzmény:
    Gé-Gábor (71)
     
  13. 2003. január 19. 18:1164.
    kedves gegabor
    ajanlom kedves figyelmebe a sajat topikjat
    ott kerdezik, itt ellenben senki sem kerte fel arra, hogy elmondja a gondolatait
    jo lenne, ha ezt a jelen kerest tiszteletben tudna tartani
    koszonettel mindannyiunk neveben chouette
    előzmény:
    Gé-Gábor (68)
     
  14. 2003. január 19. 18:0663.
    Kedves meysusi!

    Megnéztem a galériád, nagyon jók a munkáid, gratulálok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. január 19. 17:5162.
    sziasztok
    en olyat is lattam, hogy vki az interneten e-commrce ben aruta a rajzait letoltheto formaban
    pl levelpapirokat meg ilyesmi vagy a économiseur d'écran, nem tudom a nevet, de az a kep ami a monitoron van, ha nem nyulsz a gephez
    szerintem erdemes belepni nehany internetes kozossegbe, csak persze ezeket is meg kell talalni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (59)
     
  16. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 19. 16:5361.
    Köszi! :-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_948476 (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_948476
    Torolt_felhasznalo_948476
    2003. január 19. 16:3760.
    Gratulálok a képeidhez! Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (59)
     
  18. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 19. 13:5059.
    Halló lányok! Már megint elkéstem? :-))) Igen Chouette, erröl már magam is meggyözödtem. Szomorú, hogy ilyen is van manapság, de hál´Istennek nem vagyunk egyformák. Szerencsére a többség a mi oldalunkon van. Dorka28 köszi, hogy Te is benéztél! Tulajdonképpen örül a lelkem, az eltelt három hét alatt majdnem megkétszerezödött a látogatók száma a Galériámban ami egy évvel ezelött jött létre. Ez szuper!!! Most hív a vasaló, de gépközelben vagyok. Puszi Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. január 19. 12:0958.
    Megneztem a munkaidat es gratulalok. Egy-kettot szivesen nezegetnek a sajat falamon is. :))) Probalj rakeresni internetes aukcios oldalakra. . . belem sajnos semmi muveszi tehetseg nem szorult, de a 'barkacsolmanyaimat' jol tudtam ott ertekesiteni. :) Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (55)
     
  20. 2003. január 19. 11:4757.
    szia meysusi
    azt gondoltad, hogy mert beledmart a gege, azert mindenki fuletfarkat behuzza es eliszkol ?
    ha igy lenn, nem lenne mas egyetlen elo topik sem ezen a helyen,
    kisse korulneztem, ami megjelenik a jobb oldalon, odadugja az orrat
    csak azt csodalom, hogy nem tiltottak meg le
    mert a hozzaszolasai sajnos egy elviselhetetlen faj es embergyulelerol szolnak. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (55)
     
  21. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 19. 10:0056.
    A Te munkáidat nem lehet megnézni valahol???
    előzmény:
    miszisz (54)
     
  22. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. január 19. 09:5955.
    Halló Merzi, Chouette, Saschamora, Kysslina, Bogie, Miszisz! Remélem senkit nem hagytam ki! :-) Nagyon köszönöm a látogatásotokat! Reggel "korán" éhgyomorra teljesen felvillanyozódtam. Nem is álmodtam, hogy itt az éjjel ilyen nyüzsgés volt! Azt hittem ezután a "baleset" után magamra maradok, de mégsem! Köszönök minden tippet és biztatást! Komolyan szükségem van rá. :-)) De igen Miszisz itt is van Karácsonykor vásár 4 héten keresztül, de aki megigérte segítségét . . . . visszalépett. Még van tavaszra egy "kiállítás" igéret az egyik legnagyobb fotóüzletben a város közepén, viszont nem tudom lesz e belöle valami. . . . . Hagyom magam megepni. :-))) Van itt Németországban egy internet-cím ahol benne vagyok lassan egy éve. Láttam, hogy a 350 müvészböl és több ezer munkából csak kevesen adnak el, viszont a kezdöknek is van már egy pár kiállítás a háta mögött. . . . Füzeteket csináltam üzletekben megmutatni, szerencsére jól fel vagyok szerelve, de még nem jött be. Ha nincs "neved" akkor nehezebben boldogulsz, viszont hogy legyen ismert a nevem, ha semmi remény bárhova is bejutni. . . . Na nem baj, most általatok megint feltankoltam egy kis energiával! Köszönöm szépen és gyertek máskor is dumcsizni! Noel18, várom jelentkezésedet! :-))) SZEVASZTOK!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. január 19. 05:2354.
    Sziasztok! Én is hasonló cipőben járok a kerámiáimmal, bár nekem még nincs tul sok. ( csak a lakás tul kicsi :-)
    Nem ismerem a körülémyeidet, de ha abba az egyesületbe nem vettek fel akkor menj addig ami nem találsz egyet, aki elfogad. Mióta én beléptem egybe, azóta sok lehetőséget kaptam rajtuk keresztül. Nálunk pld, van egy kávézó ahol havonta cseréljük a kiálitási tárgyakat, igy sok ember sorra kerül. A mási hely, egy képkeretező műhely, ahol szintén van néhány polc, mivel galéria szerüséget szerene csinálni a tulaj. Ott is havonta cserélődik minden. Aztán az egysület csinál vásárokat, ahol 2o kerámikus együtt árul. Ilyen volt karácsonykor, amikor az életem első vásárán voltam. Biztos vagyo benne hogy ahol te élsz ott is vannak vásárok. Itt nálunk van bor és művésztei vásár, és ide tényleg csak kvalifikált embereket engednek kiállitani. Próbélj meg egy ilyet.
    A ebay. com-ot én is akartam ajánlani, de tudom hogy van egy német nyelvű változata is.
    legjobb ha csinálsz egy szép porfoliót és azzal "házalsz" galériákhoz, vagy internetes művészeti portáloknak küldöd el a képeidet. meg aztán itt vannak a versenyek is, ahol talán rádkaphatnak a galériák.
    Azt irod hogy a nyomda nagyon drága. Probálj ne rendes nyomdát keresni, hanem olyat aki digitálisan dolgozik. Azok talán nem olyan drágák és nekik mindegy hogy mennyit nyomtatnak. Az igaz, hogy a rendes nyomda nem igazán kezd kis mennyiséggel, de a digitállis, ami olyan mint ha nyomtatánál, az olcsóbb. Ha kutakodsz a neten akkor biztosan találsz ilyen helyeket.
    Sajna én egészen más területen élek mint te igy nem igazán vagyok ismerős a német nyelvi területen.
    Azonkivül vannak művészeti ujságok, ahol a versenyekről és a lehetőségekről tájékoztatnak. De találhatsz talán netes kapcsolatokat is, akik emailben küldenek neked információt.
    Most más nem jut az eszembe.
    Talás a starlap. hu-nak van olyan oldala, ahova feltehetnéd a weboldaladat. majd ha más eszembejut még irok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_992557 (47)
     
  24. 2003. január 19. 04:2753.
    Szia meysusi :))
    Probaltad mar az internetet?? Pl ebay t?? Itt (Kanada es az Usa ban is ) renkivul nepszeru forma barmit is arulni az interneten. Sok sikert neked, ra se rants az ugyletes "jagora" itt az nlc-ben. O mindig csak kavarna :)
    Muvesz vagy es azzal egyutt jar, hogy szembe kell nezzel mindenfele kritikaval, es attol csak erosebb legyel, ne gyengebb :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. január 19. 04:2552.
    amit gege nem tud az az hogy o szemelyesen a giccs gegabor
    Napoleon Bonaparte, mint az elso giccsember kovetoje
    azaz az az illuzio, amit a polgari tarsadalmak hitetnek al a tagjaikkal az egyeni siker ervenyesules, hatalom. . . . .

    mar ahogyan en tanultam a giccs fogalom meghatarozasat
    előzmény:
    kysslina (50)
     

Címlap

top