Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Péterfy szülészete

kriszti888
Létrehozva: 2003. január 7. 15:35
Sziasztok,
Szeretnék a Péterfyben szülni. Van valakinek tapasztalata az ottani helyzetről? Minden érdekel: milyenek a szülőszobák, fizetős szobák, szülésznők, nővérek, felkészítő tanfolyam. . . Hogyan állnak hozzá a kismamákhoz? Milyen a felszereltség?. . . stb Ajánlanátok-e a szülészetet másoknak? Irjatok! Előre is köszi, Kriszti
  1. 2003. november 13. 14:18351.
    Daneel: szerintem nem fog elküldeni. Én 4 év járok hozzá, és soha semmi panaszom nem volt rá. Nagyon meg tud nyugtatni, pedig elég besz*ri vagyok a dokiknál :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_453396
    Torolt_felhasznalo_453396
    2003. november 13. 13:12350.
    DhPs: Nekem kisse ugy tunik, h egyszer eszebe jut penzt kerni, egyszer meg nem. . . jo lenne tudni, h ez hogy` muxik. Es szerinted, ha az 5. honap korul megyek hozza, nem zavar el??
    Es jarhatok hozza a Peterfybe is? Az 5. ker. nekem nagyon kiesik.
    Nagyon furi, amit Annese irt rola, mert en is mindig errol hallottam, marmint, hogy ilyen kedves, lelkizos noci:o))

    Hat, az Istvanban is voltak paran, elhiheted, dehat hol nincsenek? Ott ki is volt irva, h a mamak vigyazzanak az ertekeikre stb. Nem is vittem magammal zsetont, se semmit ami nagyobb erteku (a ferjem ugyis jott naponta:o))
    (Engem az Anyu a 8. keruleti Klinikan szult. Dzsumbi kozepen:o)))
    előzmény:
    DhPs (348)
     
  3. 2003. november 13. 11:33349.
    Én úgy vettem észre a Péterffyben hogy a kerületi(elm. oda tartozóakat)semmibe veszik. Egy kalap alá veszik a sajnos tényleg többségben lévő etnikai kisebbségel. Én a ker. -ben lakom és tudom hogy szaporodnak, és hogy mindegyik ott szül. De kikérem magamnak hogy engem is egy lecsúszott prolinak nézzenek a lakóhelyem miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. november 13. 11:23348.
    daneel: 3. kerületi vagyok, szóval véletlenül sem oda tartozom :o) a magánrendelőjébe járok, és a vizsgálat miatt mondta, hogy ugorjak be hozzá a kórházba. Amúgy velem elég lelkizős a dokinő. . . amikor elmondtam, hogy babát szeretnénk, nagyon jó kis tanácsokat adott nekem és a Páromnak is. És végig csillogó szemekkel mondta, annyira örült a hírnek. Pedig nem ismerősöm ő, "csak" az orvosom. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_453396
    Torolt_felhasznalo_453396
    2003. november 13. 10:50347.
    DhPs: Hat, en ezt mostmar nem ertem:o)) Te kerulethez tartozol?? Vagy csak ugy oda mentel hozza, h "Doktorno, magahoz szeretnek jarni. . . " Vajon mitol fugg, h ker lovet??

    Sunny: en most pont ezert keresek inkabb lelkizos -de jo- szakembert, mert az elozo dokim nem volt az, es -bar nem hittem volna magamrol- nagyon hianyzott a terhesseg idoszaka alatt! egyebkent nem elvarasom egy rutin ellenorzesen:o))
    előzmény:
    DhPs (345)
     
  6. Torolt_felhasznalo_904136
    Torolt_felhasznalo_904136
    2003. november 13. 10:21346.
    Egyáltalán nem lelkizős. Ez a fő probléma vele, de nagyon szakszerű, érti a dolgát.
    (A Hegedűsről szólt a hozzászólásom. )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453396 (343)
     
  7. 2003. november 13. 10:18345.
    én most voltam Boros dokinőnél a Péterfyben egy elég macerás (időigényes) kivizsgáláson, és egy fillért sem kért!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_453396
    Torolt_felhasznalo_453396
    2003. november 13. 09:43344.
    Pedig jo lenne, ha reszletezned, mert igy tudunk meg egyre tobbet a dokikrol, es igy tudunk valasztani is. Furi, mindenesetre, mert en eddig nem hallottam rosszat rola. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437976 (340)
     
  9. Torolt_felhasznalo_453396
    Torolt_felhasznalo_453396
    2003. november 13. 09:41343.
    Hat pont errol van szo, h csak egy fejocucc van. nem tudom, h mas hogy van (volt) vele, de nekem pont az volt a "baj", h tul sok tejem volt, es annyira megduzzadt, h a gyerek nem tudta bekapni a mellbimbot. azt a sorbanallast en nem szeretnem meg egyszer, mint annak idejen. . . nekem a kezzel fejes nem jott be. . . de persze mindenkinek ki kell tapasztalnia:o)))

    Sunny: a Hegedus fogad kismamakat a 8. honapban, vagy a Boros? :o)))
    Milyen orvos (Hegedus)? Lelkizos, vagy "iranyitos"?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880857 (339)
     
  10. Torolt_felhasznalo_904136
    Torolt_felhasznalo_904136
    2003. november 13. 08:46342.
    A pénzen kívül mi volt a gond a munkájával?
    Továbbra is tudom ajánlani a Hegedűst, nála a kórházban nem kell fizetni a rendelésért. Viszont csak magánrendelést tart.

    De a 8. hónapban is elfogad új kismamikat :-))) Addig meg akár államihoz is lehet járni. . .

    Sunny
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437976 (340)
     
  11. 2003. november 13. 08:13341.
    Szia! Ezt nem igazán értem. Ki mondta kinek, hogy a munkájával volt gond? Bocs, lehet, hogy kicsit korán van. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437976 (340)
     
  12. Torolt_felhasznalo_437976
    Torolt_felhasznalo_437976
    2003. november 12. 21:38340.
    Sziasztok!
    Ha már a Boros doktornőről esik ennyi szsó:
    A barátnőm most szült nála (nincs egy hete)
    Abszolut ki van ábrándulva, senkinek sem fogja ajánlani a doktornőt. A doktornőnek arra a kijelentésére, hogy az ő munkájával nem volt semmi gond- csak annyi megjegyzése volt, hogy csak az ő munkájával volt gond.
    Nem akarom részletezni különösen, de amiket csak pár szóban említett nekem, az is kiábrándító volt, pedig eddig csak jókat hallottam a dokinőről.
    Azt mindenképpen meg kell említenem, különösen neked daneel, hogy a doktornő azokért a vizsgálatokért is kért 4Eftot, amiket a kórházban végzett el, akkor is amikor a barátnőm már egy hete bent feküdt az osztályon. Hát ez nekem nagyon furcsa ám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_880857
    Torolt_felhasznalo_880857
    2003. november 12. 20:16339.
    Mellszívó: a Péterfyben van elektromos, ha mindenképpen kell, de a fejést nem javaslom az első héten, mert csak jobban beindul tőle a tejtermelődés, pedig az első néhány nap így is, úgy is túlkínálat van. Éppen elég kézzel lefejni egy kicsit, ha már nagyon feszül, azt pedig úgyis meg kell tanulni (nagyon hasznos), hogyan lehet kézzel fejni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453396 (338)
     
  14. Torolt_felhasznalo_453396
    Torolt_felhasznalo_453396
    2003. november 12. 20:07338.
    Hello Mindenkinek!!
    En is a Peterfy-t neztem ki a kovi szulesnek (en csak majus vegen leszek aktualis:o)). Az elso babuskamat az Istvanban szultem (azaz csaszi volt, de nem tudom, h tenyleg kellett-e!!). Igazabol nem a szules koruli dolgok nem tetszettek, hanem a dokim valahogy nem jott be, pedig 12 eve hozza jarok!! Most nem akarom ujra felhozni ezt az egesz csaszar macerat neki, mert tudom, csak kioktatna, azt meg nem akarom. Nyilvan most sem fogja azt mondani, h mehet a rendes szules, mert akkor jo nagy s. . . get csinalna a szajabol:o))Egy teljesen fuggetlen dokit szeretnek, es az olvasottak alapjan a Boros Juditot neztem ki. Azert is, mert no, es talan empatikusabban viseltetik a kis problemam irant. Az nem erdekel, h ujra csaszi lesz-e, csak jo lenne tisztazni a helyzetet. Nem a Peterfy korzetebe tartozom, de ettol fuggetlenul jarhatok oda terhesgondozasra hozza??? Maganrendelesre NEM szeretnek menni! Tudom, h neki van szules tarifaja (40e), es azt ki is fizetnem, de 4000-et havonta nem perkalnek egy vernyomasmeresert, es azert, h megkerdezze, hogy erzem magam. . . vagy nala mashogy muxik ez a dolog???
    Mindenkinek jo babavarast!!! Es persze konnyu szulest!!
    daneel

    Ja, aki most allitja ossze a babakelengyet, nagyon "szurjon" mi annak idejen mindent megvettunk, amit irtak egy nyari babanak, es sok mindent nem hasznaltunk, csak penzkidobas volt. En meg javasolnam mindenkinek a szoptatos melltartot. . . nekem 3 szamot nottek a cickoim, nagyon neheznek ereztem oket, raadasul en ilyen kis vattas korongot raktam a csopogo tej ellen. Ja, es jo, ha mar a korhazba visztek mellszivot!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. november 12. 13:43337.
    boics :o) szóval mindkettő múlt héten
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. november 12. 13:42336.
    a magánrendelőjében kedden, kivizsgáláson meg a Péterfyben pénteken.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2003. november 12. 12:28335.
    Tegnap voltál nála?
    előzmény:
    DhPs (334)
     
  18. 2003. november 12. 12:06334.
    Nekem a Boros Judit a dokim. Még nem szültem, épp most vagyunk a babaprojekt elején. Én abszolút elégedett vagyok vele, nagyon figyelmes, és megnyugtató. Épp most voltam nála kivizsgáláson, úgyhogy én csak jót tudok róla mondani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. november 11. 13:31333.
    Mire gondolsz alternatív szoba néven? Van négy szülőszobájuk, kettőben új szülőágyak vannak (vagyis kétéves állapotot tudok), kettőben hagyományos szülőágy. Három kisebb szülőszoba, egy nagyobb. A nagyobb a műtő mellett van, itt van bordásfal, labda, meg egy csomó mindent lehet bevinni is. Azt hiszem szülősámli is van. Fizetős szobák okék, ahogy sethi is írta, de érdemesebb kétágyasba kérni magad azért. Én annál a dokinál szültem, akinél bobce is fog:)))). Én annak idején az SZTK-ba jártam be rendelésre, általában havonként mentem, ilyenkor mindig volt vizeletvizsgálat, manuális vizsgálat, uh (mini uh), uh rendes időnként + néhány plusz uh. A végén már kéthetente, hetente kellett menni.
    előzmény:
    katmandu (328)
     
  20. 2003. november 11. 09:41332.
    Mivel a VII. ker. -ben lakunk a Péterfyben akartam szülni a második babámat. Az első találkozásom a Rácz dokival egy apró vérzés miatt volt, amikor is elsőre szimpatikusnak találtam de azután volt egy mondata ami miatt gyorsan menekültem. A vérzés az ötödik héten volt amire azt találta mondani ne izguljak de úgy néz ki ez a gyerek menthetetlen, és ki fog lökődni. Egy másik orvos nyugtatott meg(ő lett a fogadott dokim)hogy ez a legtöbb esetben természetes az első pár hét során mert csak abban az időben pecsételtem görcsök nélkül amikor a menstruációmnak kellett volna megjönnie, és valószinüleg egy meg nem repedt tüsző okozta. A Borosról a barátnőm tudna mesélni, akinél majdnem az összes doki bent tolongott a 18. heti uh. vizsgálaton, mert valami nem stimmelt a gyereknél. A doktornő kijelentette hogy muszály megszülnie a gyereket mert soha nem lesz normális ui. agytágulata van, down kóros stb. Mindezt genetikai vizsgálat nélkül, amire végül is elmentek a Schöpfibe, ahol okt. 19. -én egy egézséges kislányt szült. Én ezen a doki nőn teljh. kiakadtam, mert mi van ha megszüli a 19-20 hetes babát?Igaz úgysem mondta volna meg hogy bocs tévedtünk semmi baja nem lett volna a gyereknek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. november 10. 16:13331.
    SZÜLT VALAKI DR. RÁCZ TIBORNÁL vagy DR. BOROSS JUDITNÁL? Megköszöném, ha elmondanátok a véleményeteket.
    Bobce: Te kinél szülsz? Hamarosan szülni fogsz, ezért a te orvosodról már van elég tapasztalatod. Ki ő? Hova jársz és milyen gyakran rendelésre és mit csinál egy alkalommal? Úgy értem manuális vizsgálat, UH. . . stb. És mennyi a tarifa alkalmanként?
    Timi
    előzmény:
    bobce (330)
     
  22. 2003. november 6. 10:26330.
    Szia!
    Nem tudom, hogy a Peterfyben van-e alternativ szuloszoba, bar ugy remlik, van egy, vagy legalabbis vannak eszkozok az alternativ szuleshez, de talan talalsz nemi informaciot ezzel kapcsolatban is a http://www. orvosok. com/korhaz/peterfy-szul-no/index. html oldalon.
    En mintha a Boros Juditrol hallottam volna, hogy az alternativ szules hive (nem tudom, ez egyet jelent-e a termeszetes szulessel, mert elsosorban ez a szo remlik vele kapcsolatban).
    En meg babat varok, es decemberben fogok itt szulni, de a baratnom meselte, hogyan zajlik a vajudas, szules, hogyan latjak el a babat, es mindez tetszett, ezert valasztottam a Peterfyt.
    Remelem, neked is bevalik majd ;)
    előzmény:
    katmandu (328)
     
  23. 2003. november 5. 16:23329.
    Szia.
    Alternatív szülöszoba azt hiszem, van, én nem láttam, mert éjszaka szültem és rajtam kívül nem volt más, így elég sötét volt és nekem nem volt ilyen igényem. Fizetös szoba rendben van, én egyágyasban voltam (fürdö, TV van), de van 2 ágyas is, az olcsóbb. A dokimat nem tudom ajánlani, pedig csúcs, mert nem az alternatív szülés híve. Remélem, azért tudtam valamit segíteni.
    előzmény:
    katmandu (328)
     
  24. 2003. november 5. 16:10328.
    Sziasztok! A kislányom a MÁV-ban szültem, de nem ott szeretném a kistestvérét világra hozni. A Péterfyrőr ellentmondásos információim vannak. Tudnátok nekem a szülészetről írni valamit? Van-e alternatív szülőszoba, a gyermekágyas kórtermek milyenek, van-e fizetős szoba, van-e gyermek intenzív szükség esetén, valamint tudnátok ajánlani egy megbízható orvost?
    Előre is köszi. Timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. november 4. 15:18327.
    Én is gratulálok! Szóval, ha kell az elérhetősége, szívesen odaadom
    előzmény:
    kokovice (324)
     

Címlap

top