Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Péterfy szülészete

kriszti888
Létrehozva: 2003. január 7. 15:35
Sziasztok,
Szeretnék a Péterfyben szülni. Van valakinek tapasztalata az ottani helyzetről? Minden érdekel: milyenek a szülőszobák, fizetős szobák, szülésznők, nővérek, felkészítő tanfolyam. . . Hogyan állnak hozzá a kismamákhoz? Milyen a felszereltség?. . . stb Ajánlanátok-e a szülészetet másoknak? Irjatok! Előre is köszi, Kriszti
  1. 2004. február 26. 15:40401.
    Sziasztok Mindenki!
    Teljesen új vagyok itt, de azért kell klaviatúrát ragadnom, mert nagyon mérges vagyok!
    Szülésznőként dolgozom, és ma aszisztálnom kell, egy "DÚLÁS" szülésnél!
    Azért írtam az asszisztálás szót, mert mást nem tehetek emellett a nő mellett!
    Sokszor hallottam meg olvastam erről a dúlaságról, amit még lefordítani sem tudunk, csak hála Istennek eddig még nem éreztem ezt!
    Az dühít, hogy megkérdezésünk nélkül zárnak ki minket abból ami miatt ezt a szakmát választottuk!
    Sokan nincsenek szerintem tisztában azzal, hogy mi egy szülésznő feladata.
    Kitalálták ezt a tevékenységi kört, hogy szülési segítő, ami ha igaz, az amit a diplomaosztón megfogadtunk, a mi feladatunk lenne!
    Remélem nem terjed el ez az egész, és nem fogom gyakran érezni azt, hogy kimaradok a hivatásom legszebb perceiből!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2004. február 9. 12:46400.
    Sziasztok!

    Ha esetleg vki tudja, engem is érdekelne a Tarnóczi magánrendelési helye, ideje és tarifája. . .
    Küldjétek privibe. . .
    Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. enn
    enn
    2004. január 30. 20:06399.
    Szia Enikő!

    Tarnóczi magánrendeléséről küldtem privit.
    előzmény:
    enikot (398)
     
  4. 2004. január 30. 10:22398.
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Ha valaki tud valamilyen információt Dr. Tarnócy Péter magánrendelésének a helyéről és idejéről, vagy telefonszámáról, kérem írjon nekem. Sürgős lenne.
    előzmény:
    enn (373)
     
  5. 2004. január 30. 10:21397.
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Ha valaki tud valamilyen információt Dr. Tarnócy Péter magánrendelésének a helyéről és idejéről, vagy telefonszámáról, kérem írjon nekem. Sürgős lenne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_875399
    Torolt_felhasznalo_875399
    2004. január 5. 14:05396.
    rebdel=rendel
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_875399
    Torolt_felhasznalo_875399
    2004. január 5. 14:05395.
    Én is most tudtam meg, hogy a XVI-ker-ben már nem rebdel a Rácz doki. A Péterfiben rendel, nem tudjátok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. január 1. 16:36394.
    Sziasztok! A Racz doki rendelőjének telefonszámát meg tudná adni valaki? Meg a rendelési időt. Előre is köszi, Timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. december 1. 08:41393.
    Serfőző László
    előzmény:
    B.Judit (392)
     
  10. 2003. november 30. 21:40392.
    Szia! És ki a dokid?
    előzmény:
    G.Viksi (391)
     
  11. 2003. november 30. 18:39391.
    Sziasztok!

    Cser Kati nekem is nagyon szimpatikus volt!
    Eddig 2X találkoztam vele! Egyszer egy szülésfelkészítő programon, és egyszer amikor a szülésznőmmel beszélgettem!
    Én azért nem Őt választottam, mert én kiváncsi voltam a dokim véleményére is. Nekem Ő Erős Gabit mondta, hogy vele szeret a legjobban együttdolgozni. És nekem fontos az is, hogy Ők összhangban legyenek!
    És tényleg nagyon tündéri nő! Ha valaki estleg ismerné, hogy milyen munkaközben, annak szívesen venném a véleményét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. november 30. 18:12390.
    Szia! Cser Kati tényleg egy tündér :-) Mi is őt választottuk szülésznőnknek, így hozzá is járunk nst-re. Nagyon figyelmes, türelmes és közvetlen is.
    előzmény:
    Szabimami (389)
     
  13. 2003. november 30. 12:27389.
    Szia Lenke!
    Nálam a köv. volt a helyzet szülésnél. Máj. 30-ra voltam kiírva és másnap elkezdett szivárogni a magzatvíz. Ez azért vészes egy kicsit, mert mivel megrepedt a burok, könnyen fertőzést kaphat a baba. De adtak rá gyógyszert, nem kellett emiatt pánikolni. Aztán jún. 2-án hétfőn mikor bejött a dokim, mondta, hogy ma megszüljük a babát, mert kevés már a magzatvíz. Így megrepesztette rendesen a burkot, elfolyt a maradék vízem, de a baba még nem akaródzott előbujni. Kaptam oxitocint is, de ettől sem tágultam (2 ujjnyira 4 óra alatt). Aztán kaptam az EDA-t, amitől a fájdalmak megszűntek, de a baba szívhangja egyre lassult. Attól félt a doki, hogy rá van tekeredve a köldökzsinór a nyakára, ezért mondta, hogy nem kockáztat és rögtön bevitt a műtétre. Annyi volt igazából, hogy a gyerek feje már bent volt a szülőcsatornában, csak nagyon nem tágultam és közben a köldökzsinór ott volt a feje mellett és minden fájásnál elnyomta, így nem kapott elég oxigént. Meg ráadásul 3850 gr, 54 cm-vel született. Így lehet, hogy kissé ijesztő, amit írtam, de tényleg eszembe se jutott megijedni, mert a doki az első rossz jelre azonnal beavatkozott, meg ráadásul annyira nyugodt és higgadt volt, hogy tényleg biztonságban éreztem magunkat. Meg végig olyan apáskodó volt, ahogy nyugtatott, bíztatott, szeretettel megpaskolta a vállam. Ugyanez Cser Katira is, aki igazából folyamatosan ott volt mellettünk, viccelődött velem és a férjemmel. Meg jó volt, hogy végig mondták, hogy mikor mit csinálnak.
    A lóvéról annyit, hogy épp egy költözés után álltunk, a férjemnek még nem volt új munkahelye, így a lehetőségeink elég szűkek voltak. A doki 30-at kapott, a szülésznőnek meg egy csomagot raktunk össze, mindenféle különleges csokiból (kb. 5e Ft értékben). És teljesen meglepett, mert ennek a szerény ajándéknak is úgy örült, egyből a nyakamba ugrott és puszit adott. Egyébként bent a nővérkék is ilyesmit kaptak. Én egyébként körbekérdeztem a szobatársakat is, és ők is hasonló összegeket mondtak. Meg úgy voltam vele, hogy évek óta hozzá jártam magánrendeléseire és perkáltam eleget.
    Sajnos azóta Szegeden lakunk, csak szülni ugrottunk még föl Pestre, de a Zachert tényleg sajnáltam otthagyni, mert ő volt az első dokim és teljes volt a bizalom. Bár beszéltük a férjemmel, hogy azért lehet, hogy a következő bébinél visszamegyünk hozzá. Elvégre az utolsó két hónapban is felutazgattunk a vizsgálatokra.
    Azért ha majd szülés után ujra gép elé kerülsz, írd meg hogy mi újság van veletek!
    előzmény:
    Lenke (387)
     
  14. Torolt_felhasznalo_240751
    Torolt_felhasznalo_240751
    2003. november 29. 18:35388.
    Szia Lenke!
    Nézd meg a privit!
    Midó
    előzmény:
    Lenke (387)
     
  15. 2003. november 29. 17:10387.
    Szia csöpp és Szabimami!

    Köszönöm a Zacher doki-Cser Katival kapcsolatos tapasztalatokat, és a jókívánságokat.
    Szabimami, téged miért kellett végül megcsászározni? Nekem legutóbb azt mondta a Zacher, hogy 8 órát hagyja vajúdni a kismamákat, tovább nem. Ha jól halad a tágulás, akkor is mindenképpen megcsászároz, ha letelt a 8 óra?
    És még lenne indiszkrét kérdésem: ti mennyit fizettetek? Nem vagyok híve az ilyen adakozásnak, én sima szülésnél 30, császárnál 40-re gondoltam, illetve a szülésznőnek egy 10-es, ha sima lesz. A bnőmék szeptemberben 70 ezret adtak neki (császár volt), én ezt egy kicsit soknak tartom, bár családja válogatja. Ezzel bajban vagyok, kit kérdezzek, kihez forduljak.
    Köszönöm mégegyszer a véleményeket, teljesen megnyugodtam. Szép babázást mindenkinek!
    előzmény:
    Szabimami (386)
     
  16. 2003. november 26. 22:58386.
    Szia Lenke! Én Zacher-Cser Kati felállásban szültem 6 hónappal ezelőtt és csak azt tudom mondani, nagyon jó kezekben leszel! Bár engem a végén császározni kellett, de így is szép emlékeim vannak a szülésről. Dr. Zacher nagyon kedves volt, és végig biztonságban éreztem magam. A férjem is ott volt, sőt minden vizsgálatra eljött velem és már az első találkozásukkor nagyon szimpatikus lett neki. Ja és ami fontos még nekem, hogy amellett, hogy nagyon szépen varrt össze, szülés után minden reggel, még a vizit előtt meglátogatott. Sajnos közben Szegedre költöztünk, de mégis mindig azon gondolkodom, hogy valahogy meg kéne oldani, hogy a következő babát is nála szüljem.
    Remélem még a szülés előtt sikerül elolvasnod az üzeneteket, így biztosan nyugodtabban vágsz neki a "nagy kaland"-nak. Minden jót kívánok nektek!
    előzmény:
    Lenke (379)
     
  17. Torolt_felhasznalo_863895
    Torolt_felhasznalo_863895
    2003. november 24. 12:29385.
    Sziasztok, tudna nekem valaki valamit a Bokor doktorrol mondani? Ugyan csak ultrahangon voltam nala de nagyon szimpatikusnak tunt de lehet ez csak elsore van igy azert erdeklodom. A Masik Acs Eva szulesznorol van valakinek infoja? Koszonom elore is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_907900
    Torolt_felhasznalo_907900
    2003. november 23. 15:09384.
    Szia Lenke!

    A Zacher dokival kapcsolatosan szeretnék neked válaszolni. Én nála szültem, jó pár éve hozzá járok, a nővérem is nála szült, eddig 2x, sőt minden ismerősöm hozzá jár, s a vélemény ugyanaz. Nagyon rendes, nagyon határozott, és ami a legfontosabb, nagyon nagy tapasztalattal és szaktudással rendelkezik. A szülés alatt nagyon rendes volt, a "gyenge pillanatokban" viszont határozott de mégis kedves. Nekem mindíg is bármilyen kérdésemre türelmesen válaszolt. Ez az én véleményem, dehát gondolom te sem véletlenül választottad őt! Nagyon sok boldogságot, egészséget, sikert, szerencsét nektek!
    előzmény:
    Lenke (379)
     
  19. Torolt_felhasznalo_240751
    Torolt_felhasznalo_240751
    2003. november 23. 14:34383.
    Szia S_Ildi!
    Válasz a privibe!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_158451 (375)
     
  20. Torolt_felhasznalo_240751
    Torolt_felhasznalo_240751
    2003. november 23. 14:31382.
    Sziasztok!
    Én úgy gondolom, hogy egy szülési terv nem azért szükséges, hogy bárki eldöntse, hogy márpedig én így akarok szülni. A szülési terv csak egy elképzelés a saját szülésemmel kapcsolatban, ami remélhetőleg úgy fog történni, ahogyan azt szeretném. Mindenkinek - gondolom én, vagyis inkább remélem - vannak elképzelései a szüléssel kapcsolatban, viszont nem biztos, hogy egy kimerítő vajúdás után te még arra fogsz figyelni, hogy mit is csinálnak akár körülötted, akár veled. A szülési terv arra jó, hogy az orvos úgy álljon a szülésedhez, ahogy azt te elgondoltad. Természetesen lehetnek komplikációk, ami az egész szülést más mederbe tereli. Viszont én úgy gondolom, hogy vannak olyan dolgok, amihez nem szükséges szakmabelinek lenni ahhoz, hogy te dönteni tudjál. Gondolok itt akár egy fölösleges burokrepesztésre vagy akár az oxytocinra, ami ugyebár természetesen lehet indokolt, de nagyon sok esetben semmi más célt nem szolgál, minthogy felgyorsítsa a szülés folyamatát.
    Amit még nem szabad elfelejteni: természetes, hogy a fogadott orvossal megbeszéljük az elképzeléseinket, de ne felejtsük el, az orvos is csak ember, aki akár 6 szülést is levezet egy nap. Mindent ő sem tud a fejében tartani, éppen ezért úgy hiszem a szülési terv neki is segítség.
    előzmény:
    B.Judit (377)
     
  21. Torolt_felhasznalo_240751
    Torolt_felhasznalo_240751
    2003. november 23. 14:03381.
    Szia Lenke!
    Az orvosoddal kapcsolatban nem tudok segíteni, de az én szülésznőm is a Cser Kati volt, akiről csak jót lehet elmondani. Nagyon kedves, figyelmes és legfőképp türelmes volt mindenben. Tudta mikor kell segíteni, sosem volt tolakodó, tudta mikor kell háttérbe maradni. Nekem rengeteget segített és biztos vagyok benne, hogy a következő gyermekünknél is az ő segítségét fogom kérni.
    előzmény:
    Lenke (379)
     
  22. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2003. november 22. 22:22380.
    Szia Lenke :)))
    Jól vagytok?
    előzmény:
    Lenke (379)
     
  23. 2003. november 22. 22:21379.
    Sziasztok, jó estét!
    Én kb. 3 hét múlva fogok szülni a Péterfiben, a Zacher doktornál. Gondolom, hogy korábban volt már szó róla (is), de nekem sajna nincs időm visszaolvasgatni, ritkán jutok net közelbe. Szülésznőnek a Cser Katit ajánlotta, találkoztam is már vele a hétfői előadások alkalmával.
    Minden tapasztalatot, véleményt szívesen veszek a dokimról, de hogy mikor kukkantok ide legközelebb - nem tudom. Előre is köszönöm, szép estét mindenkinek.
    Lenke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. november 22. 19:33378.
    Igen! Köszönöm az infót!
    Én is gondoltam, hogy így kell, de így biztosabb!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437976 (376)
     
  25. 2003. november 22. 18:09377.
    Sziasztok! Azért úgy gondolom, hogy minden kismamának (függetlenül, hogy kinél szül) kell, hogy legyen vmilyen elképzelése a vajúdásával és a szülésével kapcsolatban. Én nem készítettem semmi ilyen tervet, viszont határozott elképzeléseim vannak néhány dologgal kapcsolatban, amiért szólni is fogok, ha nem úgy történik. Mellesleg a szakmai dolgokat úgy gondolom, hogy az orvosra és a szülésznőre kell bízni, hacsak az ember nem szakmabeli.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_240751 (374)
     

Címlap

top