Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

BM kórházról vélemények

norabajko
Létrehozva: 2002. december 27. 12:56
Májusban fogok szülni a BM kórházban, de sajnos nem tudok semmit az ottani szülészetről, bár oda járok már 5 éve. . . Ha valakinek van saját tapasztalata véleménye kérem írja meg! Előre is köszönöm!
  1. 2002. december 30. 11:3426.
    Sziasztok! Bocs, hogy ennyire eltüntem. . de sajnos ez a fránya nátha-influenza engem is utolért+én csak a munkahelyemről tudok írni, mert otthon még nincs gépem! Az én dokimat Zilahi Gábornak hívják aki nagyon rendes és nagyon készséges, már 5 éve hozzájárok így nem nagyon gondolkoztam még az orvos-kórház váltásban. Ezelőtt 4 évvel nekem is volt cystám, de azt hál'istenek gyógyszeres kezeléssel a doki megszüntette. . így már akkor nagyon megkedveltem! Szülésznőt hogyan és mikor lehet választani?? esetleg tudtok valakit ajánlani??az első szüléssel mindig ennyi macera van??
    Nem ide tartozik, de talán ti tudtok segíteni:3 napja fekszem a náthával, de most már nagyon szeretnék belőle kilábbalni csakhogy gyógyszer nélkkül elég nehéz. . . így ma reggel felhívtam a nődokit aki azt monsta, hogy a Neocitrám-ot nyugodtan szedhetem. . . A gyógyszertárban azt mondták, hogy ezt sajnos terhesség alatt nem javallot. . . most akkor kinek van igaza??már minden házi kúrát kiprobáltam de sajnos. . na jó, egy kicsit javult az állapotom -tehát nem halálos. . .
    előzmény:
    xober (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_431402
    Torolt_felhasznalo_431402
    2002. december 28. 13:0125.
    Szia!
    Én az idén márciusban szültem Kazár doktornál. Neked ki az orvosod? Szerintem jó ez a kórház, bár szerencsére nincs összehasonlítási alapom. A csecsemős nővérek viszonylag normálisak. Én az egyikkel egyszer nagyon összevesztem, de utána azt se tudta, hogy járjon a kedvembe. Maguktól nem nagyon igyekeztek segíteni, de ha bármit kérdezel, készségesek. A "sima" nővérekre semmi panaszom nem volt.
    Én -sajnos- császárral szültem, mert lábbal volt lefelé a picurkám, hajnal 3-ra érkeztünk be a kórházba, s fél 5-re megvolt a baba. Fél óráa alatt készen állt a két szülészből és egy altatóorvosból, plusz a műtősből álló csapat. Én semmi rosszat nem tudok az orvosokról mondani. Talán Domonkos, a főorvos túl pénzhajhász. Gerencsért dícsérik sokan, mert még fiatal és buzgó. Kazár nem vitte túlzásba a terhesgondozást, de a szülésnél nagyon profi volt. S tulképp ez a lányeg.
    Bármi kérdésed van, szívesen válaszolok, nekem még viszonylag friss az élmény. Csak hát a császár miatt a gátmetszés témában nem vagyok otthon, de eddig szült barátnőim mind azt mondták, hogy észre sem vették.
    Szülésznőt akarsz választani? Mert itt azt is megbeszélheted. A doki úgysem fog téged nagyon pátyolgatni, talán megéri fogadni.
    Nagyon irigyellek, nagyon jó egészséget kívánok Neked és a babucidnak is! (Én is 29 évesen szültem. )
    előzmény:
    norabajko (1)
     
  3. Torolt_felhasznalo_592468
    Torolt_felhasznalo_592468
    2002. december 28. 09:1924.
    Sziasztok! Melyik az a Domonkos? Hogy néz ki körülbelül? Mikor én szültem a fiamat, akkor én is egy elég unszinpatikus orvoshoz kerültem, mert akkor épp ő volt ügyeletben. Ez szombat este 10 órakkor volt, és amíg nem ért be az én orvosom addig ő foglalkozott velem. Infuziót kötött be mert leálltak a fájások. Össze-vissza szurkálta a karomat, és mikor már kezdtem nehezebben viselni a szurkálásokat, akkor leszidott, hogy mit hisztizek, felnőtt nő vagyok már. Különben is rosszak a vénáim. Én előtte háromszor voltam vérvételen, mind a háromszor más vette le a vért, és mindegyik azt mondta, hogy ne féljek, gyorsan megleszünk, mert jó vénáim vannak. Végül igy is a szülésznőnek sikerült a kézfejembe bekötni az infuziót, addigra már mind a két karhajlatom véraláfutásos volt a szurkálástól.
    előzmény:
    maszi (23)
     
  4. 2002. december 27. 17:3623.
    Én sem mentem többet a Domonkoshoz. Egyáltalán hülye voltam, hogy hozzá mentem, de mint üzemorvos a rendes évi szűrésnél csinálta meg citológiát, és az eredmény után azonnal biztosított ágyat, sajnos az eredeti dokim akkor pont nyári szabadságon volt és a Domonkos annyira kétségbe ejtett. Sem előtte, sem azóta nem csaltam meg az orvosom, akit imádok, és hogy a nagyfiam nem született meg annak idején a 28. héten azt neki köszönhetem. Csak az a baj, hogy a doki jövőre nyugdíjba megy, ő a Schöpf-Mérey-ben van. Na ott az orvosok jók, de a nővérek nagy része borzalmas.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989614 (20)
     
  5. 2002. december 27. 16:5822.
    Nem tudom, van-e értelme ma hozzászólnom, mert én kétszer szültem ebben a kórházban, de az özönvíz előtt: 1963. -ban és 1969. -ben. Azóta biztosan sok minden változott, hogy jobb lett-e, vagy rosszabb, azt nem tudom. Mindenesetre, azt hiszem, a Domonkos doktoron kívül már nincs ott senki az akkoriak közül. Egy viszont biztos: az első kórházak egyike volt, ahol az ultrahangos vizsgálatot alkalmazták, 1969. -ben már Faragó doktor megmondta, hogy lányom lesz, én pedig nem akartam elhinni. Azt nagyon utáltam, hogy még a betegek is Egyeskének, meg Hármaskának szólították egymást, de a gyereket egészségesen adták ki, szemben más kórházakkal, ahol a szájpenész és a hólyagos bőrfertőzés kiirthatatlan "tartozéka" a kórháznak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. december 27. 16:5021.
    Ez a kórházosdi olyan dolog, hogy mindenkinek vannak bizonyos kórházakról jó és rossz tapasztalatai.
    Orvosokról talán hasonló.
    Én most a 6. orvosom fogyasztom.
    Talán beválik.
    Ő János Kórházos.
    Egy barátnőm nála szült 2-t és vele dolgozott, ő volt a védőnő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_989614
    Torolt_felhasznalo_989614
    2002. december 27. 16:3720.
    Domonkos: Nekem is csinált egy méhátfúvást (érzéstelenítés nélkül, mert nem ért rá kivárni, amig beadják és hatni kezd!), három nap múlva el kellett mennem a magánrendelésére, mert csak ott(!) tudta megmondani az eredményt. Mikor megvizsgált, azt mondta, hogy szépen begyógyult a ciszta helye, amit eltávolított a műtét során, ugyanis fogalma nem volt, hogy ki vagyok!!! Nem mentem hozzá többet, azt hiszem, érthető
    előzmény:
    maszi (11)
     
  8. 2002. december 27. 16:1219.
    Hűha!Ezek szerint te sem kérdeztél rá ezekre a 'kényes' dolgokra. . . vagy csak nem tartottál ezektől?? sajna én nem vagyok ilyen bátor. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592468 (17)
     
  9. 2002. december 27. 16:1018.
    Fengaraki nagyon köszönöm, hogy tájékoztatsz erről a vizsgálati módszerről, mert ha esetleg ez aktuálissá vállik akkor inkább választom a 40ezer Ft kiadást mint a pocakba szúrást. . Január 3. -án már okosabb leszek. . és akkor mindenképpen jelentkezem nálad! De egyébként ez tényleg röhejes, hogy ennyit sem tud a TB vagy állambácsi fizetni az egészséges babákért. .
    előzmény:
    fengaraki (16)
     
  10. Torolt_felhasznalo_592468
    Torolt_felhasznalo_592468
    2002. december 27. 16:0117.
    Semmi gond, szívesen megosztom a tapasztalataimat. Szerintem kevés olyan kórház van Magyarországon, ahol az először szülő nőknél ne csinálnának gátmetszést. Nálam szerintem nagyon cselesen csinálta a Zilahi, mert nem jelentette be előre, hanem vágot. Mire észbe kaptam már túl is voltam rajta.
    előzmény:
    norabajko (15)
     
  11. 2002. december 27. 16:0116.
    nem pont idetartozik, de 40000ft-ért a családtervezőben megcsinálják úgy a vizsgálatot, hogy nem kell megszúrni a pocakot.
    Ráadásul vérből, és másnapra van eredmény, mert Londonba küldik.
    Miért nem éri meg az államnak megcsináltatni kortól függetlenül, hogy ne szülessenek beteg gyerekek????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. december 27. 15:5715.
    Csak az a gond az AFP-vel ha nem a 16. héten nézik (márpedig ezt teljesen pontosan nem lehet megállapítani) akkor az ismételt vizsgálatnál az eredmény sem teljesen megbízható. . . jó, persze tudom, hogy a magzatvíz vizsgálatot is ki lehet bírni. . de én a szüléstől is kellőképpen félek. . így elég lesz csak a szülésre koncentrálnom. . Nuss, szerinted ez a BM-ben helyi szokás a gátmetszés vagy ez is orvosfüggő mint minden egyéb?? Ne haragudj, hogy ennyire bombázlak a kérdéseimmel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592468 (13)
     
  13. Torolt_felhasznalo_592468
    Torolt_felhasznalo_592468
    2002. december 27. 15:5514.
    Bocsánat a hibákért, de már fáradok a nap végén.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_592468
    Torolt_felhasznalo_592468
    2002. december 27. 15:5213.
    A sogorom felesége is nála szült. Őt is elküldte AFP vizsgálatra, és nem lett jó az eredmény. Ezért meg ismételték, de a Schöpf-Mérey Kórházba kellett mennie, hogy magzatív mintát is néznek, ha megint nem lesz jó az eredmény. De szerencsére ez a normál értéktartományban benne volt, igaz csak éppenhogy. De megúszta a vizsgálatot. És egészséges mind a két kisfia. Ne félj biztos rendben lesz minden!
    Hát beöntés, borotválást, gátmetszést azt csinálnak. Ezek közül egyik sem volt olyan szörnyú mintahogy hallani lehet róla. Én például kellemeset csalódtam a gátmetszésben és a varrásban.
    előzmény:
    norabajko (10)
     
  15. 2002. december 27. 15:4912.
    Bocsi Lányok, ha adok egy-két tanácsot. Éjszakára szerintem jobb, ha a baba nincs veletek, mert jobban kipihenitek magatokat. Hiszen otthon 24 órás a szolgálat. A nővéreket, meg nem szabad békén hagyni, hogy segítsenek a szoptatásban. Sajnos nagyon kevés kórházban segítenek a kismamáknak megtanulni a szoptatást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. december 27. 15:4511.
    Sziasztok! Én is a BM-ben dolgozom. Még csak egyszer voltam a kórházban. Egy kisebb nőgyógyászati műtétem volt. Szerintem nagyon tiszta és nagyon aranyosak voltak a nővérek. Én a Domonkos doktornál voltam, de vele csak az a probléma, hogy rengeteg a betege és övé volt akkoriban az osztály vezetése is, úgyhogy nem igazán emlékezett rám, mikor visszamentem pár nap után a szövettani eredményért. De a Gerencsér-ről és a Zilahy-ról sok jót hallottam. De ez is szerintem teljesen egyéni. Van akinek nagyon bejön a doki, van akinek meg nem. Azt pl. nem tudom mennyire bababarát a kórház. De azért az sem utolsó szempont, hogy a nővér pl. a műtét után kikísért a wc-re és ez számára a világ legtermészetesebb dolga volt. Én könnyű további terhességet és még könnyebb szülést kívánok Neked és egészséges, jól szopó, nyugodt kisbabát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. december 27. 15:3810.
    Még azt sem tudom, hogy mi a BM-ben a helyi szokás. . . pl. a gátmetszés, borotválás, beöntés kötelező-e stb. . így hát a szülőszobában sem voltunk. . . még nem volt elég bátorságom ezeket megkérdezni. . . Én kb. 2 hetente járok (az előző terhességem miatt kicsit elővigyázatosabb) és mindig nagyon aranyos. Az AFP-t múlt héten vették le, így nagyon izgulok az eredmény miatt (30 éves vagyok), mert nagyon félek a magzatvíz vizsgálattól. . . gondolom, hogy ezzel nem vagyok egyedül. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592468 (7)
     
  18. Torolt_felhasznalo_592468
    Torolt_felhasznalo_592468
    2002. december 27. 15:389.
    Hát nekem volt egy pár problémám a kórházzal. Az egyik hogy a kórtermek a folyosó egyik végén vannak, a csecsemős részleg meg a folyosó másik végén. Minden alkalommal keresztül tolják a babákat a felvételre várakozó betegeken, meg a látogatókon. A másik, hogy nekem gondjaim voltak a szoptatással, és egyáltalán nem kaptam segítséget hozzá. Lehet hogy erőszakosabbnak kellett volna lennem. Azért van közöttük aranyos csecsemős növér is, de volt egy akit egyszer sem láttam mosolyogni. Nappal valóban a mamával lehet a baba, csak éjszaka nem.
    előzmény:
    Mosolyrend (8)
     
  19. 2002. december 27. 15:278.
    baba barát volt :) hozzám is kihozták a kisbabát :) s nagyon tiszta ami nem egy utolsó szempont.
    a barátnőm többet tudna :)
    előzmény:
    norabajko (6)
     
  20. Torolt_felhasznalo_592468
    Torolt_felhasznalo_592468
    2002. december 27. 15:277.
    Szia! Szerintem rendes doki. Velem legalább is az volt, pedig én nem fizettem neki semmit a terhesgondozások alkalmával. A szülésnél sem volt gondom vele, pedig egyszer elég gorombán viselkedtem. Másnap mégis azt mondta, hogy ügyesen csináltam mindent. Én meg úgy szégyeltem magam a viselkedésemért. Voltatok már szülőszoba látogatáson?
    előzmény:
    norabajko (5)
     
  21. 2002. december 27. 15:216.
    Mosolyrend, ez is több mint semmi. . . eddig csak annyit hallottam össz-vissz a BM-ről, hogy nem egy 'bababarát' kórház. . . de ez elég megnyugtatólag hat amit írtál! Sajnos 1, 5 éve volt egy terhességmegszakításom a BM-be, de annyira összeroggyantam lelkileg, hogy nem is igazán törödtem a kórházzal. . (egy tervezett terhességet kellett megszakítani, mert úgynevezett 'üres terhesség' volt)
    előzmény:
    Mosolyrend (3)
     
  22. 2002. december 27. 15:175.
    Sziasztok! köszönöm a gyors válaszokat!!! Én a Zilahi Gábornál fogok szülni, szóval, nuss te vagy az én emberem. . o:) Mesélj milyen volt, mi a véleményed a dokiról, kórházról. . És nagyon örülök neked mert már több fórumon próbálkoztam és még olyannal sem akadtam aki a BM-ben szült nemhogy még egy közös doki!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_592468 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_592468
    Torolt_felhasznalo_592468
    2002. december 27. 15:054.
    Szia! Én a Zilahy Doktornál szültem, tavaly februárban. Te kinél fogsz szülni?
    előzmény:
    norabajko (1)
     
  24. 2002. december 27. 14:553.
    szia :) én csak látogatóban voltam ott.
    szép, tiszta hely volt tüdéri babákkal :) a nővérkék kedvesek és figyelmesek voltak amig ott voltunk. a kis ismerősöm a Gelencsér ha jól írom a nevét doktor úrnál szült.

    gondolom ezzel igazán nem vagy kisegítve :)

    szép napot!
    előzmény:
    norabajko (1)
     
  25. 2002. december 27. 14:042.
    Szia!Állítólag jó, én a BM-be dolgozom, de a kórházba még nem voltam(szerencsére):)))))
    előzmény:
    norabajko (1)
     

Címlap

top