Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. Április 22. 19:1832251.

  2. 2018. Április 21. 19:2832250.

    Szia.


    Olyan jó, hogy időnként beszámolsz, hogy mi mindennel foglalkozol. Nem idegen számomra amit írsz. Gyerekkoromban Nagyapám komolyan foglalkozott kertészkedéssel, palánta neveléssel. Mindezeket eladásra is. Aztán amikor a Szüleim nyugdíjba mentek ők is belevágtak, állattartásba, kertészkedésbe, szőlőbe. Sokat kellett segíteni. Gyerekként, fiatalként nem nagyon lelkesedtünk érte. De tudom mennyi munkával jár, ha hazait szeretnél termelni. Arról nem is beszélve, hogy mennyivel másabb az íze.


    Egy darabig volt nekem is konyhakertem, de már nem csinálom. Van pár gyümölcsfa (fiatalok) örökzöldek, és fű. Azt a fiúk ápolják, amikor bejön a kánikula csak reggel meg este megyek ki. Nem is bírom a meleget a lányoknak szoktam írni, hogy ingerültté tesz, és gyilkolászhatnékom van a hőségtől. Gondolom a magas vérnyomás miatt is, amit ugyan gyogyóbogyóval lehet kezelni. Nekem mindjárt cékla a fejem az meg még jobban zavar. Ezért nem szoktam alkoholt sem  inni, mert hasonló a hatás. Én vagyok az akin egy konyakos meggy bonbon is meglátszik.


    Sok erőt meg egészséget és kitartást a kertészkedéshez. Teremjen minden úgy ahogy szeretnéd. Időnként kimegyek a helyi piacra, ahol aranyos nénikék szoktak árulni. Na olyankor lehet friss áruhoz hozzájutni. A zöldségesig ki tudja hány kézen megy át az áru, arról nem beszélve, hogy mindenki tesz valamennyit az árára. Aki kertészkedik annak érdemes jóban lenni az időjárással, mert sok minden függ tőle. Várom a leveledet. Ölelés.

  3. 2018. Április 21. 19:0532249.

    Szervusztok !


    Sikerült a kertet rendbe tenni. Miután szétszórtuk a marhatrágyát,Kerestem a JÓEMBERT aki megcsinálná a rotálást. Illetve valaki elvállalta, csak amikor szóltam, hogy jöhet, azt mondta csak májusban mert addig el van foglalva.  Na az nekem már késő, így is egy hónap késésben vagyok az időjárás miatt.Egyik elköltözött, másik nem vette fel a telefont, harmadik saját földjén is késésben van. Aztán volt egy jóember aki azt mondta megcsinálja, a jóindulat és akarat meg volt, de mivel 74 éves ,az erő hiányzott. Vártam mikor adja fel, én nem akartam neki mondani, nehogy megsértődjön. Aztán kiderült , hogy nem jó rotálni mivel a szalmás rész nem kerül alulra, hanem csak összeforgatódik a földdel és felül is marad. Szóval rotálás kilőve!


     


    Aztán ez a jó ember azt mondta nem hagy cserben,hozok embert aki felássa a kertet. És hozott!


     


     Amit áprilisban el lehet vetni, elvetettem,de a márciusiról lemaradtam. Vetettem borsót, sóskát, levélpetrezselymet, szárzellert, tölgylevél salátát ,római salátát,kevés zöldbabot, hátha nem fagy el. Duggattam zöldhagymát. Májusban majd uborka,cukkini, patiszon, főzőtök, kínaikelt,babot, bazsalikomot  szeretnék vetni.Vetni kell még büdöskét, sarkantyúkát.  Az átteleltetett muskátlik megmetszve vízbe állítva várnak az ültetésre. Szeretném a füvet megszellőztetni, műtrágyát rászórni.Kétszer már lenyírtam. Sziklakertnél is van még tennivaló. Előkertben is még van elmaradásom. Aztán jön majd  a paradicsom, paprika, zeller, padlizsán palántázás. Aztán gyomtalanítás, locsolás, heti fűnyírás. És ez még csak a kert.


     


    Remélem birom erővel, mert a derekam eléggé vacakol.


     


    Hangyák nálunk is szoktak lenni Szórom nekik a sütőport és a fészekhez vezető utat hangyaölővel  befújom.Változó a hatás, de előbb-utóbb elfogynak. Lekopogom idén még nem jelentkeztek. 


     


    Tegnap kicsit kikapcsolódtam. Egy kedves ismerősöm meghívott ebédre. Nagyon finom húsleves sült kacsa, krumplipüré savanyúság volt az ebéd. A kacsa házi hízott kacsa volt. Mennyivel más íze van mint a boltinak . Én is meghívtam egy halászlé vacsorára.


     


    Ma nem jöttek az unokáim mivel tanítási nap volt. Küldtem nekik almaszószt és tejespitét az apukájukkal.


     


    Klárikám már írtam neked választ, csak valamit megnyomtam és elszált mielőtt elküldtem volna.Hamarosan pótolom.Köszönöm türelmedet!


     


    Mindenkinek jó egészséget, kellemes időtöltést kívánok!


  4. 2018. Április 21. 10:1332248.

    Egy késői kávé? Már nem mondom, hogy jó reggelt, mert azon már túl vagyunk.


    Éjjel kettőkor felébredtem még fél hatkor néztem az órát. Az a baj, hogy ilyenkor nekifogok agyalni és akkor már végképp nem tudok visszaaludni. Gondolom fél hatra meg már annyira belefáradtam a forgolódásba, hogy  csak elaludtam.


    Maradt egy kis szósz, meg egy kis (jujdefinom ) diétás krumplipüré. Kivettem a kis tenyérnyi malachúst, amit megsütök. Akkor meg abból fog maradni, majd főzök hozzá sóskát. Zöldet ennék zölddel. A fejes salátáért nem vagyok oda. Csak azt a Május királyát szerettem, amit anyukám ültetett. Régen volt.


    Tegnap este sütöttem egy halom bundás kenyeret, Aprajafalva belakmározta vacsorára. G pirítós kenyeret kapott. Kidobtak volna megbontatlan fél kilós  egy napos kenyeret. Kérdeztem van vacsorátok? Az nincs. Bundáskenyér jó lesz? Felcsillantak a szemek. Akkor újrahasznosítunk. Pár tojás és egy kis tej kell csak hozzá.


    Teljesen mindegy, mert a WC-től kezdve a fürdőig mindenhol vannak. Kajálás csak a konyhában van, sehol máshol. Ünnepen, ha többen vagyunk, akkor a nappaliban a nagy étkezőasztalnál. Már hónapok óta nem volt szétnyitva, hogy ott együnk.


    Tényleg nem értem ezt az eszetlen rohangálást, mert ha van valami útvonal, akkor azt megérteném, de csak futkosás van. Harcolok ellenük.  

  5. 2018. Április 20. 21:2232247.

    Egész nap ugrabugráltam, hangyászkodtam is, mostam, szúnyoghálót poroltam, le szoktam slagolni, mert mindig le vannak húzva, itt télen is jönnek a darazsak, legyek, egy csöpp napsütés, és már előmásznak napozni, aztán bejönnek.  A darázsallergiás gyerekem párnáján korzózott egyszer januárban egy darázs. Akkor megcsináltattuk a szúnyoghálót állandóra.


    Gondoltam kicsit tv-zek, persze elaludtam. Arra ébredtem, hogy rosszul vagyok, azt is álmodtam. 


    Nem esett le valami kaja olyan helyre ahol nem vetted észre? Mikor nálam az új szekrényen mászkáltak, akkor találtam a földön egy morzsát, amit nagyon imádtak, onnan felmentek a szekrényre. A fürdői mosdót is a mosogatás miatt lepték el. Ott viszont nem találtam honnan jöttek. Ma hozott a férjem egy mindent ölő sprayt, mert még a kinti kuka peremén is szaladgáltak. Már nem. A népi mondás szerint ha sok hangya előjön, eső lesz, de épp most hallom csak hétfőn. Nem is baj, hogy éjjel nem, mert kint vannak a farmerek.


    Megőrülök, a fiú azt mondja nagyon fázik, és hét elején lesz a hivatalos felülvizsgálata, klassz lesz, ha addigra kitör rajta is a betegség.


    Holnap a lecsó leöntött paradicsomjába húsgombócokat főzök, magamnak majd valahogy másképp csinálom meg a gombócokat.


    Eltűnt egy csomó tv adó, szinte csak a nézhetetlenek maradtak. Van valakinek Digi tv-je? Tavaly jöttek a kerületbe, nagyon azt hiszem, hogy váltunk.


    Megint egy ünnep. Állandóan ünnepelünk.


    Aludjatok jól, sziasztok!


     

    előzmény:
    Tete (32246)
    2018-04-20  17:12
  6. 2018. Április 20. 17:1232246.

    Nem szárnyasok, sima mezei hangyák, de rengeteg. Az a baj, hogy Rozit sem merem rájuk ereszteni, mert félek  benne fognak rohangálni, ha kimásznak a porgyüjtőből. Állandóan porszívózom őket, aztán a porszívót szétszedve kinn hagyom, hogy mehetnek amerre látnak. Ezek nem vonulnak eszük nélkül rohangásznak fel-alá.


    Gondoltam rád ebédkor, jó kis kaporszószom lett, nem sűrű, finom krémes.


    Unoka néminemű mellékhelyiségbe szaladgálás okán tegnap hazajött a suliból, ma még pihent. Szegénynek krumplipürét csináltam, de csak só volt benne. nem szűrtem le minden vizét és avval kevertem ki. Se vaj, se tej se semmi. Evett étcsokit, kekszet, sárgarépát, almát. Majd most már anyukája kúrálja tovább. A hangyászsün nem rossz ötlet, de aztán meg kölcsönözzek oroszlánt, hogy megszabadítson tőle. 


    Képzeljétek mekkora Lenke voltam. Kitaláltam, hogy már lehet nyitott ablaknál aludni. Éjjel felébredtem, hohóhó nincs is hideg. Persze  bekapcsolt a fűtés, mert azt meg nem vettem alacsonyra. Na ennyi a nagy eszem meg a Lenkeség.


    Holnap ledóóóóógozás, mindenki szana meg széjjel. De milyen jó lesz majd a négy nap.


    Holnap vagy oldalast sütök vagy malachúst. Utóbbit megpárolva tettem a fagyasztóba csak pirosra kell sütni. Még maradt egy bögre szósz, azt hiszem le is tudtam a főzést. Nagyon szégyellem magam, de a sütésről teljesen leszoktam. Ha sütök én is eszem belőle, az meg nem hiányzik. Persze néha majd elpusztulok egy csupacsokicsupahab sütiért, de szerencsére a lustaságom nagyobb, mint a nassolhatnékom. Így marad az epekedés, ami aztán meg egy idő után úgy is elmúlik.


    Én azt szoktam csinálni, ha végképp nem bírok magammal és valamit ennék, akkor bedobok egy darab bécsi virslit a mikróba, letakarom, az első pukkanásig forgatom és már ehető is. Nem robban szét, de átforrósodik. Nekem elveszi az éhségemet eltelek vele és mégsem kacsazsíros kenyér. 

    előzmény:
    arirangarirang (32245)
    2018-04-20  12:10
  7. 2018. Április 20. 12:1032245.

    Szia! szárnyasok is vannak? Nálunk most rajzanak. Lehet kapni gazdaboltban olyan hangyaírtót, ami apró, hangyáknak jószagú morzsácskákból áll. Ezt beviszik a bolyba, megetetik a királynőt, és az megdöglik, így nincs új tojás. Addig pedig marad a spray, előtte nedves papírtörlővel összelapátolni, és lehúzni a WC-n. Én így csinálom, ill. most nincs ilyen morzsa itthon. Ki kell előtte deríteni honnan jönnek, vagy a vonulási útvonalukat, és oda lerakni, egy kis tasak amin lukakat kell csinálni a leírás szerint. Nem sok olyan hely van a lakásban ahová nem férnek be a kutyák, ezért aztán nem is veszek ilyen tasakot most, de nálam azelőtt bevált. Esetleg kölcsönözni egy hangyászsünt?


    Be kellett csuknom az ablakot, mert egy poloska sétálgatott a szúnyoghálón belül, és nem értem el. Isten mentsen tőle, hogy bejöjjön a szobába. Most meg eltűnt, de majd apa levadássza, ő eléri. Csak most meg melegem van , hiányzik a levegő, fáj a fejem. Migrénfélével ébredtem. 


    Azt hittem ha eszem elmúlik, de nem múlt. 


    Este elfogyott a kenyér, apa mondta, hogy hoz zsömlét a fiúnak, de nem hozott, elfelejtette. Beáztattam zabpelyhet egy kis tejbe, tojás rá, só, megsütöttem mint a rántottát. Savanyú uborkával, én a maradék szecskázott salátával. Nem tudom apa mikor jön, valami ebédet kellene fabrikálni addig, nagyon szeretnék sárgaborsólevest, de félek apának most megárt ha felfújódik , felnyomja a szívburkot, egy orvos mondta, hogy  ilyesmitől is "fájhat" a szív.


    Körülnézek alapanyag ügyben, aztán rittyentek valamit.


    Jó hangyászást.


     


     


     

    előzmény:
    Tete (32244)
    2018-04-20  07:47
  8. 2018. Április 20. 07:4732244.

    itt a frissítő. Vegyétek, vigyétek, igyátok. Kedves egészségetekre. Jó reggelt, sziasztok.


    Segítség tele vagyunk hangyával. Mindenhol. Nappali, háló, ahová soha nem viszünk kaját. Lafkáznak a konyhapulton, mindenen.

  9. 2018. Április 19. 18:0232243.

    Ilyen nemrégen még elő se fordulhatott volna, hogy maradékokat eszünk jó étvággyal napok óta. Azt hiszem most már kifogytunk. Tejbegrízzel pótoltunk, a fiú nagyon szereti , örült, mint majom a farkának. Apa lecsót evett, én sütöttem egyet a teljeskiőrlésű pitából, abba raktam nyers salátát paradicsomot, uborkát újhagymát, pár karika kolbászt amit apa nem tudott már megenni, és még lecsómaradékot is, hogy szottyos legyen. Nagyon fincsi volt, a pita ropogósabb volt mint szokott, de így volt pontosan jó. Nem görcsöltem, hogy kitaláljam mi lenne anyós szíve vágya. A fiú, aki állítólag nem túl okos, azt mondta, anyaaaaa? én azt vettem észre, hogy mióta nincs itthon a mama mindenkinek jobb a kedve. És ez így van szerintem is. És beszélgetünk, nem dúl-fúl valaki éppen, nincs hangos beszéd, a kutyák felszabadultak, nem félnek. Tudniillik a hangoskodást nem bírják, és mivel mama nem hallott ő is hangosan beszélt és mi is. Néha még apának szólok, hogy itt állok melletted, hallom halkabban is. 


    Szeretem a lájtos kaporszószt, apróra vágva, vajjal párolva, besamel, és kész. Vettem mirelitet, túl volt fűszerezve az én ízlésemhez képest. Anyukám CSAK nokedlit csinált hozzá, vagy a nokedlihoz kaporszószt?


    Mostam.


    Volt egy marékra való virágmag azt szétszórtam, húúú, iszonyat meleg volt a napon, már be is csuktam az étkezőablakot, roló le, mint nyáron. De a többi azért nyitva van, módjával, egyszárnyon. 


    Én már nagyon régen számítógépezem, az utolsó munkahelyemen használni kellett, de még ócska, vacak gép volt, nehézkes, ott is magamra voltam utalva, senki se segített, de ez volt a jó, szeretek mindent magamtól. 


    Aztán egy darabig nem, mert itthon nem volt gép, aztán szereztünk egyet, mert apának kellett a levelezéshez.. Aztán beletanultam. 


    Szióka!


     

    előzmény:
    Tete (32242)
    2018-04-19  14:38
  10. 2018. Április 19. 14:3832242.

    Muszáj volt a megtörtet megpucolni. El akarom rámolni. Nagyon szaporátlan éppen azért mert hibásak a gerezdek. A nővéremék fáján egészséges dió terem, szinte pillanatok alatt van egy tállal. Mindegy jó, hogy legalább van.


    Mondtam a másik felével csak akkor foglalkozunk, ha visszanőtt a bőr az ujjaimra. Mert most csupa bibis. Késsel kell pucolni, azokat az elválasztókat teljesen ki kell faragni, mert annyira bele van forrva a dióbélbe. Szóval elég macerás is.


    Ebédet rendeltem, nem főztem. Az unoka délben hazajött, mert fáj a pocakja. Este az enyémek, mert a szüleik mennek valahová. A lakásban ma semmit nem csináltam, igaz így koszt se. A diót a teraszon pucoljuk a tesóméknál.


    Holnap kaporszósz meg rántott csirkeszárny lesz a kaja. Már mióta ácsingózom rá.


    is kapott levelet a biztosítótól, de nem bontottam fel, nem szoktam a leveleit felnyitni.


    Nyomtatás? Nem is feltételezik, hogy valakinek gondot okozhat. Tudod már nagyon sok mindent számítógépen kell intézni, sokan annyit sem értenek hozzá, mint mi, azoknak kell valakit keresni aki segít. A keresztlányom pedagógus, szeptembertől bevezetik a számítógépes naplót, az idősebbek küszködnek vele. De senkit nem érdekel. Valahogy nem idősbarát már semmi. Mi annak idején mennyire tiszteltük a nagyszüleinket, a mostaniak meg????? Pedig az enyémekre semmit nem szólhatok, mert az Apukájuk megköveteli a rendes viselkedést egymással meg a felnőttekkel is. A világ fordult hatalmasat. Nem biztos, hogy jó irányba.


     

    előzmény:
    arirangarirang (32241)
    2018-04-19  09:00
  11. 2018. Április 19. 09:0032241.

    Szia!


    Azt hittem tegnap eleged lett, hogy van az ujjad?


    Ilyet se hallottam még! a biztosító küldött egy levelet, hogy apa nyomtassa ki, mert kötelező a jogsi mellett tartani. Aki nem tudja bármiért kinyomtatni? Mert nem ért hozzá, vagy nincs nyomtatója? 


    Éjjel apa jött, hogy 44 a pulzusa mit csináljon. Mit lehet ilyenkor csinálni? tudja valaki? Most elment, de nem vagyok nyugodt. Sajnos nem vettem észre mikor pattant meg. 


    Most megint az van, hogy MIt IS FŐZZEK MA?


    Olvastátok, hogy valamelyik rizs arzénnal fertőzött? elfelejtettem melyik.De nem nagyon veszélyes, mert alacsony százalékban. Mennyi ócskaságot belénk tömnek!


    Fáj a fejem ébredés óta, vajon milyen időváltozás lesz?


    Szép napot!


     

    előzmény:
    Tete (32240)
    2018-04-19  08:38
  12. 2018. Április 19. 08:3832240.

     Sziasztok, jó reggelt. Megyek mókusozni azaz diót törni.

  13. 2018. Április 18. 22:0832239.

    Minden benne ami kell, holnap megsütheted rizskochnak.Igaz, hogy a tojásfehérjét meg a sárgáját nem szokták előre megfőzni benne, de legfeljebb kicsit sűrűbb lesz. Én imádnám ,azt se ehetek.


    Most jól beújhagymáztam, ettem uborkát is, de az ubinak valami fura íze volt a hagyma után. Fincsi húsos szalonnát ettem hozzá és pirított graham kenyeret. Pirítás nélkül szörnyű az íze, és annyira vékony, hogy nem lehet tenni rá semmit, mert eltörik.

    előzmény:
    Tete (32238)
    2018-04-18  20:25
  14. 2018. Április 18. 20:2532238.

    Nem kér valaki finom krémes tejberizst? Kicsit elméreteztem magam, mint a rizzsel általában. Mindenki jól lakott, de maradt bőven. A végén belekevertem a tojássárgáját amit kikevertem cukorral, meg a felvert tojáshabot is. Azzal is összerottyantottam, hogy ne legyen nyers dolog benne. Igazán jó lett. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy élemedett korom ellenére, hányszor főztem tejberizst. Grízt azt igen. Ha nem kértek akkor holnapra is meg lesz Aprajafalvának a nasi.


    Örülgetek a diónak, de nem túl szapora. Olyan fánk van nem egy több is, amit a varjak "ültettek" Nem tudom, hogy azért mert nem nemes fa csak olyan magról kelt, de sok benne az olyan, hogy magában a "társasházban" két dió gerezd normális, kettő meg olyan kicsike. Eleve nem nagy szemű, meg elég kemény maga a dióhéj. Van óriás szemű meg papír héjú, hát ez nem az. Holnap megpucolom ami meg van törve., aztán egy kis szünet, hogy regenerálódjanak az ujjaim. 


    A fiam szokta mondani, Anyám ez pont annyival több, mintha egy szem sem termett volna. Legalább nem kell pénzt adni érte. Húsvét előtt horror ára volt.


    Már tök sötétben sikerült az unokákat a lakásba beterelni. Kinn lennének éjjel nappal.


    A zsázsám kel, mint a kefe.


    Legyen szépálmos éjszakátok.   

  15. 2018. Április 18. 19:5732237.

    Azelőtt én sem raktam semmibe szerecsendiót, de mindig volt itthon, mert tetszett, jó az illata, kis aranyos gömbölyű diócskaforma. Már a lányom is alsós volt, mikor egyszer anyukám tett az általa főzött gulyásba. Érdekes volt, a lányomnak nagyon ízlett, és kérte mikor legközelebb főztem, hogy olyat, mint a mama. És így szépen rászoktunk. A fiú is így szereti, az meg, hogy anyukám hozta szokásba, külön érték, mert aznap mikor itthagyott bennünket éppen gulyáslevest főztem volna. A szülinapja volt, és előtte fél órával még azt beszéltük meg mi legyen az ünnepi ebéd.  Egyébként kétféleképpen csinálom, ha van benne zellerlevél, akkor nincs szerecsendió, és fordítva. Zellerlevél mindig van itthon szárítva. Nagy dunsztosban tartom, a megmosott, csontra szárított szárakat, leveleket. Próbáltam petrezselyemmel is, de annak semmi íze szárítva, azt aprítva, olajban fagyasztom, nagy margarinos dobozokban, ha jó sok az olaj, lehet szeletelni, mert nem fagy meg annyira. 


    Megkezdődött a küzdelem a hangyákkal a teraszon. Elhúztam egy olyan 3 emeletes virágtartót, aminek az alja egy fordított nagy cserép. Alatta a hangyaboly tojásokkal, ezerszám. Elkezdtek rohangálni, nem győztem söpörni le őket a teraszról, mert semmi befújó nem volt kéznél. Órákig vakaróztam utána.


    Nagy elhatározásra jutottam, mivel mindössze pár cserép évelő van most a teraszon, nem mentünk el virágot venni, idén, ha meg tudom állni, nem is lesz több. Annyira meleg szokott lenni ott nyáron, hiába locsolok naponta 2x mégse szépek, csak kínlódnak, és én is. Még a kövirózsák se bírják. Nagy önuralom kell, mert mindig hülyére vásárolom magam virággal. Már a lakásban is csak fokföldiek vannak, igaz vagy 20 cseréppel, de abból csak az utóbbi 3 szerzemény virágzik. a régebbiek nem, pedig egy polcot raktunk  a konyhaablak elé, világos, kevésbé meleg, aztán mégse tetszik nekik. Az emeleten szerettek lenni a növények, de leköltöztünk.


    Ittam a csodakávéból, és ma már lényegesen jobban vagyok, mint akár tegnap, csak délelőtt jött rám a rosszullét, egy kis alvással elmúlt. Jót tett a levegőzés, hogy ne vesszen kárba a kint töltött idő bogarászgattam a teraszon. Reggel észrevettem, hogy kinyílt a sárga tulipán, délutánra már el is virágoztak. 


    Jóccakát mindenkinek, sziasztok!

    előzmény:
    Tete (32236)
    2018-04-18  16:59
  16. 2018. Április 18. 16:5932236.

    Ittál a csodakávéból?


    Lányok egész nap a dióval dóóóógoztunk. A tesóm kopácsolta és meg pucováltam. A két hüvelykujjamon nem sok bőrke maradt. A fele meg van törve, a megtört fele meg van pucolva. Beosztással elég lesz. Most jut eszembe. Legközelebb Aranygaluska parti is lehetne.


    Mert ma tejberizs parti lesz, már majdnem kész a rizsa. Finom krémes, vaníliás, remélem sikere lesz. Ha nem, kenjék a hajukra. Nem lehet állandóan hamburgerizni. A lapcsánkához meg nem volt kedvem, azaz a krumpli rüszüléshez nincs.


    Ma igazi mosós idő volt, naná, hogy mosnivaló meg egy szál se. Jó volt ez így, a dió most fontosabb. Ma hozták a kaját, a szokásos harcsa tejfölösen gombásan meg  jázmin (?) rizs. Nagggyon jól csinálják.


    Most egy kis agytorna azaz rejtvényfejtés, aztán jöhet a siserehad és elpusztíthatja a kaját.


    Betegek gyógyuljanak az egészségesek tartsák meg eme jó szokásukat.


    Én nem szoktam szerecsendiót használni, eddig valahogy kimaradt az életemből. Gulyásba köménymag, a krumplipürébe meg vaj, só, tej. Igaz legutóbb Vera nyomán kacsazsír keveredett bele. Finom volt azzal is.


    Legyetek rosszak, mert az legalább szórakóztató.

    előzmény:
    arirangarirang (32235)
    2018-04-18  16:11
  17. 2018. Április 18. 16:1132235.

    Helló!


    Nem vagyok friss, nem vagyok vidám, még mindig nem vagyok jól.


    Maradék gulyást ettünk, jó erősen, szerecsendióval, nyami! Azon tűnődtem, hogy a szerecsendiót csak ebbe használom, és néha a krumplipürébe, és ezért vettem 6 ezerért egy szerecsendió darálót. Eszemen vagyok én?  Nem. Most elektromos citromfacsarót akarok. Keresem is mindjárt. Ami volt az egy házirobi tartozék volt, gyenge vacak. Lefagyasztani a lét nyárra fagyinak, de fincsi lenne!


    Kezd jobb idő lenni, már kinyitottam az étkezőablakot, odasüt a nap. Most még szeretem. Majd nyáron meg......


    Sziasztok, mindenki egészséges, mindenki egészséges!!!!!!!!!!


     

    előzmény:
    Tete (32234)
    2018-04-18  06:09
  18. 2018. Április 18. 06:0932234.

    Remélem mindenki friss, fiatalos, üde és egészséges.  Neeeeeem?


    Akkor igyatok a csodakávéból.


    Na ugye, hogy ugye?


    Sziasztok, jó reggelt.

  19. 2018. Április 17. 10:2632233.

    Sziasztok!


    Voltam vérvételen. Este még nem hittem, hogy képes leszek elmenni. Megint rázott a hideg egész délután, állítólag olyan meleg volt a szobámban, mikor ajtót nyitott, mellbe vágta apát a forróság, mint a kazánból. Én nyakig a paplan alatt, kezem lábam jéghideg és vacogtam. Aztán persze melegem lett mikor felment a lázam megint 39-re. Bevettem a lázcsillapítót, de nem nagyon ment le, csak 38,2-re.


    7-kor arra ébredtem, hogy borzalmasan éhes vagyok. Már majdnem mentem a tejeskávémért, mikor eszembe jutott,a vérvétel. Azért megmértem a cukrom csodás eredmény, ilyen lehetne mindig. Persze máskor apa már 6-kor bemelegíti a fürdőt, most tök hideg volt. Gyorsan lezuhanyoztam, hajat mostam, 8 előtt 5 perccel elkészültem, közben felzörömböltem apát, hogy vigyen már fel a rendelőbe. Raktam el vizet és 1 kockasajtot, hátha rosszul leszek vérvétel után.


    Ez a nyomóforma nem sütésre szolgál remélem, csak formára alakítja a húst, kinyomja belőle a levegőt. Azt írja a bordák azért jók benne, mert annyival könnyebben sül meg. A múltkori monstrum nagyon jól sikerült, csak megkelt a husi. Majd egyszer kipróbálom ezt is, de most leginkább lefeküdni vágyok. Tegnap bepötyögtem a telefonba egy csomó választ és sutty eltűnt.


    Van egy kis gulyásleves, de nem lesz elég mindenkinek, ezért csinálok még kolbászos lecsót, egyenlőre üvegesből.


    Sziasztok, húúú, de elfáradtam!

    előzmény:
    Tete (32231)
    2018-04-16  17:24
  20. 2018. Április 17. 09:5732232.

    Nem maradt el, csak kicsit késett a káááááávéééééé.

  21. 2018. Április 16. 17:2432231.

    Köszönöm megnéztem a prést, maradok a házi módszeremnél. Végül is semmi nem garantálja, hogy nem fogja  "összesülni" magát. Van egy mércém, amennyi húst kiveszek beletapicskolom a karikába amivel lehet tálalni köretet vagy sütni szép formás tükörtojást. Olajozott sütőpapíron csinálom, arról aránylag normálisan le lehet venni.


    Kész a fűszerkertem, van majoránna, bazsalikom, fodros petruska, zsázsa, kapor. Ugyan az ültetés után meglocsoltam, de a csendes szemerkélő eső jót tett neki. Gondolom én.


    Juj, mi már nem kérünk havat. Akkor a palántáidat hurcolhatod ki meg be. Takargathatod, még mesélhetsz is nekik. Nagyapám is foglalkozott palánta neveléssel, melegágyakban. Amikor hideget mondtak, akkor az üvegezett fakeretekre még nádszövetet is tett. Egyszer meg édesapámmal a szőlőt szerettük volna megmenteni a fagytól, egész éjjel tüzeltünk, hogy meleg füstöt képezzünk. A talicskába égett a tűz, mi meg tologattuk a tőkék között a talicskát. Annyi levegőmozgás volt, hogy a szomszéd bácsi szőlejét sikerült megmentenünk. Hozzá, az Ő kertjébe ült be a füst.


    Fázom, nem érdekel, befűtöttem, szégyellje magát az időjárás. Korán lezuhanyozok és bebújok az ágyba olvasni. Lassan nem  hanem  fognak "fészket" rakni. Napocskát szeretnék meg vidám madárfüttyöt. Az összes madár sapkába-sálba öltözve röpköd. Nem énekelnek, hanem cidriznek.


    elment Belgiumba. Egy kis összezördülés miatt nem keltem fel hajnalban pakolni, hááááááááááááááát mit mondjak, minden itthon maradt. Pasik...............


    Betegek gyógyuljatok.


    A hóhányók meg dóóóóóóógozzanak. Majd csak elér oda is a tavasz. Ügyes szerkezeted van, biztonságba tudod vinni a palántáidat. Megint felmerült a költözés lehetősége?


     

  22. 2018. Április 16. 15:1032230.

    Sziasztok,


    Időjárás jelentés......


    Borzasztó szerencsésnek érzem magam,ma csak kb.15 cm. havat kell takarítanom.Mivel az életben minden relativ,semmi a több mint fél méterhez,ami tőlünk északabbra esett.

    előzmény:
    mandula2 (32229)
    2018-04-16  14:11
  23. 2018. Április 16. 14:1132229.

    Sziasztok!


    Semmiheznincskedvem idő van.


    Fekszem, filmet nézek, minden mozdulat fáj.


    Klári én évekkel ezelőtt vettem egy ilyen prést, de rájöttem, hogy mi az apró golyókat szeretjük, így aztán csak ritkán használom.


    Van róla egy videó is, használat közben. Nekem a kis korongok valahova eltűntek, de lehet vágni utólag is fóliából.


    Sok évvel ezelőtt egy svájci IKEA-ban láttam hasonlót rozsdamentesből. Akkor nem vettem meg, viszont azóta is keresem. Hiába van ez, az az elmulasztott lenne az ideális. Késő bánat. Mi ebből a tanulság? Ha megtetszik, akkor és ott vedd meg!


    Gyógyuljatok, pihenjetek.

  24. 2018. Április 16. 11:1432228.

    Sziasztok!


    Én még nagyon breteg vagyok, annyira nem vagyok náthás, mint apa, rajtam másképp jött ki. Mire az előző hozzászólást befejeztem, felment a lázam 39-re. alig láttam, izzadtam, mint a ló, hajnalig a takaró tetején aludtam. Bevettem egy Algoflexet, mert ez maradt itt a mamától, én a legritkább esetben veszek be fájdalomcsillapítót, és mivel az lázcsillapító is, azért vettem be. Attól lehet izzadni.


    Reggel alig akart felmenni 36-ig, apa elment hozott húst, hogy ne kelljen olvasztgatni, meg nagyon nagy a marhahús, majd egyszer amikor itt lesznek a gyerekek, megfőzöm. Van egy családi úgynevezett "vadas" receptünk, nem tudom mi lehet a neve, egyébként szakácskörökben. Babérlevéllel, egészborssal, borókabogyóval, a végén sárgarépa karikák, és ecet. Cukor nem kell. Ezt szokta anyukám csinálni vadasnak, zsömlegombóccal. Gimis koromig, mikor kis ideig menzára jártam, nagyon sok meglepetés ért, pl. vadas ügyben is, mert ott szószosan főzték. Ott ettem először marhahúst meggyszósszal. 


    Hozott apa nokedlit a pörkölthöz, már régen agitált rá, hogy majd akkor nekem nem kell csinálni, mindig ellenálltam, most nem voltam ott. Azt hiszem menni fog a kukába, vagy ütök rá tojást.


    Mire elkészültem tegnap az ebéddel újra kiborultam. délután ordibálni tudtam volna, olyan kellemetlenül éreztem magam. A kölök meg állandóan mászkál, és nyekergeti a kilincsét, csapkodja az ajtókat. 


    Nem vagyunk annyira kiengedve a mama miatt, minden alkalommal van mérgelődni való, ha bemegyünk. Tegnap is valami ujjatlan rongy volt rajta, tele a szekrénye pizsamával, hogy honnan szerzik rá ezeket a kacatokat. Átrámoltam a múltkor a szennyeseét, csurgós pisis lepedők, még nem mostak rá mert amiben bement pizsama, az is ott volt a legalján.


    Ha kérdezzük ez miért így van, az a válasz a nővértől, hogy nem én csináltam, a kolleganőt kell megkérdezni, de a kolleganő sosincs ott, mindenki mindent hárít. Mondjuk apa képes túlozni sokszor, de most hallottam a telefonban, amikor a nővérrel vitázott. 


    Éjszakára lettem jobban, akkor meg nem bírtam elaludni négyig. Annyit aludtam 2 nap alatt. Reggel óriási fejfájásra ébredtem, lehet, hogy azért mert 2 napig nem ittam reggel kávét. A cukrom is indokulatlanul magas, már a pörköltből is csak a húst szedtem ki, és azt ettem minden nélkül, biztosan a betegség is hatással van rá. 


    Ma maradékokat eszünk, holnap kéne vérvételre mennem, csütörtökön meg a diabetes ambulanciára, közben szakad rólam a víz minden mozdulatra, nem tudom hogy oldom meg. Még felülvizsgálatra is kell menni a gyerekkel a bíróságra, oda mindenképpen én kellek, meg a gyerek. Legszívesebben lemondanék a gondnokságáról. 


    Klári írd be a gugliba, hogy hamburgerprés Spar, akkor látod milyen, a grillcuccok között találta meg apa. Egy kistányér nagyságú edényke, be van csíkozva az alja, mint a rostonsütő serpenyőnek, és egy beleileszkedő stempli, amivel nyomatni kell. Le van írva mennyi hús kell bele, hogy kitöltse.


    Lehet csomagküldőnél is rendelni, sokkal olcsóbb, de nem tudom, hogy a minősége annak milyen. Ez bevonatos, azt írja, hogy nedvesen kell tartani mikor rakjuk bele a húst, hogy ne ragadjon bele, de ha az ember tesz bele egy nylont, azzal ki lehet emelni, majd lehúzni róla. 


    Most lefekszem, mert húz az ágy, sziasztok, vigyázzatok magatokra!

    előzmény:
    Tete (32218)
    2018-04-14  21:23
  25. 2018. Április 16. 06:1332227.

    Sziasztok, jó reggelt. 


    Kuka nap van és hosszú hét, tudjátok?

Címlap

top