Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. Április 10. 07:4932201.

    Itt a finom ébresztőőőőőőőőőőőőőőőőő!


    Jó reggelt sziasztok.


    Lehet csak elsőre sült oda, vagy lehet nem volt elég forró. Még ne legyen örök-harag vele.


    Lehet, hogy most lesz hű meg ha, de én a palacsintasütőt nem szoktam elmosni. Amikor végzek, akkor papírtörlővel szépen ki meg megtörölgetem. Abban mást úgysem sütök. Persze gondolom Te nem csak tükörtojásra vetted.


    Tegnap csak úgy elment rajtunk a nap. Viszont gazdagabb lettem két papuccsal. Az egyik akár kimenős is lehet a másik szaladgálós. A páromhoz egy sportcipő ragaszkodott, így azt is haza kellett hozni.


    Ma már tényleg nyáriasítani kellene, ki lettek nyitva a csapok, le tudom mosni a bútorról a port, ami a tél folyamán rárakódott.


    megy a beteglapjáért, már szólt a munkahelyén, hogy holnaptól hadrendbe állítható. Nem is bánnám, mert olyan minden sarkot kiforgatós takarításra vágyom. Nekem az kell időnként, de akkor egyedül szeretek tevékenykedni. Mióta itthon van semmi ilyesmi nem volt, már viszket a tenyerem.Legyen szép napsugaras napotok. Itt most olyan nemtudjamitakaranapocska idő van.


    Kimicsinál?

  2. 2018. Április 9. 13:1332200.

    A kőedényemben leragadt a tükörtojás. Szerencsére nem mindenhol, kevés volt a zsír alatta. Tanulság, mese, hogy zsír nélkül lehet benne sütni. 

    előzmény:
    Tete (32197)
    2018-04-09  05:48
  3. 2018. Április 9. 10:3932199.

    Jó napot! Klári köszönöm a kávét, megyek hivatalos ügyeket intézni.


    Egyébként:

  4. 2018. Április 9. 09:2532198.

    Jó reggelt!


     


     


    előzmény:
    Tete (32197)
    2018-04-09  05:48
  5. 2018. Április 9. 05:4832197.

    Sziasztok, jó reggelt.

  6. 2018. Április 8. 20:3532196.

    Nagyon meg voltam magunkkal elégedve, hogy vasárnap mennyi mindent megcsináltunk. Még a francia ágy és a nappaliban lévő kanapé is ki lett porszívózva a keresztlányom speciális gépével.


    Holnap előszedjük a kerti bútort, eltesszük a teraszról a téli időszakban használt szekrényt, amit kinti hűtőként használok. Főleg kocsonya főzősnél tesz jó szolgálatot. De már meleg van, kocsonyát nem főzünk, így okafogyott a jelenléte. Visszaállítom a kis kávézót a teraszon egy kerek asztalkával két hozzá illó székkel. Színes párnákkal. 


    Igyekeztem minden olyan dolgot megcsinálni, amihez segítsége kell. Majd még a hintaágy is a helyére kerül, de az még ráér egy-két hetet.


    Pénteken jön a segítségem, addigra sok bíbelődős dologgal szeretnék végezni.


    Az összes ágynemű kinn volt egész nap, a huzatok is kinn száradtak, annyira szeretem az illatukat. Aprajafalva csavargott, tudtam a menyem nem fog nagy dolgokat mosni, enyém volt a kinti nagy szárító. Meg tudunk egyezni, mert a hétvége az övé. Ez most kivételes eset volt, de megbeszéltük. A picike már dicsekedett, hogy voltak fagyizni. Tegnap meg még inkább forralt bort ivott volna az ember. De április van, nem a legokosabb hónap.


    Legyen szépálmos éjszakátok.


    Tudtátok, hogy a csigás gyermekdalocskát a legtöbb ember nem jól énekli?


    Mert helyesen úgy van, hogy csiga-biga gyere ki, az ég a házad ideki...............stb.


    Én is rosszul énekeltem a gyerekeknek.

  7. 2018. Április 8. 20:1832195.

    Szervusztok, jó estét!


    Jöttem valamikor dél körül, de egy hosszú orrú öööö...izéééé "mosolygott" rám két példányban is itt az nlc-n.


    Van olyan hogy kétszer csokis süti, és van olyan is, hogy kétszer...többször hányingeres. /mivel politika, abba is hagyom/


    A lényeg, gyorsan becsuktam a bótot, gondoltam majd jövök akkor, amikor már tiszta lesz a levegő.


    Csigaház? Az bizony, a javából.


    Olyan viharos szél fújt, hogy ha lett volna kedvem, akkor sem tudtam volna kimenni a kertbe.


    Holnapra összeszedjük magunkat, mert orvos-gyógyszertár-kormányablak /jogsi-RIGO/ szóval lesz mit intézni, pedig jobban esne


    még az ágy.


    Klári a márványos tényleg jó, nekem is van ilyen is, olyan is. Amitől viszont megválok, az a kerámia bevonatú serpenyő. Ha valamiben, hát abban aztán úúúúgy odaég az étel, hogy ihaj!   Ezt, amiről Vera is beszél, gránitnak hívják  és mindegyiket lekörözi. Ajánlani nem ajánlom, mert  már senkinek nem ajánlok semmit, viszont nekem bejött.


    Most megyek, mert nagggyon fontos dolgom van!


    Jövök majd valamikor. Jó éjszakát mindenkinek.

  8. 2018. Április 8. 18:0732194.

    Sziasztok!


    Mínusz 7 fok? télen se volt annyi, egy két hét  kivételével, mikor min. 20 körül volt.


    Nem tudtam meg, hogy milyen az afrikai harcsa rántva, mert csak a pontyot csináltuk meg, a harcsa ment fagyoskodni. De milyen szerencse, hogy így lett, mert pont elég volt a ponty, ha mindkettőt kirántom, már sok lett volna. Azt hittem, hogy nagyon szálkás lesz, mert nagyon kis halból voltak a szeletek, de tűrhető volt.


    Voltam bent a mamánál. Egyből ránk támadt, hogy hoztunk-e neki joghurtot. Reggel még eszemben volt, de mire elértünk a közértig már csak az őszilé jutott eszembe, de apa azt mondta, hogy nem kell már az se a mamának, mert azt mondja savanyú, így aztán nem mentünk be, és meg se láttam a joghurtot, aztán apa gyorsan kiszaladt és hozott neki.


    Nekem nagyon tetszik ez a hely, mint hely, már ahogy bemegy az ember olyan kellemes, mint egy paplak. Minden tele szentképekkel, szobrokkal, csipketerítőkkel, boltívek, szőnyegek, szóval szép. Tiszta, nincs pisiszag, nénikék üldögélnek és beszélgetnek, csak a mama dulifulizik az ágyában. Azt mondta, hogy jól megszabadultatok tőlem. Mondtam neki, ne mondjon már ilyet, tudja nagyon jól, hogy nem bírjuk emelgetni, azért kellett bejönnie. Azt mondja tudom. Mondom akkor minek mondogat ilyeneket? Átpakoltam a szekrényét,  a szennyesét és áthúztam az ágyát amíg apa segített neki ebédelni. Egyből hasznossá tettem magam. Bekrémeztem a lábát, és csírájában fojtottam el mindenféle apa ugráltatást és sírás pityogást. Mindig kéne mennem, akkor megrendszabályoznám kicsit. Mondtam, hogy holnap nem megyünk. 


    Úgy látszik azt se én találtam fel, hogy a levest nagy bögrében adom neki, ott is úgy van. Húsleves volt és sztroganoff szelet, éppen csak belekóstolt. Ezek után már nincs lelkifurdalásom, mert a hiba biztosan nem a mi készülékünkben van. Még eddig sehol se volt jó neki, amikor még önellátó volt, akkor sem, mikor apa járt hozzá naponta 3x az se, nálunk se, itt se, más választása pedig nincs. 


    Jó sokáig ott voltunk, mindenféléről kikérdeztem, aztán elmentünk az interspárba, mert tegnap elfelejtettem rizslisztet venni a kimcsihez. Szerencsére volt kisadag, nem kellett megvenni 1 kgt. A serpenyö tegnap 5 ezerbe került. Kicsit ellődörögtünk ott, aztán gyorsan megsütöttem a halat, krumplit. Most mindenki elpilledt. Kint csoda jó idő van, csak fúj a szél, azonnal megfájdult a fülem, bedagadt a torkom, szájpadlásom, és ment a hapci ezerrel.


    Most meg fáj a lábam, hogy mostanában mindig van valami.


    Sziasztok, legyen vidám a napotok!   


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (32193)
    2018-04-08  13:59
  9. 2018. Április 8. 13:5932193.

    Sziasztok,


    Nálunk most épen nagyon jól szigetelt csigaházra van szükség,mert jelenleg minusz 7 C-fok van.

    előzmény:
    Tete (32192)
    2018-04-08  12:53
  10. 2018. Április 8. 12:5332192.

    Túl vagyunk egy nagyon nemszeretem munkán. Leolvasztottuk a fagyasztószekrényt. Mielőtt észbe kaptak volna, mindent (azaz selejteztem is) szóval majdnem mindent vissza is pakoltunk. Úgy gondoltam nem várom meg vele a melegebb időt. Sok zöldbab, gyalult tök, sóska és spenót van még. Nem baj. Még beletelik míg lesz friss. Jövő héten beiktatom a hasalós hűtő takarítást is. Be van építve, tényleg alsó szinten van. 


    A ragyogó napsütés és a szél arra sarkallt, hogy ágyneműt húzzak, szellőztessek, mossak stb. Ami tegnap elmaradt. Most bepótoltam. Nem vasárnapra terveztem, de most remek az idő ilyesmire. Mára elég is lenne ennyi. Sül a fél kacsa, odatettem a kacsás kását. Eleget tettünk állampolgári kötelességünknek is. 


    Szerintem a kertészek meg a csigaházasok valahol együtt töltik az időt, azért nem érnek rá velünk foglalkozni.


    Csigabiga gyere kíííííííííííííííííííííííííííí!

  11. 2018. Április 8. 05:4432191.

    Jó reggelt, sziasztok. Most nem marad le a kávé, mint tegnap.


    Gyereknek én is rossz evő voltam, (ki hinné el, ha látna)? Az Anyukám nem is szeretett vinni, akkor még Zöldkeresztbe, mert állandóan kikapott, hogy nem ad enni. Vasbort kellett inni, a nővérem meg kicsi korában csukamáj olajat kapott. Még ma is előttem van az üveg amiben a vasbor volt. Azt mondták gyorsan le kell nyelni, mert rontja a fogakat. Hogy igaz volt-e? No mindenesetre későn kezdett el hatni. 


    Tegnap a gyerek kölcsönkérte a kocsit, (mert a mienken van vonóhorog). Persze a párom éppen tegnap akart engem "világ körüli útra" vinni. Ma már biztosan nem fogja forszírozni.


    Papucsot kéne vennem, meg egy szaladgálós sportcipőt, igaz egyre kevesebbet futkorászok. Úgy vagyok vele, minden ráér. Lótottam-futottam egész életemben eleget. Éppen a testvéremmel beszélgettük, hogy bennünk mennyire meg volt ez a sietni haza. Iskolából, munkahelyről. Képesek voltunk a lelkünket kirohanni, hogy elérjünk egy korábbi buszt vagy vonatot. Pedig amikor a fiam felnőtt, a párom meg "kormányzati tag" lett, igazán nem várt otthon senki. Soha nem mentem a kolléganőkkel fagyizni vagy csak egy kicsikét beszélgetni. Sokszor volt, hogy túlóráztam, aztán láttam a kolléganőimet még órák múlva is a városban kódorogni és olyan fura volt, hogy nem sietnek haza. De ez biztosan születési "rendellenesség". Ha most kell valahová menni, megbeszélem magammal, hogy ráérek kirakatokat nézegetni, nem sietek, aztán amikor elintézem a dolgomat már lesem, hogy melyik buszt, vonatot érem el.


    Vera hozd el a halat én bepanírozom. Nekem nincs vele bajom. Míg írogattam régebben egy másik helyre, mondogattam a lányoknak, hogy mindenki panírozását elvállalom. Mert azt írták utálják csinálni. Anyósom pl soha nem csinál rántott húst vagy zöldséget.


    Látod nekem nem akar ez a KFC dolog összejönni. Én a reklámban 10.-ét hallottam, hogy addig lesz, de lehet tovább, mert még reklámozzák is. Elengedem ezt a dolgot is mint sok mást. Régebben még pár éve is, nyugdíjasként néha elmentem moziba Pestre. De nem az igazi,  egyedül nem olyan. Amikor még a nővéremmel mentünk, jókat vigyorogtunk,  a színházban kibeszéltük a naftalin szagot árasztó bundás nacccccságákat, a szinészeket, az előadást. Most érdekes lenne egyedül vihorászni.


    Lassan világosodik, megtesszük amit megkövetel a haza, aztán jó idő esetén mosok, kacsát sütök, és várjuk a fejleményeket. 


    Mennyi volt a serpenyő?

    előzmény:
    arirangarirang (32190)
    2018-04-08  00:50
  12. 2018. Április 8. 00:5032190.

    Egyszer apa is hozott olyan KFC-s csirkét ami kihűlt, mire hazaért, a krumpli megkövült, nagyon rossz volt. Én inkább a csípős mellcsíkokat szeretem, az meg csak forrón jó. A comb nálam nem nyerő, főleg a fölső része. Nagyon rossz evő voltam gyerekkoromban, és mindig nekem adták a combot, hogy biztosan jó lesz nekem. A felső combban vannak zsírrétegek, puhább részek, na ezeket a mai napig ki nem állom. Azt mondtam anyukámnak ne adja nekem, mert az macskahús. Lehet, hogy előző életemben ettem macskát és onnan tudom. Mindentől elrontottam a gyomrom, de nem vették észre, én meg kis buta voltam, hogy megfogalmazzam mit miért nem akarok megenni, így majd minden ebéd botrányba fulladt. A friss meleg rántotthústól is mindig hányingerem lett, mert a meleg zsír, amiben rántották nem tetszett a szervezetemnek. Minden mm. zsírt lepiszkáltam a húsokról, pörköltöt csak savanyúsággal tudtam megenni. A húslevest pont azzal akarta anyukám vonzóvá tenni, ami a legundorítóbb volt számomra a gyöngyöző zsírcseppek. Azt mondta ha megeszem nekem is gyöngyök lesznek a nyakamon. Mostanában is jobban szeretem a kihűlt ételeket, persze a pörkölt az nem jó hidegen, de a sült és rántott hús az nekem jobb. De a KFC-s utoljára undorító volt, azóta nem kívánom. Nem éreztem rajta azokat a fűszereket sem, amit azelőtt, vesztettek 3 vevőt, a kis családomat.


    Nem tudom milyen harcsát vettem, mert mégse halaztam ma, majd reggel gyorsan sózom, védőgázos fóliában van, úgyhogy ki kell neki bírni reggelig. Mostanában a majonézes dolgokat újabban nem szeretem, egészen megváltozott az ízlésem. Volt egy vásárló, aki mondta, hogy ne azt a harcsát vegyük meg amit először fogdostunk, mert azt még szét kell otthon szedni, hanem egy másik csomagoltat. Paprikás az biztosan nem lesz belőle, mert ma volt csirkepörkölt. 


    A Poirot-on elaludtam pár percre, nem is a filmen, hanem a hosszú reklámon ami közben volt, most meg nem bírok aludni.


    Holnap sok dolgom lesz, elmegyünk lerójuk amit le kell, aztán a mamához, mert közel van a két hely egymáshoz. Rántani kell a halakat, majd megbánja apa, mert ő fog panírozni. Aztán vettem kínai kelt, csinálok kimcsit, mert egy évig is eláll a hűtőben, és  nagyon egészséges. Át kéne állnom a koreai kajára, nem lennék cukros az biztos, csak a rizst kéne hanyagolni, úgyse nagyon szeretem. Rengeteg zöldséget esznek, némi hússal, a zöldségek nincsenek péppé főzve, mint nálunk, mondjuk egy félig nyers répából biztosan nem lenne jó húsleves, de levest csak néha kívánok, úgyhogy meg lennék nélküle.


    Először a kínai kelt is le kell sózni, állni hagyni, aztán kimosni belőle, és aztán a fűszerekkel együtt újra sózni. Elfelejtettem venni rizslisztet, lehet hogy holnap még pótolom, de lehet pótolni magyar liszttel, csak az biztosan kicsit más ízt ad neki. Nagyon finom savanyúság, kicsit különleges, de én jobban szeretem, mint a csemege uborkát, azt nem bírom megenni. Tulajdonképpen ez az ottaniak savanyú káposztája, mivel ott nem nagyon terem meg a fejeskáposzta ez van helyette. csak ez jobban eláll, ha meg van bontva akkor is. 


    A márványbevonat úgy néz ki, mint a régi szürke fehér pöttyös zománc. Nekem van még olyan tepsim. Csak ez esztergált alumínium, és be van vonva ezzel a kőfélével, állítólag nem lehet megkarcolni, de inkább nem próbálom ki.A külseje fahéjmetál, ha autószínben gondolkodunk, és jó nehéz. Itt nem láttam palacsinta sütőt, nekem is kell, mert hullámos lett az alja, és vagy állandóan fogni kell, mert billeg, vagy kitámasztom a nyelét.


    Ma hűvös volt. a vékony kabátban mentem, és a madarasban egyből lefagyott a vesém. Hideg volt.


    Most beveszek egy dilibogyót, és lefekszem, jobb ha a bogyótól vagyok kába fél délelőtt, mintha a kialvatlanságtól egész nap.


    Szia, szép álmokat.

    előzmény:
    Tete (32189)
    2018-04-07  22:18
  13. 2018. Április 7. 22:1832189.

    Szia. Látom ketten maradtunk.


    Afrikai harcsából én paprikást szoktam csinálni. Megmondom őszintén nem emlékszem rá, hogy rántottam volna. Amikor házon kívül eszünk és van az étlapon akkor általában rántott harcsát szoktam választani. Ne tudd meg hogy hányfélét ettem már. Szerintem a legtöbb helyen afrikaiból készül, elvétve szürke harcsából és állítom, hogy volt már amikor pangasiust adtak. Mondjuk harcsa az is, cápaharcsának is hívják. Annyira eltérő ízük, állaguk volt, hogy ilyen stiklikre gyanakszom. Gondolom nyúzott és filézett harcsát vettél. A madarasban van majonézes halsaláta. Én szeretem, néha szoktunk venni. meglepett ma egy KFC kosárral. Tudom, hogy hálátlanságnak tűnik, de mire hazaért vele már csak langyos volt, ráadásul, csak csípős szárny volt benne. Én meg a nem csípős nyeles combot szeretem náluk. Ráadásul megbeszéltük mit főzünk, így csúszott minden. Este hatkor  rántottam ki a halat, de nem is voltam éhes rá. Csak megkóstoltam a többit marináltam, majd eszem úgy. Szóval amennyire vágytam a KFC-re ez most nem sült el túl jól, de nem szóltam egy szót sem.


     


    Szegény párod, ha mindennap ki van téve a Mama szekálásának, akkor lelkileg  nem nyert sokat az ügyön.


    Nekem "mezei" bidém van, de hasznos jószág. Ne fújkáljon, ne masszírozzon, csak meg tudjak mosakodni. Még valamelyik indítógombbal kilőném magam a fürdőből.Mi is tusolunk, mert kivettük a kádat, én szeretek állni a meleg víz alatt, a párom gyorsan végez, mert kipattog a bőre, ha sokáig áztatja magát.


    Nem is tudtam, hogy van márványbevonatos serpenyő. Egy palacsinta sütőre nekem is szükségem lenne, mert eléggé meg van már égve a régi. Mondjuk kívülről, de mennyivel jobban nézne ki egy új. Már alig látszik szegényen, hogy eredetileg piros volt a külseje.

    előzmény:
    arirangarirang (32188)
    2018-04-07  19:33
  14. 2018. Április 7. 19:3332188.

    Sziasztok! 


    Egyetértek, mindjárt legyen szép a virág. Itt a lakásban nem marad meg szinte semmilyen növény, a fokföldiek kivételével, de csak elvétve virágoznak. Ha a növény sem bírja, csoda ha az emberek se?


    Mama ugyanúgy viselkedik ai internátusban, mint itthon, csak ott nincs aki körülugrálja aztán durcás.


    Egyik nap úgy behisztizett, hogy ügyeletet hívtak hozzá, mert apa aznap nem ment be. Nem tudom azt képzeli hogy ott fog ülni apa naphosszat és ugyanúgy idegesítheti, ugráltathatja, mint itthon. Nem ez volt a cél a kollégiummal. És azzal próbálja zsarolni , hogy ő biztos benne, hogy pár nap múlva itt meghal. Azt mondja férj, hogy már amikor megy odafelé, összeugrik a gyomra, hogy megint mit fog kitalálni az anyja. Mondtam neki, te választod meg az időpontot,mikor mész hozzá.  


    Jól el vagyok fáradva. Elmentünk a halásztelki Baumaxba, Az M0-áson, fél óra alatt ott voltunk. Hoztunk még tűzrevalót, és nézegettük a fürdőszobákat. Láttunk egy csodabidét . Tulajdonképpen egy WC ülőke, az oldalán ufóindító gombok, egy külön panelen. Különböző funkciói vannak, ilyen, olyan mosás, meleglevegős szárítás. Még masszírozás is van, csak azt nem tudom mit és hogyan? Mondtam nahát!


    Láttunk egy olyan tükröt a mosdó fölé, amit egy karral lehet állítani, így mindenki kényelmesen láthatja magát, az olyan nagyon  kéne. Zuhanykabin, és mosdó is, szóval igen szép pénzt elköltöttünk gondolatban. Apa nagyon nézegette a pezsegős kádakat, de mikor látta, hogy egymillión felül van az ára, azt mondta úgy se szeret fürödni, csak zuhanyozni. Van zuhanyzóban is levegőbefújós, de ha a vízszámlára akarjuk költeni az összes pénzünket, akkor olyan se kell, mert a fiú így is horribilis összeget elzuhanyozgat, hát ha még pezsegne is?


    Már megfőztem a csirkepörköltöt a csirkecombokból amit vettünk, durumbúzából készült spagettival.Én még küzdök a gyomorrontásommal, de a fijjjjuk, már ettek, fincsi volt, azt mondták. Muszáj volt megennem egy adag somlóit, hogy elmúljon az az utálatos érzés a gyomromból, de jött helyette egy újabb, mivel nem szeretem a csokit. Ez olyan csokiöntet, mint az ovis piskótán, nem lehet utánozni. Egyébként finom, csak a csoki utóízét nem csípem.


    Jó volt kicsit kiszabadulni úgy, hogy nem kellett szaladni haza, a fiú ha előtte jól meg van etetve, szinte észre se veszi ha pár órára egyedül van. Kutyusok viszont nagyon örültek nekünk, mikor hazaértünk. 


     


    Baumaxból átmentünk szembe a madarasba, Bevettem magam a halakhoz, mindent megnéztem. Végül apa vetetett velem afrikai harcsát, szeletelt pontyot, úgyhogy ma még halazok, megmosom, besózom, holnap rántom. Még sohasem ettem afrikai harcsát, azt se tudom, hogy ki lehet-e rántani. Klári te tudod?


    Vettem ruszlit, és kis adag halpástéromot, meg egy marinált halsalátát, nagyon finom, de már el is rontottam vele a gyomrom, mert olajos, és van benne valami fűszer, az a gyanúm, hogy pirított hagyma a nyers mellett, azt nem bírom egyes esetekben. Pl. anyukám krumplilevesében sem.


    Volt ott egy "Update" bolt, ott vettem szénhidrátszegény amerikai palacsinta port, szénhidrátszegény panírmorzsát, egy pizzát, valamint Grossinit, ami biztosan fűrészporból van, mert alig ment le a torkomon. De muszáj volt, mert ittam egy korty vizet, utána majd elájultam az éhségtől, de egy elég is volt belőle, felszívta az összes éhségemet. Nagy beruházást csináltam, vettem egy márvány bevonatú serpenyőt, apa már eleve le van róla tiltva, mert az összes teflonomat felkaristolta. Nem tudja felfogni, hogy még a sót se lehet benne kevergetni, mert az is karcol. Alig várom, hogy kipróbálhassam.


    Nimfapapagájunk énekel, mint a fene, ő is örül, hogy itthon vagyunk. Most egy villanyírógépet utánoz, mikor a kocsi megszalad. Ez már egy gyönyörű ének nála. 


    Sziasztok, szép estét, vigyázzatok magatokra és egymásra. Klári még 15.-éig van KFC kosár.


     


     

    előzmény:
    Tete (32186)
    2018-04-07  05:37
  15. 2018. Április 7. 05:3832187.

    a kávé meg lemaradt.

  16. 2018. Április 7. 05:3732186.

    Sziasztok. itt a kávé, remélem kicsalogat mindenkit a csigaházba lakókat is.


    Vagy fennforgás volt, vagy túl fáradt voltam, vagy éppen nem volt net. tegnap pl szinte egész nap akadozott.


    Szóval készen vagyunk, a fiam azt kérdezte, hogy az utolsó deszkát megköpködtétek? Mondtuk nem. Nevetett, hogy Ő bizony igen, annak idején. Nagy munkát nem tervezünk, a kertészkedés kimerül a fűnyírásban majd, illetve a nagyobb méretű balkonládába  teszek miniparadicsomot.


    Tegnap voltunk a Lehelen vettünk halat meg halbelsőséget. A páromnak lesz halleves, nekem meg rántott hal. Nem igényli a sűrű passzírozós halászlét, kockából főzünk és bele a mindenféle. Én frissen rántva eszem egy szeletet, a többit leecetezem, aztán rájárok míg tart. Már megfőztem a második kis sonkát is. Idén is nagyon jót sikerült venni, pedig sima bevásárlóközpontos, semmi extra. A levében megfőztem egy csomag babot, éjjelre kitettem hűlni, majd berakom dobozokba és a fagyra. Mi szoktunk venni kétcsontos husit. A Lehelen lehet úgy vásárolni a csirkeszárnyat, hogy csak a középső darabját kéred. Nagyon szeretjük rántva. Holnap kacsa lesz, de úgy gondoltam csak felet sütök meg, mert legjobb frissen, melegen. Majd a másik felét egy más alkalommal. Még van a fagyasztóban piros káposzta az lesz hozz. Az is lehet, hogy az "aprólékjából" készítek kacsás kását. Én szeretem a párom nincs oda érte, de majd neki főzök két szem krumplit.


    Tegnap délután még gyorsan kimostam a leteregetős rongyokat, amivel a deszkák le voltak takarva éjjelre, hogy ne párásodjanak. Kimostam a játszóruhákat. Ma reggel lehúzom az ágyneműt. A lakás szalad. Benn semmi nem lett csinálva. A kedvesem megy Anyósomhoz valaminek, én meg pöröghetek. Megúsztuk a kerítés projektet eső nélkül. Tegnap este viszont jött ronda fekete felhő, és elkezdett esni. A ruhák kinn, de azt mondtam nem érdekel, nem árt nekik. A húsvéti "gyönyörúséges" időben szerencsére nem voltak leszedve deszkák. Ma remélem szép napos idő lesz, mert visszahúznám az ágyneműt.


    Vera, hogy látod, hogy jön be a Mamának a "kollégium"?


    Kezdtek visszatérni a normális kerékvágásba?  Lassan rendeződnek a dolgok?


    Az árvácskáim gyönyörűek a balkonládában, megint úgy fogok járni, hogy sajnálom majd őket lecserélni, aztán meg kifutok a muskátlizásból. A nővérem már mindent teleültetett, de Ő áttelelteti a virágokat. Én meg nem szeretem amikor a sok dugvány meredezik a ládában, nekem úgy kell, ha van, akkor rögtön szép virágos legyen.

  17. 2018. Április 6. 19:2832185.

    Sziasztok!


    Hát nem tudom hová tűnt amit délben írtam, valószínű nem küldtem el.


    Kérdeztem ki hol van, biztosan kertészkedtek, nálunk nem sokat kell, mert van egy hátsó rész, annak Valami nagy ekével kéne nekimenni, vagy nem tudom mivel, mert apa odahajigálta a bodzaágakat, amit máshonnan levágott. Mondtam ennek nem lesz jó vége, le fog gyökeresedni. ÁÁÁÁ, honnan veszem én ezt. Most ott van a sűrű sötét bodzaerdő kezdeménye. Kihúzgálni már nem lehet. A kutyáknak van benne alagút, egyébként nem nagyon lehet benne közlekedni. Előtte pedig ott a füves rész, ami túl nagy apának fűnyírás szempontjából. És van egy nagyobb rész is ami le van betonozva, télen jó, és esős időben, a nyári forróságban viszont ontja a meleget a házba be.


    Krumplis tésztát főztem, kovászos uborkával. Nagyon fincsi.


    Legyetek jók, gyógyuljatok, sziasztok!

    előzmény:
    arirangarirang (32184)
    2018-04-05  20:52
  18. 2018. Április 5. 20:5232184.

    Én az utolsó adag húsoskáposztából csináltam a végére levest, de a fiú megette kenyérrel, olyasmi lett mint a korhely leves, csak ha jól tudom abban kolbász is van. Mindenesetre finom volt hígan is. 


    Nekem betett a húsvét, nem győzöm kúrálni magamat, pedig alig ettem valamit.


    De jó is, ha végez az ember egy munkával, hogy mi mikor végzünk, az a jövő kérdése. Ha apa egészséges lenne, már régen mindent megcsinált volna, de ez van.


    Sziasztok, legyetek jók, vagy rosszak, kinek hogy esik jól.


     

    előzmény:
    Tete (32183)
    2018-04-05  13:56
  19. 2018. Április 5. 13:5632183.

    Sziasztok, majd jövök. A hajrához közeledünk. Elég is volt. A klasszikusok hamarabb is abbahagyhatják. Becsületből nem. De egy darabig sem csiszológépet, sem festéket nem akarunk látni. 


    Vörös lencsét főztem, átmenet a leves és a főzelék között. Jó sűrű lett, kis sonkalé is tévedt bele.  

  20. 2018. Április 5. 13:4032182.

    Sziasztok!


    Hogy vagytok, ebben a ma beköszöntött tavaszban? Tudtam, hogy ez lesz. 3 napos tavasz. Tegnap még semmi, mára az összes minitulipán, nárcisz gólyahír, és az egyik vadszilvafa virágba borult, a bogarak még fel se ocsúdnak, hogy beporozzák, már el is virágzik minden.


    Tegnap egész nap, még este is, kerestük a mexicói tonhalsalátámat. Apa elemlámpával kereste a kocsiban. Ma az Aldi felé járt vett egyet.


    Akkor eszembe jutott, hogy mindig a kabátzsebembe teszem a blokkot, végigböngésztem,  és kiderült, hogy meg se vettük.Emlékszem válogattam a halak között, nézegettem a szénhidrát tartalmakat, vettem egy másik halat, ezt meg úgy látszik visszaraktam. Végre valami nem itt tűnik el nálunk. 


    Ma megettem, nagyon finom, csak korog a gyomrom, kenyeret nem ettem, egy idő után nagyon kezdem utálni a diétás graham kenyeret. Nem tudom mi lehet benne, szeletenként 2 gr. szénhidrát mellett, fűrészpor jó esetben. 


    Ezután locsolnom kell a terasznövényeket, pont mostanra mentek tönkre a tátikák, primulák, egész télen virítottak.


    Majd megyünk veszünk virágokat, az az állandóan virágzó ami tavaly volt bevált, csak kisnövésűt kell venni, mert az emeletes virágtartóban az mutat. Jó kertészkedést, eredményes gyógulást, sziasztok!


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (32181)
    2018-04-04  15:21
  21. 2018. Április 4. 15:2132181.

    Sziasztok Konyhalányok,


    Látom hogy milyen meleg van felétek,mi is tudnánk használni néhány plusz fokot.Itt nálunk csak 8-9 cm. hó esett/van,de kicsit északabbra 20-25 cm. körűl.Habár minden relativ,mert nem olyan szokatlan mint pl.'90-ben,amikor Május 10-én esett 15-20 cm.


    Péntek éjszakára pedig minusz 8-9 C-fok körűl lesz.


    Szerencsére Húsvét is csak egyszer van évente,mert ki akar ennyit zabálni.....

  22. 2018. Április 4. 09:5732180.

    Sziasztok!, Jó reggelt!


    Ahhoz mérten köszöntem, ahogy felébredtem. Klári azért téged nem előztelek meg, csak saját magamat. Tegnap nem fűtöttünk be, mivel alig voltunk itthon, este már igen hideg volt, reggel még hidegebb. Apa most befűtött, de aztán elmegy. Már kezd fújni a szél, az nekem és a fiúnak nem jó az allergia miatt. Hatalmasat és sokat szoktam prüszkölni, a gyerek pedig kissé nagyon tompa lesz, mivel ha előjön az asztmája kevesebb oxigén jut az agyába, ettől megkukul. 


    Apának van valami kedvenc sajtja, kicsit ementális, édeskés, én nem szeretem, csak a kocka /natur/ medvesajtot. Régebben a Metróban mindenféle különlegességeket lehet kapni, most is, de már meg se nézem, mert olyan drága.


    Sajtos tésztára trappista sajtot szoktam reszelni, más sajtot nem szeretek.


    Ma még valószínűleg nem főzök, aztán lehet ismét találgatni naponta a menüt.


    Remélem ma is jó idő lesz, mosni szeretnék. 


    Szép napot, sziasztok!

    előzmény:
    Tete (32179)
    2018-04-04  05:56
  23. 2018. Április 4. 05:5632179.

    Sziasztok, jó reggelt.


    Fél négy óta fenn vagyok. Mivel van egy saját szabály, hogy fél öt előtt nem kávézok, kivártam, aztán főztem.


    Azóta olvasok, a hócipőm tele van magammal. Tegnap jól haladtunk, ma folytköv.


    Délelőtt kis unokaszitterkedés, lehet ebédet is kell főznöm nekik, majd kiderül. Grízes tésztában gondolkodom.


    Remélem olyan jó idő lesz, mint tegnap volt. Nekem már olyan színem van, mint másnak augusztusban sem. Nyugodtan elmehetnék vajdánénak, ha értitek miről beszélek. Tegnap beszereztem egy méretes szálkát, pedig csak öt percig nem volt rajtam kesztyű. A menyem áskálta ki.


    Az Aldiban nagyon finom ementáli sajtot lehet kapni. Évek óta nem ettünk, de tegnap hozott a fiam. A gyerekek emlegetik "büdös" sajtnak. Pedig nem az, csak erősebb illata van. Imádják.

  24. 2018. Április 3. 21:1432178.

    Sziasztok!


    Nagyon későn ébredtem.  Valami hülyeséget álmodtam büdöskevirágokkal, amik majd felgyulladtak volna, ha elvirágoztak. Ezt tárgyaltam apával, és akkor berontott a Zizike a szobába, nagy ajtónyikorgatás közben. Majdnem 11 óra volt, és 9-kor el akartunk menni itthonról. Akkor még fürdés és hajmosás, etetés, elmúlt dél, hogy elmentünk. Aztán megint csak hiába mentünk, mert amit kinéztem munkalapot a konyhaszekrényre, naná, hogy nem volt olyan szélességben, mint nekünk kellett volna. Vittük a csempét, hogy ne üssenek el, rendkívül pipa vagyok. egy csomó időt elszúrtunk mire kiderült, hogy nincs abban a méretben.


    Utána letámadtuk az Aldit, és ott is eltotyorásztunk egy csomó időt, mivel magamnak kerestem kajákat, mert rendkívül magas a cukrom, minden terméken elolvastam az összetételt. Végül vettem valami sülthal konzervet, és tonhalat, mag avokádót. Azt nagyon szeretem. Semmit nem teszek hozzá sót se, csak egy kis fokhagymaport.. Azt vacsiztam, nagyon finom.


    Nálunk is van még káposzta, lehet, hogy az is megy a mélyhűtőbe.


    Kellett volna a koleszba szennyesláda, de nagyon drága, és roppant csicsás volt, azt nem vettem. A helyes kis rózsaszín pizsije amiben bement azóta se került elő, de fel fogom túratni az egész épületet, ha egy héten belül nem lesz meg. A hiszti változatlan. 


    A beteg gyógyuljon meg!


    Jó éjszakát mindenkinek, sziasztok!

    előzmény:
    Tete (32176)
    2018-04-03  10:12
  25. 2018. Április 3. 13:5232177.

    Sziasztok!


    Nálunk betegség, magas láz, várjuk /?/ az orvost.... jövök majd, most inkább csak aggódás van.

    előzmény:
    Tete (32175)
    2018-04-03  06:13

Címlap

top