Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. január 30. 00:2531626.

    Végre ezt is megtudtam és amikor a filmekben bourbont kérnek az minden esetben ez az ital? Vagy van mááááásiiiiik is?

    előzmény:
    Sheriff-2 (31624)
    2018-01-29  21:35
  2. 2018. január 29. 22:0831625.

    Jó is a sok kenyérlyuk a sok sajt lyukkal.....swiss cheese - Google Search


     

    előzmény:
    Tete (31622)
    2018-01-29  18:38
  3. 2018. január 29. 21:3531624.

    A bourbon az amerikai whiskey egyik fajtája, de az ízesítése ázsiai.

    előzmény:
    arirangarirang (31623)
    2018-01-29  19:48
  4. 2018. január 29. 19:4831623.

    Nagyon fincsi lett a tarjából a zsebes hús, hagymaszeletek, fokhagyma só, bors, köménymag. Sütőzacskóban csináltam, 3 pillanat alatt elkészült. Körítés volt minden egyben, alul a rizs, egyik oldalán egy hámozott krumpli, másikon a vegyes aprított mirelit zöldség. A rizs 12 percre van programozva, ami kicsit nem igaz, mert akkor kezd főzni amikor felmelegszik, de a tűzhelyen is ez a helyzet. Mikor főzni kezd csipog, mikor lejár a 12 perc akkor szintén csipog. és kikapcsol melegítésre.


    Kinyitni viszont még akkor nem lehet, mint egy rendes kuktát sem, kell kb 5 perc, vagy kinyitom a szelepet és akkor azonnal. úgyhogy nagyon hamar elkészültem mindennel, omlós puha volt a hús és cseppet sem zsíros, leszedték a zsírt róla, vagy egy újfajta tenyésztésű disznó, aminek a tarjája csak szaftos, de nem zsíros. Ugyanez van mostanában a lapockával is, az még zsírosabb is, mint a tarja.


    Valamiért teljesen betegnek érzem magam, mint aki meg van fázva, de még nem tört ki rajta. Rémesen szomjas voltam, már kipukkadok a sok víztől, aztán megettem egy joghurtot azóta jobb.


    Kiskutyáim ülnek sorban, mert éhesek, adok nekik vacsorát.


    Jó éjt mindenkinek, sziasztok!


    PS: Úgy tudtam a bourbon francia és nem ázsiai, vagy áttelepültek Ázsiába a franciák?


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (31620)
    2018-01-29  14:31
  5. 2018. január 29. 18:3831622.

    Köszönöm, nem akkor amikor írok, hanem minden. A  kapott levelek, a kezdőlap. Aztán gondol egyet és visszaáll normálba.


    Egyébként én is laptopról tolom a dolgot.


    Drágaságom én a sajtból már régen a lyukat eszem, pszt de sokat, mert szeretem.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31621)
    2018-01-29  15:35
  6. 2018. január 29. 15:3531621.

    Milyen kütyüt használsz?


    Pl. én most laptopot,amin nagyon könnyen/gyorsan tudom állítani a betűk nagyságát.


    Controll plusz egyszerre lenyomva nagyobbitja,controll minusz kisebbiti.Ha közben kikapcsolod,akkor autómati(kusssssssan) visszaáll a "normális"-ra.Az okos(kodó)-telefon szintén zenész.


    Jelentem ebben a percben minusz 6C-fok van,nagyon szépen esik a hó.


    Psssssssssszzzzzzz.......


    Nem fogom elkiabálni,(azért írom ide a nyilvánosba)de kitaláltam egy nagyon jó diétát.Amint tudjuk a jóóóóóóóól megkelt kenyérben sooook lyuk van,namost a liszt stb.hizlal,CSAK a lyukakat esszük meg a kenyérből.


                lyukacsos kenyér - Google Search

    előzmény:
    Tete (31617)
    2018-01-29  12:35
  7. 2018. január 29. 14:3131620.

    Kitaláltam a mai (gyors)ebédet. Kicsontozott csirkecomb,feldarabolva,(stirfryed) és ázsiai bourbon csirke fűszer.


    Valami leveles zöld salátával.Eccccerű mint a faék.


    Ha még ettől is okosabb lennék,akkor okos-tóni lenne a nickem.....


    Joe,aki ritkán veszi komolyan az életet.

    előzmény:
    arirangarirang (31618)
    2018-01-29  12:45
  8. 2018. január 29. 13:5331619.

    Sziasztok,


    Vannak bizonyos dolgok amiket csinálnom kell az időjárástól függetlenűl.Itt hó esett egész nap tegnap is.


    A tarjában van elég zsír hogy ne legyen száraz magában is,a zöldség is segít,én pl. cigány pecsenyének nagyon szeretem, meg persze kolbásznak, sok másban amikor töltelék.


    Itt híre sincs a melegnek,sőt még sokkal délebbre is jut a hidegből,a bátyám New Mexikóban panaszkodik.


    Amint tudod a hőmérséklet itt F,nem C.Current Weather Maps - weather.com

    előzmény:
    arirangarirang (31618)
    2018-01-29  12:45
  9. 2018. január 29. 12:4531618.

    Hellócskák!


    Fáj a fejem, fáj a gyomrom. A gyomrom most már biztosan tudom, hogy a barna kenyértől, mert mást nem ettem ma, és reggel még nem fájt. A fejem, meg a melegtől. Felébredtek a mezei poloskák is, korzóznak a szúnyoghálón, és napoznak a falon. . Megint bele fognak menni a banyatankomba, mert azóta se mertem behozni a lakásba, biztosan vannak benne még bujdosók.


    Csont nélküli tarjából készül zsebes hús, szalonnát nem tettem bele, de remélem anélkül is ízletes lesz. Nyáron persze sok minden kerülhet még bele, de télen behatárolja a zöldséges kínálata, és télen-nyáron az anyósom ízlése.pl. szívesen tettem volna savanyú káposzta ágyra, dehát....


    Nekem mirelit zöldség lesz hozzá, a fiúknak rizibizi, mamának krumpli. A rizs és a krumpli együtt fő, a múltkor nagyon bevált, az egész krumplit ráraktam az edénykémben a rizsre, még az ízét sem vette át. Igaz akkor a vegyes zöldség is rajta volt, lehet, hogy most is ráteszem. Van zöldség párolóm, fémből, szétnyitható gomba alakú, középen egy rúd kallantyúval, hogy könnyű legyen kiemelni. Ha megtalálom, mert amit kivittek a teraszra, az kint is van, nagy nylonnal leborítva, nem látok alá.Ott várja a tavaszt, hogy kimenjenek belőle a mezei dögök. Fúúúúújjjjjjj!


    Mit csináltok ebben a felemás időben?Ma kellett volna elmenni sétálni, de bokros teendőim miatt ma nem érek rá.


    Sziasztok


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (31615)
    2018-01-29  06:17
  10. 2018. január 29. 12:3531617.

    Miért van az, hogy gondolja magát és átvált hangyatalpnyi betűkre? Aztán meg később vissza? Másnál is jelentkezik ez, vagy a gépem szórakozik?

  11. 2018. január 29. 06:2331616.

    Jól alugggggyáááááá, szépet álmogggggyáááááá!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Sheriff-2 (31613)
    2018-01-29  05:57
  12. 2018. január 29. 06:1731615.
  13. 2018. január 29. 06:0331614.

    Én csak azt a statisztikát hiszem el, amelyiket én hamisítottam meg.


                  Paula Cole-Where have all the cowboys gone - YouTube

    előzmény:
    Tete (31612)
    2018-01-29  05:45
  14. 2018. január 29. 05:5731613.

    Jó reggelt,jó reggelt annak akinek az van.Megint semmire sem jó Hétfő.The Bangles - Manic Monday - YouTube


    Statiszkilag az elmélet és gyakorlat között nincs különbség,de gyakorlatilag van.


     Jóvannacsakvicccőőőőtem.....


          2 kávét ide,és elmentem aludni....Secret Garden- Song from a Secret Garden - YouTube


               JENNIFER PAIGE "CRUSH" original version (Official Video) HQ - YouTube


                  


                   


                

    előzmény:
    Tete (31612)
    2018-01-29  05:45
  15. 2018. január 29. 05:4531612.

    Sziasztok, jó reggelt. Kuka nap, akit érint.


    A statisztikák semmire sem jók. Lásd R. elvtárs és a malacszaporulat.

  16. 2018. január 28. 22:4731611.

    Igenis NACCCCCSSSSSSÁGA,értettem.

    előzmény:
    mandula2 (31610)
    2018-01-28  22:39
  17. 2018. január 28. 22:3931610.

    Sziasztok!


    nlc! nlc!   Be kellett újra jelentkezni. Megtettem, itt vagyok, bár nem nagy örömmel.


    Kedves Joe! Le kellett fognom a kezemet, hogy ne írjak a topikodba... aztán szerencsére rájöttem, hogy nem érdemes.


    Hazugság innen-onnan, Te pedig élvezed ezt a katyvaszt. 


    Gyere haza, aztán meglátod hogy mekkora a "szegénység" itthon. Nézz körül jobbra is, balra is... a bőrödön fogod érezni, hogy mi az igazság. 


    Egyben biztos vagyok: nem fogom se olvasni, se gyarapítani a topikodat. Maradok a rántásnál itt a Konyhánkban. Annak legalább van értelme. 


    Tudod mit? Kívánom, hogy csak a topikodban felvetett téma miatt legyél szomorú, más baj soha ne érjen ebben az életben! 


    Klári majd lefotózom azt a lekvárt, hátha ismered. A keserűt egyébként semmilyen formában nem szeretem. 


    Aludjatok jól, jó éjszakát. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (31606)
    2018-01-28  12:55
  18. 2018. január 28. 22:3531609.

    Jelentem én is tettem a semmit. Főzve volt, gyerekek nem jöttek, mert a lánykámnak is migrénje támadt, be is mondták a tv-ben, hogy ez egy migrénes nap. Nekem valamiért mindig előbb jelentkeznek a fronthatások pár nappal, gondolom én már letudtam a saját migrénemet.


    Megint hajnalban ébredtem, aztán 11-re félájult lettem, akkor gyorsan mindenkit megetettem, aztán 1 körül sikerült annyira elájulni, hogy 6-kor, mikor felébredtem, nem tudtam milyen nap van, reggel van vagy este. Aztán azt hittem késő este van, és nem adtam be a fiúnak a gyógyszert, és én se vettem be, hát lerendeztem ezt is. Aztán nehezen de felfogtam mindent. Akkor rájöttem egy újabb nap, amit elvesztegettem. Közben megnéztem a PS I love yout-t. Hatalmasat bőgtem rajta, tegnap láttam egy másik filmet, amiről azt hittem annál nagyobbat nem lehet bőgni semmin, hát így megy ez. A film után meghülyültem, és nekiálltam hajat mosni. Most kezdhetek arcápolni is, mert a ráfolyt samponos víz miatt ég, húz, viszket és hámlik.


    Mindenkinek szép álmokat, sziasztok!

    előzmény:
    Sheriff-2 (31607)
    2018-01-28  13:47
  19. 2018. január 28. 13:5331608.

    A Vénuszt már látom, de a nap még később fog jelentkezni, a legjobb ötletem, hogy visszabújok az ágyba.


    Szióka Manókák.

  20. 2018. január 28. 13:4731607.

    "Kimicsinál? Én, jelentem semmit."


    A semmittevés nekem nagyon jó ötletnek tűnik, abban én is segítek.

    előzmény:
    Tete (31605)
    2018-01-28  11:01
  21. 2018. január 28. 12:5531606.

    Sziasztok.


    Leginkább olvasni szoktam a Nők Lapján, de ma szokásomtól eltérően indítottam egy topicot,ami itt olvasható.


              Ma naaagyon szomorú vagyok | NLCafé

  22. 2018. január 28. 11:0131605.

    Nem tudom kik lakhatnak ebben a társasházban, de nem lehet valami nyugodt életük. Tipikus lakótelep, alattad-feletted-melletted laknak, rohangásznak, zörögnek.


    Kimicsinál? Én, jelentem semmit.

    előzmény:
    mandula2 (31602)
    2018-01-27  21:50
  23. 2018. január 28. 09:4431604.

    Sziasztok!


    Klassz a társasház, egészen új keletű, harkálykolónia? vagy mókusok? Ilyet még sose láttam.


    Nem a szememmel van olyankor bajom, hanem a migrénnel, agyérgörcs. Azért aztán nem is vagyok kétségbe esve , mert úgyis elmúlik úgy 1 nap múlva, vagy kettő.Vagy elmúlik, de visszajön még másnap, harmadnap, ahogy kedve tartja. Lemondtam róla, hogy ezt orvos valaha meg tudja gyógyítani, max adják az erős fájdalomcsillapítókat, ami nem használ, csak az ember még rosszabbul van tőle.


    Hajnalban valami rémes hülyeséget álmodtam, küzdöttem valakikkel valamiért, de nem volt félelmetes, csak fárasztó. Felébredtem, úgy kalimpált a szívem, mint aki tényleg fizikailag ki van. Eszembe jutott egy film, talán tegnap láttam, hogy azzal kísérletezett egy ürge, hogy beleálmodja magát más álmába, és persze meggyilkolászta a nőket álmukban, a rendőrség nem értette, de aztán jött egy nálánál erősebb akaratú nő, aki kicsinálta a pacákot, persze álmában. Ezt se néztem, csak úgy a háttérből néha, meg hallottam. Annyira nem volt semmi műsor sehol, hogy nem kapcsolgattam, ahogy adták a hülyeségeket, úgy hallgattam őket. De nehogy azt higgyétek a rádió jó nekem. Azt neki adtam a fiúnak, én maradok a tv-nél.


    A húsokkal nem vagyok bajban, csak a méretükkel. A nagyokat általában meghagyom hétvégére, a kisebbeket megfőzöm hétközben. Most csak az volt a gond, hogy este elfelejtettem elővenni. De aztán lett belőle tárkonyos leves, és a másik nagyobb feléből meg sült lesz a lányomnak, mert elfelejtettem, hogy nem ehet meg bármiféle tejszínt, és beraktam egy valamilyet a levesbe. Így ő levest nem kap, neki sült hús lesz. Ez csak éppen egy kis megvendégelés lesz, semmi alkalom, mert pakolják össze a mama cuccait, viszik valami gyűjtőhelyre a ruhákat. A jobb csetreszeket meg elviszik.


    Nagyon környezettudatosan élnek, a házukban szelektíven gyűjtik a szemetet, az elromlott elektromos cuccokat elviszik valahová leadni. Elvitték a mi 200 kilós tv-nket is, lehet, hogy meg lehetett volna még javíttatni, de azt mondták vigyük be mi a szervízbe, hárman alig bírták behozni és feltenni a tv-s szekrénykére mikor vettük, így inkább lemondtunk róla.


    Meghagynak a mamának pár meleg holmit, meg kabátot, hátha egyszer fel kell öltöztetni. Ha esetleg kórházba viszik, mindig kint hagyják akár 1 napra is a betegeket a tolóágyon, aki nincs felöltözve, vagy nem visz takarót ott fagyjon meg. Ez már akkor is így volt mikor apukámmal mentünk be, törölközőtől kezdve mindent ráraktunk, annyira fázott.


    Emlékszem műtét után én is mindig megfagytam, azt mondták az valami sokk.


    Szép napot mindenkinek, sziasztok!


     


     


     

    előzmény:
    mandula2 (31602)
    2018-01-27  21:50
  24. 2018. január 28. 07:0131603.

    Sziasztok, jó reggelt.


    Nem darabos narancs marmelád volt? Mert az nagyon finom vajaskenyérre. Akkor is, ha kicsit kesernyés. Én szeretem.


    Valamelyik saláta is kesernyés, de azért van aki szereti. Én meg nem.


    Lassan eljutok odáig, hogy sikerült kifőznöm az összes húst a fagyasztóból. Két szelet marhahús van, egy adag kocsonyának való, meg némi darálthús. A kocsonyát megfőzöm érkezésére (meg persze disznósajtot is). Párszor sietségemben csak bedobtam a husikat a mélyhűtőbe, hogy úgy is fogok rá emlékezni, hogy mire szántam, aztán mégse. Szóval, ahogy Mandula írja cetli, dátum, felhasználás, mennyiség. Akkor nem kell mérgelődni, meg namivanbennemirekiolvad játékot játszani.


    Ma csak tökfőzelék készül. A Tiramiskára jöttek kosztosok, se híre se hamva.


    Ne fájjatok!

    előzmény:
    mandula2 (31602)
    2018-01-27  21:50
  25. 2018. január 27. 21:5031602.

    Jó estét!


    Mert mindennek a szemüveg /gyenge/ az oka. Vettem egy üveg narancslekvárt. Itthon megkóstoltam, úgy köptem ki, ahogy volt. Nagyítóval elolvastam: keserű narancsból készült. A sütibe baracklekvárt tettem, és milyen jól tettem.


    Ezt a keserű vacakot kidobom, viszont nagyon jó az üvege!


    Egy hete voltunk a temetőben és ezt a "társasházat" találtam az út mellett. /kép/


    Vera hogy van a szemed? Látsz már rendesen? Orvos?


    A húsokat nem szoktad szortírozni és feliratozni hogy mit akarsz belőle csinálni, na meg a dátum!!! Úgy sokkal egyszerűbb az élet.


    Minden Konyhásnak jó éjszakát. /remélem nekem is az lesz, mert fájok rendesen/

Címlap

top