Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab ferjek

Torolt_felhasznalo_852005
Torolt_felhasznalo_852005
Létrehozva: 2005. november 28. 06:56

Sziasztok!

Nem tudom, hova tettem a topicot, igy ujra leirom.

Szoval.. az en ferjem egyiptomi, Olaszo-ban elunk. Kivancsi vagyok, hogy ti hogyan jottok ki az arab ferjetek csaladjaval es forditva o hogyan jon ki a tietekkel. En az o csaladjat imadom- igaz ritkan talalkozunk- de minden alkalommal ugy fogadtak, mintha a lanyuk lennek. Forditva viszont , sajna mar nem igaz. Az enyeim- igaz apukam mar nem ismerte meg Mohat- vizont alig tudjak elfogadni igy, negy evi hazassag utan is. Mindig van avalami, ami miatt nem a megfelelo ferj. Ismerek itt olasz- arab csaladokta, nagyjabol ugyanaz a helyzet.

Ti hogy vagyotk ezzel?

Pussz

  1. Torolt_felhasznalo_548220
    Torolt_felhasznalo_548220
    2005. november 29. 08:4526.
    Szia Rahma! mennyi idönként jártok haza Egyiptomba? És melyik részén lakik a családja?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852005 (22)
    2005-11-28  17:27
  2. Torolt_felhasznalo_548220
    Torolt_felhasznalo_548220
    2005. november 29. 08:4325.

    Sziasztok! Jó reggelt! Nos rengeteget gondolkodom azon vajon hogy lehetne a hiedelmeket , rémtörténeteket megmásítani az emberek fejében az arabokról. Ha elmondom, hogy arab a férjem, hihetetlen milyen ostoba kérdéseket  kapok. Érdekes, hogy mindenki hihetetlenül érdeklödö lesz, tudni szeretnék a "valóságos" életet egy arab férfivel. Persze a leggyakoribb kérdés, hogy üt-e, no meg hogy be vagyok e zárva, mehetek e valahova nélküle stb.. Nos mehetek bárhova, csak tudjon róla. Ez nem azért kell, hogy beleegyezik e hanem egyszerüen szeret, aggódik, tudni szeretné, hogy hol vagyok. De én is tudni szeretném mindíg ö hol jár, pedig nem vagyok arab.

    Nos hamarabb vágná le a kezét, mint hogy megüssön.

    Jaj, annyi minden van még ami rémkép velük kapcslatban s engem annyira bánt, hogy miért hisznek ilyen sok rosszatt róla, mikor különb sok magyarnál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_334544 (20)
    2005-11-28  16:26
  3. Torolt_felhasznalo_252139
    Torolt_felhasznalo_252139
    2005. november 28. 22:0124.

    Sziasztok!

    Orulok,hogy van ez a topik remelem sokaig marad is.

    Olvasgatom az irasaitokat es igen erdekes amit irtok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_852005
    Torolt_felhasznalo_852005
    2005. november 28. 17:3423.

    Ez igaz, Chipsy, eppen az jutott az eszembe, es az elobbi hozzaszolasomban irtam is, hogy fokent a melyen vallasos csaladokban meg a "paraszt" csaladoknal van ilyen. Bar mi egy ugyvednel kajaltunk, amikor a felesege a konyhaban volt elbujva.

    Persze hogy nem piszkosak, hisz a napi otszori ima az ablucio-val azaz a tisztalkodassal kezdodik. Persze- legalabbis Egyiptomban- masok a higieniai szokasok, de ez is csaladra valogatja. En viszont imadom az orszagot is az embereket is, nagyon nagy tisztelettel vesznek korul. A csaldnal olyan, mintha a lanyuk lennek, kozben ami bant, hogy az en csaladom nem akarja befogadni Mohat. Pedig egy fiatalos, sportos modern srac- ja 34 evesen inkabb ferfi. Kozosen megteremtunk mindent amire szuksegunk van, hangos szo ritkan fordul elo nalunk. Nem lehet ra panaszom. Persze o is csak ferfi, neki is vannak hibai, azaz nem is hibak, hanem bizonyos dolgokat maskent lat , mint en. De ez normalis, unalmas is lenne, ha ugyanugy latnank mindent.

    Nem?

    Szia

    Rahma

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_334544 (21)
    2005-11-28  16:37
  5. Torolt_felhasznalo_852005
    Torolt_felhasznalo_852005
    2005. november 28. 17:2722.

    Szioka

    A ferjem csaladjanal sem divat, ez elsosorban a nagyon vallasos csaladoknal, vagy a parasztoknal van meg divatban- a paraszt itt most nem sertes, hanem a foglalkozasra utal. A ferjem csaladja eleg jol el, azert "szolgajuk" nincs, van egy no , aki minden masnap jon takaritani, a vasalast a sarki vasalo ember elintezi. A mosogep kimos, igy marad a fozes. Ez persze nagy segitseg.

    En tanulom az arabot: irni, olvasni, beszelni- mondjuk ugy, hogy aladni mar nem tudnanak, de meg megelni sem tudnek az arabtudasommal. Persze innen Olaszo-bol nem is olyan konnyu, mintha az adott orszagban elnek.

    Persze arabul imadkozok, ez muszaj, azer csak zarojelben teszem hozza, hogy az Al-fatha-t azert egyszer magyarul is el szoktam mondani. En a milanoi iszlam kozpontban tanfolyamra is jartam es vizsgaztam is az iszlambol, mielott papirt kaptam volna, azt pedig Kairoban hitelesitettuk. Szoval papiron is muzulnam vagyok. Szep, megerto vallas, kivanom neked, hogy  minel hamarabb erezd at amennyire csak tudod.

    Puszi:

    Rahma

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548220 (19)
    2005-11-28  14:15
  6. Torolt_felhasznalo_334544
    Torolt_felhasznalo_334544
    2005. november 28. 16:3721.

    Hát nem tudom... Én az arab ismerőseink között ilyet nem tapasztaltam!

    (Annál inkább magyar vidéki családoknál: a vendégek és a férfi az asztalnál, feleség rohangászik kiszolgálni őket, mint egy utolsó cseléd, kinn asztalsarkán megeszi a maradékot.)

    Persze, mindenütt élnek többféle emberek, azért Egyiptomban is csősül látni egész nap a kávézóban sisát szívó férfiakat...
    Ilyen ismerősünk nincs.

    Itthon is vannak egész nap lézengő férfiak...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852005 (16)
    2005-11-28  13:26
  7. Torolt_felhasznalo_334544
    Torolt_felhasznalo_334544
    2005. november 28. 16:2620.

    Én bíztatnálak, hogy ÍRD LE!!!

    Egyszer már el kellene oszlatni azt a sötétséget, ami körülveszi az arab embereket és a muszlim vallást!

    Mi lenne, ha leírnátok sorra a tévhitekre a cáfolatokat!  

    Ti már tudjátok, hogyan élnek a nők Európában, Mo.-on, írjátok le a nők életét a muszlim világban!
    Miben más az élet és miben ugyanolyan?

    Azt, hogy az arabok piszkosak, büdösek, lusták, terroristák, kecskéért adják-veszik a feleségüket?...
    (Szégyellem még leírni is!)

    Én már tudom, hogy ez mind csupa rágalom, de szükség lenne rá, hogy minél többen megismerjék a muszlim vallás alapelveit, mert ez irányítja az arab emberek életét is.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548220 (19)
    2005-11-28  14:15
  8. Torolt_felhasznalo_548220
    Torolt_felhasznalo_548220
    2005. november 28. 14:1519.

    Szia Rahma!

    Nem még nem vagyok muszlim, de nagyon haladok abban az irányban. Hiszen a férjem is az, így sok minden "szabályt" én is betartok. Pl. nem eszem disznóhúst, nem iszom alkoholt, az öltözködésem is megváltozott és még sorolhatnám. No és persze rengeteget tudok a vallásról, no és elolvastam már a koránt is. Lehetnék muszlim egy csapásra, sok helyen nagyon egyszerü ez, de én nem csak papírformailag szeretném ezt.Elöbb lelkesen tanulom az arabot, hiszen hogyan is imádkozhatnék, ha nem is tudok arabul. Te beszélsz arabul?

    Nagyon jó hír, hogy kisbabát vársz. Nagyon sok egészséget kívánok nektek.

    Nos én is most megyek majd vissza dolgozni a férjemnek egy szava sincs. És a férjem családjánál csak a szolgáló evett a konyhába, mindenki más egy asztalnál, szó sem volt arról,hogy a nö nem. Rengeteg dolgot írhatnék még ami rémhír csupán az arab családokról.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852005 (17)
    2005-11-28  13:29
  9. Torolt_felhasznalo_852005
    Torolt_felhasznalo_852005
    2005. november 28. 13:3618.

    szia aya.i

    en csak az egyiptomi helyzetet ismerem, igy nem tudok osszehasonlitast tenni. Persze en is tudom a Koran szabalyait, amik a felesegekre vonatkoznak- persze vannak azert eleg kemeny dolgok is- ja es persze en is dolgozom. Viszont az o csaladjaban, ismerosei kozott, alig ismerek not, aki dolgozna. Persze nem konnyen elnek- de kevesebbel is beerik, mint mi itt Europaban.

    En is szeretem ezt az eletvitelt, legalabb is ami minket illet- mi si elmegyunk a strandra, tengerpartra, de csak egyutt. Viszont latom azokat a dolgokat is, amik ram nem vonatkoznak, mert europai vagyok es nem  arab feleseg.

    Rahma

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_129973 (14)
    2005-11-28  09:28
  10. Torolt_felhasznalo_852005
    Torolt_felhasznalo_852005
    2005. november 28. 13:2917.

    Kedve Bahebak,

    muzulman vagyok- de meg azelott lettem azza, mielott ferjhez mentem. Nem mondanam, hogy ebbol a szempontbol teljesen megfelelek az elvarasoknak, de teszem, amit a lehetosegeim engednek. Nem irtam bemutatkozo oldalt, mert csak mostanaban jarogatok ide rendszeresen- itthon vagyok "elogyesen" Most varjuk az elso babankat, a munkahelyem pedig egy kemiai gyar, igy nem dolgozhatom.

     

    Es te? Te muzulman vagy? Hogyan ismerkedtel meg a vallassal?

    Rahma

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548220 (13)
    2005-11-28  09:16
  11. Torolt_felhasznalo_852005
    Torolt_felhasznalo_852005
    2005. november 28. 13:2616.

    Chipsy,

    azert en nem lennek annyira biztos ebben az elnyomas kerdesben. Eleg sok egyiptomi csaladot ismertem meg, az biztos, hogy tisztelik a noket, meg miegymas, de lattam en olyat is, hogy a papa kajalt velunk, meg a kisfiu, az anyuka, meg a konyhaban tenykedett elbujva. Amikor befejeztuk, akkor ult az asztalhoz a konyhaban a kislanyukka.

    Mi ez, ha nem elnyomas. Az persze mas dolog, hogy ha nincs a nagyapa, a nagyanya- azaz a legidosebb no szavara adnak a ferfiak is. De ez meg nem jelenti azt, hogy be is tartjak, elfogadjak, mint tanacsot.

    Rahma

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_334544 (12)
    2005-11-28  09:12
  12. Torolt_felhasznalo_153254
    Torolt_felhasznalo_153254
    2005. november 28. 11:5115.

    Sziasztok!

    Én több arab országban megfordultam, volt arab pasim is... Hát a magyar pasik szerintem csak tanulhatnának tőlük!! Olyan tiszteletetet, megbecsülést, és szeretetet sohasem, és egy magyar pasinál sem tapasztaltam..

    De igaz ez általában az arab emberekre: - számunkra úgy tűnik, hogy szigorú szabályok közt élnek -  de talán jó is ez, szerintem. Hiszen minden embert egytől egyig, hihetetlen figyelemmel tüntetnek ki, semmit nem sajnálnak a másiktól, és a tisztelet- mégegyszer meg kell hogy említsem - hihetetlen mértékű....... ami idehaza igencsak ritka..sajnos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_129973
    Torolt_felhasznalo_129973
    2005. november 28. 09:2814.

    szia rahma,

    nekem arab ferjem van, es ki is koltoztem hozza. az elejen nekem is nehez volt a szulokkel, anyu is teljesen bepanikolt, amikor megtudta, es en is talalkoztam a kecske-temaval. a helyzet nalunk akkor csillapodott le, mikor apu es az ocsem meglatogattak itt bejrutban. ferjem csaladja amugy elso perctol elfogad, mondjuk konnyu nekik, mert nem en vittem el a fiacskajukat, hanem en koltoztem ide. de tenyleg soha semmi rossz szo nem esett. anyuek amugy szeretik a  ferjemet, es sajnltk, hogy nem magyar fiu.

    felreertesek elkerulese ellen, a noket nem nyomjak el, itt is szinte minden no dolgozik, sot el is varjak toluk, mert sajnos a mai vilagban 1 fizetesbol nem lehet megelni. ha mar itt tartunk, hadd mondjm el azt is, hogy az iszlam szerint az a penz, amit a no megkeres, csak az ove, es senkinek semmi joga hozza. a ferjenek se. mas kerdes persze, hogy a nok nem igy gondolkoznak. legalabbis libanonban nem. es joga van hozza (az iszlam vallas szerint), hogy a ferje ruhazza, megpedig 2x evente teljesen uj rend ruhat kaphat. a hazimunkaert meg FIZETES jar neki a ferjetol, vagy egy bejarono. az iszlam jogrendu orszagokban ez meg is kapjak (itt nem, mert itt vegyes a jogrend, keresztenyek is nagyszamban elnek itt). mutassatok olyan kereszteny torvenyt, ahol ezt eloirjak.

    a gyerekekrol irtakkal egyetertek, nekik mindent szabad, fuggetlenul attol, fiu-e vagy lany, hihetetlenul el vannak kenyeztetve. ez kicsit idegesito is. de mind imadja a szuleit, nagykorara eltartja oket, zokszo es panasz nelkul. valamit valamiert.

    en ugy erzem csak javamra valtoztam a ferjem mellett. nem kotelezett soha semmire, de amit kert, szivesen megtettem. nem jarok miniben, es nem veszek fel atlatszo ruhakat. de elmegyunk strandra, es imadja, ha csini ruhakba oltozom. sokkal konszolidaltabba valtam, es csinosabba, amiota ot ismerem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852005 (2)
    2005-11-28  06:59
  14. Torolt_felhasznalo_548220
    Torolt_felhasznalo_548220
    2005. november 28. 09:1613.

    Nos az én családom már megszerette egy kivétellel a testvéremet. Ö nehéz eset, eleinte tiltakozott és hülyének nézett, most hogy teljesen beilleszkedett itt a férjem azt hiszem belátta hogy tévedett, de most meg azért nem akar vele beszélni, mert szégyenli ahogy viselkedett vele. De szerencsére mindenki más imádja öt.

    És te felvetted a vallást? Van már gyermeketek? Miért nincs bemoldalad?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852005 (11)
    2005-11-28  09:07
  15. Torolt_felhasznalo_334544
    Torolt_felhasznalo_334544
    2005. november 28. 09:1212.

    DEHOGYIS nyomják el a nőket!!!!

    SŐT! A nőnek van a családban a legnagyobb szava!
    Ahol együtt él több generáció, ott a legidősebb anya szava SZENT!!

    Látod, ez is a tévhitek egyike!

     

    előzmény:
    plendözső (7)
    2005-11-28  08:53
  16. Torolt_felhasznalo_852005
    Torolt_felhasznalo_852005
    2005. november 28. 09:0711.

    Szia Bahebak,

    En sem erzem elnyomva magam, es az o csaldjaval nekem sincs bajom.

    A te csaladod hogyan viszonyul a ferjedhez? Engem az o ellensegeskedesuk teljesen kikeszit.

    pendozsonek:

    en is ismerek hasonlo eseteket, bar ezek tobbnyire az arab felesegekkel tortennek. Velunk nem arabokkal- legalabbis velem, meg a baratnoimmel- a ferjek azert megtanultak, hogy maskent kell banni. Nem vagyunk a teljes alazatossagra nevelve. Persze nehany dolgon nekem is es neki is kellett alakitani, de ez minden jo hazassagban igy van.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548220 (9)
    2005-11-28  08:59
  17. Torolt_felhasznalo_852005
    Torolt_felhasznalo_852005
    2005. november 28. 09:0210.

    Nagyon koszi, Chipsy. Tudom en is, hogy hogyan gondolkodnak az europaiak, azaz altalaban a nem arabok. Apukam, sajnos, mar nem ismerhette meg Mohat. Valoszinu, hogy az egesz dolog a sogorom ellensegeskedesebol fakad. Egyszeruen nem jonnek ki ketten. Apu halala utan a sogorom vette at a csaladban a vezeto szerepet, persze MOha azt nem igenyli es nem turi, hogy ot is iranyitsak, vagy akar a feleseget. Korabban is itt eltem Olaszo-ban, de nagyon surun jartam haza, persze ez most megvaltozott egy kicsit, mar nem kotodom annyira hozzajuk, mint regen, nem adok a szavara mint regen. De ez a normalis dolog, nem? Ok viszont ugy fogadjak, hogy befolyasolt vagyok.

    En ugy gondolom, hogy az alapveto ellensegeskedes itt kezdodik. Probaltuk mar a ket fiut egymassal kibeszeltetni, de a helyzet csak romlott.

    Mi fog ebbol az egesz dologbol kisulni? En most hazakeszulok, Moha a munka miatt nem is tud jonni, de ha johetne sincs kedve hozza. Nem kellemes egy ellenseges kornyezetben meg egy napot sem eltolteni.

    Remelem, hogy elobb-utobb majdcsak rendezodik valahogy a dolog, bar mar nem nagyon bizom benne.

    Puszi neked: Rahma

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_334544 (6)
    2005-11-28  08:41
  18. Torolt_felhasznalo_548220
    Torolt_felhasznalo_548220
    2005. november 28. 08:599.

    Sziasztok! Nos nekem is arab a férjem, pontosabban Egyiptomi. Éppen pénteken jöttünk haza tölük ismét. Nos én sem elnyomva nem vagyok sem tiltva. Fantasztikus ember a férjem. Szeretem és tisztelem.

    Az elöítélettel már egyáltalán nem törödöm, mindenki mond amit akar én ismerem milyen és ismerem a vallását.

    No és a családja valami tüneményes és irigylésreméltó az összetartás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2005. november 28. 08:578.

    áá ez ott is családtól függ. Nálunk a volt pasim húgai olyan harciasak voltak, hogy csak na!  

    Persze ők tanult lányok voltak, iskolába jártak meg minden. Persze nem dolgoztak, mert ott azért a nőknek kevés a lehetőség, de pl óvodát szerveztek, hogy vigyáztak egymás gyerekeire, míg a többiek bejárkáltak a városba vásárolni, meg ilyenek. Nagyon jó fej csajok mind. (Sok tesója van az exemnek ..)

    előzmény:
    plendözső (7)
    2005-11-28  08:53
  20. 2005. november 28. 08:537.

    Nekem az egyik nőrokonom arab férfihoz ment hozzá. Született egy lányuk, ma 15 éves, és egy fiúk, 5 éves. A lányt alázatosságra nevelték, és az ő dolga, hogy foglalkozzon a kisfiúval, aki hisztis, mert FIÚ és mindent megengednek neki. Nem tetszik ez a kultúra, hogy a nőket elnyomják.

    Ez nem tartozott ide, de muszáj volt elmondanom. Biztos máshol vannak ellenpéldák is, de ez nekem nagyon nem tetszett... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852005 (1)
    2005-11-28  06:56
  21. Torolt_felhasznalo_334544
    Torolt_felhasznalo_334544
    2005. november 28. 08:416.

    Rahma!

    Sajnos, nálunk nagyon sok tévhit kering az arab emberekről.

    Ez főként abból fakad, hogy nem ismerik őket, nem ismerik a vallásukat, és ami más, az sokak szerint biztosan nem jó...

    Nekem elég sok arab ismerősöm van, sokat járunk Egyiptomban (nem túristaként), soha annyi önzetlen, kedves, segítőkész emberrel nem találkoztam, mint ott!

    Én a legnagyobb terrorhullám idején mentem először Egyiptomba és én is tele voltam az itthoni előítéletekkel.

    De ott élve (1 évet tartósan is ott éltünk) módom nyílt közelről megismerni az életüket.
    Próbálom megismerni a vallásukat is, mert szerintem az egész életmódjuknak ez a kulcsa.
    Nekem nagyon szimpatikus a vallásuk is: szigorú szabályok szerint élnek, de abszolút békés, embertársait tisztelő a muszlim ember!

    Számomra elképesztő, mennyire szeretik a magyarokat: sok arab ember tanul magyarul és tanítja meg a gyerekeit is lelkesen.
    Önzetlenűl, lelkesen szeretnek minket!

    Van egy egyiptomi barátnőm, aki itt tanult Mo.-on, olyan jól beszél magyarul, hogy senki meg nem mondaná, hogy nem itt született...
    Ő sokáig magyar fiúhoz szeretett volna férjhez menni, de végül mégis egyiptomi (kopt vallású ) férje lett.
    Láttam, hogy élnek, mennyire szereti a férje és milyen szeretettel veszi körül.
    Hát, ezt a fantasztikus szeretetet, tiszteletet soha nem kapta volna meg egy magyar fiútól!

    Szüleid ellenállása is csak abból fakadhat, hogy téveszméik vannak az arab emberekről úgy általában, fogalmuk sincs a vallásukról, hallják állandóan a sok rémmesét, amivel az európai emberek hülyítik egymást!

    Ha beszélgetnél velük, hogy mi a gondjuk a férjeddel, hamar kiderülne, hogy igazam van: elképesztő téveszméket fognak felsorolni.

    Nem tudom, mit lehet tenni az esetedben, nem ismerem a szüleidet, de szerintem az lenne a legmeggyőzőbb, ha saját maguk tapasztalnák, hogy a férjed mennyire szeret, egyáltalán nem olyan, mint ők gondolják!

    Legyél kitartó, ne engedd, hogy a szüleid rosszhiszeműsége közzétek álljon.

    Sok boldogságot kívánok nektek!  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852005 (1)
    2005-11-28  06:56
  22. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2005. november 28. 08:405.
    Én ugyan nem lettem az arab pasim felsége, de a családja nagyon imádott engem, és mikor szakítottunk, akkor majdnem leszedték a fejét az öccsei, akik mind Európában tanulak és akik szabályosan imádtak engem, mert a "magyar sütinél nincs jobb" és én mindig jó kis krémes sütiket sütöttem nekik mikor itt voltak. Anyámék az alatt az 5 év alatt 1x látták a volt pasimat, egyébként köszönték, de nem voltak rá kiváncsiak. Tk. ez volt az oka, hogy nem vett el felségül. Utólag már örülök neki, de akkor ki voltam akadva ezen. Szóval megértem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852005 (1)
    2005-11-28  06:56
  23. Torolt_felhasznalo_852005
    Torolt_felhasznalo_852005
    2005. november 28. 08:254.

    Na, nem ment el a levelem. Mi van ma ezzel a geppel.

    Az elso megnyilvanulasuk ez volt, amikor megtudtak, hogy osszehazasodunk MOhameddel: "te nem vagy normalis, azok egy kecskeert is eladjak a feleseguket" A velemenyuket, persze kifejtettek MOha elott is. Az biztos, hogy kemenyebb, mint egy mai europai fiatal, de egyaltalan nem kemenyebb, mint pl. apu volt anyuval. A vitanak nem nagyon van helye nalunk. Persze kozosen dontunk a dolgaink felett, azt csinalok amit akarok, viszont pl. mindig tudni akarja hol jarok, kivel es mit csinalok. A ferfiakkal valo viszonyom egy kicsit zartabb lett- utcai pletykalas elo sem fordulhta, ha o nincs jelen. Anyuek szerint teljesen elvesztettem a szabadagomat, de ez nem igy van. En ugyanugy csinalom a dolgaimat, mint azelott. Na, jo nem veszek fel szoknyat, de ez agyaltalan nem zavar. Intezem, amit inteznem kell, dolgozom, csinalom a haztartasi munkat, utazom, egyedul is ha kell, kezelem a bankszamlankat, mint egy "normalis" no.

    Nekik azonban csak arab, muzulman marad, aki elobb-utobb ugyis "igaba hajt" Minden apro kis dolgot felnagyitanak

     

    Szia

    Judit

    előzmény:
    Riéna (3)
    2005-11-28  07:46
  24. 2005. november 28. 07:463.

    Ne aggódj, majd az idő győzni fog és megmutatja, hogy jók vagytok együtt

    Mi a legfőbb kritika a családod felől a párod irányába...nekem nincs arab férjem, de mindig is érdekeltek az ilyen párkapcsolatok, azért elég izgalmas lehet ;-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852005 (2)
    2005-11-28  06:59
  25. Torolt_felhasznalo_852005
    Torolt_felhasznalo_852005
    2005. november 28. 06:592.
    Bocsi a betucserekert, azert ertheto, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_852005 (1)
    2005-11-28  06:56

Címlap

top