Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. február 27. 09:0131951.

    Vidámabb reggelt!


     


    Március 3-ig mutattja a havat, az még 5 nap, jó annak aki szereti. Én személy szerint meglennék nélküle.


     


    Papa nem nyugszik, mennie kell vásárolni.Kedden és pénteken menetrendszerűen. Ha nem menne egy hónapig akkor is lenne mit enni. Most azzal védekezik, hogy ki kell mozdulnia a lakásból. Én meg idegeskedhetek amig hazaér, hogy elesett-e ,vagy nem?


     


    Kimitcsinál?


    Nekem semmihez sincs kedvem, de majd erőt veszek magamon, és csuszakolok egy kicsit. Ha +10fok fölé menne a hőmérséklet pucolnám az ablakot és függöny mosnék. Bár a függöny mosást most is lehet. Sajnos az enyémeket mindet vasalni kell,és felrakni sem egyszerű. Ha felállok a létrára ,egyik fokáról még gebeszkedni kell, a következő meg már magas , ott meg roggyasztani kell. Igy aztán pipiskedve szoktam felrakni. Hat db nagy ablak van , lehet szórakozni vele.


     


    Na megyek  csengettek....

    előzmény:
    Tete (31949)
    2018-02-27  06:53
  2. 2018. február 27. 07:3331950.

    "Befútta az utat a hó....................."


    Valamiért nekem a Kazal László hangján ugrik be, amikor kissé kapatosan énekelte egy szilveszteri műsorban.


    Hogyaszondja, befújtajazutatahóóóóóóóóóóóóóóóóó.


    Valaki emlékszik rá?

  3. 2018. február 27. 06:5331949.

    Sziasztok, jó reggelt.


    Akkor a presszós kisasszony, visszabújik a jó meleg "szamárfészekbe", lustálkodni.Az első világos csészéset elvettem. Köszönöm, finom.


    -13 és aprón sűrűn esik a hó. A terasz életveszélyes, mert vékonyan belepte a hó, észre sem vettem, csak amikor már csúszkált szana-széjjel a papucsos lábam.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31948)
    2018-02-27  05:16
  4. 2018. február 27. 05:1631948.

    Jó reggelt,


    Nem azért hogy megelőzzek bárkit,hanem azért hogy legyen. Úgy néz ki duplán jut az itt levőknek......


          Pilóta akartam lenni,de az élet mást rendelt számomra.


                Glider flying 'Windmills Of Your Mind' film 'The Thomas Crown Affair' 1968 - YouTube

  5. 2018. február 26. 17:5231947.

    A szomszédunkban 26 cm.hó esett.Amerika nyugati 2/3-a jégverem.Current Weather Maps - weather.com

    előzmény:
    Tete (31946)
    2018-02-26  16:30
  6. 2018. február 26. 16:3031946.

    Nem tudom kinek van, vagy kinek nincs, de mi ekkora mínusznál, le szoktuk takarni a vízóra aknát. Jobb félni.............alapon.

  7. 2018. február 26. 16:0631945.

    Vera, attól félek belebetegszetek ebbe az ápolásba. De gondolj bele, hogy a Mamának is nehéz lehet. Ép elmével feküdni napról napra, hétről hétre az borzasztó. Biztosan unatkozik is. A fiú nem tud vele kicsit beszélgetni? Gondolom Ő is érzi, hogy felborult az életetek miatta, az sem lehet jó érzés. Kicsit felolvasni neki. Rádió vagy TV sem megoldás, ami kicsit lekötné és nem zargatna állandóan benneteket. Az Önkormányzat nem tud küldeni valakit pár órára, hogy legalább rövid időre tehermentesítve legyetek? Itt van olyan házhoz járós betegápoló, de szoktak fogadni is embert. Persze gondolom az nem lehet olcsó. Nem is állandóra gondoltam, csak amikor nagyon tele van a hócipőtök.


    Nálunk tartósan -5 fok van, de elég erős a szél. Nem messze tőlünk az egyik háznál volt jegenyenyár fasor. Most vágják ki sorban. olyan furcsa, egész világos meg üres lett tőle. Voltak vagy 20 méteresek, már némelyik ki sem hajtott. Nyáron a szúnyogirtós repülőnek meg kellett emelni a gépet, mert alacsonyan szállt a fák meg kimagasodtak. Minden viharnál aggódott a környék. A ház vagy ötven éve lakatlan, pedig valaha mutatós volt, szép kis park körülötte. Még ha jól emlékszem szökőkút is állt a kert közepén. Ma már dzsumbuj az egész. Gondolom talán eladhatták, de nem hallottunk róla.


    Mivel a sok varjú kedvenc tartózkodási helye volt, hátha azoktól is megszabadulunk. Mert rengeteg van. Nem a kedvenc madaraim. Rondák, ronda a hangjuk.


    Az Édesapám volt idegalapon cukros, Anyukám óvta mindentől, állandóan azt hallottuk gyerekkorunkban, hogy Aput nem szabad felidegesíteni. Amikor otthon volt, nem lehetett zajongani, nem szerette, ha jött hozzánk valaki. Viszont elengedni sem engedett sehová. Sajnos öregségére már annyira megszokta ezt az állapotot, hogy önző és zsarnok lett. Sajnos. 


     


     

    előzmény:
    arirangarirang (31942)
    2018-02-26  10:35
  8. 2018. február 26. 10:5431944.

    A költözködés nem csak pénzbe kerűl,hanem nekem a világon az egyik legutálatosabb dolga.Amikor ezt a házat vettük,kb.32 éve,azzal a felkiáltással költöztem,hogy márpedig engem innen vigyenek a temetőbe.Megint azon a ponton vagyok.

    előzmény:
    arirangarirang (31942)
    2018-02-26  10:35
  9. 2018. február 26. 10:4631943.

    Nekem pedig most pontosan az a tea az egyik kedvencem.Pár éve szoktam rá.Utoljára amikor az űzletben voltam,megláttam,gyorsan felkaptam 3 dobozzal,nehogy kifogyjanak már......


             Where to Find Herbal Tea Stores Online | Bigelow Tea - Bigelow Tea

    előzmény:
    arirangarirang (31942)
    2018-02-26  10:35
  10. 2018. február 26. 10:3531942.

    Szasztok!


    Ginseng, gyömbér szinte egykutya, egyiket se szeretem, ginsenget csak a kínai teákban láttam, állítólag az is olyan, mint az aloe vera, mindenre jó. Ja és van egy vörösginseng arcmaszkom, kaptam ajándékba, de ez véletlenül nekem kutya k..k...t sem ér, ill. hámlok tőle.


    Valahogy a gyombért mindig elfelejtem, ezért ha ginsenget írok, gondoljatok a gyömbérre!


    Tegnap este úgy fölidegesítettem magam, hogy el nem tudom mondani mit éreztem, de a bolondulás határán vagyok, komolyan. A cukrom sem a kajától van hetek óta az egekben ez már tuti, mert az egész szénhidrát mennyiségem tegnap szint alatt volt, ma reggel mégis majdnem 10 volt, és már hetek óta ekörül mozog.


    Percre pontosan szedem a gyógyszerem, eszem ezt a szörnyű barna kenyeret, alig lehet lenyelni, azért jó, mert egyszerre nem lehet belőle sokat enni.


    Tegnap nem ettem körítést csak szaftos húst, amiben igaz volt 3 kanálra való liszt, de az egészben, ami abból rám jutott egy kiskanállal lehetett. A hús is teljesen zsírtalan, most próbálom megenni anélkül, hogy ne fulladjak meg, mert a barna kenyérrel párosítva, fojtós.


    Az történt, hogy már napközben is mondtam, anyós kezd szép csendben bevadulni. Este megmostam, pelenka, gyógyszer, és apa még benézett hozzá éjfél körül. Jön ki nagy fejjel, viszi be a lavór vizet, mert hogy meg kell mosni a mamát. Bemegyek, kérdem a mi a baj, 2 órája mosakodtunk. Azt mondja sok szappant tettem a szivacsra, és most Jocó majd lemossa. Úgy szoktam, hogy tusfürdővel az egyik szivaccsal, majd egy másik üressel pedig lemosom róla. Mondom, lemostam, persze így utólag gondolom azért hacárézott, mert az én tusfürdőmből használtam, mert az övé elfogyott és más illata volt. Pár napig Jocó mosdatta, amíg nagyon fájt a derekam, őt rávette, hogy a vízbe tegyen egy kis szmötyit, ne a szivacsra. Már olyan büdös volt, hogy nem lehetett megmaradni a szobájába, ezért mondom hogy tegnap majd megmosom. Aztán persze apa oda nem nyúlkál neki, akkor jön egy idő után, hogy égek, na azt hiszem soha többet nem mosom meg sehol, ha fél méteres kosz lóg róla akkor sem.


    Így van minden alkalommal, mikor kedvesen kezdem vele a napot, estére vérszemet kap. Egészen reggeltől ugráltam, azért, hogy finom legyen az ebédje, csak annyit kértem délután, mivel szemben van az ajtónk, hogy pihennék 2 órát. De mivel apa gyakrabban járt a pincébe fűteni, így minden ajtónyitásnál fiamozott. Odamentem ,újra kértem szépen, pihenni szeretnék, jó. jó, aztán kezdte elölről.


    Emberek mégis csak el kéne költöznöm, kár hogy az külön pénzbe kerül.

    előzmény:
    Tete (31930)
    2018-02-25  19:03
  11. 2018. február 26. 10:1131941.

    Sziasztok,


    Nem maradtál le,hanem én előztelek meg.Kóstoló a télből.(?)

    előzmény:
    Tete (31940)
    2018-02-26  05:59
  12. 2018. február 26. 05:5931940.

    Lemaradtam, mint a borravaló.


    -14 a kuka már kukálva, sőt szelektív is van ma, köszönöm.


    Jó reggelt sziasztok.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31939)
    2018-02-26  05:05
  13. 2018. február 26. 05:0531939.

    Jó reggelt.


    Ilyen/olyan/mindenféle kávé.


    Klárinak pedig emlékeztető a kuka napra.Schubert "Serenade" - YouTube

  14. 2018. február 26. 01:0831938.

    A Magyar éjszakában lassú halott az NLC,máshol kell nézelődni.Ennio Morricone - Le vent, le cri - YouTube

  15. 2018. február 26. 00:5131937.

    Sajnos ezekkel a digitális felvételekkel nem tudok segíteni,mert nem értek hozzá.


    A Chriss Rea-tól nekem ez a kedvencem. Chris Rea "And You My Love" - YouTube


    Itt pedig a mások által osztályozott legjobbak.The Best of Chris Rea - Chris Rea | Songs, Reviews, Credits | AllMusic


    Itt pedig lehet őket hallgatni.Best Chris Rea Songs (Top 50) - YouTube


    Régen a magnetofonokhoz nagyon értettem,de most ha valamit tudni akarok,azt tanácsolják hogy kérdezzek meg egy 5 éveset,akik az Anyukájuk hasában tanulják/gyakorolják.

    előzmény:
    mandula2 (31936)
    2018-02-25  23:16
  16. 2018. február 25. 23:1631936.

    Jó estét!


    Joe köszönöm a sok linket és egészségetekre a finom ebédet.


    Majd valamelyik linket felveszem, de nem azt amelyik két órán keresztül u.azt adja, mert nem akarom elcsépelni, meg unalmas is lenne.


    A "Chopin" nagyon szép, - és bár lehet hogy nem ő szerezte, nekem mégis tetszik - és lehet hogy egy lökést ad ahhoz, hogy holnap leporoljam az instrumentumomat és talán.... meg is tanulom.


    Olvastam én is a kommenteket, bár lehet hogy nem kellett volna. Nem szeretném ha a zene ahhoz a szövegben leírtakhoz kötődne. A zene a lényeg és nem a magánélet.


    Látom a végére becsempésztél egy kis pánsípot is!


    Tulajdonképpen amit igazán kerestem, az a Chris Rea klipje, amin az énekkel együtt angol felirat is megy. Van egy másik felvétel is, de az olyan maszatos hangzású. Azt vettem fel először, de közben meglett az az előző.


    Van még egy másik kérdésem is: ha egy klipben először beszélnek és csak utána megy az ének, akkor hogy tudom csak az énektől felvenni? Sehogy? Ha a linket bemásolom, akkor szőröstül-bőröstül felvesz mindent a mentésnél, vagy mégsem? Hmmm?


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (31931)
    2018-02-25  19:54
  17. 2018. február 25. 20:1231935.

    A kávét becsempésztem, mint a csomagot a Mikulás. Rossz helyen kerested. Ha tudom, hogy  ilyen finom ebéd készül, meg még süti is, akkor maradok.

    előzmény:
    manocska42 (31928)
    2018-02-25  17:50
  18. 2018. február 25. 20:0631934.

    Kifelejtettem azt,hogy az első linknél ingyenesen le lehet tölteni,lehet máshol is.....hív a kötelesség,most ebédelünk.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31931)
    2018-02-25  19:54
  19. 2018. február 25. 20:0231933.

    Van amikor törölnek valamiféle zenét szerzői jog megsértése miatt is.

    előzmény:
    mandula2 (31929)
    2018-02-25  18:56
  20. 2018. február 25. 19:5831932.

    Néha érdekesen küldi el a hozzászólást,de a lényeg az,hogy tegnap elkezdtem nagyon komolyan diétázni, de hálaIstennek már kész vagyok vele.

  21. 2018. február 25. 19:5431931.

    Érdekes dolog ez a zene,a hozzászólásokból az derűl ki,hogy Chopin írt ugyan sok keringőt,de azt a belinkelt tavaszit,nem Ő írta.Az eredetit Richard Clayderman játszotta.Itt vannak különböző előadásban,talán megtalálod amit keresel.Van amelyiknek szép videója van.....


              Richard Clayderman - Marriage d amour (Spring Waltz Chopin) Piano Tutorial Synthesia (Download MIDI) - YouTube


       Spring Waltz Mariage d'Amour by Richard Clayderman - YouTube


    Frédéric Chopin - SPRING WALTZ - YouTube


    Frédéric Chopin - Spring Waltz - YouTube


    Chopin - Spring Waltz (Mariage d'Amour) [Please Read Description] - YouTube


    HosssssszzzzúúúúFrédéric Chopin Spring Waltz 2 hours | check description - YouTube


    Chopin - Spring Waltz (Mariage d'Amour) [Piano Tutorial] (Synthesia/Sheet Music) - YouTube


    Esetleg erre gondoltál?Secret Garden- Song from a Secret Garden - YouTube


    Vagy Gheorghe Zamfir - Einsamer Hirte - YouTube


     


     


     


     


        


        


        

    előzmény:
    mandula2 (31929)
    2018-02-25  18:56
  22. 2018. február 25. 19:0331930.

    Verám nem ginseng hanem gyömbér. A ginsenget nem ismerem. A többi stimmel, az illat meg a csípősség. Keveset teszek bele, de azért érezni. A párom ajánlgatta, hogy gyümölcslével keverjem ki víz helyett, de mondtam ez így igazi mindenféle mű íz meg cukor nélkül. Én szeretem a spárgát de csak a zöldet. Nagyon finom a currys  csirkébe is, meg krémlevesnek, illetve tárkonyos levesbe is jó. Abba egy vargánya beleaprítva, hmmmm az maga a csoda. Viszont szarvasgomba közelében sem jártam. Istenítik, de nekem még nem volt szerencsém. Most édesköményt fogok vadászni, csak felszeletelem és egy kis vajon megdinsztelem, semmi bonyodalom. Holnapra van maradék, kedden jó lenne KFC-ni, szerdára csütörtökre rendeltem. De jó kis tárkonyos levesen elgondolkodom. 

  23. 2018. február 25. 18:5631929.

    Ahaaa! Szóval Te voltál Klári? Miért nem szóltál bele a telefonba? A kávé egyébként finom és forró volt, köszönöm.


    Ma olyan hideg volt, hogy összeragadt az orrom, pedig nem is .... 


    Most iszom az esti kávémat. Ha kér valaki, frissen főzök újat. Nos?


    Kedves főfőfőfőfőfőfőJoe! Majd szeretnék kérdezni valamit egy dallal kapcsolatban, amit már levettek, de talán tudnál segíteni, ha anno elmentetted. Ha nem, akkor .Másik:  a Chopin - Spring Waltz nagyon tetszett, de kijelöltem az eredeti változatot, aztán egy hirtelen mozdulattal töröltem is!! Azóta sincs meg, de nem adom fel. Szeretném azt is elmenteni, ill. felvenni.


    Most mennem kell, de gondolok minden Konyhásra, miközben kortyolgatom a kávémat.


     

    előzmény:
    Tete (31916)
    2018-02-25  06:28
  24. 2018. február 25. 17:5031928.

    Sziasztok, hiába várom a kávécskámat, én nem kaptam, igéret szép szó, ha megtartják úgy jó! Azt mondta a presszósnéni, mindenki nyugodjon le, helyben kapjuk, várjak még????


    Húúú nagyon hideg lehet kint, most nem bánom, hogy nem tudok kimenni, a meleg sem birom, de annál még jobban nem szeretem a hideget.


    Olvastam milyen finomakat főztetek, én ma töltött csirkét csináltam, maradt holnapra is, igy nem kell főznöm.


    Egy kicsit, de csak icipicit jobban vagyok, vigyázzatok egymásra, nálunk a hó még mutatóban sincs, ugy hogy lapátolni nem kell.


    Legyen szép estétek!

    előzmény:
    Tete (31916)
    2018-02-25  06:28
  25. 2018. február 25. 16:4931927.

    Nem is gondoltam rá, hogy az ilyenfajta csodalötyiről írsz, nekem ott megállt az idő, hogy ginsenget tettél bele, amit nem szeretek. Ha koreait főzök mindig inkább por alakban rakom bele, mert egyszer bekaptam és olyan kölnis és erős íze van, nem szeretem. Kell rakni a kimcsi nevű savanyúságba is, abban is mindig kikerülöm. Jól felismerhető csíkokra vágom, az íze benne, de meg nem eszem, pedig nagyon egészséges, külön ételeket találtak ki a keleti királyi udvarokban a betegségek ellen mindenféle gyógynövényből. Ők még tudták, hogy az vagy amit megeszel. És még mindig fogyasztják, megmaradtak a tradicionális étkezésnél. Azon a vulkanikus talajon nem sok haszonnövény maradt meg, és be se jutott az országba, mivel 1953-ig szinte teljesen elszigetelték magukat a nyugattól. Azért szép utat jártak be ilyen rövid idő alatt, megelőzve  sok nyugati országot. Igaz nekik szerencséjük volt a háború után, őket Amerika kapta, nem úgy mint minket./nekik már mi is nyugat vagyunk, vagy tengerentúl, mivel félsziget, és a felénk eső oldalon a Sárga -tenger, ők Kínai tengernek nevezik.


    Holnap mindezt visszakérdezem, mert tudni szeretném figyeltetek-e. 


    Az édeskrumpli nekem is nagyon ízlik, a céklát annyira nem csípem sülve, inkább csak hagyományosan, vagy belesúvasztva a pempős lötyibe.


    A spárgáról sincsenek jó élményeim, biztosan rosszul csináltam először, és utoljára.


    Az ebédünk finom lett, mamának összekevertem a sült almát, répát egy kis húslével, liszttel, tejföllel, olyan lett, mint a vadas, és így születnek a nagy ötletek, hogy nem kell a mártásba cukor meg mustár, elég pár sültalma. Édes-savanyú, nagyon finom.


     

    előzmény:
    Tete (31925)
    2018-02-25  15:51

Címlap

top