Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. március 5. 20:0332026.

    Valamire emlékszem egy kollegám reszelte a fekete retket, összekeverte mézzel, és teaszűrőbe tette, ami reggelig kicsöpögött belőle azt itta, de nem hallottam, hogy nagyon jó volt neki utána, vagy csak nem emlékszem.


    Én nem mertem megkísérelni, igaz túl sokat sem gondolkodtam az első görcs után, az annyira borzalmas volt, aztán néha így is elkap.

    előzmény:
    Tete (32025)
    2018-03-05  19:44
  2. 2018. március 5. 19:4432025.

    Az nem köhögésre jó?

    előzmény:
    Sheriff-2 (32024)
    2018-03-05  16:21
  3. 2018. március 5. 16:2132024.

    Az un. természetes gyógymódnak azt hallottam hogy a fekete retek segíthet,mézzel vagy nélküle.

    előzmény:
    Tete (32023)
    2018-03-05  14:50
  4. 2018. március 5. 14:5032023.

    Epekő a lelkem. Most diétázom ezerrel, hátha meggondolja magát és nem csinál galibát.


    Mandula a doki nem sokáig lesz, mert "kinevezték" valahová. Addig kell kibírni. A régi háziorvosunk egy tündér volt, a többi akihez lehetne menni szintén fabatkát sem ér. Nem tudom mi lesz ennek a vége, de nagyon tartok tőle. Most januártól szigorították meg a jogsit, pláne a hivatásost. Az lesz a jó, ha majd munkanélküli lesz, mert feltételezem nem fogják a végtelenségig fizetni a járulékokat, úgy, hogy egy napot sem dolgozik. Még 1 és egy negyed éve lenne a munkában. Szerintem én meg az idegeskedéstől vagyok  oda. Na ennyi a sirám. Most valahogy cserben hagyott a pozitív életszemléletem.

    előzmény:
    Sheriff-2 (32021)
    2018-03-05  14:19
  5. 2018. március 5. 14:4532022.

    Sziasztok!


    Éppen lerendeztem mindenkit, voltam itt a környéken, de mióta  lett belőlem pénteken, nagyon fáradt vagyok, még fáradtabb, mint eddig valaha is. Az se tett jót akkor este, hogy elfelejtettem bevenni a gyógyszereket. Mama nagyon nyamvadtul van, bementem, beszélek hozzá, rám se bagózik, csak mikor ki akartam hozni a brokkolis rakott krumplit, akkor szólalt fel, hogy azt ő még megeszi. Ismervén őt, egy pogácsát ketté vágtam, egyiket egy kis kávéscsésze tányérján, a másikat a hús mellett vittem be. Apa meg már nagyon sietett, és meg se kérdezte tőle, hogy kéri-e még a másik felét a krumplinak. 


    Ha szeretitek a brokkolit, nagyon ajánlom, hogy próbáljátok ki, csak magában is nagyon finom, az egyik lényege a brokkoli vagy karfiol, a másik a jó vajas besamel mártás. és a főtt krumpli. 


    Olvastam, hogy a magyaros rakottkrumplira is tesznek besamelt egyesek. azt szerintem tejföllel kell csinálni, mert a vajtól már nem is magyaros. 


    Klári próbáljál meg borsmenta teát inni, több dologra is jó , epére, felfúvódásra, megfázásta, így hirtelen ennyi jut eszembe. és én dipankrint szoktam bekapni, ha fáj, lehet kettesével, emésztésserkentő. A patikában biztosan adnak jó tippeket, az actimelt nem ismerem.


    Akkor szokott epegörcs lenni, ha a kő elzárja az epevezetékbe vezető utat, figyelni kell nehogy sárgaság legyen belőle. Anyukám besárgult, olyan sárga lett a szeme fehérje, mintha festették volna, akkor aztán sipirc a kórházba, délelőtt ott volt nála az orvos, pár óra múlva mentem és én vettem észre hogy sárga. Sárga volt a leányom is mikor megszületett, úgyhogy nagyon orientálódunk kelet felé.


    Koplalni nem jó, kell enni kis főtt krumplit, üres teával, hogy lemenjen. Sajnos mútét után sem lesz sokkal jobb, most már másképpen műtenek, mint engem, engem szinte félbevágtak, most ki lukakon megoldják. Én azért nem tudok a hasamtól lefogyni, mert 3 vágás van rajta, hosszában, keresztben, még a vakbélműtétem helye a legdiszkrétebb. Azt hiszem muszáj lefeküdnöm, állítólag, illetve már lehet érezni is, hogy jobb az idő, akkor nekiállunk a fiúval a sétálásnak, rá is ráfér, ő még kevesebbet mozog mint én, mégis jobban bírja, hiába, az évek. 


    Sziasztok, gyógyulást mindenkinek!aki rászorul, többieknek amit szeretnének, persze mindenkinek azt is.


     

    előzmény:
    Tete (32019)
    2018-03-05  08:02
  6. 2018. március 5. 14:1932021.

    Gondolom hogy ha szép nagy,akkor lent van,nem a vesékben.

    előzmény:
    Tete (32019)
    2018-03-05  08:02
  7. 2018. március 5. 13:5932020.

    Sziasztok,


    Szerintem akkor az a kő kevesebbet ér mint akármelyik patakkő.

    előzmény:
    Tete (32019)
    2018-03-05  08:02
  8. 2018. március 5. 08:0232019.

    Sziasztok, jó reggelt.


    Nem szoktam panaszkodni, de most nem vagyok jól. Azt hiszem az epém fáj. Vera tényleg igaz, a vállam is sajog. Még az sem esik jól, ha nagyobb levegőt veszek. Éjszaka üldögéltem néhány órát az ágy szélén. Remélem egy kis koplalással helyre jön. Gondoltam ma iszom kaja helyett három Actimelt, reggel, délben, este. Hátha jót csinálok magamnak vele. Mielőtt pár éve műtöttek, is azon éltem. Tudom, hogy van szép nagy kövem, de eddig csendben volt.


    Joe, ez a kő nem bársonydobozban érkezett, ezt magamnak csináltam és nem vagyok rá kíváncsi.

  9. 2018. március 4. 22:4332018.

    Jó estét!


    KedvesfőfőfőJoe köszönöm a kávét, de még csak most jutottam hozzá hogy megigyam. Egy kissé kihűlt, de így is finom.


    Zsóka, MIJAZHOGY!!


    Klári, nem lehet nálatok orvost választani, ill. váltani?


    Nálunk is az van, hogy az egyik orvoshoz várnak ketten, a másikhoz harmincketten.


    Ha elvállalna egy másik h.o. akkor kérjétek át magatokat ahhoz.


    Nálunk még mindig akkora a hó a kertben is, meg az úton is, hogy csúszkálnak az autók, mert a hó alatt jég van.


    Ez egy hidegebb helye a világnak!

    előzmény:
    manocska42 (32013)
    2018-03-03  17:22
  10. 2018. március 4. 17:4332017.

    Sziasztok! Jó hirem van, akit már nagyon vártatok, elhoztam Nektek!

    előzmény:
    Tete (32016)
    2018-03-04  10:50
  11. 2018. március 4. 10:5032016.

    Jó reggelt, azaz napot.


    Megfőztem én a kávét kiskezitcsókolom, de nem volt net így a postázás elmaradt. Most itt állok egy csomó lefőtt kávéval, lehet újra kellene hasznosítani és Tiramiskát csinálni. Nem azért mert szeressssük, hanem hogy, ne menjen kárba sok kávé.


    Kacsacomb-krumpli-lila káposzta a menü. Majd 5 körül, mert most reggeliztünk.


    Unokákat elcsábítottam szaftos nokedlire, a kislány eszik husit is, de a fiú csak a nokedlit pörköltszafttal.


    Ma úgy döntöttem pihenőnap van.


     

  12. 2018. március 4. 07:4332015.

    Jó reggelt!


     Most mondjam azt, hogy én megmondtam? Hiába voltak a sapik, kalpagok odakészítve a bejárati ajtó mellé, itt maradtak. A lányom már be volt zizülve mire ideértek, aztán elviharzott a cuccok mellett. Most pár embernek fázni fog a feje jövő télig.


    Egyébként ha nincs bajunk csinálunk magunknak. Este rám lett bízva, hogy éjjelre zárjam el a fűtést, persze úgy 8-kor már úgy aludtam, mint a tej, éjfélkor ébredtem, akkor kibotorkáltam, elzártam, aztán még az ágy mellett állva aludtam tovább, és naná, hogy az esti gyógyszereket nem vettem be. Fél hatkor felébredtem valami kellemetlen álomból, hogy rosszul vagyok. Egyből eszembe jutott a gyógyszer, de már a reggeli adagot vettem be, az kicsit más mint az esti. Persze a vérnyomásom 170, a cukrom meglepően alacsony ahhoz képest, hogy mennyit ettem tegnap, és miket, igaz ettem egy zacskó szecskázott salátát, amit a spárból hozott apa, lehet, hogy az jót tett. Rá volt valami ilyesmi írva, hogy a bátrak eledele. Kibontom, őrületesen erőspaprika illat jött belőle, na gondoltam ezért kell a bátorság, mert erős, ahhoz képest semmi sem volt erős, csak gondolom a kaliforniai paprika illata lehetett. Megettem 1 rántott csirkeszárnnyal, és 1 francia krumplipogival, apa megint hozott a spárból, megkóstoltattam vele is, de nem ugrált örömében, úgyhogy talán nem lesz mégsem az étlapon nálunk. A fiú mindent szeret, majd magunknak csinálok, most jól megvizsgáltam, hogy mi van benne, de rákerestem a receptre, mondhatom hogy pont ilyen nincs, de össze lehet képzelni  a recepteket.


    Főtt krumplikarikák, brokkolidarabok, vajjal készült besamellel leöntve, a tetején is krumplikarikák, gondolom a besamel, vagy valami tejföl a teteje. Ez kerek pogácsákká szaggatva, de ha az ember a tepsiben süti, inkább négyszögletesek lesznek. Finom, nem száraz, ezt a lányocskám is eheti, ha anyája készíti.


    Mindjárt nekiállok főzni, sült oldalas lesz, remélhetőleg marad belőle holnapra is, mama káposztás tésztát enne, neki apa hozott, de tegnap már nem kérte, így ma azt fog ebédelni. lehet, hogy csinálok az oldalasból még kócoltat is, mert elég sok a husi.Természetesen fáj a fejem, fáj a szívem, ma az elektromos kuktáé lesz a főszerep azt hiszem, hogy ne kelljen mellette állni.


    Szép napot mindenkinek, sziasztok.

    előzmény:
    manocska42 (32012)
    2018-03-03  16:04
  13. 2018. március 4. 05:3732014.

    Jó reggelt kivánok.


    A kávé a kávéfőző naccccccccsssssssságának előbb készűlt,hogy ne legyen túúúúúl forró.


    A többi kivánatra bármilyen.


                      I love you, I miss you - YouTube

  14. 2018. március 3. 17:2232013.

    Mandula még mindig szereted?


     

    előzmény:
    mandula2 (32001)
    2018-03-02  21:11
  15. 2018. március 3. 16:0432012.

    Feszültség oldásra hoztan, olvasom a bejegyzéseteket, hát bizony elég sok a baj Kislányok!

    előzmény:
    arirangarirang (32011)
    2018-03-03  15:12
  16. 2018. március 3. 15:1232011.

    Na most megüt a guta. Megírtam reggel egy nagyon hosszút, és egyszerűen eltűnt. A géphez sem értem akkor.


    Gondolván a tegnapi éhenhalásomra ma már én is 3x ettem, úgy néz ki nem megyünk sehová, mert a lányomék mindenféle külön elfoglaltságot csináltak nekünk, most is rájuk várok. Apa nem bírta tovább, elment.


    Mamánk nagyon rosszul van, nem is hiszem, hogy itthon hagyjuk egyedül, ami baj, mert sok minden intézni való összegyűlt, már délelőtt kellett volna, arról meg lecsúsztunk a gyerekek miatt.


    A tegnapi hóemberré válásom alkalmával valószínű, hogy kifagyott a szemgolyó, is, mert időnként hatalmasat beleszúr. A lányomék összeszedték a mama nem használatos ruháit, meghagyva egy télikabátot, meg téli sapit, és mindent elvisznek valami gyűjtőhelyre. én is összeszedegettem kötött sapikat, kalapokat, nem ám ócskákat, szerintem azok sose fognak eljutni a szegényekhez, de én sose hordom, csak a helyet foglalják.

    előzmény:
    Sheriff-2 (32010)
    2018-03-03  14:01
  17. 2018. március 3. 14:0132010.

    Szép napot mindenkinek,az éhhhhhhalál elkerűlése érdekében,naaagyon komoly villás reggelivel kezdem a napot.


                I love you, I miss you - YouTube

  18. 2018. március 3. 13:4232009.

    Sziasztok,


    Nagyon gyanús vagy nekem,valószínű hogy (titokba) össze beszéltél a feleségemmel......


    Nem csak hogy vásárlós vagyok,hanem inkább halmozó,és ha az nem elég,ráadásul még pazarló is.Van rá magyrázat is,ami részben mentségemre szolgál,de azt nem fogom most tenni.


    Ma is megyek vásárlóskodni,de ma nem élelmiszert,és a feleségem kihasználva ezt,szintén túrógombócot fog készíteni.Ami azt jelenti,gondoskodnom kell valamiféle "férfiasabb" kajáról magamnak. (ha nem eszek valami húsfélét,engem nem kell megölni,éhenhalok én magamtól)

    előzmény:
    Tete (32008)
    2018-03-03  11:20
  19. 2018. március 3. 11:2032008.

    Nem, változott születésnap függő.


    Körbenyaltam a lakást, főzöm a pörköltet, a tegnapi után újabb adag túrógombóc készült. Közben finomítom a gyilkolászási ötleteimet, hogyan fogok végezni azzal a nemnormálissal. A párom vérnyomása innentől az egekben lesz, már attól, ha az orvosi rendelő mellett fog elmenni. Gondoljátok el mióta nem dolgozik, ez nem betegállomány, hanem egyszerűen nincs munkaképes állapotban, mivel nincs érvényes jogosítványa. Nem mehet el dolgozni, mert akkor nem tud a dokihoz meg vérvételre járni, amire az elmúlt három hétben háromszor került sor. Attól, hogy magas a vérnyomása nem veszik betegállományba. Itt a 22-es csapdája.


    Most kiment havat seperni, mert reggel csak egy Ho Si Minh ösvényt csinált, hogy ment a boltba. Sajnálom, mert nem tudjuk a megoldást. A nokedlit rábízom, a mosogatás úgy is az enyém. Vett egy csomó fagyasztott zöldséget, spenótot, sóskát, pedig tele a hűtő. Vera nem csak a Te párod vásárol be időnként. Fogtam a fejem amikor megláttam. Ráadásul meg sem eszi, ha főzök ilyen zőőőődeket. Ami nekem kell, azt meg megvettem nyáron és eltettem magamnak. Jááááj, pasik. Ki kéne őket találni, ha nem lennének.


    Joe Te is ilyen vásárlós vagy? Csak ha nem titok.

    előzmény:
    manocska42 (32006)
    2018-03-03  10:57
  20. 2018. március 3. 10:5932007.

    Ez lemaradt! 

    előzmény:
    manocska42 (32006)
    2018-03-03  10:57
  21. 2018. március 3. 10:5732006.

    szia Mandula! A jogosítvány érvényessége a kiállítástól kiállításig szól !


     

    előzmény:
    mandula2 (32001)
    2018-03-02  21:11
  22. 2018. március 3. 10:5232005.

    Jó reggelt,  ragyogó napsütés, finom kávé,  kell ennél több ? 


    Klárika mostanában többször hallottuk a 10 parancsolatot, emlékszel "ne ölj"! Az ilyen ember valóban azt érdemelné,  csak én nem szeretem a zsúfolt helyeket. Inkább forduljatok a beteg jogi képviselőhöz, talán az tud valami okosat mondani. Feltétlen hangsúlyozzatok ki, hogy ez a Férjed foglalkozása. 


     

    előzmény:
    Tete (32004)
    2018-03-03  05:52
  23. 2018. március 3. 05:5232004.

     Sziasztok, jó reggelt. 


    -7 hurrá, már tavaszodik.

  24. 2018. március 2. 22:2732003.

    Pl. én nagyon jó oldalast szoktam csinálni,az is befér könnyen.

    előzmény:
    Tete (32002)
    2018-03-02  21:42
  25. 2018. március 2. 21:4232002.

    Én teljesen kivagyok. Neki nem akarom mondani, mert így is ideges, de ha a hülye orvos miatt elveszíti a munkáját? Meddig fogjuk ezt játszani? Most azt találtuk ki, hogy felveszi a telefonjával a vérnyomás mérést videóra, de az a hülye nem fog vele foglalkozni. Nem írt másik csökkentőt. Majd ha beáll a vérnyomása akkor jöjjön vissza. Mondjuk egy hét múlva. Normális?


    A nővérem volt nála mondta a panaszait, ez a nemnormális üveges szemmel meredt a számítógépre, majd odahívta az asszisztensét, hogy milyen érdekes dolgot talált.


    Ez volt a panaszfelvétel. Arra meg, hogy mondta a testvérem, hogy köhög, azt válaszolta, hogy mindenki köhög.


    Ha elmegyek és kinyírom, kapok annyit, mintha egy rendes embert öltem volna meg? Majd hoztok nekem kocsonyát, azt be lehet féloldalasan is dugni a rácson?

Címlap

top