Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. január 27. 09:3231601.

    Jó reggelt! fincsi kávét megittam, ettem barna kenyeret hozzá, a gyógyszeremet elfelejtettem bevenni, mindjárt pótolom. Újabban beállítom a telefonomon mikor van gyógyszerbevétel a családban, mert mióta a fiú nem itt alszik velem szembeni szobában, rendszeresen elfelejtjük bevenni a gyógyszerét, és egy idő után erősen látszik rajta, kekeckedik, szemtelenkedik, direkt olyanokat csinál, amit nem szabad. Először magamnak állítottam be a délit, mert azt aztán tényleg mindig elfelejtettem, azóta jobbak az értékeim is. Főleg ha nem eszem mindenféléket összevissza. De mintha kevésbé lennék éhes mostanában.


    Előhalásztam valami baromi nagydarab húst, mikorra olvad ki azt nem tudhatom. Lehet, hogy csak holnap lesz belőle kaja.


    Jó napot, sziasztok!


     

    előzmény:
    Tete (31600)
    2018-01-27  06:48
  2. 2018. január 27. 06:4831600.

    Sziasztok, jó reggelt.


    Itt van amit tegnap nem "ittak" meg a babapiskóták.  Jaj dehogy, vicccőőőtem.


    A friss főzet csodásan gőzölög, az illata (is) mennyei. Kedves egészségetekre. Lassan, mert forró.

  3. 2018. január 26. 20:5631599.

    A férjem tudna mesélni a várakozásról. Az volt a mániája, hogy mindenhová elvitt engem. Ebből kifolyólag az összes önállóságom lassan elveszett. Már oda jutottam, hogy a szomszéd utcába nem szívesen megyek el a fodrászhoz. Főleg a térre, vásárolni egyedül, vagy az orvosi rendelőbe..A csúcs az volt, hogy bementünk a városba, nehezen találtunk parkolót, én el akartam menni egy antikváriumba, gyalog egyszerűbbnek tűnt, ő viszont nem akart jönni. A Calvin tértől, az Asztoriáig oda-vissza a Múzeum körúton, közben ugye megláttam ezt azt, megálltam, könyvesboltban válogattam, egyszer csak látom ám, jön apa velem szemben az út felénél.


    Ha mentem tanfolyamra, jó, nagyon messze van tőlünk, elvitt, végigülte az autóban az időt, de mikor az óra után még 10 percig nagyon jól éreztük ott magunkat, vihogtunk, mint a gyerekek, rámtelefonált és jól leszúrt. Előtte pedig direkt megbeszéltük, addig maradok amíg a többiek, nem akarom kivonni magam semmiből. Hát ez az eset nekem fizikailag fájt. Elment mindenkinek a jókedve ahogy megláttak, nagyon kellemetlen volt. Nem is emlékszem az utóbbi 10 évben, vagy talán egész életemben sem olyan felhőtlen jókedvre, ami akkor volt. Jó sokáig mosolyszünet volt. Akkor jártam egyedül a városban, mikor a munkahelyemről kellett bejárni havonta továbbképzésre.Annak már tizenvalahány éve. Azt szívesen vettem sokszor, hogy ha orvoshoz megyek elvisz odáig, de aztán otthagy, és gyalog jövök haza, vásárolok, beszélgetek. Meg is akart várni az elején, de nem engedtem.


    Pedig most vissza kell szoknom a gyaloglásra orvosi rendelvényre. csak ezt az alvást kell valahogy visszarendezni, mert ha nem alszom éjjel, akkor nappal a kapuig se tudok elmenni.


    Ma sült debreceni volt ebédre összesütött főtt krumplival, A fiúnak kínait hozott apa. Majd holnap lehet, hogy csinálok tejgebrízt mustárral, mert először így olvastam az ajánlatodat. Ismertem valakit, aki libazsírral ette a tejbegrízt, de lehet, hogy hazudott, mert én mindent elhiszek.  


    Valami van, egész nap vagy fázom, vagy melegem van. Kedvetlen vagyok, álmos, amíg le nem fekszem.


    Hát jóccakát mindenkinek, sziasztok!


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (31598)
    2018-01-26  17:00
  4. 2018. január 26. 17:0031598.

    Itt minden van amit eltudsz képzelni,sőt még az is amit nem tudsz elképzelni.A nagyobb űzletekben annyi tiramisu van,hogy Dunát lehetne velük rekeszteni,Duna nincs,de van helyette a Mississippi.


    Sőt olyan is van,hogy az első rendelést ingyen szállítják házhoz.Whole Foods Market Tiramisu Cake (1 lb) from Whole Foods Market - Instacart


    A többiek.....tiramisu at whole foods - Google Search


                               tiramisu at walmart - Google Search


    A várakozás leginkább időveszeteség,de sokszor jól ki lehet használni,pl. én nagyobb helyeken sétálni szoktam,télen meleg van,nyáron hűvös.Van amikor közben elmegyek valmilyen speciális űzletbe,pl. orvosi rendelőből.


    Az emberek nagy része itt nagyon barátságos,sokszor szoktam beszélgetni,csak úgy mindenről.


            zenének pedig,vagy ez már zaj? Firearm Symphony: Russian sharpshooter performs Beethoven dual wielding Glock - YouTube


     

    előzmény:
    Tete (31597)
    2018-01-26  15:31
  5. 2018. január 26. 15:3131597.

    Az ember olvas mindenélét Epermisu meg Banánmisu. Nem baj az, ha kitalálnak mindenfélét. Egy kolléganőm csinált babapiskótás- pudingos-gyümölcsös-tejszínhabos édességet a család elnevezte Mürmülüttynek. Soha nem derült ki miért?


    Nálatok ugyanúgy van babapiskóta meg mascarpone? Egyszer valahol olvastam, hogy egy bizonyos helyen pl nem ismerik a tejfölt. Az illető meg akarta mutatni, hogy milyen a csirkepaprikás, de nem volt az igazi. Mondjuk én is úgy vagyok vele, ha tejszínes az más kaja, ha tejfölös az is más kaja.


    Mit csinálsz amikor várakozni kell? Olvasol, nézelődsz, beszélgetsz? Amikor az ember várakozni kényszerül elvesztegetett időnek számít, ha nem találja fel magát.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31596)
    2018-01-26  13:01
  6. 2018. január 26. 13:0131596.

    Sziasztok,


    Ennek a (Tira)Miskának is van olyan sok változata mint akármi másnak,ahány ház,.............


    A régi/hagyományos nyers tojással készűlt,de ugye tudjuk hogy azóta sokat változott a világ.Classic Tiramisu Recipe - BettyCrocker.com


    Nekem mostanában sokat kell sofőrködnöm,magunknak is,meg pár idősebb barátunknak is,ami nekem sok várakozással jár.


    Volt alkalmam "tanulmányozni" a mókusokat tegnap,nagyon jó bőrben vannak,kövérek mint a mangalica,leginkább enyhe tél volt itt eddig.

  7. 2018. január 26. 12:1931595.

    Mi is időnként a frászt hozzuk egymásra, amikor összetalálkozunk éjjel. Nem szoktunk lámpát kapcsolni, aztán meg van az ijedezés. Már az én Tiramiskám is érlelődik. Csináltam egy nagy tállal. Tudom lesz rá vevő.


    útnak indult. Szokásosan mosok meg takarítok. Tegnap a hamburger parti után már nem volt lelkierőm elrámolni, meghagytam mára. Miután összapakoltam az elvivősöket, pótolom az elmaradt rendezkedést. Lassan végzek is, de még fel kell törölni (Pannika Robija!!!!) Óh jaj.


    tegnap megvette magának a GPS-t, így lemaradtam a lehetőségről, hogy körülnézzek "Kisbarátom" ügyben.


    Van rántott hús meg krumpli. Holnapra pörkölt, ahhoz majd készül frissen finom kapros tökfőzelék. A páromnak odaadtam az összes cupákos dolgot a körömpörköltből, itthon csak kocka husis maradt. Tegnap nem értem rá, egész nap ragyogó napsütés volt, most ráérnék, "gyönyörűséges szürkeség" van. Állítólag jövő hét közepéig lesz ilyen tavaszias, aztán majd megint egy kis télkövetkezik. Akkora rügyek vannak a gyümölcsfákon meg pár bokron is, hogy elképesztő. A madarak is meg vannak kergülve. Viccelődik velü(n)k a természet. Aztán majd márciusban meg jön a jótanács, hogy "üljön át másik gépjárműbe". Nagy volt.


    Mandula merre-merre?


    Vera tejbegríz, virsli mustárral?


     

    előzmény:
    arirangarirang (31594)
    2018-01-26  09:20
  8. 2018. január 26. 09:2031594.

    Sziókák!


    Hajnali fél ötkor van újabban találkozóm apával a kis helység ajtajában. Akor pár szót beszélünk ami nekem pont elég ahhoz, hogy ne tudjak visszaaludni. Fél nyolcig nyomogattam a telefonom, már éppen kiestek a szemeim, gondoltam alszom még egy kicsit. Becsuktam a szemem, férjem öreg édesanyja elkezdte verni a falat. Olyan ideges lettem, majd kidurrantam. Bementem, mondom mi a helyzet. Azt mondja 8 óra. Siet az óra a falon. Bevittem a létrát, levettem az órát, mondom most már nem nyolc óra van. Azt mondja nagy pökhendien, de látom mikor van világos. Mondtam, én meg este leengedem a rolót aztán nem látja. Legközelebb már majd 4-kor fog kopogni, mert ugye egyre világosabb van reggelente.


    Apa teljesen ki van készülve, mert persze ő is felébredt, aztán emelgetni kellett az anyját, lemenni begyújtani. Meg fogom tanulni hogy kell a kályhát kezelni, ne mindig neki kelljen csinálnia.


    A mai ebéd még nincs eldöntve, lehet, hogy nem is lesz, csak az utolsó pillanatban.


    Szép napot, sziasztok!


     

    előzmény:
    Tete (31593)
    2018-01-25  23:53
  9. 2018. január 25. 23:5331593.

    Nekem pont a mascarpone miatt Tiramisus. Pedig nem veszem a nagyon drágát, de eddig minden sikerült vele. Írták a natúr sajtkrémet, meg a Philadelphia sajtkrémet is, de azok nekem ízesek. A mascarpone meg nem. Csak nagyon jó tejszínes ízt kapok tőle. Ja, jó tejszín ízű pudingporral is. De amikor (égetően szükség volt gyorsan csinálni) akkor volt, hogy főzés nélküli pudingból csináltam. Abba cukor sem kell. Hozzákevertem a többit, alig édes (nálunk nem megy a cukrozás). Én minden receptből a cukor nagy részét kihagyom. Még soha nem hiányzott.


    Utálom ezt a sok hírdetést, meg még az ajánlók. Én is el szoktam "tévedni", de rafkósak, mert egyszerre adják a reklámokat.


    Szépálmos, nyugodt, alvós éjszakát mindenkinek, mindjárt holnap van. Én is elpályázok

    előzmény:
    arirangarirang (31592)
    2018-01-25  23:09
  10. 2018. január 25. 23:0931592.

    Én csak vaniliás tejszínhabot akartam volna beletenni a tiramisuba, mert amit mascarponéval csináltam eddig minden ragacsos maradt, , nem hűlt elég ideig, vagy nem tudom. Vannak dolgok amit képtelen vagyok megcsinálni, Van egy Pannacotta nevű olasz édesség elvileg házi gyártmányú vaniliapuding, de vendégség ide, vagy oda, kidobtam. Aztán anyósom szokott nyers krumplit vékonyan lerakni tepsibe, vékonyan leönti sós palacsinta tésztával, és piros, ropogósra süti. Elvben tudom, csak még sose sikerült. Régen a tortakrémek se sikerültek, amíg ki nem találtam ezt a tejszínes változatot, viszont annak már lőttek a lányom allergiája miatt.


    Aggasztó tüneteim vannak, akárhogy gondolkodom, sokáig nem jutott eszembe mit ebédeltem. Már rájöttem, hogy főtt krumplit zsírban átsütve, és rántott pulykamellet. Apa hozta panírozva, jó volt, csakhát előregyártott volt.


    Én úgy szoktam járni filmekkel, hogy a reklámok közben ha elkezdek kapcsolgatni, nem találok vissza a filmhez, ha nem kattingatok elalszom, aztán azért nem látom a végét. Kiválóan tudok aludni tv-nél, és most jöttem rá, hogy miért. 2 és fél szobánk volt, a nagyszobából nyílt a félszoba, ott volt az ágyam, és ott volt a tv is. Ezért is szeretek fekve tv-t nézni, és aztán mikor eljött az alvásidő én aludtam, apukám hajnalig tv-zett. Anyukám elment aludni a hálószobába, engem meg nem zavart, befordultam a falnak.


    Ugye-ugye, hogy minden bajnak a forrása gyerekkorban keresendő?


    Most az változott, hogy napközben csodásan alszom űvöltő tv mellett is, éjjel viszont idegesít, elzárom, pedig elzárná magát egy idő múlva, de ahogy elzárom már nem is vagyok álmos, csak addig. Akkor kűzdök kicsit, majd visszakapcsolok.


    Holnap ra van még főtt krumpli, van debreceni, a kettő nem pássszol össze, gondoltam paprikás krumplira, de már napok óta krumpli van, lehet, hogy csinálok krumpligombóc levest, azt le is lehet fagyasztani /gombóc/ és máskor felhasználni. Majd elválik holnapig.


    Sziasztok, jóccakát!


     


     

    előzmény:
    Tete (31591)
    2018-01-25  22:09
  11. 2018. január 25. 22:0931591.

    Ezerféle recept van. Igazság szerint mi az enyémet Tiramiskának hívjuk, mert az enyémbe nincs tojás, tehát nem az igazi Tiramisu. A krém egy híg vaníliás puding, mascarpone és tejszínhab. A híg pudingba belekeverem a mascarponét, hozzáadom a felvert tejszínt és azzal rétegezem a babapiskótát. Nyugodtan esszük még két nap múlva is. Ha nyers tojás lenne benne biztosan nem.


    Ti jártatok már úgy, hogy a hülye reklámok miatt azt hitted vége a filmnek? Aztán másnap a nővéremmel beszélgettünk és kiderült hamarabb lekapcsoltam a TV-t, gondolva, hogy már befejeződött.


    Én is vettem már Pur-Pur kenyeret, nekem nem volt annyira rossz, és szerintem nem lehetne attól a hányingered, hacsak nem undorodva eszed.

    előzmény:
    arirangarirang (31590)
    2018-01-25  20:57
  12. 2018. január 25. 20:5731590.

    Szióka!


    Mond meg nekem, hogyan csináljátok a Tiramisut, én még soha nem ettem mert először olvastam a receptet a nyers tojással és nem volt gusztusom hozzá. Mikor még kiskoromban a tyúk fenekéből egyből jött az asztalra a tojás, senki sem aggódott. Anyukám kikeverte a piskótához a sárgáját cukorral, azt imádtam kinyalogatni a tálból. A szomszéd nagymama nyers tojásfehérje habból csinált málna és eperkrémet, csokikrémet, isteni volt. De ha most rágondolok azokra a 100 kézen átment tojásokra, nincs gusztusom egyáltalán. Még azt a szottyos tojásrántottát sem szeretem amit apa csinál, én megsütöm, mert aggasztó amiket csinálnak az élelmiszerekkel. Most láttam egy videót, hogy már a száron növő zöldségbe is befecskendezik a rovarírtót, azért olyan szépek és hibátlanok. Állítom ezután csak a tetűs és kukacrágta ződeket fogom megvenni.


    Valamitől napok óta hányingerem van, lehet, hogy az új kenyértől, amivel próbálkozom? pedig muszáj, mert hízom mint egy.......


    Sziasztok, jóccakát


     


     

    előzmény:
    Tete (31588)
    2018-01-25  07:54
  13. 2018. január 25. 11:0931589.

    A körömpörkölt fő, a póréhagyma krémleves kész, a hamburger hús bekeverve, a tarja és csirkemell szeletek  meg némi kis krumpli bepanírozva. El is fáradtam. A csirkemell meg a rántott krumpli az unokával lesz ebédre, mert jön haza hamarabb a suliból. A többi részben elvivős a kedvesemnek, részben este közkincs.


    Joe jó ötletet adtál, van is mindenem itthon egy nagy adag Tiramisura. A gyerekem is nagyon szereti.


    Pannika a Robikád most nagyon jó lenne, mert kéne porszívózni, de nem merek nekifogni. Sokkal jobb már a derekam, de hosszan tartó hajolgatást még nem vállalok be. GPS készüléke javíthatatlan, venni kell újat, lehet én is előadom a kívánságomat. Kicsit megkopasztjuk a költségvetést.


    Korán reggel elkezdtem tevékenykedni, azzal a jelszóval, hogy megnézem délelőtt a Karib-tenger kalózai új részét. Elmondanám két percet sem bírtam ki belőle, lekapcsoltam. Nagyon durva szörnyek, öldöklés, csoda, hogy nem lett a TV alatt vértócsa. Az egyik kedvenc szinészem is játszik ebben a részben, de komoly feladat volt ráismerni. Még szerencse, hogy annak idején nem mentünk el megnézni moziba.


    Ragyogó napsütés van, de elég hideg, de olyan egészséges idő van.


    Mandula jobban vagy?


    Kimicsinál?

  14. 2018. január 25. 07:5431588.

    Sziasztok, jó reggelt. Itt a friss kávé, mert a maradékot Veránk, na meg a Tiramisu megitta.


    Joe, egész este nyitva volt az ablak, az a finomság ráért volna nálam is összeérni. Helyette lucskos káposztáról meséltél. Brühühü Megyek Legyen szép napotok.

  15. 2018. január 25. 01:2831587.

    Most meg mérges vagyok, átrágtam magam 20 db. Koreai tesztkérdésen, erre nem jó gombot nyomtam meg, eltűnt, és nem tudom, hogy jól csináltam-e, és nem is találom azt az oldalt, hogy újra megcsináljam. És mérgemben nagyon nagyon éhes lettem, így hiába is fekszem le, éhesen nem tudok elaludni.

    előzmény:
    Tete (31586)
    2018-01-24  23:33
  16. 2018. január 24. 23:3331586.

    Érzik a tavaszt.


    Kismókus koromban én is éreztem.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31582)
    2018-01-24  16:49
  17. 2018. január 24. 21:3231585.

    Éva! regisztráltam tegnap, és nem jelent meg ma semmi a képernyő sarkában. 


    1 éjszakás és egy egész napos migrént nem volt semmi végigélvezni. Közben főztem rántott levest és palacsintát a mamának s a fiúnak, aztán később apa hozott félkész pizzát, utána megint aludtam, és csak alvás után múlt el a fájás. Klassz, mert megint majdnem egész nap aludtam.


    Jön a háromállású hold szombaton, lehet, hogy ez már az előszele. Először lesz kékhold, aztán vöröshold és a végén, vagy közben holdfogyatkozás. Ennyi katyvasz egyidejűleg évszázadonként se fordul elő. Remélem nem lesz borús, mert ezeket megnézném. Jobb volt a kilátás az égre a tetőtérből, rengeteg szép fotót csináltam onnan, láttam műholdakat, hullócsillagot, és ki tudja még miket, sosem volt unalmas az éjszakám, ha nem tudtam aludni akkor sem. Mindig valamelyik ablakban lógtam az eget fürkészve., és azok a naplementék !!!!!


     

  18. 2018. január 24. 19:0231584.

    Most pedig paradicsomos káposzta készűl,van aki lucskos káposztának nevezi,akárki-akárhogyan nevezi,én nagyon szeretem.Lényeg hogy reeeengeteg hús legyen benne,különben gyorsan megéhezek.Persze a hústól is megéhezek,akármennyit zabálok,egy hét mulva megint enni kell.

    előzmény:
    Tete (31583)
    2018-01-24  18:56
  19. 2018. január 24. 18:5631583.

    Nyitom az ablakot kééééééééééééééérek szééééééééééééééééééééépen. Imádom.


    Történet: Társaság megy egy nevesebb cukrászdába. Az egyik fiú Tiramisut kér. A felszolgáló fejcsóválva kijavítja: Az kérem helyesen Tiramiszu. Fordul a többiekhez: Önöknek mit hozhatok? Mindenkinek Szomlói galuszkát.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31581)
    2018-01-24  16:23
  20. 2018. január 24. 16:4931582.

    Ma meg vannak bolondulva a mókusok.Tucatjával szaladgálnak/kergetik egymást az udvaron/fákon/háztetőn.

  21. 2018. január 24. 16:2331581.

    Jöttem pár jóóóóóóó erős kávéért,tiramisu lesz belőlük.

    előzmény:
    Tete (31579)
    2018-01-24  10:23
  22. 2018. január 24. 16:2231580.

    Egy, csak egy legény van talpon a vidéken?

  23. 2018. január 24. 10:2331579.

    Sziasztok, szép napot.


    Direkt nem küldtem kávét, hogy "fogyjon a maradék". Aztán Vera gondoskodott róla, hogy ne öregedjen ránk. Szegénykém, Te aztán megküzdesz minden nap valamivel.


    Tegnap este szerencsésen hazaért Aprajafalva. Még pénteken hajnalban elmentek Németországba. A Menyem nagymamája halt meg, a temetésre ment az egész família. Nagyon féltettem őket a tízórás úttól, meg az időjárás is adott okot az izgalomra.  Élvezték az utat, pedig azt hittük sok lesz nekik. Kisbusszal mentek, az összes unokatesó egy kupacban, valószínűleg az volt a szerencse. Elszórakoztatták egymást.


    Ma nem főzök, holnap viszont elvivőst kell készíteni. Aprajafalvának meg  hamburgerpartit igértem.  A párom csütörtökön belföldezik és pénteken indul útra.


    Én sem mentem orvoshoz a derekam miatt, viszont a gyógyszerésznő ajánlott izomlazítót, ami nagyon jót tett. Olyan a háziorvosunk, hogy egyszerűbb, ha az ember a patikában kér tanácsot.


    Legyetek rosszak, ne fájjatok, ne idegeskedjetek, árt a szépségünknek.

  24. 2018. január 24. 09:1431578.

    Jó reggelt!


     


    Kedves Vera!


    Sürgősen menj el a háziorvoshoz, kérj beutalót a szemészetre. nekem is hasonló tüneteim voltak, felhívtam a háziorvost,


     mondta holnap látni akar, és küldött a szemészetre.


     


     


    Ott megállapították, hogy magas a szemnyomás ,ez a glaukóma.


    Este kell mindkét szembe egy cseppet a felírt cseppekből és rendbe jön a szemnyomás.


    Ha nincs gondozva elhalnak a szemet vérrel ellátó erek, és vakságot is okozhat.


     


    Nem akarlak megijeszteni , nálam ez volt, amióta kiderült és kezelve van nem volt fejfájásom.


    Neurológushoz is elküldtek, és /nem tudom a nevét a fejemre raktak tappancsokat/ ő is egy vizsgálatra , amiből


    megállapították, hogy van -e nyaki érszűkület ,ami akadályozhatja a megfelelő vérellátást.


     


    Mindenképp vizsgáltasd meg magad!


     


    Ölellek benneteket!

    előzmény:
    arirangarirang (31577)
    2018-01-24  07:41
  25. 2018. január 24. 07:4131577.

    Jó reggelt!


    Most aztán már megbolondulok, vagy iratok altatót, de sejtem, hogy attól is leginkább nappal lennék álmos. Este 8-9 körül nézem a monitort, és látom, hogy nem látom. Na azannyát mondom ez a migrén.azzal van az, hogy ha valamire ránézek, akkor nem látom eltakarja mindenféle rezgős fénypaca, és ami még sokkal rosszabb, hogy oldalt a szemem sarkában olyan recés félkör alakú éles fényt látok, ami hasonlít egy söröskupakhoz, mivel cikkcakkos. Attól szokott hányingerem is lenni. Olyan gyorsan jött a fejfájás utána, hogy annyi időm se volt, hogy elzárjam a gépet. Kitapogatóztam apának szóltam, hogy migrénem van, aztán lefeküdtem. Se fogmosás, se mosdás. egyszer felébredtem, állati hagymaszagom volt, mert este még ettem vöröshagymát. De elaludtam gyorsan, majd fél 1kor felébredtem, nem bírtam megmaradni a büdös hagymától. A fejem baromira fájt, de már nem voltak fények. 4-kor bevettem egy Algoflexet, perszehogy semmit sem ért.Kimentem mosakodni, meg fogat mosni, és  azóta nem bírtam elaludni. Rám jött minden, amitől ébren marad az ember. Főleg nagyon éhes voltam, hangosan korgott a gyomrom. Aztán bekapcsoltam a tv-t, amíg ment álmos voltam, ahogy kikapcs. már nem. Akkor a telefonomat kezdtem piszkálni, azzal is elvoltam egy órát, aztán 6 körül annyira éhes voltam megettem 1db. mackó kockasajtot. Attól meg csak a fogam lett újra koszos, olyan pici már a sajt, hogy semmit sem ért. Többször próbálkoztam az elalvással, de most már úgy döntöttem, hogy megvárom amíg apa felkel, megbeszélem mi lesz a délelőtti program, aztán napközben biztosan alszom majd, mint a bunda, csak anyós hagyjon békén.


    Ma lehet, hogy csak rántottlevest főzök, amilyen állapotban vagyok. Lehet, hogy vacsira lesz erőm főzni valamit, de nem fogok erőlködni.


    Tényleg el kéne költöznöm keletre, mert pont úgy működik a biológiai óra,. mintha ott élnék. Azok akkor alszanak, mikor nálunk nappal van. Ott meg biztosan az nem működne. Valami éjszakai állat leettem előző életemben, mert ez azért már túlzás.


    Az összes maradék kávét megittam már, aki inni akar , kénytelen főzni, mert én még azt se csinálok.


    Szép napot sziasztok!


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (31572)
    2018-01-24  03:05

Címlap

top