Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. február 2. 21:4131676.

    Pont azt soroltátok az NLC hiányosságának, ami a FB-ben meg van. Ha azt akarjuk, hogy ne olvasson senki más,/privi/ akkor lehet csinálni csoportot, zártat, ami még jobb is, mint a privi, mert nem kell egyenként írni mindenkinek, de van privát üzenet is természetesen. Van titkos csoport, és van zárt is, amit csak a tagok látnak. Ha elrontod a hozzászólást, és már elküldted van javítási , sőt törlési lehetőség is.  A nyilvános lapra  bármilyen nevet lehet írni, és ha a többi kérdésre nem írsz semmit, az se baj.Ha tetszik valami amit a másik ír, de nem akarsz írni róla, csak jelezni, hogy tetszik, pl. egy vicc, vagy egy kép, elég megjelölni hogy tetszik, újabban már azt is lehet, hogy nem tetszik, vagy dühítő, stb. semmi előképzettség nem kell hozzá, ha valamit nem írsz le az ott se jelenik meg pont mint itt.


    Végigjártam én is a szamárlétrát, kezdtem az IWIWvel, aztán eltévelyedtem pár Fórumra, majd a Facebookon kötöttem ki. Most per pillanatban az NLCre csak miattatok járok, mert minden mást a FB-n, a googlén nézek. Leginkább nézelődök, olvasgatok, esetleg filmet nézek a youtubon, és vannak filmes oldalak is. állandóan nézhetném, ha akarnám, annyi film van fent.


    Akartam bejelölni itt hogy legyek állandóan bejelentkezve, mint régen, olyan sincs már. Minden belépésnél be akarja hozni a főoldalt, eddig ez nem volt, de roppant idegesítő, mikor minden alkalommal többször le kell tiltani, mert csak ide akarok bejönni, nem akarok más topikokban nézelődni.


    Igaz az internetet sok minden másra is lehetne használni, Banki utalásokra, és mindenféle személyes dolgokra, de azt soha, mert jön egy vírus, aztán a pénzemnek annyi.


    Ha rendelek valamit mindig utánvéttel.


    Na elmondtam újra, és újra,  és újra.


    Ma palacsinta helyett sajtos makaróni volt a paradicsomleveshez durumtésztából. Nagyon ízlett mindenkinek.Holnap a muffinsütőben fogok valami alkotni, mamának kell valami amit éjszaka majszol, mert nappalra veszi be az altatót, hogy éjjel mit csinál az titok. Időnként szólongatja a kisfiát, de az jó messzire alszik, ha én kibírom, akkor nem megyek oda hozzá, mert ilyenekért hív, hogy hány óra, és éjjel kettőkor akar mosakodni, amikor este fél nyolckor mindig meg van mosva. Ha sokáig nem megyek, akkor visszaalszik, vagy elkezdi verni a falat. Olyankor pipa leszek, mert olyankor is  csak azt kérdezi hány óra. Mondtam neki majd akkor se fog idejönni senki, ha komoly dologról lesz szó, úgy jár, mint a juhászgyerek, aki farkast kiáltott.


    Én kizárólag a 80-s évek zenéit szeretem, szép és dallamos, van pár mai, de külföldi, de azok annyira nem jók, mert nem marad meg a fülben.


    A lányoméknál már esik a hó, itt most semmi sem esik.


    Jóccakát mindenkinek, sziasztok!

    előzmény:
    Tete (31672)
    2018-02-02  15:44
  2. 2018. február 2. 20:5431675.

    "Miért nem rúgják seggbe az ilyen bagázst? "


    Azért kedves Klári, mert fejétől bűzlik a hal. Mondhatni ROHADT BÜDÖS!!!!!!!


    Sziasztok.


    Olvastam, csak megígértem magamnak, hogy nem reagálok rögtön, hanem alszom minden témára egy éjszakát, aztán csak utána írom meg a véleményemet.


    Ma röntgenen múlattam az időt, jaj de "jó" volt tüsszögő, krákogó, köhécselő emberek között üldögélni. Van nálam mindig szájmaszk /nem hozhatok haza vírust!! - aki tudja hogy miért, az megérti/ de hogy miért nem az viseli aki majdnem megfullad a köhögéstől, azt nem tudom!!! Messze vagyunk még a japánoktól, ott ez  természetes.


    Délután voltam röntgenen. Megkaptam CD-n /megvettem/ de nem tudom hogy tudjuk megnézni. Jövő hét elején megyek a dokihoz, ő majd kiértékeli. Jaaaaaaaaaj! Attól félek. Csak a legszükségesebbeket csinálom, mert fááááájok. Ismeritek azt a szitut, amikor minden egyszerre jön!!!  Egy kórház vagy műtét mondjuk soha nem jöhet jókor, de ezt bizony még lehet fokozni is. Azt hiszem nálunk majd ez a felállás lesz nemsokára.


    Egy lelkiismeretlen főfőfőfőfőfőfőprofesszor kontár munkájának iszom a levét folyamatosan, de most meg már különösen is. Erről később majd többet.


    Kedves Joe! Jól kevered a zenéket, ezt én is - és azt hiszem sokan!! - szeretjük. Ennek még van dallama, kellemes és jó hallgatni, köszi.


    Ma este még elkezdek nézni egy régi filmet, de azt hiszem olyan paplan alóli lesz, ami azt jelenti, hogy féééééélelmetes.


    Már napok óta vár a hűtőben dideregve egy finom keksz tészta /fóliába csomagolva/ meg kellene már sütni, csak nincs hozzá kedvem. Talán majd holnap, vagy máskor...  Valaki nem sütné meg helyettem?


    Klári ügyes vagy a társasjátékokkal. Öröm az unokáknak és sikerélmény neked is. Hajrááá.


    Jó éjszakát mindenkinek.


     

    előzmény:
    Tete (31666)
    2018-02-02  11:57
  3. 2018. február 2. 20:0731674.

    Kedves Tete! 


    Igen az a neve és márkája amit írtál.


    Január 10-ig a fehér hetek keretében volt akciós a madarasban. Így 25000ft-al került kevesebbe. Ezért vásároltam ott.


    A törlőkendőből 2db, az oldal kefékből +2db, a hepa szűrőből +1db van a csomagban.


    A tartozékok után rendelésének még nem néztem utána, de a Navon oldalán rákérdeztem. Ha válaszolnak, tájékoztatlak.


     


    Az árukeresőn most az ára 69990+990 szállítási költség.


     


    További kérdésedre szivesen válaszolok !

    előzmény:
    Tete (31673)
    2018-02-02  16:48
  4. 2018. február 2. 16:4831673.

    Pannika, ha jól emlékszem Navon Relax de Luxe a Tiéd. Az lenne a kérdésem, hogy alkatrész, pl, kefék vagy a felmosáshoz az a kendő meg ilyesmik beszerezhetőek? Mert egyszer elkopnak, és azt pótolni kell.Köszönöm a választ.

  5. 2018. február 2. 15:4431672.

    Ezek még ZENÉK voltak, nem mint a mostani dumdum. Ez a divatos szavalós-hadarós-káromkodós rapzene borzasztó az én fülemnek.


    Azért nem gondoltam volna, hogy így elszúrják és aztán itt hagynak minket.  


    Pástétomot alkottam, meg sovány bőrös császárból "abált szalonnát". Jók lesznek, reggelire, vacsorára. Holnap ér haza a kormánytekergető, babgulyás lesz a kaja.  A hétvégén még agyalok.


    Vera tegnap nálunk paradicsomleves volt meg palacsinta.


    Pannika, nem unatkoztál mostanában. Tervezek sütést én is, a Fakanalast, de mára még maradt palacsinta. Az Őznyelvet is el fogom készíteni, de ahhoz kell leveles tészta. Igen az ember örül, ha az unokák kedvére tud tenni. De annál szebb mondat nincs amikor megölelnek, hogy szeretlek Mama.


    Nem tettem le a Kisbarátom megszerzéséről én sem. Főleg, hogy ilyen vacak a derekam. Megírnád a tipusát mégegyszer? Ugye azt mondtad a madarasban vettétek.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31669)
    2018-02-02  12:36
  6. 2018. február 2. 12:5231671.

    Nekünk is nagyon finom meggyünk volt spanyolnak nevezték.

    előzmény:
    Pannika515 (31670)
    2018-02-02  12:43
  7. 2018. február 2. 12:4331670.

    Szervusztok Kislányok!


    Sok minden történt mióta nem jelentkeztem. Nem rosszak szerencsére csak a tennivalók sorban.  


     


    Voltam fogorvosnál az éves kontrolon. Leszedte a fogkövet, átnézte a töméseket, mindent rendben talált. Remélem csak egy év múlva a következö kontrolon találkozunk.


     


    Voltam fodrásznál, kicsit vágattam, csak annyit, hogy össze tudjam kötni, ha a kertben dolgozok ne lógjon a szemembe, és ne izzadjon a nyakamba.


    A kertben is dolgoztam kicsit. A hagymásokat takarítottam ki a levelektől, mert ha nagyobbak már, akkor a gereblye letöri. Már bújkálnak, érzik a tavasz közeledtét. az egyik kertrészen már virágoznak a kis mini krókuszok. van ott mindenféle színben, de csak a lilák virágoznak.


    A fiam már régóta szeretne töltött ostyalapot enni, amit én készítek.Itt volt nálam ,beszélgetünk, közben megy a tv-ben az ízőrzők szentkirályi adása. Az utolsó recept a betyár szeletnek nevezett töltött ostyalap volt. Megint elhangzott a felhívás, hogy mikor csinálok ilyet! Vettem ostyalapot, az egyik barátnőmtől kaptam olyan receptet ami öt nagy ostyához elegendő. Most ezt készítem, majd elmesélem  mekkora sikere lett. Aztán sütök még egy citromos szeletet is mert holnap jönnek a gyöngyöcskék és nagyon hálásak és boldogok, mert Ancsa mama minden héten süt finom sütikét.


     


    Igen nagyon szeretem Robikát, most is dolgozott abban a szobában ahol az unokáim lenni szoktak, és mi is ezt használjuk általában. Én sütök, Robi porszívóz. Most beállt töltőre. Ha feltöltötte magát, akkor következik az ebédlő, azt fel is mossa. ha végzek a konyhában akkor oda is beküldöm. Engem nem zavar, ha nem egyszerre tisztul meg a lakás az a lényeg, hogy estére rendbe legyen. Na most, hogyan csinálnám én a takarítást és a süteményt is egyszerre. Az igaz, hogy tervezni kell kicsit, hogy melyik helyiségbe mikor menjen. Aztán csináltam már úgy is,hogy én jártam elöl a törölgetéssel ő meg jött utánnam porszívózni. Amig ő golgozik Én mást csinálok pl: fürdő, wc, mosott ruhák elrakása, vagy a konyhában ténykedek.Pontosan úgy mint a amikor a mosó vagy mosogatógép dolgozik,akkor is találunk más elvégezni valót, vagy PIHENÜNK!


     


    A pacsni nekem nem ismerős, de én is szoktam nosztalgiázni  régi ízeken. Disznótorkor sütött hályastészta,vagy amikor anyukám kenyeret sütött a kemencében, nekünk sütött egy kis cipót, vagy lángost ,alig vártuk, hogy kisüljön, megkentük kacsa v. libazsirral , nagyon szerettük. Vagy amikor anyukám befűtött a kemencébe, a parázson sütöttünk birsalmát. Alig vártuk, hogy ehető hőmérsékletűre hűljön. Mennyei volt! Vagy amikor érett az eper ami fán terem, le se jöttünk a fáról amíg jól nem laktunk. Ugyanez volt a nagyszemű pándi meggyel. Megittam rá egy nagy pohár tejet egy karéj kenyérrel. Soha nem volt semmi baj a pocakkal.Sok-sok kedves régi emlék!


     


    Én csak az egérrel tudok dolgozni a laptopon.A mikor kicsi volt három egér zsinórt rágott szét. Meg voltam bénulva a gépen, nem is szerettem netezni.


     


    Állítólag ma jön a hó! Újra tél lesz! Mindent az idejében inkább most mint áprilisban! Nem szeretném ha elfagynának a gyümülcsök. Múlt évben elverte a jég a kajszi barackot, idén már jó lenne lekvárt főzni, mert fogyóba van.


     


    Ölellek benneteket!


     


    Vigyázzatok magatokra és egymásra!

    előzmény:
    Tete (31652)
    2018-01-31  22:55
  8. 2018. február 2. 12:3631669.
  9. 2018. február 2. 12:3131668.

    Ááááááá,kávé hiány,tessék


    Amit én megigérek,azt be is tartom,ha nem,akkor meghaltam......


    Csak az változott azóta,hogy hamuba sült pogácsa lessz a tarsolyukba,hátha elmennek oda ahova kivánom.


               Rééééégi andalgó,nem nagyon ismert zenészektől,de nekem az ilyenek teteszenek.


                        Johnny guitar The locomotions - YouTube

    előzmény:
    Tete (31666)
    2018-02-02  11:57
  10. 2018. február 2. 12:2431667.

    Sziasztok,


    Akkor nagyon hasonló telefonunk van,az enyém is Samsung Galaxy,J5 helyett LUNA.Camera elől hátul,de keveset használom,amikor itthon vagyok,be sem hozom a kocsiból,néha megnézem hogy az elemben mennyi áram van.A legnagyobb probléma az,hogy az egyik kocsiban hagyom,de a másikkal megyek.

    előzmény:
    arirangarirang (31664)
    2018-02-01  23:57
  11. 2018. február 2. 11:5731666.

    Sziasztok. Küldtem kávét, írtam hosszút, aztán huss!


    Ez is azóta van mióta barkácsolnak.


    Joe azt igérted a ráncfelnemvarrás 5. hónapfordulójára Te sütöd a tortát. Közeledik. Látjátok, van pofájuk szétbarmolni és úgyhagyni. Undorító.


    El is ment minden kedvem az írástól. Ez miért nem tudja piszkozatként kezelni és menteni a hozzászólást? Miért nem lehet javítani? Hol a privi? Miért nem újítják a hangulatjeleket? Miért nem rúgják seggbe az ilyen bagázst?


    Na jól felhúztam magam.

  12. 2018. február 2. 09:0431665.

    SAMSUNG

    előzmény:
    arirangarirang (31664)
    2018-02-01  23:57
  13. 2018. február 1. 23:5731664.

    Milyen márka a telefonod, én imádom az enyémet 2016-os Samsunk Galaxy J5. Az előző egy S. Galaxy Express volt, de az olyan nehézkes volt, sose szerettem meg, itt üdül a fiókban, egyébként nagyon szép, meg minden.


    Azelőtt mindig cipeltem a 3kg-s fényképezőgépemet is, mostanában már nem fényképezek annyit, mert nem is járunk annyi felé az ismert okokból.


    Megint elaludtam délután, mostanában úgy, mint akit fejbevertek. Először a sz.gép előtt bóbiskoltam, apa nem volt itthon, akkor a mama, egy hatalmasat kiabált, hogy Vera, én, mint aki be van rúgva, bebotorkáltam hozzá, kérdezi alszol? mondom most már nem. Kérdezem mit szeretne, azt mondja semmit. Mondom akkor érdemes volt kiabálni, kifelé motyogtam, hogy mennyire gonosz, csak azért, hogy véletlenül se tudjak pihenni, felkiabál. De jövő héten azt hiszem mindkettőnknek lesz nemulass, apa el lesz foglalva, jön a katonai szigor.


    Aztán mikor apa hazajött akkor elájultam. Fél hétkor arra ébredtem, hogy a tv-ben kiabálják, hogy márpedig ezt a gyereket megszüljük.Megint azt hittem, hogy holnap reggel van. Már rájöttem, hogy ha a sötétítő nincs összehúzva, akkor nem lehet reggel.


    Végre megvilágosodtam, miután majd 1 hónapja beleégettem a tejberizst, azóta próbáltam kiáztatni, kifőzni sós, ecetes vízzel, semmi sem használt neki. Ma nekiestem egy késsel, kivakartam, jól összekarcoltam. A maradékot pedig a gőzölőgép kicsi drótkeféjével kaparásztam. Most megszáradt, de még látok rajta néhány barna csíkot, holnap azt is eltüntetem. Apa adta               az ötletet, azt mondta venni kell polírozót, lehet, hogy az még majd ráfér, hogy ne legyen karcos sehol.


    Kérdi a fiam, mit főzöl. Mondom mit szeretnél? És kitalálta a menüt, paradicsomleves, palacsinta. Nem igazán mennek egymáshoz, milyen tölteléket tegyek bele, hogy ne okozzon gondot? Lehet, hogy a leves marad, de a palacsintát elhalasztom, annál is inkább, mert már kiolvasztottam egy adag darálthúst. Már megint álmos vagyok, kikapcs a gépet, és számolom a bárányokat.


    Jó éjt!


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (31661)
    2018-02-01  13:23
  14. 2018. február 1. 16:5531663.

     


    A Nagypapám annak idején mutatott egy kártya kirakóst magyar kártyából. Volt hozzá versike aminek csak részleteire emlékszem. Valami olyasmi volt, hogy ??? alvezér a fővezérnek, fővezér a királynak, király tüzet jelent, elsült az ágyú. Az alvezér az alsó volt, a fővezér a felső, a tűz azt hiszem a piros, az ágyú a tök. Az elejére nem emlékszem. A lényege az volt, hogy a versike szerint sorba raktad egymásra a kártyákat, aztán a paklit csak úgy keverhetted, mint amikor emelsz, lappal lefelé elvettél egy kupacot majd a maradékot rátetted, akárhányszor keverhettél így mindig más mennyiséget megemelve. Aztán keverés után valamilyen állandó sor szerint jöttek a lapok. Százszor csináltad százszor jött sorba a lap. Sajnos már nincs kitől megkérdezni, neten is próbálkoztam, de semmi.

  15. 2018. február 1. 13:3231662.

    Nálunk hideg van,kicsit felhős.Tegnap este is az volt,nézegettem a holdat,nagyon érdekes látvány volt,de most nem csináltam képeket,mert tele van a net vele.


       Megnézem mit tudok elhalastani holnapra,azt hiszem elviszem az egyik haveomat ebédre,az egyik magyar étterembe ma pörkölt (is) van ebéde,ami az egyik kedvencem.


                 Christina Aguilera - Genie In A Bottle - YouTube


    Szép az élet,sosem halunk meg.

  16. 2018. február 1. 13:2331661.

    Elég érdekes,hogy mostanában legtöbbet a telefonom használom képeket csinálni.Olyan szépet csinál,hogy jobban néz ki mint Éva szerint fényképező "masina".

    előzmény:
    Tete (31660)
    2018-02-01  13:01
  17. 2018. február 1. 13:0131660.

    Jól emlékeztem, hogy nem emlékeztem. Most láttam először Pacsnit, de tetszik.


    Tudod amikor nincs itthon, vagy főzök vagy nem. Amikor főzök, olyasmi készül amiért nincs oda, én meg szeretem.


    Ma palacsintát sütök, Aprajafalva kényeztetésére.


    Nem zudok hozzászólni, nekem "mezei buta" telefonom van.


    Itt is fúj, be is van borulva. Sokat jelent ám, hogy a február három nappal rövidebb. Aztán március elején már tényleg várhatjuk a tavaszt.   


      

    előzmény:
    arirangarirang (31658)
    2018-02-01  11:36
  18. 2018. február 1. 12:2431659.

    Január-Február,és itt a nyár.Panaszkodhatunk a meleg miatt,Kh.....izzad,ott,de nem ám az miatt....


    Joe,aki olvas.


                  Elvis Presley - Burning Love (Audio) - YouTube

    előzmény:
    Tete (31657)
    2018-02-01  09:54
  19. 2018. február 1. 11:3631658.

    Bezony, bezony, a február valahogy nagyon hamar el szokott menni.


    Megtaláltam az eredeti pacsnireceptet az éjjel, a telefonomat piszkálva:


    https://cookpad.com/hu/receptek/1923917-eredeti-pacsni


    Egyszer majd véletlenül felhívok valakit, aztán szidni fognak. Annyiféle alkalmazás, azt mondják rá, hogy app van a Play Áruház nevezetű mobiltelefon rátöltő helyen, csak csodálkozik az ember, lehet, hogy rosszul keresek, de egy olyan noteszfélét keresek benne, amiben abc sorrendben lehet írni, mint egy regiszteres füzetben, oldalanként vagy valahány oldalanként más betű. Van ebben minden, olyan is, hogy minden új bejegyzést más színnel lehet írni, de azt se tudom Abc-be rakni.


    Pedig milyen jó lenne, egyszerűbb lenne mindent megtalálni. Mert használom ám a kis okoskát mindenfélék feljegyzésére, de akkor tudnék csinálni pl. szótárat is. Azt hiszem az asztali gépen az excell, csinál ilyet, de ahhoz meg valamiféle közgazdász egyetem kell, mert nem tudok közbe írni, azonnal elrontom, összekeveredik, pedig az még a koreait is ABC-be tette régen. Aztán modernizálták, azóta nekem magas. A vejem magyarázta egyszer kétszer, de elvesztem a fonalat, ha nem ül itt velem.


    Megint szép napnak nézünk elébe, anyós állítja, hogy éjjel valaki állt a szobája ajtajában, és nem lehet meggyőzni, hogy mi nem voltunk ott. Este mindig azért balhézik, hogy ne csukjuk be az ajtaját, most úgy elaludtam este, ment a tv is 4-ig, úgyhogy nem húztam be az ajtaját, mert mikor elalszik be szoktam. Biztosan az ajtót látta, aztán azt hitte rá ember. Most is sír. Az eszem megáll már, annyira idegesít bennünket ezzel az állandó letargiájával, nekünk sincs azóta jókedvünk, mióta ezt csinálja.


    Hujjjjj, mindjárt kiugrok a bőrömből!


    Klári csináljál egy kis tojásrántottát, én biztosan nem főznék magamnak minden nap. Amíg nem kellett a mama miatt szokványos kajákat főzni, addig még találtam örömöt is a főzésben, és a maradékokból olyan jó fradi  /mindent bele!/ dolgokat szoktam régen csinálni. Egyik este is volt maradék sült hús, maradék krumpli, húsos szalonna, hagyma, tojás, összesütöttem mindent nagyon jót ettünk, de neki ilyesmit, hogy maradékot, Úristen, még a végén megmérgezem vele! Pedig sose voltak gazdagok, nem hiszem, hogy nem ették meg a maradékot. Ha maradt pörköltszaft, hogy azt nem rakta rá másnap a főzelékre? csak mióta főzök rá, azóta lett ennyire úrinő.


    Most pl. nem tudom kitalálni mit főzzek. Tegnap hurka volt, azóta fájok, így a mai káposztás tészta sztornó, és a fejtett bab is. Krumplit azt nem, mostanában egyre jobban meg tudom állni, hogy ami nem ajánlott azt ne egyem meg, de ha csak krumplit főzök, akkor én mit egyek?


    Arra gondoltam, hogy mivel mindig durumbúzából készült tésztát veszek, aztán mindenre azt írnak amit akarnak, én meg elhiszem, és nagyon nem használ, pedig spagettiből mennyi finomságot tudnék csinálni, hogy kipróbálom tudok-e magamnak valami diétás lisztből tésztát gyártani. Ha meg lehet főzni és nem málik szét a vízben, akkor venni fogok olyan tésztagépet, már kinéztem az interneten, hogy beleöntöm a hozzávalókat az egyik végén, a másik végén meg kiad mindenféle olasz tésztákat, pl.  spagettit is, metélt, kocka, és nokedlit is szaggat, mondjuk azt se tudom hogyan kerül bele a vízbe, mert a nokedli azért egy lágy tészta. A nokedli szaggatással egyébként nincs semmi problémám, deszkáról, vagy szaggatóval semmi perc alatt megcsinálom. Szoktam először a családnak rendes lisztből, aztán magamnak mindenféle kutyulmányból, persze az annyira nem finom.


    Csinálnék tojásos nokedlit, de azért a 2 evőkanálért amit megeszik, be se koszolom az edényt. Apáék meg csak salátával szeretik.


    Egyre jobban fúj és egyre jobban borul, pedig el kéne mennem. Igaz, hogy annyira fáj a derekam, hogy ülni is alig bírok. Ez mind a hurka miatt van, már kitapasztaltam. Zsíros volt.


    Szép napot, remélem mama megnyugodott, mert nagyon feszültté tesz ha sír. Sziasztok!


     


    Ilyen a pacsni:


     


     


     

    előzmény:
    Tete (31657)
    2018-02-01  09:54
  20. 2018. február 1. 09:5431657.

    Lányok, fijjjúúú február van. Ripsz-ropsz itt a tavasz.

  21. 2018. február 1. 06:3331656.

    Sziasztok, jó reggelt.


    A "barkácsolt" társasjáték olyan sikert aratott, hogy egész este azokkal játszottunk.


    nem ér haza csak szombaton, így "újratervezés" van. Magyarul fogalmam nincs mit főzzek, főzzek-e?

  22. 2018. január 31. 23:4231655.

    Azt hiszem már betettem ezt a viccet korábban, ha nem akkor megint itt van,lehet hogy arról a kakasról szól.....


             - Apuci, miért kukorékolnak a kakasok már kora hajnalban?
    - Tudod fiam - válaszol az apa -, sietniük kell, ha valami mondanivalójuk van, mert aztán
    felébrednek a tyúkok is!

    előzmény:
    Tete (31652)
    2018-01-31  22:55
  23. 2018. január 31. 23:3731654.

    Szoktam fákat kivágni,néha barátoknak,meg szomszédoknak is segítek,de leginkább a saját terűletemen.A legtöbb amit egyszerre vágtam ki,az 15 topolya volt,ahogy vissza emlékszem,az égig értek.A bátyám vett egy erdőrészt,ott farigcsáltam nagyon sokat,de akkor még nem voltam classzikus.

    előzmény:
    mandula2 (31651)
    2018-01-31  19:58
  24. 2018. január 31. 22:5831653.

    Én nem ismertem a Pacsnit, de a testvérem szeme felcsillant rá, hogy mennyire jó volt. Ő 8 évvel idősebb nálam, lehet ott a bibi, és az én életemből azért maradhatott ki.

  25. 2018. január 31. 22:5531652.

    Én arra gondolok, ami a laptopon van az a kis érintős ablakszerű dolog, amivel jobbra-balra-le-fel lehet  irányítani a nyilacskát, akár az egérrel.Na, azt valahogy kikapcsoltam, az emberem meg azzal szokott kütyüzni, Ő az egeret nem szereti használni. Sajnos Joe a Ctr+ F5 csak elsötétedik, majd a következő lenyomásnál visszajön a kép, de az ablakocska nem mükszik.


    Pannika nosztalgiás dolgok nem ugrottak be? Nem kaptál kedvet? Robika rendesen viselkedik?


    A nővéreméknél gyönyörű szép kakas van meg három tyúk. A kakas a Matyi. Nagyon aktív, amikor reggel kiengedik, akkor első dolga sorban a tyúkok kedvére tenni. Aztán valamikor délelőtt meglóg és kirepül, majd egész nap egyedül kapirgál a kertben. A nővéremmel vigyorogjuk, hogy már  kora délelőtt elege van a "nőkből". Másnap minden kezdődik előlről.


    Aludjatok jól, álmodjatok szépségeseket.

Címlap

top