Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ASZEXUÁLISOK IDE!

Torolt_felhasznalo_991394
Torolt_felhasznalo_991394
Létrehozva: 2005. november 25. 13:58
Ide várom minden sorstársamat, akik ezzel a szexuális irányultsággal rendelkeznek.

Na sziasztok.
Nos én aszexuális vagyok. Nos aki nem tudja, mi az aszexualitás, annak pár szóban összefoglalnám: nemi érdeklődés teljes hiányát jelzi. Többnyire rossz tapasztalatok, vagy nevelési, vallási hatások eredményezik ezt az állapotot. Nem érdekelnek sem a férfiak, sem a nők. Nem vagyok beteg, minden szervem tökéletesen működik, egyszerűen hiányzik belőlem a szexuális motiváció. Van erekcióm, ha szexuális ingernek vagyok kitéve, viszont nem érzek arra késztetést, hogy szexuális kontaktust teremtsek akár nővel, akár férfival. Számomra egyetlen a maszturbáció, mást el sem tudnék képzelni. Számomra az emberek is úgymond közömbösek, nem hiányzik sem a család, sem egy társ, egyedül érzem magam a legjobban.

Én nem így születtem, teenager korom elején még érdekeltek a lányok, szerettem volna barátnőt, sőt családról, gyerekekről álmodoztam, de aztán minél több pofont kaptam(nem szó szerint)annál jobban csökkent az érdeklődésem, s a huszas éveim elejére teljesen az ellentéte lettem a régi önmagamnak, senki nem hiányzott az életemből, se barátok, se barátnő, a tipikus családi élettől meg kirázott a hideg. Attól a tudattól, hogy valakivel össze kell tartozni és egymást elviselni, sőt még vele szexelni, attól szinte szó szerint felfordul a gyomrom.

Voltam már szakembernél, ők mondták, hogy nem vagyok beteg, csak aszexuális, és hacsak valami hatalmas pozitív változás nem történik az életemben, számíthatok arra, hogy így fogom azt leélni.

Egyedül élek, van egy kutyám, jól megvagyunk, jól keresek, van egy jó melóhelyem, számomra ez elég.

Munkahelyen és ismerősi körömben mindenki csodálkozik, hogy mindig egyedül vagyok és kérdezik hogy hol a csaj, én meg csak mosolygok, de elmondani nem merem, mert attól félek, hogy megvetnének...

Üdv Mindenkinek
Misi(22)
  1. 2010. június 28. 18:46526.

    Sziasztok!

     

    Hol is kezdjem:) 

    Először is NŐ vagyok, 35 éves, és sokan csodálkoznak, hogy nincs még "családom".

    Van egy kutyám, nagyon jó munkahelyem, elégedett vagyok.

    Látom a körülöttem levőket, pl a barátnőmet szült 2 gyereket és a tróger férje terhesen otthagyta.

    Vagy unokatestvérek tömkelege, hogy ne menjek messze.

    Ekkor  undorodttam meg a férfi nemtől. Már korábban észrevettem, hogy írtózok bármilyen testi kontaktustól.

     

    Örülök, hogy erre a fórumra akadttam, látom nem vagyok egyedül.

     

    A szüleim kiakadnának, ha megtudnák. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. június 5. 12:17525.

    Szia!

    Én is aszexuális vagyok, de azt hittem ez a "probléma" csak a nőket érinti. Most megnyugottam, hogy nem vagyunk egyedül. Bocsi!

    Én "kapcsolatban" élek, de egyáltalán nem vagyok boldog. Nem csak a nemi életem végett ( hát ez elég vicces így! )hanem mert rosszul választottam. Gondoltam már én is társkeresésre de mindig megtorpantam. Ki a fenének kéne egy kisgyermekes nő, aki nem akar szexelni? Mert szerelemre, puszira, gyengédségre én is vágyom...de begörcsölök ha a többire gondolok.

    Ha van már ilyen "nekünkvaló" társkereső szeretném ha értesítenél.

    Köszönöm. 

    előzmény:
    Naemo80 (524)
    2010-05-25  21:51
  3. 2010. május 25. 21:51524.

    Hello sorstárs, hello válaszolók! Pacsi fiúk / puszi lányok! Naemo80 vagyok. Egy hozzászólásom és egy javaslatom van a dologhoz, előtte 1-2 szó, bemutatkozásképpen:

     

    30 éves pesti, formatervre átlagos srác vagyok. Aszexuális. Bonyolítva azzal, hogy normális párkapcsolatra, gyengédségre, megértésre, szerelemre, saját gyerekre vágyom egy hozzám illő lánnyal. A gyerek dolog a technika mai állása szerint nem jelentene gondot, a rázós az első részben van. :) Az elmúlt tíz évben próbálkoztam én már mindennel, a kurvázástól kezdve a piáláson, viagrán, normálisnak induló párkapcsolatokon, többféle pszihológuson, társkeresősdin át mindennel. Nem nyert, de nem ám! Sőt, három kamionnyi pénzem elment rá! :) Sok szép lánnyal jártam, ha nem lett volna ez az „apró” malőr, már rég sinen volnék. Több különböző (amúgy szeretni való) lánnyal volt már szexuális kapcsolatom, nem sok örömöm leltem benne, már, ha ment egyáltalán. De mindig, mikor sikerült bekukucskálnom valami ígéretesbe, visszarántott ez a szar. Vastag, tragikomikus könyvet írhatnék az elmúlt tíz évemről, ha lenne hozzá kedvem. Ja, szervileg minden rendben, és hardcore ateista, vallásellenes vagyok. :)

     

    Két dolog miatt ragadtam billentyűzetet:

    1.

    Minden tiszteletem azoké, akik vették a fáradtságot, hogy segítő szándékkal hozzászóljanak a kérdéshez. De! Sajnos, aki nincs ebben a cipőben, csak megpróbálja elképzelni, hogy milyen lehet, az a legjobb jószándék mellett sem tud okosat, hasznosat mondani. Nem akarom bántani a lélekbúvárokat sem, de ha nem fogsz ki egy aszexuális pszihológust, akkor esélye sincs segíteni. Viszont ő sem dolgozik ingyen. Ezirányba kár a gőzért, mindkét oldalon. A felénk mutatott empátia a legtöbb, amit tehetnek a „népek”, ezt viszont – részemről – köszönöm is!

    2.

    Az egyetlen hasznos dolog, amit tehetünk, hogy mi, aszexuálisok megtaláljuk egymást, valamiféle ismerkedő-összetartó-önsegítő közösséget alkotunk közös nyavajánk okán. Akár keresünk párkapcsolatot, akár épp elhitetjük magunkkal, hogy egész jó nekünk egyedül is. Mivel igen kevesen vagyunk, ezt hagyományos társkeresőkben, közösségi szájtokon elindítani felesleges és reménytelen. Hiánypótló céllal kellene egy közösségi/társkereső oldal vagy „saját” fórum. Persze anonim, ingyenes. Ha gondoljátok / igény volna rá, pár nap alatt összedobok egy egyszerű-de praktikus honlapot. Egy-két hasonló, de globális (!) weboldal van erre kitalálva, annak a fele fizetős. Indonéziában már akadt volna egy kérőm! :) Nyilván valami sokkal-sokkal kézzelfoghatóbb dolog kellene. És/vagy: találkozni kéne, élőben beszélgetni, a „mifélénk” számára láthatóvá válni! Mint a bélyeggyűjtők, vagy a repülő-modellezők. :)

     

    Hát ennyi… Ha igény van rá folytatom, ha nincs, ígérem nem! :) Ha valami fontos közlendő / reakció / vélemény van, küldjétek már el légyszi emailben is, mert arra nagyobb intenzitással válaszolok! Címem. >naemo 80 kukac gmail pont com

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 21. 14:45523.
    Ismertem egy "ilyen családot" régebben. A férfit nem érdekelte a szex, alig lehetett felizgatni, de családot akart, a nő meg sok gyereket. Kb 10 év kínlódás és két gyerek után szétmentek, a nő egyedül neveli őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  5. 2010. Április 21. 07:38522.

    Sziasztok,

     

    köszi, hogy befogadtatok.

     

    Akkor pár dolgot tisztáznék: én vagyok a nő.

     

    Elég régóta vannak problémáink a szex terén (ez egy pasinál elég látványos is) és csak sok utánaolvasás meg faggatózás után jöttem rá, hogy mi a "baj". amit nem tudok eldönteni az az, hogy ő most egy szexuális ember aszexuális korszakkal vagy alapvetően aszexális csak a szerelem meg a megfelelési vágy miatt belement a szexbe.(és így van gyerek is)

     

    Ezért is próbálok minél több mindent megtudni a témáról, hogy meglássuk, hogyan tovább. Ahogy Jéglány is írta, sok megoldás van, csak előbb meg kel találni a probléma forrását. 

     

    Történ-e a múltban valami, ami miatt ilyen lett? Fogalmam sincs, de ha jobban belegondolok, akkor kezdődtek a problémák, amikor teherbe estem. Terveztük a babát és vártuk is, csak nagyon hamar sikerült (első próbálkozásra) és azt hiszem sem neki, sem nekem nem volt időm "felkészülni" rá. Bár egy gyerekre úgy igazából sosem lehet felkészülni...

     

    Sokat beszélgetünk ezekről a dolgokrl, de sajnos a szó már kevés, hogy megoldjuk a helyzetünket. Egyikünk sem akar válni, szeretnénk helyrehozni a dolgokat, már ha lehet...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_566894
    Torolt_felhasznalo_566894
    2010. Április 20. 22:36521.

    Szia!

     

    Azért is belemehet a testiségbe, mert gyereket akar.

    előzmény:
    Jéglány (520)
    2010-04-20  21:52
  7. 2010. Április 20. 21:52520.

    saxifraga!

    Szia!

    Ha a párod aszexuális, hogy sikerült a baba? 

    Én születésem óta undorodom az emberi érintéstől, és elképzelni sem tudom, hogy gyereket szüljek. Olyan távol áll tőlem, mint Stevie Wondertől a 3D-s mozi. 

    Nem lehet, hogy történt valami a közelmúltban, ami miatt már nem kívánja a dolgot?

    Bár a leveledből nem derül ki számomra, hogy ki kicsoda, mármint, hogy Te melyik nemhez tartozol, de a lényegen nem változtat. 

    Ha valaki aszexuális, akkor kizárólag azért megy bele a testiségbe, hogy ne veszítse el a másikat. (Bár gondolom Te sem szívesen szeretkezel azzal a gondolattal, hogy tudod, a másiknak ez nem jó...) Ezt kettőtöknek kell megbeszélni.

    Én szándékosan nem alakítok ki kapcsolatot, mert tudom, hogy milyen defektjeim vannak, és ezzel nem akarom elrontani senki életét.  Pl. a napokban egy fiú próbált arról győzködni, hogy mennyire tetszem neki, és hogy odáig van értem. Rövid úton közöltem vele, hogy mi is vagyok, és folytatta a mondókáját azzal, hogy majd megszeretem a szexet. Majd ő megszeretteti velem. (!!!)

    Szóval azt akarom kihozni ebből az egészből, hogy sem Te, sem a párod nem várhatjátok el a másiktól, hogy feladja önmagát. Neked szükséged van szexre, neki nincs. Megoldás sok van, csak meg kell találnotok.

    előzmény:
    saxifraga (519)
    2010-04-19  11:54
  8. 2010. Április 19. 11:54519.

    Sziasztok,

     

    lehet csatlakozni hozzátok? 

    Pár dolgot visszaolvastam, de azt hiszem, egy kis összefoglaló nem ártana...

     

    Rólam: közvetve vagyok érintett a témában. Van egy 2 éves párkapcsolatom,  gyermekünk is van (lassan 1 éves lesz a kicsi lány) és a kapcsolatunk kezd nagyon megromlani. A "tünetek" alapján nem kis utána járással kiderítettem, hogy a párom aszexuális. Megbeszéltük a dolgot, és ő is szembesült vele, hogy igazam van.

    Szeretnék tájékozottabb lenni a témában, ezért jönnék közétek, hogy hátha az éintettek kicsit közelebb visznek ehhez a "világhoz". Nem szeretnék kilépni a kapcsolatból, viszont valami megoldás kellene...de nagyon.  Gondoltam, ha jobban belelátok az élet ezen aspektusába, segít rajtam/rajtunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  9. 2010. Április 16. 17:17518.

    Sziasztok! Bocsánat, hogy eltüntem. Nagy havazódás volt/van, meg minden... én benne vagyok találkozóban. Most tudom, hogy hülye kérdés.. meg látatlanban soha nem találkoztam így emberekkel, de oké, találkozunk, és??? Szeretnélek személyesben is megismerni benneteket, de miről fogunk beszélgetni (elmondom én, hogy mivel foglalkozom szívesen, de érdekel titeket?)

    A témához visszatérve. Van egy tündéri barátnőm, aki szép lassan tönkre vágja magát, mert annyira nagy benne a nyomás, hogy pasit fogjon, hogy lassan az egész életét ez teszi ki. Ráadásul beszéli be magának, hogy ő biztosan nem normális, mert még nincs kapcsolata...és én meg milyen furi vagyok, hogy engem nem zavar. Belegondolva hol jobb az ő "élete" az enyémnél.. mikor magának köszönheti, hogy folymatosan rosszul érzi magát??? Szép hétvégét nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. Április 10. 19:23517.
    Nekem Pest lenne előnyösebb...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_283145 (514)
    2010-04-08  13:28
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 9. 10:36516.
    Akkor legyen egy zárt topik, mert mindenki másutt lakik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. 2010. Április 8. 17:01515.
    Vác, valakinek? Sega Café? Ápr. 24.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147162 (513)
    2010-04-08  09:11
  13. Torolt_felhasznalo_283145
    Torolt_felhasznalo_283145
    2010. Április 8. 13:28514.
    Vidéki vagyok, részemről Budapest bukta :P
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147162 (513)
    2010-04-08  09:11
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 8. 09:11513.
    Majd befut valaki aki tud egy klubhelyiséget, várjunk türelemmel.
    előzmény:
    Jéglány (512)
    2010-04-07  22:41
  15. 2010. Április 7. 22:41512.
    De most komolyan. Valami ötlet?
    Amúgy mi az a rácponty? Utálom a halat. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147162 (511)
    2010-04-07  12:35
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 7. 12:35511.
    Szúnyogriasztókat vegyél még. Csináljunk rácpontyot?
    előzmény:
    Jéglány (510)
    2010-04-04  22:39
  17. 2010. Április 4. 22:39510.
    Nálam lehetne, viszonylag nagy kertünk van (bogrács, szalonnasütés, grill). De lehet, inkább valami más kellene.
    Ötlet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147162 (509)
    2010-04-03  23:33
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 3. 23:33509.
    Egy hely, ahol le lehet ülni beszélgetni, megszervezni a társkeresést, akármit. (Nekem nincs szabad helyiségem, albiban lakom.)
    előzmény:
    Jéglány (507)
    2010-04-03  19:14
  19. Torolt_felhasznalo_963532
    Torolt_felhasznalo_963532
    2010. Április 3. 21:33508.
    ugy tünik mindig van valami új amin fel kapom a fejem .hogy ilyen is van.de 10 év mülva is azt mondod elég a kutyád szeretette nekem ez kicst abszurd,!!!!!?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_991394 (1)
    2005-11-25  13:58
  20. 2010. Április 3. 19:14507.
    Klubhelyiség???
    Mármint?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147162 (504)
    2010-04-02  15:58
  21. Torolt_felhasznalo_954933
    Torolt_felhasznalo_954933
    2010. Április 2. 16:13506.
    Ó, most látom, h a top indító:
    2005-11-26 19:44:03-ekkor volt utoljára online!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_954933
    Torolt_felhasznalo_954933
    2010. Április 2. 16:09505.
    "Számomra az emberek is úgymond közömbösek, nem hiányzik sem a család, sem egy társ, egyedül érzem magam a legjobban."-Már én is így vagyok ezzel, de nem 20 éves koromban kezdődött, henem jóval később. Teljes mértékben megértelek. Amennyiben te így jól érzed magad, sose törődj azzal, ki mit mond!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_991394 (1)
    2005-11-25  13:58
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 2. 15:58504.
    Mondtam már, hogy klubhelyiség kéne? Nem? Akkor most mondom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. Április 1. 19:58503.
    Hiányoztok! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. 2010. március 31. 20:40502.
    A holdon is pangás van... :)
    Úgy látszik, mindenki elmondta, amit mondani akart. :)
    Már csak azt kéne megbeszélnünk, hogy ki szeretne találkozót? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147162 (501)
    2010-03-31  19:17

Címlap

top