Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. február 8. 21:0931751.
    előzmény:
    mandula2 (31750)
    2018-02-08  21:00
  2. 2018. február 8. 21:0031750.

    Ühümmmmm, kedvelem őket. Köszi.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31749)
    2018-02-08  20:47
  3. 2018. február 8. 20:4731749.
    előzmény:
    mandula2 (31748)
    2018-02-08  20:37
  4. 2018. február 8. 20:3731748.

    Már küldöm is! Ízesítés: szabadon választott!

    előzmény:
    Sheriff-2 (31747)
    2018-02-08  20:24
  5. 2018. február 8. 20:2431747.

    "Joetefőfőfőfőfőfőfő gyanús vagy nekem, már figyellek egy idő óta, mostanában nagyon nosztalgiázol. Van oka?"


    Nincs oka.Mindíg is váltazatos zenét hallgattam.


    Kávét kérek,mivel kora délután van.

    előzmény:
    mandula2 (31746)
    2018-02-08  20:12
  6. 2018. február 8. 20:1231746.

    Sziasztok!


    Miért kell minden alkalommal bejelentkezni? Hogy jobb nem lesz már ez a kóceráj, az biztos!


    Joetefőfőfőfőfőfőfő gyanús vagy nekem, már figyellek egy idő óta, mostanában nagyon nosztalgiázol. Van oka?


    Zsóka szia. Megkaptam az emilkédet, majd válaszolok is, mert van egészséggel kapcsolatos témám is. Majd "megbeszéljük".


    Klári még mindig nem írtál a Kisbarátod felmosási akciójáról. Írtam Verának, hogy nálunk minden nap megy ez a játék, és már félúton látom, hogy a víz a vödörben hmmm.... szóval eléggé koszos. Kétszer törlöm át egymás után a köves részeket, persze friss vízzel. A kutya sok piszkot behoz, én meg nem bírom ha homokos, vagy sáros a kő.


    Szóval felmerült bennem a nagy kérdés, hogy a kis robotka hogyan birkózik meg a piszkos lével?


    Amikor kórházban voltam, láttam hogy a takarítónő hogyan maszatolta végig a követ. Csapott ide-oda, szétkente, aztán jónapot. Volt olyan takarítónőm, akinél ugyanezt láttam. Majdnem hogy kiöntötte a vizet és csak széthúzta, szétkente.


    Meg is váltunk egymástól!!!!


    Zsóka adj még egy esélyt a kicsikének, vagy ha visszaviszed, kérj egy másikat. Az talán lelkiismeretesebb lesz. Az nem lehet, hogy az elemek körül van a bibi? Talán nem kap elég energiát? U.olyan márkát vettél, mint Pannika és Klári?


    Most teszem oda az esti fél kávémat. Kér valaki?

  7. 2018. február 8. 17:4231745.

    SOS miért nem akar bemenni a dokkolójába, van amikor szótfogad, van amikor nem. A távirányitónak is csak hébe-hóba fogad szót. Minden esetre csökönyös kis dög az biztos, ha volna s...ge már megkapta volna a magáét az biztos.


    Egyet alszom rá, és holnap megy vissza az üzletbe.

    előzmény:
    Tete (31738)
    2018-02-08  14:56
  8. 2018. február 8. 16:3831744.

    Szervusztok!


    Jövök a helyzet jelentéssel!


    A tüsszögés, orrfolyás elmúlt bár olyan érzésem van mintha porral lenne tele az orrom, vagy mintha tollpihe szállna rá.


    A köhögés maradt, bár mérséklődött. Úgy hogy jobb mint tegnap, de még nem az igazi.


     


    Reggel mikor Papa felhúzta a redőnyt, csak szürkeséget láttam, mert merő szürke volt az égbolt. Aztán amikor kibújtam az ágyból és kinéztem a kertre már más érzés volt, mert láttam a zöld tujákat és a zöld gyepet. Midjárt más volt az összkép.


     


    Tegnapelőtt este nem jött elő Frici.Papa teljesen oda volt. Nézte a pincében mert úgy be tud osonni, hogy előfordult már ,hogy bezártuk. Hívogatta napközben többször este, még éjfél körül is. Mondtam lehet bebújt valahol egy fáskamrába és bezárták véletlenül. Vagy pedig menyasszonyra tálált és azt őrzi. Szóval teljes letargiában voltunk.


    De aztán reggel nagy boldogság volt! Előkerült a kis lüke! Nem egy beszédes cica, de úgy panaszkodott a Papanak, hogy még a wc-be is be kellett engedni,hogy mondja a problémáját. Annyira hízelgett a Papának, hogy odanyomta az oldalát a lábához, és amikor lépett akkor is úgy ment, hogy hozzá volt tapadva . Nem lehetett levakarni. VELEM nem foglalkozott a kis hálátlan. Papa meg nagyon kihúzta magát, nagyon büszke volt a cicájára, amiért úgy szereti.


    Visszetért minden a rendes kerékvágásba.


    Remélem pénteken már be tudok állni a konyhába, mert Gyöngyöcskéknek sütni kell a sütit.


    Vera várom Klári email címét, köszönöm!


     


     


    Legyetek jó kedvűek és egészségesek!

  9. 2018. február 8. 15:3031743.
  10. 2018. február 8. 15:2031742.
  11. 2018. február 8. 15:1331741.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31740)
    2018-02-08  15:07
  12. 2018. február 8. 15:0731740.

    Karda Beáta - Mindig tanul az ember - YouTube


    Ezt ilyen formában/kijelentésben még soha nem hallottam."Joe, épp testben, épp, hogy élek ezt hallottad már?"


    Amikor azt gondolom hogy én már mindent hallottam láttam,akkor jön valami új.

    előzmény:
    Tete (31738)
    2018-02-08  14:56
  13. 2018. február 8. 14:5931739.

    Vera én is felhatalmaztalak, hogy add meg az email címemet Pannikának, ha kapcsolatban vagytok.

  14. 2018. február 8. 14:5631738.

    Bizony-bizony itt a helyed. Mi sem vagyunk mindíg fittek. Nekünk is van mindenféle gondunk bajunk. Sokszor már az segít, ha az ember kiírja magából. Begubózni, csendben magunkban szenvedni nem jó. Látod én is azt hittem, hogy majd elmaradok, mert úgy egyszerűbb lesz a gondjainkkal foglalkozni. A  baj, a probléma továbbra is fenn áll, de hiányoztatok muszáj volt jönnöm. Tartjuk egymásban a lelket.


    Joe, épp testben, épp, hogy élek ezt hallottad már?


     

    előzmény:
    manocska42 (31737)
    2018-02-08  14:03
  15. 2018. február 8. 14:0331737.

    NA MINDEN ELMENT CSAK AZ ÜZENET MARADT LE! most az egyszer jól éreztem, és lementettem, remélem meg lesz.


    Szép napot Kislányok!


    Klárikám én itt voltam minden nap, mindenről tudok, Pannikát is ismerem már, jobbulást kivánok neki, nem kell mindenért "kapkodni".


    Én is elkaptam valamit ugy hivják "Robi",mivel nekem nem volt olyan nevű főnököm. Szóval kezdetben hócipőt kellett cserélnem, mert az enyém tele lett. Most is vannak még nyitott kérdések, ha nem megy telefonos segitséget kérek majd valakitől, ha ugy sem megy, nyitom az ablakot. Ha kidobom, akkor is még maradt három, de egyik sem dolgozik magától. Egyenlőre ennyit az új BARÁTRÓL, van olyan érzésem, hogy nem először és utoljára hallottatok erről tőlem. Előre is köszönöm a segitséget, és a türelmeteket.


    Sok minden történt amióta nem voltam, betegség, régi barátnőm unokája 22 évesen autóbaleset áldozata lett, elmondani nem tudom, mennyire fáj, együttérzek a szülőkkel, borzalmas mit érezhetnek, nekem nincs olyan pillanat, hogy ne jutnának eszembe. Igazi vidám, jó gyerek volt, nem ivott, nem dohányzott egy húga volt akit imádott, egy igazi Család voltak.


    Az én állapotom nem javul, sőt van amikor teljesen le vagyok merevedve, alig tudok irni, el tudjátok képzelni, hogy valamikor réges rég országos gépiró bajnok voltam? Nem dicsekvés képen mondom, csak éreztetni akarom veletek azt a sok kint amit átélek. Sajnos már egyikünk sincs baj nélkül, igérem, ha tudok akkor irok, ha nem akkor is itt vagyok veletek.


    Köszönöm a biztatást, igazatok van,hogy itt a helyem, talán egy kicsit másképpen látom a világot.


    További szép napot!

    előzmény:
    manocska42 (31736)
    2018-02-08  14:01
  16. 2018. február 8. 14:0131736.


     


     


     


     

    előzmény:
    Tete (31729)
    2018-02-07  22:05
  17. 2018. február 8. 13:3831735.

    Ááááá,még soha.Legalábbis nem az utolsó 4 percben.Csak az ördög rossz,aki rég el nem vitt.Hogy mikor mit linkelek be,az sokszor csak attól függ,hogy hova kattintok a könyvjelzőben.


    PL. ha ide,akkor....Dalold el ezüst gitár -- Unirol-Music - YouTube


    Ha pedig ide,akkor........Millió rózsaszál.-Ани Лорак (Ani Lorak) - YouTube


    Pl.ezt pedig sokszor nagyon próbálom elkerűlni,de nem mindíg sikerűl....


                     Vénlány dal - YouTube

    előzmény:
    arirangarirang (31733)
    2018-02-08  12:57
  18. 2018. február 8. 12:5731734.

    Még a porszívóról. Nem tudom az állatszőrrel hogy bírkózik meg. Nekünk nagyon bevált, de nálunk nincs a lakásban sem kutya sem macska. Aránylag nagyok a szobák, nincsenek bútorlábak, ami kisbútor van azt elpakolom az útjából és szabadon garázdálkodhat. Amitől féltem, hogy a szőnyeggel, hogy bírkózik meg. A szőnyegem új korában volt ennyire szép és tiszta. Szerintem a héten minden nap porsziztunk. A páromnak is nagyon tetszik. Okos kis jószág.


    Pannika nagyon jó volt az ötlet, de persze mindenki maga tudja.


    Mandula remélem nem lesz szükség patikaszerekre, de köszi.


    Lassan készül a marhapörkölt, már csak a nokedlit kell megcsinálni. Délután miénk a két unoka, mert az ifjak mennek valahová.


    A gyömbéres, répás, almás, narancsos löttyöt csinálom szorgalmasan. Akartam mondani, hogy nem járunk tömegbe, de a héten annyi helyen megfordultunk. Ááááááá

  19. 2018. február 8. 12:5731733.

    Netán rosszalkodtál?

    előzmény:
    Sheriff-2 (31732)
    2018-02-08  12:12
  20. 2018. február 8. 12:1231732.

    Sziasztok,megérkezett az én kávém ideje is,köszönöm.


                      Zámbó Jimmy - Egy jó asszony mindent megbocsájt - YouTube

  21. 2018. február 8. 10:3331731.

    Sziókák!


    Nagyon örülök, hogy ízlik a KFC-s csirke. Apa szereti a combot, szárnyat a csípőset, én csak a mellcsíkokat, A fiúnak mindegy csak hús legyen. Mi már régen ettünk, mert csak kocsival megközelíthető helyen van mind a kettő amiről tudunk, és most hogy gyalogosan vagyunk, nem elérhető, ill. mire hazaérnénk vele jéghideg lenne. Itt nálunk nincs semmi, csak kínai kifőzde, meg van egy magyar is, ami még közel van. Se egy táskát, se egy normális cipőt , egy edényt, vagy bútort, semmit sem lehet itt venni. Az Ofotértosok is panaszkodtak tavaly, mikor szemügét csináltattam, hogy nincs ügyfél. Kínai ruhabolt van 2 van egy magyar cérnavékonyaknak, az árai abszolut nem reálisak, még szerencse, mert mikor soványabb voltam vásároltam ott, onnan a tapasztalat. Ha edényt akarsz szintén kínai vegyesboltban vehetsz pár dolgot, poharat, műzlistálat, no name mosóport, 1db. hentes van, nem mindig van olyan hús, mint amit elképzeltem. Persze bankok vannak, meg DM, festékbolt. A téren van pár üzlet, mondjuk 10 az egyik oldalon, a másikon 5, mert arra már nemigen járnak vásárolni.


    Mikor ideköltöztünk minden volt, itt vettem azt az NDKs kis grillsütőt, ami még mindig szuperál, csak mivel megnőtt a család már nem gazdaságos. Voltak ruhaboltok, Szivárvány áruház, bútorbolttal, függöny, anyag, edény, minden. Aztán rendszerváltás, és megszűnt. Volt egy büfé, ahol jobb hamburgert csináltak, mint amit valaha ettünk, általában mire elindultunk otthonról a kislányommal,vásárolni, dél lett, és ott vettünk hamburgert, hot dogot. Akkor nagyon jóban voltunk, életem legboldogabb időszaka volt, amíg iskolába nem kezdett járni. Az az időszak csak kettőnké volt.


    Ma azt hiszem valami csirkemájas valami lesz, még nem biztos, lassan dönteni kell. Most nehezen megy, mert annyira éhes voltam reggel, és már este is, hogy csináltam 2 kis ficni pirított barnakenyeret rápirított sajttal, és 1 tükörtojást. Ha jól vagyok lakva, akkor nehezebb az ebéd kitalálása. Ha minden kötél szakad, van még fejtett babfőzelék, de azt le akarom fagyasztani.


    Apa már 3 napja 45-s pulzussal van, tegnap nagyon kifáradt, bement a Városmajori szívklinikára, meg vissza, mondtam neki, hogy menjen taxival, de nem ment. 10kor ment el és 5kor ért haza, teljesen ki volt, sokat kellett várni, mert valami elromlott. Fáradt volt, éhes, ki volt fagyva, pedig beöltöztettem, mint egy eszkimót.


    éjjel fájt a feje, most az enyém is fáj.


    Sziasztok, szép és jó napot!

    előzmény:
    Tete (31729)
    2018-02-07  22:05
  22. 2018. február 8. 08:1031730.

    Sziasztok, jó reggelt.


    Majd jövök, de fennforgás van.


    Tegnap csak brokkoli krémlevest főztem, ma pörkölt  meg nokedli kívánságra.

  23. 2018. február 7. 22:0531729.

    Sziasztok lánykák meg a fijjjjjúnak is.


    Tegnap csak úgy gyorsan elküldtem a levelet, mert Aprajafalva dobogott a lépcsőn, trappoltak hozzánk. Ma megint menőke volt délutánig. Aztán a picikénk szülinapi köszöntése. Csak annyit dolgozott Kisbarátom, hogy a fiam átjött megnézni. Próbálgatta, szőnyegen, kövön parkettán. Még a felmosási teszt várat magára. Az egyébb programok miatt mindennel el vagyok maradva. A főzés is tessék-lássék, a házirobi konyhafronton szintén. Megbeszéltük holnaptól nem megyünk sehová. Ez a pár kiruccanás is "sokba fájt". De muszáj volt néhány dolgot beszerezni. Lehet Kisbarátom más nevet kap, mert ez eléggé félreérthető. A mosógép simán mosoda a mosogatógép a segéderő. Robi nem lehet a drágám, mert a névhez egy volt főnököm kapcsolódik, nem voltunk egymás kedvencei.


    Joe köszönjük a sok szép zenét, kösz, hogy gondoskodtál kávéról, míg a presszós kisasszony (mármint én) másirányú elfoglaltsága miatt lazsált.


    A narancs az jól sejtettem a Marmelád, nyitom az ablakot jöhet. Vajas kenyérrel cukor nélküli tejeskávéval valami csoda. De vajas pirítóson még talán jobb.


    Vera a héten már kétszer KFC-ztünk, azt meg Neked köszönöm. Nem szoktunk ilyen helyeken enni, de a rántott alsó csirkecombjuk maga a tökély.


    Aki beteg gyógyuljon, bármilyen praktikával. Pannika bizony feküdd ki, nehogy szövődmény legyen. Hagyd magad kényeztetni


    Zsóka, de jó, hogy visszataláltál közénk. Kérlek gyere többször. 


     

  24. 2018. február 7. 15:1131728.

    Hát kéremszépen,jóóól megnéztem jobbról is balról is,és naaagyon úúúgy néz ki,ez nem lenne jobb,ha én magam készítettem volna sem.5 csillagos,kicsit pepecselős leszűrni,de amikor kész van......Néha a barátaim megjegyzik hogy olyan finom kolbászt nem ettek mint amit én csinálok a nagyszüleik disznóvágása óta,az azt jelenti hogy ideje hogy csináljak,mert már naaagyon kiéheztek rá.Amikor nagyobb adagot csinálok,olyan 20-25 kilót akkor így pucolom a fokhagymát. Utána pedig kevés vizzel a kiügyes mixer/darálóba teszem,és csak hagyjuk segíteni őt is.


     ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


    Mi volt itt az éjszaka? Valaki itt (is) mulatott,vagy mi?

    előzmény:
    mandula2 (31724)
    2018-02-07  11:10
  25. 2018. február 7. 12:3131727.

    Már az éjjel olvastam amit lehetett a telefonon,, csak nem szeretek írni róla, most meg aztán dógom van, apa elment vérvételre, mamázok, főzök takarítok, stb.


    Nagyon kíváncsi vagyok hogy bírkózik meg a Robi a szőrrel, mert eddig minden forgómorgószívószerkezetre feltekeredtek a szálak, akkor ki kellett tekerni órák alatt tiszta is lett. . Ez az utolsó zsinórnélküli porszívó a legmodernebb, de ezen is feltekerednek a szálak. A hajam az nem, az sprődebb szerintem azért.


    Én majd mégis csak olyat veszek amikor veszek, amire külön rá van írva a kisállat.


    Az előbb nagyon esett a havas eső, remélem nem fagy le, nem csúszik. Végre sikerült apát rendesen felöltöztetni, sapkát is rágyömöszöltem, az igaz, hogy lement utána a pincébe, remélem nem hagyta lent. A keze mindig olyan mint a jég, semmi áron nem akart pl. kesztyűt felvenni, de vitte a kis műanyag dossziéját, hát mondtam kell a kesztyű is. De ha megtudom, hogy sapka nélkül ment el, az biztos, hogy letépem a fejét.


    Klári, hogy mos fel a barátocskád?


    Sült oldalast csinálok, bab főzelékkel, mamának krumplival.


    Sziasztok, várom a híreket.

    előzmény:
    Tete (31710)
    2018-02-06  18:19

Címlap

top