Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. február 25. 16:4931926.

    Nem is gondoltam rá, hogy az ilyenfajta csodalötyiről írsz, nekem ott megállt az idő, hogy ginsenget tettél bele, amit nem szeretek. Ha koreait főzök mindig inkább por alakban rakom bele, mert egyszer bekaptam és olyan kölnis és erős íze van, nem szeretem. Kell rakni a kimcsi nevű savanyúságba is, abban is mindig kikerülöm. Jól felismerhető csíkokra vágom, az íze benne, de meg nem eszem, pedig nagyon egészséges, külön ételeket találtak ki a keleti királyi udvarokban a betegségek ellen mindenféle gyógynövényből. Ők még tudták, hogy az vagy amit megeszel. És még mindig fogyasztják, megmaradtak a tradicionális étkezésnél. Azon a vulkanikus talajon nem sok haszonnövény maradt meg, és be se jutott az országba, mivel 1953-ig szinte teljesen elszigetelték magukat a nyugattól. Azért szép utat jártak be ilyen rövid idő alatt, megelőzve  sok nyugati országot. Igaz nekik szerencséjük volt a háború után, őket Amerika kapta, nem úgy mint minket./nekik már mi is nyugat vagyunk, vagy tengerentúl, mivel félsziget, és a felénk eső oldalon a Sárga -tenger, ők Kínai tengernek nevezik.


    Holnap mindezt visszakérdezem, mert tudni szeretném figyeltetek-e. 


    Az édeskrumpli nekem is nagyon ízlik, a céklát annyira nem csípem sülve, inkább csak hagyományosan, vagy belesúvasztva a pempős lötyibe.


    A spárgáról sincsenek jó élményeim, biztosan rosszul csináltam először, és utoljára.


    Az ebédünk finom lett, mamának összekevertem a sült almát, répát egy kis húslével, liszttel, tejföllel, olyan lett, mint a vadas, és így születnek a nagy ötletek, hogy nem kell a mártásba cukor meg mustár, elég pár sültalma. Édes-savanyú, nagyon finom.


     

    előzmény:
    Tete (31925)
    2018-02-25  15:51
  2. 2018. február 25. 15:5131925.

    Amikor először írtam erről a csodaturmixról, írtam, hogy teszek bele egy kis vizet. Könnyebben boldogul a masina az elején.Én botmixerrel csinálom, mert az van. Most ebédeltünk, az édes krumpli meg a cékla naggggyon finom lett. A spárga kicsit megaszalódott. Igaz Jamie  eléggé belenyomkodta a krumplipürébe meg megkente olvasztott vajjal. Ezt én kispóroltam. Nem kellett volna, de úgy voltam vele egy kis adagban próbáltam ki, és még a vajolvasztással is nem akartam  bajlódni. De úgy összességében finom volt az ebéd. 

    előzmény:
    arirangarirang (31924)
    2018-02-25  13:47
  3. 2018. február 25. 13:4731924.

    Sziókák!


    örömmel mondhatom, hogy spóroltam 21 ezer Ft-t azzal, hogy kipróbáltam a konyharobot turmixolóját. Olyan álom pürét csinál, hogy a még drágábban hirdetett szerkezetek se jobbat. Közben kinéztem pár videót, ki hogy csinálja, mindenki tesz bele vizet, kell is, mert különben betonvágó kell hozzá- Úgy kezdtem a próbát, hogy egy fél sárgarépát felkarikázva egy félpohár vízben elkezdtem forgatni, és nicsak! egy morzsa se maradt benne ami kemény lett volna./mellesleg 750 Wattos a motorja, nem is csodálkozom/ Kerestem a mandarint, aztán rájöttem, hogy megettem tegnap, így egy hámozott almát raktam bele, azt már nagyobb darabokban. Tehettem volna még citromot, de azt elfelejtettem.Apának is ízlett, a pocakomat is rendbe hozta, éhes se vagyok. Délután sült alma lesz, mivel majd csak estebéd lesz ma nálunk,  kitaláltam saját ötlet alapján az ebédet. Egy hatalmas disznócomb egyben, besózva, sárgarépák félbe vágva, egész bors, vörös és fokhagyma, valamint 4 db alma fért a sütőzacskóba. Eredetileg vadasra gondoltam, aztán meg arra, hogy attól megint fájni fog a gyomrom.Most a csörgős malacórára van bízva az egész, mondtam apának, ha én nem hallom meg 1 óra múlva a csörgést, szóljon. Régen csirkét sütöttem így almával, egyben a nasi is elkészült a hússal, mert nem vette be az ízét, szagát, de ha ez beveszi se baj, szeretem a gyümölccsel készült húsokat.  Így szeretek főzni, amit én találok ki per pillanat, mert nem kell nézdegélnem a receptet. Anyósom megint nagyon nyugtalan, és mivel apa ma a hideg miatt többször járkál a pincébe fűteni, mindig szólongatja, de sose tudja mit akar, csak nyafog.Ebből ma még balhé lesz, mert előbb utóbb apa rászól, ő pedig megsértődik., vagy rázárjuk az ajtót, és akkor nem látja, hogy mászkálunk. Úgyis hideg van, és mivel a szobája ajtaja mindig nyitva ott kifejezetten jégverem van. Egyébként is az a leghidegebb szoba, de ragaszkodik ahhoz, hogy hagyjuk nyitva.


    Megkukkerolom a husit, nem teljesen bízom a malacban. Majd beszámolok a végeredményről.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31919)
    2018-02-25  11:29
  4. 2018. február 25. 12:3131923.

    Mi van jobb 1 jó lustálkodástól?


    2.


               RACHMANINOFF-RHAPSODY - YouTube

  5. 2018. február 25. 12:2431922.

    "Kimitfőz?"


    Még sötét van,de én már készen vagyok a mai főzéssel,ami sütés volt.Az utóbbi 7-8 hónapban nagyon rákaptam a meleg szendvicsekre,mondhatnám úgy is hogy imádom őket,leginkább reggelire egy pohár tejjel.


                   OsterŽ DuraCeramic™ 2 Serving Panini Maker & Grill, with Metal Accents

    előzmény:
    arirangarirang (31918)
    2018-02-25  10:49
  6. 2018. február 25. 11:5431921.

    Rozi meg a párom édes kettesét látnotok kellene. Rozika riszálja magát az én kedvesem óvó tekintete rajta. Nem is zavartam őket.


    Lányok alkotásban vagyok. Sütőpapírral elválasztottam háromfelé egy tepsit. Az egyikben cékla kockák, a másikban édes krumpli kockák a harmadikban  krumplipürével megágyazott zöld spárga sípok. Hogy mi lesz belőle, egy nagy katyvasz, vagy jól sikerül, majd meglátjuk. Majd beszámolok. Szóval majom ugrik a kútba. Közben a chia magot belekevertem egy gyümölcsjoghurtba, az lesz a nasi délután. Most meg almát, mandarint, sárgarépát, gyömbért pépesítettem azt kanalazom. A párom mereven elzárkózott a fogyasztásától, de a nővérem kénytelen volt egy pohárral elcsemegézni.


    Ragyogó napsütés, lengedező ruhák a szárítón. Két adag már szárad, a harmadik még szédül.

  7. 2018. február 25. 11:3931920.

    -13,az már kóstoló a télből.Itt pedig most enyhe,tegnap sétálni mentünk a feleségemmel,és felfedeztük hogy kibújtak a hóvirágok.Szerintem meg fogják bánni.

    előzmény:
    Tete (31916)
    2018-02-25  06:28
  8. 2018. február 25. 11:2931919.

    Sziasztok,


    Én jóváhagyom "A legújabb dilinyód",mert szerintem a rost az egyik legfontosabb a zölség/gyümölcs-félékben.Azt hiszem jelenleg nekünk kb.8 prés/facsarónk van,de úgy Magyarúl kifejezve a levet rövidesen kipisiljük mint a vizet,kevés haszonnal.Nagy választék van ezekben a gépekben,mert most divatok.


                juicer - Google Search


    A mai ebéd nálunk KFC,és válalkozok a mosgatásra is,főleg ha papír tányérokat használunk.

    előzmény:
    arirangarirang (31918)
    2018-02-25  10:49
  9. 2018. február 25. 10:4931918.

    Jó reggelt, napot, éjszakát!


    A legújabb dilinyóm a smoothie készítő turmixmasina lett. Régen volt a gyümölcsprés, aztán favorizálták a lassú facsarót ami állítólag sokkal több lét csavart ki, mint a sima gyümölcsprés.  Ezeknél jelentős hulladék keletkezett, csomó gyümölcshúst vagy kidobtad, vagy főztél valami gyümölcsös szószt, vagy lefagyasztottad, de előbb-utóbb nem bírtál a hulladékkal. Nekem ebből az ősrégi gyümölcsprésem volt, a Nagybani piacra jártunk ipari mennyiségű sárgarépáért, cékláért, mígnem kicsi kínaiakra kezdtünk hasonlítani, sárgultunk a sok répától. 


    Ez a smoothie gyártó bedolgozza az egész cuccot, egy jó sűrű szmötyi lesz belőle, ami sokkal egészségesebb és laktatóbb, mint a szűrt lé. Van turmixgépem, mielőtt nagyon ráizgulok, azt még kipróbálom, hogy pl. a nyers répával mit csinál. Persze víz az kell alá, mert különben nem lesz iható. De cukor, meg minden vacak tartósítószer nem. Ha jól megmossa az ember, meghámozza a gyümölcsöt vagy a zöldséget, akkor remélhetőleg kevesebb mérget iszik meg, mint a bolti rostos üdítőkben. 


    A kése ami meghatározó, míg a sima turmixban 4 db kés van, ebben 6 biztosan. Hírdetnek Delimanó ,nutribullet ,készülékeket, mutatós nagyon, egy csomó pohár van hozzá, amit elvihetsz magaddal, mert nem folyik a táskádba, gondoltam keresek én olyat amit üzletben megtapizhatok. Egy csomót találtam, szinte feleannyiért, mint a csomagküldőben leértékelve.


    Sajnos ami legjobban tetszik, az persze tartalmaz más darálót is, ami nekem van a philips robotomban, most ennek a turmixolóját kipróbálom, aztán rövid időn belül veszek, ha ez nem jó rá. 


    Az éjjel is nagyon fájt a gyomrom, még mindig fáj, teljesen úgy nézek ki, mint egy zombi, alig eszem és csak hízok ettől a nyavalyás cukorgyógyszertől, valamit muszáj kitalálnom. Azt mondják délelőtt együk a gyümölcsöt, este, délután a zöldséget. A zöldséget lehet sózni, borsozni, ki hogy akarja, beledarálhat kis csirkemellét is,


    Most viszont az a gondom, hogy MITFŐZZEKEBÉDRE?  Bármi eszembe jut, mindentől már előre rosszul vagyok, viszont estére meg olyan éhes leszek, nem bírok magammal. 


    Kimitfőz? Mama sültszalonnát eszik, nekem meg csöpög a nyálam.


    Elmélyedek a hozzávalókban, és kitalálok valamit. 


    Sziasztok!

    előzmény:
    arirangarirang (31917)
    2018-02-25  09:37
  10. 2018. február 25. 09:3731917.

    Hogy csináltad, hogy olyan forró volt, hogy leégette a számat? 

    előzmény:
    Tete (31916)
    2018-02-25  06:28
  11. 2018. február 25. 06:2831916.

    Maradjatok,  viszem az ágyba. -13 van, most néztem.


    Sziasztok, jó reggelt, várjátok meg mindenkihez megyek, aztán kuckózzatok vissza.

  12. 2018. február 24. 21:1331915.

    Előfordul hogy az életünk úgy van összerakva mint ez a vár.

  13. 2018. február 24. 20:4631914.

    Ma van jégtörő Mátyás, törte?

    idézet:
    arirangarirang (31913)
    2018-02-24 17:47:56

    Szaiasztok.


    Jobban jár ha törte a jeget,mert hiába Mátyás,királyt úgysem csinálnak belőle.


    Este már csak nagyon kevesen isznak kávét,gondolom én.


             Chopin - Spring Waltz (Mariage d'Amour) [Please Read Description] - YouTube

    előzmény:
    arirangarirang (31913)
    2018-02-24  17:47
  14. 2018. február 24. 17:4731913.

    Ma van jégtörő Mátyás, törte?

    előzmény:
    arirangarirang (31912)
    2018-02-24  17:45
  15. 2018. február 24. 17:4531912.

    Fúj a szél, Dimitrij Lénáról mesél és a közeledő szibériai télről.


     

    előzmény:
    arirangarirang (31911)
    2018-02-24  16:02
  16. 2018. február 24. 16:0231911.

    Sziasztok! Itt is süt a napocska 7 ágra., vagyis 1 perce még sütött.


     


    Ma mindenféle maradványokat ettünk, pont elég volt, mamának főztem 2 krumpliból főzeléket, mellé főtt csirkehús volt igaz, ő virslit emlegetett, de a hús már kész volt, virslit meg tegnap evett azt hiszem vagy tegnap előtt.


    elég zaklatott éjszakánk volt, ahányszor kimentem a fiú mindig akkor ugrott elő a wc-ből. Szerintem nem tudott aludni, és oda menekült, hogy ne zavarja a fészkelődéssel apát, mivel köztük nyitva az ajtó.


    Mama 4 után kopogott, illetve karcolgatta a falat, én éppen felébredtem, de hallottam apa már jött, így nem keltem fel, aztán el is aludtam, mielőtt még apa visszament volna. Reggel mondta, hogy a mama félig lent az ágyról, pedig ott van a szék, a pelenka a földön, ő kitakarózva. Állítólag égett a bőre, úgyhogy tusfürdőt váltunk, valószínű amiatt. Volt már ilyen.


    Azonnal elalszom, telegyömöszöltem a Marit edénnyel, most aztán lefekhetek.


    Apa nem ment el ma a szíves tanácsadásra, nem helyeseltem, de annyira hideget harangoznak itt, hogy gyalogosan nem nagyon akarózott neki kimenni, meg aztán ma hozták a fát is, amit állítólag március 20-ig beoszt. Arra vagyok én kíváncsi, mert már nem kellene sose rátenni az utolsó adagot, attól mindig tönkre megyek, olyan meleg lesz, de nem bír magával, pedig már kapott egy puhapihe pokrócot is, igaz elég hideg a kuckója, de annyi takaró, már csak anyóson van. Egy csuda vastag gyapjú takaró van rajta, és duplán még egy vastag pokróc is. Nekem meg bármilyen hideg van, térdig mindig ki van dugva a lábam, és nappal általában zokni nélkül vagyok. Egyszer felvettem, mama meg is jegyezte látom hideg van, mert zokniban vagy.Apukámnak még hálósipkája is volt, egy horgolt sapka amit kb 5 éves koromban hordtam Csodás volt!


    Apa mostanában sapkát rak a fejére ha elmegy. Elcsóreszolta a fiú siltes sapiját azt hordja. Kicsit erőszakoskodtam vele az elején, de aztán rájött, hogy jobb neki sapiban, és kesztyűben. A jég nem olyan hideg, mint az ő keze, ha kesztyű nélkül van. És már rájött arra is, hogy banyatankkal is jobb vásárolni, amióta nincs kocsi, nem vágja az ujját a szatyor. A végén eléggé beadta a derekát, mondtam neki hidd el, esetleg csak akkor néznének meg az utcán, ha meztelen mászkálnál télen, különben a kutyát se érdekli, hogy mi van rajtad. Rám ugyanez vonatkozik, de hát én nőből vagyok még mindig. Azért ha hideg van én felöltözöm rendesen, a kabátom mint a kályha, a kalap vagy sapka nálam mindig a sarkalatos pont.Ha nagyon hideg van sapka, és ha fúj a szél is, akkor még kapucni is. Olyankor már egy medicinlabdával nyugodtan össze lehetne téveszteni. Régen volt egy szőrős hótaposóm, imádtam, egy olyat még szeretnék. Kinéztem egyet, de fűzős, azt újabban nem szeretem.


    A fiúnak van egy olyan vastag tollkabátja, hogyha beül egyedül a kocsiba, mellé már nem nagyon fér senki, és jó vastag kötött sapija, bőrkesztyűje, bélelt farmernacija. Elmehetünk eszkimónak mind.


    A bebújós sálat esküszöm én találtam fel, mert a fiú mindig elhagyta a sáljait, akkor kitaláltam, hogy egy garbónyakat kötöttem neki, volt egy eleje, bele lehetett bújni, ha levette zsebre gyúrte, és senkinek sem volt olyan az iskolában. Aztán jöttek mostanában az összevarrt sálak, tekerősek, de az enyém az a csúcs egy kisgyereknek.


    Kiskutyáimnak is van bélelt vízálló kutyakabátja, de nincsenek kint annyi ideig, hogy kelljen, ha rájuk adom megmerevednek, állnak, mint a szobor.


    Azt hiszem legyűr az álmosság, majd este még elmosom a 2 lábost ami még kimaradt.


    Sziasztok!


     

    előzmény:
    Tete (31910)
    2018-02-24  13:32
  17. 2018. február 24. 13:3231910.

    Naggggyon jó!


    Milyen kár, hogy kinőttem ebből a korból, súlyból. Én is élvezném. A bevásárlókocsik is olyan jók lehetnek utazásra. Azt sem próbáltam ki soha. Valószínűleg már nem is fogom.


    Valahol azt olvastam a generációnkról, hogy "zsenge" korú.


     halleves készül, nekem majd (megint) rántott hal. Soha nem tudnám megunni.


    Aprónép Törökmezőn szánkózik.


    Tele szájjal süt a napocska. Lehet éppen a derült ég miatt lesz éjjel cidri.

    előzmény:
    arirangarirang (31909)
    2018-02-24  12:29
  18. 2018. február 24. 12:2931909.
  19. 2018. február 24. 06:4831908.

    Óvatosan forróóóóóóóóóóóóóóóóó!


    Sziasztok, jó reggelt.

  20. 2018. február 23. 17:2331907.

    Az a vicc, hogy mindez a doki meg a labor hibája. A doki már első alkalommal is kiadhatta volna a teljes vérképre a beutálót, amikor a vérhígító miatt küldte. Most meg a labor. Mi garantálja, hogy a szerdai eredményt nem szúrják el. Ha végre beadjuk a papírt akkor még egy csomó idő mire megjön, majd próbálunk valami gyorsaságit kérni, ha lehet. Kész vagyok. Azon izgulok, nehogy azt gondolják, hogy sumákol, mert soha nem szokott.


    Vera, majd csak elkészültök egyszer. Annál nagyobb lesz az öröm. Majd kérünk fotókat. 

    előzmény:
    arirangarirang (31906)
    2018-02-23  15:30
  21. 2018. február 23. 15:3031906.

    Nekem nagy szerencsém volt nyáron a rendelt háztartási gépeimmel. Rendeltem egy légkeveréses kerámialapos tűzhelyet fehérben, és egy mosogatógépet, szintén fehérben, csak elírtam a katalógusszámát, és beépíthetőt kaptam. Gondoltam sebaj, beépíttetjük, megírtam a forgalmazónak, hogy marad a mosogató, nem kell cserélni, de nem találtunk aki vállalta volna, mert szerintük ócska, vacak pozdorja bútorom van, és nem velük csináltattam tölgyfából pár millióért.így mégis megkértem a forgalmazót vigye vissza, mindezt persze ingyen hozta-vitte is. De mivel megváltozott a koncepció, vigye a fenébe a tűzhelyet is. Elvitték, 1 héten belül visszautalták a pénzt. Mamának volt pár jobb napja így elmentünk apával személyesen kiválasztani az összeillő darabokat. Aztán eljött még a lányom, akkor elmentünk mosogatót venni, akkora,  hogy fürödni lehet benne, vas színű, nem csilivili , matt, mint a tűzhely és a mosogató is. , és az lesz még az elszívó is. Az még nincs kiválasztva.


    Klári nagy kiesés egy hónap, mi már több hónapja kínlódunk, tegnap megint rosszul volt. És ugye kocsink sincs mostanában, a jogsi májusban lejár, kíváncsi vagyok mi lesz a házinál amiatt a ritmuszavar miatt. Addig nem is kéne venni kocsit, amíg ez ki nem derül, de olyan szörnyen hiányzik, mint írtam már, itt minden 5-10 percre van kocsival, busszal egész nap.Ma pincepörköltöt főztem, magamnak meg sütőben hagymával, fűszerekkel sütözacskóban sütött pörköltnek felvagdosott husit csináltam.Fincsi volt minden.


    Sziasztok

    előzmény:
    Pannika515 (31905)
    2018-02-23  13:16
  22. 2018. február 23. 13:1631905.

    Szervusztok!  


    Jöttem aláírni a jelenléti ívet, nehogy hiányzónak legyek beírva.


    Tegnapelőtt elbuszoztam a ruhajavítóhoz, mivel az első unokám a karácsonyra kapott adidas melegítő nadrágját kilyukasztotta a biciklivel, meg a zsebnél is kifoszlott a varrásnál /ára horribilis, de hol a minőség/ ,így elvittem megvarratni, mivel a múlt hetihez képest nőt a lyuk. Tegnap meg elbuszoztam érte. Nálunk egyes buszmegállóban vannak elhelyezve digitális tájékoztató táblák ,és ki volt ítva, hogy a következő órában nem közlekedik járat. Na gondoltam magamban, akkor séta. Kb. 4-5 km hazáig, és az olvadó locs-pocs. Ott tanakodunk egy másik hölggyel, mire megjelenik a táblán, hogy öt perc múlva ott a busz. Biztos szétrobbantam volna a méregtől, ha elindulok gyalog, és egyszer csak elhúz mellettem a busz.


    Aztán voltam az interjún. Idősápolót kerestek hat ember mellé.  Nem tettszett a körülmény nem akarom részletezni. Nem vállaltam el. Ráment a hétfő délutánom.


     Ma meg amikor már betábláztam, hogy mit csinálok ma, telefonál a fiam, hogy menjek el a háziorvoshoz és kérjek a köszvényes rohamára gyógyszert, és vigyem is el a munkahelyére. Rögtön felöltöztem ,indultam ,vártam az orvosnál, délre értem haza. Ugrott a délelőtti tervem.De hát tudok én nemet mondani? Persze, hogy nem, Főleg ha a fiamról van szó!


    Most meg hozzáfogok képviselő fánkot sütni, vanilliás és csokis krémeset.


     


    Holnap jönnek a gyöngyöcskék, becsinált leves, rántott csirkecomb, krumlipüré, almaszósz lesz az ebéd.


     


    Papa most van bevásárló körúton.


     


    Közben megérkezett a motoros telepíthető permetezőgép. Ez teljesen új. Fel kellett hívnom a pasit,mert permetezőnek hirdette, de alul ahol le voltak írva a paraméterei ott meg magasnyomású mosónak írta. Mondom akkor most melyik? Azt mondja elírták. Kérdeztem még tőle egy-két információt a gépre, motorra vonatkozóan. Ímmel -ámmal válaszolt. Kérdezem tőle most nagyon haragszik mert válaszolnia kell? Azt mondja nem, de minden amit kérdezek le van írva a használati tájékoztatóban.Na, akkor kellett volna  nagy ívben elfelejteni. Megérkezik a gép, a használati utasítás csak angol nyelvű. Megint felhívom a pasit.Mondom azt nem mondta, hogy végezzek el egy műszaki kifejezéseket is tanító angol nyelvtanfolyamot,mert így nem tudom,hogy a motor 1 vagy két ütemű, benzin, vagy keverék üzemanyag kell bele ...stb. Mondom neki, egyébbként is törvény írja elő, hogy minden külfölön gyártott termékhez kell mellékelni magyar nyelvű leírást. Azt mondja, ha ennyire tudom a törvényt, akkor biztos nagyon értek az internethez is,és találok ott hozzá magyar leírást. Modtam neki, az az ő kötelessége lett volna, hogy megkeresse és elküldje a termékkel. Egyébbként meg igen jól ismerem a törvényt, olyannyira, hogy fel is fogom jelenteni a fogyasztóvédelemnél. Erre rámnyomta a telefont!  Egyébbként számlát sem küldött, biztos feketén dolgozik ! Szerintetek? Szerintem felháborító!


     


    Most.


     


    Legyetek vidámak és egészségesek! Az egyébirányú kötelezőhöz türelmet és kitartást kívánok!


     


    Nagy ölelés!

  23. 2018. február 23. 12:0531904.

    A laborvizsgálat nem sikerült, meg kell ismételni. Addig nincs papír. Igaz lassan emiatt nem dolgozik egy hónapja, de kit érdekel?


    Egyszerűen nem hiszem eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel.

  24. 2018. február 23. 11:5031903.

    Sziasztok!


    Lassan dél, és bizony nem nyertél Klári, mert bár nem keltem még fel, de már ébren voltam abban az időben.


    Joe köszönöm a finom kávét.


    Ma még beszélgetős napunk lesz, aztán holnap már utazik vissza a Barátunk, jövök majd. Bizony egy jó háziorvos kincset ér. Reméljük minden rendben lesz , miért is ne lenne? Nyugi!


    Már megint az a bizonyos kérdés: ....mit főzzek?... pedig van bőséges választék, csak a kedvem nincs meg hozzá. Igaz hogy mára vacsorameghívásunk van, de ahhoz aztán végképp semmi kedvem. Egy éttermet tudok, ami házias és finom, de nagyon messze van. /Klári tudod hogy melyikre gondolok/ Maradunk itthon, aztán addig még kitalálok valamit.


    További ilyen-olyan, szóval szép, nyugis, tartalmas stb.stb. napot kívánok.

    előzmény:
    Tete (31901)
    2018-02-23  05:39
  25. 2018. február 23. 11:1931902.

    Remélem ma véget ér a kálváriánk a jogsi hosszabbítással kapcsolatban. A háziorvosunk egy kalap lepkesóhaj.


    A párom hivatásos jogsiját az üzemorvosa rendezné. Ott járt, de mivel magas volt a vérnyomása  az elküldte a háziorvoshoz. Azzal megbeszélték a dolgot, hogy szedje a nyomáscsökkentőt. Közben mivel szedni kellene neki a vérhigítót, illetve vérvételre járni, elküldte őt laborvizsgálatra. Egy hét után ment vissza, a vérnyomása jó, a labor is jó, akkor csinálnák a papírokat a jogsihoz. Erre kitalálja a doki, hogy régen volt teljes vérvizsgálaton, menjen arra. Most az is van. Ja és még az is, hogy ne szaladgáljon az üzemorvoshoz, majd Ő megcsinálja. Már izgulok, hogy kiderül, hogy nem adott beutálót vizeletvizsgálatra, vagy, hogy nem jogosult hivatásos jogsit hosszabbítani. Mert a párom ezeket mondta neki. Igaz azt is, hogy köhög meg meg van fázva. Arra nem volt képes, hogy meghallgassa a tüdejét. Már izgulok mivel fog hazajönni. Mert ez az orvos olyan, mintha a falnak beszélnél.


    Legyen szép napotok, én  ma már szétidegeltem magam.


     

Címlap

top