Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Scrapbook-Emlék könyv?

borostyan
Létrehozva: 2006. január 4. 12:53

Sziasztok  

Azért nyitottam ezt a topikot, mert nagyon örülnék ha tudna nekem segíteni. A Scrapbookról van szó (a magyar megfelelőjét nem tudom sajnos, de olyan emlékkönyv féle fényképekkel). Nem tudom pontosan hogyan készülnek, de találtam egy angol nyelvű oldalt ahol rengeteg minta munkát raknak ki.

http://www.creativexpress.com/community/xpressions/forumdisplay.php?s=fda1c3d0dd1c24aa133bcdbd80a7eb89&f=2&page=1&sort=lastpost&order=&pp=20&daysprune=30

De én is mellékelek pár képet erről az oldalról.

Szóval tudja valaki hogy pontosan hogyan készül? Nézegettem Kreatív boltban is, de ott nem találtam róla könyvet segíteni meg nem tudtak   Annyit magam is tudok hogy az alapanyagoknk csak a képzelet szabhat határt, de hogy hogyan kötik össze a lapokat azt nem tudom sajnos   Ilyet szeretnék ajándékba készíteni!

Tud valaki segíteni?

Előre is köszönöm!

  1. Torolt_felhasznalo_672112
    Torolt_felhasznalo_672112
    2006. Április 12. 20:57276.
    na jó ki "amúgy"-oztam magam az elözö hozzászólásomban
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_672112
    Torolt_felhasznalo_672112
    2006. Április 12. 20:56275.
    @ morningris:

    pontosan nem tudom, hogy a nyomtatott papir ki fogja e marni a képeket vagy nem, de szerintem nem. mi már sok képet nyomtattunk, és még semmi nem látszik rajtuk (kb 5 éve itt-ott kinyomtatunk egy-két képet).
    amúgy én az ilyesmit csak speciális fotópapirra vagy fotókartonra (ami szintén savmentes) nyomtatok.
    amúgy nekünk egy canon tintasugaras nyomtatónk van.

    na meg amúgy is én úgy vagyok vele, ha pár év után mégis kiderülne, hogy az egyik-másik dolog mégsem savmentes volt, akkor megcsinálom újra. nekem minden képem digitális
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. Április 12. 11:09274.

    Sziasztok! Először is köszi a dicséretet mindenkinek, ezen felbuzdulva, nekiugrom egy másik oldalnak is, amint hazaérek.

    Achi, ezt a weblapot hol lehet elérni? Vagy még nem publikus? A scrapbook.lap.hu-n is kerestem a linket, de nem találtam  

    Daricserke, igazán érdekes lett a Camdenes oldalad, nagyon jók ezek a betűk! Ilyenkor sajnálom igazán, hogy nincs türelmem fotószerkesztőkkel játszani :-( Az üzenetemet megkaptad egyébként?

    Kathy, én nem értem, hogy az sima, nyomtatott papír miért jobb a nem savmentesnél? A nyomtatott papír nem marja ki a fotókat? És lézer, vagy tintasugaras? 

    OfficeExposoknak javasolnám a csütörtök délutánt... ha nektek is jó akkor, akkor találkozhatunk. A helyet és időpontot rátok bízom, nekem tavaszi szünetem van a héten, úgyhogy bármikor ráérek  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_674697
    Torolt_felhasznalo_674697
    2006. Április 11. 23:23273.
    Amugy en is megyek az Office Expora...dumaljuk meg, legyszi, hol talizunk (meg a heten)...en videki vagyok...KOSZI...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_674697
    Torolt_felhasznalo_674697
    2006. Április 11. 23:09272.
    Ne hasznaljatok se stift ragaztot, foleg nefolyekony ragsztot, hisz azok nem biztonsagosak a kepek szamara. A Cora-ban az iroszer osztalyon van ragszto, ami jo erre a celra. Olyan, mint a hibajavito, amit igy gorgetni kell a lapon. Probaljatok ki, megeri.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (259)
    2006-04-05  18:33
  6. Torolt_felhasznalo_672112
    Torolt_felhasznalo_672112
    2006. Április 11. 21:43271.
    Szép jó estét mindenkinek!

    Hát amint látom nagyon szorgalmasok vagytok ám

    Sajnos nekem mostanában tényleg semmi idöm kreativoskodni
    hetente 7 napon dolgozom, ráadásul tanulnom is kell közben..

    gyönyörü dolgokat csináltatok, lassan tiszta irigy leszek

    Bihik: mi az a praktika magazin?

    A ragasztós témához annyit, hogy én már kezdettöl fogva fotóragasztót használok, amit a fotós üzletben szereztem be. Itt németben árban ugyanannyi mint a sima ragasztó. Az egyik itteni forumban ajánlották a szürke (ezüst) szinü Pritt stiftes ragasztót a lányok, de én még nem próbáltam. Állitólag ezzel nem látszódnak a ragasztófoltok sem a transparent papirok alatt (asszem, ti ezt hivjátok pauszpapirnak otthon). Különben én is egyre többet nyulok a kétoldalas átlátszó ragasztóhoz.
    Funtime: én csikokban vagy csak kis négyszögekben ragasztom, szerintem túlzás az egész felületet beragasztani

    Achi: a képkereted irtó jó lett nekem nagyon tetszik!

    Morningris: hehe, vicces éppen én is ilyen "retro"-s dolgokon töröm a fejem jelenleg mintákat gyüjtögetek a 70es évek tapétáiból
    mint például: http://www.bybest.de/shop4/ (bal oldalt: retro vision, stb.) egy-két képet letöltöttem innen és most ezt próbálgatom a photoshoppal átdolgozni, hogy kinyomtathassam fehér fotókartonra, mivel ilyen papirokat még nem találtam...

    Lanja: üdvözlet a topikon!
    én a házhoz fotókartont szereztem be. Ez elég vastag és savmentes is
    Mekkora dobozt akarsz csinálni? Itt nálunk kaphatók a kartonok A3-s méretben (50 x 70 cm). Felteszem Neked az én alaprajzomat, hátha segitségedre lesz
    A képeket vagy fotopapirra nyomtatod, vagy megpróbálod fehér kartonra, úgy nem néz ki annyira fényképnek
    Sokszor találok én is olyan papirokat, ami sajnos nem savmentes, de nagyon tetszik. Én az ilyet bescannelem és magam kinyomtatom. Persze az ilyesmihez idö kell, tehát egyszerübb és gyorsabb ha már rögtön olyan papirokat tudsz venni persze, ahogy Daricserke is irja, attól függ, hogy meddig akarod szépnek megtartani a készitett dolgokat.

    Aki az Expora megy: én is kérek beszámolót!!

    na ennyi mára, majd jövök még! (remélem akkor majd már tudok mit mutatni )

    Jó éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. Április 11. 15:37270.

    Kedves Achi

    Hát persze, hogy benne vagyok a honlapos dologban. Az ötlet már jóval korábban is felmerült, de akkor válaszút elé kerültem miszerint vagy nem statikus honlapot csinálunk, amiben van fórum és feltölthetők az alkotások, vagy statikusat, amire csak a mindenható weblaptulajdonos pakol fel cuccokat. A fórum (velem együtt) az előbbire szavazott, de mivel egy ilyen honlap összerakása jóval bonyolultabb, programozást is igénylő feladat, a dolgot elnapoltuk (én legalábbis addig, míg házi számítógépszakértőm -férj - túl nem lesz a próbaidején az új munkahelyen). De Achi, ha te belevégsz a dologba, egy tuti cikkíró-szerkesztőd már van!

    Kezdetnek pl. megírhatnám, hogy miféle paintshoppro trükkökkel csináltam a mostani összeállítást. Mert megszenvedtem vele, de régi vágyam volt már ez a "képekből betűk" dolog, és most, hogy a megfelelően kaotikus témát is megtaláltam hozzá, szerintem vagány lett. 

    Kedves Achi, apellációt nyújtok be itten. Mi itt győzzük  feltölteni a képeket, te meg kiszúrod a szemünk egy "sarokkal", amin ráadásul a kép se látszik. Kérjük mutasd meg nekünk Ivett és Róbert esküvőjét!

    Morningrise, a fotó fenomenális, meg a megoldás a kis szépia képekkel! A tök jó színekről meg a papírokról nem beszélek...  A varrás is szuper. Én nem aggódnék az öltések egyenetlenségén, sőt, sokkal nagyobb, durvább, a virágokból jócskán kilógó öltésekkel varrnám meg!

    Bár a kétoldalú ragasztós kérdés nem nekem szólt, remélem nem bánjátok, ha beleszólok: én nagyon pici darabokat használok belőle, éppen hogy csak a négy szélére.

    Lanja, üdv. A kérdéseidre én azt mondom, használj fel bármit, ami tetszik és felhasználható. Ha fotókat akarsz beletenni, azt feltétlenül fotópapírra nyomtasd, de ha "csak" színes képekre gondoltál, akkor sztem még a magazinokból kivágott vagy netről kinyomtatott képpek is tökéletesen megfelelnek. A savmentességhez csak akkor kell ragaszkodni, ha hosszú időre szeretnéd a személyes, féltett, egyszeri foróidat megőrizni. (a minap írtam, hogy pár fotónk kezd tönkremenni, mert anno nem savmentes papírra hívták elő: na ez az ann 25 éve volt...)

    És vegyétek tudomásul, hogy irigykedek nagyon, mivel én nem mehetek veletek az Expora. Majd beszámolót kérek ám! No és várom az alkotásokat. Bocs a regényért.

    Jó ragasztást

    Erika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232703 (267)
    2006-04-11  01:13
  8. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2006. Április 11. 12:04269.

    Szia!

    Kérdés: a kétoldalas ragasztóval csak rácsban/csíkokban ragasztod a papírt az oldalra, vagy a teljes felületet lefeded vele? Amatőr kérdés, de elgondolkodtam   Jelentem, holnapután teszek fel képeket az első műről!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232703 (267)
    2006-04-11  01:13
  9. Torolt_felhasznalo_221279
    Torolt_felhasznalo_221279
    2006. Április 11. 11:04268.

    Kedves Alkotók!

    Még akkor találtam rátok, amikor az 50 hozzászólás/oldalba belefértetek. Benne vagytok a kedvenceim között és 2-3 napi rendszerességgel nézem az új alkotásokat. Zseniális, hogy mi mindent csináltok!

    Egy régebbi alkotás (házik&oacute kapcsán fogalmazódott meg az ötlet, hogy az unokahugom ballagására a szellemi útravalónkat egy ajándék dobozban foglalom össze (a házikó készítésének alapötlete volt). Négy oldal négy téma: utazás (láss világot!), család (akikre mindig számíthatsz!), barátnők+pasi? (akik fontosak!), baba (csiszolatlan gyémánt, akiből bármi lehet és még most sem késő!). Nem gondolom, hogy az első alkotásom kapcsán világ megváltó lenne, gyanítom, hogy az egész plagizálás lesz, de azt szeretném ha tartós és örök emlék lenne. (Az öcsém annak idején "origami" virágot kapott ropogós ötszázasokból -na ő azt nem őrizgeti már)), igaz emlékszik rá!!!)

    TErvezem, hogy újból átmolyolom a fórumot, de azért kérdezek is, mert lassan szorít a határidő! 3 hét és ballagás! Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy milyen alapanyagból készüljön a doboz? Savmentes lapokra dolgozva időt állóbb az alkotás (vagy ez a képekre igaz?). Krea boltban (Móricz) voltam, nagyon sok "karton" van, igaz mind kisebb volt, mint amiből egy alaprajzból kivágható lenne a doboz. Melyik az ideális? Vagy csak annyi a kritérium, hogy amelyiknek a színe és a vastagsága megfelel! Mire nyomtassam a képeket? Ez is spéci papírra menjen? És azok a gyönyörű mintájú papírok, amivel dekoráltok az is spéci, vagy ha megtetszik valami akkor az jól fel is használjátok?

    Most mondjuk ennyi!

    Szép napokat! Jó alkotást!

    Lanja

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_232703
    Torolt_felhasznalo_232703
    2006. Április 11. 01:13267.

    Sziasztok!

    A ragasztás nagyon érdekes téma, szerintem a kezdetekkor mindenki beleszalad abba a hibába, hogy feláztatja a papírt vagy a fotót, valamilyen vizes ragasztóval. Én is a kétoldalas átlátszó ragasztót használom a legtöbbször, ennél nem érhet meglepetés. A stiftes ragasztók elég változók...
    Nem tudom, találkoztatok-e már a rollos ragasztóval, amely olyan mint a hibajavító, átlátszó és kétoldalas ragasztószalag van a szerkentyűben. Scrapbookhoz szerintem ez a legprofibb, igaz nem olcsó   A frankfurti kiállításon szinte minden scrapbookos ilyet használt.
    A pausz ragasztásánál nehéz elkerülni a foltot, de ha a fotó alá kerül, alátét keretként, akkor semmi gond, mert a fotó alá teszem a kétoldalas ragasztót. (az első kép) De ha egy tiszta felületre kell ragasztani a pauszt az feladja a leckét! 
     
    Most egy képkeret díszítési projekten dolgozok, ami első lépés lehet a scrapbookkal ismerkedőknek. Ebből mutatok egy képet.
     
    Morningris!
    Nagyon tetszik a varrásos technikád, egyre jobbak amiket csinálsz! Ez a retrós meg különösen! 

    Daricserke!
    Te valóban profi vagy! A képeslap készítésben szerzett tapasztalataid nagyon hasznosak, esetleg összedolgozhatnánk a scrapbookos weboldalban. Már tettem egy pár konkrét lépést, van domain, tárhely, design, fotók és meg vannak a témakörök is. A cikkek megírása viszont még hátra van. A fórum is segítség a technikával most ismerkedőknek, de egy teljesen átfogó ismereteket nyújtó weboldal, az lenne a leghasznosabb mindenkinek.

    Az OfficExpon pénteken és szombaton biztosan ott leszek. 

    Achi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969604 (262)
    2006-04-06  11:37
  11. 2006. Április 10. 10:44266.
    Sziasztok!

    Tegnap este készítettem egy újabb oldalt. Ez most frissebb képből készült, két éve csináltuk a barátnőimmel a koli udvaron napozás közben. Mivel hagyományos géppel készült, így igen érdekes színei lettek, kicsit régies hatású, innen is jött a retrosítás ötlete. Amúgy a fotó eredetileg nem olyan sötét, mint ezen a képen. Sajnos a nevek cimkéivel nagyon sokat szenvedtem, hogy hova kerüljenek, most sem a legjobb helyen vannak, de már nem tudtam mit kitalálni :-(
    Megint varrogattam kicsit, most a pauszpapíros feliratot, hogy úgy nézzen ki, mint egy cimke, illetve a két virágot. Legalább egy órán keresztül készültek
    Vargica, én teljesen hagyományos tűvel, cérnával varrok, először mindig kiszúrom a lapot végig, a varrás mentén, és utána már csak bele kell fűzni a cérnát. Sajnos ez meg is látszik az öltések egyenetlenségén, de mindegy, ennyi belefér Az idézeteket általában nem saját kézzel írom, maximum a hidden journalingot, mert én sem vagyok elégedett a kézírásommal. Helyette úgy szoktam, hogy a kinyomtatott szöveget ráindigózom a lapra, vagy a pausz alá teszem és tussal átmásolom, így kicsit kézírásosabb hatása van. Egyébként szerintem is személyesebb a saját kézírás! Valahol olvastam, hogy érdemes a saját kézírást betűtípussá alakítani, mert sokkal szebbnek tűnik, ha egyenletesek a betű- és sorközök stb. Nagyon jó lett az album borítója is, gratula! Fogsz a közeljövőben újabb projektbe kezdeni?
    Erika, nagyon jó lett a nagypapás képed! Olyan jó meleg színei vannak, és a körbevágott virág is nagyon megtetszett. Meg a képek kontrasztja Tényleg mindig profi munkákat hozol! Remélem, hogy a papád jobban van azóta!
    Bihik, mi jár a Praktika lőfizetéshez? Nem tudsz részleteket? Én tuti megyek OfficExpora, és ha minden igaz, BunnyPaw, meg Achi is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. Április 9. 12:37265.

    Kedves Bihik

    Először is gratulálok az előléptetésedhez, és remélem, hogy a betanulási idő idő után azért az élet "kellemesebb" dolgaira is marad majd időd!

    Nem is tudom, mit írjak a dícséretedre. Örülök, hogy kedved leled az összeállításaimban, de azért magamat nem nevezném sem mesternek, de még csak igazán tapasztaltnak sem. Én a többiek munkáinak szoktam igazán örülni, és azok előtt emelem meg a kalapom! Hiszen könnyű itt nekem királykodni a szép papírokkal, meg hozzávalókkal. Az igazi mester mégiscsak az, aki a semmiből, limitált készletekkel dolgozik, százezer boltból halássza össze a hozzávalót vagy nagyon kreatívan maga alkotja meg: na az az igazi mester.

    A scrapbookos lapokban hála istennek alkalmazni tudom azokat a készségeket, amiket a képeslapkészítés vagy más hobbyágakban sajátítottam el, de mindig igyekszem fejleszteni magam, új módszereket és technikákat megtanulni. A fotókat meg egyszerűen imádom, szóval számomra ez a hobby az ideális párosítás. Örülök, ha a munkáimból isnpirációt merítesz.

    A weboldal, ha még nem is készül effektíve, de az ötletek meg elképzelések gyűlnek.

    Jó fényképezést az új digitális gépeddel, és ha előfizettél a praktika magazninra, számolj be az ajándékokról.

    Üdv

    ERika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187639 (264)
    2006-04-07  15:23
  13. Torolt_felhasznalo_187639
    Torolt_felhasznalo_187639
    2006. Április 7. 15:23264.

    Sziasztok Lányok!

    Bocsánat, hogy így eltűntem! Ezért szerintem most egy viszonylag hosszabb levelet fogok írni. Nagyon sok mondanivalóm van. Jó lenne néha azért ha lenne egy amolyan kreatív klubbunk, ahol legalább havonta egyszer személyesen is összefuthatunánk... Nem?

    Szóval mostanában nincsen sok időm scrapbookra - sajna a digitálisra sem. A munkahelyemen előreléptem, de momentán még mindkét pozícióban vagyok - az egyiket tanulom, a másikat viszem amíg nem lesz új kolléga. Emiatt nagyon elfoglat lettem és estére meg iszonyatosan elfáradok. De azért élvezem az új kihívást! csak kreatívkodásra nem marad energia!

    Amúgy éppen tegnap kaptam ajándékba egy digitális fényképezőt! Úgyhogy elkezdem majd a "képgyártás", amit majd egyszer albumba is rakok talán!!!!

    Az ehavi Praktikában van előfizetési akció! Nem akarok nagyon reklámozni, de nekem az ötlet nagyon tetszett! Ha előfizetsz a Praktikára azt hiszem 1 évre, akkor kapsz scrapbook kellékeket! Azt hiszem ki fogom próbálni. Egyrészt a magazint is szertem, másrészt meg nagyon jó lenne, ha előtérbe kerülne a Scrapbookolás és lenne itthon is minden hozzá (albumok, kelléke, irodalom...stb)

    Bár azt hiszem ez a fórum már annyira szakértő! Jó lenne ha beindulna az a weboldal amiről korábban beszélgettünk!

    NAGYON GYÖNYÖRŰEK A MUNKÁITOK!!!!!! Komolyan - le a kalappal! Vargica  - az album zseniális! Irigyelem a lányodat érte! neked meg Gratulálok!!!! 

    Daricserke - te maga vagy nekem a MESTER!!!! Komolyan csak elismerően tudok gondolni a munkáidra!!!

    A többiek is nagyon ügyik!!!! az a házikó, az nem volt semmi!!! GRATULA!!!!

    Szóval ha én nem is alkothatok mostanában mindig nagy lelkesedéssel nézem a ti szupi alkotásitokat!!!!

    Pár dolog - említettétek a kis Kreatív boltok az Oktogonnál az a Színes ötletek boltja. Van weboldaluk is, talán www.szinesötletek.hu - a Cser Kiadó (akik rengeteg kretív füzetkét adnak ki) boltja ez a kis bolt! Talán a kiadóra is rákereshettek, ha nem jön be ahogy írtam...

    Office Expora én is mennék! Szerintetek érdemes? Vagy mégsem? Ki jönne még estleg?

    Szóval ha ritkán leszek is gondolok rátok! És majd olvasgatom a fórumot biztosan! De igyekszem jönni és alkotni is!

    Puszi mindenkinek!!!!!

    Kriszti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. Április 6. 20:17263.

    Gyorsan feltoltom, mert most fejeztem be az uj  lapot. Mostanaban sokat gondoltam kedvenc nagyapamra, aki sajnos betegeskedik. Veletelenul jutott eszembe az eskuvoi kep, de szerintem nagyon osszepasszol a ket foto. Most megprobalom  A4-es meretre ranyomtatni, es elkuldom a nagyapanak felviditaskepp.

    Remelem nektek is tetszik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. Április 6. 11:37262.

    Sziasztok.

    a ragasztassal  - ugy latszik - mindannyian megkuzdunk. En tobb stiftes ragasztot is kiprobaltam, nekem jelenleg egy PRITT stiftem van, ami eleg jo ragaszt - de sajnos egyaltalan nem vagyok biztos benne, hogy savmentes, es nem fogja karostitani a kepeket. Par napja fogtam egy olyan fotot, ami nem savmentes papirra volt "elohiva", es borzaszto volt latni azokat a rozsdaszeru foltokat, amelyek lassan "megeszik" a fotot.

    Ha igazan kuszkodtok, akkor a ketoldalas celluxot ajanlom  - lehet, hogy nem olyan olcso, mint a stift, de tutitra odaragaszt, nem holyagosodik, nagyon preciz. En nagyon gyakran hasznalom, foleg a finom papirokra vagy a kepek ala. A masik tippem meg a fem kapcsok, csoszegecsek, amelyekkel eleg egyszeruen lehet az egyik papirt a masikra rogziteni. Es meg szep is.

    Funtime, mi is nagyon varjuk a kepeket!

    Vargica, az albumod tovabbra is nyero nalam. Azert ami ezt a ketspiralos fuzetet illeti, egyre jobban ugy latom, hogy egy rendes bovitheto album sokkal strapabirobb megoldas, ami talan egy szep iratlefuzovel+ irattasakokkal helyettesitheto. A tasakokban nem esnek le rola a reszek, a lapokat meg kedved szerint rendezgetheted. A kerdesedre valaszolva, a az en lapom szele nam lapul le teljesen, mert a puha muanyag tasak eleg jol megvedi, meg aztan a tasakok eleg szellosen vannak belerakva az albumba. Egyebkent a lanyod igazan csinos, aranyos az utolso foton! Buszke lehetsz ra.

    Jo ragasztast

    Erika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (259)
    2006-04-05  18:33
  16. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2006. Április 6. 10:25261.
    Akkor nem csak én küzdök... Ugyanezt az utat jártam be (az első oldalra ráfogtam, h direkt lett hólyagos, mert egész jópofán néz így ki), a stiftes meg tényleg nem ragasztja oda rendesen... Pfffffffffff 
    előzmény:
    vargica99 (260)
    2006-04-06  09:49
  17. 2006. Április 6. 09:49260.
    Sajnos az első oldalakkal én is így jártam, mert folyékony ragasztót használtam. Azután átváltottam a stiftesre, ami nem hólyagosít, viszont nem is ragaszt olyan jól. Kíváncsian várom a képeket. Vargica 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554422 (259)
    2006-04-05  18:33
  18. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2006. Április 5. 18:33259.

    Sziasztok!

    Én is nekikezdtem az első scrapobookomnak, hamarosan teszek fel képeket!

    Vargica, te mivel ragasztod fel a papírokat a lapokra? Nekem nagyon könnyen hullámosodnak/hólyagosodnak a könyv lapjai, valamit rosszul csilnálhatok...  

    előzmény:
    vargica99 (258)
    2006-04-05  10:17
  19. 2006. Április 5. 10:17258.
    Sziasztok!  
    Lemaradt még pár kép. Ezek az album borítója és az első két oldal, amin a legtöbbet gondolkodtam, és csak utoljára készültek el. A borító plüssből készült, a lányom kedvenc színe, és alatta vatta van, hogy még jobban puha, meleg érzés legyen megfogni. Az utolsó kép az első albumnézegetés , amit még sok-sok követett.
    Daricserke, nagyon tetszik a nagyszüleidről készült lap. Amit el tudtam olvasni belőle, az igazán szívhez szóló, szép lett a papír is ezzel a felkunkorodott széllel. Ez nem fog tönkremenni, ha lenyomja a következő lap?
    Morningrise, én is próbálkoztam a papír varrásával, de nekem nem sikerült. Ügyes vagy! Kézzel varrtad? Nagyon klassz a babás oldal, az idézeteket sajátkezűleg írtad, mert nagyon szépek? Először én nyomtatni akartam a verseket, idézeteket, de a tesóm lebeszélt róla, mert az sk. személyesebb (csak én nem írok túl szépen).
    További jó készülődést:  Vargica 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. Április 4. 11:26257.

    Daricserke, hát igen, sajnos igazad van :-) Egyszerűen nem tudom megállni, hogy ne tegyek rá mindent ami megtetszik... meg szerinem az életem is ilyen kicsit, mindig túlzsúfolt, aztán a végén sosem tudom, hova kapjak.

    Ha hazamegyek, leszedek pár díszt róla, szerencsére ezek elég jól tapadnak, de könnyen le is szedhetők, nem tépik fel a papírt vagy ilyesmi. Lehet, hogy töltök fel majd képet a javított verzióról is ;-)

    Az ollóhoz gratulálok, én a fotós boltban is kérdeztem, hogy előhívás után nem tudják-e ilyenre vágni a szélét, de még ők sem tudtak segíteni rajtam :-) Majd Pesten körülnézek jövő héten, biztos van ilyen otthon is ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_969604 (256)
    2006-04-03  21:51
  21. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. Április 3. 21:51256.

    Bocs Morningrise, a nagy válaszolgatásban azt el is felejtettem mondani, hogy egyre jobbak a lapok, főleg a testvéres. A kisbabásról (a képek no meg az idézet tündériek!!!)  meg az a cikk jutott eszembe, amit most olvastam, hogy a legtöbb scrapbookos fél az üres terektől és hajlamos minden négyzetcentiméterre díszt tenni. Pedig sokszor a kevesebb több.

    a színösszeállítás baromi jó lett, meg a szalagos megoldás is!

    Fontok mennek, amint lesz időm válogatni.

    előzmény:
    Morningris (254)
    2006-04-03  16:07
  22. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. Április 3. 21:45255.

    Az igazi  ajándékkal kapcsolatban én is egyetértek. Én tavaly karácsonyra szüleimnek készítettem egy 22 lapos albumot az angliai kirándulásukról. És valamiért én is úgy éreztem, hogy az album mellé még kell igazi ajándék. Mégis, az est csúcspontja az album volt. Azt hiszem, hogy a kézzel készített ajándék elvesztette értékét a szemünkben. Pedig a belefektetett munkaórákon túl az a sok szép gondolat, szeretet, amit a képek válogatásakor, idézetek írásakor érez az ember, azt semmi más ajándék nem múlhatja fölül. semmi.

    feketetea: igen, kiáztatott, kicsit szottyos illatos earl grey teafilterrel összepacsmagoltam a papirt, ugy, hogy maradjanak fehér részek, egyes részekre meg több folyadék kerüljön. Utána pedig egy erős hajszárítóval megszárítottam, melynek eredménye az, hogy egyes részek sötétebbek, masok meg világosabbak. Jó tanács: ha erős hajszárítót használsz, a papírt egyrészt jól fogd meg, mert elrepül)) és tedd messze a teával teli bögrét, mert az meg telefröcsköli a konyhát.)) tapasztalat.

    cakkos képkeret: haha, ez az új szuper ollóm műve! most kaptam ajándékba, 2 kifejeztetten ilyen antik hatású ollót. az említett képet a vágás után még kicsit befestettem arany tintával.

    bordűr: A lap abból a csomagból való amiről a múltkor meséltem: csupa antik scrapbookos lapot rendeltem. Ez a darab úgy néz ki, mint egy vászon, a bordűr gyárilag van ráhímezve, gyönyörű.

    kis fém részek: ezzel én is megküzdök. Nekem legjobban az a folyékony mindenes ragasztó vált be, amit még anno a kreatív hobbyban vettem. ha pedig tehetem, 3D-s ragasztót használok, mert az brutál erős. A papírragasztó szerintem túl gyenge ehhez.

    No, már megint egy regényt írtam. Remélem végre mások hangját is hallom. Mi van pl. a digitális szekciónkkal?

    Üdv

    Erika

    előzmény:
    Morningris (254)
    2006-04-03  16:07
  23. 2006. Április 3. 16:07254.

    Sziasztok! Ma én is hoztam végre valamit. Igaz, az első oldal már majdnem egy hónapja készült, négy különböző papírt varrtam, illetve ragasztottam össze. Próbáltam kicsit vidámabb lapot készíteni, mint az eddigiek. Sajnos a fotó nem lett túl jó minőségű ( a hugom csinálta &nbsp

    A másik meg ismét egy bébis lap, én piciben   Ezt két hete készítettem, mikor otthon voltam, ugyanis itt Bécsben nem megy a scrapbookolás, bár a kiegészítők nagy részét itt szereztem be.  

    Vargica, nagyon jó lett az albumod, megértem, hogy annyira örült neki a lányod! Tetszenek a színösszeállítások, a témák, minden! De mi az, hogy "jobban örült, mint az igazi ajándéknak"???  A scrapbook nagyon is igazi ajándék   A barátom, mikor megkapta postán amit neki csináltam, azonnal legalább hússzor végignézegette, és mindig talált benne valami újdonságot (ezt idézem tőle). Azóta pedig annyit lapozgatta, hogy sajnos már több kiegészítő is leesett róla, úgyhogy júliusban majd meg kell reparálnom.   Erről jut eszembe, ti mivel szoktátok felragasztani a fém díszeket és a gombokat? Én eddig folyékony papírragaasztóval és kétoldalú ragasztószalaggal csináltam, de úgy látszik, nem vált be  

    Daricserke, a te oldalad is nagyon szép lett!   A feketeteás dolgot hogyan csináltad? Kiázott filterrel átnyomogattad a papírt? És a lap körüli bordűr gyárilag volt ott, vagy azt is te alkottad? Ha jól látom, az valami keresztszemes minta, nem? És még egy utolsó kérdés: azt hogy csináltad, hogy olyan recés legyen az alsó kép széle? Ilyet én is szerettem volna a régi fotóimhoz, de sajnos nem találtam rá megoldást.

    További jó munkát nektek, én sajnos csak egy hét múlva kezdhetek új oldalba

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_672112
    Torolt_felhasznalo_672112
    2006. március 31. 21:06253.
    szép jó estét mindenkinek!!

    nagyon szép dolgokat csináltatok az utóbbi idöben!!!
    csak ámulok és bámulok

    nekem sajnos semmi idöm mostanában, na meg türelmem sem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_969604
    Torolt_felhasznalo_969604
    2006. március 31. 11:11252.
    A fém díszeket Budapesten szereztem be a Kreatív hobbyban, ha visszaolvasod a fórumot, valahol még linkeket is találsz. Fantasztikus diszitoelemeket tartanak, es nagyon barati aron!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_674697 (251)
    2006-03-30  23:31

Címlap

top