Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. február 18. 15:0831851.

    Ha a karfiol egészséges étel, mi ki fogunk csattanni. Párom most kanalazott be egy tányér levest, aztán lopkodott a rántottból is. Csináltam egy nagy tál Mürmülüttyöt. Az nálunk a Tiramisuhoz hasonló csak gyümölcsös. Elkövettem egy vaníliás, mascarponés tejszínhabos krémet, azt sorjáztam a babapiskótával, meg a kockára vágott őszibarackkal. Most érik, torta helyett holnap ezzel lesz felköszöntve a menyem.


    Szép napsütés van, a párom a kocsibejárókat, meg minden forgalmas helyet hóhányt, a testvérem családja semmit nem csinált, az Ő járdájuk, kocsibejáró stb a mienkhez hasonlóan  csak vizes. Mondta is hogy lehet elkapkodta a lapátolást.


    Mostam egy adagot, kitettem, kicsit fújkálja a szél.


    Van egy szép tenyérnyi bőrös  malachús itthon, lehet holnap megsütöm. A mostani hallal kárpótoltam magam a nem annyira finom karácsonyiért, a malachússal meg a szilveszteri malacsültet szeretném feledtetni. Ami a mustáros pác miatt (ami ugyan nagyon finom volt) nem sült meg ropogósra.

  2. 2018. február 18. 11:3831850.

    Sziasztok, kicsit későn keltünk. Matiné volt és van a kertmozinkban. Olyan madarak jelentek meg, hogy én is elővettem a madaras könyvet, legalább tudjuk kiket etetünk. Reggelre lett vagy 5 cm hó, de töpped össze, olvad. Mindenesetre papa vitte őket szánkózni. A Duna-parton a gáton a füves részen lehet leszáguldani, természetesen nem a víz irányába. Sokszor egy-egy szemetes zsákkal oldottuk meg a lecsúszást.


    Sajnos a mai gyerekeket a kütyük nyomkodása jobban érdekel mindennél. Természetesen tisztelet a kivételnek. Már nem kell összejárni a barátokkal, otthonról is lehet "társas életet" élni, már amennyiben ez az. Az iskolások alig-alig felelnek szóban, max ha verset kell felmondani. A harminc vagy még nagyobb létszámú osztályoknál képtelenség is lenne ezt véghez vinni. Iszonyatosan sok felesleges dologgal terhelik őket, az oktatásunknak semmi köze a való élethez. Sajnos ez nem csak az általános iskolára jellemző.


    A kisütött halat beraktam a savanyúságról lecsent lébe. A párom több napra való levest főzött magának. Pár szép karfiolrózsát bepaníroztam tegnap, azt fogom majd kirántani és annyi lesz a főzés. Megfőtt karfiolt is tettem el,most éppen csak a teraszra abból Dubarry szelet lesz, majd valamikor. hozott karfiolt, aztán azt mondja úgy emlékezett, hogy mondtam hozzon még, pedig nem. Így most nálunk karfiol van karfiollal.


    Vera az a hangyainvázió nem semmi. A nővéremnél meg a menyemnél is szokott lenni a konyhába, de szerencsére nem ennyi. Nálunk a WC-ben szokott tavasszal pár rohangálni, pedig ott aztán se morzsa se ennivaló nincs.


    Mandula és is ügyesen úgy "lenkésen" elvágtam a bal mutató ujjam, természetesen ott ahol hajlik. Nem bír gyógyulni, mert rossz helyen van a seb.


    Ez az egész ráncfelvarrás egy hatalmas nagy szemétség. Akárki agyában fogalmazódott meg a remek ötlet, sok jó kivánságom van felé. Remélem valamelyik megvalósul.


     

    előzmény:
    arirangarirang (31849)
    2018-02-18  10:05
  3. 2018. február 18. 10:0531849.

    Valaki odavarrta az ujját a ránchoz azért nem sikerül itt semmi. Persze azt sem tudhatjuk, hogy mi volt az eredeti szándékuk.


    Az odavarrásról jutott eszembe csodás, mesebeli gyermekkorom, én tényleg a mesékben éltem, ez el se múlt, képes vagyok még mindig hinni a csodákban. Apukám szabóműhelyében ültem a varrógép tetején, a soros mesélő a szabósegéd volt. Mesélt, közben varrt, én meg odadugtam a kisujjam a tű alá. nagyon sokáig meglátszott a helye. Szerencsére csontot nem ért, én ordítottam, Marci segéd vigasztalt, apukám a szokásos gyógymódhoz folyamodott, egy fél üveg kölnit beleöntött a sebbe. Kész, mehetsz, majd meggyógyulsz. Nálunk a kölni és az ecet volt a legfőbb gyógymód mindenre. Egyszer vittek orvoshoz egy sebesüléssel, beleléptem egy nagyon rozsdás gombostűbe, na, akkor elvitt anyukám a doktorbácsihoz. Kaptam is egy jó nagy szurit. De amikor egy még sokkal rozsdásabb kampósszögön felakadtam bujócskázás közben, akkor is csak a kölni fogyott.


    Sokkal jobb gyerekkorunk volt, mint a mai gyerekeknek. Bárhová elcsatangoltunk, erdő, mező, bozótos, kocsiút, minden fa, tócsa, kavics, mind játék volt. Elképzeltük, hogy királylányok vagyunk, magunkra aggattunk a rongyos zsákból minden függönyt és színes rongyot, történeteket találtunk ki, majd mikor már tudtam olvasni, mindig olvastam. Benne éltem a történetben. Nem jobb ha az ember maga találja ki a könyv szerint a forgatókönyvet, mint filmen nézni más elképzelését? Ezért sohasem tetszik ha olvastam egy könyvet, és utána megnézem filmen is. Én másképpen képzeltem olvasás közben. 


    Nosztalgia vége.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31846)
    2018-02-18  04:58
  4. 2018. február 18. 09:3931848.

    Jó reggelt!


    Mióta korán fekszem, korán is ébredek, aztán szenvedek, amíg apa felébred. Ma mentem a fürdőszobába, és rémületes látvány fogadott, az egész mosdó hemzsegett a hangyáktól. Az a helyzet, hogy még mindig ott öblítem le az edényt mielőtt a gépbe rakom, még nincs kész a munkalap a konyhában. és úgy látszik kevés volt a legerősebb tisztítószer, vagy még utánam apa is elmosott ott valamit, már eszembe is jutott, hogy mit. De fogmosásnál semmi koszt se láttam, ezek meg aztán mindent megéreznek. 


    Csodaszép a kertünk a sok hótól, már éjjel láttam a tiszafát, világított be a sötét étkezőbe. Sajnos elszúrtam a telefonnal a videózást, a kutyusok rohangáltak a kertben, de valamiért nem vette fel. Ritkán videózok, és rosszul csináltam.


    Ezektől a nyavalyás hangyáktól még mindig viszketek. Most kaptak jó tömény ecetet a mosdó alá a földre, de tartok tőle legközelebb is felmásznak. Keresnek majd egy másik utat.


    Nekem a február 16.-a a legszomorúbb nap az életemben, akkor van anyukám születésnapja, és egyben a halála napja is, ezért bocs, de mint észrevettétek aznap nem is jöttem.


    Maradékot ebédelünk, paradicsomos húsgombócokat, kissé elsóztam, de rajtam kívül mindenkinek ízlett. Én nem bírom a sót, végig marja a számtól kezdve a nyelőcsövem, gyomrom. Egyszer megsóztam a lángost és kimarta a számsarkát semmitől nem múlt el, orvos is bemázolta, még mindig látszik egy jó mély sebhely. A kollegám hozott olyan régi tetránkrémet, hogy alig lehetett kinyomni a tubusból, sárga volt mint a fülzsír, attól múlt el. A friss patikaira rá se bagózott. 


    Már olvad is a hó ahogy elkezdett lengedezni a szellő. nagy darabokban hullik a fenyőkről. A madárkák nyüzsögnek az etetőnél. Mikor ideköltöztünk 30 éve, az első télen elkezdtük etetni a madárkákat, azóta folyamatosan. Akkor még voltak tartós hidegek, bejöttek az erdei madarak is. Vettem egy magas bárszéket, egy távcsövet, egy madárhatározót, és naphosszat azt néztem hogy vetélkednek a magokért. Akkor láttam azt a csodát is, hogy egy egérke kijött a sufniból, egy rigó észre vette, fejbe vágta, majd a madár elbújt és leste az egeret. Persze megint kijött, a rigó újra fejbe vágta. Láttam karvajt ahogy elkapott verebet, haragudtam rá, de neki is élni kell. Csodák történnek körülöttünk, csak figyelni kell.


    Szép napot, sziasztok!


     


     

    előzmény:
    mandula2 (31843)
    2018-02-18  00:35
  5. 2018. február 18. 05:0331847.

    jahhhhh,meg persze kávé is.


    Tarnai Kiss László: Esteledik a faluban - YouTube


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (31846)
    2018-02-18  04:58
  6. 2018. február 18. 04:5831846.

    Csak úgy szép csendesen,mert ráncfelvarrás volt vagy mi a fene,


    jó reggelt kivánok.

  7. 2018. február 18. 03:0231844.

    Hmmm......legyen akkor most jó reggelt,és minta a reggeli tornához.


    Valahol a világon,épen reggel 5 óra van.


             Country Sisters - Let's Twist Again (2006) - YouTube

    előzmény:
    mandula2 (31843)
    2018-02-18  00:35
  8. 2018. február 18. 00:3531843.

    Jó estét...vagy éjszakát...vagy hajnalt? Na mindegy, most tudtam csak jönni, de már megyek is, mert eléggé elfáradtam.


    Vendég van - barát - reptér, vacsora, beszélgetés.


    Jövök ha tudok. Szia Marink, aranyos vagy hogy itt köszöntötted Julcsit. Szia Julcsi, még nem néztelek meg, mert rögtön a Konyhába jöttem. Majd holnap. Klári én még nem ettem csak fagyiban, de az nagggggyon finom volt, pláne maszek, és még egészségemre is kívánták. Pannika vettetek? Vera van, vagy nincs csőtörés? Joe köszönjük a szép zenebonát.


    Zsóka behavazódtál ott fönt a magasban?


    Nálunk órák óta esik a hó, látványnak szép. Betegek gyógyuljatok, gyógyuljanak!


    Jóccakát 

  9. 2018. február 17. 22:2931842.

    Szervusztok.


     


    Úgy illik, hogy megköszönjem, köszönöm szépen, hogy gondoltál rám Marink.


    A hó zuhog, ugye nem ette meg a telet a kutya?


     


     

    előzmény:
    bmari (31838)
    2018-02-17  10:02
  10. 2018. február 17. 22:2731841.

    Szervusztok.


     


    Úgy illik, hogy megköszönjem, köszönöm szépen, hogy gondoltál rám Évi.


     

    előzmény:
    mandula2 (31833)
    2018-02-16  09:46
  11. 2018. február 17. 16:3031840.

    Sziasztok, itt vagyok.


    A gyerekem  barkácsolt a gépen, ha van net akkor tudok írni. Net hol van, hol nincs, de már naponta kapja az SMS-ket, hogy bocs, de................


    Azt mondta felejtsem el az Internet Explorert, most  Google Chromet használok. Még ismerkedünk.


    Tegnap voltunk halat venni, hát mit mondjak 2250.- Ft/kg halat nem fogok hetente venni. Aztán ez már az occcccsóóóóó?


    A párom karfiol levest kívánt én meg rántott halat. Az biztos, hogy nagyon jóízű.


    A héten sokat unokáztunk. A menyem is a fiam is göthösek, jobb a gyerekeknek itt.


    Vettünk C+D kombinált vitamint, hátha jó lesz valamire.


    itthon van, mert lejár a jogsija márciusban, ment orvoshoz a hosszabbítás miatt, kiderült magas a vérnyomása. Most nyomáscsökkentő, majd vissza a házihoz, a házi után az üzemorvos, ha minden ok, akkor adhatja be a papírokat. Közben göthös is, krákog, köhög, főleg hajnalban. Terveztünk mozit, de aztán mondtam, ha rájön a köhögés, akkor minket meglincselnek a nézők. Így elhalasztottuk későbbre. A Valami Amerika 3. részt szerettük volna megnézni. Ő borzasztóan szereti a meleget, én meg azért ennyire nem. Ő fűt én meg szenvedek. Majd a gázszámlánál lesz csodákszom.


    Mandula vettünk sós karamellás joghurt desszertet, nekem tetszik.


    Pannika, hogy végződött a vásárlás?


    Vera kitartás.

  12. 2018. február 17. 10:0331839.

    Sziasztok!


    Rémes éjszakám volt, miután tegnap elaludtam 6 körül, 10kor felébredtem, aztán 2 körül lettem álmos megint, de fáj a derekam a gyomrom, mintha keresztbefűrészeltek volna. Szokott ilyen lenni, mikor itt volt az orvos a mamánál, már alig bírtam álldogálni, megint annyit magyarázott, teljesen ki lettünk oktatva gyógyszertanból. Szegény mama hiába akart beszélni nem figyelt rá, persze ilyenkor nem találja a szavakat, úgyse mondott volna semmi értelmeset. Mi elmondtunk helyette mindent, de gondolta ha már hozzá jött az orvos ő is beszélne. Amikor elment mégis nagyon meg volt elégedve, mert nem vitette kórházba.


     


    Ma töltött paradicsomos mártásos ebéd lesz, a tegnap előtti lecsó paradicsomos levéből, sajnos a mélyhűtött paprikám már elfogyott.


    Rémes hülyeségeket álmodtam, anyukámék utcájából nem lehetett kijönni, mert minden úttest hatalmas mély árkokkal volt felásva, ott voltak a nagy markolók. Egyszer már álmodtam hasonlót és úgy is történt, pár nap múlva szökőárszerű csőtörés következett be, óriási lyukat kellett ásni, hogy megszüntessék.


    Jobban szerettem volna anyukámmal álmodni, sokszor nagyon kedves dolgokat álmodom vele, a folyosónkon szokott jönni, mosolyogva, nem beszél, de mosolyog. 


    Jó napot kívánok, szorgoskodjatok, vagy pihenjetek, én egyenlőre alig bírok megmozdulni. Szerencsére a paradicsomos gombóccal nem sok munka van.


    sziasztok!


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (31837)
    2018-02-17  04:22
  13. 2018. február 17. 10:0231838.

    Szervusztok!


     


    Mandulám, bizony Julcsikánkre gondolunk most. Remélem a Tavasz is bekövetkezik hamarosan. Felénk hideg van, hó és tél.


    A hóvirágom lassan elnyílik, a nárciszok rég kibújtak, most éppen dideregnek.


     


     


    Ki tud sálat kötni? - fotó


     

    előzmény:
    mandula2 (31833)
    2018-02-16  09:46
  14. 2018. február 17. 04:2231837.

    "Joe köszi a zenebonákat!"


    Nagyon szivesen,nincs mit.


    Ma pedig kávét hoztam,hamár a kávéfőző kisasszony gépe masinája rosszalkodik.


    Meg persze kevésbé ismert bona,szombatra csak úgy szép lassan/csendben,hogy ne hallja senki más.


               1492: Conquest of Paradise Theme • Vangelis - YouTube

    előzmény:
    mandula2 (31836)
    2018-02-16  21:50
  15. 2018. február 16. 21:5031836.

    Sziasztok, jó estét.


    Most ültem le a gép elé, de látom hogy a Konyhánk ma nagyon hiányosan működött.


    Joe köszi a zenebonákat! Zsókának pedig a sok finomságot.


    Klári üzent /lehet hogy mindenki megkapta, ha nem, akkor most mondom/ hogy majd csak később tud jönni, "üzemzavar" miatt. Olvasni tud.


    Pannika neked kell tudnod, hogy melyik gyógyszert szeded, sajnos mindegyiknek van valamilyen mellékhatása.


    Holnap megnézitek a gépet? Járjatok szerencsével. Kerestem a folytatást, de nem találtam.


    Én is elmentem, a holnapi visz.látra. Jó éjszakát.

  16. 2018. február 16. 12:0131835.

    Jó reggelt jó reggelt,pár óra mulva világosodni fog itt is.


    Kérésed parancs,mivel ahány ház annyi ízlés,ilyen álmosan talán hagyjuk a kedves vendéget válogatni.


             Ennio Morricone - Chi Mai - YouTube


                       Lara Fabian - Caruso (English lyrics translation) - YouTube


                                     Titanic orchestra "Songe d'Automne" - YouTube


    Joe akinek még túúúúúúl korán van.

    előzmény:
    mandula2 (31833)
    2018-02-16  09:46
  17. 2018. február 16. 11:0431834.

    Szervusztok kedves konyhások!


    Hétfőn már úgy fájt a derekam a köhögéstől, hogy elhatároztam kedden elmegyek az orvoshoz. Kaptam öt szem tablettát meg kanalas orvosságot.Szerencsére a tüdőm tiszta. Ha egészséges vagyok kidob az ágy. Most meg kívántam az ágyban lenni.Öt éve volt a bal labamban trombózis, azóta véralvadásgátlót szedek. Most kb két hónapra abba kell hagynom, mert reflux szrű tüneteim vannak . A gyogyó mellékhatása, hogy túl termelődik a gyomorsav.Most akkor hogyan lesz? Az egyik probléma megszűnik a másik visszajön? Majd elválik!


     


    Közben kaptam egy lehetőséget, hogy két hétre kimenjek Izraelbe. Elmentem gyorsan a kormányhivatalba intézni az útlevelet, mivel lejárt. Aztán szóltak, hogy mégse. Már beleéltem magam , szerettem volna, sajnálom, hogy nem sikerült.


     


    Megint vásároltam. Mivel Papának fáj a lába, karja már tavaly is kerestem valakit aki a kb 250 m2 konyhakertet felásta. Megjegyzem nagyon nehezen találtam meg azt az egy jóembert. Arra gondoltam veszek egy rotációs kapát.  Na de milyen lesz a megfelelő? Újra nem akarok beruházni, mikorra térülne meg? Soha! Maradt a jófogás. Átmentem a szomszédhoz, aki a fóliájában rotával dolgozik, tanácsot kérni. Túl sokra nem mentem vele , amiket mondott. A szempont az volt, hogy csak 4 kapás legyen, 4-5 lóerős, olyan gép amit még forgalmaznak, és van hozzá alkatrész, max. 40km-es körzetben legyen, hogy a fiam személyesen is megnézze, ne csak fányképen, és hát az ára is elfogadható legyen. Nézegettem a you tubon videókat. Végül találtam egyet, amit gondoltam, jó lesz. Akkor felhívtam egy mezőgazdasági áruházat, ott megkörnyékeztem egy nagyon szimpatikus hangú eladót, lenne kedves segíteni, milyen motorral ajánlana kapálógépet ? Képzeljétek pont azt ajánlotta amibe beleválasztottam. Akkor felhívtam az eladót, és mondtam ,hogy szombaton megnézi a fiam.


     


    Folyt.köv. 

  18. 2018. február 16. 09:4631833.

    Jó reggelt!


    SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY:  amiket Zsóka feltálalt, azt igyuk JULCSINK egészségére. Na miért is?


    Az idő rosszkedvű, mi viszont legyünk vidámak.


    Joe egy kis zenebona?

    előzmény:
    manocska42 (31832)
    2018-02-16  07:15
  19. 2018. február 16. 07:1531832.

    Jó reggelt! Nincs kávé, pedig nagyon számitottam rá, álmos, rosszkedvű vagyok, na gyorsan főzök akkor én, egyszer én is feltehetem nem????

  20. 2018. február 15. 22:5231831.

    Én már régen mondom, hogy a mama maga a mesebeli főnixmadár, időnként van egy nagy rosszulléte, aztán jól felépül pillanatok alatt. Mire ideért az orvos, semmi baja nem volt, csak az, hogy nem hallotta amit az orvos beszélt velünk. Különösebbet nem vizsgált rajta, meghallgatta, körbenézte, megállapította semmi felfekvés, semmi piros pötty, a szíve is rendben van, csak egy a baja gyógyszerfüggővé tette az előző orvosa. Hiába próbáljuk leszorítani az előírásnak megfelelően a nyavalyás frontinját, egyre többet kíván. Attól magas a vérnyomása és attól vannak fájdalmai. Tudom milyen rosszul lehet lenni ha valaki függő lesz, én csak 1 dobozzal szedtem be régen a leggyengébből, és már a vége felé feleztem, mert nem akartam többet szedni, de amikor elfogyott, nagyon rosszul lettem. Úgy éreztem meghalok, nem kaptam levegőt, lezsibbadtam, mindenem fájt, szédültem. A férjem úgy rohant beszerezni, hogy csak úgy porzott. Ahogy bevettem egyet, pár perc múlva jobban voltam, aztán szerencsére sikerült leszokni, mert az orvosom már azzal ijesztgetett, hogy kórházba utal. Ugyanilyen szer a Xanax is, szóval aki még nem rabja, eszébe ne jusson egyiket sem szedni, hiába ajánlja jószívvel az orvosa!


    Amíg itt volt az orvos, megfőztem a mamának egy zöldséges krumplilevest, mert már jól észhez tért, megijedt, hogy az orvos majd kórházba utalja. Gyorsan megetettük, mikor doki elment, aztán kezdtük csinálni a rántotthusit sültkrumplival, a káposztát elfelejtettem megdinsztelni, nyersen ettük, sokkal jobb volt, valami csodás káposzta, nagyon finom, kár lett volna elrontani a főzéssel, és csodák csodája senki sem lett tőle rosszul, pedig szoktunk.


    4 körül készült el, így a mamát ismételten megetettük. Hogy vacsira mit evett azt nem tudom, apával intézték, mert én elájultam, a lányom ébresztett a telefonnal.


    Apa és a kutyák reggeltől elintézték a lakást, apa még a mamához is bemegy sáros lábbal, egyszerűen nem tudom megérteni miért nem tudja letörölni a lábát, vagy papucsot váltani.


    Mint az őrült ugráltam, felmostam, tűleveleket szedegettem, benyúltam a mamánál a szekrény mellé, és mit találtam, a festés előtt elrakott üvegmérleget, a dobozában. Ott ritkán nyúlkálok, mert előtte van a Gazella nevű lábedzőgép, felállítva, összecsukva, mert a mama nem edz. Ha lenne helyem kinyitnám, biztosan  jót tenne, magamnak vettem, mikor megsérültem, akkor használt.


    Arról volt szó, hogy nincs több szó a robiról, de tegnap óta, mióta szórakoztam vele itt a szobámban, még mindig nagyobb a tisztaság, mint a porszívózás után. Azt hiszem elkezdek gyűjteni. Pedig ez nem is mosott fel.


    Sziasztok, jóccakát fáradt vagyok, mint aki elhordott egy hegyet. Nektek is kettőzi a hangulatjeleket?


     


     


     

    előzmény:
    mandula2 (31829)
    2018-02-15  19:53
  21. 2018. február 15. 22:0631830.

    Zöldsalátát, vagy valami húsosat, vagy kenhetőt szeretnél?
    Szoktam venni összevagdalt zacskós salátamixet bármelyik nagyobb élelmiszerboltban, sültcsirke, vagy grillcsirke maradékot keverek hozzá, valamilyen dresszinggel. Ha tartalmasabbra akarom, akkor kifőtt rövidcső tésztát is csinálok, és elkeverem sajtszóssszal, régebben lehetett kapni 4 sajtszósz nevű zacskósat, csak fel kellett higítani, de mostanában inkább megfőzöm, majd kihűtve ráöntöm, akkor nincs más öntet. Esetleg orosz hússaláta, vagy akár párizsiból is, kenhetőnek tojássalátát szoktam készíteni, mikor a gyerekek kirándulni mentek az iskolával, hogy ne potyogjon ki a szendvicsből a tojás akkor találtam ki. Főttojás, majonéz, vagy vaj és össztört főttojás, rá a szalámi vagy sonka. Ennyit tudtam hirtelen segíteni.


     

    előzmény:
    viktoriahorvath (31818)
    2018-02-15  10:04
  22. 2018. február 15. 19:5331829.

    Sziasztok!


    Jaj de álmos vagyok! Jajjjjjj de fáradt vagyok!   Jajjjjjjjj de elegem van mindenből!!!!!!!


    Klári kérek legalább két tányér kocsonyát, mert nekem orvos írta fel receptre.


    Lencse még van egy adag a mélyhűtőben, azt nem kérek.


    Zsóóóka! Nyitom az ablakot. Kérek szépen a kocsonya után  2-3 db fánkocskát.


    Valakik!!!! Szánjatok már meg.


    Kis lakást akarok, lépcsők nélkül! Földszintesek kíméljenek. Emelet és lift.


    Tegnap pókhálóztam, óriásit takarítottam. Ma bementem ugyanabba a szobába, és a képemmel töröltem le egy friss pókhálót. Mi van, minden pók nálunk keresi a betevőt? Nem igazság. Veráéknál csak hangyák vannak. Azok is idegesítőek, de a pókok meg egyenesen undorítóak. Annyira jól zárnak nálunk az ajtók ablakok, hogy a fürdőszoba ablak fölötti sarkában megjelent a penész, pedig hála Férjnek, ott reggeltől-estig bukón van az ablak. Az hogy én megfagyok, mondjuk az nem számít. 


    Tegnap létráztam és jól bepermeteztem penészölővel. Mára már gyönyörű lett.


    Joe nagyon szép az a videó aminek a linkjét feltetted. Viszont elszomorított, hogy az emberi butaság még azt is képes tönkretenni. Hány de hány hal, delfin stb. pusztul el, gyomrában a sok műanyag cuccal, vagy olajjal, vagy vegyszerekkel.


    Magunk alatt vágjuk a fát, ill. vágják, és a sok hülye nem veszi észre. Egyáltalán, semmit nem vesz, vagy nem akar tudomásul venni!!!


    Vera kitartást és türelmet kívánok. Ki tudja meddig lesz még veletek a Mama?


     

  23. 2018. február 15. 18:2431828.

    .......és Kedves manocska,


    A felsorolt ételekre hol lehet leadni a rendelést?


    Mivel minden fincsi ami fincsin van elkészítve,kivéve a pocsolya ízű halászlötty,amit egyszer volt hol nem volt,túúúúúl az Óperenciás nagytócsán túúúúúl,megpróbáltak belém erőszakolni.Hála a Mindenhatónak nem sikerűlt előidézni a hányingert,2 kanál lötty,és 3kiló kenyér után. Pedig nagyon éhes voltam az állandó koplalás után.Jól megmondta az egyik elftárs,hogy jól kell étkeznünk,hogy birjuk a nyomort.Azt a levelet amiben a pénzt tetszett kérni,nem kaptuk meg. Marha Joe.


                       KATICA ILLÉNYI - Monti Czardas - YouTube

    előzmény:
    manocska42 (31826)
    2018-02-15  17:19
  24. 2018. február 15. 17:3031827.

    Szia Vera! Olvasom, hogy a Mama az éjszaka rosszul volt nagyon, remélem jobban van már, volt nála orvos? Mondott valami biztatót? Elképzelni nem tudom, hogy birod energiával azt a sok mindent ami Rád hárul.


    A konyhád teljesen készen van? Csinálj róla képet, ugy szeretném, de azt hiszem mindannyian szeretnénk látni, ha ugy gondolod, hogy publikus léci. mutassad meg.


    Jobbulást kivánok a Mamának, Neked meg jó pihenést éjszakára.

    előzmény:
    arirangarirang (31820)
    2018-02-15  10:19

Címlap

top