Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. február 10. 14:1031776.

    Szervusztok


    Tete


    Köszönöm,hogy rėszletesen leirtad a robot müköďėsčt.


    Kerdesem az volna,hogy lehet a "garazst"elhelyerni?ha bemegy a szekreny ala,akkor onnan ki is tud jonni?


    Ha csak a konyhat akarom porszivozni 2 naponta,akkor le lehet allitani miutan befejezte .?Osszszerelve aruljak es ahasznalati utasitas alapjan meg lehet erteni a mukodeset?


    Valaszodat koszonom es kellemes hetveget kivanok minden topiklakonak.

  2. 2018. február 10. 12:4231775.

    A férfiaknak metszőollót a kezébe adni nem lehet. Éva is Vera is megerősítheti.


    Rendet tetetni velük szintén nem lehet, mert mindent kidobálnak ami neked még kellene, viszont semmit a saját lim-lomjukból.


    Jóvanna, eldugultam.


    Kimicsinál?

  3. 2018. február 10. 12:3031774.

    Na itt a folytatás. Nekem a porszívózás ezen belül a szönyegporszívózás volt nagy gond. A derekam nem bírja azt a pozitúrát, amiben az ember porszívózik. Mire a nagy szőnyegen keresztbe-hosszába áttoszigálom nem bírok kiegyenesedni. A homlokcsók a Kisbarátomé, mert nagyon szépen megcsinálja. Mellesleg ugye a parkettát és a laminált padlót is, mert szépen veszi az akadályokat. Nálam a szobákban telitalálat. Akár kétnaponta megnyitom neki a tánctermet aztán forgolódjon. Én majd drukkolok neki a kanapéra felkucorodva.


    Az egyéb helyiségeket én szeretem porszívózás után forró pl Domestosos ( a Lime-s a legfinomabb, de ez meg az én citrus illat mániámnak tudható be) vízzel felmosni. Felmosni nem törölni. Nem úszik minden, de a kicsavarható mosófej, azért vizesebb marad. Másodszorra még jobban kicsavarom. Ha nincs időm kivárni míg megszárad akkor a lapos zseniliás kendővel is átmegyek rajta. Biztosan fogom ott is használni, mert tetszik amit csinál, de nekem az igen alapos mosószeres felmosást nem fogja teljesen kiváltani. Ez az én heppem. Összességében örülök, hogy összetalálkoztunk (Pannika volt a "kerítő"), szerintem az ára is rendben van. Nem tudom kisállatos lakásban mennyire használható, mert nekünk nincsenek. Ezeket még le akartam írni. Puszi.


     

  4. 2018. február 10. 12:0431773.

    Egészségedre a kávét. örülök, hogy ízlett.


    Pannika, ha megkaptad az email címet jelentkezz légyszíves, vagy ha Verának meg van a Tied kérem szépen. Írnék emailt.


    Már nem nagyon akartam porszi ügyben írni, de mivel kérdeztétek írok, akit nem érdekel átugorja.


    A szobákat töröltük fel, szépen körbejár, nem nagyon vizez, én inkább nedves portörlésnek hívnám. Oldalirányba semmit nem vizez össze. Mintha nagyon alaposan kicsavart ruhával törölnél fel. Megelégedésemre a porszizás után alig lett valami kis kosz a ruhán. Akkor jólporszizik! A szobában nálunk nincs semmiéle koszolás.


    Jött a konyha. Minimális porszívózást csinál a vizes üzemmódban is, pár szem morzsa volt a tartályban. Volt pár csepp üdítő kicseppentve (odaszáradva szépen). A járólapon is szépen törölt, átment a folton akkor még látszott picit, de a második rámenetelnél eltűnt. Nem csíkoz, egy picivel koszosabb lett a kendő, de ne csupa szutyok, szürke, dzsuvás dologra gondoljatok. Közben egyszer mostuk ki a kendőt. Nekem a járólapos helyiségek nem nagyok. Nincsenek küszöbök, körbetáncolt mindent. Nem volt koszos a járólap, tegnap reggel mostam föl hagyományos felmosóval. Szerintem jó ez a funkciója is, csak nem szabad hagyni, hogy nagy kosz legyen.


    Pannika én még a virtuális fallal nem boldogultam. Próbáltam falat emelni neki, de mintha megbolondította volna szegényt.  

    előzmény:
    mandula2 (31772)
    2018-02-10  11:26
  5. 2018. február 10. 11:2631772.

    Jó napot!


    Köszönettel elvettem a reggeli finom kávét. A harmadik csésze volt a legszimpatikusabb, azt ne keressétek.


    Tegnap egy-két növényt át akartam ültetni, ill. felfrissíteni a földjét és egy számmal nagyobb cserépbe tenni, de "akadályoztatva" lettem!! Átültetés elmaradt - technikai okok miatt - ugyanis egy darab cserepet sem találtam, pedig ősszel még volt vagy 50 db. Minden méretből elteszek párat, éppen azért, hogy ha kell, kéznél legyen.


    Bizonyítani nem tudom /Férj meg tagadja/ de tudom hogy az ő keze van a dologban. Jaj nekem ha metszőolló kerül a kezébe, vagy rendcsinálás címszó alatt kidobál mindent, amit feleslegesnek tart.


    Múltkor egy főzős műsorban láttam, hogy a szakács alufóliával borította be a tűzhely tetejét. Tegnap én is megcsináltam. Nagyon úúúúútálatos dolog a tűzhelytisztítás, hogy a rácsokról már ne is beszéljek! Arról még a gőzborotva sem viszi le a ráégett akármiket. Az ablakok is mosásra várnak. A szokásos januári  ablakmosás idén elmaradt, és vele együtt a betegség is, mert olyankor rendszerint jól megfázom. Most erről nincs szó, de látom amit látok.


    További szép napot.

    előzmény:
    Tete (31771)
    2018-02-10  06:42
  6. 2018. február 10. 06:4231771.

    Sziasztok, jó reggelt.


    Azért, én főzöm a kávét mindenkinek Benne szivem, lelkem meg a kv.

  7. 2018. február 9. 22:2331770.

    Azért az sem teljesen igaz, hogy kertkapcsolatosban nem működik jól, mert meséltem a butikos ismerősömről, neki kertkapcsolatos a háza, a butikja utcára nyílik, van egy dög nagy dán dogja, szóval minden meg van, mégis csillog a járólap, mint a Salamonnak az ékessége.Egész nap megy neki a robi, lent, ahol a kutya van.


    Én úgy tudom elképzelni, hogy az ember csinál egy alapos takarítást, és utána ráengedi másnaptól a Robit.Ma, egy lapátnyi tűlevelet söpörtem össze, az előszobából, és a folyosóról, pedig tegnap is takarítottam. Láttam egy videót, amiben bemutatják, hogyan cserélik a szösztartót, fölülről felhajt egy kis tetőt, kis füllel, mint a vödörnek van, kihúzza a poros edényt, ami vagy 0,6 vagy 0,7 literes.At aljára szereli a mikroszálas feltörlőt. Egy ugyanolyan edénykét tele vízzel berak a helyére.


    Alulra kispricceli a vizet, a mikroszálassal szétmázolja, és addig töröli, amíg száraz nem lesz. nem felmos, hanem szétken, mint ahogy a felmosó mopszlival is lehet csinálni, mikor csak egy maszat kosz van, és nem egy komoly felmosás. Naponként biztosan fel kell mosni, ha az ember igényli, de szerintem arra, hogy ne kelljen a kutyák után menni egész nap a felmosóval egészen jó lehet. Az enyémek őrület mit hordanak be, képtelenség mindig maradéktalanul eltüntetni.


    Ágyat húztam neki, emeltem ide-oda, szóval kész vagyok.


    Úgy fáj a derekam, és minden porcikám is, hogy nem tudom hogyan fogok aludni.


    Apát nagyon komolyan fogjuk a lányommal, már amikor nem szökik meg és csinál hülyeségeket. Elvitte a lányom a klinikára is, folynak a vizsgálatok, nem egy elhanyagolható dolog ez nála. De 


    Most behuppanok az ágyba, talán ott jobb lesz.


    Jóccakát sziasztok!

    előzmény:
    mandula2 (31769)
    2018-02-09  20:51
  8. 2018. február 9. 20:5131769.

    Sziasztok!


    Naszóvalmostfelhördültem kedves FőőőőőőőőJoeee!


    Éééén? Ajánlat? Követelés? Pláne zsarolás???? Ééééén, aki egy földre szállt angyal vagyok? /csak eltévedtem/Najóó, persze egy kis zene, egy kis bona az igen, de könyörgöm ne ilyen huhh.... szeretem a családomat. Ezt NE! ha szabad kérnem. Persze van egy megoldás amit Klári javasol mindig: ugorgyunk!


    Tudod hogy miket szeretünk, korábban születettek vagyunk mi már az olyan ilyen-olyan "zörejekhez". Bocsi, csak magamról beszéltem.


    Viszont ami a kávét illeti, Klárin kívül tényleg Te főzöd a legjobb kávét. A folyton folydogáló híg löttyöt - ha bírja a gyomrod - idd csak a másik topikból. Egészségedre!


    Vera nem játék amit a Férjed csinál. Vele is legyél erélyesebb, ne csak a Mamával. 


    Délelőtt a nagy álmosság után megráztam magam, aztán túlteljesítettem a normámat, mert én akkor vagyok beteg, ha csak lézengek, le is feküdnék meg nem is... csinálnám is, meg nem is.


    Mi is nézegettünk anno - én nem, csak Férj vette észre - egy robotot,/Miele/ de az bizony száz, vagy inkább kétszázezren felül volt. Hogy mi ér rajta annyit, azt nem tudom.


    Klári kipróbáltad már a felmosási programot? Lehet hogy írtad, csak én voltam figyelmetlen. Engem az érdekelne, hogy hova teszi és milyen lesz a víz a felmosás végén? Biztos hogy nem nekünk való /Verának sem/ mert a kutyák, a fenyőfák tüskéi... nyáron a por, tavasszal, ősszel a sár... Aki emeleten lakik és nincs szőröse /Zsóka/ annak jó lehet, de kertkapcsolatos lakásban változatlanul nem tudom elképzelni.


    Kedves Joe most iszom /főzöm majd/ az esti fél kávémat, ha szeretnél, te is csatlakozhatsz. Nos?


    Annyi de annyi dógom van, hogy legjobb ha nem csinálok semmit. Az előbb véletlenül találtam négy filmet is, aztán elkatt. és úgy eltűntek, mintha sose lettek volna. Biztosan nem azokra lett volna szükségem. Van mááásik, mondta az egykori zenebohóc. /remélem még most is él, de mi már nagyon régen voltunk cirkuszban/


    Aludjatok jól, jó éjszakát.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31762)
    2018-02-09  12:27
  9. 2018. február 9. 20:3531768.

    Bocs Zsóka nem  Téged akartalak bántani, ez a mondat elég furára sikerült. Csak annyira elképedtem az indokláson.


    Jó éjszakát mindenkinek, szépséges álmokat, porsziügy lezárva.


     

    előzmény:
    manocska42 (31765)
    2018-02-09  14:46
  10. 2018. február 9. 17:2831767.

    Fekete, barna, drapp és krémszínű a szőnyegünk.De hát ez is olyan, hogy vagy szerelem első látásra vagy nem.

    előzmény:
    manocska42 (31765)
    2018-02-09  14:46
  11. 2018. február 9. 16:4631766.

    A mai éjszaka és a nap eddigi része után nem vagyok valami gyors felfogású, ezt nem értem. A szavakat igen, csak összefüggésében nem: "Köszönöm ha végig olvastad.Előfordulhat hogy valamikor én is unatkozni fogok,és akkor....."


    Én csak este unatkozom, mikor más már a dúrt és molt játssza a párnáján, de akkor ki tudnék menni az életemből, annyira nem találom a helyemet. Azelőtt ilyenkor filmet néztem, mostanában inkább megpróbálnék időben elaludni, mert ha mozizok, akkor már feljön a nap, mikor esetleg lehanyatlok a székről.


    Jó ezt tudni, hogy a Robi a feketére allergiás, Zsóka a pirosra is, vagy az mehet nála? Mert a lányom is belelkesedett, és nekik pirosas bordó a szőnyegük, és azt hiszem kis vékony fekete vonalak, vannak benne, de lehet, hogy az a fekete, az fehér. Az egyik keskenyebb végén vannak valami virágok, tulipánok talán? Egyébként jogos a Robinál, hogy toporog ha azt hiszi onnan leeshet, ezért nem pottyan le a lépcsőn sem. Pedig milyen jó lett volna Zsókának a kisegítő személyzet.


    Jól elrontottam a csirkemájat, mert elfelejtettem, hogy délben kezdődik a Téli olimpia megnyitója, aztán kissé túlsütöttem, nem lett olyan, mint kéne. De megérte a megnyitó nagyon szép volt, főleg úgy, hogy már tisztában vagyok nagyjából a történelmükkel, a legendákkal. Három dolog nem tetszett, volt egy helyi öregember, aki ott helyben nagyon híres népdalénekes, és rábízták, hogy énekelje el a leghíresebb népdalukat, amiből a nicknevemet is csinálta az NLC, csak megduplázta: Arirang.Ő szegénykém nagyon rosszul énekelt, alig lehetett hallani, egy másik dal sem tetszett, azt 4-n énekelték, agyonművészkedték, egyik hangos volt, a másik hajlítgatott, a harmadikat alig lehetett hallani, stb. A harmadik meg az volt, hogy a magyar közvetítők a dalokba belekotyogtak, meg általában mindenbe beledumálnak, szóval, egyébként szép volt Még szebb lett volna, ha anyóst sem kellett volna közben pelenkázni,  és nem szólongatott volna, jobban rá lehetett volna hangolódni. Gyönyörű tájakat mutattak közben, a koreai félsziget egy vulkanikus talajú képződmény, nagyon sűrűn tele van jó magas, csúcsos hegyekkel, mintha habcsókkinyomóval csinálta volna valaki, zuhog a hó, nagyon hideg van, állítólag min. 11 fok.Sok érdekes műszaki megoldás van, nemhiába a műszaki fejlettség országa, pl. Samsung,és Hyundai és társai.


    Apa valamivel jobban van, már be van sózva, elment lottózni.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31762)
    2018-02-09  12:27
  12. 2018. február 9. 14:4631765.

    Sziasztok! Vera köszönöm, ezeken már túl voltunk, elem kicserélve, azzal ugyanúgy nem fogadott szót, csinálta a hülyeségeit,a hálóban megállt az összekötő szőnyeg közepén, nem forgott, csak rázta magát, ugy kellett ölbe kapni és átvinni a nappaliba, ott letettük, csinálta a dolgát, de már a helyére nem volt hajlandó visszamenni. Felhivtam az üzletet, udvariasak voltak, segitőkészek, azt mondja a csaj, milyen szine van a szőnyegnek, mondom piros, fekete fehér, hát az volt a baja, hogy a fekete szinnél megáll, mert azt érzékeli, hogy ott gödör van. Na itt döntöttem, hogy vissza az egész bóóóóóóóóóóóóóóóóóóót! Már túl is vagyunk rajta, de nem is egyen, hanem kettőn, mert ugyanis kettőt vettünk a Keresztlányomnak is, ezek után már neki sem kell. Nem csodálkozom, pedig csak a felét mondtam el neki. Szegény férjem most ment vissza a másodikkal. De már gyalog, mert a csúcsban nem szeret furikázni, az elsőt még kocsival vitte vissza, mire hazaért már Z.egerszegről megjött a másik "lemondása". Ennyi!!


    Nagyon szerettem volna, de igy jártam.


    Köszönöm Nektek a szurkolást, kivánom, hogy akinek ilyen van használja egészséggel.


     

    előzmény:
    arirangarirang (31760)
    2018-02-09  11:25
  13. 2018. február 9. 14:4431764.

    Nem tudom, de nekem egy szívből, szeretetből (no meg nem utolsó sorban kááávéééból) főzött eszpresszó, finomabbnak tűnik, mint egy olyan automatából, amiből éjjel-nappal csurdogál a kávé.


    De mint tudjuk ízlések és pofonok......................


    Köszönjük a zenéket meg a bonákat sok szép percet szereztél velük.


    Aki akarta meghallgatta, akinek nem tetszett valamiért, az átlépett rajta.  Szerintem ez mindennel így van.


    Látjátok van akinek bejött a porszi van akinek nem. Mások vagyunk. Szerencsére. Milyen unalmas lenne az élet egyformán.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31762)
    2018-02-09  12:27
  14. 2018. február 9. 13:0731763.

    Altatót???? Aztategyikbese.

    előzmény:
    mandula2 (31759)
    2018-02-09  09:43
  15. 2018. február 9. 12:2731762.

    Akárhogyan nézem igazat kell adjak,mindennek a férfiak az oka,azon kívűl hogy mind egyformák,mert A Csárdáskirálynő - A lányok, a lányok, a lányok angyalok - YouTube


    Ha még azt is figyelembe veszem hogy engedtem Éva ajánlatának/követelésének (zsarolásának??????????),hogy én csak egy zenéért,vagy bonáért kaphatok itt egy kávét.......


    Na szóval az az ötletem támadt,hogy ezután a kávét a Karácsonytól karácsonyig topickból szerzem be,mert ott a géppből folyik éjjel/nappal.....Ez itt pedig maradjon


    Cseh konyha.

    Bonával tele van a világ,aki keres talál,pont olyat amit szeret,főleg akinek sok ideje van az ilyesmire,mint pl. az unatkozó nyugdijasoknak.


    Köszönöm ha végig olvastad.Előfordulhat hogy valamikor én is unatkozni fogok,és akkor........()

    előzmény:
    arirangarirang (31761)
    2018-02-09  11:49
  16. 2018. február 9. 11:4931761.

    Itt nem süt a nap, randa, gusztustalan az idő. Egyébként én pont ettől félek ami Zsóka Robijával történt, hogy válogatok, aztán beleválogatok.


    Ma sült csirkemáj lesz rizzsel, mert a krumpli elfogyott, egyébként ki vagyunk borulva mindketten, és nem megyünk vásárolni, mert apa egész éjjel nagyon rosszul volt. lement a pulzusa 30-ra és rettenetesen fájt a feje, ha lefeküdt. Ideültettem a szobámba, betakargattam, és néztük a tv-t, hogy a fiú odaát tudjon aludni, meg ez itt a legkomfortosabb szoba.


    De ennek megint apa az oka, mert a házi orvos mondta neki, hogy most kapott a szívklinikán egy gyógyszert, és amellé ne szedje az egyik régi gyógyszerét, de mivel a szívklinikán nem mondták, ő szedte, és már 2 éjszaka ilyen 30-s pulzusa volt. Néztem a fájdalomcsillapítókat, mindegyiken rajta van, hogy ezzel a bajjal, ezekkel a gyógyszerekkel nem szedhető, hát nem engedtem, hogy bevegyen, szegénynek viszont nagyon fájt a feje. Aztán délelőtt sikerült a klinikai orvosával beszélni, és akkor mondta, hogy ne vegye be azt a régi gyógyszert. Képzelhetitek, ha még magánalapon is ilyesmik előfordulnak, nagyon pipa vagyok.


    Aztán kioktattam anyóst, hogy ha hisztizni mer apának, meg bőgni, mint szokott, akkor fel is út, le is út, mert kiszívja a saját fiából az életet ezzel a viselkedésével. /Csakis miatta jutott idáig, anyós energiavámpír, ezeket úgy hívják/ Azért csinálja, mert így akarja kimutatni, hogy mennyire aggódik, de pont az ellenkezőjét éri el vele. Mondtam neki legyen szíves úgy beszélni a fiával is mint velem. Én nem engedem, hogy sírjon, ahogy rákezdi rászólok, és azért tudom, hogy ezt csak csinálja, mert olyan egyszerre abba tudja hagyni, még a szeme se marad könnyes.


    Ma én intéztem reggel, úgyhogy volt időm elbeszélgetni vele. Én eleve nem vagyok egy lágyszívű ütyülü pütyülizős, és ha én irányítok, akkor katonás rend van a lelkekben is. Régebben még nem mondtam neki, hogy mit ne csináljon, de egyből észrevette, azt mondta egyik pillanatban olyan vagyok vele mint a méz, a másikban meg már villogtatom a szemem. Hát ja, ezt már más is mondta, sőt azt is hogy ha igazán mérges vagyok úgy tudok nézni, mint a dühös bika.


    Most megyek főzni, majd megadom az emileket délután.


     


     

    előzmény:
    mandula2 (31759)
    2018-02-09  09:43
  17. 2018. február 9. 11:2531760.

    Sziasztok!


    Ez a hülllllllyeeeee NLC teljesen megbolondult. Olvasom, aztán megint olvasom, és olyanok jönnek elő, ami közben volt, de nem láttam, mert összevisszakevergetett mindent. Na, akkor amire emlékszem, Sok-sok zenebonát nincs időm akkor meghallgatni, van, hogy belehallgatok, van, hogy beleunok, van, hogy  végighallgatom, az ritka.


    Zsóka, lehet, hogy a távirányító elemével van bajod, vagy ha még nem telt le a 3 nap simán kicserélik egy másikra, ha letelt, bajban leszel.


    Az is lehet, hogy annyira kidolgozza magát, hogy már nem jut el a dokkig.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (31747)
    2018-02-08  20:24
  18. 2018. február 9. 09:4331759.

    Sziasztok!


    Klári melyik csészébe tettél altatót? Itt alszom el, le kellene feküdni, olyan álmos vagyok. Süt a nap, ki érti ezt? Még ha esne az eső és borús idő lenne, de így...?

    előzmény:
    Tete (31758)
    2018-02-09  07:02
  19. 2018. február 9. 07:0231758.

    Van közte két vicces, két habos, két cukor és tejnélküli. Válogassatok. Vigyázni, mindegyik forró!


    Sziasztok, jó reggelt.

  20. 2018. február 9. 04:4531757.
  21. 2018. február 9. 04:3131756.
  22. 2018. február 9. 03:3331754.

    Úgy néz ki több kávéra van szükség.


                 The Rolling Stones - (I Can't Get No) Satisfaction (Official Lyric Video) - YouTube


                          The Rolling Stones - Paint It, Black (Official Lyric Video) - YouTube

  23. 2018. február 9. 02:5231753.

    Szerencsénkre sokfále nóta van.


    Következő.....Nagy a feje, búsuljon a ló (egyveleg) - Csantavéri Lila Orgona - YouTube

    előzmény:
    mandula2 (31752)
    2018-02-08  21:50
  24. 2018. február 8. 21:5031752.

    Húúúúúú! Ez ám a zene! /brrrrrr/

    előzmény:
    Sheriff-2 (31751)
    2018-02-08  21:09

Címlap

top