Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MÁV kórház

Torolt_felhasznalo_319116
Torolt_felhasznalo_319116
Létrehozva: 2002. december 31. 00:03
Sziasztok!

Ki-mit-tud a MÁV kórházról?
  1. 2003. január 24. 18:2126.
    Kedves Katmandu!

    Köszönöm szépen a hasznos infót. Nem olcsó. . .
    A dokimat nem ismered véletlenül?
    Üdv. : Teácska
    előzmény:
    katmandu (25)
     
  2. 2003. január 24. 17:4125.
    Teácska, én úgy tudom kb. 30 és 50 ezer Ft körül szoktak a dokiknak adni ha minden rendben ment illetve aszerint, hogy mennyire voltál megelégedve a közreműködésével. Ha szülésznőt is fogadsz, akkor szerintem egy 10-15 ezer Ft-ot neki is "illik" adni a hozzáállása, segítőkészsége alapján. Én a hallottak alapján ezt tudom veled megosztani, de biztosan vanak itt többen is, akik több tapasztalattal rendelkeznek.
    előzmény:
    teacska (24)
     
  3. 2003. január 23. 12:2724.
    Sziasztok! Én a 25. hétben vagyok és a MÁV Kórházat választottam a sok pozitív vélemény kapcsán. De nem volt ismerősöm ott, így nem tudtam orvost választani. Jelenleg Dr. Kisfalvi István az orvosom. Ismeritek őt? Szült már valaki nála? Kiváncsi vagyok a véleményetekre, illetve tapasztalaitokra. Hálás lennék, ha valaki tudna segíteni nekem a paraszolvencia terén is. Én ebben teljesen járatlan vagyok. Eddigi életem során szerencsére nem igen voltam még kórházban. Nem tudom mi a szokás. Mennyit kell adni és mikor és kinek?
    Kata Harsányi dokiról írt története eléggé megrázott és meg is ijedtem. Remélem, nem mindennapos jelenség ez a MÁV-ban és azt is, hogy a kislányod azért javulgat.
    Előre is köszönök minden választ.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. január 23. 08:4623.
    Gratu a babádhoz!

    Én is azt szerettem a Herczeghben, hogy tudta ki vagyok, nem kellett mindig utánanéznie és beazonosítania, pedig nem jártam naponta hozzá. Kedves, normális, tudja, hogy mit mikor kell mondania, csinálnia. Ezek szerint megmaradt ilyennek, ez tök jó.
    előzmény:
    Kamill (22)
     
  5. 2003. január 22. 19:5522.
    Én 3 hete szültem a MÁV-ban a Herczeg dokinál!
    Végig elégedett voltam vele!
    Kiváltképp a szüléskor!!!
    Imádom a zsongóbongó hangját és hogy tudta, hogy mikor mit kell mondania ahhoz, hogy megnyugodjak vagy hogy szüléskor erőre kapjak!!!
    Nem csak szülész hanem pszichológus is!!
    Bár kétségtelenül rengeteg beteget vállal, de midnig tudta a nevem, hogy mi a gondom bajom stb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. január 22. 11:2721.
    Sziasztok!
    Én 6 hónapja szültem a MÁV-ban (császárral), Dr. Pető Zsoltnál. Nagyon meg volta vele elégedve. Akinek van valamilyen kérdése szívesen válaszolok.
    Pami2002
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. január 20. 00:5120.
    Szia! Én az elsőt a Herczegh dr. nál szültem, aztán dokit váltottam. Tényleg nagyon aranyos és emberi. . . volt 6 évvel ezelőtt. Hogy azóta milyen lett, nem tudom. Én azért jöttem el tőle, mert amikor megismertem egy ismeretlen kis orvos volt, aztán nagyon elszaladt vele a ló.
    előzmény:
    katmandu (19)
     
  8. 2003. január 16. 15:0119.
    Szia, én a Herczegh Szabolcsnál fogok szülni. A 23. hétnél tartok. Én is hozzád hasonlóan körbekérdezgettem fűt-fát, és mivel róla csak jót hallottam, mellette döntöttem. Orvos ismerősöm is mondta, hogy nagyon jó szakember és mindezek mellett nagyon emberi. Én eddig nem csalódtam bene.
    előzmény:
    nominatív (16)
     
  9. 2003. január 14. 14:3718.
    Szia Luca!

    Én ismerem dr. Kelemen Csabát, 20 évig voltunk szomszédok. Nagyon kedves ember, nagyon megnyugtató személyiség. A kora miatt nagy tapasztalata is van, csak jót tudok mondani róla.
    És ma már a fia is ott dolgozik az osztályon, igaz még csak most végzett az egyetemen. Szóval igazi orvos dinasztia!
    Szia: Merci
    előzmény:
    luca123 (17)
     
  10. 2003. január 13. 12:1817.
    Sziasztok!

    Ismeri valaki Kelemen doktorurat a MÁVbol?Egy ott dolgozo orvos ajánlotta őt, de kiváncsi lennék mások véleményére is!
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. január 7. 15:1616.
    Sziasztok! Mi az első babánkat várjuk, még csak a 12. hétnél tartunk, de lázasan foglalkozunk a szülés kérdésével. Nekem is a MÁV kórházat ajánlották, és Dr. Herczegh Szabolcs doktor urat. Szombaton megyek hozzá, "ismerkedni", meg persze vizsgálatra. Szóval, ha valaki nála szült, vagy hallott róla akkor kérem írja meg, nagyon érdekelne minden vélemény. Előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. január 7. 11:2015.
    Boccs, a Mészáros Zoltán doktorúrról írtam az előzőekben. !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (13)
     
  13. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. január 7. 11:2014.
    Boccs, a Mészáros Zoltán doktorúrról írtam az előzőekben. !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. január 7. 11:1813.
    Privin kaptam rá választ, és mégegyszer köszönöm szépen! Már voltam is a doktor úrnál és szimpatikus volt az egészhez a hozzáállása. Kerek perec megmondta, hogy mennyi egy vizsgálat, és hogy mennyi a szülés, ráadásul amit elmondtam neki aszerint indokoltnak látja az EDA-t is úgyhogy nem kell tovább keresnem orvost. Harmadjára (és a nehéz második szülés után) csak EDA-val vagyok hajlandó szülni. Szerencsére vállalta. És a gátvédelmet is. Úgyhogy nála maradok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. január 4. 13:4912.
    Sziasztok!

    Tudja valaki, hogy mikor rendel a Mészáros Zoltán és hogy milyen tarifái vannak?
    Előre is köszönöm: nyanyci
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. január 4. 13:4811.
    Köszi szépen, a Harsányihoz biztos nem megyek, már mástól is hallottam róla rosszakat.
    előzmény:
    mercedes30 (10)
     
  17. 2003. január 3. 15:0110.
    Bocs az elírásért: a doki neve dr. Harsányi Lehel
    előzmény:
    mercedes30 (9)
     
  18. 2003. január 3. 08:099.
    Sziasztok!

    Már van köztetek, akivel találkoztam más topicban, de szeretném elmondani a véleményemet a MÁV-ról.
    Magam az első babámat várom, és ott fogok szülni, dr. Szentirmay Istvánnál. Nem vagyok objektív, mert ő az édesanyám testvére, és nagyon bízom benne. Azóta járok hozzá, amióta meggyógyította a volt osztálytársamat a terhessége közben jelentkezett méhnyak-rákból. Tehát idegen véleményre adva kötöttem ki nála. Előtte is a MÁV-ba jártam, az előző orvosom dr. Kelemen Csaba volt, akit szintén nagyon szerettem, mert egy tüneményes ember, és amikor az ember ilyen kiszolgáltatott helyzetben van, hogy nődokihoz kell fordulnia, akkor jó, ha kedvesek vele. Szóval kicsit lelkiismeret furdalásom is volt, amikor "elhagytam", de ebben a kérdésben önzően én vagyok a fontos, azt hiszem, és én így láttam jónak.
    Most a 23. héten járunk, az UH vizsgálatokat mindig dr. Mészáros Zoltán végzi, emgem legalábbis mindig hozzá küld a nagybátyám. Csak jó híreim és tapasztalataim vannak vele kapcsolatban. Szóval ez már három doki. NADE!
    A sógornőm sznob körökből dr. Harsányi Leventét választotta orvosául, és nagyon szerette is, mert ilyen-olyan kedves, meg helyes, meg minden. Említett doki a 12-13. hét magasságában a nyaki bőrredőket UH-on vizsgálva közölte az enyhén butácska sógornőmmel, hogy lehet, hogy a baba Down-os, de nem csináltatott magzatvíz-vizsgálatot, mert hát nem kell megijedni, nem biztos. Én nagyon megijedtem, mert orvos lévén tudom, hogy ez nem vicc, ezt a baba nem növi ki, de a sógornőm vakon bízott a dokiban. Végül megszületett az unokahugom, teljesen egészségesen. Mit mondott erre a doki: én megmondtam, hogy meggyógyul!!! Hát normális ez? Persze ötszörös para hálából, mert ehhez ért a mókus eléggé!
    Koós-Hutás Piroskánál pedig a kolléganőm szült. Ő állítólag jó szakember, sebésznek is kiválló, de ad 1. nő. Ez nekem már elég. Ad 2. a nőiesség nem jellemzi empátiáját, tehát nem mindenkinek szimpatikus. Ennek ellenére a kolléganőm meg volt elégedve, azzal együtt, hogy beismerte: nem egy kedves ember. Szóval kinek mi a fontos. . .
    Kicsit bőre nyújtottam, sziasztok: Mercedes
    előzmény:
    Kata919 (8)
     
  19. 2003. január 2. 21:488.
    Sziasztok!

    Egy másik topikban írtam már a Harsányiról röviden. Nem ijesztgetésként, csak elgondolkodtatónak írnám le a következőket a MÁV-ról mindenkinek, aki oda megy szülni. Két évvel ezelőtt szültem ott, Harsányi doktornál. Röviden a lényeg: rossz (beszűkült) CTG-met napokig nem vették komolyan és többször hazaküldtek. Miután elfolyt a magzatvizem (ami persze már jó mekóniumos volt) 9 órán keresztül feküdtem a szülőszobán, hasamon a CTG géppel, fájások nélkül. Ezután végre császár mellett döntöttek, sajnos későn. Kislányomnak már a szíve is leállt, mire kiemelték. Sajnos az oxigénhiány miatt agysérüléseket szenvedett, fogyatékos lett, pedig teljesen egészséges is lehetett volna. Én a császárt követően pár nap múlva rosszul lettem, a lázamat ráfogták a tejbelövellésre, a hasfájásomat nyafogásnak gondolták. Végül a 6. napon csináltak ultrahangot, amit kb. 4 orvos nézett és tanácskoztak felettem, de döntésre nem jutottak. Illetve arra a döntésre, hogy átküldenek a SOTE I-re, mert nem tudnak velem mit kezdeni. Ott aztán újabb műtét, mivel vérömlenyek keletkeztek a hasamban, szivárgott mindenfelé. Az operáló orvos szerint hajszál híja, hogy a méhemet meg tudták menteni. Ez az egész nem egyetlen orvos hibája, hiszen volt ott ügyeletes is, a császárt is ketten végezték, utána is sokan vizsgáltak. A kórház valóban szép, jó a felszereltség, de nem ez a legfontosabb. Nem is a saját kényelmünk, hanem kisbabánk és saját egészségünk. Egy orvosról pedig csak akkor derül ki, mennyire jó, ha komplikációval áll szemben, hiszen egy problémamentes szülésnél sok szerepe nincsen. Érdemes meghallgatni ezért olyan történeteket is, ahol nem simán zajlott minden.
    Lehet, hogy egyedi eset vagyok, de ez bárkivel előfordulhat. És azt gondolom, ha ennek csak egy ici-pici esélye van, megéri elkondolkodni rajta, érdemes-e a MÁV kórházat választani.
    Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2003. január 2. 16:267.
    Szió!

    Kérlek mesélj valamit a dokiról és hogy hogyan zajlott a szülésed!
    Időben odaért? Te hívtad fel telefonon hogy szülni fogsz, vagy a kórháziak? Mennyibe kerül nála a szülés, ill. mennyit adtál, ha nem vagyok indiszkrtét? Sajnos a legtöbb orvos nem mondja meg egy az egyben, csak ködösít. Mennyibe kerül nála egy vizsgálat, ill. hol van a rendelője? Mikor rendel?
    Kicsit sokat kérdeztem, de nagyon köszönöm előre is a válaszodat!
    Szió:nyanyci
    előzmény:
    matasdie (6)
     
  21. 2003. január 1. 15:326.
    Szia nyanyci! Én májusban szültem a Mészáros dokinál. Csakis jókat tudok elmondani! Mindenki nagyon segítőkész volt - a nővérkék is. Csak ajánlani tudom Neked - az orvost is! Lehet, hogy kicsit sokat kér, de nekem nagyon megérte!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2002. december 31. 18:355.
    B. U. É. K. mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2002. december 31. 17:474.
    Azt hiszem a Mészáros doki lesz, mert a Koós-Hutásnál nem akarok mégegyszer szülni. Szió
    előzmény:
    anyaca (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 31. 09:383.
    Szia. En 97-ben szultem ott, de csak jokat tudok rola mondani. Ki az orvosod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_319116 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_319116
    Torolt_felhasznalo_319116
    2002. december 31. 01:012.
    Indításként elmondanám, hogy a Leboyer-féle csendes szülést alkalmazzák, és a gyermekem azóta is egy csendes kisbaba. :)))
    Szóval tényleg hiszek benne.
    A szülőszobák szuperek, van kád, állítható hátmaszírozós szülőszék, bordásfal, minden ami kell.
    Már fáradok egy kicsit, máskor folytatom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top