Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagymama konyhája

Bettus0214
Létrehozva: 2006. január 10. 13:39

Sziasztok!

Olyan embereket (lányokat, fiúkat, nőket, férfiakat) keresek, akikben még él a "nagymama konyhája" hangulat, akiknek nem ciki órákat vacakolni egy-egy vacsorával, minden vasárnapra sütit sütni, kézzel gyúrni a krumplistésztának valót. Akiknek mennyei boldogság a kézzeldagasztás, aki szeretne (vagy már szeret is ) pipit, kacsát, libát tartani, mégis "modern" embernek tartja magát.

Ugye vagytok???!!!

  1. 2013. július 14. 16:0532626.

    Sziasztok!

     

    Megérkeztem :)

     

     

    Tegnap megtartottuk Apu 60. születésnapi buliját... Volt egy rész, amikor szinte minden felnőtt nő sírt (Anyu, Nagynéném, Én, Apu Tesója, és sógornőm Anyukája is). Nem tudta, hogy készülünk tortával (bár biztos sejtette), és a gyerekek kint a teraszon befogták a szemét, amíg mindenki behozta az ajándékát a nappaliba, hogy ne lássa. Annyira édesek voltak 

     

    Aztán keresztlányommal a nyakában bejött a nappaliba, énekeltünk Neki, itt már Ő is sírt   Nagyon megható volt, a tortának és az ajándékoknak nagyon örült. Ledöbbent, amikor mondtam neki, hogy én sütöttem 

    Kapott utalványt pecaboltba, és azt hiszem, ma már meg is vette amiket kinézett. Szerintem már a Dunaparton is vannak és épp teszteli az új pecás cuccokat. 

     

    A torta elkészítésénél voltak pillanatok, amikor azt mondtam, hogy elég volt, viszont megérte a vele való kínlódás, nagyjából egy napot csináltam/tuk.

    Végre sikerült rendes piskótát sütnöm külső irányítással, úgyhogy új tanluságokkal is gazdagodtam 

     

     

    Tegnap este kilencig ott voltunk a buliban, sajnos Peti csak 6 után csatlakozott hozzánk, mivel mi közben egy esküvőre is hivatalosak voltunk, így ott Ő képviseltetett minket.

     

     

    Ma palóclevest és pizzát csináltam. A leves most három napig jó lesz, holnapra van marhapörkölt. Hétfő este meg barackos-csokig gombócot fogok csinálni kedd-szerdára.

    Majd csak szerda este főzök, de még nem tudom, hogy mit. BIztos, hgoy valami cukkinis lesz, mert addigra lesz már 3 megérett a bokrokon.

    Közben elkezdtek érni a paradicsomjaink is, a koktélok mézédesek, a többinek még kell érnie, de nagyon szép a kiskert, ahogy piroslanak a kis bogyók 

     

     

    Voltam pénteken öcsémnél, és megnéztem a kiskertjét. Nagyon aranyosan megcsinálta. A kivágott ecetfák ágait, törzseit használta kerítésoszlopnak valamint kerítés léceknek is. Maga hajtatta a palántákat is egy gyorsan elkészített fólia alatt. Talán egy-két hét elmaradásban van az ő kertje a mienkhez képest, de annyira tüneményes. 

     

     

    Van a kertjében: paradicsom kétféle, paprika, répa, fehérrépa, kukorica, uborka, kapor. Kis körtefa is van bent az ültetvényesben. 

     

     

    Most megyek, sürgős takarítani valóm van:

    Hugi 

  2. 2013. július 14. 10:5432625.

    Sziasztok!

    Gyorsan bekukkantok látom nem sokat írtatok.

    Feather:klassz a tortád,gondolom a Hugié is jól sikerült,biztos jön majd megmutatja.A sok barackért irigy vagyok,szépen telik a spájzod.A cicáid aranyosak,nekem kutyusok vannak ők is hihetetlen pózban fekszenek néha.

    Tegnap sütöttem almás pitét kaptam egy vödör nyári almát még lesz belőle egy adag.

    És mostmár uborkába is tobzódok a zöldbab mellett,ez most salátának ment a fagyóba,jövőhéten meg kezdem a hordóba dobálást

    Ma pihenős nap,főzni  sem kell azt hiszem választok egy könyvet.

     

    Jó pihenést,kellemes napot mindenkinek.

     

    Ercsa 

  3. 2013. július 13. 09:3032624.
    Még egy kettő kép...
    előzmény:
    Feather (32623)
    2013-07-13  09:19
  4. 2013. július 13. 09:1932623.

    Sziasztok Leánkák!

    Merre vagytok? Tegnap a szüleim voltak kint. Hoztak 10kg sárgabarackot. Kimagoztuk, lecukroztam. Maguknak is vettek, azt is előkészítettük, mikor hazamentek, csak meg kellett főzni. Nekem lett 6 üveg marcipános és 8 üveg síma. Eltettem néhány barackot a hűtőbe, mert ezek kicsike barackok, épp barackos gombócnak valók. Delcsi és Matyi jön haza a salsa táborból, csinálok nekik.

    Tegnap ebédre fini marharagut főztem. Édességként kalácsot ettünk az előző napi friss lekvárral. Édesapa összehúzta a lekaszált füvet, letisztogatta az egyik fám törzsét, amin megtelepedtek valami kukacok. Mi meg magoztunk anyukámmal. Beszélgettünk, aztán ebéd és kávézás után hazamentek, mert őket is várta a barackbefőzés.

    Este még leszedtem a málnát, málnaszörpöt akartam csinálni, de elszúrtam, mert véletlenül borként tettem bele borkősav helyett. Hát, aki dinnye, az dinnye.

    Hogy sikerült a torta? Mikor édesapa lett 70 éves, evezős tortát sütöttem - akkor még rendszeresen eveztünk a Rábán. Édesapa huszonéves korától fogva evezgetett minden nyáron, és egész egyesületet szervezett maga köré.

    előzmény:
    hugi78 (32622)
    2013-07-12  20:40
  5. 2013. július 12. 20:4032622.

    Szia Erika!

     

    Finom lesz az ebédetek.

     

    Angliában lehet azért finomakat enni, csak a zöldségek hiányoznak, de szerintem ott is vannak jó ételek. Azonban a magyar gasztronómiát semmi sem veri 

     

    Körömvirágot fogok jövőre ültetni, sőt, krém receptet már Borbás Marcsi oldalán találtam is, mindenem van hozzá itthon, úgyhogy vasárnap megcsinálom.

     

    A tortával kicsit csúszok, elcsaládoztam a mai napot, de a nekem legnehezebb részén túl vagyok, a piskóta sütésen és a krém elkészítésén... Ma is sokat tanultam.

     

    Most állok neki a fondant elkészítésének. Még megszinezzük, aztán holnap csináljuk a díszítést.

     

     

    Megyek is, vacsi közben szaladtam fel.

     

     

    Várunk mindenkit

    Hugi 

    előzmény:
    eriika67 (32621)
    2013-07-12  08:35
  6. 2013. július 12. 08:3532621.

    Sziasztok!

    Végre tegnap felénk is volt egy kis eső,egy locsolással felért,meg felfrissült minden.

    Feather: finom lehet a lekvárod,ebben legalább tudod mi van.

    Köszi a receptet,én még nem csináltam,csak kinn ettem Angliában/borsóval!/a gyerekeim kinn élnek igaz a fiam most 4 év után átmenetileg itthon/szerelem /a lányom az kinn van ,ő szokott ilyet főzni szerinte az angolok egyik ehető kajája/ Általában magyarosan főz, nem rajong az angol konyháért,szerintem olyan nincs is.

    Hugi:a körömvirág jó salátába,nyersen,a virága teába,meg krémet csinálok belőle nagyon jó a bőrnek.

    Igen sok mindent próbálok hasznosítani hisz ahogy a mondás tartja

    " gyógyszert patikából orvosságot természetből".

    Van pár praktikám nem mérgezem magam feleslegesen bogyókkal.

    Várom a tortádról a fotót.

     

    Ma túrós csusza lesz,friss kaporral.

    Holnap csirkét vágok,rántani ,persze cukkini és patiszon is lesz mellé. 

    Szép napot Nektek.

    Ercsa 

     

  7. 2013. július 12. 07:3632620.

    mirmur

     

    Csak képletesen értettem a mestert 

     

    Van egy kollégám, akinek a barátnője minden héten formatortákat csinál megrendelésre. Amatőr, de nagyon ügyes.

     

    Szoktam néhanapján én is csinálni, de az nagyon ritka, és inkább családi ünnepekre.

     

    Majd a kisfiamnak   

    előzmény:
    pave (32618)
    2013-07-12  07:28
  8. 2013. július 12. 07:3432619.

    Pave!

     

     

    Remélem nem kapott el az eső  

     

    előzmény:
    pave (32615)
    2013-07-11  08:45
  9. 2013. július 12. 07:2832618.
    Hugi, neked 'tortaforma mestered' van??? Csak nem valami professional van itt közöttünk?!
    előzmény:
    hugi78 (32617)
    2013-07-11  21:50
  10. 2013. július 11. 21:5032617.

    Szia Feather!

     

    Szeretem olvasni, hogy milyen jól használod fel a kertedben termett dolgokat.

     

     Mi az a josta?

     

    Köszönöm a receptet, lehet, hogy nekiugrok én is valamikor.

     

    Sokszor, amikor beszélgetek valakiről az állapotomról, olyan nehezen fogalmazom meg, általában azt szoktam mondani, hogy kismama vagyok, mert a terhes szó nem jön a számra.  Főleg, hogy nincs teher. Bár most már kezdem a hasam érezni... 

     

     

    Ma kicsit csavarogtunk, meg bevásároltunk a holnapi nagy feladatomhoz:

    pecás tortát csinálok apum 60. szülinapjára.

    Kicsit be vagyok ...va, de csak nem rontom el.

     Hozok majd képeket. 

     

    Megkaptam az instrukciókat a formatorta mesteremtől, úgyhogy úgy vagyok vele, hgoy másfél nap alatt csak összehozom 

     

     

    Holnap sem kell főznöm, a tegnapi cukkinis-padlizsános fusilli még kitart, szombaton meg anyuéknál van nagy családi ünnepség, ott lesz mit enni.

     

    Vasárnap fogok főzni, de még nem körvonalazódott, hogy mit.

    Az biztos, hogy palócleves lesz, már nagyon kívánjuk.

     

    Kaptunk apuéktól keszegeket sütésre, úgyhogy egyik nap, amikor itthon vagyunk, biztos, hogy azt eszünk.

     

     

    Szép estét kívánok Mindenkinek

    Hugi 

    előzmény:
    Feather (32614)
    2013-07-11  06:20
  11. 2013. július 11. 13:3932616.
    Köszi a receptet, a tücsök-bogár oldal jó, onnan készítettem már egy párat és eddig minden sikerült. 
    előzmény:
    hugi78 (32611)
    2013-07-10  14:15
  12. 2013. július 11. 08:4532615.

    Sziasztok! 

    Itt mindjárt leszakad az ég! Én pedig kerákpárral közlekedem ma egész nap és elég sokfelé kell mennem...

    De legalább egy kicsit talán hűvösebb lesz...este, ha hazaértem bácskai rizseshúst tervezek főzni, kovászos uborkával.

    előzmény:
    Feather (32614)
    2013-07-11  06:20
  13. 2013. július 11. 06:2032614.

    Sziasztok!

    Erika, tavaly nekem is sok babom volt. Idén még csak most dugják ki a fejüket. De azért remélem, később lesz rajtuk termés. Szóval, teleportálhatnád a felesleget. :)

    Tegnap kaptam egy kosár uborkát. Vödrösen tettem el a kisebbeket, és legyalulva a fagyasztóba a nagyobbakat. Leszedtem egy kisvödörnyi málnát, jostát és ribizlit, azt főztem össze fincsi lekvárrá. Lett 4 kis üveg és egy tálkányi azonnali evésre. Tegnap rizses lecsót ettem, maradt még előző napról. Ma bemegyek virágot locsoni, a lányom és a barátnőm is megkért. Felmegyek a szüleimhez is. Ők tegnap jöttek meg Keneséről. Édesanya gyerekkori barátnőjét látogatták meg.

    Aztán lett hirtelen egy adag fordítanivaló tegnap. Delcsi fordított egy anyagot, és megadta a nevemet, hogy ha valami gond van, engem hívjanak. Gondolta, egy szó vagy pár mondat, ha változik.. Erre átírták a szöveg nagyrészét, és persze, mára kellett az egész, és még azt sem tudták pontosan megmondani, hol változtattak. Szegény ügyintézőlány csak szabadkozott mások hülyesége miatt. Na, mindegy, meg tudtam csinálni.

    Hugi, nekem is csak kellemes élményeim vannak a terhességimről (annyira rossz ez a szó, mert abszolút nem teher). Sajnálom azokat, akiknek a hányinger elveszi az örömét.

    Giza, Ági!!! Legalább egy kukk!! 

     

    Shepherd's pie (Feather-Delinke)

    70dkg darálthús (jó, ha marha v juh) - nekem vegyes sertés-marha volt

    3-4 répa lereszelve

    2 hagyma felaprítva

    4-5 paradicsom v 1 konzerv - én még tavaly tettem el felkockázva, abból tettem bele egy üveggel

    bors, kakukkfű, rozmaring

    Megfőzni ragunak. Sokáig (min. 1 órát) kell főzni, hogy sűrű legyen, és szafttá fője el a levét) 

     

    1,5 kg krumpli

    tej, vaj 

    Ebből krumplipürét kell készíteni.

     

    Egy tál aljára tenni a ragut, és a tetejére simítani a krumplipürét. Középen egy égacska rozmaringot szúrni bele, ez ízesít és kéményként is szolgál a husi gőzeinek.

    Tetejére reszeltsajtot szórtam.

    Alsó-felső sütésen, 180 fokon kb 25-30perc.

    És jó étvágyat!!!

    Ja, az angolok párolt zöldborsóval eszik. Én magyar módra savanyút adtam hozzá. 

     

     

    előzmény:
    hugi78 (32613)
    2013-07-10  14:39
  14. 2013. július 10. 14:3932613.

    Szia Erika!

     

    Akkor neked sincs kis kerted, ha ennyi mindent takarítasz be 

     

    A körömvirág érdekel, hogy hogyan csinálod. Jövőre már azt is szeretnék a kiskertembe. Egyre jobban a gyógynövények irányába fordulok, és ezt a szokást a gyerkőcnél is szeretném megtartani.

     

    Babot idén nem ültettem, na de jövőre, addigra kiokosítotok engem, és aztán Benedek amíg levegőzik kint a babakocsiban, én csinálom a kertet.

     

    Lényegesen többet fogok így foglalkozni vele.

     

    Szeretném, hogy estére már csak a locsolás maradjon, és Peti amikor hazaér a munkából már ne ezekkel foglalkozzon. Ez amúgy is az én őrületem 

     

     

    Megyek, vége az ebédidőnek.

     

     

    Siasztok

     

    Hugi 

    előzmény:
    eriika67 (32609)
    2013-07-10  08:28
  15. 2013. július 10. 14:3532612.

    Szia Feather!

     

    Jó a citromfű recepted Neked is 

     

     

    Benedek egyáltalán nem zavar még, talán az alvásban a hasam zavar, de az egész terhességem "teher" mentes eddig. Nincs rosszullét, hányinger, semmi negatívum. Talán picit szétszórtabb vagyok, viszont most már nem terhelem magam agyon...

    A 12. héttől már nincs fáradékonyság sem, mindennap este 9-ig teszek-veszek. Fél hétre, ha hazaérünk, még lenyomom a 2. műszakot otthon.

     

    Tegnapra maradt még tökfőzelék cukkinifasírttal és egy kis sárgabarack levest csináltam hozzá, amit épp most kanalazok 

     

    Ma cukkinis fusilit csinálok, már nagyon várom, imádom a cukkini minden formáját. És nagyon finom kis zsengék a saját terméseink.

     

    Tegnap felkötöztük a  paradicsomokat este, meglocsoltunk és elrendeztük a konyhát is, na meg persze a levest is megcsináltuk. 

     

    MÉg elpakolásztam a tisztaruhákat aztán 9kor elmentem lefeküdni. Próbáltam olvasni, de nem megy a koncentrálás, így csak elaludtam 

     

     

    Ma mennünk kell vásárolni, mert apu tortájához kell egy pár kiegészítő, aztán főzés és locsolás, kis kapálás.

     

     

    Szép napot Mindenkinek

    Hugi 

    előzmény:
    Feather (32608)
    2013-07-10  05:59
  16. 2013. július 10. 14:1532611.

    Szia mirmur11!

     

    Mi a következő recept alapján csináltuk idén: http://tucsokbogar.blogspot.hu/2011/04/citromfu-szo rp-3.html

     

    Két éve még egy másik receptet használtunk, amit akkor jónak találtunk, de vagy én rontottam el idén valamit, vagy valami más hiba lehetett, idén nem jött be... sőt, kiöntöttük a végeredményt.

     

     

    Mentát és citromot szoktam simán vízbe tenni, ezt iszom nyáron otthon mindig, fantasztikus íze van és frissít is :)

     

     

    Üdv, Hugi 

    előzmény:
    mirmur11 (32607)
    2013-07-09  13:16
  17. 2013. július 10. 08:3032610.
    természetesen Hugi!bocsi
  18. 2013. július 10. 08:2832609.

    Sziasztok!

    Végre kicsit felhősebb az ég mifelénk,délutánra záport is mondanak nagyon kellene már egy kis csendes eső.

    Örülök hogy Giza jelentkeztél,bár ahogy olvasom nem volt túl szerencsés napod.

    Delcsi főzös blogját én is olvasom ezt a fagyit már megcsináltam tényleg fincsi.Viszont a  shepherd pie recepted engem, is érdekelne.

    Hudi ti aztán nem unatkoztok,bár egy kertben mindig van mit csinálni,ugye? Én is leszedtem már egy adag mentát,szárítom aztán papirtasakokban télen jó lesz teának.szépen gyűlik a csalán,levendula és a körömvirág is.

    A zölbabból lassan ki sem látszom 3 naponta szedem pedig ez  csak 2 sor,és még lesz ugye a Juliska-bab,a zöldcsövű ceruzabab,szárazbab szóval bab,cukkini és patiszont cserélek sárgabarackra

    Tegnap almaleves volt meg sütöttem pitát a gyroshoz sok sok zöldséggel joghurtos öntettel.

    Ma takarítás a program de előbb leszedem az uborkát,kovászolni ujfent.

    Szép napot mindenkinek!

    Ercsa 

  19. 2013. július 10. 05:5932608.

    Szép jó reggelt, Lányok!

    Menta és citromfű szörpöt én is szoktam készíteni. Már nekem is aktuális,, lassan. Ráadásul hoztak a gyerekeim üvegeket, úh hely is van. Szóval, sűrű szirupot főzök, abba belefőzöm a mentát, vagy a citromfüvet, vagy mindkettőt,  teszek bele citrompótlót, hogy kellemesen savanykás legyen. Forrón üvegbe merem, fejreállítom, és kész. Nagy kedvenc.

    Úgy tűnik, ma is jó meleg nap lesz, mert már most szépen süt a nap.

    Olvastatok Gerald Durrelltől? Gyerekkorom egyik kedvenc írója. Felnőttként is nagyon szeretem. Ha vidám olvasmányra vágyom, csak előveszem egyik könyvét, és könnyesre olvasom magam.

    Tegnap szedtem egy kis vödörnyi málnát, egy kevés fekete ribizlit, ami még fent maradt a bokrokon. Még nem tudom, mi legyen vele. Azt hiszem, egy részét lefagyasztom, mert az esküvőre sütök bogyós gyüm9lcsös rizstortát, de a maradékkal is kell kezdeni valamit.

    Hugi, Benedek, hogy aludt? Gondolom, a pocid még nem zavar az alvásban. Mire nagyra nő, már elmúlnak a meleg éjszakák. Delcsi indított FBn egy kismamás oldalt, nézd meg, ha érdekel. Szerintem nagyon jó. Sok kismama hasznos ötletekkel, sok szeretettel és segítőkészséggel. https://www.facebook.com/groups/felvesz lek/?fref=ts

    Maga a babaklub is nagyon jól megy. Azt pár barátnőjével indította, megtanítják az anyukákat a helyes kendőkötözésre, előadásokat tartanak babadolgokról (szoptatás, szülés, nevelés), a gyerekek és a mamák is kikapcsolódnak kicsit, és ismerkednek egymással.

    Na, megyek, bóklászom egy kicsit a kertben. Legyen szép napotok, és ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍRJATOK!!!!! 

    előzmény:
    mirmur11 (32607)
    2013-07-09  13:16
  20. 2013. július 9. 13:1632607.

    Szia!

     

    Mivel citromfű és menta nálunk is rengeteg van, adnál ötletet, hogy mit csináltál vele? A citromfű szörp receptje nagyon érdekelne.

     

    Mi a mentát simán bele szoktuk tenni egy üveg ásványvízbe és 3-4 óra múlva nagyon finom mentás vizünk lesz, de így sose fogyna el az a rengeteg menta.

     

    Sajnos olyan turmixom nincs, ami teljesen pépesítené, mert akkor jó lenne fagyialapnak.  

    előzmény:
    hugi78 (32606)
    2013-07-09  13:01
  21. 2013. július 9. 13:0132606.

    Tudok én is sztorikat, hogy milyen helyekre születnek gyerekek 

     

     

    Finom lehetett a sheperd pie-od. Hogy csinálod?

     

     

    Nálunk is vannak akaratos babák a családban, annyira furcsa, amikor visszaköszön az arcukon valamelyik felmenőjük egy jellegzetes grimasza, mimikája  Kiváncsi vagyok, hogy a mi porontyunk kire fog hasonlítani, egyikőnk sem egyszerű eset 

     

     

    A hétvégénk nagyon jól zajlott:

     

    vasárnap marhahúslevest főztem, csináltam hozzá anyuéktól elhozott potyogós almából almaszószt és krumplit, azzal ettük a husát másodiknak.

    Learattuk a citromfűvet és a mentát (nagyjából kaszával is nekiállhattunk volna, akkorák voltak, volt olyan tő, ami magasabb volt, mint én) 

     

    Tegnap is elég sűrűre sikerült az esténk. Fél hétre hazaértünk, meglocsoltunk a szomszédban, meg nálunk. Leszedtem a kevéske termésünket (1 cukkini és 4 koktélpari), aztán folytattuk bent. Mosogatás, mosógép indítás, tökfőzelék és cukkini tócsni elkészítése, teregetés, citromfű szörp befejezése, kimosott ruhák elpakolása...

     

    10 után kerültem a zuhany alá, úgyhogy jó későn feküdtem... 

     

     

    A cukkini tócsni isteni lett, holnapra is van egy adag.

    Ma nem főzünk, a kertben lesz egy kis kapálás, a medence helyét kell még befejezni és lehet is felállítani és feltölteni.

     

    Ezután következik a virágoskert és az első kiskert rendberakása... de ezek már csak félnapos munkák.

     

    Aztán jöhet a kerítésfestés és más egyéb feladatok 

     

     

    ..  utána meg a gyerekszoba... de ott még tervek sincsenek...  

    előzmény:
    Feather (32602)
    2013-07-08  20:22
  22. 2013. július 9. 12:1232605.

    Szia Giza!

     

    Örülök, hogy itt vagy  

     

    Igen, jól láttad, eddig úgy néz ki, hogy Benedek fog a kiságyban feküdni  Most megyünk másfél hét múlva a 18 hetes genetikai uh-ra, ott már tuti biztosat mondanak, hacsak nem lesz addigra szégyellős a drága 

     

    Sárgabarackból mi idén lekvárt és ivólevet csináltunk, jobban szólva az ivólé most készül anyu hathatós segítségével 

    Ez alapján: http://www.egycsipet.hu/2011/07/rostos-sargabara ckle-telre-nyarra.html

     

     

     

    Üdv, Hugi 

    előzmény:
    giza55 (32601)
    2013-07-08  17:24
  23. 2013. július 9. 05:3632604.
  24. 2013. július 8. 20:2432603.
    Ezt meg elfelejtettem, Delcsi Nlc ihlette csokifagyija. Isteni!
    előzmény:
    Bettus0214 (1)
    2006-01-10  13:39
  25. 2013. július 8. 20:2232602.

    Giza,  köszörűs nem, de koszorús lányok lesznek. Fejed hogy van? Én tettem el tavaly sbarack kompótot. Elfeleztem, beletettem üvegbe, tetejére 2 kanál cukor, késhegynyi tartósító, feleresztettem vízzel. Lezártam, és kidunsztoltam. Ne kérdezd, mennyi ideig, mert csak hasraütésszerűen ment. De finom lett. Nekem ez minden gyümölccsel működik. 

    Jók is a kisbabák!!! Csak legyen belőlük jó sok, az olyan családoknál, mint akik itt is fórumoznak. Épp a napokban beszélgettünk ismerősökkel egy olyan családról, ahol az apa gyakran börtönben van, anyuka meg szüli a gyerekeket, mert abból él. Közben a nagyszülők meg az utca neveli őket. 

    Matyink iszonyú energiabomba. Delcsinek egy pillanat nyugodt ideje nincs reggel 8 és este 9 között (néha még tovább fent van). Délután sem alszik, állandóan jön-megy, kérdez, beszél, levesz, feltesz, kinyit, kiszerel, elcsavar, felcsavar, étszerel és átrámol....Mondtam Delcsinek, gyorsan be kellene valami sportra iratni, az talán felemészt valamit az energiájából. És én úgy zárójelben abban is reménykedem, hogy fegyelmet is tanít neki. Merthogy iszonyú önfejű és akaratos. Persze, az én unokám, milyen is lenne???

    Tegnap itt volt Delcsi, Matyi, Pepe és Mirjam. Shepherd's pie-t készítettem, meg főztem pudingot málnával, és sütöttem muffint meg kefíres sütit. mind mind gyümölccsel. Üdítűnek csipkebogyós hársfateát ittunk.

    Ma meg főztem még csokis meggylekvárt. Nagyon finom lett. Ja, és 3 üveg szörp is lett.

    pussssssssz, legyen szép estétek!!!!

    Ágiról tudtok valamit? 

    előzmény:
    giza55 (32601)
    2013-07-08  17:24

Címlap

top