Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Péterfy szülészete

kriszti888
Létrehozva: 2003. január 7. 15:35
Sziasztok,
Szeretnék a Péterfyben szülni. Van valakinek tapasztalata az ottani helyzetről? Minden érdekel: milyenek a szülőszobák, fizetős szobák, szülésznők, nővérek, felkészítő tanfolyam. . . Hogyan állnak hozzá a kismamákhoz? Milyen a felszereltség?. . . stb Ajánlanátok-e a szülészetet másoknak? Irjatok! Előre is köszi, Kriszti
  1. Torolt_felhasznalo_811116
    Torolt_felhasznalo_811116
    2003. január 8. 14:2126.
    Ja, elfeljetettem:

    Szóljatok a családnak, hogy vigyen nektek kaját, mert attól, amit ott adnak, nyugodtan éhen halhattok. Az egész napos kenyéradag 3 db fél szelet kenyér (= másfél szelet), reggel kaptunk hozzá egy 10 grammos Ramat, az volt a reggeli, este meg egy darab kemény tojást, az volt a vacsora. Remekül szórakoztunk a szobatársnőmmel, hogy ebből kellene tejet csinálni a kiskomáknak. . . :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_811116
    Torolt_felhasznalo_811116
    2003. január 8. 14:0925.
    Ahoj!

    Szerintem nem tudsz rossz szülésznőt választani, nekem mindegyik nagyon szimpatikus volt, és a többiektől is csak jókat hallottam a szülésznőkről. Cser Katit dícsérték sokan, én Keserű Ágival voltam, aki - mint már írtam - egy angyal. Tapintatos, kedves, nagyon jó humora van, nagyon jól éreztem magam a társaságában, legközelebb is őt kérem fel.

    A szobatársnőm a Móricz doktornőnél szült. Nekem egy kicsit fura volt, hogy csak egyszer látogatta meg, amíg benn feküdt, mert az én dokim minden nap megvizsgált. De biztosan nem egyformák ők sem. Amit még a doktornőről mesélt a lány, hogy felszívódó varratokat használ, és csak a szülés végén jelent meg. Ez is fura volt nekem egy kicsit.

    Szerintem az orvos a fontos, mert azt a négy napot báfhol kibírja az ember, de ha nem bízol az orvosban, ekkor megette a csuda az egészet.
    előzmény:
    orsoj (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_496334
    Torolt_felhasznalo_496334
    2003. január 8. 13:2024.
    Szia Orsoj !

    A program a kórház IV. emeletén ki van függesztve, de most hétfőn kaptuk meg az új programot, leírom, hátha még másokat is érdekel. Helyszín: Péterfy Sándor u. -i Kórház IV. emelet Tanácsterem.

    2003. 01. 20. (17. 30)
    Szoptatás, babaápolás
    -----------------------------------
    Új program indulása:
    2003. 02. 10.
    Terhesgondozás, szűrővizsgálatok
    2003. 02. 24.
    A szülésznő szerepe, találkozás szülésznőkkel
    2003. 03. 10.
    Korai anya-gyermek kapcsolat
    2003. 03. 31.
    Változások a női szervezetben terhesség és gyermekágy idején
    2003. 04. 14
    Fájdalomcsillapítás a szülés alatt.
    Szociális juttatások terhességgel, szüléssel kapcsolatban.
    2003. 04. 28.
    Az újszülött, találkozás a csecsemősnővérekkel.
    2003. 05. 19.
    A védőnő szerepe. Psychés változások.
    2003. 06. 02.
    A szülés folyamata, módjai.
    2003. 06. 16.
    Szoptatás, babaápolás

    Üdv: Kicsikocsi
    előzmény:
    orsoj (23)
     
  4. 2003. január 8. 11:2723.
    Sziasztok,
    Most kapcsolódtam be, és én is hasonló cipőben járok. Mi július közepére várjuk a babánkat, és egy ismerősöm által kerültem a Móricz Doktornőhöz. Ha vkinek van tapasztalata vele kapcsolatban írja meg légy'szi. Ha tudtok jó szülésznőt ajánlani azt is szívesen veszem. Hol lehet megtudni, hogy mikor milyen előadást tartanak? Egy párra én is el akarok menni. Egyébként a két ágyas fizetős szobákat ajánlják, mivel nem vagy teljesen egyedül a babáddal, de mégis külön mosdója van az embernek, ami nem egy utolsó. . . Üdv orsoj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_410729
    Torolt_felhasznalo_410729
    2003. január 8. 10:5422.
    Szia, én február végén fogok a Péterfyben szülni, Dr. Mensch Henrik főorvosnál. Eddig elégedett vgyok vele. Egyébként ő is az javasolta, hogy célszerű privát szobát kérni, a 2 ágyasat.
    előzmény:
    kriszti888 (20)
     
  6. 2003. január 8. 09:1021.
    Egy ideje gyűjtögetem a hozzászólásokból a véleményeket: Rácz doktornak van eddig egy nagy feketepontja és kettő piros. Zacher doktornak 1 rossz, 3 jó vélemény, szóval így tényleg nehéz eldönteni. . . Kriszti, szerintem inkább orvost kéne keresni, és úgyis a személyes találkozás után tudjuk eldönteni, hogy nekünk Ő jó lesz-e.
    előzmény:
    eperlevel (17)
     
  7. 2003. január 8. 08:4820.
    Köszönöm a hozzászólásaitokat. Furcsa, hogy egy azon helyről ennyire ellentétes véleményeket lehet hallani. Ezek szerint úgyis ott a helyszínen derül ki minden. . . Hát így nehéz lesz dönteni. . . Szerintetek mi a fontosabb a jó orvos vagy a jó kórház??? Merthogy jelenleg 2 hely és orvos között vacilálok. . . Üdv, Kriszti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_811116
    Torolt_felhasznalo_811116
    2003. január 7. 19:5819.
    Én szeptember végén szültem a Péterfyben. (Még nyiltak a völgyben a kerti virágok. . . ) Nagyon jó élményeim vannak, igaz, fizetős szobában feküdtem. Az EDA egyáltalán nem fájt, a szülésznőm, Keserű Ági egy tündér volt, a doktornőm (Dr. Rappai Ágnes) szintén. Én nagyon jó dolognak tartom, hogy a gyerek végig veled van, bár tényleg van csecsemős nővér, aki a cukros víz mellett kardoskodott, amikor a fiam besárgult. Udvariasan mosolyogtam és nem adtam a gyereknek, inkább sűrűbben szoptattam. Viszont a nővérek nagyon rendesek voltak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. január 7. 18:1918.
    Neki van maganrendeloje a korhaz mellett egy lakoepuletben???
    előzmény:
    eperlevel (17)
     
  10. 2003. január 7. 18:1117.
    Rácz Tibor dokit ismeritek? Mi a véleményetek róla?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. január 7. 18:1016.
    nekem volt egy műtétem itt, a Doki Zacher Pál volt, aki mint orvos tényleg nagyon jó, de mint ember. . . . nagyon nagy csalódás volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. január 7. 18:0715.
    A no-nogyogyasszal kapcsolatban pedig, volt egy masik doktorno, aki a magzatviz szinet nezte meg. O nem volt valami kimeletes, es kedves. Ez a vizsgalat sokkal jobban fajt, mint maga a szules.
    Nem tudom, szerintem ugyanugy vannak jo no-nogyaszok es rossz ferfi-nogyogyaszok. Neked kell megtalalni a szimpatikusat.
    Ha eszembe jut az orvosom neve, majd leirom.
    előzmény:
    CSVB (13)
     
  13. 2003. január 7. 18:0214.
    Ciki, de elfelejtettem a nevet. Es most nincs nalam a noteszom, mert kulfoldon telelek.
    Egy biztos, ha legkozelebb szulni fogok hozza megyek. Az volt szimpatikus benne, hogy keresre jott, es nem hagyott szenvedni. Komplikaciok adodtak, azert kellett a csaszarmetszes amit maximalisan jol csinalt, mivel foorvos. (igaz nem volt olcso)
    előzmény:
    CSVB (13)
     
  14. 2003. január 7. 17:5313.
    Igen, Ő az. Hajlok arra, hogy inkább nő-nőgyógyászt válasszak, mint férfit, bár olvastam ezzel kapcsolatban is sok-sok ellenvéleményt. Neked ki az orvosod?
    előzmény:
    HorviAndi (12)
     
  15. 2003. január 7. 17:4812.
    O az aki a Kismamaban is szakertokent dolgozik??? Csak jot hallottam rola. Tartott egy eloadast is a szules elott.
    előzmény:
    CSVB (10)
     
  16. 2003. január 7. 17:4511.
    2001-re a helyzet valtozott valamit. En nem talaltam nagyon szornyunek. A szules utan viszont en fizetos szobat kertem, pont a furdoszoba miatt, hogy ne kelljen varni es kimenni a folyosora.
    Ugy latszik az EDA-nal fontos, hogy ki adja. Az orvosom a legjobb szakembert hivta oda. Igy nekem nem okozott gondot. Sot nagyon kedvesek voltak, mindig mindent elmagyaraztak nekem, mondtak mikor mit fogok erezni.
    előzmény:
    csusi (9)
     
  17. 2003. január 7. 17:3710.
    Sziasztok! Tudnátok nekem (is) segíteni? A Péterfy-ből szeretnék egy orvost választani, kit ajánlanátok? Boros doktornőnél szült valamelyikőtök?
    Köszi! Boldog babázást Nektek! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. január 7. 17:269.
    Az EDA piszkosul fájt. A legrosszabb mégis a fürdőszoba. Ha történetesen a szobád nem a folyosó elején van, akkor egy fárasztó szülés után vérezve elég nehéz kimenni odáig. ráadásul mindig nagyon hideg volt benne, a zuhanyozó állapotáról nem is beszélve. A WC-ben meg mindig tele volt a kuka, sőt néha már ki is jött belőle, tudjátok mi. . . . . . ugye? nem valami higiénikus
    előzmény:
    HorviAndi (8)
     
  19. 2003. január 7. 17:138.
    Sajnalom, hogy rossz volt a tapasztalatod, en osszessegeben meg voltam elegedve. Egyedul a csecsemos noverek nem tetszettek, de lehet, hogy 1-2 ev eleg a valtozashoz.
    Nekem nagyon szepen adtak az EDA-t. A fogorvosi inekcio sokkal jobban fajt.
    előzmény:
    csusi (7)
     
  20. 2003. január 7. 17:027.
    Szia, én 2000-ben szültem a Péterfyben. Nem ajánlom senkinek.
    nagy reményekkel mentem oda, mert mindenki azt mondta milyen jó és milyen magasan képzettek az orvosok.
    A szülésznők tényleg nagyok kedvesek, rendesek. . . .
    nekem az volt a gondom, hogy a Péterfyben hatalmas összeget szokás adni a szülés levezetéséért a fogadott orvosnak, úgyhogy nem hivtuk be az orvosomat, szülésznőt fogadtunk.
    Az EDA-ról annyit, hogy nekem szakember adta be, de csak második szúrásra találta el a helyet ahová be kell adni, és rosszkor adták, igy ahelyett hogy gyorsitotta volna a szülés folyamatát teljesen lelassitotta. Mondjuk fájásaim azok tényleg nem voltak. Azt sem tudtam mikor kell nyomni.
    Ultrahang időpontunk hiába volt, mindig órás csúszás van.
    A zuhanyozó és a WC a folyosó végén van, és meg kell nézni milyen állapotban. Senkinek sem ajánlom.
    Az ágyak tényleg magasak, és ha nem viszed ki a babádat akkor a csecsemős nővérek nagyon csúnyán néznek rád. Cukros vizet adnak a babának ha éhes.
    Második babámat a Margitban szültem. Ott nagyon kedves csecsemősök voltak, ők tápszert adnak a babának ha éhes és te nem tudod megetetni. Technikailag, hozzáállásilag, higiéniailag sokkal jobb kórház mint a Péterfy. Lehet hogy a szakembergárda nem annyira nagynevű, de a kórház sokkal modernebb.
    Ja, télen szültem a Péterfyben, és olyan volt az épület az ablakok, hogy a huzat mozgatta a függönyöket. . . . A gyereket csak úgy mertem ott tartani hogy többszörösen körbebugyoláltam a fejecskéjét takaróval. . . . .
    előzmény:
    kriszti888 (1)
     
  21. 2003. január 7. 16:366.
    A csaszarral kapcsolatban csak jokat tudok mondani. Az EDA sem fajt, a mutet fantasztikus volt. Reggel mar ki tudtam kelni az agybol (igaz nehezen ment).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_496334 (4)
     
  22. 2003. január 7. 16:325.
    Szia!!!
    En 2001-ben szultem ott. A szuloszobak nagyon szepek, es jol felszereltek. Osszesen negy van, mindegyik mas stilusu es meretu. A szulesznok atlagon felul kedvesek, csak jokat mondhatok roluk. Az orvosokkal kapcsolatban volt ket negativ tapasztalatom. Te kinel fogsz szulni???
    A csecsemos noverekkel nem voltam megelegedve, az egyik a kicsinek cukros vizet adott, pedig kertem, hogy ne tegye. Azt mondta, hogy negyon ehes volt, de nem hozta ki nekem.
    A fizetos szobak nagyon jok, en is ott voltam szules utan. Neked is ezt tanacsolom, mivel sajat furdoszobad lesz, nem kell kimenni a folyoso vegere, sokkal kenyelmesebb.
    Az agyak egy kisse magasak, csaszar utan eleg nehez volt felmaszni rajuk. A kicsid veled lehet a szababan.
    Minden masodik heten van egy eloadas minden temaban a szules elott, szerintem mentj el. Nagyon erdekesek, lehet kerdeseket feltenni, es meg is mutatjak a szuloszobakat. Sok szerencset kivanok neked es a kicsinek.
    előzmény:
    kriszti888 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_496334
    Torolt_felhasznalo_496334
    2003. január 7. 16:324.
    Szia Kriszti !

    Én májusban fogok a Péterfyben szülni, október óta járunk a kórház babaváró előadásaira. Én az eddigi benyomások alapján őszintén ajánlom a kórház szülészetét. (Azt, hogy a kórház egyéb osztályain milyen a helyzet azt nem tudom, de ez minket igazán nem érint. )Az ultrahang-vizsgálatok, és az előadások alkalmával megismert dokik között egy sem volt, aki bármilyen ellenérzést váltott volna ki, mind szakmailag, mind emberileg. A baráti körömben fellelhető kismamák/ill. már megszült anyukák elmondása alapján a Péterfy szülészete messze az egyik legrugalmasabb, a kismamák igényeinek és a babák érdekeinek legjobban megfelelő intézmény. Érdemes az előadásokra eljárni (2 hetente hétfőnként 17. 30-kor vannak az előadások, legközelebb január 20. -án lesz. IV. emelet Tanácsterem), mert az előre megadott témák mellett bárki bármit , ami érdekli a szüléssel, babaápolással kapcsolatban -megkérdezhet. Ennek kapcsán meg lehet nézni a szülőszobát, a normál és a térítéses (ún. alapítványi) szobákat, orvosokkal, szülésznőkkel, és a csecsemőosztály dolgozóival lehet találkozni, beszélgetni. Nálam fontos szempont volt, - mivel esélyes vagyok a császármetszésre -, hogy Magyarországon a Péterfyben kezdték el alkalmazni a legmodernebb császármetszési technikát, (nem kell vele tovább a kórházban maradni, mint a természetes szülésnél, kisebb a szövődmény esélye, apuka bent lehet császármetszésnél is, stb. ) és e téren ők nagy rutinnal rendelkeznek. Így elsőre ennyi, ami az eszembe jutott, ha konkrét dolgok érdekelnek, akkor kérdezz bátran.

    Kicsikocsi
    előzmény:
    kriszti888 (1)
     
  24. 2003. január 7. 16:213.
    Barátosnőim tapasztalatai alapján a MÁV-ot és a Margit Kórházat javaslom! Boldog anyaságot kívánok Neked!:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_969639
    Torolt_felhasznalo_969639
    2003. január 7. 15:582.
    Nekemsajnos nem reg volt tapasztalatom a Peterfyvel. . . de nem a szuleszetevel. . . a mellette levo idegosztallyal es csak rosszat tudok mondani. Egy nap utan elhoztam az edesanyamat. . .
    előzmény:
    kriszti888 (1)
     

Címlap

top