Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vizsla tulajdonosok ide!

Torolt_felhasznalo_821847
Torolt_felhasznalo_821847
Létrehozva: 2005. november 24. 13:48

Sziasztok!

Arra gondoltam, beszélgethetnénk a Vizslákról. Meg minden másról is.... Igaz, én "még" csak 11 éve vagyok vizsi tulajdonos, de bele szerettem a fajátba. nem is nagyin kacsintgatok másfelé. Ő a szívem egyik csücske. Vigasztal, he sírok, de soxor az is elég, ha az ölembe hajta kicsi fejét.

  1. Torolt_felhasznalo_892374
    Torolt_felhasznalo_892374
    2008. december 18. 22:2316301.

    De, nagyon is, hisz Ő is kimegy végezni a dolgát. Ha olyan az idő, akkor tudja, nem jöhet vissza a teraszajtón. Elbaktat a bejárati ajtóhoz, ott van az egyik kis fürdőnk és megadóan tűri:-) megmossam, mind a 4 tappancsát. Igaz, az én kutyám szobakutya, tehát nem fordulhat elő, sáros lábbal ugráljon bárkire. De megsúgom halkan, ha előfordulna, akkor kitalálták a mosógépet, több örömöt okoz, ha a vizsim szeretete összepiszkol, mint az, bedobom a gépbe a ruhát és secc-pecc tiszta is.

    Tehát: semmi bajom az égadta egy világon, most is itt szambázik körülöttem, szakad az eső és 2 percenként kikéredzkedik, nem felhőtlen a mosolyom, de kiengedem, majd 2 percenként lábat mosunk, kiváncsi vagyok melyikünk unja meg előbb:-) Sztem Őkelme, mert inkább aludni fog.

    előzmény:
    emeset (16296)
    2008-12-15  10:29
  2. Torolt_felhasznalo_935797
    Torolt_felhasznalo_935797
    2008. december 16. 14:3716300.
    Persze én is ellene vagyok az ilyen csonkításoknak mindenfajta kutyánál, állatnál. Csak azért kérdeztem, hogy mennyire okozhat ez gondot a kutyának, mert ugye az ismerősöm kiskutyájának is sikerült belekapnia a szemébe a farkaskarmával...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_892374 (16289)
    2008-12-13  23:02
  3. 2008. december 15. 21:0616299.
    Köszönöm szépen
    előzmény:
    barine (16298)
    2008-12-15  19:38
  4. 2008. december 15. 19:3816298.

    A felugrálásról nagyon egyszerűen le lehet szoktatni, csak

     

    következetesen, minden családtagnak be kell tartani:amikor

     

    megérkeztek és ugrani akar, hátat kell neki fordítani, és nyugodtan

     

    ellépni, tovább haladni. Ez ugyanaz, mintha valaki barátságosan

     

    rádköszön, te pedig elfordulsz. Jól meglepődik, és nem tudja mire

     

    vélni, de ha mindenki betartja, rájön gyorsan és másképpen fejezi ki

     

    az örömét. Igy az ismerősök, barátok sem félnek tőle, és nem

     

    piszkolódik és sérül senkinek a ruhája. Az enyém mai napig

     

    viharosan örül, ugrál ha megjövök, szimatol a táskám körül, ragyog

     

    és boldog, de eszébe sem jut már senkire felugrálni.

     

    Az ötletet, és még sok minden más ismeretet, tudnivalót Jan

     

    Fennel: Kutyapszihológia, tanuljunk meg kutyául c. könyvéből

     

    vettük.

    előzmény:
    shadow84 (16280)
    2008-12-09  19:32
  5. 2008. december 15. 19:2116297.

    Szia! Most találtam meg az üzenetedet. Úgy látszik, lassan jár

     

    a "pósta". Nem igazából öreg, csak öregszik, és lustácska, még csak

     

    most múlt 6 éves. Tavaly még kinn hancúrozott a hóban, idén meg

     

    rögtön torok gyulladást kapott mikor belenyalt a hóba, és

     

    belázasodott. Állatkereskedésekben néztem már, - legutóbb

     

    Árkádban - de mind kicsi lett volna rá. Muszáj erőltetni a sétát, nem

     

    lehet egész nap heverészni, és persze én is szívesen gyalogolok

     

    itt a dombok között 1-1 órácskát. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_892374 (16291)
    2008-12-13  23:28
  6. 2008. december 15. 10:2916296.

    Ezt nem értem. A te kutyádnak nem szokott sáros lenni a lába, ha sár van kint???? Vajon hogy csinálja?

    Valakinek válaszoltam, akinek szintén sáros a kutyájának a lába, ha kint van és nem szereti, ha a tiszta ruhájára felugrik sáros lábbal. Ennyi. Nem értem, mi bajod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_892374 (16294)
    2008-12-13  23:48
  7. Torolt_felhasznalo_892374
    Torolt_felhasznalo_892374
    2008. december 13. 23:5416295.

    hallgass bárkire. Nekem dokink mondta az EUKANUBA   a legdrágább, de ez a nyerő.

     

    Amúgy álombabucivizsi, jaj nosztalgiázok, amikor az egyém volt még ilyen pici, bár ezt a formátumát se cserélném le senkire, semmire, hisz Őregúr annyira szeretnivaló, el sem hiszitek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_935797 (16274)
    2008-12-07  15:30
  8. Torolt_felhasznalo_892374
    Torolt_felhasznalo_892374
    2008. december 13. 23:4816294.
    Koszos a vizslád? Elég baj. Az enyém, mint a hó, pedig szeret kijárni a kertbe.
    előzmény:
    emeset (16281)
    2008-12-10  09:10
  9. Torolt_felhasznalo_892374
    Torolt_felhasznalo_892374
    2008. december 13. 23:4516293.

    megütötte a szemem.... a gyönyörű szülők. Sajnálom a szukát, akit egy aljas ember megmérgezett.

    Deee... ez most kemény lesz: látok még egy aljas embert is. Aki hagyta, hogy a vizsije bélcsavarodásban, hatalmas kínok között haljon meg. Fel sem fogod, ez mekkora kín. Láttam már ilyet, állatdoki barátunknál, aki a végén, 3 órás műtét, rengeteg szenvedés a kutya részéről. Elküldte a gazdit a jó k....va anyjába.

    előzmény:
    shadow84 (16283)
    2008-12-11  12:47
  10. Torolt_felhasznalo_892374
    Torolt_felhasznalo_892374
    2008. december 13. 23:3716292.

    Csodálkozni fogsz...a 13 vizsimnek még nem tisztította a doki a fogát. Igaz, barát a doki, azaz ingyenes, tehát, nem állt érdekében. 13 éve farhátat eszik sütve, mostanában csirkeszivet, mert a csont már nem tesz jót neki, de a fogai rendben.

    Annyira sajnálom, mindenki bedől a hirdetéseknek, mindenfajta szuper és szuperabb dolgoknak.

    Igaz, ezekért fizetni kell. Jó lenne már, ha legalább Ti Vizslatulajok elhinnétek, a vizsinek amennyiben jól tartjátok, nincs szüksége se arra, kinyomják a bűzmirigyét, ne szedjék le a fogköveit (ugyanis nincs) ne vágják a körmeit csak akkor, ha keveset sétál

    4 kutyám követte végig az életem, higyjétek el van tapasztalatom.

    Köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403236 (16284)
    2008-12-12  13:25
  11. Torolt_felhasznalo_892374
    Torolt_felhasznalo_892374
    2008. december 13. 23:2816291.

    mennyi idős? mert a vizsi nem az öltőztetős fajta, de elhiszem fázik, az én 13 évesem is szeret a kanapén a pléd alá bújni

    Sztem, ne vidd nagyobb sétákra, ha öregecske, Állatkereskedésekben biztos kapnál rucit Rá..de ezek rablók.

    Nincs nagyikád? Vagy aki tud kötni? horgolni? esetleg egy...törzsét melegitő kötött cuccos? Azt le se pisilné.

    előzmény:
    barine (16286)
    2008-12-12  20:41
  12. Torolt_felhasznalo_892374
    Torolt_felhasznalo_892374
    2008. december 13. 23:1916290.

    elolvastalak másodjára is. Elsőre nem fogtam fel. Már írtam, az én gyerekeim nem estek le a hintáról, mert ott voltam és védtem őket, ugyanis szülőként ez a dolgom.

    A tanulság annyi, akkor vállalj gyermeket, ha meg tudod védeni, leessen a hintáról.

    A földbe döngölés nem a műfajom, kivéve, ha valaki azt feltételezi, annyira figyelmetlen vagyok, a "gyerekeim leesnek a hintáról" és ez már egy más project, , itt már másról szól a történet.

    Milyen ? olyan ? helyen laksz? mesélj.. azon a helyen természetes? a Kutyák néha beleharapnak az emberbe? Vagy csak egy kisgyereket, akárkit, "riogat" Mi az riogat? Nekiront? majd betojik az alany, álmatlan éjszakái lesznek...egy életre megutálja a 4 lábúakat?

    ELEKTROMOS NYAKÖRV????  Téged csak azt tart vissza? nincs pénzed rá?? Mert vennél? Na most hagyjuk abba, számomra, egy ilyen gazda, nem gazda, aki ezt meri tenni a kutyájával....elektromos nyakörv, számomra az egy senki, egy aljas szemét.

    Igaz, olvastam már olyat is, átvágatta a gazda a kutya hangszálait, mert zavarta az ugatása.

    A kutyák nem különbőzőek, csak nagyon sokszínűek, de mindegyik szerethető, a maga módján.

    Én társként szeretem, más elektromos xart tesz rá, majd más átvágatja a hangszálait.

    Igazad van, nemcsak a kutyák, mi is különbözünk.. Nagyon remélem is.

    előzmény:
    newsees (16270)
    2008-12-04  10:11
  13. Torolt_felhasznalo_892374
    Torolt_felhasznalo_892374
    2008. december 13. 23:0216289.

    szia.   anno vizsiknél vágták a farkukat: indok...vadászatnál zavaró, ezek a kuttyok, bármilyen fajtáról is beszélünk, így születtetek, nem véletlen. Bár tudom, a farkasköröm, ha vadásznak a vizsivel, akkor lehet akadályozza, de ha nem vadászvizsi, akkor szerintem nem. Végre rájöttek, nem szabad vágni, vizsi farkát, boxer, dobberman fülét, stb.

    Láttál dobit logó füllel? Egy aranyos kutya, míg álló füllel ha rámnéz, háát, betojok tőle

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_935797 (16288)
    2008-12-13  12:00
  14. Torolt_felhasznalo_935797
    Torolt_felhasznalo_935797
    2008. december 13. 12:0016288.

    Sziasztok!

     

    Újabb kérdésem lenne Hozzátok, tapasztalt vizslások.

    Mégpedig az, hogy szerintetek szükséges-e eltávolíttatni az állatorvossal a kiskutya lábain lévő farkaskarmot. Egy ismerősöm kutyája, ami ugyan nem vizsla, de belekapott a saját szemébe a farkaskarmával, és emiatt már kb 1 hónapja be van gyulladva a szeme, ez bizonyára nagy fájdalmakat is okozott neki. Mire végre a sokadik állatorvos adott rá normális gyógyszert, és most már gyógyulni látszik... Nem igazán szeretném ha Vilivel is ilyesmi történne. Nektek mik a tapasztalataitok e téren?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_892374
    Torolt_felhasznalo_892374
    2008. december 13. 00:5716287.

    rég voltam itt, sokára leszek, késő  is van. Mo.n semmit nem büntetnek.

    A gyerekem nem pottyant le a hintáról, egyik sem, mert Anyaként az a dolgom figyeljek.

    A tanulság, figyeljünk és akkor kevesebb a baj.

    Bocs,  elektromos nyakörv? Szerintem Te ezt a beirást nem nekem szántad.

    Elnzézést. Szia

    előzmény:
    newsees (16270)
    2008-12-04  10:11
  16. 2008. december 12. 20:4116286.

    Sziasztok!

     

    S.O.S. valami kis meleg ruhát keresek a vizslámnak.

     

    Idáig nem volt szüksége rá, de mostanában, ahogy öregszik,

     

    észrevettem, hogy fázik, és nem szívesen hagyja el a házat

     

    hosszabb sétákra. Tudtok valami gyors megoldást?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. december 12. 20:1916285.
    köszi szépen
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403236 (16284)
    2008-12-12  13:25
  18. Torolt_felhasznalo_403236
    Torolt_felhasznalo_403236
    2008. december 12. 13:2516284.

    szia,

     

    az állatorvos nagyon szépen meg tudja tisztítani a fogait. Mi 1/2 - 1 évente szoktuk kérni a fogtisztítást, atól függ, hogy épp melyik kutyi mit és hogyan szeret elfogyasztani. Aztán érdemes neki néha egy-két fogtisztító rágcsát is venni.

     

    breki

    előzmény:
    shadow84 (16278)
    2008-12-09  12:30
  19. 2008. december 11. 12:4716283.

    Lajka nem törzskönyvezett, de gyönyörű szülei voltak. Sajnos az anyukáját megmérgezték, az apukája pedig bélcsavarodásban halt meg.

     

    Nyugi, le fog szokni a rosszalkodásról!  

    Mi éjszakára mindig kicsukjuk a szobákból az előszobába, ahol az ő saját kis helye van, úgyhogy ott mindig jól elalszik. Az első 2 hétben nyüsszögött sokat, akkor mindig kiment hozzá húgom, aztán 2 éjszakán keresztül csak én voltam vele, egyszer se mentem ki hozzá, és így abba is hagyta, mert rájött hogy nincs értelme. Mostanában újra kezdte az éjszakai nyüsszögést, gondolom be akar jönni hozzánk, de akkor meg nem hagy aludni. 

    Lajka is igazi rosszcsont. Már nagyon sokmindent megrágott, akonyhabútor és az előszobabútor alját is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_935797 (16282)
    2008-12-11  11:44
  20. Torolt_felhasznalo_935797
    Torolt_felhasznalo_935797
    2008. december 11. 11:4416282.

    Na megnéztem a képet, és azt kell hogy mondjam Lajka nagyon gyönyörű kutyus! :) Törzskönyvezett? Az én Vilimnek nincsen, elvileg nem is tenyésztő a lány, akitől vettem, csak - ahogy ő fogalmazott - a vizsla párjának "mindig összejön" :D

     

    Hát akkor én is mesélek picit:

     

    Vilike pont ma egy hete költözött be hozzánk. Képzeld a családtagjaim semmit nem tudtak a tervemről, hogy kutyust szeretnék, kivéve a nagyimat, aki segített az előkészületekben is. Aztán mikor meghoztam Vilit akkor egyszerűen senki nem tudott ellenállni neki! :)) Pedig már hónapokkal ezelőtt pedzegettem a témát, és akkor nagyon negatívan álltak hozzá a szüleim...

    Eleinte még nagyon félénk volt, éjszakánként sokat nyüszített. Az ágyam mellett van az alvóhelye, a pelusa meg egy picit arrébb, amit most már egyre gyakrabban meg ist talál!! :) Kertes házban lakunk, a szobám pedig az emeleten van, így egyrészt elég nehéz átrohannom vele az egész házon ki a kertbe, mikor rájön az ihlet, másrészt a már említett macska-probléma miatt nem merem még kivinni. Kicsit körbenéztem a fűben, és sajnos kb méterenként kupacok... :( Azt hiszem mindenképpen megvárom míg megkapja az összes oltást. Különben meg én úgy szeretném, hogy amolyan kinti-benti kutyus legyen.

    Imádnivaló kis kutya, de egyre bátrabb és nagyon csintalan kezd lenni. Mindig játszana, de ha épp nem tudunk vele, akkor rögtön elkezd kutatni, rágcsálni, meg kieszi a virágföldet, leszedi a leveleiket, megrágja az ágytakaróm sarkát és még sorolhatnám.. :)

    Kérlek shadow84 nyugtass meg hogy egyszer le fog szokni erről, mert egyelőre nem lehet egyedül hagyni egy percre sem. Kivéve ha alszik ami egyre ritkább. Próbálom már nevelni, az ÜL-t már egész jól tudja, de azt hogy mit nem szabad, arról még nem nagyon akar tudomást venni. :)

    Ja és kb képtelen nékülem létezni. Folyton nyüszít, ha nem vagyok vele. Pontosabban amikor tudja, hogy otthon vagyok, de mondjuk nem vagyok vele, mert zuhanyzom, tanulok, stb. Erről nem tudom hogyan szoktassam le, mert pl ha lent vannak a nappaliban öcsémmel, én meg megpróbálok észrevétlenül feljönni a szobámba tanulni, akkor is egy idő után nyüszít, és elindul felfelé a lépcsőn, amit persze még csak félig tud megmászni, ezért ha nem tud tovább jönni, akkor ott kezd el nyafizni. Próbáljam meg, hogy nem veszek erről tudomást? De tudod, ha nem nyugtatom meg akkor a családom többi tagjának az idegeire megy... Hajajj...

     

    előzmény:
    shadow84 (16280)
    2008-12-09  19:32
  21. 2008. december 10. 09:1016281.
    Az előző vizslámat meg tudtam tanítani, hogy ne ugorjon rám, hanem szépen leült elém háttal, onnan felállt 2 lábra, én megöleltem a mellső lábai alatt, így a koszos tappancsai tőlem távol maradtak, ő meg imádta, hogy mégiscsak a gazdi ölében lehet. A háta meg általában nem volt olyan koszos, hogy nagy kárt okozott volna a ruházatomban.
    előzmény:
    shadow84 (16280)
    2008-12-09  19:32
  22. 2008. december 9. 19:3216280.

    :) Ennek az oldalnak szinte a legalján van az a hozzászólásom, amibe raktam egy képet róla.

    Lajka a neve. Mi lakásban tartjuk, így igazi családtaggá vált. Imádjuk őt, és ő is minket. 

    Az utcánkban sajnos vannak olyan emberek, akik mindenféle ételmaradékot és szemetet kidobálnak, Lajka pedig feleszi. Most már szerencsére kevesebbet, és ha rászólunk, akkor otthagyja, de a csontokat még mindig megeszi.

    A felugrálásról viszont még mindig nem tudtuk leszoktatni. Most már "csak" azokra ugrik fel, akiket ismer és szeret, de a sáros időben elég kellemetlen. Kutyasulis ismerősöm mondfta, hogy úgy lehet leszoktatni erről, hogyha felhúzzuk a lábunkat és lökjül el magunktól, vagy mikor látjuk, hogy ugrani készül, akkor ellépünk onnan. Ezekkel csak az a baj, hogy kicselez minket, és megkapaszkodik bennünk. Nem tudom, mit lehetne még kipróbálni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_935797 (16279)
    2008-12-09  14:27
  23. Torolt_felhasznalo_935797
    Torolt_felhasznalo_935797
    2008. december 9. 14:2716279.

    Hát hogy őszinte legyek én nem is gondoltam, hogy majd kell nekik "fogat mosni" ... Úgyhogy sajnos erre a kérdésre nem tudok jelenleg választ adni. :( De legközelebb megkérdezem a doktor bácsinktól, hogy szerinte mi a legjobb. Különben a Denta Stix-re tippeltem volna én is, csak azt most még nem adom oda az én Vilimnek, mert azért még nem elég erősek a fogai.

     

    Szóval a te kutyud már egy éves? :P

    Nagyon kíváncsi vagyok, lécci mesélj róla bővebben!! :)

    előzmény:
    shadow84 (16278)
    2008-12-09  12:30
  24. 2008. december 9. 12:3016278.

    Szia!

     

    Idővel kiválaszt magának jól bejáratott pisilőhelyeket :) és szinte csak oda fogja végezni.

    Nem tudom, hogy a macskák mennyire veszélyesek rá, de szerintem jobb minél hamarabb elkezdeni szobatisztaságra nevelni. Szerintem most már úgy kéne erre szoktatnod, hogy te mész ki vele gyakran a kertbe, így látod, hogyha mást is csinálna. 

     

    Mi szoktunk a mienknek Pedigree-s jutalomfalatot venni, igaz, nem kap minden nap.

     

    Nekem egy olyan kérdésem van, hogy a fogukat hogyan lehet tisztítani. Mi vizslánk még csak 1 éves, de a hátsó fogain elég csúnya foltok vannak. Vettünk már Denta Stixet, mind3 darabját megette. Nemrég megpróbálkoztunk a fogkefével, de az nagyon nem tetszett neki. :) Van ezen kívül még valami lehetőség? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_935797 (16277)
    2008-12-09  11:51
  25. Torolt_felhasznalo_935797
    Torolt_felhasznalo_935797
    2008. december 9. 11:5116277.

    Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! :)

     

    Igazatok lehet ezzel a Pedigree-vel kapcsolatban, már én is több embertől csak roszat hallottam róla. Azóta vettem neki Select Gold szárazat, fincsi csirkehusis direkt nagytermetű kutyák kölykeinek. Állítólag még valami kagylóhéj-kivonat is van benne, hogy erősítse a csontokat... :O

    Node nagyon sok féle Pedigree-s jutalomfalat van a piacon. Azok is ilyen károsak? Mert pl most vettem ezt a Pedigre Schmackos-t, amiben kalcium is van - állítólag - és imádja.

     

    Közben eszembe jutott még egy kérdés, amihez remélem tudtok egy pár tippet adni:

    Vilike még nem kapta meg az összes kölyöknek járó oltást, csak az első parvo-t meg kombináltat. Egyértelmű, hogy ezért utcára még nem viszem ki. De szeretném ha minél hamarabb szobatiszta lenne (vagy legalább egy helyre pisilne, kakilna). Ellenben még a kertbe sem merem kivinni, mivel nincsen másik kutyánk, ezért a kóbor macskák tranzitnak tekintik a kertünket. Egyszóval néhol tele van macska kakival. Szóval nem szeretném, hogy a nagy szaglászás-felderítés közben benyalna valami betegséget. Vagy szerintetek most, hogy már az első két oltáson túl vagyunk alaptalan az aggodalmam?

     

    Szóval most még a lakásban végzi el a dolgát - egészen pontosan a szobámban, mert a legtöbbet most ott vagyunk -   és ha szerencsém van akkor a pelusra pisil. De sajnos néha pár centivel arrébb megy.... :S  Az a furcsa nekem, hogy soha nem kakil + pisil egyhelyre, sőt elég távol végzi a két dolgot egymástól. Ez így normális?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top