Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. február 23. 05:3931901.

    Megelőztél, pedig azt hittem ma időben kezdi a "műszakot" a presszós kisasszony. Így jártam. Mindenkinek jó kávézást. Jó reggelt és szép napot.


    Fogadjunk még most mindenki alszik. Ugye nyertem?

    előzmény:
    Sheriff-2 (31899)
    2018-02-23  04:47
  2. 2018. február 23. 04:5731900.

    Hááááááááát ha fosőrt írtam,akkor jobb ha megyek aludni.


                Classical Melody - Waltz Rain - YouTube

  3. 2018. február 23. 04:4731899.

    Jó reggelt,


    Forró,meleg,jeges kávé.


    Mai "munkám"=sofőr.


         bona.Шопен. Мелодия Рая - YouTube

  4. 2018. február 23. 02:0331898.

    Az időjárás sokszor nagyon másképen van mint gondolják sokan.Pl.Floridában ahol narancs-érlelő-melegnek kellene lenni,fagyoskodnak.


           Warmer in Alaska than Florida? Why our weather is upside down


                 Alaska's Northernmost Town Warms So Fast, It Fools NOAA Computers - Scientific American


    Alszkában pedig ugyanakkor meleg,ami a hidegről híres.A déli része pedig sok helyen állandóan meleg,a Gulf áramlat miatt.


    alaskan gulf - Google Search


    Én pedig azért akarok Alaszkába menni,mert ott vannak a barna-medve-barátaim.

    előzmény:
    Tete (31897)
    2018-02-22  22:29
  5. 2018. február 22. 22:2931897.

    Ok, csak egy időben, nagyon foglalkoztatott a gondolat, most meg nem emlegeted.


    Itt megint esik, most éppen havas eső. Még ebben a hónapban kiadhatná a mérgét a tél, aztán tavaszozzunk.


    Mindenkinek kellemes nyugodt éjszakát, szépálmosssssat.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31896)
    2018-02-22  22:02
  6. 2018. február 22. 22:0231896.

    "A költözködésről már letettetek? Másik ház vagy Alaszka?"


    Sziasztok,


    Az a téma felmerűlt amikor pár barátunk költözött,de az most elvan halasztva,mert van sokkal fontosabb dolog amit el kell intézni előbb.Aztán majd meglátjuk.

    előzmény:
    Tete (31884)
    2018-02-21  14:10
  7. 2018. február 22. 13:3331895.

    Énmicsinálok?


    Mire apa hazaért a vásárlásból majdnem 1 óra volt. Hozott tökmagos apró pogácsát, réteges, de nem zsíros, a tetején van 3-4 pirított tökmag, esetleg benne is. Nagyon finom. Ebből beadagolt a mama dobozába, aztán még, így a mama egyenlőre nem éhes.


    Hozott 2 hawaii pizzát, azzal megtömtem a fiút, mi is ettünk belőle, nem túlzottan ízlett, mert inkább csak az ananászt szerettem volna enni róla, a fiúnak minden ízlik. 


    Most hogy már senki sem éhes, majd később megfőzöm a spenótot. Állítólag 2 sóskát és 2 spenótot hozott, amiből 3 a spenót. Hozattam mindenféle mirelitet, anyós örömére borsót is, mert nem szereti.én is csak levesnek, apa a főzeléket szereti, a fiú mindent szeret.Most legalább van itthon zöldség, mert mostanában nagyon kevés gezemicét ettem, pedig kéne, és ráadásul szeretem is.


    Sárgarépa főzelék is kinéz hamarosan. Jányok, ha megyek hozzátok vendégségbe ne csináljatok fasírtot, és darált húsból készült ételeket. Valahogyan nem szeretem. Szoktam csinálni én is, de általában nem eszem belőle. így aztán a sóskához is inkább tükörtojást sütök. Mondom én, hogy én még a sós kát is  másképpen csinálom, mint Klári, nem rántom be. de ha fokhagymásan csinálom, akkor muszáj?


    Majd kitapasztalom.Most lerendezem a spenótot, aztán beülök tv-zni, vannak sorozatok, amik különálló részenként is nézhetők, azokat szoktam nézegetni délutánonként. A koreai filmek hanyagolva vannak önvédelemből, azt gondolom, ha nem nézem, akkor nem is akarok odamenni.


    Lehet, hogy jövök, lehet hogy nem ezért aztán sziasztok, további szép napot, és jóccakát!


     

    előzmény:
    Tete (31894)
    2018-02-22  12:31
  8. 2018. február 22. 12:3131894.

    Igyekszem mindjárt válaszolni, mert később elfelejtem.


    Sziasztok, bocsbocsbocs, megint csak délutáni kávé lett a főzésból. De legalább friss.


    A reggel valahogy elment. Csirkemellért voltam a hentesbe. Ma is  lesznek kosztosok. Úgy gondoltam veszek elő tortilla lapokat, száraz serpenyőben felmelegítem aztán a felébe bele sült csirkemell, zőccccség meg sok  sajt aztán az üres felét ráhajtom kicsit megnyomkodom és megsütöm. A sajt beleolvad és összetartja. Ez lesz a vacsora.


    A harmadik adagot mosom, kettő már kinn lengedezik. A párom két paplannal takarózik, azok állandóan elmásztak a huzatban, most varrtam rá jó nagy patentokat, hogy nyáron meg szétszedhető legyen. Ha már a varrás miatt lecincáltuk a huzatot, akkor csak tisztán húzom vissza. Mivel fúj a szél elég jól szárad. Majd négykor még bedobom a szárítóba és este visszahúzom. Ez volt az óhaj.


    Van maradék, illetve rendeltem harcsapaprikást.


    Szedjük a kétféle vitamint, iszunk frissen facsart gyümölcslét, én Actimelt is iszom. Csak átvészeljük a telet.


    A boxzsák nem rossz ötlet, időnként a hússzeletek klopfolásánál vezetem le a feszültséget. Néha csokit kell törni a sütibe azt is jól lehet püfölni. Verám nem csodálkozom az ingerültségeden az eddigi békés kis életetek föl lett forgatva. Én nem hiszem, hogy ilyen jól bírnám. Minden elismerésem a Tiéd.


    Meséljen mindenki Kimicsinál?


    Névsorolvasást tartok. Ugye nem lesznek igazolatlanul hiányzók? Puszi.

    előzmény:
    arirangarirang (31893)
    2018-02-22  11:43
  9. 2018. február 22. 11:4331893.

    Bicsibocsi Klári, most visszaolvasva látom a sóskareceptet, eddig hol volt, hogy nem láttam?


     tegnap csak egyszer volt bekapcsolva a gép, és nem olvastam vissza elég mélyre. 


    Nem tudom az NLC hülyíti meg a gépet, vagy magától hülye, de ha javítani akarok egy szót, vagy beszúrni a mondatba, mindenféle trükköket csinál, kijelöl mindent, vagy eltünteti a szót, vagy felcseréli a szavakat, olyan is volt, hogy leírtam mégegyszer valamit, mert úgy nézett ki, hogy kitörölte és amikor elküldtem, ott volt benne mind a kettő, persze bekeverve valami más mondandó közé. 


    Apát végre rávettem, hogy menjen már vásárolni, a fiúgyerek fezabrálta a diétás barna kenyeremet, nem tudtam reggelizni, mire hazaér apa , már rég vége az ebédidőnek, , az idegeim kifeszítve, leginkább kéne venni egy boxzsákot, mostanság olyan dilinyós vagyok, mindig ordibálnék. És ha visszafogom magam, akkor meg mogorva vagyok és undok. Vagy bezárkózom a szobámba és terveket szövögetek, hogy hogyan lehetne lelépni a saját házamból.


    Itt is olvad, mostanában a meteurológusok mindig előre motyognak, aztán pár hét múlva be is következik.


     

    előzmény:
    Tete (31890)
    2018-02-21  23:09
  10. 2018. február 22. 11:4331892.

    Bicsibocsi Klári, most visszaolvasva látom a sóskareceptet, eddig hol volt, hogy nem láttam?


     tegnap csak egyszer volt bekapcsolva a gép, és nem olvastam vissza elég mélyre. 


    Nem tudom az NLC hülyíti meg a gépet, vagy magától hülye, de ha javítani akarok egy szót, vagy beszúrni a mondatba, mindenféle trükköket csinál, kijelöl mindent, vagy eltünteti a szót, vagy felcseréli a szavakat, olyan is volt, hogy leírtam mégegyszer valamit, mert úgy nézett ki, hogy kitörölte és amikor elküldtem, ott volt benne mind a kettő, persze bekeverve valami más mondandó közé. 


    Apát végre rávettem, hogy menjen már vásárolni, a fiúgyerek fezabrálta a diétás barna kenyeremet, nem tudtam reggelizni, mire hazaér apa , már rég vége az ebédidőnek, , az idegeim kifeszítve, leginkább kéne venni egy boxzsákot, mostanság olyan dilinyós vagyok, mindig ordibálnék. És ha visszafogom magam, akkor meg mogorva vagyok és undok. Vagy bezárkózom a szobámba és terveket szövögetek, hogy hogyan lehetne lelépni a saját házamból.


    Itt is olvad, mostanában a meteurológusok mindig előre motyognak, aztán pár hét múlva be is következik.


     

    előzmény:
    Tete (31890)
    2018-02-21  23:09
  11. 2018. február 22. 10:3531891.

    Szia!


     Na jóvan, ugyanúgy csinálom, mint cukrosan, de abba nem teszek fokhagymát, azt se tudom, hogy te csak habarod, vagy csak rántod, vagy hogyan? Na. Tessék nekem ezt megírni részletesebben, mert máskor is kiderült, hogy egyáltalán nem úgyanúgy főzünk bizonyos ételeket. A sóska meg már szeretne a lábosba kerülni.


    Ma kivan az idegem, valami időváltozás jön, vagy nem tudom mi. 


    Apa is közlekedési álmot látott, meg én is, ő busszal, és repülővel. Én nem voltam a repülőn.


     A kutyáink valamitől betegek, remélem nem a szomszédoktól kapnak valami pótkaját, vagy anyóstól. Amióta nekik adta a szalámiját fáj a hasuk, látható jegyekkel, és nagyon szeretnének mindig bemenni hozzá. Megkértem ugyan, hogy még kenyeret se adjon nekik, de azt mondta apa megengedte. Aztán, hogy más mit mond, az le van, magasról, mert apa a világ főnöke.Szép napot, sziasztok!

    előzmény:
    Tete (31890)
    2018-02-21  23:09
  12. 2018. február 21. 23:0931890.

    Semmi más nem kell hozzá, csak türelem.


    Mi kacsasütőben sütjük. Ez most be lett sózva, kicsi örült kömény (pszt a kedvesem nem tudhatja), meg a husis felére kis mustár. A bőrkés része bevagdalva, a bőrke nem lett besózva csak a vágásokba némi sózott fokhagyma került. Ahogy írtam megágyaztam neki, kapott fél deci vizecskét és sült és sült és sült a fedő alatt. Amikor puha volt és már kezdett pirulni, akkor kikaptam a kacsasütő edényből és a felfordított fedelére raktam, majd rákapcsoltam a grill fokozatot. Olyan lett ami a nagykönyvben van megírva. Nem locsolgattuk, nem kapott se söröcskét, se szalonnával masszírozást. Ő a kis magányában valami csodásra sült. Komolyan jobb szebb meg finomabb volt a sörrel-szalonnával-zaklatásos módszernél. Mert persze mi is szoktuk úgy is csinálni. Nem kell. Én most már minden tepsibe sütőpapírt teszek az elején, ez alatt is volt. Könnyebb a mosogatás is.


    Drágaságom én nem tudok fényképezni, ha van fotó a finomságról, tedd fel bátran. Az egérkék meg majd jönnek, ha alkalmas lesz.


    Aprajafalvát jóltartottuk, kicsik, nagyok megtömték a pocakot. Jót beszélgettünk, a kicsikkel délután jót játszottunk.


    Mandulám sajnos az idő megy. Mit megy? Rohan. Hová lett az elmúlt mondjuk 40-50 év. 


    Nálunk alig maradt hó. Bár nem volt annyi, mint felétek. Tényleg jön a cidri?


    Vera természetesen ilyenkor én is fagyasztott sóskát használok, nyáron tettem el. Olajon megdinsztelve szoktam. Onnantól, hogy kiolvad minden ugyanaz. Egyszer érdemes kipróbálni.


    Legyen nyugodalmas éjszakátok és szépségeseket álmodjatok.


     

    előzmény:
    manocska42 (31887)
    2018-02-21  16:13
  13. 2018. február 21. 20:3231889.

    Sziasztok!


    Korai vacsora után most ébredtem, és iszom az esti kávémat.


    Zsóka beállítottam az ízlelőbimbóimat az egérkére... de majd máskor is jó lesz.


    Egybesült húst sütöttem, rizs és szaftos krumpli körettel, savanyúsággal, céklával is, meg persze a pohárka v.borral.


    A térdem annyira fáj, hogy már csak kúszni tudok. Várom már az UH időpontját, aztán legyen már valami, mert ez így nem élet. Én örökmozgásra vagyok ítélve, nem totyogásra.


    Délután kinéztem az ablakon hogy mi az a zaj, és mintha visszafelé pörgött volna az idő kereke, u.azt láttam, mint évekkel ezelőtt. Férj beöltözve tologatta a hóekét, vagy mit. Hó, ruha, gép... minden pont olyan volt, mint azelőtt.


    Azonban a hó nagyobb, a mozgás lassabb, a ruha fakóbb... szóval eltelt pár év azóta.


    Látod Zsóka, neked nincs ilyen gondod!!! Az a "félszemű" fehérség pedig nagyon aranyos, én is szeretnék egy kiskutyát a mostani négylábú mellé, de azt hiszem hogy elment már a hajó.


    Annyit írtatok a sóskáról, hogy valószínű a napokban én is főzök egy zacskóval. /mirelit/ Hozzá pedig - talán Klári írta - csakis fasírtot sütök, azzal finom. A malachús bőre ha jól emlékszem, a sörtől lesz ropogós. Ha nem, akkor tévedtem. Mi semmilyen bőrt nem eszünk, pedig tudom hogy finom, de ami nem megy, az nem megy.


    Klári a szaunánk infra. A gőzöset nem is bírnám. Amikor napi szinten szaunáztam, a cicám mindig bejött abba a helyiségbe ahol a szauna van, kérte hogy nyissam ki az ajtót, máris felugrott mellém a padra és jobban élvezte a meleget, mint én. Sokszor kénytelen voltam már kirakni, mert már engem is a hőguta kerülgetett, ő pedig még mindig elnyújtózva élvezte a nagy meleget. Amikor Férj befeküdt a kádba, akkor pedig ráugrott a mellkasára, ott dorombolt, közben a vízbe lógott mindene, de nem bánta. Fura egy cica volt. őőő pedig úúútálja a vizet. Menekül, ha nyáron locsolok. Egyszer mérgemben bedobtam a tóba, nem is dobtam, hanem löktem, hiszen nagyon nehéz. Akkorát ugrott, hogy majdnem a szomszédban kötött ki. Az összes kutyusom - pedig volt néhány - mindegyik szerette a vizet, a mostani pedig inkább visszatartja a dolgát, csak ne kelljen kimennie, ha esik az eső.


    Van valahol egy doboz kínai Tigris tapaszom, azt hiszem tetőtöl-talpig beragasztom magam. Csak ne lenne olyan büdös!!!


    Aludjatok jól, sziasztok.

    előzmény:
    manocska42 (31887)
    2018-02-21  16:13
  14. 2018. február 21. 16:3131888.

    Ez lemaradt, de olyan aranyos! Tessék figyelni!

    előzmény:
    manocska42 (31887)
    2018-02-21  16:13
  15. 2018. február 21. 16:1331887.


    Sziasztok! Ma semmihez nincs szerencsém, már irtam pár sort, és hussssssssssss!


    Szóval Klárikám az egér elő sem jött, annyira nem jól ébredtem, hogy se erőm se kedvem nem volt semmihez, igy Apácskám csinált egy túrostésztát, tetején sok pörcel, tejföllel.


    Viszont már le sem irom, hogy miket főzök, mert megvárom mig Klári felteszi, mert ugyan azt főzi amit én,  én is bőrös malachúst csináltam vasárnap, bajor káposzta volt mellé, két napig pácoltam, majd zacsiba tettem, isteni finom lett, de a bőre nem lett ropogós, talán egyszer ha sikerült, de már nem emlékszem mitől lett ropogós, majd alkalomadtán léci leirni Klárika.


    Mandulám nagyon sajnállak, nem tudtam az egeret küldeni, de igérem ha lesz erőm akkor megcsinálom, addig együnk húsit,jó?


    Nagyon ronda itt a városban a télnek mondott akármi, locsog minden, állandóan jár a sószoró autó, de minek, mikor az uton még hó sincs. Talán előre dolgoznak, állitólag holnapra nagy fagy jön, igy ha sózzák előre nem tud megfagyni.


    Én a sóskát mirelitből csinálom,  tejfölös habarással, pici cukorral, krumplit mellé, és tojást szoktam sütni, de már azt sem kivántam, azért főztem tojást, de nem volt jó, már mint a tojás.


    Vigyázzatok magatokra és egymásra is! Jók legyetek!


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Tete (31886)
    2018-02-21  15:37
  16. 2018. február 21. 15:3731886.

    Mi újság egérke ügyben. Célhoz értek?


    Annyira jól sikerült a bőrös császár, mint talán még soha. A kacsasütőbe sütöttem, muris volt a nagy edényben a kis husi, ami még murisabb volt, mikor összesült. Pakoltam alá krumplit, hagymát, fokhagymát, a kedvesem ragaszkodására legalulra két kis szelet szalonnát. Pirosra sült minden, a bőre recsegős-ropogós. Így a szilveszterkor  nem igazira sikerült felejtős.


    Elkészítettem a hamburgerizéshez a húst, majd kilapicskázom egy olajozott sütőpapírra. Felszeletelem a zőccccségeket aztán jöhet az éhes Aprajafalva. Még van az édességből is, nem fognak éhen maradni.


    A tegnapi nagytakarításomból semmi nem látszik, de most nem is csuszatolok, majd, ha mindenki hazament.


    Nálunk is az a baj, hogy sok a fenyő, a járda mellett is vannak. Nem kell ahhoz négylábúnak lenni, behordódik az két lábbal is.

  17. 2018. február 21. 14:1831885.

    Ifjonc koromban nagyon szerettem a szaunát. Azokban az időszakokban , amikor rendszeresen jártunk még náthás sem voltam télen. Most nem tudom bírnám-e, mert nyáron már a harmincvalamennyi is sok. Bár a szauna hőfoka meg a sima kánikula között hatalmas a különbség. Hagyományos vagy infra szaunátok van?

    előzmény:
    mandula2 (31879)
    2018-02-21  11:48
  18. 2018. február 21. 14:1031884.

    Most írhatnám, hogy ez semmi, mert nekünk fekete párduc szokott befelé lesegetni. Mármint az unokák koromfekete cicája.


    A viccet félretéve naggggyon meglepődnék, ha hasonló állat nézne be az ablakon. Jujjj


    A költözködésről már letettetek? Másik ház vagy Alaszka?

    előzmény:
    Sheriff-2 (31881)
    2018-02-21  12:44
  19. 2018. február 21. 13:3831883.

    Szia konyhalegény!


    Itt meg azt hiszem a hiúzok, vagy hiénák?  terjednek, már nemigen mernék az erdőkben sétálgatni. Anyukámék minden hétvégén kirándultak, többször találkoztak vaddisznóval, meg vaddisznó csordával, vagy hogy hívják azokat mikor csoportban vannak. Nem hiszem, hogy konda. Az a házidisznókra vonatkozik.


    Álltólag ezek a bojtos fülűek nálunk emberre nem veszélyesek, mert félénkek, elég az, ha elvisz pl. egy kistestű kutyát. Jövögetnek a farkasok is, aztán majd a medvék.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (31881)
    2018-02-21  12:44
  20. 2018. február 21. 13:3431882.

    Nagyon kevés olajra rádobom a megmosott nagyjából lecsepegtetett sóskaleveleket, megsózom, kicsit dinsztelem. Csinálok rántást (abba rakhatod a fokhagymát) Amikor a rántást felengeded akkor én abba belekeverem a tejfölt is (cél a kevesebb koszos edény). Hozzáadod a megdinsztelődött sóskalevelekhez, összeforralod, ízesíted, ha kell,  én botmixerrel összekutyulom. Mi ezért szeretjük fasírttal, mert az megy hozzá. Ha nagyon sűrű akkor tejjel hígítom. Ennyi. Az édes változathoz tényleg fura lehet a fokhagymás fasírozott.

    előzmény:
    arirangarirang (31878)
    2018-02-21  10:40
  21. 2018. február 21. 12:4431881.

    Sziasztok Konyhaleánkák,


    Úgy néz ki az időjárás arról a leghíresebb,hogy változó.Itt 2 napig reeeengeteg eső,megy a vízpumpa a pincében,ma sokkkal hidegebb.


    Mai fő munkám, sofőr,sok várakozzással.


    Valakinek van videója a pár nappal ezelőtt emlitett pumáról.Cougar sneaks a peek inside Wisconsin home | Daily Mail Online

  22. 2018. február 21. 12:3931880.

    Ne várjál Zsókára egérügyben, Apa talált a madarak magjában egyet, ahol egy van, van több is, küldjem?

    előzmény:
    mandula2 (31879)
    2018-02-21  11:48
  23. 2018. február 21. 11:4831879.

    Jó napot Mindenkinek!


    Ugyan nem hajnalban, de délelőtt elvettem a kávét, még akkor is forró volt. Köszönöm.


    Azon gondolkozom, hogy be kellene ülni a szaunába, mert egyfolytában fázom, de valahogy most nincs hozzá kedvem, pedig biztosan használna. Mivel most reggeliztünk, így kajára még gondolni se akarok. Persze valamit azért kell majd főzni. Várom hogy Zsóka kukorékoljon, hogy nyissam már az ablakot, mert jön az egérke.


    Nagy a hó nálunk, de olyan puha vizes. Ha nem toljuk el és holnapra jön a fagy, akkor ki sem tudunk menni. Tegnap én lapátoltam, de mára duplájára nőtt az éjszakai havazás miatt.


    Most jut eszembe, hogy ma még nem kaptak a madarak diót, pedig az etetőt sűrűn látogatják.


    Hív a kötelesség, mennem kell. Sziasztok!

    előzmény:
    Tete (31877)
    2018-02-21  06:17
  24. 2018. február 21. 10:4031878.

    Helló-halló!


    én is köszöntem, beeeee!


    Klári leírnád ezt a sós sóskát? habár a sóska még édesen is marja a nyelőcsövem, vagy pont azért? aztán nem nagyon főztem először ezért, aztán meg a mama nem szereti.


    Anyukám nem főzött hozzá krumplit, az örökös időhiánya miatt gondolom, és tükörtojással szerettük, a spenótot is.


    Ma hurka lesz, apa kommandózott a hentesnél, azon gondolkodom, hogy magamnak mit főzzek, mert épp hogy helyreálltam, most megint zsírosat eszem, akkor újra végem. A tegnapi tészta csak amiatt tett jót, hogy nem volt zsíros, a cukkerónak nem különösebben használt.


    Nagyon olvad, hullik a fákról, holnapra meg jön a szibériai hideg, csúszni fog, mint a fene.


    Jöhet a munka sziasztok!

    előzmény:
    Tete (31874)
    2018-02-20  19:51
  25. 2018. február 21. 06:1731877.

    Forró, finom. Sziasztok, jó reggelt.


    Errefelé tél van. Nálatok? Kimicsinál?

Címlap

top