Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Scrapbook-Emlék könyv?

borostyan
Létrehozva: 2006. január 4. 12:53

Sziasztok  

Azért nyitottam ezt a topikot, mert nagyon örülnék ha tudna nekem segíteni. A Scrapbookról van szó (a magyar megfelelőjét nem tudom sajnos, de olyan emlékkönyv féle fényképekkel). Nem tudom pontosan hogyan készülnek, de találtam egy angol nyelvű oldalt ahol rengeteg minta munkát raknak ki.

http://www.creativexpress.com/community/xpressions/forumdisplay.php?s=fda1c3d0dd1c24aa133bcdbd80a7eb89&f=2&page=1&sort=lastpost&order=&pp=20&daysprune=30

De én is mellékelek pár képet erről az oldalról.

Szóval tudja valaki hogy pontosan hogyan készül? Nézegettem Kreatív boltban is, de ott nem találtam róla könyvet segíteni meg nem tudtak   Annyit magam is tudok hogy az alapanyagoknk csak a képzelet szabhat határt, de hogy hogyan kötik össze a lapokat azt nem tudom sajnos   Ilyet szeretnék ajándékba készíteni!

Tud valaki segíteni?

Előre is köszönöm!

  1. Torolt_felhasznalo_674697
    Torolt_felhasznalo_674697
    2006. március 14. 22:40201.
    www.scrapbook-center.de
    50 Euro felett ingyen kiszallitjak Nemetorszag teruleten, namost nekem a tesom kint el, igy mindig hozz kuldetem...
    Jo cuccaik vannak es a csaj nagyon baratsagos, akie az uzlet...
    előzmény:
    Morningris (200)
    2006-03-14  22:15
  2. 2006. március 14. 22:15200.

    Te melyik oldalról szoktál rendelni? Kathy linkjeit már kiveséztem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674697 (198)
    2006-03-14  20:04
  3. Torolt_felhasznalo_674697
    Torolt_felhasznalo_674697
    2006. március 14. 20:11199.
    Ketoldali ragasztot lehet venni (jo minosegut) a Coraban es a Tescoban is az iroszer osztalyon, en Szegeden vettem.
    előzmény:
    Morningris (196)
    2006-03-14  14:45
  4. Torolt_felhasznalo_674697
    Torolt_felhasznalo_674697
    2006. március 14. 20:04198.
    En egy nemet oldalrol szoktam rendelni papirt meg egyeb kiegeszitoket. Regebben mindent kint vettem (torontoi vagyok), csak lassan elfogynak.
    Allitolag most az Office Expo-n lesznek majd cegek es sztem ha latjak, hogy van erdeklodes, akkor elobb-utobb itt is lehet majd kapni dolgokat. Elsosorban en is a papirt hianyolom.
    Vigyazz minden (nem boltban vett) anyaggal, nehogy megroncsolja a fotoidat!

    Udv!!!
    előzmény:
    Morningris (197)
    2006-03-14  14:47
  5. 2006. március 14. 14:47197.
    Ja, bocs! Nem elcsúszott idézeteket, hanem képeket akartam írni  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. március 14. 14:45196.

    Sziasztok! Már pont modnani akartam, hogy kicsit leült az oldal, de látom, közben megint érkezett valaki ;-)

    Köszi a legutóbbi kritikákat, sajnos azt én is érzem, hogy a színek nem mindig harmonizálnak, de sajnos papírban és kiegészítőben sem találok túl széles választékot. Most győzködöm a húgomat, hogy kezdjen nekem scrapbook papírokat gyártani, úgyis szeret fotószerkesztő programokkal játszani :-) A kétoldalú ragasztónak utánanézek, az idézetek meg csak azért lógtak ki, mert még nem voltak odaragasztva, mert ezek még az eredeti képek voltak, vártam, hogy előhívják a scannelt példányokat.

    Valaki nem tud újabb forrásokat otthon? Én mostanában valami vidám papírt keresnék, színeset, csíkosat, kockásat, olyanokat, mint a provocraft.com-on, de nem találok. Itt Bécsben múlthéten nagyon boldog voltam, mert rengeteg féle kiegészítőre bukkantam, még bubble pages is volt, amire azóta rá vagyok kattanva, amióta láttam Daricserkénél. Viszont gyorsan el is szontyolodtam, mert papírokat azóta sem találok sehol. Már voltam egy csomó papír- és hobbiboltban (köszönöm a linkeket, Kathy), de sehol sem ismerik a 30*30-as scrapbook papírokat :-(

    Mindenki nagyon szépeket alkotott mióta utoljára itt voltam! Gratulálok!

    Bunnypaw! Én megyek az Expora, te melyik nap mennél? És honnan? Ha gondolod írj privit ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_674697
    Torolt_felhasznalo_674697
    2006. március 14. 14:14195.
    Van valaki, aki innen szinten menne az Office Expo-ra? Jo lenne, ha lenne valaki, aki eljonne velem, videkrol mennek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_674697
    Torolt_felhasznalo_674697
    2006. március 14. 14:05194.
    Sziasztok!

    En is srappelek mar 2 eve, itt van 2 layoutom. Remelem tetszik Nektek.
    Udv:
    Via
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. március 10. 10:29193.

    Nagyon tetszik.  

    előzmény:
    vargica99 (190)
    2006-03-08  14:33
  10. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. március 9. 13:04192.

    Sziasztok, sziasztok.

    tegnap vagy ejfelig ezzel dolgoztam, es "kiragasztottam" magambol minden feszultseget. Baromi jot aludtam!

    Hugocskamrol-hugocskamnak szol ez a ket oldal, experientalis jellegu, mert most probaltam ki eloszor azt az agyondiszitett stilust, ami itt Anglisaban divik. Meg igy sincs rajta eleg szalag meg kutyu, de nekem mar ez is soknak tunik. Minden kep egy kulon tortenet, ezt probaltam kifejezni a betutipusok/anyagok kulonbozosegevel. A cimke tobb oldalas, sok,  (tul) szentimentalis idezettel, tortenettel. A fo cimet angolul irtam, mert sehogy sem talatam egy frappans magyar forditast (A sors testverre tett minket, de azt mi valasztottuk, hogy baratok legyunk... vagy valami ilyesmi). Az eredeti elkepzeles szerint mindket oldalon vegigvonulnak visszatero motivumok (nagy es kis viragok), a lila kulonbozo arnyalatai, feher es kremszin. Az elso oldalon a cimke alatt kulonbozo erdekes fonalakat hasznaltam, a felso sarokban a tegnapi kuldemenybol hasznaltam fel egy csipkebe agyazott apro kis tukrot. a masodikon oldalon a "romantikus" kepen mintas pausz van. A legalso kep a Tate Modernben keszult,  ahogy latjatok, hugocskam beult a folyoso kellos kozepere, merthogy az milyen vagany... 

    Remelem teszeni fog neki! (es nektek is)!

    Erika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. március 8. 16:39191.

    SZia Vargica

    a jatekos oldal tenyleg jobb lett a matricakkal.

    A zsufi hatter miatt ne aggodj. En eppen azt szeretem, ha az oldalon sok minden felfedeznivalo van. A szakertok azt szoktak mondani, hogy a nagyobb fotok ala kifejezetten tanacsos zsufolt hatteret tenni, mert abbol jobban kitunnek. lehet, hogy azert latod zsufoltnak a te osszeallitasodat, mert nem eleg "nagy" a foto? Ezt most ugy ertem, hogy ha pl tennel mindketto ala meg egy vagy ket reteg alatetet, akkor a figyelem jobban a kepekre osszpontosulna, es a zsufi hatterbol is kevesebb latszana.

    A balatonos tetszik egyebkent a legjobban, maga az otlet is klassz, meg a kepek is! en a masodik feliratra szavaznek, de a papirt nem ilyen kor alakura tepnem, hanem hosszukasra, mint a hatter also es felso reszen, es a kepek ala ragasztanam. de igy is klassz.

    hany oldal van meg hatra lanyod albumabol? Milyen oldalakat tervezel meg?

    előzmény:
    vargica99 (190)
    2006-03-08  14:33
  12. 2006. március 8. 14:33190.

    Sziasztok, Lányok! 

     Nagynehezen elkészültem néhány oldallal,  de nincs túl nagy sikerélményem vele.  Szerintem nehéz a nagyon mintás alapra feltenni a fotókat úgy, hogy ne legyen vmilyen túlzsúfoltság érzése az embernek.

    Az utolsó Balatonos képeknél szerintetek melyik felirat jobb? Előre is köszönöm az őszinte véleményeket, javaslatokat.: Vargica 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. március 8. 10:19189.

    Szia Morningrise,

    en is egyetertek achival, az elrendezes tok jo, de nekem is  a stilusok keveredesevel van gondom. Kulon-kulon nagyon klassz a fem cim, a rozsaszin diszek, a fantasztikus hatter, de valahogy nem allnak ossze egy egessze. technikailag meg talan annyit, hogy kar a hullamos idezetert (ilyenkor hasznos igazan a ketoldalu ragasztoszalag) es azert, hogy a kepek "kilognak" a keretbol.  Meg talan annyit: igaz, hogy a multkor arrol volt szo, hogy tobb papirt/hatteret hasznaljunk, de amikor egy ilyen fantasztikus, onmagaban is gyonyoru hattered van, kar letakarni sima papirokkal. Szerintem.

    Nekem egyebkent a reggelem baromi jol indult, mert a minap rendeltem nehany vintage stilusu cuccot es papirt, es ma reggel vegre megkaptam a csomagot. Egyszeruen le vegyok nyugozve, annyira csodaszepek a papirok! Nem is tudom, hogy birom ki a mai napot...

    Het vegen szuleim jonnek latogatoba, es igeretuk szerint egy nagy taskanyi(!) reges-regi fenykepet hoznak ajandekba. Szoval mar meg is van az eves projektem

    előzmény:
    Morningris (182)
    2006-03-04  23:48
  14. Torolt_felhasznalo_232703
    Torolt_felhasznalo_232703
    2006. március 8. 00:46188.

    Sziasztok,

    Az egyik kedvenc magazinom, amit mindenkinek ajánlok  a Stampington&Company igen szinvonalas újságjai:  http://www.stampington.com/ ezek tényleg nem olcsók, én is 10 euroért vettem darabját, de a honlapjuk is nagyon szuper, mert egy kicsit megmutatnak magukból. A Legacy márciusi száma http://www.stampington.com/html/leg_fm06.html azt hiszem mindenkinek adhat egy kis inspirációt.  A babacipőket nem szabad eldobni

    Morningris,
    Az esküvős albumodon a képek elhelyezése nekem nagyon tetszik jók az arányok
    Talán a rózsaszín kiegészítők helyett én más színt választottam volna, vagy az organza szalag alá a zöld rizspapírból készítettem volna egy teljesen végigfutó szélesebb csíkot.    

    A scrapbookos alkotásaim készülnek, hamarosan mutatok majd belőle, de a bemutatkozó lapomon láthatsz egy pár más jellegű alkotást.





    előzmény:
    Morningris (182)
    2006-03-04  23:48
  15. 2006. március 6. 08:43187.
    Nagyon klasz lett! Ügyes vagy!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969604 (181)
    2006-03-04  19:36
  16. 2006. március 6. 08:42186.
    Köszönöm a választ, már meg van hogy áprilisban mi lesz az amibe befektetek.  
    előzmény:
    Morningris (180)
    2006-03-03  15:02
  17. Torolt_felhasznalo_672112
    Torolt_felhasznalo_672112
    2006. március 5. 00:19185.
    wow kis változtatás, mégis mennyire máskép néz ki az egész
    nekem tetszik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969604 (181)
    2006-03-04  19:36
  18. Torolt_felhasznalo_672112
    Torolt_felhasznalo_672112
    2006. március 5. 00:17184.
    ja, még valami:

    ide is benézhetsz, tartanak ök is dolgokat a scrapbook-ozáshoz, csak hát online...:
    http://www.buttinette.at/
    előzmény:
    Morningris (180)
    2006-03-03  15:02
  19. Torolt_felhasznalo_672112
    Torolt_felhasznalo_672112
    2006. március 5. 00:09183.
    sziasztok lányok!

    @ Morningris
    hú, az ilyen üzleteknek sok nevet adnak itt...
    tehát minden olyasmit keres, amiben a szó basteln (barkácsolni) elöfordul. pl: bastelladen, bastelbedarf, bastelshop, vagy pedig kreativshop, stb...

    az egyik forumon olvastam, hogy állitólag itt jó cuccokat lehet kapni:
    http://www.mastnak.at/content.htm
    meg állitolag a westbahnhof-i újságosnál lehet amerikai scrapbook magazinokat venni, de olyan 10€ körül vannak az árak...

    az osztrák arany oldalakon (gelbe seiten) meg ezeket találtam:
    http://www.herold.at/servlet/at.herold.sp.servle t.SPYPRefineSearchServlet?ref=hbdheadingidnav&drillItem=INET_341&context=YP&sd=AH5_11415125749670105&rd=GSO_2
    csak itt utánna kell járni, hogy ki mivel is foglalkozik leginkább (varrás, papirok vagy fadolgok, stb.)

    nagyobb irodaszeres boltokban (schreibwarenhandel) is kaphatók ilyen dolgok. persze az más kérdés, hogy tartanak e savmentes (säurefreie) cuccokat ...

    remélem tudtam egy kicsit segiteni, ha még találok infót, akkor majd megirom!
    előzmény:
    Morningris (180)
    2006-03-03  15:02
  20. 2006. március 4. 23:48182.
    Nekem nagyon tetszik!!! Különösen ez a gyűrött megoldás. Meg a fém betűk is jobbak ebben az elrendezésben. Az egésznek nagyon jó hangulata lett. Gratulálok.
    Most én is próbáltam tartani magam valami koncepcióhoz, ahogy ígértem. Min kell még javítani? Őszinte véleményeket akarok ám
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. március 4. 19:36181.

    Íme, íme.

    Lekerült az antik keretről a háttér, lett kis szalag meg quilling dísz meg fémgomb. A keret szélét meggyűrtem egy kicsit, így lett egy vékony fehér csík, ugyanakkor meg szakadt-régi hangulat.

    Összefogott. Szerintem jó. Szerintetek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. március 3. 15:02180.
    Daricserke, először is köszönöm a cimkéket! Ma érkeztek meg és nagyon örülök nekik! A hobby boltokat meg előre köszönöm!
    Sajnos igazad van, hogy sokszor szétesnek a munkáim, én főleg a két utolsó kisbabásnál láttam így. Ott már annyira sok mindent akartam egyszerre csinálni, ráadásul olyan türelmetlenül, hogy nagyon zavarosak lettek a lapok. Őszintén szólva sokat nézegettem őket, de nem tudtam pontosan megmondani, mi is volt velük a bajom, csak valami nem stimmelt. Meg azt is utólag vettem észre, hogy egyszerűen elfelejtettem másik papírt is ragasztani a lapra, így elég egyhangú lett... Szóval most lassabban, megfontoltabban próbálok alkotni Remélem sikerül valami módszerességet vinnem a dologba!
    Sajnos nekem most semmi ötletem nincs a befejezetlen lapodhoz, engem talán a nagy antik keret körüli sötétebb lap zavar...
    Kathy, te meg tudnád mondani, hogy hogy van németül a "hobby bolt"? Daricserke jól mondta, Bécsben vagyok, bár még bele kell rázódnom az itteni életbe
    Achi, a régi családi album még készül, azt a családfát pedig még nem csináltam meg, mert nem sikerült mindenkiről képet kerítenem, egyelőre kutakodok, hátha előbukkan még valami a dédikről... Te nem akarsz mutatni párat a munkáidból? Kíváncsi lennék, főleg, hogy férfiakat nem is nagyon ismerek, akik így kreatívkodnának.
    Borostyán, 7800,-ért vettem az albumomat a Krea-tippnél. (Na jó, talán 50 Forinttal több volt) A 30*30-asok mind vagy 7800,-ba vagy 8900,-ba kerültek, ha jól emlékszem. Hosszas gondolkodás, válogatás után a képen látható darabot választottam, 10 tasak van benne, tehát 20 oldal fér bele. A boltban azt mondták, hogy még kb 10 plusz tasakkal bővíthető, de akkor már nehéz bezárni. Volt hozzá 10 ajándék papír és 4 csomag domború matrica, mind az album témájához illő.
    Egyébként ha kinézed neten, hogy melyiket szeretnéd, és felhívod őket, akkor konkrétan megmondják az árát is. Nagyon készséges mindenki a boltban, csak dícsérni tudom őket
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. március 3. 08:04179.

    Egyaltalan nem baj, Bihik, sot.

    ami az ajanlott fem diszeket illeti, az mind rez szinu, a kepen meg minden ezust es kek. szerintem a meleg fenyu fem nem passzolna bele az egeszbe.

    ami az aprobb diszeket illeti, rajta vannak a fem betuk, a baba mellet egy par kis cipocske es fem szegecsekkel lesz az egyik kep odaerositve. en ennel tobbet nem tennek ra. Jelenleg is az a gondom vele, hogy nem osszefogott.

    Neha Morningrise is ebbe  a hibaba esik, osszeallitasa tele van apro dolgokkal, es ettol olyan a kep, mintha minden csak ra lenne szorva. Az osszeallitas lenyege a foto, eppen ezert azt kell hangsulyozni, kiemelni kerettel, alatettel. utana jonnek a hatterek/papirok, es az egeszet (en legalabbis) az aranymetszes szabalyai szerint probalom elrendezni, gondolatban felosztom az oldalt ket vizszintes es ket fuggoloeges vonallal es a metszespontok valamelyikere teszem az osszeallitas kozponti elemet. A diszites nekem sohasem a kozpont, inkabb kiegeszites, lehelletnyi hozzaadas, textura (ha 3D-s dolgokrol van szo).

    a masik elrendezesi tipust Z elrendezesnek hivjak, amikor az osszeallitas mintegy Z alakban vezeti a tekintetet. Szamomra ez is azt jelenti, hogy a kepek vanna a fokuszban, megfeleloen elhelyezve.

    en ugy gondolom, par jol megvalasztott diszitesnel tobbet nem szabad az oldalra tenni, mert szetszortta teszi, nem fogja ossze az osszeallitast, elvonja a figyelmet a fotorol. Az en kepemen inkabb tenyleg az a baj, hogy nagyon egyszinu, es hianyzik a fokuszpont. Ma megprobalom egy masik kerettel, es kicsit szellosebbre rakom a fotokat.

    No, azert koszonom a tippeket, remelem holnap kuldhetem a vegleges valtozatot, es vegre belekezdhetek egy ujabb lapba.

    Jo ragasztast

    Erika

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187639 (178)
    2006-03-02  14:24
  24. Torolt_felhasznalo_187639
    Torolt_felhasznalo_187639
    2006. március 2. 14:24178.

    Szia!

    szerintem gyönyörű! Igazán elégedett lehetsz!  

    Én még pár apróbb kiegészítót javasolnék! Mondjuk kis masnit vagy gombokat. Esetleg mondjuk fémből kis játékokat!

    Pár kisebb apró gyerekekre jellemző dolog!

    http://www.kreativhobby.hu/webaruhaz/index.php?cPath=43&osCsid=aa926714841d5773153bb06145aacfce

    Pl a fém veret autók paszolnának! Vagy a repülők! meg egy pár szép régies gomb!

    remélem nem baj, hogy úgy adok tanácsot, hogy én még nem csináltam ilyesmit (csak digitális lapjaim vannak és az sem sok&nbsp

    Remélem segítettem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969604 (172)
    2006-03-01  21:52
  25. Torolt_felhasznalo_672112
    Torolt_felhasznalo_672112
    2006. március 2. 12:17177.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top