Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. február 15. 17:1931826.

    Aszongyák itt köll az előjegyzést leadni a kocsonnnnyára, én 4 tányérral rendelek, mondjuk a disznósajt is nagyon jól hangzik, de azt most ettem, igaz nem házi volt, de izlett. Most főztem egy szép nagy füstölt csülköt, holnap sólet lesz, a babot beáztattam, elég apró, nagyobból szoktam főzni, árpagyöngyel. Egy évben egyszer csinálok,és most azon töröm a kobakomat, hogy az árpagyöngyöt beszoktam-e áztatni? Biztosan kapok tanácsot VALAKITŐL.


    Emlékszem Soltész Rezsőre a göndör haja tetszett, és a hangja is, a "szóljon hangosan az énekre" naná, hogy emlékszem.


    Szóval Klárikám azért ne bizzál ennyire az időjárásban, a tavasz még odébb van, állitólag 20-tól jön az igazi tél.


    Szóljál, ha a kocsonya szállitható állapotban van, és rohanok, mint a teknőc.


     


     

    előzmény:
    Tete (31824)
    2018-02-15  16:22
  2. 2018. február 15. 16:3431825.
    előzmény:
    Tete (31824)
    2018-02-15  16:22
  3. 2018. február 15. 16:2231824.

     


    Aki kér kocsonyát vagy disznósajtot most szóljon............ (hangosan az ének) emlékeztek  Soltész Rezsőkére?


    Adjátok le a rendelést!


    Végül nem főztem tésztát, olyan tartalmas lett a leves, hogy elég volt ebédre. Később meg ha nem is miskolci, de g..i kocsonya lesz. Juhéééééé! Szerintem most télen nem is fogok többet főzni, hiszen pikk-pakk itt a tavasz.


     

  4. 2018. február 15. 10:2531823.

    A héliumos lufik már úgy is leeresztettek.

    előzmény:
    arirangarirang (31821)
    2018-02-15  10:19
  5. 2018. február 15. 10:2031822.

    Főételnek? Főételhez?  Kicsit közelebbit nem írnál?


    Ha szereted a majonézt és nincs bajod a sonkafélével, nagyon finom a Német saláta.

    előzmény:
    viktoriahorvath (31818)
    2018-02-15  10:04
  6. 2018. február 15. 10:1931821.

    Sziasztok!


     Klári az unokáid ma veletek fognak labdázni, lencse plusz káposzta,egyenes út a levegőbe.


    Mama az éjjel nagyon rosszul volt, még most is szörnyen néz ki, csukva a szeme hófehér és mozdulatlan, néha köhécselget. Délutánra kihívta apa az orvost. Sokat szerintem nem tud tenni, de legalább látják, hogy nincs elhanyagolva.


    Rántotthúst terveztem dinsztelt savanyú káposztával, de krumplifőzelék is jó lenne, már 100 éve nem volt, viszont a mama ezeket szerintem nem fogja tudni lenyelni, valami leves kell. De mi? 


    Annak ellenére , hogy fél éjszaka fent voltunk, már 7 előtt felébredtünk, előbb, mint hogy vitték el a kukát. Egész éjjel hülyeségeket álmodtam, megöltek egy autóbusznyi embert, volt aki látta és elmesélte, tele volt hullával az álmom.


    Éva küldött emailban egy robotporszívós leértékeléses izét. A lányomnak nagyon megtetszett a 4600 Ft-re leértékelt játékszer, idehozatta a postással, mivel mi mindig itthon vagyunk, egész este azzal játszottam. Láthatóan tiszta lett a szobám. Először csak a bútoroknál fordult, de elég tanulékony, mert már a számítógép zsinóroknál se toporog ott hagyja, és a szőnyeg szélénél is meg tud fordulni, mert a szőnyegre nem megy fel, de lejön róla sajnos, vissza pedig nem megy. Nem tudom mit akarok alig 5000 ft-ért. Lánykámnak jó lesz, amíg nem vesz egy rendeset, biztosan kedvet kap majd hozzá, nála sima minden, egy szőnyeg van a nappaliban, azt majd felügyeli, elég nagy, lehet, hogy nem jön le róla mindjárt, mint a lábtörlőről, ahol kipróbáltam. Először kóstolgatta, mint a méhecske a virágot, csomó szöszt, füvet, izémizét beszívott, amit a kutyik este hoztak be. Nincs neki keféje, hanem egy műanyag, mint az ablakpucolón, az tereli bele a lyukba a koszt. Szombaton viszi el, akkor jönnek a mamához.


    Jót röhögtünk rajta, mert egy hangyával birkózott, de akkor már csurig volt szöszökkel, nem bírta felszívni, ráment ezerszer, a végén felvágta a tetejére és utaztatta. 


    Mióta a kályhánk meg van, az összes hangya ide gyűlik, ha véletlenül találnak valahol egy morzsát, akkor 100-n is rámásznak. Vizes szivaccsal szoktam őket a mosdóban forró vízben fürdetni, de csak jönnek. A szobámban is vannak, nem kéne itt ennem, tudom.


    Megyek főzni, mert mindjárt itt az idő és én még azt se tudom mit főzzek.


    Sziasztok!


     

    előzmény:
    Tete (31817)
    2018-02-15  09:43
  7. 2018. február 15. 10:1931820.

    Sziasztok!


     Klári az unokáid ma veletek fognak labdázni, lencse plusz káposzta,egyenes út a levegőbe.


    Mama az éjjel nagyon rosszul volt, még most is szörnyen néz ki, csukva a szeme hófehér és mozdulatlan, néha köhécselget. Délutánra kihívta apa az orvost. Sokat szerintem nem tud tenni, de legalább látják, hogy nincs elhanyagolva.


    Rántotthúst terveztem dinsztelt savanyú káposztával, de krumplifőzelék is jó lenne, már 100 éve nem volt, viszont a mama ezeket szerintem nem fogja tudni lenyelni, valami leves kell. De mi? 


    Annak ellenére , hogy fél éjszaka fent voltunk, már 7 előtt felébredtünk, előbb, mint hogy vitték el a kukát. Egész éjjel hülyeségeket álmodtam, megöltek egy autóbusznyi embert, volt aki látta és elmesélte, tele volt hullával az álmom.


    Éva küldött emailban egy robotporszívós leértékeléses izét. A lányomnak nagyon megtetszett a 4600 Ft-re leértékelt játékszer, idehozatta a postással, mivel mi mindig itthon vagyunk, egész este azzal játszottam. Láthatóan tiszta lett a szobám. Először csak a bútoroknál fordult, de elég tanulékony, mert már a számítógép zsinóroknál se toporog ott hagyja, és a szőnyeg szélénél is meg tud fordulni, mert a szőnyegre nem megy fel, de lejön róla sajnos, vissza pedig nem megy. Nem tudom mit akarok alig 5000 ft-ért. Lánykámnak jó lesz, amíg nem vesz egy rendeset, biztosan kedvet kap majd hozzá, nála sima minden, egy szőnyeg van a nappaliban, azt majd felügyeli, elég nagy, lehet, hogy nem jön le róla mindjárt, mint a lábtörlőről, ahol kipróbáltam. Először kóstolgatta, mint a méhecske a virágot, csomó szöszt, füvet, izémizét beszívott, amit a kutyik este hoztak be. Nincs neki keféje, hanem egy műanyag, mint az ablakpucolón, az tereli bele a lyukba a koszt. Szombaton viszi el, akkor jönnek a mamához.


    Jót röhögtünk rajta, mert egy hangyával birkózott, de akkor már csurig volt szöszökkel, nem bírta felszívni, ráment ezerszer, a végén felvágta a tetejére és utaztatta. 


    Mióta a kályhánk meg van, az összes hangya ide gyűlik, ha véletlenül találnak valahol egy morzsát, akkor 100-n is rámásznak. Vizes szivaccsal szoktam őket a mosdóban forró vízben fürdetni, de csak jönnek. A szobámban is vannak, nem kéne itt ennem, tudom.


    Megyek főzni, mert mindjárt itt az idő és én még azt se tudom mit főzzek.


    Sziasztok!


     

    előzmény:
    Tete (31817)
    2018-02-15  09:43
  8. 2018. február 15. 10:0731819.

    Persze.


    Leszedjük a gyenge csorbóka leveleit,és oda adjuk a libáknak/kacsáknak.


    Szivesen.

    előzmény:
    viktoriahorvath (31818)
    2018-02-15  10:04
  9. 2018. február 15. 10:0431818.

    Tudd valaki egy jó saláta receptet? 

  10. 2018. február 15. 09:4331817.

    Ma vöröslencse leves lesz, meg káposztás cvekkkkedli. De, hogy ne unatkozzak (ma sem) kitaláltam, hogy főzök kocsonyát, a belefőtt mindenféléből  készítek disznósajtot. Párszor kérdeztétek, hogy mire használom a füstölt pirospaprikát? A disznósajtot nagyon meg lehet vele bolondítani. Hasonlít az íze az igazi füstöltére. A lencse áztatás nélkül is 10-15 perc alatt megfő. Mi beleszerettünk.


    Tegnap a sok munka után még unokaszitterkedés is volt. Ma délután megint itt lesznek. Kártyáztunk, amikor már nagyon nem bírtak magukkal, lehetett labdázni, igaz a lakásban szigorúan csak lufival. A kislánynak még megvannak a szülinapi lufik, így volt mit kergetni.


    Reggel kisütött a nap, de már gondolkodik süssön-e tovább? Bújkál a felhők mögé, azaz nem is igazán felhők csak olyan homályos az ég.

  11. 2018. február 15. 05:5031816.

    Itt az ébresztőőőőőőőőőőőőőőő!


    Jó reggelt, sziasztok.

  12. 2018. február 14. 18:4331815.
    előzmény:
    Sheriff-2 (31813)
    2018-02-14  18:33
  13. 2018. február 14. 18:3831814.

    Ha figyembe vesszük azt hogy milyen óriási csalások vannak az élelmiszer iparban,akkor az olajbogyó olaj említésre sem érdemes,kicsit jobb mint a motorolaj.A füvekből készült műsonka sem jobb.(vegetarian)

    előzmény:
    arirangarirang (31811)
    2018-02-14  10:40
  14. 2018. február 14. 18:3331813.

    Sziasztok,


    Nekünk megvan a BBC-nek a Planet Earth sorozata blu-ray lemezeken,ott lehet látni hihetetlen szép képeket.


    Kis bemutató a sorozatból.Planet Earth II: Official Extended Trailer | BBC Earth - YouTube

    előzmény:
    arirangarirang (31812)
    2018-02-14  13:57
  15. 2018. február 14. 13:5731812.
    előzmény:
    arirangarirang (31811)
    2018-02-14  10:40
  16. 2018. február 14. 10:4031811.

    Jó napot!


    Ismételt csalódás ért oliva ügyben. Egyszer láttam egy filmet, igaz kistermelők csinálták, nagyrészt saját célra az olajat, alátettek a fa alá sűrű hálót, vagy nylont arra már nem emlékszem, és rázták a fát. Az érett potyogott, a zöld fent maradt. Ezt az érési idő alatt többször megcsinálták. Szerintem a sötét színűnek több az olajtartalma is. Látom a nagyüzemben szinte fástól aratják, mint néhai apósom a cseresznyét. Volt 3-4 cseresznyefája, a végén már nagyon unta szedni, mert mi szerettük a cseresznyét enni, szedni senki. Akkor a végén már ágastól szedte le, azt mondta kinő az jövőre.


    Azt viszont olvastam, hogy az olivát is hamisítják napraforgó olajjal keverik, főleg a nagy felhasználó országok felé, még legbiztonságosabb az extra szűz. 


    szakad a hó, közben csurog a csatorna, de a hó a fákon és az udvarban megmaradt, utcán még nem voltam. A fejem fáj, a szemeim alig bírom kinyitni. Anyós negyed hétkor kopácsolt, de tagadja, neki már az agya nem olyan és nem emlékszik. Jó kifogás sose rossz. Ez mindig így szokott lenni, A K nap előtt már hisztizik, K napon ki van borulva, kifáradva, K nap utáni nap még igen halk és meggyötört, aztán az azt követő neo, ami ma van, állandóan veri a falat, majd letagadja. Délután megint jön a hiszti, mert holnap ismételten K nap van. 


    Hétfőn nagyon jól elvoltak a lányommal, szerencsére egészen hamar hazajöttünk, délután meg tőlem a házat is elvihették volna a fejem fölül, mert úgy el voltam ájulva 4 órán keresztül.


    Nem tudom mi a manó volt velem éjszaka, végig Koreával álmodtam, pedig sokat foglalkoztam vele mióta magamtól elkezdtem tanulni az írás-olvasás-kiejtést, majd az egyszerűbb nyelvtant, szinte soha nem álmodtam a témával. Egyszer azt, hogy ott bolyongok az utcákon, mindenhol koreai ember, és nem látnak. Pedig különben aztán néznek, bele a vesédbe. Egyszer becsöppentem egy rendezvényükre, még nem kezdődött, nekem át kellett menni közöttük, úgy bámultak, alig vártam, hogy kívül legyek . Akkor gondoltam először arra, hogy itt becsuktam magam mögött az ajtót, de ha ott kijönnék a repülőtérről, és ugyanígy néznének, hová is bújnék?


    Igazság szerint agyfrissítónek kezdtem bele, keresztrejtvény helyett. Persze bosszant, hogy nem megy jobban, de mostanság pár mondatot elolvasok naponta, de nem tanulok. És ez sajnos nem olyan ,mint a magyar, mert ha magyarul elolvasok valamit arra emlékszem, erre meg nem. Bosszantóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Megyek pápá. felkészülök a főzésre, csak a fejem ne fájna!


    Sziasztok.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31807)
    2018-02-14  00:21
  17. 2018. február 14. 09:3831810.

    Most nagyon fel vagyok pörögve, ezt muszáj kihasználni, mert nincs mindíg így. Ha sírás-rívás nem is, de jujjjgatás meg nyögdécselés szokott lenni. Sika-mika van, itt a segítségem, próbálok a derekamra vigyázni.


    Már hatkor felkeltem előkészíteni a rakott kelt, hogy csak sütni kelljen.


    Kimicsinál?


    Gyakorlatilag folyamatosan esik, szerencsére nem marad meg (?), mert akkor lehetne "hóhányni".

    előzmény:
    manocska42 (31809)
    2018-02-14  08:25
  18. 2018. február 14. 08:2531809.

     Boldog Valentinnapot! Köszönöm a kávét, finom volt.


    Klárikám vegyél vissza ebből a nagy lendületből, mert megint lesz sirás-rivás!

  19. 2018. február 14. 06:2131808.

    Sziasztok, jó reggelt.


    Én már tettre készen, de itt a kávé(cskátok), hogy Ti is ébredezzetek. Szorgalmas, vidám napot kivánok.


  20. 2018. február 14. 00:2131807.

    Kb. így készítik az oliva olajat.How Olive Oil Is Made - YouTube

    előzmény:
    arirangarirang (31802)
    2018-02-13  11:09
  21. 2018. február 13. 22:0031806.

    Itt egész nap esett, hol jobban, hol kevésbé, hol ez, hol az. Holnap kifordítjuk a házat a sarkából. Rakott kelt is fogok főzni, meg menőke is lenne. Hogy mindezt egy nap alatt hogyan az még kérdés. De majd úgy kelek, hogy ide nekem az oroszlánt is.

  22. 2018. február 13. 16:0631805.

    Ennek az olajrágásnak még a gondolata is elborzaszt, mikor az a fehérhajú természetgyógyász ecsetelgette a tv-ben hogy kell csinálni, majd elhánytam magam. Sajnos az ilyen szájba izéket nem bírom. Nagyon régen, sőt réges régen, mikor még kezdő randizó voltam elmentünk egy fiúval a Folytassa Kleó, vagy valamelyik folytassa filmre, amiben egy fogorvos több kilóméter gézt gyömöszölt valakinek a szájába. Nagyon kellemetlen volt, mert majdnem bajom lett. Úgy úsztam meg, hogy becsuktam a szemem. Aki megissza az hashajtónak issza, a szomszédasszony is azt csinálta. Próbáltam én is a mamán, de neki nem használt.


    És milye fájt a férjednek a kínazás után, mert azok beleteszik az ízfokozót, úgy használják, mint más a st, rájuk nincs hatással, viszont a fehérek fejgörcsöt kaphatnak tőle. Vagy ha a gyomor fáj az az olajtól, szerintem nagyon zsírosan főznek, ill. olajosan. Főleg ha a tálca aljáról sikerül szedni.


    A koreaiak nagyon egészségtudatosan étkeznek, nem használnak ilyen műizéket, rengeteg éppen megfuttatott zöldséget esznek kevés húst, mindenre szórnal szezámmagot, állítólag nagyon jó hatással van az egészségre, és minden nap esznek többször is kimcsit. Az egy világhírű savanyúság, állítólag azért olyan soványak és egészségesek. Szoktam csinálni, mikor friss kínai kelt lehet kapni, az enyém biztosan nem olyan, de mivel több mint ezer féle, tájegységenként és talán háztartásonként is más, így az enyém is elmegy köztük. Van kimcsimúzeum is, nem tudom elképzelni se, hogy mű, vagy igazi van kiállítva, mert van egy szaga, mint a savanyú káposztának is.


    Itt apró havaseső hullik, úgyhogy lebeszéltem apát mindenféle császkálásról, de szerintem holnap még rosszabb idő lesz. Ha esetleg hó lesz és nem olvad, az talán jobb lesz, mint ez a szitáló lé.Végre elfogyott a pörkölt, én még most ettem belőle először. Mama tegnap gulyást, ma pedig csirkemellből levest, jó sűrű tésztával husival, zöldséggel. Őszi kompótot is evett, délután mákos kiflit, nem a bécsit, hanem olyasmi tésztája van, mint a croassonnak.


    Elpilledek azt hiszem, mert csak kinézek és látom, hogy csöpög a fenyőről az eső, elmegy a kedvem mindentől. 


     


     

    előzmény:
    mandula2 (31801)
    2018-02-13  10:11
  23. 2018. február 13. 14:5631804.

    Sziasztok!


    Mandulám mire ideértem a válaszokat megkaptad az oliva olajjal kapcsolatosan. Régóta használom én is, de még igy nem jártam vele. Mézzel igen, de annak sincs semmi baja, kicsit rámikrózok és tökéletes lesz, csak nem szabad mindjárt lezárni.


    Rettenetes barátságtalan idő van, itt is ömlik az eső, egy pár szem hópihével keverve. Most ment el a pedikűrös, most még legalább ott nem fáj, máshol mindenhol.


    Ma bünöztem, levest nem csináltam, fasirtot és petrezselymes burgonyát csináltam hozzá, saját savanyitott almapaprikámmal ettük, finom volt, de tudjátok nekem a fasirt az már nem hús, ugyan igy vagyok a töltöttkáposztával, hiába van benne csülök, oldalas, stb. az főzelék.


    Látom Joe visszajött hozzánk, Isten hozott, még mindig be vagytok havazva? Majd csak eljön a a Te időd is, és ültetheted a palántáidat.


    Irtatok a fritukról, nekem is volt, de már kidobtam, először nekem is kifutott az olaj, majd egy barátunk körbe kiluggasztotta , hogy a belső falra visszatudjon bukni az olaj, igy tudtam még jó ideig használni, aztán akármilyen igyekezettel elmostam, azért mindig maradhatott rajta valami, idővel már hiába csutakoltam, gusztustalan volt, igy a kukában landolt nálam is. Aztán ketten maradtunk, kettőnknek meg már minek jelszóval nem is vettem. Arról nem is beszélve, hogy a többször használt olaj nem is egészséges!


    További szép napot!


     


     


     


     


     

    előzmény:
    mandula2 (31793)
    2018-02-12  20:42
  24. 2018. február 13. 13:5531803.

    Adjon Isten jó napot,reggel van nekem is.


    Vera röviden válaszolt," még soha nem jutott eszembe hűtőben tárolni".


    A zenét pedig magamnak játszom,azt is röviden.RICHARD CLAYDERMAN - Moon Tango - YouTube

    előzmény:
    mandula2 (31801)
    2018-02-13  10:11
  25. 2018. február 13. 11:0931802.

    Sziasztok!


    Affffene ebbe az időbe. Ma akartam menni a kormányhivatalba, a kölök személyiéért, mert ma 2 fokot ír a telefonom, holnapra mínusz 2-4 fokot, és havat. Mára nem volt szó esőről, pláne nem havas esőről.


    Használok extra szűz olivaolajat, nem túl sűrűn, de még soha nem jutott eszembe hűtőben tárolni, mint pl, a napraforgó olajat sem. Zsírt azt igen, főleg nyáron, de azt naponta használom, mert az újabb trend szerint egészségesebb, mint az olaj, és mióta sült 1 kg-s zsírt lehet kapni, azóta azt használok. Az olajat egyébként nem bírom, azonnali rohanáshoz vezet ha olajos ételt eszem.


    Apának minden kenőanyag elkopott a szalagszakadt térde közül, csak a csonton jár, és a teflonszalag is elszakadt, így rettenetesen áll az a lába, akkor mikor meg akarta csináltatni kapott volna protézist a térdébe, történt az a nem tudom azóta se mi, mikor leszedték a műtőasztalról, és hazajött. Azután meg a szíve , vagy már talán előtte is? kezdett vackolni, most szóba se jöhet egy altatás. Ezért nem járunk sehová, ezért kell az autó is még a retyóra is.


     


     

    előzmény:
    mandula2 (31793)
    2018-02-12  20:42

Címlap

top