Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. Torolt_felhasznalo_856667
    Torolt_felhasznalo_856667
    2005. december 22. 22:25151.

    Igazad van, később én is észrevettem a tévedésem.  Köszi, hogy kijavítottad! 

    Tehát: U Kalicha! 

    előzmény:
    iszapszemű (150)
    2005-12-22  22:21
  2. 2005. december 22. 22:21150.

    Edis, szia!

    Bocsi, nem kötözködni szeretnék,de a Svejk kocsma a Kehelyhez, az U Kalicha, és nem az U Fleku. De nincsnek től messze egymástól, pláne ha minél több a megálló a sörtúrán. :-))))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2005. december 22. 22:08149.
    Kerestem Mosómedvét, de azt írta ki nekem, hogy ilyennevű felhasználó nem létezik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856667 (146)
    2005-12-22  21:33
  4. 2005. december 22. 22:02148.

    Sziasztok!

    csatlakozhat hozzátok egy újabb Csehország-mániás? jaj, elkapott a zsizsegés a topikcím láttán, mindjárt el is olvasom, miket írtatok.:-))))))))

    Először 9 éve vonatoztunk ki Prágába, azóta menthetetlenek vagyunk a pasimmal. Majdnem minden évben megyünk Csehországba, és a túra vége természetesen Prága, a korona a nyaralásra. Jártatok már az Óriás hegységtől kicsit délre fekvő Cseh paradicsomban (ld. Rumcájsz-Jicin), és az Adrspassko-Teplické Szikláknál? Az utóbbi félelmetesen jó hely.

    Nem tudom, h a fokhagymaleves tipikus-e, de úgy rémlik, mintha az lenne. :-))))))

    8-10 gerezd fokhagyma

    2 ek. liszt

    5 dkg margarin

    2 dl tejföl-mi ezt nem szoktunk tenni, de biztos ezzel is nagyon finom

    1 zsömle

    5 dkg sajt

     

    1. margarin felolvaszt, hozzá a liszt, kész a világos rántás.

    2. fokhagyma péép zúz, hozzáad

    3. 8-10 dl hideg vízzel/csontlével felenged, hozzá a fűszerek+petrezselyem

    4. forrás után tejföl hozzáad,még egyszer összeforral

    5. zsömle kockára vág, megpirít

    6. sajt rá az egészre

     

    A legutóbb egy kicsivel több fokhagyma sikeredett belé, úgyh  a vendégek már nem is mentek máshova tőlünk, csak haza:-))))))))))) De nem röpült tégla felénk; tetszett nekik. :-)))))))))))

    És hogy tetszik nektek a citrus fernet tonikkal? Szerencse, h nem lehet itthon kapni:-)))))) Ha mégis látott vki ilyen Fernetet, szóljon nekem. Nagyon megköszönném.

    Sziasztok! Iszap

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2005. december 22. 22:00147.
    Nagyon ügyes vagy. Én nem nagyon sütök, mert anyósom szeret sütni, és ezzel szokott mindig hozzájárulni az ünnepekhez, meg a hétköznapokhoz is. Nem akarom elvenni az örömét.  Beiglit még soha sem sütöttem, pedig itt lenne már az ideje, hogy megpróbáljam, viszont nem szeretjük annyira, hogy több méter legyen belőle. Suttyomban azért mindig sütök valamit, de frissen, pl. kelt tésztából meggyest. Azt nagyon szereti a család. Mindenképpen meg kell tanulnom a sz.gép és a kamera összehangolását, mert olyan szép dolgokat fényképeztek. A kamerámmal is lehet fényképezni, csak nem tudom feltenni a képet a gépre. Mégegyszer Boldog Karácsonyt! Edist hálám örökké üldözni fogja! Sziasztok
    előzmény:
    leiw (145)
    2005-12-22  20:08
  6. Torolt_felhasznalo_856667
    Torolt_felhasznalo_856667
    2005. december 22. 21:33146.

    Szia, de gyönyörű a mákos bejglid! Öröm ránézni!

    Én is jól haladok az előkészületetekkel. Mindennel végezni fogok időben, és jöhet a békés ünnep!

    előzmény:
    leiw (145)
    2005-12-22  20:08
  7. 2005. december 22. 20:08145.
    Itt a makos beiglim.........egy sem repedt ki, este sutom majd a diosat........majd irok hosszabban de iszonyoan el vagyok foglalva............puszi mindenkinek.......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_856667
    Torolt_felhasznalo_856667
    2005. december 22. 16:05144.
    Kincsek kincse

    Ha ajándékra lelsz karácsony éjjelén,
    Szeretetből s lemondásból olvasztva eggyé,
    És tapintod vele a gondot, a törődést és
    a boldog izgalmaz, mit a másik érzett –
    drága kincset kaptál. Az idő hordalékából
    nagy ritkán bukkan fel hasonló,
    s ha mégis: vigyázz rá, mint szemed világára.

    ERMA BOMBECK: A hűvös ész határán( részlet)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_856667
    Torolt_felhasznalo_856667
    2005. december 21. 23:16143.

    Sziasztok. Találtam a képeim között Marlenka sütit. Vyskov nevű városban ettem idén májusban.

    A város főteréről is teszek be egy képet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_856667
    Torolt_felhasznalo_856667
    2005. december 21. 08:38142.

    De megható! Nagyon aranyos történet.

    Mi is a konyhában voltunk, és anyuék beküldtek a szobába, hogy valamit hozzak ki. Egy másik szobán kellett átmentem. Ott nem volt semmi árulkodó jel. Mior bementem a karácsonyfás szobába, ott fényben úszott már minden. Elkezdtem nekik kiabálni, hogy jöjjenek gyorsan, mert valami nagy-nagy csoda történt. Megjött a Jézuska!

    Ők meg nem reagáltak szándékosan. Én meg nagy bajban voltam, a csodát sem akartam ott hagyni, de őket is hívtam volna. Egy darabig még kiabáltam nekik, utána mégis kirohantam hozzájuk, hogy jöjjenek be gyorsan. Ők már akkor jöttek is be. Félúton találkoztunk.

    Kérdeztem, hogy hozta be a Jézuska a fát. Ők azt mondták, hogy biztosan az ablakon át. Mikor egyedül voltam, én leellenőriztem az ablakokat.  Nem hagytam annyiban a dolgot, nagyon piszkálta  a fantáziámat. Mindent rendban találtam, de aztán annyiban hagytam az ügyet! A fát nézegettem inkább.

    A csoda az csoda! Csukott ablakon át is működik! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (141)
    2005-12-20  20:41
  11. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2005. december 20. 20:41141.
    Adós vagyok a karácsonyi történetemmel. Mikor kicsi voltam, mindig felnőtt magasságú hófalak között járkáltunk. Karácsony este apukámmal mentünk sétálni, kettesben, amíg anyukám elkészítette a fát, és az ajándékokat. Az udvaron kellett átmenni, hogy a konyhából bejussunk a szobába. Hazajöttünk a sétából, megettük a felvidéki húsfőzeléket, amiről már írtam, közben anyukám beküldte aput a speizba, ami a szobánál volt, hogy hozzon ki uborkát, amit már akkor sem értettem, mert ahhoz az ételhez nem kellett savanyúság. Amíg apu kint volt, kialudt a villany. Nagy sopánkodások következtek,hogy ez pont karácsony este történik. Na, de menjünk azért be, nézzük meg megjött-e a Jézuska. Előre tereltek, utánam anyukám, majd apu.És amikor a sötét szobaajtót kinyitották előttem, apukám felkapcsolta a villanyórát, és a karácsonyfa fényárba borult. Annyira meglepődtem, hogy lecsüccsentem a küszöbre. Gyönyörű plafonig érő karácsonyfa,tetőtől talpig színes égőkkel. Azelőtt gyertyák égtek a fán, állandó készenlétben a vizesvödörrel.Ezt az élményt soha sem felejtem el, nagyon köszönöm a szüleimnek.
    előzmény:
    leiw (137)
    2005-12-18  13:10
  12. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2005. december 19. 17:42140.

    Gondolom nem mostanában akarsz festetni, majd lefényképezem a szobát, csak az a helyzet, hogy a számítógépezés ezen része kimaradt nálam. Ha ráérek, akkor megtanulom. Az  eddigi saját képemet szkenneltem, de az se tökéletes, letöltöttem egy programot, amit nem tudok rendesen használni, még ott is tanulásra szorulok. A  netről elmentett képeket tudom felrakni, de az nem saját. Van egy karácsonyi kép, fenyőfa, a háttere hasonlít a szobánk falához, csak a szoba kicsit világosabb. A parketta szinét is meg tudom mutatni, a szekrény sötét mahagóni színű, az ülőgarnitura fekete. Na nem enged be a tallózás, nincs gördítősáv, majd a következő levélben elküldöm a képeket, hogy ez a levél ne vesszen kárba. Tehát ez a parketta színe. A fehér ultramodern bilik nem az enyémek rajta

    előzmény:
    leiw (137)
    2005-12-18  13:10
  13. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2005. december 18. 16:01139.
    És én, hogy kikaptam az elején, hogy másról is írtam, mint a cseh ételekről.  A Knédli topikban azt hiszem még láttam Mosómedvét, de mintha több helyen is találkoztam volna a nevével, habár az a kis huncut pont ott a neve előtt! azt sohasem figyeltem. Majd írok még. csak hatalmas rámolásban vagyunk, és a férjem néz vádlón, ha mást is csinálok közben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856667 (135)
    2005-12-16  09:26
  14. 2005. december 18. 13:17138.
    Mosomedve eltunt........nem gondoljatok hogy kellene neki majd karacsony elott kuldeni udvozlolapot azzal a felirattal hogy szeretettel topikod tagjaitol ..........csak nezne.......nyilvan mar elfelejtette ........hogy itt letezunk es varjuk a februari utazasat...........nem tudja valamelyikotok az email cimjet? Vagy hogy hogyan lehetne kuldeni itt kepet privin keresztul? Mindjart megyek furodni/ most keltem fel/ es megyunk be New Yorkba a Metropolitan muzeumba........meghat nezelodni egy kicsit a karacsonyi csillogasban...............majd hozok kepet hogy milyenek az unnepi utcak........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856667 (135)
    2005-12-16  09:26
  15. 2005. december 18. 13:10137.
    Tegyel fel kepeket a szobarol, a szinei erdekelnenek..........konyhafestes elott allunk, en sem feherre szeretnem noha az egesz haz szinte feher idebennt, egyedul a halo feher falfestekeben van egy arnyalatnyi halvanylila.......szinte lathatatlan.........a konyhaban valami napfenyes szint gondoltam, most keresem az otleteket ra........irtad hogy tudsz zongorazni, enekelni, nos en egyiket sem tudok........hangom berozsdasodott es mindig is csak kozepes, kottat meg sosem tanultam valamit az altalanosban emlekszek az iskolaban ha odafigyeltem volna........most kezdem nezegetni meg de majd megkerdezem olyantol aki tud........Nem tudok karacsonyi torteneteket gyerekkorombol............hiszed vagy nem........nem is emlekszem rajuk.......a csillogo karacsonyfara igen, sok ajandekra is hogy mikor mit kaptam..........de nem fuzodik hozza tortenet.......nyilvan csak elveztuk a karacsonyt.........a reggelekre emlekszek nagyon...........kalyhaval futottunk akkoriban, a reggeli hidegekre es nem volt szabad kibujni az agybol amig be nem gyujtottak.........es amig fekudtunk ott a karacsonyfa reggeli csillogasara, a fenyo szagara, a reggeli sapadt fenyre, a hidegre, a beszurodo feher ho szinere/ akkor meg volt sok ho/, a terjengo egett fa szagara, a melegre.........meg a kakao illatara/ mindig azt foztek karacsony reggelen/...........a kamrabol orrba csapott a lesutott kolbasz es hurka illata.............ezek futnak elem ha a karacsonyra gondolok........A lanyomnal mar minden mas volt........mas eletforma, mas orszag, mas ajandekok, otet kene megkerdeznem/ meg is fogom karacsonyesten hogy jellemezze a gyerekkori emlekeit/ hogy hogyan emlekszik ra.........akkoriban/ mar 23 eves/ mindig azon tortem a fejemet hogy mindent meglepetesszeruen csinaljak..........volt hogy a telapo a fa ala tette az ajandekokat, de volt hogy ki az ajto ele........le a kuszobre es csak becsengetett/ a felkert szomszed/ mert nem ert ra bejonni..........olyan is volt hogy kipakolta a hoba, onnan kellett  becipelni kipirult lelkes arccal...........de jok is voltak..........ugy tudtunk orulni az o oromenek.............mar most csak olyan felnottesen unnepelunk...........kene egy unoka......... ........ 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (136)
    2005-12-16  09:26
  16. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2005. december 16. 09:26136.
    MOst már úgy néz ki minden rendben lezajlott, már rakodunk vissza a szekrényekbe, szép lett a szoba, csak nem kell túl közel menni a falhoz, mert még egyszer le kellett volna festeni, de nem engedtem, mert nagyon nehezen száradt. Olyan a szoba, mintha mindig besütne a nap, a festék és a parketta színe miatt. Egyenlőre még azt nem tudom, hogy a hatalmas , nehéz festményt, amit anyukámtól kaptam/náluk volt a falon, amióta élek/hogy tesszük fel a gipszkartonra?  Mennem kell, majd még írok a karácsonyunkról is este. Addig gyűjtsetek gyerekkori szép karácsonyi tőrténeteket, amik veletek történtek, ilyet fogok én is írni. A szintetizátorod nagyon klassz, nekünk csak egy kicsi van, amit a fiú püföl, de ha nem találom ki magamnak a sz.gépet, én is beruháztam volna egy komolyabba, sokat szoktam a kicsivel is szórakozni. Előszedtem a gyerekkori kottáimat, zongoráztam, énekeltem, nekem nagyon tetszett, de a családnak ugyanaz volt a véleménye, mint a férjednek. Sziaztok, majd jövök.
    előzmény:
    leiw (133)
    2005-12-15  23:46
  17. Torolt_felhasznalo_856667
    Torolt_felhasznalo_856667
    2005. december 16. 09:26135.
    Mosomedve, hol vagy?  Mióta és miért szereted a cseh konyhát annyira, hogy topicot is indítottál?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_856667
    Torolt_felhasznalo_856667
    2005. december 16. 09:24134.
    Olyan jó valaminek így örülni! Az is jó, ha az emberben megvan még rá a képesség. Benned megvan! Jó zenélést, örüljetek neki továbbra is!
    előzmény:
    leiw (132)
    2005-12-15  23:31
  19. 2005. december 15. 23:46133.
    Ismerem hogy milyen az hogy valaki hianyzik a karacsonyfa alol.......imadott noverem februarban meghalt, egy oregedo beteg ferj es egy felnevelesre varo 13 eves kislanyunoka maradt utana/ tortenete hosszu, kedvem sincs leirni/............a noveremet mindenki szerette.........meg az utcai koldusok is mert senki mellett nem tudott elmenni ugy hogy valamit ne adott volna abbol a nagyon kevesbol amivel rendelkezett.....gyerekkoromban nagyon sokat tanultam tole, atvettem a nezeteit, felneztem ra/ 10 evvel volt nalam idosebb/, a halalat meg ma sem tudtam megemeszteni, ha eszembe jut vagy irok rola mar potyog is a konny a szemembol, most is, kar volt felhoznom/..........szoval gyujtok neki karacsonykor gyertyat, ott lesz kozottunk ha hagyja..........halottak napjan ugyanis elaludt a gyertyaja idebent az asztalon.........haromszor gyujtottam meg haromszor aludt el. a tobbi gyertyak egtek.......talan nem akarta, nem eroltettem.........szoval atveszelem a karacsonyt nelkule..........de mi lesz a sogorommal? Es az unokaval...........micsoda karacsonyuk lesz?  Azt mondta a telefonba hogy nem lesz.......nem rendez, nem birja ki.......rabeszeltem hogy ilyen onzo nem lehetsz.......annak a gyereknek kell........hat majd felhivom oket ittt delben, az otthon este 6 ora.........es amig fozok addig beszelgetunk..........ket orat raszanok, utana mar ugyis fekszenek.............igy egyutt unnepelunk valahogy...........szoval megertem anyosodat, bar el sem kellett volna mennie mert nem szabad megrontani a masok oromet...........azt kellett volna hogy atrendeld es kezebe nyomni a fakanalat azzal hogy beteg vagy, vagy mondani valamit hogy segitsen legyen szives.........az talan elterelte volna a figyelmet a banatarol............hogy minek ha nincs kinek es kivel unnepelni................
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (127)
    2005-12-11  17:58
  20. 2005. december 15. 23:31132.
    Kepzeld, en aki mar sok ev ota nem kertem es kaptam karacsonyi ajandekot a ferjtol/ csak penzt/, alul valahol leirtam hogy nem szoktuk egymast megajandekozni,-szoval megahitottam valamit...........egy olyan elektromos zenelo micsodat/ szintatornak vagy minek mondjak........jokora nagy/........hazahoztuk, beallaitasa annyira kacifantos volt hogy ugy dontottunk hogy nem varjuk meg vele a szentestet, elhelyeztuk, mellesleg a ferj rajott hogy nem is tanacsos azzal tolteni az unnepet hogy koncertet adjak........szep, iszonyuan sok mindent tud, a zongorahangtol a hegeduig mindenre ra lehet allitani, meg esohang is van.........kopogo, suhogo hangon szol.......persze huje vagyok hozza de csak ugy magamtol tanulgatom......nagyon orulok neki, teszek fel rola kepet...........a kovetkezo 5 evben vagy 10-ben biztosan nem akarok megint semmi ajandekot.............de ez most igazi oromet szerzett.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856667 (130)
    2005-12-15  11:51
  21. Torolt_felhasznalo_856667
    Torolt_felhasznalo_856667
    2005. december 15. 11:56131.

    Bocs' a hibákért. Én nem tudom, hogy miért vonzza az elütéseket a gép! Általában még át is olvasom elküldés előtt, de nem alaposan ezek szerint, és marad hiba! Majd jobban figyelek.

    " Délelőttre már a fa is feldíszítve...", így hangzott volna, bár úgyis kitaláljátok a szavakat, ha elolvassátok. Azért leírtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856667 (130)
    2005-12-15  11:51
  22. Torolt_felhasznalo_856667
    Torolt_felhasznalo_856667
    2005. december 15. 11:51130.

    Nekem is fontos az, hogy a hangulatot kisebb dekorációval és a terítékkel fokozzam.

    Hogy mit vacsorázunk szenteste? Olyat, aminek a nagy részét már délelőtt elő tudom készíteni. Déelőttere más a fa is feldíszítve, és kora délután kezdünk el már karácsonyozni.

    Ajándékosztás, halk zene, gyertya, beszélgetés. Aztán én befejezem a  vacsorát. Beteszem a sütőbe a húst, sőt, talán nem szentségtörés, de volt olyan, aki kolbászt is kért. Frissen megsütöttem, és nagyon jól esett. Az is volt.

    Szóval, beteszam a sütőbe a vacsit, és közben visszülöka  fa mellé. Aztán néha kinézek a  konyhába, hogy minden rendben van-e. Közben jönnek a megjegyzések, hogy:" Ah, már érezni az illatát! " Szépen, lassan egy kis finom ételszag beszivárog a szobába. Gyertyaillat, mézessüti illat, a készülő vacsora illata egy kis fenyőillattal keveredve.

    A karácsony többi napján általában olyan van, amit melegíteni lehet, sőt melegítve jobb!  Pl. :töltöttkáposzta, székelykáposzta.

    Vannak sütik, amit minden évben sütök: egy diós-lekváros rácsos linzer és diós kifli. Mindig van lekvárral, karácsonyi formákkal kiszúrt apró süti, és bejgli. Ezek hagyományok nálunk. A többi süti ( ha még egyáltalán kell), mindig változik.

    Általában nem kell, mert akkor megesszük, és a kilók már nem nagyon kellenek! 

    előzmény:
    leiw (126)
    2005-12-11  17:28
  23. Torolt_felhasznalo_856667
    Torolt_felhasznalo_856667
    2005. december 15. 11:25129.

    Hogyan díszítjüka fát? Hagyományos fánk van, és évente sem váltogatjuk a  díszeket. Persze, egy-egy új mindig kerül hozzájuk, de lényeges eltérés nincs évről-évre!

    Szeretem, ha visszaköszönnek a  régiek évről-évre. Sőt, vannak olyan díszek is, amelyek már gyerekkoromban is fenn voltak. Párat sikerült megőrizni.

    Ami érdekes lehet, hogy sok angyalka van a fán. Mindenféle, mert évente bővül eggyel-eggyel a választék. Valamelyik évben megtetszett pár, és megvettem őket. Aztán valaki meglátta, hogy van pár angyalom, és kaptam tőle ajándékba még.  Aztán másoktól is kaptam, én is vettem... Már nem volt megállás, de örülök nekik! Szerintem biztosan 20 és 30 között van a számuk idénre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (124)
    2005-12-10  17:00
  24. Torolt_felhasznalo_856667
    Torolt_felhasznalo_856667
    2005. december 15. 11:18128.

    Sziasztok,volt a csehekkel kapcsolatban egy kis élményem. Hétvégén Ausztriában voltunk, és hideg volt. Nem is ment nulla fok fölé egész nap. Beültünk egy kávéra egy helyre, melegedtünk is közben.

    Bejött három fiatalember, csehek voltak. Látszott, hogy fáznak. Biztosra vettem, hogy isznak egy kávét, teát!

    Egyszer csak megjelent a pincér, és hozta neki a sört.  Nevettünk, nem tudnak meglenni nélküle, még fagyban sem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2005. december 11. 17:58127.
    Nekem, és talán sok magyarnak, az a legfurcsább az angolszász karácsonyokban, hogy nem olyan bensőséges, nyitottabb. Látom azért ti ragaszkodtok a gyökerekhez. Én egyébként is egy magamnak való bakjegyű ember vagyok, minden nyitás a világ felé kínszenvedés. Ráadásul  a  gyerekkorom is ilyen magábahúzódó családban telt. Amikor férjhezmentem,akkor szembesültem azzal, hogy másként is lehetne, de akkor már kicsit késő volt. Természetesen én már más vagyok, mint a szüleim, a lányom még nálam is nyitottabb, változunk. Amióta férjhez mentem, a szentestéket már külön töltjük a szülőktől, egyiknap az egyik mamánál, másnap a másiknál ebédeltünk, mióta a papák meghaltak, mi látjuk vendégül a nagymamákat. Apósom halála utáni karácsonykor anyósom rettenetes hangulatot csinált, annyira sírt, hogy szinte enni sem tudtunk miatta, a következőn nem jött át, aztán apukám is meghalt, de anyu tartotta magát, most a felújítás miatt viszont egy csöpp karácsonyi hangulatunk sincs, semmi előkészületet nem tudtam tenni, valószínű, hogy nem lesz vendégfogadás az idén. Mindig halászlé van 24.-én ebédre, vacsorára rántotthal majonézzal, krumplival, bejgli, szép teríték, mennyből az angyal, csendes éj, ajándékbontogatás. Másnap  reggelire megettük a maradék rántotthalat, tejszínhabos kakaót kaláccsal, délben templomba mentünk, majd kezdetét vette a vandégeskedés. Reméljük valamit meg tudok menteni a hangulatból idén is.
    előzmény:
    leiw (126)
    2005-12-11  17:28

Címlap

top