Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. február 7. 11:5831726.

    Szép napsütéses napot kívánok!


    Azt a citromos-fokhagymás lötyit én is ismerem, sőt egyszer el is készítettem évekkel ezelőtt. Úgy tudom értisztító hatása van.Az íze nem azonos egy finom ágyaspálinkával!


     


    Az egészségi állapotom stagnál, szinte semmi javulás. Állítólag 4-10 nap a gyógyulás ideje.Ma a 4. napos vagyok. Éjszaka be nem állt a szám, egyfolytában köhögtem,meg az orrom is bedugult. 01-órakor fogtam paplant, párnát és átköltözködtem a másik szobába, hogy Papát ne zavarjam a köhögéssel. Azt mondta így sem sikerült nyugodtan pihennie. Mindenféle meleg italporral ,1000-es C vitaminnal, gyömbér-citrom- méz keverékkel kúrálgatom magam, majd csak megmaradok.Szigorú ágynyugalmat rendeltem magamnak fontos halaszthatatlan dolgom nincs, a többi meg megvár!


     


    A Bpesten gondozott néni a korához és betegségeihez képest jól van, bár nap mint nap gyengébb.Már a wc-re is megterhelő neki menni, így a szobawécét használja.


     


    Vigyázzatok magatokra és egymásra!


    Ne legyetek köhögősek!

    előzmény:
    mandula2 (31713)
    2018-02-06  23:33
  2. 2018. február 7. 11:1831725.

    Jelentem: szakad a hóóóóó!

  3. 2018. február 7. 11:1031724.

    FőfőfőfőfőJoe, erre gondoltál?


    Én megcsináltam többször is, hiszek is benne és még finom is. A lényeg, hogy egyáltalán nem érződik az emberen a fokhagyma szaga. Csak biocitromot szabad használni, azt pedig ritkán kapni. Jaaa, és nem keserű! A másik lötty, az alkoholban áztatott fokhagyma. Mindkettő nagyon jó.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31716)
    2018-02-07  04:48
  4. 2018. február 7. 10:2731723.

    Jó reggelt!


    Ez a "fiús" kávé nagyon finom! Köszönjük.


    Lányok, nálatok is fehér lett minden reggelre?


    Vigyázat, ónos esőt mond a rádió. Ki sem teszem a lábam.


    Tegnap szegény Férj a kötelező biciklizés alkalmával elcsúszott egy láthatatlan jégbordán, mára már szép kék foltjai lettek.


    Azt hiszem végre felértékelődött nála a szobabicikli.


    Szép napot, dolgosat vagy pihenőset, kinek-kinek kedve szerint. A betegek pedig gyógyuljanak!

    előzmény:
    Sheriff-2 (31722)
    2018-02-07  06:55
  5. 2018. február 7. 06:5531722.

  6. 2018. február 7. 05:5531721.

    Szép napot kivánok a nagytócsa másik oldalán élőknek.


               Az a kicsi házikó - YouTube

  7. 2018. február 7. 05:3631720.

    Lassan nekem is a tentizés ideje lesz,ép testben ép lélek.Mia jobb 1 jó tentizéstől? 2 jó tentizés.


              TE SZŐKE GYEREK - YouTube


                     Placido Domingo in Pearl fishes - YouTube

  8. 2018. február 7. 05:1531719.
  9. 2018. február 7. 04:4831716.

    "A keserű jót tesz az emésztésnek."


    Van egy receptem amit el szokatam készíteni évente 1x,5 citrom,és azt hiszem 30 gezézd fokhagyma ledarálva,1 liter vízzel összefőzve,csak az első rottyanásig,levét leszűrve.Naponta 1 kupicával 30napig,majd 8 nap phenő,mégegyszer újból megismételni.Most nincs kezemügyében a recept,de az a keserű rész a legfontosabb elmeszesedett-ér tisztító.(nem vagyok biztos hogy pontosan írtam-e az arányokat).Sokan mondják hogy nagyon jó,én nem vagyok biztos benne,de abban biztos vagyok hogy nem árt.


    Én csak abban a statisztikában hiszek,amit én hamisítok meg.


    $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$


    Azért jöttem,hogy jó reggelt kivánjak


                 Ott ahol zúg... - YouTube

    előzmény:
    Pannika515 (31712)
    2018-02-06  20:05
  10. 2018. február 7. 00:2831715.

    Csepegtetés az= eye dilation.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31714)
    2018-02-07  00:25
  11. 2018. február 7. 00:2531714.

    Sziasztok,


    Tényleg jó hosszút írtam ami elrepűlt,de már megbeszéltétek.Pannikának igaza van.Nekem az volt a legnagyobb problémám,hogy gyönyörű napos idő van,csillogott a hó,Az évi szemvizsgálaton voltam,csepegtetéstől nagyon érzékenyek voltak a szemeim a fényre,nem láttam.Nem hogy romlottak volna,ami hihetetlen,javultak a szemeim/látásom,azt mondta az orvos ne is menjek 1 év mulva,hanem majd 18-hónap mulva.Én pedig azt gondolom,hogy ha elég gyakran járok orvoshoz,akkor előbb-utóbb majd csak találnak valamit ami nincs rendben velem,hogy a fene egye meg őket.

  12. 2018. február 6. 23:3331713.

    Pannika mi nem szeretjük a lekvárt, néha a süteménybe teszek, egyébként nem kenjük sehova.


    Bundáskenyér? Azt csak sóval és fokhagymával tudom elképzelni, ill. mindig úgy esszük.


    Nem tudom mi lesz a sorsa, sajnálom kidobni, de az lesz a vége, feleslegesen ne foglalja a helyet a hűtőben.


    Jobban vagy már? Nincs semmi híred a néniről, akihez Pestre jártál?

    előzmény:
    Pannika515 (31712)
    2018-02-06  20:05
  13. 2018. február 6. 20:0531712.

    Mikor a Nagy Pocsolyan túl voltam ott lehetett ilyen lekvárt kapni, azért keserű mert a héja is bele van darálva. Összekevertük cranberry lekvárral,és végül tejföllel. A bundáskenyérre kentük, nagyon finom volt.


    Ki ne dobd!!!


     


    Próbáld meg egy másik lekvárral keverni, összefőzni, pl.málna ami szelídít az ízén.


    A keserű jót tesz az emésztésnek.


    Szép estét!

    előzmény:
    mandula2 (31708)
    2018-02-06  16:05
  14. 2018. február 6. 19:4831711.

    Kedves Klári! 


    Hohohóóóóóóóó!


    Erre a jó hírre még a náthám is jobban gyógyul!Tudtam én hogy meg leszel elégedve a kis barátoddal. Nem mertem nagyon rábeszélő lenni, mert mi van ,ha nem találkozik az elvárásoddal, nem vagyunk egyformák. Legszivesebben hangos hozzászólást írtam volna, belekiabálva a világhálóba: Lányok ezt a barátot be kell csalogatni, nagyon profi a szolgáltatása.


    Nevetséges az a tesztelő videó, ahol a lisztet szedetik fel vele. Azért nem az az életszerű, hogy kiöntjük a lisztet, és robotporszívóval szedetjuk fel. Az ilyen feladatra ott seprű.  


    Kedves Vera!


    Hidd el nekem ,hogy az álatszőrt is szépen felszedi. Egyik gépnél írják, a másiknál nem, attól még szépen felszippantja az állatszőrt is , hiszen annyira azért nem okos, hogy kiválogassa a hajszálat igen , az állatszőrt nem szippantom fel. Mikor erről az aggályodról írtál csendben maradtam, mert nem akartalak mindenáron meggyőzni. Most már Kláritól is hallod a tapasztalatokat,könnyebb lesz döntened, jobbra vagy balra. Tiszteletben tartom a döntésedet.


     


    Szóval Klári boldog vagyok, hogy megismertettelek robival, kívánom sokáig dolgozzon helyetted, legyen boldog problémamentes a kapcsolatotok!


     


    Mostmár elköszönök, mert már szét tüsszögtem a fejem!

    Legyen pihentető éjszakátok!


     


     

    előzmény:
    Tete (31710)
    2018-02-06  18:19
  15. 2018. február 6. 18:1931710.

    Sziasztok.


    Juhééééééééééééééééééééééé sőt még salláááááááárom haj is.


    Kisbarátom félig kipróbálva. A felmosó üzemmód még nincs tesztelve. Szóval nagyon jó. Elpakoltunk az útjából mindent és körbe-körbe táncikál. Mi elkuporodtunk a kanapéra és moziztunk. Olyan gyönyörűen kiporszizta a szőnyeget, 2X3 méteres a nagyobb szőnyeg és van kettő db ami 1x1,5 méteres a nappaliban. Körben laminált padló. Lányok szégyen nem szégyen, de annyi homokot kiszívott, hogy csoda. Hajszál, szöszmösz mindenre vevő. Még csak a nappalit takarítattuk ki vele, de vigyorgunk mindketten, úgy örülünk neki. Megdolgozik a szőnyegekkel, mert nekem nem sima, hanem mélységében is változó a minta szerint. De bírja, aranyosan dóóóóóógozik. Még semmi extrát nem próbáltunk ki rajta, tehát felmosásról még nem tudok beszámolni. De majd arról is mesélek.


    Pannika örülök, hogy jöttél közénk és örök hála, hogy felvetetted a dolgot. Soha nem jutott volna eszembe, mert azt gondoltam több százezres ára van.


       

  16. 2018. február 6. 17:2831709.

    $%@#*&^%)(*&^~~......


    Írtam 6 oldalt,(igen,a változatosság kedvéért),de úúúúgy elrepűlt egy másvilágra......nincs időm újra írni,de itt van a bona előlegbe a kávéért.


               LeAnn Rimes - Cant Fight The Moonlight (Official Music Video) - YouTube


                      Britney Spears - ...Baby One More Time - YouTube

  17. 2018. február 6. 16:0531708.

    Sziasztok!


    Lehet hogy Pannika óta nem járt senki a Konyhánkban? Gépszerelő most ment el, remélem már tudok jönni.


    Pannika gyógyulj meg minél előbb. Klári nagy az izgalom? Nekünk már csak az ilyen Barátok  okoznak örömet?


    Felteszem a képet én is a legújabb szerzeményről, meg a régiről is, amit már el is vitt a kukás.


    Klári - mint legújabb rabszolgatartó - majd számolj be Kintekunta ügyködéséről. /melyik sorozatban is volt az a rabszolga?/


    Itt van az a lekvár, ami olyan keserű /nekem/ mint az epe, pedig a narancs nem arról híres.


    Most látom, hogy a régi fröccsenésgátlóról még nem tettem fel a képet, majd pótolom. A kettő közötti különbséget zongorázni lehet.


    Vera, Joefőfőfőfőfőfőfő nálatok mi újság?

  18. 2018. február 6. 08:1231707.

    Sziasztok!


     


     Fekszem az ágyban és köhögök! Összeszedtem valami bacit.


     


    Voltam a napokban fogászaton, fodrásznál buszoztam, szóval volt lehetőség valami fertőzést elkapni.Még egyenlőre nem voltam orvosnál sk. kúrálgatom magam.


    Én is kíváncsian várom a Barát érkezését, és a róla szóló híreket, tapasztalatokat. Egyébként nem kell félteni a bútorokat, nem áztatja el, mert nem oldalra szórja a vizet felmosásnál hanem alul adagolja a vileda feltörlő ruhán keresztül.


     


    Most kikapcs. A Papa már itt toporog a finom citromos teával!


     


    Legyetek mosolygósak, jó kedvüek , és köhögés mentesek!

    előzmény:
    Tete (31706)
    2018-02-06  07:03
  19. 2018. február 6. 07:0331706.

    Sziasztok, jó reggelt. Majd jövök, most csak gyorsan lefőztem az "ébresztőőőőőőőőt", hogy  kávézzatok. 

  20. 2018. február 6. 04:2731705.

    Sziasztok.


    "Mondtam apának hogy süssön ki a mamának 3 halrudacskát a krumplihoz, azt hiszitek megcsinálta?"


    Talán nézd meg ezt a videót,van rajta pár (jó)ötlet.Jennifer Lopez - Ain't Your Mama - YouTube


    Ezt most csak magamnak játszom, mert unatkozok.Rozi néni énekel :) - YouTube


     

    előzmény:
    arirangarirang (31700)
    2018-02-05  16:36
  21. 2018. február 5. 23:1931704.

    Kedves vagy, gyere gyakrabban!

    előzmény:
    manocska42 (31702)
    2018-02-05  21:23
  22. 2018. február 5. 23:1231703.

    Jujjj, de izgalmas! Már alig várom a beszámolót. Főleg arra vagyok kiváncsi, hogy amikor felmos, mit csinál a bútor mellett, mert ha naponta áztatja a konyhaszekrény alját elöl, ahol már nincs ott az a műanyag láb, akkor előbb azt le kell védeni, és utólag mégis elővenni a pamszlit egy bútor előtti húzásra.

    előzmény:
    Tete (31701)
    2018-02-05  19:45
  23. 2018. február 5. 21:2331702.

    Szép jó estét, csak bekukkantottam, hogy egyáltalán be tudok-e lépni, nehezen de sikerült. További szép estét mindannyiotoknak!

    előzmény:
    Tete (31701)
    2018-02-05  19:45

Címlap

top