Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006.Októberi babavárók:))

Torolt_felhasznalo_158480
Torolt_felhasznalo_158480
Létrehozva: 2006. január 11. 15:20

Sziasztok!!

Ma csináltam egy tesztet és legnagyobb örömömre ++++++++ lett!! Interneten egy csomó helyen néztem dolgokat a terhességről és megnéztem egy kalkulátort is!!!Ami azt mutatta a baba szeptember 29-én fog megszületni,de mivel ez elég határeset szereintem október is belefér!Ha valaki másnak is van már pozitív tesztje és vagy októberi lesz a babája vagy szept. végéi nyugodtan jöjjön!!Mindenkit sok szeretettel várok:lilla 

  1. 2009. augusztus 12. 21:0781852.

    Hello CSajszik!

     

    Végre megint van netünk, úgyhogy gondoltam gyorsan bekukkantok!!

     

    Timi, hogy vagy?? Jobban már??? 

     

    Réka, örülök h már otthon vagytok! Naaagyon édes a kis Áron Bizti nagyon ügyes vagy, de hát ebben is bíztunk! Én már behaltam volna Dávid és Adél is nagyon édes, és hogy szeretik egymást

    Már gondolom csak akkor miikor épp nem szétválasztod őket!

     

    Őszintén szólva én nem értem ezt a parát a levegőztetés körül....Én ugye hazahoztam BAzst Pestről, majd begyulladt a mellem és napont egy közeli faluba jártam masszíriztatni, volt h kétszer, és volt h vinnem kellett magammal, szal ő a kezdetektől kint volt, anyummal sétált míg engem masszíroztak, meg állandóan sétáltunk kint a napon, a sárgaság miatt is! És nem lett baja! Szal én tökre nem értem ezt a nyissuk ki rá az ablakot, majd fokozatosan vigyük ki.......

     

    Kérdezhetek intimebbet is?? Volt férjed mit szólt/szól?

     

    Kenderke, én vezetem füzetbe BAzs dumáit, egyszerűen muszáj mert elfelejtem, meg sztem neki is vicces lesz majd visszaolvasnia!!

     

    Nálunk minden ok, jövő héttől már van bölcsi. Most itthon vagyunk,meg néha elviszem a magánbölcsibe! Úgy néz ki allergiás, úgyhogy most adom neki megint az Aeriust! AZtán 3év után mehet vizsgálatra. Érdekes mert én meg most nem igazán vagyok....

    Lassan nekem is kezdődik a meló, úgyhogy Kenderke ÉN NEM VÁROM AZ ŐSZT! Azt meg nem tudom meséltem e, h felvettek egyetemre, úgyhogy ősztől még oda is fogok járni! Ha minden jól megy akkor csak egy év, remélem túl éljük , és meg tudom csinálni gyerkőc meló és Uram mellett!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_231589
    Torolt_felhasznalo_231589
    2009. augusztus 11. 11:0481851.

    Nem kifejezetten igény szerint vagy időre etetem, hanem inkább a kettő közötti félutat választom: nem hagyom, hogy folyamatosan egyen, két - két és fél órának el kell telnie két evés között (nem szeretném, hogy a folyamatos evéstől hasfájós legyen), de négy és fél óránál többet nem hagyok ki két etetés között napközben. Egyébként magától kb három - négy óránként eszik, nem kell gyakran az időt húzzam vagy ébresztgetnem, a kórházban hozzászoktatták a rendszerhez.

     

    Levegőzni már járunk, amint kéthetes lett, már vittem is ki, nem vittem túlzásba a fokozatosságot

     

     

    előzmény:
    vadkender (81850)
    2009-08-11  05:37
  3. 2009. augusztus 11. 05:3781850.

    óóó, akkor szépen gyarapodik, 400 gr 1 hét alatt?

    1 órán keresztül szoptatsz?és hány óránként eszik Áron? v igény szerint eteted?

    tök érdekes, h Millánál anno ált. 20 percig tartott a szopizás, Zorka meg lerendezi 5 perc alatt. mondjuk napközben kajálás közben is Millát figyeli és van h elnevetgéli az evést.

     

     mikor mentek először levegőzni? gondolom ősszel majd sokat fogtok sétálni, ha másért nem, akkor a nagyokért az oviba:)

     

    nemtudom miért, de én már nagyon várom az őszt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_231589 (81848)
    2009-08-10  14:52
  4. Torolt_felhasznalo_231589
    Torolt_felhasznalo_231589
    2009. augusztus 10. 14:5481849.

    Ja, pihenés? Az meg mi??

    előzmény:
    vadkender (81847)
    2009-08-10  14:28
  5. Torolt_felhasznalo_231589
    Torolt_felhasznalo_231589
    2009. augusztus 10. 14:5281848.

    Keveset vagyok egyedül a három gyerkőccel, mert anyu sokat van itthon. Egyelőre Áron nem okoz túl nagy felfordulást az életünkben, nem nehéz a hárommal. Dávid és Adél továbbra is eljátszanak egymással, nekik csak akkor kellek, ha éhesek-szomjasak, vagy szét kell őket válasszam, amikor verekednek. Szoptatás közben ha kérnek valamit, mindig elfogadják, hogy előbb megetetem Áront, utána adom oda/veszem elő/olvasom el/stb, amit szeretnének. Persze ilyenkor az első büfiztetés közben - kezemben Áronnal - elintézem, amit kérnek, hogy azért ne kelljen órákat várniuk. Az etetés szokott egy jó óra is lenni, közben többször is büfiztetek, hogy minél kevesebb levegő maradjon Áron hasában, és az ilyen szünetekben igyekszem a nagyok kéréseit teljesíteni. Nem tudom, meddig lesz ilyen aranyéletem, de a nagyok maximálisan elfogadják, ha Áronnal kell foglalkozzak (amibe tudom, bevonom őket, ha van kedvük nekem segíteni), Áron pedig mostanában nem sírós.

     

    Egész jól megnyugodott Áron, napról napra érezhetőbben kevesebbet sírt, most meg már csak akkor hallani a hangját, ha éhes. Rengeteget eszik, ennek megfelelően hatalmas ütemben is hízik (a héten 400 gr-t szedett fel), a nap nagy részében még alszik.

     

    Majd biztos nehezebb lesz, ha már Áron többet lesz ébren, és aktívabban kell vele foglalkozni az etetésen kívül is, de addigra a nagyok meg már mennek oviba (szeptembertől újra járnak majd, addig még itthon vannak).

    előzmény:
    vadkender (81847)
    2009-08-10  14:28
  6. 2009. augusztus 10. 14:2881847.

    óóó de picurka!!sztem hasonlít rád!

     

    nagyon nehéz 3 gyerekkel? van segítséged? Áron megnyugodott egy picit?

    tudsz pihenni?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_231589 (81846)
    2009-08-10  14:04
  7. Torolt_felhasznalo_231589
    Torolt_felhasznalo_231589
    2009. augusztus 10. 14:0481846.

    Sziasztok!

     

    Épp alszik mindhárom gyerek, úgyhogy gyorsan teszek fel Nektek pár képet róluk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. augusztus 7. 12:1981845.

    helló lányok

    na mi a helyzet?

     

    úgy volt a B jövőhéttől szabin lesz, de ma kiderült h mégse, majd csak utána:(

    végül is ha úgy vesszük, talán még jó is, úgy is ramaty időt mondanak arra a hétre.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. augusztus 6. 12:2781844.

    Réka örülök h otthon vagytok! remélem Áronka mihamarabb elfelejti a kezdeti nehézségeket! (ugye majd teszel fel magatokról képet?) gondolom a férjed is oda-vissza van tőle:)

     

     

    Gabi, Tami beszólása S mit szólt hozzá?

    azon agyalok h sztem egy füzetbe kéne vezetni Milla beszólásait is....kitudja mire fogok emlékezni pár év múlva

     

    ja igen, a cspésemet szorgalmasan kenegetem fenistillel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. augusztus 6. 11:5881843.
    Örülök, hogy otthon vagytok és aránylag minden rendben! Drukkolok hogy Áron mielőbb érezze, hogy biztonságban van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_231589 (81842)
    2009-08-05  19:53
  11. Torolt_felhasznalo_231589
    Torolt_felhasznalo_231589
    2009. augusztus 5. 19:5381842.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm az érdeklődést, itthon vagyunk :) A gyerekek már nagyon várták Áront, sokat foglalkoznak vele, ölelgetik, puszilgatják. Egyelőre még nincs féltékenység, de ami késik, nem múlik :) Áron sokat alszik, de azért mert sárgácska. Keltegetnem kell, hogy egyen, de nehéz felébreszteni. Éjjel egyszer kel csak fel, de akkor kb másfél-két órát üvölt. A dokink szerint azért is sír sokat (napközben is van olyan, másfél órát üvölt), mert nagyon megviselték az első napok (intubálás, altatás, lélegeztetés, miegymás), és még kell neki idő, hogy megszilárduljon a bizalma.

     

    A dadogással kapcsolatban nekem is van bőven tapasztalatom, én 17 éves koromig dadogtam :S Dávid is dadog, nála egyértelműen lelki okai vannak. Ha valami konfliktus van, valami bántja, akkor alig lehet érteni a beszédét. Ha kiegyensúlyozott szakasza van, akkor egészen szépen beszél. Az oviban is mondta a logopédus, hogy egyértelműen pszichésen dadog, így nem is tud vele foglalkozni :( Majd pszichológushoz kell vinni... Egyébként én úgy olvastam valahol, hogy anyai ágon öröklődik a hajlam.

     

    Az éjszakai szobatisztaság Adélnál úgy működött, hogy nem volt hajlandó pelust veni :) De egyébként is már egy ideje reggel száraz volt a pelenkája, így láttam, hogy nem lesz gond. Néha felkel éjjel pisilni, de ez nem gyakori.

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. augusztus 5. 13:0481841.

    Van egy sztorim még nyaralásról amit muszáj leírnom.

    S barátját Lacának hívják, velük mentünk. Egyik nap mondta Taminak Laca, hogy Apa az én barátom! Tami erre: "Neeem, Apa az Erzsi mamának a fia!"  Aztán emésztgette ezt a dolgot pár napig, majd egyik nap odamegy Lacához és mondja neki: "Vécézik a barátod!"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. augusztus 5. 12:4181840.

    Bekented fenistillel? A nyaralás alatt S barátját is megcsípte egy és nálam mindig volt fenistil. Azonnal bekentük és másnapra már csak egy piros pötty volt.

    A talival kapcsolatban - én 29-én dolgozom, de ha az mindenkinek jó, akkor miattunk ne pakolgassuk, megpróbálom elcserélni!

    előzmény:
    vadkender (81839)
    2009-08-05  07:32
  14. 2009. augusztus 5. 07:3281839.

    sziasztok

    nálunk szerencsére Milla részéről nincs cicitéma...bár amikor Zorka megszületett ő is nyitott szájjal közelített a cici felé huncutt mosollyal, de még időben megállt előtte:)

     

    ma a csajok korán, 6kor keltek, Balázs még csak most fog felkelni, én meg már túlvagyok pár házimunkán, aminek marhára örülök. 

     

    a darázscsípésem még mindig megvan, jó nagy piros folt van a fenekemen, iszonyat viszket:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. augusztus 3. 23:3481838.

    Szióka! Járok bizony! :) Nééééééha... ;)

    Mondom, úgy 2 hónap kellett hozzá... vagy még annyi sem. Egyszerűen eltűnt belőle ez a reflex. És most már nem is látom rajta a vágyakozást. Néha úgy hiányzik, de elnézem, milyen nagylány már, így meg már úgysem lenne olyan meghitt, inkább csak bohóckodás. :)

     

    Éjszakára nekünk is van még pelus, de én közel 5 éves koromig megörvendeztettem a szüleimet éjszakai meglepetésekkel, és azt mondják, ez a hajlam öröklődik... hát, akkor mire számítsak? Inkább még nem venném le a pelust. :) 

     

    Ja, és gyönyörűek a gyerekek, milyen nagy már mindenki! :)

     

    Szép estét!

    előzmény:
    egabica (81836)
    2009-08-03  14:31
  16. 2009. augusztus 3. 18:3381837.

    Sziasztok!

     

    Kenderke, leszünk! Azért nem írok mert nincs netünk, nem is lesz most egy darabig! De csörögj meg, dobj smst!!!

     

    Gabica, nagyon jók a képek :) Tami nagyon édes!

     

    Bazs iszonyat mennyiségeket pisil! Reggel is dugig van a pelus!! Mondjuk iszonyú sokat is iszik! Úgyh én még nem tudom levenni róla éjjelre a pelust! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. augusztus 3. 14:3181836.
    szia Bee! Nahát Te még jársz erre?  És mégis mennyi idő múlva múlik ez a szopireflex? Mert én is kipróbáltam hogy mit csinál, de neki még nem múlt el, így gyorsan le is állítottam, hogy nincs is benne semmi, látod?  Meg hogy nem jó az már!
    előzmény:
    beeésababa (81834)
    2009-08-03  14:27
  18. 2009. augusztus 3. 14:2881835.
    Tami túlságosan megszokta, hogy most nyáron csak leguggol a fűbe és pisil. Párszor már a lakásban eljátszotta
    előzmény:
    vadkender (81833)
    2009-08-03  13:53
  19. 2009. augusztus 3. 14:2781834.
    Sziasztok! De jó, hogy még van cicitéma! :D Anna május végén kapott utoljára (lehet, június elején), múltkor elővette a cicimet, én meg kíváncsi voltam, mit fog vele csinálni, úgyhogy hagytam. Hááááát, tényleg igaz, hogy a szopireflex felszívódik, teljesen más volt, amit csinált... és 1 mp múlva hagyta is, és közölte, hogy "elromlott a cici". :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. augusztus 3. 13:5381833.

    nálunk is alig pisil Milla. reggel sem az az első dolga h ráül a bilire, hanem megissza a kakaóját, bambul egy picit és később pisil.

    engem zavar h nem pisil eleget...v csak én vagyok nagyon pisis?

    előzmény:
    egabica (81831)
    2009-08-03  13:44
  21. 2009. augusztus 3. 13:5181832.

    Igen, Krk szigeten voltunk! Nagyon szép volt!

    Uh, darázscsípés, a kis szenya!

    előzmény:
    vadkender (81830)
    2009-08-03  13:33
  22. 2009. augusztus 3. 13:4481831.

    Nálunk fordítva volt, mert Tami először éjjelre lett szobatiszta. Tök furi, de nem is kel fel pisilni éjszaka, sőt reggel általában nincs kedve elmenni pisilni, úgy viszi S a bölcsibe, és csak ott pisil! (az út kb. 40 perc!)

    Dadogás tényleg nagyon ijesztő volt először, főleg az "m"-mel kezdődő szavaknál kezdődött az egész, ő is kigúvadt szemmel csak azt mondta pl hogy mmmmmmm.....macska!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_760542 (81829)
    2009-08-03  09:30
  23. 2009. augusztus 3. 13:3381830.

    sziasztok

     

    Réka, otthon vagytok már? remélem minden rendben!

     

    Lucáék azóta már bringáznak ezerrel.....de jó nekik!:)

     

    Gabi, marha jók a képek! krk szigetén voltatok, jól emlékszem? Tami ennyire szereti a vizet?? azta! Milla is szeret pancsolni, de akkor érzi magát biztonságban h belénk kapaszkodhat.

    virágos-hajas kép

     

    csajok én is dadogtam kiskoromban, úgyhogy én felvagyok készülve lelkileg h a lányoknak is lesznek problémáik ilyen téren. bár tudom h nem örökölhető ez a dolog, de mi leszünk a kivételek:)

     

    Milla pákozdon volt a múlthéten anyósoméknál, nagyon jól érezte magát, de szombaton már elég nyűgös volt, nagyon vár minket. de azért amikor tegnap elindultunk haza, akkor ő is elpityeredett és a mama is:)

     

    B jövőhéttől szabin lesz, akkor tervezzük lemenni a balcsira is egy napra. Borsó, ti lesztek egyáltalán akkor? 

     

    ja és Milla már nem f...ik, a székleteredményre azért még várunk.

     

    engem meg ma a játszin, a homokozóba megcsípett egy darázs! ráadásul  vhogy a szoknyám alá repült a kis szenya így pont az ülepembe csípett. kicsit fáj és nehezen tudok ülni:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 3. 09:3081829.

    Akartam kérdezni, hogy Tami már éjjelre sem pelusos???

    Peti még elvétve belepisil éjjel, de szerintem rafkós, mert szokta is mondani este mikor ráadom alvás előtt, hogy majd bele fog pisilni.

    Te hogyan kezdted? Elhatároztad magad, hogy nem adsz rá éjjelre?

    Vagy magától felkelt és szólt, hogy pisilni kell? 

    Éjjel magától kel bilizni és rá is ül?

     

    Bocsi a sok kérdésért

     

    előzmény:
    egabica (81827)
    2009-08-02  16:44
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 3. 09:2681828.

    Komoly?? Tami is dadog?

     

    Petinél is pont így kezdődött, nagyon durván, majdnem sírógörcsöt kaptam, úgy szenvedett, erőlködött.

    MInden mondatnál az első szótagot elnyújtotta ( "k------------kérek inni" lila fejjel, nyakán kidagadt erekkel)

    Aztán magától rájött (kb. egy hét alatt) hogy ha nem feszít rá, akkor könyebben ki tudja mondani.

    Úgyhogy még most is tart neki, de már nem erőlködik vele, úgy mondja, hogy pl. "ké-ké-kérek inni." És ritkult is, vannak napok, mikor egyáltalán nem dadog.

     

    Írtam Ranschburg Jenőnek is, ő azt mondta, ebben a korban "belefér", azért van, mert agyilag már sokkal fejlettebb, mint ahogy szavakkal követni tudja. Gondolatban már rég a következő mondatnál tart és elakad vele.

    Állítólag kinövi, nincs vele teendő, majd az oviban ha kell, logopédus fog vele gyakorolni nagycsoportban.

    Ne aggódj!

     

    Cicit még Peti is van, hogy kéri, de én "kimosolygom" mondom neki, hogy "ciciiiiit? Nincs abban már semmi! Erre ő is nevetni kezd :)

     

     

    előzmény:
    egabica (81826)
    2009-08-02  16:42
8 9 10 11 12

Címlap

top