Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Antidepresszáns ról leszokn

Izabell_Bp
Létrehozva: 2005. december 10. 18:47
Sziasztok!

Pánikbetegségre szedek 6 éve anafranilt. Nagyon szeretnék már leszokni róla. Van valaki aki ezt szedi/szedte, vagy más, hasonló jellegű gyógyszerről sikerült leszoknia.Kíváncsi vagyok vanna-e elvonási tünetek. A dokik, sajnos gyógyszerpártiak, a múltkor elmentem egy új pszichiáterhez,hogy szeretnék leszokni a gyógyszerről, erre adott három másikat

Várom a hozzászólókat!

Köszi: Iza
  1. 2018. március 20. 12:4660.

    Szia,mar 11 eve szedem es vagy 5 szor megprobaltam leszokni rola de nem megy.Kernek tanacsot ha lehetseges,elore is koszonom!

    előzmény:
    szakalg (48)
    2008-02-24  20:37
  2. 2017. Április 18. 19:0959.

    Kérkek segíts. Nagyon szenvedek a megvonási tünetektől. KÖSZÖNÖM.nimue64@citromail.hu

    előzmény:
    szakalg (48)
    2008-02-24  20:37
  3. 2017. Április 18. 19:0758.

    Kérlek segíts. Nagyon erősek az antidepresszánstól a megvonási tünetek. Köszönöm. Email cím nimue64@ citromail.hu


    Írd meg légy szíves anyósodnak mi segített.

    előzmény:
    szakalg (48)
    2008-02-24  20:37
  4. 2015. december 6. 16:5257.

    Kedves szakalg!


    Ha még fent vagy a nlcafén, én nagyon szertném megtudni, hogy mit megoldást találtatok az anyósodnak. Sajnos nem tudok privátot írni, de a czinege.56@freemailre nyugodtam írhatsz.


    Várom mielőbbi jelentkezésedet.


     

    előzmény:
    szakalg (48)
    2008-02-24  20:37
  5. 2015. szeptember 21. 10:3356.

    Bocsáss meg, de hamar nem jöttél rá, hogy nem jó neked ez a gyógyszer, a hamar az 18 év lenne nálad? Nagyon sajnálom, tényleg nincs könnyű életed. Ennyi év szedés után borzasztó nagy türelemmel és nagyon- nagyon lassan tudod majd letenni a gyógyszert. A helyedben meghallgatnám egy másik orvos javaslatát is. És azt is sajnálom, hogy pszichoterápiára se jártál, legalábbis nem említetted, de ami késik nem múlik. Lehet, hogy ha megteszed könnyebben tudod a gyógyszert is letenni. Úgy gondolom lenne miről beszélgetned egy jó pszichiáterrel. Sok sikert!

    előzmény:
    lipuszandi (54)
    2015-09-15  15:39
  6. Torolt_felhasznalo_382042
    Torolt_felhasznalo_382042
    2015. szeptember 15. 22:0255.

    Biztos abba lehet hagyni, csak egy jó orvos kellene. Én évekkel ezelőtt szedtem nyugtatót, a panaszom annyi volt, hogy szédültem állandóan. Négy évig szedtem. Aztán gondoltam egyet és abbahagytam, szépen bementem a munkahelyemre. Nagyon rosszul lettem, úgy vittek a kórházba az orvosomhoz. Nem tudtam, hogy nem lehet csak úgy abbahagyni. Elmondtam az orvosnak, hogy szeretném abbahagyni a gyógyszer szedését. Felírt egy gyengébbet, de még az erőset is szedni kellett. Elmondta, hogyan szedjem ezentúl a kétfajta gyógyszert.  Nem emlékszem sajnos a részletekre, de felváltva kellett szednem, fokozatosan csökkentve.  Kb. egy hónap alatt tudtam leszokni róla. Szóval keress valami jó orvost! 

    előzmény:
    lipuszandi (54)
    2015-09-15  15:39
  7. 2015. szeptember 15. 15:3954.

    szép napot nektek! ( előre jelzem, nem lesz erőm-időm kis és nagybetűkkel bajlódni, mindent kicsivel írok)


    3 gyerekes anyuka vagyok, szerető férjjel. a legnagyobb fiam már felnőtt, 27 éves, és sajnos drog-poblémákkal küzd. a középsőm "probléma-mentes", a legkisebb 12 éves, és autista-ezen belül súlyosan anorexiás. mondhatni, bejött nekem az élet, de alapvetően pozitív szemléletű vagyok-volnék-voltam.


    a középső fiam ( 19 éves) születése után hirtelen, oktalanul, villácsapás-szerűen lettem depis. ( bár a mai szememel nézve csak pánikbeteg voltam.) innentől kezdve a helyi psziho-doki csakis antidepikkel bombázott, azaz 18 éven át! gyógyped. végzettségem van, és nagyon érdekel a lélektan, így hamar rájöttem, nem jó ez így, tompa lettem, és motiválatlan. hiába kértem a dokim, segítsen leszokni, egyre azt hajtogatta, az ilyen fokozottan nehéz élethelyzetben, mint az enyém, nem fogom tudni letenni. nos, eddig 2 alkalommal próbáltam meg, ez most a 2. nagyon lassan, fokozatosan csökkentettem az adagot, de a szervezetem tiltakozik, iszonyat rosszul vagyok, hányingerem van, szédelgek, közérzetem csapnivaló, ízületeim fájnak, alig vonszolom magam, de egy autista manó mellett a pihenés kilőve...nem tudom, 18 év gyógyszer-szedését hogy fogom tudni leépíteni, de e fejem zsong, nincs egy normális órám, vagyis el vagyok keseredve...ha csak írtok, vagy lelkileg támogattok, sokat jelentene...köszi. előre is. ölelés!

  8. 2009. május 4. 22:5053.
    Csak óvatosan. A "Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítvány" egy szcientológus fedőszerv. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. június 5. 08:3352.

    Bocs, a pszichiátert az indító hozzászólásból kevertem bele a Te történetedbe

    Szóval beszéld meg a dokiddal!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_549190 (49)
    2008-06-05  00:48

Címlap

top