Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. január 20. 20:2631551.

    Jó estét!


    Kedves Joefőzenebonaszakértőpaprikatermesztőkedveskonyhafiúúú! Valószínűleg fogalomzavarban lehetsz, mert azt írtad, hogy "A közeljövőben nagyon foglalt leszek,én nem tudok rendszeresen írni."


    Úgy gondolod, hogy idáig rendszeresen írtál? Reggel gyere, idd meg a finom kávédat, azonban a belépő egy zenebona.


    A legjobbakat felétek!!


    Klári, kosmodisk! Ezt meg most egy kicsit hanyagold:   Csak szépen, lassan!


    Vera vettem édesburgonyát, majdnem egy kilós./hiába vártam hogy az enyém hozzon termést, még a zöldje is visszabújt!!/


    Férjnek nem mondom meg hogy ez az, mert múltkor leszólta, azt mondta hogy nagyon sárga, meg különben is, nem magyar étel, ő bizony... na ezért nem mondom meg, hogy mit fog enni.


    Ma a vacsorához betermeltem egy fél zacskónyi tépett salátát, a levét is megittam. Hú de finom volt. Jobban esett, mint a v.bor.


    Az esti kávé is a múlté. Még vagyok egy kicsit a gép előtt, aztán ki tudja hova, mit, miért? Reggelre lehet hogy betakar a hó. Azt nem szereti az elektr.kapu. Akkor viszont megoldott lesz az aznapi torna.


    Ne fessük az -öt a falra, jön az magától is.


    Fájdalommentes jó éjszakát Mindenkinek.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31549)
    2018-01-20  19:19
  2. 2018. január 20. 19:3331550.

    A kislány nagyon tud, jó felvételei vannak. Az FB valamiért nekem sem szimpatikus.


    Majd jelentkezel amikor ráérsz, mi itt vagyunk, valószínűleg nem megyünk sehová. Maximum az enelcö tüntet el mindenkit. Gondolom a végleges cél az.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31549)
    2018-01-20  19:19
  3. 2018. január 20. 19:1931549.

    Sziasztok Konyhalányok,


    Az F.B.-n én sem vagyok,nem is leszek, mert nem nekem való.Akinek tudni kell,az tudja hol élek,magasságom/súlyom/telefonszámom, stb...stb.....


    Verának van ötletem a fürdőszobával kapcsolatban,itt van a magyarázat.Amazing Florida home that has a river running through it | Daily Mail Online


    Tudom,tudom, nagy segítség vagyok ma.....amikor még mindkét oldalam összeadva voltam 36 éves,párszor fájt a hátam.Ha pihentem örökre fájt,de ha nagyon dolgoztam,akkor 20 perc alatt eltűnt,a magyarázatot nem tudom rá.Most az egyik oldalam 36,nagyon ritkán fáj,leginkább amikor túúúúúúúlzásba viszem a "hóhányást".


    A közeljövőben nagyon foglalt leszek,én nem tudok rendszeresen írni.


    Kávétok már van,bonának pedig valami nem nagyon ismert,de jó.(jóóóó lassssúúúúú)Joe Bonamassa with Beth Hart - I'll Take Care of You - YouTube


    Ez a kislány pedig nagyon tud dobolni.Sultans Of Swing (Dire Straits); drum cover by Sina - YouTube


             


    Aki nem tud jó lenni,annak az óvatosságot kell megpróbálni.

  4. 2018. január 20. 18:4031548.

    Állítólag reggelre lehet 10-12 centis hó a megyében. Délután esett pár percig, aztán sütött a nap, ki érti ezt? reggel jó húzós volt az idő.


    Nem főztem, össze-vissza ettünk. Azt hiszem most egy kicsit takarékra teszem magam tennivalóilag. Sajnos ennek a kórságnak az idő a gyógyszere. Szóval várom, hogy majd jobb legyen. Olvasok, netezek, filmezek, írogatok, ha lesz kinek. Lesz???????

  5. 2018. január 20. 18:2731547.

    Írtam, aztán huss, mire küldtem volna.


    Csak vásárolni mentünk ide egy közeli helyre. Hazaértünk, pakoltam ki, lehajoltam a szatyorhoz és úgy maradtam. Azóta jujjjgatok, nyögdécselek. Azonnal felvettem a pótderekamat, meg balzsam, de nem lett jobb.


    Én is hülyeségeket álmodok mostanában, reggel még tudtam aztán később már nem. Amikor a lelkem nincs a helyén akkor sokszor álmodok negatív dolgokat.


    Vera, ha Pannikával felveszitek a kapcsolatot, az én email címemet nyugodtan megadhatod, mert én nem használom a FB-t.

  6. 2018. január 20. 12:0231546.

    Sziasztok!


    Már éjfél után pár perccel elaludtam, pedig tegnap átaludtam a délutánt 1-7-ig. Fél négykor ki kellett menni, erre összetalálkoztam apával, társalogtunk, aztán nem bírtam visszaaludni. 8 előtt kimentem, de még nagy csönd volt, visszafeküdtem, aztán naná, akkor elaludtam 10-ig. De nem vagyok kipihenve egyáltalán. Két befejezetlen álmom is volt annyira akartam megálmodni az első végét, de nem bírtam visszaaludni, a másodikban a repülőm indult volna, és nem találtam ki az ajtókon, és elment nélkülem gondolom, mert csak bolyongtam folyosókon, üres szobákban, emberek mondták arra menjek, de ott sem volt semmi.


    Tulajdonképpen azért szeretek aludni, mert mindig jó, mozgalmas álmaim vannak, itt pótolva vagyok a napközbeni bezártságért.Megpróbálok 2 napra főzni, de ahogy a mai húsokat ismerem, úgy össze fog ugrani, hogy a fél fogunkra sem lesz elég.


    Holnap jön a vejem segédkezni apának rámolni, neki legalábbis elrakok a husiból, ne akkor kelljen ugrálni, mikor már menni akar. Így sem biztos, hogy eszik, mert a kedves felesége főz, de ha kedvére való van, akkor azért inkább 2x ebédel.


    Szép napos időt, most veszem észre, hogy még a sötétítőt sem húztam el.


    Sziasztok!

    előzmény:
    mandula2 (31545)
    2018-01-20  11:12
  7. 2018. január 20. 11:1231545.

    Jó reggelt!


    Ide vele! Köszönöm, ez tényleg finom volt.


    Hajnal óta félóránként felébredtem, na mi lett a vége? Az ötödik ébredés után úgy  elaludtam, mint a bunda. Azt mondják, jön a hó. Mondjuk...érzem. Klári hova lesz a menőke? meddig marad? Vera nyugis volt az éjszaka? Pannika felvetted a fonalat Verával?  Az előbb átsuhanva a nappalin, ebben a szép napsütésben láttam újabb pókhálókat. Ezek nagyon szorgalmasak! Felkurblizom magam, aztán tisztaságot varázsolok. Csak előtte még ezt, meg azt, meg minden mást /is/ meg kell csinálni.


    Szép napot mindenkinek.

    előzmény:
    Tete (31544)
    2018-01-20  07:04
  8. 2018. január 20. 07:0431544.

    Sziasztok, jó reggelt.


    Legelőször az éltető nedü.  


    kitalálta, most kell menni menőkézni, akkor most kell menni menőkézni.

  9. 2018. január 19. 23:3231543.

    Sziasztok!


    Nem tűntem el, csak dolog volt. Vera, a romos ház állítólag költözést jelent. /nálam bejött/


    Mostanában én is romos, vagy épülő házról álmodok, lehet hogy???? Még mindig nem lehet privátot írni? Nem is néztem. A Facén nem vagyok, nem is leszek. Egymás tel.számait tudjuk, de természetesen nyíltba nem kürtöljük szét. 


    Klári válaszoltam, sikerült megoldani?


    Ma nagyon finom narancsos kekszeket sütöttem. Nem kellene, mert hmmm... ahogy fogy, úgy lesz egyre szűkebb a ruha.


    Ezek a frontok meghozták a fejfájást, megyek is aludni, akkor legalább nem érzem hogy kiesnek a szemeim.


    Aludjatok jól, jó éjszakát.


     


     

    előzmény:
    arirangarirang (31539)
    2018-01-19  11:06
  10. 2018. január 19. 22:5831542.

    Én estem már életemben jó nagyokat, de csontom még nem tört, el ne kiabáljam, viszont az ínszalagjaim szakadtak, mint hegedűn a húr. ez a konyhai esés volt a legnagyobb, akkor ott elbúcsúztam magamtól, mert azt hittem combnyaktörésem lett. De aztán az internet által megállapítottam a diagnózist, hogy nem. És akkor 2-3 nap múlva a fiúval ketten maradtunk itthon, nem is emlékszem hogy volt. Ki adott enni kinek. Arra emlékszem, hogy apa átadta az ágyát a földszinten, sok sok nagypárna közé beágyazott, hogy ne mozogjon semmim, reggelre felment a lázam 39 fölé. Ez az utolsó emlékem jó pár napig. Hogy oldottam meg a WCt, vagy a tisztálkoást, egy nagy űr van a fejemben helyette. Azt tudom, még, hogy ki volt rakva a folyosóra a szekrénysor, mert festés volt, és nem fértem el a járókerettel, oldalra kellett fordítani. A lábamra valaki felhúzott egy nagyon vastag zoknit, mert nem bírtam felemelni 1 mm-t sem, húztam magam után a bal lábam. 3 évig tartott mire menni tudtam az utcán, szaladni még most sem tudok azt hiszem. Majd holnap kipróbálom az udvaron. 


    Ha nem lett volna festés el se esek, mert a kő poros volt és azon csúsztam el. Csak hely nem volt, és azért préselődtem be fél méterre, ahol aztán kicsavarodott az összes lábam.


    Pannika az én Face címem Vera Vera. Ha netán érdekel. 


    Most elmegyek gondolkodóba, jó éjt!

    előzmény:
    Tete (31541)
    2018-01-19  21:59
  11. 2018. január 19. 21:5931541.

    Áááááá, nem is vagyunk eltünve. Bocs, elkezdtem olvasni egy könyvet a laptopon és olyan izgalmas, hogy alig tudom abbahagyni. Sajnos nem maradtunk sokan, ha egy valaki nem ír, már feltűnő. Holnap menőke lesz.


    A csilis bab az én terveimben is szerepel. Még van húslevesünk, nekem paradicsomszósz is, a páromnak meg tojásos gombát fogok készíteni holnap. Vasárnap rántott hús lesz rizibizivel. hozott padlizsánt, krémet fogok csinálni belőlük.


    Sokat mostam, reggel még a napocska és a szél miatt gondoltam kiteregetek, de aztán elborult az ég. A vastag dolgokat (farmerok, vastag pulcsik) betettem a szárítóba. Mivel én nem vasalok, már minden holmi bekerült a szekrénybe.


    Pannika mi még akkor cseréltünk email címet amikor élt a privát levelezés.  Nem ismerem a FB-t. Nem tudom hogy, hogyan oldható meg az email címcsere. A ráncfelvarrósoknak innen is meleg üdvözletet küldök, sok mással egyetemben.


    Vera én múltkor a hűtőtakarításkor csináltam dupla spárgát, kezem lábam meg és szétcsúszott, majdnem befejeltem a hűtőbe.

  12. 2018. január 19. 20:3031540.

    Állandóan eltűntök, nem szeretem. Gondolom Klárinak hazaért a . Na de pl. Éva? és a többiek?


    Nagyon finomra sikerült a csilis bab, ami utólag lett csilis a mama miatt, a szaftjához felhasználtam a csirke alaplét, azt mindig felhasználom, ha olyat főzök, tegnap pl. a finomfőzelékbe tettem mielőtt behabartam kis tejjel. Különlegesen jó íze lesz tőle még a gulyás levesnek is, mivel csirkecombok főnek benne és jó cuppogós kissé ragacsos , mint a kocsonya. Hűtőben meg is szokott keményedni.


    Most gondolkodhatok, hogy holnap mi legyen az ebéd.


    Jóccakát, mindenkinek!


     

  13. 2018. január 19. 11:0631539.

    Sziasztok!


    Én is olvastam, azok a gyerekek nem sajátok voltak, azt hiszem, hanem nevelt gyerekek. pénzért hozták ki őket, meg van a véleményem a gyermekvédelmükről, hogy nem vették észre. Itt is vannak furcsaságok a nevelt gyerekek körül, benne dolgoztam évekig.


    Ma csilis bab lesz, habár már több mint egy hete fáj a gyomrom, vagy régebben? Az utolsó kocsonya óta. Nem is csinálok már idén, habár tegnap este jó lett volna, mert nagyon éhes voltam, de reggel már hasfájásra ébredtem. Az álmomban sütött libatöpörtyű árthatott meg.


    Jó lenne már egy álomfejtő, aki megmondaná miért álmodok én mindig romos házakat, mindig fel kéne újítani, most éjjel is olyan házban laktunk, ahol faragott kövek, kis szobrok lógtak a tetőről, roppant lesújtó volt.


    Nálunk a fürdőben van kád is és zuhany is, a zuhanyt ki kell cserélni, mert a tálcája már ütött kopott, volt egy kerámia zuhanyrózsánk, azt mindenki többszörösen beleejtette, és fel is sértette több helyen a zománcot. És ha már csere, akkor nagyobbat akarnék. A cél az lett volna, hogy a mamát székestől berakjuk a zuhany alá, és még én is beférjek, de azt hiszem ez már felesleges, mert 5 percig sem tud megülni. Legutóbb mikor kivittük a fürdőbe, nagyon szenvedett, be se lehetett fejezni a mosdatását, épp hogy nagy nehezen megmostuk a haját.


    Én is olyat keresgélek, amibe befér még egy szék is, mert elfáradok a sok álldogálásban. Sajnos nem nagy a választék, olyan ajtót szeretnék ami nyílik, nem becsúszik egymásra, mert ahol fedésben van ott ripszropsz bepenészedik, és onnan kivakarni borzasztó.


    Mostanában gumipapucsban megyek zuhanyozni, mert a múltkor szétcsúsztak a lábaim, mint a kutyának a jégen. A kád is újabban nagyon csúszós, lehet, hogy átmegyek öntisztítóba, mint anyósom.Kitalálta, hogy ő öntisztuló, aztán mikor égett, csípett, viszketett, fájt neki, akkor meg jajgatott, hogy jajjj, elégek! na mondom már nem öntisztuló?  Azzal is nekem volt utána bajom, mert kenegethettem.


    Apa itthon van, ma még a mama hangját se hallottam, tegnap egész nap foglalkoztatta apát, mert ha itthon van, akkor én nem vagyok jó, csak arra, hogy szóljak a fiacskájának, hogy menjen oda. Dupla élvezet, nekem is, meg apának is.


    Nagyon lehangoló sötét van, álmos is vagyok nagyon, persze 11 elmúlt, most hatnak a gyógyszerek, ilyenkor kéne lefeküdni, de nem lehet, mert főzni kell.


    Sziasztok, tegyétek széppé a napotokat!


     


     

    előzmény:
    Pannika515 (31538)
    2018-01-19  09:18
  14. 2018. január 19. 09:1831538.

    Jó reggelt!


    Tegnap elkészült a nudli.


    Bár volt a készítése között egy kis szünet, amikor a sírástól abba kellett hagynom a sodrását. Egyszerüen ki kellett sírnom


    magam.


    Az történt, hogy elkezdtem mesélni a Papának, hogy arról olvastam a neten, hogy egy Kanadában élő házaspár ágyhoz láncolva 


     tartotta 13 gyermekét. Annyira kiborultam, hogy percekig zokogtam.


    Nem buta emberekről van szó, a férfi mérnök ember.


    Elképesztő!!!


     


     


    A facén fenn vagyok  ott a messengeren tudnánk beszélni. Gondolom ti is tudtok valamilyen módon privát beszélni.


    Írjátok meg .


     


    Ölellek titeket!

    előzmény:
    Tete (31535)
    2018-01-18  11:58
  15. 2018. január 19. 07:4231537.

    Sziasztok, jó reggelt. Már megint péntek van. A kávé újfajta, teszteljétek, nekünk ízlik.


    Legyen vidám napsütéses napotok.

  16. 2018. január 18. 21:0431536.

    Sziasztok!


    Én ma még nem írtam? Pedig úgy tűnt. Jobb lett volna vénásan a kávé, hiába a szép napsütés ma végem volt.


    Főztem finomfőzeléket, sült csirkecombot. de, hogy mivel ment el a nap többi része???


    Anyósom állandóan végrendelkezik, hozzuk át a 2 szép fehér lepedőjét, mert abban szeretné ha kivinnék, szerintem  védekezésből bekómáltam.


    Sziasztok, jóccakát!

    előzmény:
    Tete (31533)
    2018-01-18  05:48
  17. 2018. január 18. 11:5831535.

    Szia.


    Amikor mi csináltuk a lakásfelújítást, a kád helyett zuhany lett és egy bidé. Okos döntés volt.


    Írnék pár dolgot, de sajnos a privát levelezést "ráncfelvarrták".

    előzmény:
    Pannika515 (31534)
    2018-01-18  10:27
  18. 2018. január 18. 10:2731534.

    Jó reggelt!


    Amikor felhúztam a redőnyt száz ágra sütött a nap. Egyből jobb kedvem lett.  A Fricike is rögtön kikéredzkedett, ha jó az idő ,


    inkább kint van a kertben.


     


    Papa ma gulyáslevest főz,nekem meg nudlit kell csinálnom, mákosat, sajtosat. Papa már főzi hozzá a


    krumlit,megtisztítja,összetöri,és


    ha kihült akkor jövök én. Én gyártom a nudlikat, ő meg kifőzi, igy aztán hamar végzünk vele.


     


     


    Nagyon szeretném a fürdőkádat kicserélni zuhanyfülkére. Már tervet is készítettem.60 *120 -as lenne a kényelmes, és legyen benne


    ülőke is. Semmi exrta,/pl. telefon, rádió/ csak alap funkciók. Most a mosógép,meg a szárító egymás tetején van,mivel azonos


    márka ,így rakható egymásra. Elfoglalják a kád oldalának majdnem a felét, és így elég macerás a kád takarítása, mivel nehezen


    érem el a végét..Ha a kád kijönne, akkor mehetne egymás mellé a két gép , egy pult a tetejükre, fölé pedig  kis kazettás jellegű


    polcok. Vagy lehetne egymás fölé a két gép, és mellé a polcos kialakítás. Megmutattam a Papának, de nem ugrott a dologra, azt


    mondja neki nagyon megfelel a mostani állapot. Igaz, hogy mint kád funkciót már vagy 10 éve nem használjuk, csak


    zuhanyozunk.Költségvetést még nem csináltam,de gondolom a fél milkát meghaladná. Át kell gondolni a költségek miatt, megéri-e .


     


    Ilyen gondolataim vannak, Mert mindig agyalok valamin. Mindig vannak terveim, És szerintem ez jól is van így! 


     


    Nálatok milyen tervek vannak?


    Kíváncsi vagyok?


     


    Ölellek benneteket!


     


     


     

    előzmény:
    Tete (31533)
    2018-01-18  05:48
  19. 2018. január 18. 05:4831533.

    Sziasztok, jó reggelt. Ki hogy szeretné? Esetleg "vénásan" vagy csak szokásosan kortyolgatná?


    Húslevest főzök majd, meg a főtt húshoz paradicsomszószt. Remélem megérkezik a ház ura.


    Legyetek rosszak, mert az sokkal izgalmasabb. A "fizetés" meg így is úgy is, annyi amennyi.


    Valakinek a csütörtök a kuka nap. Hajrá!

  20. 2018. január 17. 23:0731532.

    Az a csirke osztrigája, a legfinomabb falat a csirkében, és a legkisebb része is. Annyihoz, hogy jóllakjunk egy kétszemélyes ebédnél, rengeteg csirkét kell megnyúvasztani.


    Jóccakát mindenkinek, sziasztok.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31525)
    2018-01-17  22:03
  21. 2018. január 17. 22:5831531.

    Nahát micsoda meglepetés, koreaiul is esik a hó. IIletve a hó, nemes egyszerűséggel csak le, és kész. 눈이 내리네. núni nerine. És ha az eső esik, akkor 비가  내리네. Píga nerine. olyan göcseji tájszólással. De ez a szám a legszebb franciául, szerintem. Köszi Joe, legalább egy kis öröm, ez után a roppant ócska nap után.


    Ma mindenki raplis volt, Apa egész nap császkált, cipekedett, intézkedett, én ha szóltak hozzám máris a plafonon voltam, szerencsére anyós kihagyott ma a buliból, de állandóan sírt, miután apa hazajött. Biztosan én is sírnék az ő helyében. De én inkább a magam helyében sírok, öregek vagyunk mi mind erre a feladatra sajnos.Szegény énekesnő aki meghalt nagyon sajnálom, gyönyörűen énekelt. A legjobbak két végén égetik a gyertyát, ami rövidíti a földi létet.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31527)
    2018-01-17  22:15
  22. 2018. január 17. 22:2931530.

    Jó éjszakát.

  23. 2018. január 17. 22:2831529.

    A csirke sütőben sül,alacsony szélű tepsin.

  24. 2018. január 17. 22:2031528.

    Őt pedig nagyon sajnálom.....The Cranberries - When You're Gone - YouTube

  25. 2018. január 17. 22:1531527.

Címlap

top