Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. március 18. 13:1932076.

    Kislányok megalkottam a világ egyik legjobb kajáját. Mit nekünk flancos szarvasgomba, meg libamáj, meg kaviár stb.


    Spenót, hozzá újfajta paníros hús. Világbajnok. Tegnap láttam az Ízőrzőkben, hogy a panír az liszt, bele kevés pirospaprika, aztán tojás, aztán megint a paprikás liszt. Soha nem jutott volna eszembe így panírozni húst, holott halat szoktunk így sütni. Tarjaszelet volt, pedig azt én annyira nem is szeretem, de szép sovány volt, kiklopfoltam és tadaaaaaaaaaaaaaam.  Jó is volt, mert valami felsértette a száját belül, szerintem nem evett volna zsemlemorzsás panírral a húsból, mert panaszkodott, hogy fáj neki, ecsetelt, öblögetett. Eddig az sem jutott eszünkbe, hogy a spenóthoz rántott húst együnk. Igazi csemege így együtt. Bevallom én is belakmároztam belőle, már kopogott a szemem a reggeli két szelet aszpikos nyelv meg az egy paradicsom után. Ma már nem eszem max egy almát, de ezt nem lehetett kihagyni.


    Én is szoktam terveket készíteni a menüről. De már lazábban. Felírok pár kaját amit ennénk, aztán választok belőle. Most a gombás nyelvhez és társaihoz, feliratkozott a gulyásleves is.


    A sütésről leszoktam, a párom nem eszi, nekem meg nem hiányzik így sem, meg úgy sem. A gyerekeknek veszek Túró Rudit, Tejszeletet, Kinder Pinguit, mikor mit.


    Amikor a Skanzenban voltak, nagyon lestem a Híradóban a közvetítést, hátha meglátom a kicsi élénk színű kabátját, de aztán egy villanásra a fiú unokám volt látható. Mikor hazajöttek kérdeztem tőle. Mama tényleg mi voltunk, mert vettek kamerával.

  2. 2018. március 18. 11:0132075.

    Sziasztok, szép karácsonyt!


    Gyööööönyörű, hatalmas hó van. Roskadozik a tiszafánk, ma van az utolsó leértékelési nap a kisebbik svéd, vagy milyen áruházakban, ami J-vel kezdődik. Mindenképpen menni kell, mivel a fiúnak már csak fél paplanja van, hiába varrom, középen hosszában szakad, és most féláron lehet nagyon drága paplanokat venni, remélem még lesz belőle, mert még így sem a legolcsóbbat néztük ki. Az elszakadtból a kutyusoknak lesz fekvőhelyük fabrikálva, mert abból mindig kevés van, nem lehet tudni mikor hol tömörülnek.


    Úgy döntöttünk, hogy nekem veszünk újat, az enyém a gyereké lesz, mivel fél év kb. a lejárati ideje mindennek, ami ágy és ruhanemű, valamint használati eszköz akár egy villanykapcsoló, vagy zuhanyozó, vagy vízcsap, stb, amit rendszeresen használ. Egy ágyat is szeretnénk venni neki, de amit éveken keresztül árultak, azt most nem látom a készletükön. Ez az ágya, ami most a mamáé, fából van, a fiú alatt rettenetesen recseg, mert egyfolytában fészkelődik rajta. Egyszer már le is szakadt alatta, az nagyon mókás volt. Mindig nagy lendülettel rávetette magát a fotelra, az ágyra, biztosan egy filmben látta. Mondtuk neki, te, megjárod, a földön találod magad egyszer. Ráugrott az ágyára, aztán reccs. A rács amin a matrac van, megadta magát, ő meg ott pislogott, nem bírt kijönni. Azért bizonyos dolgokból tanul, mert azóta nem csinálja, persze új rácsot kellett venni, many, many!


    Végül tegnap káposztás tésztát csináltam, naná, hogy nem bírtam ki, hogy ne egyek, igaz csak borssal, pedig úgy szeretem, hogy bors-cukor. Vacsira maradék sülthúst ettem nyers uborkával, az aztán betette a kaput éjszakára. 


    Reggelre a fejem fájt és még mindig fáj, egy abroncs van rajta. Éjjel pedig fázott a fejem, de mivel a rendszeresített gyógysapkám apánál volt a szekrényben, csak szenvedtem. Mert ha átmegyek érte mindenki felébredt volna a villanykapcsolásra, az üvegajtók és a kutyák miatt. Azok aztán ha mozgás van elkezdenek szaladgálni hárman hatfelé. Mindig mondom olyanok vagytok, mint egy zsák bolha.


    Kiskuttytól szerdán újra vesznek vért, hogy mennyit javultak az értékei a gyógyszerek hatására. Most szerencse, hogy olyan kis bélzsák, mert egy kis husiban egyből lenyeli a gyogyót, nem kell a torkába nyomni.


    Reggelente még mindig kissé bánatos, mindig is ilyen volt, de ha kaját érez, akkor raplizik, kiabál, ugrál. Tegnap éhgyomorra mentek dokihoz, visszafelé a péknél vett apa kenyeret, ahogy megérezte a kutyi a friss kenyérillatot, már nem lehetett vele bírni. Egyébként szépen fekszik a pokróckáján, lehet vele kocsikázni, nem ugrál. Ezért nem is kell elmenni velük nekem, a többiek nem ilyen nyugisak. Biztosan közrejátszik, hogy ez a szegényke semmit sem lát árnyékon és fényen kívül. 


    Ha jutalomfalatkát kap azt is oda kell dugni az orra alá, mert nem veszi észre. Na de akkor egy pillanat alatt lenyeli, sokszor az ujjammal együtt.


    Állítólag megbeszéljük a kajáját is szerdán, nem tudom elképzelni mit lehet neki adni azon kívül amit most is eszik, bőr nélküli sovány pipi, és főtt zöldségek, kis tészta, vagy zabpehely. Az biztos, hogy a bogyós táp sem egészségesebb. 


    Nekem is csak ezt kéne ennem, akkor nem lennék beteg. Egész nap kibírom, eszembe se jut, hogy sokat egyek, de este, mikor már nem kéne, akkor aztán nem bírok magammal. 


    És már újból nem tudom mit főzzek ebédre, ez borzalom!


    Most reggeliztek, még nem lesznek egy darabig éhesek, de ez akkor is szörnyű, minden napra kitalálni. Volt egy nagyon aranyos szomszédnénink, aki előre megtervezte az étlapot egész hétre. És mi van, ha marad másnapra, azzal mit csinál? megeszem, mondta. Látszott is rajta rendesen. Nagyon szerettük, olyan volt mintha az anyukánk lett volna.


    Megyek, én is eszem valamit, aztán gondolkodom tovább. Elővettem egy darab lapickát, de az még nagyon fagyott.


    Szép napot, jó lapátolást,  sziasztok!  

    előzmény:
    Tete (32074)
    2018-03-18  05:53
  3. 2018. március 18. 05:5332074.

    Ma spenót készül még nem tudom, hogy  tükörtojással vagy valamilyen husival. Illetve kivettem oldalast, lesütöm, hogy felvágott helyett, legyen mire rájárni reggelire, vacsorára. A jövő héten  tervezek gombás nyelvet. Meg ki szeretném próbálni az almás fasírozottat. Tudom hús hússal, de ha egyszer szeresssssssssssssük!


    Holnap fület ráncigálunk.

  4. 2018. március 18. 05:4532073.

    Sziasztok, itt a fekete a nagy fehérségben. Jó reggelt.


    Kezekre, lábakra vigyázni, óvatosan nehogy elessetek.


    Vera ötletes a ketyere.

  5. 2018. március 17. 15:5832072.
  6. 2018. március 17. 15:5632071.
  7. 2018. március 17. 12:0432070.

    Jó ebédhez szól a nóta:


     


    https://www.youtube.com/watch?v=Kvv290qJucg

    előzmény:
    Tete (32069)
    2018-03-17  08:07
  8. 2018. március 17. 08:0732069.

    Sziasztok, jó reggelt

  9. 2018. március 16. 19:2132068.

    Sziasztok!


    Most kapcsoltam be, egész nap nem éreztem késztetést, rossz a kedvem.


    Egész éjjel kopogott a mama, apa azt mondta ne menjek be. Elaludtam volna kopogott. Ha én azt akarom jöjjenek be hozzám, nem 3-t, 4-t ütögetek, hanem addig nem hagyom abba amíg célt nem érek. Ráadásul csak akkorákat koppantgatott, ami apáig el se hallatszott. Reggel valamit hallottam, hogy amikor ő bemegy az otthonba, kérdezem apát mi volt ez, a mama mindig azzal fenyegetőzik egyébként, hogy bemegy az otthonba, vagy a kórházba, vagy az elfekvőbe, eddig apa mindig csitítgatta, most nem. És most mindenkinek rossz a kedve, nekem is, csak azt nem értem miért. Igyekeztem mindent megtenni még akkor is, mikor ott hagyja sorozatosan amit főzök és semmi se jó, amit csinálok. 


    Ma sülthúst sütöttem reggel 8-tól 1-ig, olyan lett, mint a vaj. Tegnap este elkészült a csirke vadas, kérdeztem mamát mit kér vadast vagy sülthúst rosseibnivel, persze, hogy a sülthúst választotta. Én meg hopp bekaptam a vadast, nekem nagyon ízlett, és így hogy nem volt hozzá tészta, még finomabb. 


    Holnapra megint valamit ki kell találni, ez megy a legnehezebben. Ki mit főz, főzött a pár nap alatt, mióta kihült a tűzhely? 


    Sziasztok, jóccakát!


     

    előzmény:
    mandula2 (32067)
    2018-03-16  18:40
  10. 2018. március 16. 18:4032067.

    Jó estét!


    Csak jelzem Klári, hogy most jutottam hozzá a reggeli kávéhoz. Kicsit kihűlt már, de... iható volt. /nem a Te hibád/


    Örülök Vera hogy jobban van a kutyus. Tudom milyen az, amikor aggódni kell az állatkáinkért.


    Mi a mi kis uszkárunkat már parvóval hoztuk el a "tenyésztőtől". Kókadozott, hányt...stb. Pár napig ez így ment, aztán mondtam Férjnek, hogy vigye el az állatorvoshoz, altassa el, mert ez így nem élet szegénynek. Még hányt ide-oda, én meg felmostam fertőtlenítővel mindent.


    Valahol megbújt egy picike kis keksz, aztán már csak azt látom, hogy a kutyus kezdi eszegetni. Mindent vissza! Sehova! Azt az örömöt! Meggyógyult /infúzió meg mindenféle/ és még velünk maradt tíz évig. Édes, okos, ragaszkodó, hűséges....stb.stb.stb...kutyus volt.


    Sajnos, több kutyusunkról /meg cicákról is/ már csak múlt időben beszélhetek.


    Megyek teríteni, még csak most fogunk vacsorázni, miután ma még alig ettünk valamit.


    Jó éjszakát.


     

    előzmény:
    Tete (32066)
    2018-03-16  06:49
  11. 2018. március 16. 06:4932066.

    Sziasztok, jó reggelt.

  12. 2018. március 15. 22:5132065.

    Sziasztok!


    Kutyuskának még tegnapelőtt este, mikor nagyon lázas volt és kapott injekciót a lázára, lement, kapott antibiót is, másnap mégis elvittük a magánklinikára, mert akkora gyógyszereket kellett volna beadni neki, mint egy nagy kabátgomb, és üres volt a gyomra, állandóan hányt. Ott aztán vettek vért sürgősséggel, infúziót gyógyszerekkel. Este már evett, ivott. Mára készen lett a vérkép, a máj és vese nem jó.  Ma is kapott sok sok infúziót gyógyszerekkel, holnap tablettát, és felírtak mindenféléket, holnapi kiváltásra. Szombaton vissza kell vinni. Most direkt nem vittük ki pisilni, mert azt kérdezték, hogy nem pirosat pisil-e, de kint nem látszik, hát nem piros volt, de túl sötét, viszont majdnem 2 napja nem pisilt, a második az már rendes színű volt.most újra 3x kap enni, keveset, de mindig követ, és már látszik, hogy jobban van, mert visszaköltözött a konyhába az őrhelyére. Ott vigyáz, nehogy ellopják a kajánkat.


    Klári eltulajdonítottam az ötletedet a vadassal. Volt nekem is maradék húsleves, tegnap osztoztunk rajta a kutyusokkal, és azt hittem már csak zöldség van benne, de volt másfél cs. comb is. Még sose ettem csirkevadast. Este fél tízkor, miután az esti cukigyógyszert beveszem, enni kell pár falatot, gondoltam kieszem a levesből a zöldséget. Nagy meglepetésre nagyon sok zöldség volt benne, és a húsok. Kihalásztam a gezemicét, tejföl, 1 kanálka teljes kiőrlésű tönkölyliszt, botmixer, még apáék nem feküdtek le, ezért zajonghattam. Összeforraltam, egy kiskanál ecet, kis fehérbors, még a főtt hagymát is beleturmixoltam, lehet, hogy attól lett annyira finom, bele a husi . Most meg van a mama holnapi ebédje is, majd főzök egy kis marék tésztát hozzá. Nekem még vadas ennyire nem esett jól, mint ez. Én is üresen ettem. Anyukám mindig zsömlegombócot csinált a vadashoz, de az nekem nem jó, pedig imádom. Csak akkor lett volna még finomabb, ha az is lett volna hozzá.


    Ma majdnem egész nap tömte apa a kályhát, és mindenki elolvad, 5 előtt tett rá utoljára, de nagyon meleg van még mindig.


    Reggel ébredésnél fájt a szívem, le volt zsibbadva a bal karom. Kiderült, hogy alacsony a vérnyomásom, egész délelőtt lézengtem, de csináltam a dolgom, csak rosszul éreztem magam. Nem volt nagy főzés, hagymás rizs, virslivel, magamnak sütöttem 1 nagy édeskrumplit. Aztán lefeküdtem apa utasítására, mert olyan fehér voltam, mint akit frissen meszeltek. Aludtam egy keveset, a telefonom lemerült, így nem szólt, hogy vegyem be a gyógyszert, de eszembe jutott magamtól, bebebee.. Aztán egyszer csak már nem voltam rosszul.


    Délelőtti program: mostam, 2x teregettem, először a teraszra, aztán meggondoltam és behoztam. Főztem, többszöri felmosás, fenyőtüske és homok gyűjtése a lakásban. Lassan homokozót nyithatok.


    Olyan aranyos a középső kutyusom, ő apánál alszik, csak a kis beteg, és a fővezér van velem , idejött megnézte, megszaglászta a kis beteget, látta rendben van, és kiment. Ő szokta az udvaron is vezetgetni, mivel nem lát.


    Jóccakát mindenkinek, sziasztok!

    előzmény:
    mandula2 (32064)
    2018-03-15  21:20
  13. 2018. március 15. 21:2032064.

    Visszajöttem még!


    Jááááááááááááááááááááááááááj! Amit akartam írni, azt most mégsem! A Facéról van szó, de annyit nem érdemel, hogy kétszer leírjam a nevüket. Banda!!!! Mondhatnám úgy is, hogy ALJAS BANDA!!!!!


    Vera hogy van a kutyus?

    előzmény:
    mandula2 (32063)
    2018-03-15  18:30
  14. 2018. március 15. 18:3032063.

    Szervusztok, jó estét!


    Szép volt, felemelő volt a mai ünnep.


    Mindenkinek a legjobbakat.


    /a képet nem engedi feltölteni....bravó/

  15. 2018. március 15. 12:2232062.

    Készül a kacsacomb (hogy főzzünk is, mert valaki hiányolta) a vadas alatt most kapcsoltam le. Így felhasználásra került a húsleves, belőle a  zőccccség meg a maradék főtt hús is. Imádom a vadast krumplifánkkal, de az most mellőzve lesz, mint  más köret is. Főzeléknek fogom enni, minden nélkül. Egy teáskanálnyi liszt van a habarásban az belefér. A reggeli 1 szelet párizsi+fél paradicsom "felzabálása" után alig várom a finom ebédet.


    Aprajafalva Szentendrére ment a Skanzenba,  sajnos petymereg az eső, de fel vannak öltözve, remélem azért jól érzik magukat. Sokan mentek több család, sok gyerek.


    Mi rájöttünk, hogy egy szál kokárdánk nincs, aztán meg arra, hogy nem tervezünk semmi menőkét, így nem is érdekes. Jó kis tavaszi frizurám van a téli lobonc helyett, ami inkább a hosszára vonatkozott, mint a sűrűségére.


    Reggel szex is volt. Harkályasszonyság és Harkályuraság tavaszi huncutkodását néztem az ablakon keresztül. Ebből a távolságból úgy tűnt beteljesült a szerelem. Harkályasszonyság (szerintem) álmodozva, az események megrendítő hatása alatt rendezgette a tollait, de Harkályuraság a történet után egy másodperccel le is lépett. No komment.

  16. 2018. március 15. 07:1932061.

    Kokárdás szép ünnepet kívánok.


    Itt a kávé,   én megelégszem az illatával, de Ti kortyoljátok bátran.

  17. 2018. március 14. 17:3232060.

    Sziasztok!


    Állítólag hétvégén megint Szibéria lesz. Már most nagyon fúj a szél, pedig már elcsomagoltam a csizmámat.


    A fodrásznál ültömben ért a hír, a férjem szerzett a mamának helyet itt a közelben, még húsvét előtt be lehet költözni. Most nem tudom hogy hogyan érzek, mikor meghallottam szomorú lettem, mert beleképzeltem magam a helyébe, de aztán a férjem helyzetébe is, és úgy döntöttem nem szomorkodom, nekem a legfőbb apa egészsége.Tegnap is olyan szörnyen kifáradt, pedig nem gyalogoltunk, hogy estére megint elment a hangja, alig mászott, de anyósom még akkor sem hagyta békén, folyton szólongatta.


    Reggel hatalmas , vérfagyasztó bőgés volt, mert álmodott megint valamit, ebédnél pedig azért sírt, de ez nem jó szó nála, mert a sírás az kis csöndes, ő meg nem csöndes, hogy a választások után elveszik az ő nyugdíját. Hogy miért csak az övét nem tudom és azt se, hogy honnan veszi, mert nem beszélünk semmi politikáról TV-t nem néz, nagy ritkán elkéri a rádiót, de már 1 hónapja kb. nem is rádiózott. Persze apa megint kiborult, hogy miért kell mindig ezt a sírós hangulatot csinálni, mert hiába van 2 fülünk, mégse jön ki a másikon, ha az egyiken bement, aztán előbb-utóbb robbanni fog a fejünk.


    Kiskutyus még mindig nagyon rosszul van, ma kapott infúziót benne hányáscsillapítót, antibiotikumot. Már nem lázas, de felmerült a gyanu, hogy esetleg a mája beteg. Bennem meg az is felmerült, hogy esetleg a mamánál leeshetett valami gyógyszer és azt ette meg, mert állandóan porszívózik a pinduri orrával. Nagyon elesett szegény, mióta hazahozta apa, még meg se mozdult, ugyanúgy fekszik. 


    Nálunk is gyógyhúsleves volt, de piciny kutya nem evett, pedig azért főztem, hogy hátha eszik valamit. 


    Sziasztok, legyetek egészségesek!


     


     


     

    előzmény:
    Tete (32059)
    2018-03-14  12:44
  18. 2018. március 14. 12:4432059.

    Sziasztok, ez most déli kávé de látom a reggeli megint nem hiányzott senkinek.


    Elkészült a milánói, (meg sem kóstoltam, csak a maszmókot egyszer). Miért nincs vállveregetős smile? Ma is húsleveseztem, itt a jó példa, hogy mennyire akarok gyógyulni. Délelőtt megint olyan remegés volt rajtam, mint tegnap. Lehet a kávétól, de eddig nem volt bajom. Aztán a nővérem hasonló panaszról számolt be, így ráfogtuk az időjárásra és nem foglalkozunk vele.


    Most ebédeltünk, kis pihi, aztán kiülünk napozni. A dolog meg ráér, mert Patópálné vagyok.


    Azért délelőtt szorgoskodtunk kicsit.


     eltűntek, napok óta nem jönnek, gondolom sorban állnak CSOK-ot intézni a "fészekrakáshoz".


    Holnap kacsacombot sütök a páromnak, magamnak meg a húsleves maradékaiból vadast.


    Természetesen "valahogy" került haza egy karfiol, így valamikor karfiol leves is lesz, meg Dubarry. Nagyon nem tervezek, mert most minden jellemző ránk, csak az evészet nem.

  19. 2018. március 13. 20:5732058.

    Sziasztok!


    Most kezdem lassan összeszámolni azt a bizonyos három a magyar igazságot + a ráadás a kiskutyámnak 40, 4 fokos láza van. Félő, hogy rámegy a torokgyulladás a tüdejére. Most elvittük egy másik orvoshoz, mert amióta a dokink csak műt, és mindenféle alorvosai gyógyítanak, semmi sem olyan, mint régen. Itt is van a közelünkben egy doki, jártunk hozzá is régen, aztán a kis máltainkkal az operálóshoz mentünk, és nála maradtunk, de így hogy ő nem vizsgál, már nincs értelme. 


    Nem lehet tudni mitől fázott meg, mikor naponta többször vizet cserélek nekik, mindig egy kis melegvizet is öntök hozzá, nagyon hideg viz jön most a csapból. Ez a kutyus a vak, tehát kint sincs sokáig, mindig kint vagyunk vele. Kozmetikában sem voltunk vele mostanában, szóval felfoghatatlan. Mikor meghallottam mennyi a láza, kiment az erő a lábamból, annyira sajnálom szegényt. A kutyamentő hölgynek most pusztult el 2 kutyája pár hét alatt, az egyiknek májbaja volt régóta, és most Cusing-kórt kapott, a másiknak meg a szíve.Szegényke  az félvak volt, ki kellett venni az egyik szemét. Ezek a kutyusok mind kis szerencsétlen betegek, a mentéssel nem mindig sikerül minden betegségből kigyógyulniuk, de legalább amíg élnek megismerik a jó életet, emberi szeretetet. 


    Nagyon szomorúak vagyunk miatta, nagyon remélem sikerül meggyógyítani és nem megy a tüdejére.


    Most talán jobban van egy picikét a lázcsillapító injekciótól. Holnaptól tablettát kell szednie, de hatalmasakat, szét kell majd törnöm, és apránként, viszont nem eszik, hát nem tudom . Lehet, hogy elvisszük a Róbert Károly körútra, mert ünnep alatt csak ott van ügyelet.


    Ma voltunk a Media Marktban, szagelszívót nézni, ki volt téve egy csomó robotporszívó, most aztán jól megtapogattam. Az egyiken volt egy kis kék rongyiféle, de azt mondta az eladó, hogy abba nem lehet vizet tölteni, csak azt nem értem minek volt rajta az. Volt egy csak felmosó robot, Samsung, egy nagy rongyot lehetett belecsippenteni, de csak a dobozon láttam, nem bontottuk fel. Azokat a klasszakat, amiket a neten találtam, nem is árulják. Ezek után még voltunk a madarasban, ott is volt 2 féle, egy szép rózsaszín, de egyik se volt felmosós. Pedig most porszívó híján vagyok, mióta apa a kézi porszívó fele belsejét kidobta. Interneten lehetett megrendelni, de semmi visszaigazolás nem jött rá. 


    Pusszancs mindenkinek, sziasztok.

    előzmény:
    Tete (32054)
    2018-03-13  16:49
  20. 2018. március 13. 20:0532057.

    Ne mérgelődj, megtették amit megtehettek mi meg élvezzük...........


    Azt is elcs...ték ami még régebben jó volt, most hátradőlhetnek, "ez jó mulatság férfimunka volt".


    Jobb már nem lesz,  és majd leshetjük mikor jön a következő szépészeti beavatkozás, természetesen a mi érdekünkben. Itt nálunk a net is akadozik, úúúúúútálom.


    Pár napig nem főztünk kávét, aztán meg főztünk, kiderült nem kellett volna. A mostani helyzetben inkább hanyagoljuk, de majd ide azért hozom. Majd élvezkedek az illatával. Várom, hogy mikor szokja meg a szervezetem az új étkezési trendet. Nem voltunk soha nagyétkűek, de amennyit mostanában eszünk az vicc. Mondjuk én direkt, a párom az étvágytalanság miatt. Tudjátok milyen az amikor valaki csont és bőrből fogy? Komolyan mondom minden dekát ami esetleg rólam lemegy (?) valahogy rátapasztanám. Én éhezem, Ő kínlódik, ha enni kell, mert azt mondja nem megy. Jáááááj! Már neki is kértünk "éhesítőt", de még nem látom az eredményét. De legalább vállvetve harcolunk a problémákkal. Na, majd megoldódik minden. Vagy így vagy úgy. Majd igyekszünk.


    Az autónkat szerelőhöz kellett vinni, nem kevés összegbe fájt.


    Élveztük a napocskát, kiültünk a padra, mint a tavaszi szédelgős legyek és csak hagytuk, hogy átjárjon a fény a meleg. A gyerekek hancúroztak, fociztak. Milyen jó is míg gyerek az ember. Nincs gondja-baja.


    Tegnap sokat mostam, minden megszáradt, csodás illata volt a ruháknak. 


    Jó éjszakát, szépálmosat.


    Holnapra Aprajafalvának milánóit csinálok, este fodrászhoz megyek. Emberi formát vágatok.


     

    előzmény:
    mandula2 (32055)
    2018-03-13  17:51
  21. 2018. március 13. 19:2532056.

    Azt hittem "főztök"!

  22. 2018. március 13. 17:5132055.

    Sziasztok!


    Annyira elegem van ebből a szemét nlc-ből. Percenként a képembe tolja hogy megszakadt a kapcsolat, blablablablabla.....Nem lépek ki!!!! Csináljátok már meg ezt a szerencsétlenséget! Mi ez a ráncfelvarrás??? Mióta már?


    Kaptatok azóta, felvettétek azóta a fizetéseteket????? Van bőr a pofátokon????? A "megrendelőnek" ennyire lefeküdni már szégyen!!!! Ááááá, csak felhúzom magam.


    Klári a kávédat úgy vettük, hogy hoztad és megittuk, finom volt.


    A bajok mindenhol lassan felhígulnak, remélem meg is oldódnak.


    Jön a tavasz visszavonhatatlanul, még akkor is, ha hétvégén hózáporral fenyegetnek. Sajnos az ízületeket nem lehet becsapni, azok begyulladnak, meg egyéb galibát csinálnak.


    Hív, vár a kert, de ami nem megy... azt nem erőltetjük - egyelőre -.


    Klári a gödörből való kikapaszkodás első lépése a húsleves volt. Gratulálok és egészségetekre!!

  23. 2018. március 13. 16:4932054.

    Sziasztok.


    Reggel lefőztem a kávét, de nethiány miatt nem tudtam elküldeni. Látom, nem is lett volna vevő rá.


    Kimicsinál?


    Végre főztem gyógyítós húslevest, mindenki evett, mindenkire rá is fér.

  24. 2018. március 12. 12:2632053.

    Sziasztok!


    Végre írtál pár sort, nálunk is zajlik, ilyenekre mondják, hogy a baj csőstől jön, meg három a magyar igazság, egy a ráadás, más nem jut eszembe. Mint mikor sorra romlanak el a háztartási gépek. És a párod még mindig izgul a vérnyomás mérésnél?  Otthon is sok? Habár amit írtál az nem sok, nekem állandóan annyi és örülök, ha csak annyi, igaz én nem vezetek mikor vezettem 200 is lehetett közben a nagy koncentrálástól. Sokszor úgy szédültem ki a kocsiból.


    Akkora szél van, hogy anyósomtól áthordott mindenfélével gyarapított lomok a teraszról kezdtek elszállni, élükön a 1,5 méteres Jézus festmény, ami leverte az 50 kilós eternit virágládát tele földdel, ezt még az eddigi orkánoknak sem sikerült soha még egy centivel sem arrébb tolni, a kocsi éppen megúszta, nem elég hogy nem megy, még álló helyzetben össze is törjön? Most is valami doboz lecsörömpölt az ablakpárkányról. Kint tartottuk télen a madár eleségét benne, hogy fagyjanak meg a molyok, pár azért túlélte.


    Most milyen időt tol maga előtt a szél, meleget, vagy újra hideg lesz? Napok óta csak lézengünk mint az őszi legyek.


    Ma csomagdömping volt hajnalban, nem sikerült felöltöznöm a hálóingből, mentegetőztem, hogy épp most készültem a fürdőbe.


    Vettem feltölthető teleszkópos forgókefét, mert a zuhanyozóba be kell mászni térden állva, és igencsak terhes ez már mindnyájunknak, a főkoszoló mester, a fiú, meg semmire sem alkalmas, és nem is akar csinálni semmit. Ha véletlenül mégis csinál, akkor napokig dicsérgetni kell.


    Apa vett nekem székpárnát, ami gerinckímélő, egyet fizet kettőt kap. Első nap nem nagyon szerettem, de kitartottam, és másnapra mintha mindig is ezen ültem volna, a gerincem tényleg nem fáj, az alsó 3 csigolya fájt mindig. Legalább már ülni tudok a számítógép előtt. Pedig olyan keménynek tűnik a párna, és mégis jó. Ezen felbuzdulva tegnap du. háromtól marathoni filmnézést rendeztem hajnali negyed ötig, na azért a végére már kezdett elegem lenni az üldögélésből, de olyan kis itt ott pityergetős filmecskét láttam, nem akartam abbahagyni, mert a főszereplő ifjú ember is nagyon aranyoska volt. A történet egy mese, egy eredetmondán alapuló kitaláció, mostanában én sem kívánom a fajsúlyosabb filmeket. 



    Aztán már tényleg éppen a fürdő ajtóban voltam, mikor telefonáltak, hogy hozták a mama gurulós fürdetőszékét, amivel kitoljuk majd estére a fürdőszobába. Elég nagy kerekei vannak ahogy néztem, a küszöbökön talán át tudjuk tolni, nem úgy, mint az irodai székkel. Van az ülésén egy popómosásra kialakított nyílás is.


    Ha már végre el tudnánk jutni a zuhanykabinoshoz Kőbányára, mert interneten ezt látatlanban még én sem veszem meg. Kinéztem egy nyíló ajtós 100x 120 cm-s kabint, persze nagyon drága, azért is kell odamenni, hátha van olcsóbb is a helyszínen. Még egyszer biztosan nem veszünk tolóajtósat, mert nagyon nehéz tisztán tartani ahol egymáson parkolnak az ajtók. És a Rontom-bontom Tóbiás már több ízben letépte az ajtót a helyéről, most már egy atombiztosat kell venni. Úgy gondolom nem akarok már egyáltalán felújításokba belemenni, ha 100 évig élünk se, max még lakásfestés, ami ezzel a festővel móka és kacagás, eltolja a bútorokat, letakarja, még fel is mos maga után, olyan játszi könnyedséggel, ami nekem 2 nap lenne, ő 1 óra alatt megcsinálja.


    Ha egyenlőre egyben nem is fér be a mama a mostani zuhanyozóba, megpróbáljuk egyszer elölről majd hátulról, hogy mindenhol érje bő víz, és leginkább a fejét kell megmosni, haját levágni. Na majd délután, jól befűtünk, beöltözök fürdőruhára én is, és együtt megyünk tusolni, de előbb össze kell rakni még a széket, azt nem vállaltam, mert mikor húztuk ki a fiúval a dobozból, kicsit megártott a derekamnak. Ha nem lenne 6 kg. már régen összeraktam volna. Az is lehet, hogy csak szét kell hajtani, mert olyasmit írtak, hogy 2 szárnyascsavar lazításával összecsukható. Biztos is, hogy így lesz. 


    Tegnap rántott csirkemáj volt ebédre rizzsel, nekem pedig nyers zöldségekkel. 


    Klári teljesen nem szabad elhagyni a szénhidrátot, mert megbolydul az agyad, annak kell azt mondják a cukor, de inkább a szénhidrát. Mikor 2 évig nyers zöldeket ettem, és főtt húsokat, akkor is megettem minden nap 1 db. pizzás csigát, mégis nagyon szerencsétlennek éreztem magam, és hisztisnek. A cukordiétához is 160 gr. szénhidrát van beütemezve, tegnap kikerestem egy táblázatot, bejelöltem miket szoktam enni, és számolom ki, hogy egy adag hány gr. szénhidrát. Eddig nem méricskéltem, megpróbáltam mindenféle pótételeket, de nem bírja a gyomrom, most majd más alapokra helyezem a diétát. 


    Anyós megint hivogatja a férjemet, megyek megnézem mit akar. 


    Sziasztok, vigyázzatok magatokra!


     

    előzmény:
    Tete (32051)
    2018-03-11  18:58
  25. 2018. március 12. 06:5732052.

    Mi mostanában nem nagyon főzünk, de ide hoztam. 


    Sziasztok, jó reggelt. Kukálós nap van, akit érint. Én már kivittem a szelektívvel együtt, csodás eső utáni tavaszillat van.


    A hét csak három munkanapból áll, hurrráááááááááááá!


    Nem mintha nem lenne mindegy, de Aprajafalva miatt örülök neki, hogy nekik szünet van.


    Úgy ébredtem, hogy gyógyítós húúúúúúslevest ennék, mégpedig marhahúsból, lábszárból. Hogy ne legyen zsíros, de ütős legyen. Majd holnap, mert a hétfő az hentesünnep.


    Esszük a sok vitamint, én letettem cukorról, kenyérről, tésztáról, minimálisnál is kevesebb zsiradékot használok. A krumpliról még nem sikerült, mert azt túlságosan szeretem, igaz zsírban vagy olajban sült, már ezer éve nem volt. De a krumplipüré maradt a BŰN, mindenről nem lehet egyszerre leszokni.


    Légyszi gyertek, nem szeretném, hogy ez a kis társaság is felbomoljon, mert sokat jelentetek nekem.


    Kimicsinál?

Címlap

top