Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. február 5. 19:4531701.

    Sziasztok. Majd holnap jövök, mert ma nagyon elfáradtam. Annyi mindent elintéztünk, de még fáradékony a derekam, meg a sok ki-beszállás a kocsiból kocsiba.


    Azt írták holnap érkezik Kisbarátom.

    előzmény:
    arirangarirang (31700)
    2018-02-05  16:36
  2. 2018. február 5. 16:3631700.

    Helló! Mi ez a lazaság?


    Jól megsétáltattam magamat, kormányablakba kellett menni, nagy szerencse, hogy hajnaltól Mikulásig nyitva vannak, így nem kellett rohanni, szép tempósan elsétáltunk a fiúgyermekkel. Megállok a sorszámadónál, megnyomom a gombot, odaugrik a személyzet, hogy segít. Mondom köszönöm már elkészültem. Néz, néz, hitetlenül, kijön a cetli a lukon, mondom látja, nagylány vagyok már.


    A nacsasszonyos kalapom volt rajtam, már előzőleg a péknél is csókolomot köszönt a péklány, hajadonfőtt sose szokott, de nem vágtam pofát, mert eltett egy barnakenyeret amíg visszajövünk, mert nem tudtam volna hová tenni, nem akartam ott lóbálni az önkormányzatban.


    Jó sokat vártunk, ebédidőben mentünk, szép lassacskán elszivárogtak ebédelni, a legtöbben a rendszámleadásnál voltak, meg volt egy nagypapa egy tüneményes kislánnyal, addig nagyon jópofának tűntek, amíg nagymama is elő nem került. Addig a papa körülugrálta a kislányt, hordta neki a mindenféle cetliket, hogy irodást játsszon, de egyből elviselhetetlenül hangosak lettek, mikor a nő megjött. Mindjárt megtudtam, hogy ki kinek a kicsodája, és ki kinek fizet júniusban 1 milliót.


    Nagyon nehezen intéztük el a személyi cserét, harmincvalahány év alatt most tűnt föl először valakinek, hogy a gyereknek nincs beírva vezetékneve. Szerencsére vittünk útlevelet, lakcímkártyát, régi személyit, ami hivatalos papírunk volt azt mind vittük, hosszasan tanácskoztak, aztán úgy döntöttek megkapja. Nagy kő esett le, mert nem is tudom mit csináltunk volna, ha nem kapja meg.


    Mondtam apának hogy süssön ki a mamának 3 halrudacskát a krumplihoz, azt hiszitek megcsinálta? 3 körül értünk haza a mama azzal fogadott, hogy éhes. Szerintetek nem tudta volna megcsinálni, vagy nem akarta? Lusta volt, vagy félt, hogy elrontja?  Nem kérdeztem meg, minek idegesítsem magam, nem?


    A fiú úgy néz ki a képén, mint egy most szabadult betörő, pedig kinyaltuk rendesen. Most megint feketew fehér képet csinálnak, egy időben színes volt, nekem még az van.


    Jó esti hétfőzést sziasztok!

    előzmény:
    arirangarirang (31699)
    2018-02-04  23:19
  3. 2018. február 4. 23:1931699.

    Amit én szeretek: Lady of dreams


    https://www.youtube.com/watch?v=X1IttFQmUV8

  4. 2018. február 4. 19:2731698.

    Pannika is írt róla, és természetesen én is fogok.Alig várom.


    Aludjatok jól, álmodjatok szépségeseket.

    előzmény:
    Ibolyka43 (31697)
    2018-02-04  16:01
  5. 2018. február 4. 16:0131697.

    Koszonom,hogy irtatok utana fogok nezni,.


    Tete,ha majd meg lesz,akkor legy szives ird meg,hogy valt be.


    Koszonom


     

  6. 2018. február 4. 14:4131696.

    Ugyan mi nem Pesten vagyunk, de ezerrel süt a nap reggel óta.


    Nálunk nincs állatka, a normál "kosz" feltakarítása a feladat. A szobában zokniban mászkálunk, a járólapos helyiségekben papucsban. De azért termelődik a feltakarítani való. Második adag mosódik, kiteregettem.


    Régen vizslája volt Apukámnak, amikor még vadászott, de az kinti kutyus volt.

    előzmény:
    arirangarirang (31695)
    2018-02-04  13:45
  7. 2018. február 4. 13:4531695.

    Megnézegettem a megrendelt robidat, nekem az sajna nem jó, mert nincs odaírva kisállatok mellé. Nekem 3 kisállatom van, a szőrük ugyan mérsékelten hullik, csak ha már hosszú és vakaróznak, és kitépik, mert beleakad a körmük, de mivel nagyon alagsoriak, a hasukra ragad minden tűlevél, falevél, száraz ág, szóval eszméletlen koszt behoznak. Mikor a vizslánk volt, ő is nagyon koszolt, ráadásul semmi sem volt tőle biztonságban. Hazajöttünk a vásárlásból, kipakoltam a konyhapultra, az egész rúd téliszalámit jól beraktam a falig, és csak egy pillanatra hagytam ott, már ellopta, szerintem elásta, sose került elő. Kitettem a húslevest az étkezőasztalra, levettem a tetejét, mire bejöttem ott állt a fazék fölött az asztalon és lafatyolta az ebédünket.


    A gyerekek nincsenek oda a csokiért, összeszedtem kb 4 kg csokinyulat, Mikulást, táblacsokit egy nylonba, letettem az étkezőpadra, mert a kisfiú beteg volt és szólt valamit a szobában. 10 perc alatt a Dézi ellopta és befalta papírostól az összes csokit, olyan beteg lett, mivel a kutyák nem bírják megemészteni a csokit, az aluminium fóliát meg mégúgysem, hogy üvöltött a fájdalomtól, hanyatt esett, kimerevedett, mint aki meghalt. A hasa fölfújódott. Valahonnan kerítettem egy állatmentőt, mert már éjszaka volt, ő mondta hogy ütögessem a hasát, meg mit nézzek rajta, és a válaszoktól függően viszi oda ahol segítenek rajta és éjjel is nyitva vannak. Végül Budaörsön fogadták a kutyát, meghánytatták, meg azt hiszem beöntést is kapott, apának kint kellett vele sétálni az utcán, sokáig jártak kezelésre, mire meggyógyult. Úgyhogy mondjátok minden kutyásnak, csokit egy falatot sem!


    Ez az egy kutya volt eddig, pedig volt egy pár, hosszú pályafutásunk alatt, akit nem tudtam annyira megszeretni. Ha bent volt ki akart menni, ha kint volt be akart jönni, az lett volna neki a jó, ha 24 órában valaki kint van vele az udvaron. Fárasztó jószág volt.


    A 3kg-s 20cm-s máltaim is felment az asztalra és megette az ebédemet, olyan nagy volt a hasa, majd szétpukkadt, belakmározott másfél sült csirkecombot. Szóval nekünk kell a szőrszedő porszívó, azok meg akciósan is 100 fölött vannak, így most nem robogok rendelni.


    Esik valahol Budapesten a hó? A telefonom azt írja, hogy nagy hó Budapest területén, közben hétágra süt a nap, ami reggel fehér volt a háztetőkön már eltűnt.

    előzmény:
    Tete (31694)
    2018-02-04  11:59
  8. 2018. február 4. 11:5931694.

    Szia Ibolyka!


    Navon Relax de Lux a neve. A Robotgurun találtam  akciósan, február 15.-ig 69900 Ft.


    Pont most rendeltem meg. Nemsokára lesz egy Kisbarátom nevű "családtagunk". Juhééééééééééééééééééééé!


    teljesen fellelkesedett. Én is.

    előzmény:
    Ibolyka43 (31690)
    2018-02-04  08:27
  9. 2018. február 4. 11:0831693.

    Szia Ibolyka!


    Nekem sincs robotporszívóm, de miután Pannika megvette magának és nagyon lelkesedett, utána néztem pár videónak a Youtoube-n. 


    Beírod robotporszívó többet megtudsz róla, mintha mi mesélnénk. Én úgy láttam van olyan aminek nincs távirányítója, de a legtöbbnek van. Előre ki lehet jelölni, hogy melyik helységet, sőt a helység melyik részét takarítsa ki. Nem mindegyik mos fel, direkt olyat kell venni ami mindkettőt tudja. Először a porszívózást kapcsolod be, majd ha fel akarsz mosni, akkor kicseréled benne egy mozdulattal a poros tartályt a vizesre. Aláteszed a felmosó"rongyot" ami egy merev mikroszálas lap, aztán útjára küldöd. Ha lemerült, elmegy a dokkolóba és feltölti magát, majd ott folytatja ahol abbahagyta.Ajánlom nagyon tájékozódjál a márkák terén, mert nem mindig a legdrágább a legjobb. azt is olvastam valahol, hogy nem váltja ki teljesen a kézi porszívózást, csak a nagy takarítás utáni, napi kisebb kosz eltávolítására alkalmas. 2-3 hetenként ajánlott egy kézi porszívózás a szőnyegeken.


    Este megbeszéltem a mamával, hogy nem kopácsol éjjel, nem szólongat, alszik, vagy nézi a plafont csöndben. Erre mikor kimentem 2-3 óra körül, én hülye, felkapcsoltam a kislámpámat, naná, hogy elkezdte szólongatni  a fiát. Először gondoltam bemegyek, de semmit nem hallottam a hangjában, hogy indokolt lenne, ezért aztán nem mentem be, magamra zártam az ajtót. Ha bemegyek, akkor biztosan nem tudok egész éjjel aludni, mert felébredek. Félálomban szoktam éjjel császkálni, mikor apával találkozom, már akkor sem tudok visszaaludni, reggel el is mondta apának, hogy szólt, én meg lezártam a villanyt. Ha a hangján hallottam volna, hogy baja van, biztosan bemegyek. 


    Ma rakott tészta lesz a maradék húsból, egy csomó hús maradt, apa meg nyűglődik, de nem érdekel, nem dobálok ki kaját, így is rengeteg megy pocsékba, mert a mama csak belekóstol és nem eszi meg. 


    Mielőtt reggel felébredtem rengeteg habos süteményt ettem álmomban, hatalmas asztalok voltak telerakva mindenfélével. Nem találtam a hosszúnyelű kiskanalat, egy kis süteményes villával lapátoltam befele, az egész kezem habos volt. Nagyon ki lehetek éhezve a habos sütire. Helyette esténként megiszom egy majdnem félliteres enyhe nesszkakaót egy szeletke barna kenyérrel. Nem szoktam bele külön cukrot tenni, régen se, a tejes, vagy a sima kávéba se, és a teába se. Nagyon jól megvagyok cukor nélkül, a paradicsomleves is egészen ehető sósan is. és mégse fogyok, ezek a szemét gyógyszerek tesznek róla, hogy kövér legyek.


    Kellemes napot, sziasztok!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31690)
    2018-02-04  08:27
  10. 2018. február 4. 09:3331692.

    Szervusz Ibolyka


    Nekem Dyson v8-as porszívóm van, a robotot ha jól tudom Pannika vette, de Klári is, Vera is tud felvilágosítást adni róla.


    Ha olvassák a kérésedet, biztosan pontos válaszokat tudnak adni.


    Szép vasárnapot kívánok.

    előzmény:
    Ibolyka43 (31690)
    2018-02-04  08:27
  11. 2018. február 4. 09:2531691.

    Jó reggelt. Elvettem a kávét, köszönöm. Éppen most kortyolgatom. 


    Én ma egy hasznos dolgot veszek, mert ami van kettő is /talán kínai?/ az többet ártott, mint használt.


    Majd mutatom, ha megjöttem.


    Szép napot!

    előzmény:
    Tete (31689)
    2018-02-04  08:26
  12. 2018. február 4. 08:2731690.

    szervusztok


    Ne haragudjatok,hogy irok ide,de kerdesem lenne Mandulahoz.


    Olvastam a robot porszivodrol,en is szeretnek  venni egy ilyent .


    Kerdesem az,hogy van-e taviranyitoja,barmikor le  lehet allitani,ha nem akarom az egesz lakast felporszivozni?


    Az eloszobankban es a konyhankban is szonyeg van,ezt porszivozza-e,vagy csak a parkettet es utana vizesen is feltorli?


    Valaszodat koszonom


    U.i.legyszives ismet leirni a robotporszivo nevet

  13. 2018. február 4. 08:2631689.

    Itt a kávééééééé!


    A menyem csak a csirkemellet ismerú húsnak. Úgy megszokták, hogy más már nem is kell. Pörkölt csirkemellből, gulyásleves csirkemellből. Az is csak a filé. Egyszer megkért, hogy vásároljak nekik, aztán csak nézte a csontos-bőrös pipikebelt, hogy ezzel Ő mit csináljon? Mondtam adj egy éles kést.


    Ma hurkát sütök, jó buli nincs vele szinte semmi dolog.Savanyúság, friss kenyér, már akinek kell hozzá.


    Holnap beszerzőkörút meg mindenféle ügyintézés van betervezve. Az újonnan vásárolt GPS egy nap után megadta magát. Lehet belevágok a porszi projektbe is.

  14. 2018. február 4. 05:1431688.

    Jó reggelt hamarosan, .


    Paaaattttogóóóóós hangzavar,ébresztőnek.


    Az a jó az esőben,hogy nem kell lapátolni,úgymint nem messze tőlem,amelyik egy nagyon szép város,sok képet csináltam,amikor utoljára ott voltam.A nagy/büüüüüüdös ponytyokról is,amit ott trágyának használnak.


               bona....Maria - Blondie - YouTube


                      havasváros,ahol holnap nagy meccs lesz....Largest Super Bowl security operation in history | Daily Mail Online

  15. 2018. február 3. 21:4731687.

    Biztosan nem azért nem eszi a marhahúst, mert nem akar marha lenni, én sem azért. Néha pár évenként főzök apa kedvéért, de mióta egyszer fél méterről belenéztem egy tehén szemébe, mindig azok a szemek jutnak eszembe. Sajnos, ha nem akarok éhen halni, akkor kénytelen vagyok húst enni, mivel rengeteg mindent nem ehetek, az orvosom azt mondta húst azt kilószámra, persze annak meg más hátulütője van, köszvény, infarktus, koleszterin, de valamit csak enni kell. 


    Itt a sertáspestis, hallottátok? Persze, naná honnan jön? Románia, Ukrajna. Szegény vaddisznókat halomba ölik.


    Megyek enni, nagyon éhes vagyok, nem ettem a gyógyszer után.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (31685)
    2018-02-03  17:25
  16. 2018. február 3. 19:2331686.

    Az NLC halott,akkor jó éjszakát mindenkinek.Ha másra nem,emlékezzetek arra, hogy Magyarnak lenni egy tudatállapot.Aki ezt nem érti,annak megmagyarázom, méghozzá Magyarul....


                  Paudits Béla - Kihalt az utca - YouTube

  17. 2018. február 3. 17:2531685.

    "KIMICSINÁL ezen a "gyönyörűségesen" borult, szürke, hideg, petymergős délutánon?"


    Most van időm lustálkodni,ezért lustálkodok.Akar talán valaki segiteni lustálkodni?


    "(Ő nem eszi a marhahúst)"


    Először is,


    Vera, és aki érti az Angol nyelvet az fogja érteni a válaszom.....


    We are what we eat,and I eat a lot of nuts.


    Másodszor,kérdésre kérdéssel.


    Aki nem eszik marhahúst,az nem lessz marha,mert akóóóóóó talán abba hagyom.


    Aki nem eszik disznóhúst,az nem fog disznólkoni?......Hm....azt talán megéri vajon?

    előzmény:
    Tete (31682)
    2018-02-03  14:07
  18. 2018. február 3. 14:2531684.

    Áááááá,közben kivilágosodott,de én még durmolok egyet.Vagy mi is jobb 1 durmolástól? Jahhhh igen 2.


                 Apache 'All-Time Best Instrumental' - Hank Marvin - YouTube

  19. 2018. február 3. 14:1831683.

    Gyerekkoromban, mármint az elsőbennekem mindíg azt mondták, hogy "pontosan olyan vagy mint a nagyapád".Aki 94-éves korában halt meg,ment hazafele az 50-éves barátnőjétől,és nem oda figyelt,elütötte a teherautó.Egyszer a pipáját kereste fél napig,de nem találta meg,mert a szájában lógott,és CSAK 30 cm. hoszzzzzzzzzúúúúúú volt.

    előzmény:
    Tete (31682)
    2018-02-03  14:07
  20. 2018. február 3. 14:0731682.

    Szemüge Joe, szemüge! A stampedlinál meg nem tartottad el a kisujjad? Hát ez skandalum!Nem sértődött meg az itóka?


    Amikor Édesapám kezdett rosszul látni, azaz egyre távolabbra tartotta az olvasnivalót, akkor azt mondta nem szemüveg kell nekem, hanem kottatartó.


    KIMICSINÁL ezen a "gyönyörűségesen" borult, szürke, hideg, petymergős délutánon? Oszt akkó most hun a tavasz?


    Így még nem főztem babgulyást. Volt a fagyasztóban főtt tarkabab. Volt kockázott nyers marhahús. Az egyik edényben főtt a hús pörköltnek, a másikban olvadozott a bab. A harmadikban odatettem zöldséget, meg bele csipetkét. Aztán egy tálkába kivettem magamnak zöldséget, húst meg levét. A fiamnak zöldséget meg babot lével, illetve pörkölt szaftot, (Ő nem eszi a marhahúst). Aztán minden maradékot összekevertem abból lett tisztességes babgulyás.Jáááááj!

  21. 2018. február 3. 12:3831680.

    Volt olyan idő az életemben, hogy én is kaptam mindennap egy fülest.....akartam írni,hogy kettőt.Az egyiket Apámtól,a másikat a fal adta.Ehhez az információhoz csak az tartozik hozzá,hogy sokkal többet érdemeltem.Tulajdonképpen kávéért jöttem,de miután megfontoltam hogy hogyan illik fogni a kávés csészét,meggondoltam magam.Inkább ittam egy stampedli Jagermeistert.Hát kéremszépen,abban 56-féle fű van.Valamelyik talán segíteni fog,vagy nem.......


    Ez a Joe viccccőőőőőőőőt,mert felest írtál,nem pedig fülest,amiért ismét megérdemlek 1-2 fülest,de belőlem úgy faragtak embert.


                     i miss you like the deserts miss the rain - YouTube

    előzmény:
    Tete (31678)
    2018-02-03  10:53
  22. 2018. február 3. 12:2631679.

    Sziasztok,


    Van úgy az életben,hogy mindegy melyik lábunkal akarunk/szeretnénk felkelni,úgy sikerűl hogy ballábbal,mert az ágy mindkét oldala rossz......

    előzmény:
    Tete (31677)
    2018-02-03  08:07
  23. 2018. február 3. 10:5331678.

    Nálunk a gyerekek minden nap kapnak egy "felest". Zs. gyömbért, mézet, citromot, kevés vizet összeturmixol és azt isszák. Kis stampedliba adja nekik, még nevettük is, hogy állandóan elöl vannak a stampók.


    Újrahasznosítottam. Volt nyaszvadt alma, gyömbér, (még Karácsonytól) vékonyan szeleteltem hozzá sárgarépát, meg tettem két elég nyamvadt mandarint. Egy kicsi vizet és a botmixerrel pürésítettem. Nagyon finom, krémes, minden nap fogok csinálni. Még méz sincs benne, mert elég édes. Szerintem ilyen influenzás időben nem árt egy-egy vitaminbomba. Már tervezem, hogy legközelebb teszek bele nyers céklát is. Az összeállításban szárnyalhat a fantázia. De az is lehet legközelebb felöntöm vízzel és az lesz a napi innivalóm. Családtagoknak is lehet adni. 

  24. 2018. február 3. 08:0731677.

    Sziasztok, jó reggelt.


    Köszi mindenkinek, információt, tanácsot, figyelmeztetést. Puszi. Fogjátok a csészét, finomkodva urasssssan tarcsátok el a kisujjatokat, aztán lehet az egészen vigyorogni. Nekem beugrott pár hasonló szitus alkalom.


    Amikor valaki "mámoros" állapotban Nagytartyát mondott Nagytarcsa helyett.

Címlap

top