Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. március 2. 21:1132001.

    Most látom, hogy közben te is írtál a fehérköpeny szindrómáról. Így van. Nálunk Férj naponta legalább négyszer méri - orvosi utasításra - és a két mérés között is van hogy jelentős az eltérés. Attól függ, hogy előtte mozgott-e, vagy mérés közben beszél, mutogat stb....


    Ki tudja megmondani, hogy a jogsi megújításnál ha a lejárat mondjuk április, de a szül.nap március, akkor mihez igazítják? Ha igaz a hír, akkor veszítek egy hónapot? Vagy ha áprilisi a lejárat, de a szül.nap május vége, akkor május végéig használhatja a jogsit az illető? Hol nézhetem meg, hogy mi az igazság?

    előzmény:
    arirangarirang (31999)
    2018-03-02  20:42
  2. 2018. március 2. 21:0432000.

    Jó estét, én is megérkeztem.


    Ma megjártam az orvosorvosovicsot, UH-n voltam, de még nem silabizáltam ki a leletet. Nem elég hogy fááááj? Majd hétfőn a doki néni, vagy ha addig nem bírom ki, akkor előveszem az orvosi szótáramat. Volt egy orvos sógorom, sajnos már nincs. Vele olyan jól tudtunk "szárazon" műteni, meg diagnosztizálni.


    Klári az köztudott, hogy az otthoni, nyugodt körülmények közötti mérés mindig alacsonyabb, mint amit az orvosnál mérnek. Ez természetes dolog, úgy hívják, hogy fehér köpeny szindróma. Ezt az orvosnak is tudnia kell.


    Ma egész nap olyan aprószemű, de sűrű hó esett. Mire lesöpörtem a lépcsőket, visszafelé újra kezdhettem elölről. Most is esik, reggel a kapu nem is tudott kinyílni, mert elakadt a nagy hóban.


    Feltöltöttem a madáretetőt és amikor bejöttem, abban a pillanatban megjelentek a kis tollasok. Már egy ideje itt röpköd egy feketerigó pár. Az egyikük szinte ki se jön az etetőből. Eszik, eszik, szinte zabál egész nap. Nem tudom mikor akarnak családot alapítani, lehet hogy már...? Talán azért kell neki a bőséges kaja. A CSOK-ot igényelje mástól. Általában a kerítésre futtatott borostyán indái közé rakják a fészket, hát majd meglátjuk.


    Én sem vagyok oda az ékszerekért. Nem mondom hogy nincs, mert nem lenne igaz. Az viszont igaz, hogy ha itthon vagyok, csak a lánc van rajtam, de ha elmegyek - mint ma is az orvoshoz - nem veszek fel a karórán kívül semmit. Egyébként pedig a karkötőm mindig rajtam van, szinte hozzám nőtt, 18 éves korom óta. Akkor kaptam a szüleimtől, azóta csak azt hordom.


    Nem kell ahhoz "aranykezű gázszerelő", sőt még olyan szarházi senkiházi sem, aki több mint hat milliárd forinttal lóg ide meg oda.... huhh... hogy az ember kapjon egy kis dobozban értékes, vagy kevésbé értékes, de kedves valamit.


    Egyébként meg meggondolandó, hogy egyáltalán felvegyen-e valamit az ember lánya, mert lehet hogy mielőtt hazaérne, már letépik a nyakáról, a karjáról a láncot, karkötőt, vagy az óráját. Mi a garancia arra, hogy ha utcán telefonálunk, nem kapják ki a kezünkből a telefont? /tapasztalat!!!/


    Végül, szeretném megköszönni Pannikának, sorbetErzsébetnek - a szomszédból - és Verának a szülinapi köszöntést.


    Joe pedig megint jó zenét hozott, a kedvencem C.D.


    Aludjatok jól, szép álmokat, sziasztok. 

    előzmény:
    Tete (31996)
    2018-03-02  19:43
  3. 2018. március 2. 20:4231999.

    A doki is tudhatná, hogy a rendelőben mindig magasabb a vérnyomás, ezt fehérköpeny szindrómának nevezik, akár köpenyben van, akár nincs, az én orvosom nincs, de ezt ő mondta. Egyszer megmérte a vérnyomásom, teljesen átlagosan éreztem magam előtte, közölte, hogy 210 a vérnyomásom. Bespriccelt a nyelvem alá, aztán lettem nagyon rosszul. Ha nem mond semmit, nem is lett volna bajom. Egyébként nekem is kb. 40-el mutat többet a rendelőben, mint itthon.


    Olvastam mi a szabályos vérnyomásmérés menete. Először is kényelmesen hátradőlve ülni, talpak a földön, nem feszíteni. Akkor megméri balkaron, aztán jobb karon, 10 perc szünet, oldott csevegés közben, majd elölről az egész, és átlagot vonnak. Ilyet ha 1000 évig élünk se csinálnak. Nem lehet ezt házhoz hívni, és meghálálni újra a munkáját? Valamit biztosan akar, vagy klimaxol? hogy ilyen háklis?

    előzmény:
    Tete (31996)
    2018-03-02  19:43
  4. 2018. március 2. 20:1531998.

    Sziasztok!


    Most aztán úgy elrontottam a gyomrom, mert reggel ittam egy fél bögre tejeskávát egy hajszál vékony graham kenyérrel, és egész nap semmit. A családot megebédeltettem, aztán elmentünk világgá. Órákat ácsorogtunk a hóban, egészen apró hó esett, ránk fagyott, a lábam combig lefagyott, és mikor ki akartam fújni az orrom, úgy éreztem, hogy kifagytak a fogaim. Aztán megszántak bennünket és behívtak egy irodába, ahol a dolgunk volt. Még ott is üldögéltünk vagy egy órát, kiolvadtam, a kalapom karimájáról folyó folydogált, ha előre biccentettem a fejem.


    Aztán bementünk egy talponálló büfébe, én mindent felvásároltam ami ki volt rántva, és hirtelen bezabáltam, és még ettem egy dobozos feketeerdőt is, volt somlói is, de az csokisabb volt, nem szeretem a csokit, ebben meg vanilia puding volt, és meggyszemek, és kakaós piskunta.Előtte meg kellett volna mérni a cukrom, de nem volt nálam a mérő, hazáig meg nem bírtam már ki kaja nélkül. De biztosan nem ment le, mert amikor egyszer lement 4-re, azt megéreztem, remegtem, rosszul voltam, alig bírtam bekecmeregni az udvarról, most meg simán csak nagyon éhes voltam. és vagyok is, csak várok, majd később mikor beveszem a gyógyszert eszem még. Tanultam is egy kaját, felveszem az étlapra. Az a neve, hogy francia rakottburgonya. Alul krumplipüré, rajta brokkolidarabok, azon meg főtt krumpli karikák, majd fordított sorrendben az egész, alul a krumplipüré. Kerekre volt szaggatva, és grillezve. Volt sajtos is, azt nem kértem, és szerintem karfiollal is nagyon fincsi lehet.


    Sajnos a kukát elvitték éppen tegnap hajnalban, de tele van a mama pelenkáival, úgyhogy max egy aranyrúdért kotorásztam volna benne, de ki se derült egyébként, hogy mikor dobta ki, mert van másik porszívónk is, a komolyabb takarításra azt használom.


    Egyszer a karórámat dobtam ki a társasház kukájában kellett kotorászni miatta, de az papírba volt csavarva, nem is dobtak rá még semmit. Húst mostam, az órát levettem, és a konyhaszekrényre tettem, a hús papírját meg rádobtam, aztán összenyaláboltam, és ki a szemétbe. Anyukám a karikagyűrűjét égette el, töpörtyűt sütött, a zsíros kezét egy papírba törölte, a gyűrű lejött, aztán bedobta a sparheltbe. Hiába keresték legalább az aranycseppeket a hamuban, elfüstölt.


    Mama a fiúval lett itthon hagyva, már nagyon várt bennünket, nem gondoltuk, hogy ilyen sokáig elmaradunk, de mindenki ráért,  csak mi siettünk volna.


    Nagyon bementem volna az Interspárba, volt összeírva mit kéne venni, de nagyon késő volt már.


    Jól kifagytunk, elfáradtunk, azt hiszem ma hamar elalszom.


    Jóccakát, sziasztok!

    előzmény:
    Tete (31995)
    2018-03-02  13:11
  5. 2018. március 2. 19:4831997.

    Lehetséges hogy az otthoni vérnyomás mérő nem olyan pontos mint dokié?


    Vagy esetleg fordítva?

    előzmény:
    Tete (31996)
    2018-03-02  19:43
  6. 2018. március 2. 19:4331996.

    Nem fogjátok elhinni,mert én sem hiszem. A párom naponta 4x méri a vérnyomását, még soha nem volt 120 felett. Elment a dokihoz 160. Naná, hogy nem adta ki a papírokat. Tudom, hogy halálosan izgul minden orvosnál.


    Ilyen egyszerűen nincs. Mi a bánat lesz így velünk?

  7. 2018. március 2. 13:1131995.

    Vera nem tudtátok az alkatrészt kikukázni? Sajnos nálunk volt, hogy könyékig túrtam a szemetesben, mert kidobtunk véletlenül valamit, amit nem kellett volna. Nem szégyen, csak kellemetlen.


    A KFC megint keddi kosarazik. Remény sincs eljutni, a fene egye meg.  

    előzmény:
    arirangarirang (31990)
    2018-03-01  23:54
  8. 2018. március 2. 12:3231994.

    Nemrégen ébredtem fel,ezért még nem tudom hogy mit csinálok,nevezzük csak kisérletezésnek.

    előzmény:
    Tete (31993)
    2018-03-02  12:11
  9. 2018. március 2. 12:1131993.

    Itt reggel óta esik a hó, most -5 fok van. Az olvadás majd később. Viszont olyan madárműsorban volt részünk, hogy nem volt szívünk otthagyni a kertmozinkat. Ennél azért szebbek és kedvesebbek eszegetnek a madár svéd asztalról.


    Kimicsinál? 

    előzmény:
    Sheriff-2 (31992)
    2018-03-02  06:32
  10. 2018. március 2. 06:3231992.

    Jó reggelt.


    Lassan elolvad a hó,megtelnek a fürdőmedencék.


    Nekem pedig most van este.Céline Dion - The Power Of Love (Official Video) - YouTube

    előzmény:
    Tete (31991)
    2018-03-02  06:22
  11. 2018. március 2. 06:2231991.

    Sziasztok, jó reggelt.


    -10 ez már haladás.

  12. 2018. március 1. 23:5431990.

    Sziasztok!


    Évának boldog szülinapot kívánok, így talán utolsónak, mivel egész nap fennforgás volt, nem voltam gépnél. 


    Aztán mivel se éjjel, se hajnalban nem lehetett aludni, 5 körül elaludtam, mint a tejbetök, 8-kor ébredtem. Ki voltam pihenve, így több kiló friss zöldséget dolgoztam fel hirtelen felindulásból, konyhakészre. Utolsónak a fokhagymákat, már régen el van zárva, mégis meg lehet veszni a fokhagymaszagtól. 


    Mama altatót akart tegnap este, aludt tőle vagy vagy 2 órát, aztán hallucinált, kopogott, letépkedte magáról a ruhát a pelust, én éppen előtte aludtam el, és mivel nem tudok újabban megint csak úgy kiugrani az ágyból, mert szédülök, muszáj volt üldögélnem az ágy szélén, és addigra apa is megérkezett, aztán átvette a mamát. 


    A kutyák is megszálltak éjszakára, mind ide költözött, hozták a párnájukat, a kis pokrócaikat, lépni sem lehetett tőlük. 


    Hajnalban megint kopogás, nagyon megijedtem, biztosan valamit álmodtam és beleillett, jó nagyot beleharaptam a számba.


    Nagyon fincsi gombapörköltöt csináltam, durum könyökcső tésztával. Abból még maradt, holnap valaki megeszi sajttal. Azt hiszem a mama lesz, főzök hozzá egy kis zöldséglevest, direkt nem fagyasztottam le egy levesre valót.


    Mászkeráltak a hangyák, fel akartam porszívózni, valami nagyon lötyögött, zörgött benne, egy bögrényi kosztartálya van. Nézem mi a frász az, hát nincs benne az egyik alkatrész, de fűszálak, meg homok az van benne. Egyböl világossá vált, hogy apa kontárkodott megint. Előtte szépen kitisztítottam, vízzel kimostam, megszárítottam, és porszívóztam is vele. Apa jót akart, és kiöntötte belőle a koszt, a szűrőtartóval együtt. Csak ilyenkor az dühít, hogy megpróbálja rámkenni, hogy ő nem, és ő kézzel szedegette ki belőle a szöszöket, ahelyett hogy azt mondaná elszúrtam. A homok, por egyből a motorban kötött ki szerintem, így ha megpusztul, 30 ezer lett kidobva az ablakon. Egész nap majdnem azzal foglalkoztam, hogy szervízt keressek, azt nem találtam, de találtam végül valami telefonszámot. Persze 2x kellett felhívni, mert valami szám kellett volna róla, én meg pont azt nem írtam le, de elmondtam mi a probléma. Na visszahívtam, felvette egy szerintem másik nő, mondom neki a számot, ő mondja a tipusszámot amin meg kell rendelnem a honlapukon keresztül. Mondom honnan tudja mi kell nekem, azt mondja az előbb beszéltünk. Akkor oldódott a feszültségem, nevettünk egyet, hogy nem ismertem meg a hangját.


    Aztán újabb fél nap amíg találtam valami honlapszerűt, másik óra mire egy kérdőív is felbukkant. Arra felírtam mindent amit kérdezett, de még nem jelzett vissza. 


    Idegesség ellen is jó nekem az alvás, most már jól vagyok azt hiszem.


    Aludjatok jól, sziasztok.


     

    előzmény:
    mandula2 (31986)
    2018-03-01  20:10
  13. 2018. március 1. 22:4731989.

    Az biztos hogy az élet egy folyamatos változás.

    előzmény:
    Tete (31988)
    2018-03-01  22:11
  14. 2018. március 1. 22:1131988.

    Nekem soha nem volt igényem nagy és drága ajándékokra. Ékszerek is inkább az eszmei értékük miatt voltak csodásak. Pl jegygyűrű. Biztosan rossz társaságban forogtam. Velem nem jött szembe sem trotli producer sem aranykezű gázszerelő. De nem is baj. Ezért tudok reggelente nyugodtan tükörbe nézni. Mondjuk a látvány az elmúlt évek alatt sokat változott, de a ráncok meg a szarkalábak is hozzám tartoznak. Szóval nekem egy szívből jövő ölelés sokkal többet ért és ér mint valami nagy és drága dolog. Attól biztos zavarba is jönnék. Szerintetek egy trópusi sziget az az a kategória? Mert úgy hallottam azt kapok Húsvétra a nyúltól.  Viccőőőőőőőőőttem.


    Nyugodalmas, szépálmos éjszakát mindenkinek.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31985)
    2018-03-01  17:02
  15. 2018. március 1. 20:2631987.

    Kedves Éva! 


    Szuletesnapodon sok szeretettel koszontunk, es minden szepet es jot


     kívánunk. 


     

    előzmény:
    mandula2 (31986)
    2018-03-01  20:10
  16. 2018. március 1. 20:1031986.

    Jó estét!


    Elnézést, de csak most tudtam jönni.


    Köszönöm a köszöntéseket és a zenéket!!!!!!!!!! erErzsikének pedig a szomszédból külön is.


    Ez a torta évekkel ezelőtt készült /a fotón/ de miután virtuális, így nem is öregedett meg, még ma is friss és nagyon finom. Nyugodtan szeleteljetek belőle.


    A mai szül.nap sajnos egészen máshogyan sikerült. Ha beteg van a családban /vagy betegek/ akkor az embernek nincs kedve ünnepelni. Na de ami késik, nem múlik.


    Zsóka nagyon cseles vagy a Vivaldival, arra ösztönzöl vele, hogy hozzam már a tavaszt? Ha rajtam múlna, már régen langymeleg lenne és tavaszi virágillat. Sajnos arra még várni kell. Ma megnéztem a rózsáimat, ill. a bokrokon a rügyeket. Nem tudom lesz-e belőlük új ág, és rajta a virág?


    Kedves Joe! A Te szövegedhez még szemügét sem kellett felvenni, annyira jó nagy betűkkel köszöntöttél. Köszönöm szépen. Klári meg már tegnap beharangozott! Remélem jutott mindenkinek. ISTEN-ISTEN!!!


     

    előzmény:
    Tete (31984)
    2018-03-01  14:20
  17. 2018. március 1. 17:0231985.

    Na szóval ebből a hsz.-ből az derűl ki,hogy leginkább nyers dolgokat fogsz megfőzni,meg az is,hogy tisztában vagy azzal,hogy a "nagydolgok" kis dobozban jönnek.Ékszerféleségekre gondoltam.

    előzmény:
    Tete (31984)
    2018-03-01  14:20
  18. 2018. március 1. 14:2031984.

    Néhány főzési ötlet, ha valakinek segít.


    Nálunk holnap tárkonyos zöldségleves lesz, pici kocka husikkal, tejszínnel, tejföllel, tárkonyecettel. hamis túrógombóc. Szombaton sertéspörkölt galuska. Vasárnap kacsacomb, hagymás krumpli lila káposzta.


    A jövőbeni tervekben szerepel, zöldbabfőzelék-pörkölt, krumplifőzelék-sült virsli, spenót-fasírt, székelytök, rakott kel v. rakott káposzta, krumplis tészta, töltött paprita, grízes tészta (nálunk szigorúan kristálycukorral), gombás nyelv, papritás krumpli.


    Szerintem a jövő szerdán meg bundás kenyér parti lesz. Szintén cukorral. Én a kenyérszeletet először tejbe mártom majd tojásba, így a belseje krémes, vaníliás cukorral szinte süteményszerű.


     


    A párom elment az orvoshoz, mert  ma tuti meg lesz a vérvétel eredmény. Hát nincs meg. Majd holnap. Nem értem a szí..tás lényegét. Nem pénzen múlik, azon túl vagyunk. A munkahelyén meg már türelmetlenednek, amin nem is csodákszok.


    Sallllllárom haj, úgy szép az élet, ha zajlik, de nem zajlik basszus. Ez a része biztos, hogy nem.


    Majd kérünk részleteket a szülinapról. Köszöntésről, tortáról.


    Valaki a családból a mit szeretnél szülinapra, névnapra, karácsonyra kérdésre , azt válaszolta valami apróságot az igen nagy és igen drága ajándékok boltjából. 


     

  19. 2018. március 1. 12:1431983.


    Évike !


    Születésnapodon szeretettel  köszöntelek kivánok  minden jót  egészséget  boldogságot családod  körében .


    puszillak


    Erzsike


  20. 2018. március 1. 11:4131982.

    Drága Mandula!


    Szeretettel kívánok Nagyon Boldog Születésnapot! Egészséget, boldogságot, és miden földi jót!

  21. 2018. március 1. 10:4131981.

    Boldog születésnapot kivánok Évának,mivel NAGYbetűs nap van.

  22. 2018. március 1. 08:5731980.

    Drága Mandula!


    Ezen a szép tavaszi reggelen kivánok Nagyon Boldog Születésnapot, jó egészséget Neked sok szeretettel!


    https://www.youtube.com/watch?v=WfBoazPxd5U

  23. 2018. március 1. 07:1331979.

    Friss forróóóóóóóóóóóó a fekete!


    -16 fok, bújok vissza a szamárfészekbe.


    Kellemes napot ünnepeltnek, máskor ünneplőknek, szóval mindenkinek.

  24. 2018. március 1. 07:0431978.

    Kedves Mandula!


    Isten éltessen sokáig, egészségben, boldogságban, békességben.


    Születésnapod alkalmából kívánok Neked minden jót, sok szeretettel.

  25. 2018. február 28. 21:1331977.

    Csak hogy egy kicsit tisztábban lásd a helyzetet,én nem üzentem itt senkinek,nem is tudtam volna,mivel nincs itt,nem olvas tudomásom szerint,más országban él,stb...stb....Te nem tudod az én E-mail címemet,én nem tudom a tiédet,pontosabban senki másét itt a topickban.Akire gondoltam,az nem tartozik semmiféle csoporthoz.A privát üzenetek itt már megszüntek.Tulajdonképen sokkal inkább családtagomról volt szó,mint rólam.


    Befejeztem a témát,elmentem a sokkal fontosabb dolgomra.

    előzmény:
    arirangarirang (31976)
    2018-02-28  20:47

Címlap

top