Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MÁV kórház

Torolt_felhasznalo_319116
Torolt_felhasznalo_319116
Létrehozva: 2002. december 31. 00:03
Sziasztok!

Ki-mit-tud a MÁV kórházról?
  1. 2004. július 27. 11:31776.
    Sziasztok! Tegnap tudtam meg, hogy a remek dokim (dr. Mészáros Zoltán) januártól nyugdíjba megy. Tud vki infót Tidrenczel Zsoltról és Kisfalviról? Őket ajánlotta. 6 hetes terhes vagyok és minél előbb szeretnék dokit találni, aki végig visz.
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. július 19. 11:17775.
    Tikan, a fizetős szobákban én már a nagymamáktól kezdve, a kolléganőkön át a legutolsó barátnőig mindenkit láttam. :-)

    előzmény:
    Tikan (774)
     
  3. 2004. július 19. 10:57774.
    köszönöm a válaszod!
    hát, én nem tartozok az ilyen anyukák közé :-)
    és nagyon szomorú, hogy van iylen!
    azért is akarok a fizetősbe lenni, hgo yakkor is végig mellettem lehessen a baba, ha rosszul vagyok! apa meg már ügyes, el tudja látni, ha kell :-)
    a nagytesó is bejöhet a fizetősbe, ugye? neki azért szeretném megmutatni a kicsit. . .

    jajjmárúgyszülnék :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. július 19. 10:34773.
    Tikan! Szerintem sok esély van, hogy legyen szabad fizetős szoba. Nagyon ritkán van tele mindhárom szoba, ahhoz már nagy pech kell.
    És mi van ha rosszul vagy szülés után? Hiába van 24 órás rooming-in, akkor van kint nálad a baba, amikor akarod. Ha megbeszéled, hogy hozzák be, ha éhes, egyébként pedig lássák el a nővérkék, akkor biztos megteszik ezt. Ha rosszul van az anyuka egyébként sincs sok választásuk a nővéreknek. Vannak azonban sajnos sokan (nem rosszullévő anyukák!), akik alig tartanak igényt a babájukra, ha kell megszoptatják, aztán vissza a csecsemősbe. Éjszaka meg pláne. A baba pár méterre az anyuka szobájától ordít, az pedig békésen szunyókál a szobában. Pótlást és cumit természetesen ne kapjon, max. vizet pohárból, egyébként anyuka köszöni szépen, az éjszaka aludni szeretne. Hát az ilyen anyukát szeretném én 12 órán át vizzel jóllakatni. Persze, persze, tudom, hogy a többség nem ilyen, csak ilyenek is vannak.
    előzmény:
    Tikan (771)
     
  5. 2004. július 19. 08:59772.
    ja, tudom, mit akartam még írni. ahol az elsőt szültem, ott sem lehetett bejönni a szobákba, vsizont volt egy "látogató szoba", ahova a nap bizonyos részében ki lehetett vinni a babát megmutatni. votl fertőtlenítős szappan is benn.
    egy ilyen nem lenne rossz :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. július 19. 08:57771.
    lisasett: jól értem a mávban dolgozol, a kisbabás osztályon? van tapasztalat arról, hogy átlag időben (nem frontos ;) ) mennyi esély van bekerülni a fizetősbe? én nagyon angyon szeretném, mert számomra is kicsit abszurd, hogy apuci, aki ott lehetett a szülőszobán, ne tudja megdögönyozni 4 napig a kicsit. meg tartok attól, hogy úgy járok, mint az elsővel, hogy rengeteg vért vesztettem, ami miatt az első nap tolókocsival toltak ki pisilni, babaellátásról szó sem lehetett. ha meg apa benn lehet, ő foglalkozhat a kicsivel, míg én kómázok, és hozhatja, ha a pici szopni akar.
    tényleg, nem tudjátok, hogy az ilyen esetben, amikor a mama még szédeleg, milyen lehetőségek vannak? a nagyot máshol szültem, ilyenkor maradt a 3 óránkénti kihozós rendszer, de úgy tudom itt csak rumi van.
    szülésznőt mikor szokás választani, és hogy megy ez? tudtok ajánlani valakit?

    kösz, tikan (még majd 2 hónap :_) )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_810297
    Torolt_felhasznalo_810297
    2004. július 19. 08:10770.
    Szia :-)!
    De ha kivételt tesznek az apukákkal, akkor jönnek a felháborodott nagymamák, nagypapák stb. hogy Ők miért nem. . .
    Én teljesen egyetértek azzal, hogy senki nem mehet be a szobákba. Ha hárman vagytok a szobában, és ha valakinél mindig van apuka látogatóban, akkor előfordulhat, hogy nem megy pl. a zavartalan szoptatás próbálkozás. Vagy a pihenés. Amíg a gyerekágyon voltam és voltak szobatársaim, az egyiknél az apuka szinte folyamatosan bent volt, az én férjem dél körül jött a harmadik apuka délután érkezett. Mindig bent lett volna valaki.
    Engem pl. feszélyezett volna, ha miközben az ágyból próbálok szájösszeszorítva kimászni császár után , még egy idegen férfi is a szobában van. Én meg keresgélem a betéteket a zacsiban, elcsoszogok a WC-ig. . . Szóval ezt ne bámulják vadidegen férfiak, még akkor sem, ha a szobatársam férjei :-). És az én férjemnek se kelljen uezt látnia, vagy valaki más szopipróbálkozásait követnie. . . Sztem az a pár nap kibírható, vagy esetleg lehet kompromisszumot kötni titokb ;-) Ha meg apuka nem bírja még mindig ott van a fizetős szoba lehetősége, ahol tényleg bent lehet bárki.
    Nnna, szóval ez az én véleményem :-).
    Üdv, Virág
    OFF: ígérem hamarosan emilezni fogok :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_509021 (766)
     
  8. 2004. július 18. 23:31769.
    Szia!
    Én két srácot szűltem nála, szívből tudom ajánlani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_532378 (764)
     
  9. 2004. július 18. 22:32768.
    Sziasztok!

    Nem akarok ünneprontó lenni, de én nem igazán helyeslem ezt a szülés után rögtön hazamenősdit. Elhihetitek, tapasztaltam már egy pár dolgot, mert az előbb említett helyen dolgozom. Persze, 10-ből 9-szer minden oké a gyerekkel, de nem egyszer fordult már elő, hogy egy olyan gyerekkel, aki látszólag makk egészségesen született, 3 napja már az anyukával volt a baba-mama szobában, semmi gond nem volt, aztán pikk-pakk leszürkült és rohantak vele az intenzívre. Valami szívbetegsége volt, ami nem rögtön a születés után nyilvánult meg. ( és még rengeteg más ilyen betegség van!) Ezzel mit kezdett volna otthon az anyuka? Hová szaladt volna vele? Hogy adott volna neki oxigént? Semmi előjele nem volt, másnap már mentek volna haza.
    Én is babát várok, ez a szakmám, mégis, semmi pénzért nem vinném haza a babámat idő előtt. Nem ér annyit az én kényelmem, mint az ő egészsége.
    Nem rossz szándékból írtam mindezt, csak tapasztalatból.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. július 18. 18:53767.
    Szia! Én nála fogok szülni kb. 3 hét múlva. Úgy látom, nagyon a természetes szülés híve, minél kevesebbet akar beavatkozni. Nem csinál semmi extra vizsgálatot, ha nincs baj. Pl. most nézett először méhszájat. Ha gondolod, majd írok, milyen volt a szülésnél. Nekem nagyon ajánlották őt, a 20. héten mentem át hozzá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_532378 (764)
     
  11. Torolt_felhasznalo_509021
    Torolt_felhasznalo_509021
    2004. július 18. 18:40766.
    Szia ecccsi, szerintem nem gáz, mert általában jók az orvosok. Én ugyan választottam, de mi megbeszéltük az összeget az orvossal, és csak a kórházból való távozáskor adtam oda a pénzt, meg se nézte a borítékot, lehetett volna benne akármennyi, nem a pénz miatt bánt jól velem, szóval szvsz nem kell előre borítékolni.

    A gyermekágyas részről: szerintem más kórházakhoz képest elég jó, amiket én hallottam pl. higiéniáról máshonnan. . . azért itt minden kórteremre külön fürdőszoba, wc van, saját ajtó a folyosóra, lehet szellőztetni. . . a takarító néni ugyan keresztülcsoszog, de szerintem ezt el lehet viselni, én sam örültem ugyan neki, de ez volt a legkevesebb, persze mindenkinek más a tűréshatára. Szerintem jó lenne, ha bevezetnék a kórtermi látogatást, legalább az apukák számára, hogy többet láthassák újszülött gyermeküket abban a négy napban is. (én 2003 márciusban szültem ott)

    Timi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_568304 (765)
     
  12. Torolt_felhasznalo_568304
    Torolt_felhasznalo_568304
    2004. július 17. 15:47765.
    sziasztok!
    egyelöre még nincs pocaklakóm, de azon vagyok:-)
    a csengery utcába járok sztkba, ott akarom végigcsinálni a terhesgondozást is, és a 30. hét körül bejelentkezni a máv-ba. szerintetek gáz lenne, ha nem választanék dokit hanem ügyeletesre bíznám magam?
    inkább válasszak és borítékoljak a 30. hét után?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_532378
    Torolt_felhasznalo_532378
    2004. július 17. 15:23764.
    Sziasztok!
    15. hétben vagyok. Szerettem volna a Péterfyben szülni, de nagyon ajánlották Kisfalvi doktort a Mávból. Most olvastam róla sok jót, és kevés rosszat is. Ha valaki tud valami fontosat róla, kérem, írja meg. Nekem szimpatikus, csak nagyon ki kell húzni belőle az infót. Elejétől kezdve magánbeteg szerettem volna lenni, azért, hogy a kellemetlen borítékcsúsztatást megússzam. Mondtam is neki, és kérdeztem az anyagiakról is, de nagy bánatunkra azt mondta, ahogy gondoljuk. Mivel első babánk (amúgy gyönyörű!!!), fogalmam sincs mennyit kell egy-egy vizsgálatért adni, ill. a szülésért? Nagyon fontos lenne tudnom, és azt is, szerintetek milyen orvos?
    Köszönettel: Éva
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2004. július 13. 15:31763.
    Szia! Én ott voltam kétszer is, igaz legutóbb csak egy napig. Le lehet előre foglalni, de csak akkor lesz a tied ha éppen üres, tehát végül is felesleges. Ára úgy emlékszem 7500Ft éjszakánként, de mindenképp megéri, mert így lehet csak együtt az egész család, máskülönben Apa alig lehet a babával. Egyágyasnak hívják, de két ágy van benne, hogy Apa is ott alhasson. Mi így csináltuk, és ez főleg első fiunk születésekor volt nagyon jó, mikor 5 napig is benn voltunk, és a férjem nem csak a hazautazás után kezdhetett ismerkedni a kisfiával. Szóval csak ajánlani tudom, ha van kérdésed, szívesen válaszolok. Szia!
    előzmény:
    mondora (762)
     
  15. 2004. július 13. 11:15762.
    Sziasztok! Úgy tudom Máv Kórházban létezik 3 olyan kórterem, ahol a szülés után az apuka is bent maradhat. Akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, kérem, írjon! Nekem ez nagyon fontos lenne, mert egy műtét ill. tavalyi szülésem alapján már szinte biztosan tudom magamról, hoy a szülést követő 24 órában elájulok, még a wc-re se tudok egyedül kimenni, nemhogy a babámat ellátni. (Most 8 hetes terhes vagyok)
    Kérdésem: ezt előre le lehet foglalni?, pénzdíjas?, csak akkor feküdhetek oda, hogyha éppen üres?
    Köszönöm előre is a válaszokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2004. július 11. 14:49761.
    Sziasztok,
    ezek szerint nem csak én vagyok ilyen elvetemült hazamenéspárti :)))) persze, ha bármi gond van, maradunk, de remélem nem lesz! kár, hogy az intenzív még mindig ugyanolyan, a 2003. decemberi cikkben erről is kissé rózsaszínűbb képet festettek, na mindegy, terveim szerint oda aztán végképp nem akarunk kerülni. . .
    Bebogi, nekem is doktornőm van, gondolom ugyanaz, mint neked volt :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817731 (760)
     
  17. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2004. július 11. 14:33760.
    Szia! Olvasgattalak titeket, és láttam, haza akarsz menni hamar a szülés után. Én 3 hónapja szültem a MÁV-ban a második kisfiamat (az elsőt majdnem 3 éve) és szülés után 24 órával hazajöttem. Alá kellett írnom hogy saját felelősségre teszem. A doktornőm akár aznap hazaengedett volna, szülés után, mivel minden simán ment, mindketten a lehető legjobban voltunk. Mások hülyének néztek, de nem érdekelt, több okom is volt, amiért nem akartam 4-5 napot ott tölteni. Jól tettem, ez beigazolódott. Az 5. napon visszamentünk oltásra és vérvételre, ennyi volt a kórház számunkra. Szóval ha minden renben lesz veletek is, szerintem nyugodtan menj haza, ne hagyd magad lebeszélni, én nagyon örülök hogy ezt tettem.
    Ja és csatlakozom az előttem szólóhoz: a szülészet nagyon jó, de a többi tényleg szar. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450670 (757)
     
  18. 2004. július 11. 12:26759.
    en novemberben szultem es az intenziv ugyanolyan volt, mint amit leirtal. fent nem volt babamama terem, haromorankent felengedtek, ejjelre fejni kellett. es elkepesztoen kenyelmetlen volt a szek, alig tudtam ulni rajta.
    es akkor meg szo sem volt ilyesmirol, hogy hazaengednek ket nap utan. . . sot, az egyik szobatarsamat az orvosa (!) hazaengedte, es a gyerekorvos meg raijesztett, hogy milyen felelotlen es biztos valami nagy baja lesz a gyereknek stb. en nyugtatgattam, hogy ne legyen lelkiismeretfurdalasa, amiert megis hazamenetel mellett dontott. nem mintha olyan nagyon raneztek volna a gyerekekre, a lanyomnak be volt gyulladva a szeme es nekem kellett szolni, hogy csinaljanak vele valamit (pedig elvileg naponta ketszer vizsgalta oket egy orvos)
    kulonben a kovetkezo gyerekemet is itt szeretnem szulni, a szuleszet nagyon jo, de a bentfekvos resz egy katasztrofa. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450670 (757)
     
  19. 2004. július 9. 18:32758.
    Zosa,

    szerencsére a fenti intenzivröl nincsenek tapasztalataim!
    A takaritónö viszont nem változott, reggelente becsoszogott a szemeteszacsival, akkor lehetett a szemeteket kidobni ( csak a fsz-ban van pelusnak meg betétnek. . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450670 (757)
     
  20. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2004. július 9. 16:46757.
    Hahó,
    akkor még frissek az élményeid! az én lányom már komoly 20 hónapos!
    az intenzívről nem tudsz semmit? mármint hogy milyenek lettek a fenti mama kórtermek? felújították végül? nekem ez a nagy parám, 2002 októberében gyakorlatilag semmi se volt, a babák bent feküdtek a fény alatt egész nap, háromóránként lehetett szoptatni menni és néha megjelent a mamakórteremben a takarítónő és keresztülhúzta rajtunk a szeméttel teli zsákját :((( Na ezt nem akarom bevállalni.
    előzmény:
    Corniche (756)
     
  21. 2004. július 9. 16:22756.
    Szia,

    Dél fro-ban van, a hegyekben corniche, monte Carlóból lehet Nizza felé menni a basse, moyenne és haute corniche-on, ott tetszett meg a szó :-)
    Enyém gyermek január eleji, úgyhogy félévesek az infóim!
    Hazamenetel: mivel neked már ez a második baba, ha jól vagy, szerintem nem kockáztatsz, ha hazajössz, az orvos úgyis csak abban az esetben enged haza, ha minden OK!
    Fantik, Harsányi az orvosod? Nekem nagyon tetszett az ö elöadása a Szülök Iskolájában, nagyon szemléletes és humoros volt, a férjem kifejezetten megkönnyebbült az elöadás után (addig nagyon félt az egésztöl)!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450670 (755)
     
  22. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2004. július 9. 13:56755.
    :(((
    no mindegy, majd meglátom, úgyis attól függ, hogyan leszünk, mindenáron én se akarok hazamenni. Csak drága anyám jön segíteni az első héten, és ő már azt is hihetetlen felelőtlenségnek tartja, hoyg bennem egyáltalán felmerül, hogy négy nap előtt lelépjek a jó kis "biztonságos" kórházból, ahol szem előtt vagyunk :))) és nem akarok ezen is vitázni vele. . . de persze ez legyen a legnagyobb bajom!
    Csak azért kérdeztem, mert a cornichon-t azt tudtam, mit jelent, a corniche-t nem, és lusta voltam megnézni a szótárban (szoktam fr-ból fordítani, és mindig elszomorodom, mennyire felejtem a nyelvet) de semmi jelentősége nem volt a kérdésnek :))))
    Te mikor szültél? nekem 2002-es tapasztalataim vannak, egyelőre :)))
    előzmény:
    Corniche (753)
     
  23. Torolt_felhasznalo_331094
    Torolt_felhasznalo_331094
    2004. július 9. 07:27754.
    Sziasztok!
    A legközelebbi szülők iskolája 14-én lesz este 6 órakor, a második emeleti előadóban. Én is ott leszek:) Néha a dokim tartja, ezután meg este 7-re megyek hozzá UH-ra.
    Szeptember 8-ra vagyok kiírva:)
    Szenvedek a melegtől, pedig csak +7 kg van rajtam:)
    Pussza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. július 8. 22:30753.
    Zosa,

    simán hazaengednek, de a papirodra tuti felkerül. hogy saját felelösségedre mész haza :-) ezzel nem ijesztgetni szeretnélek, ez egy formai dolog, ha neadj'isten történne vmi otthon, akkor ne tudd beperelni öket.
    Amúgy nekem csaszis ismerösöm is hazament 2 nap után, igaz, ö hisztiböl, mert ledöbbent hogy bevásárlókocsiban kell tologatnia a gyerekét a friss csaszis sebével :-)
    Neked nagy szerencséd volt akkor a szüléssel, én szoktam csodálkozni, akik ragaszkodnak a csaszihoz, lehet hogy simán meg tudnák szülni a babájukat és inkább még hetekig akarnak vacakolni a hasi mütétjükkel . .
    Corniche vagy Cornichon: nem indiszkrét a kérdésed csak nem értem mire gondolsz:-)
    franciául az utóbbi kis ecetesuborkát jelöl, a corniche pedig vmi hegyi utat ( a pontos magyar forditást nem tudom :-) )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450670 (752)
     
  25. Torolt_felhasznalo_450670
    Torolt_felhasznalo_450670
    2004. július 8. 17:42752.
    A "Corniche" az uaz mint a "Cornichon"? már elnézést az indiszkrét kérdésért :)))))
    előzmény:
    Corniche (750)
     

Címlap

top