Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. január 15. 20:1631501.

    Ja értem, ez egy összeállítás több zeneszám ugyanattól az előadótól.


     

    idézet:
    arirangarirang (31500)
    2018-01-15 20:09:12

    Igen.


    4 szám van rajta, az első kb. 6 perc 25 másodpercet tart, azt szeretném megvenni, de kell a neve.

    előzmény:
    arirangarirang (31500)
    2018-01-15  20:09
  2. 2018. január 15. 20:0931500.

    Ja értem, ez egy összeállítás több zeneszám ugyanattól az előadótól.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (31499)
    2018-01-15  20:07
  3. 2018. január 15. 20:0731499.

    Ez a címe, vagy a véleményed?


     

    idézet:
    arirangarirang (31498)
    2018-01-15 20:03:02

    A véleményem az hogy nagyon szép, és szeretném kitalálni az első szám nevét, mert meg akarom venni, hogy tudjam hallgatni a kocsiban is.

    előzmény:
    arirangarirang (31498)
    2018-01-15  20:03
  4. 2018. január 15. 20:0331498.

    Ez a címe, vagy a véleményed?


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (31497)
    2018-01-15  19:51
  5. 2018. január 15. 19:5131497.

    Jjáááááááááááányok!!!!!!!!!


    Van itt egy zeneszám, amit sokszor dúdolgatok magamban, de nem tudom a nevét külön.


    CSAK a legelsőt szeretném megtalálni valahol.Ismeri valaki?


                   Очень Красивая Мощная Музыка для души Это невероятно Потрясающие треки - YouTube

  6. 2018. január 15. 19:2731496.

    A mienk is ilyen csak egészen más. csak 6 személyes, de ki lehet húzni középen, a székek hasonlóak, de nem ilyen díszesek. Tényleg egy brigád kellene a portalanításához.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31495)
    2018-01-15  18:26
  7. 2018. január 15. 18:2631495.

    Vannak itt olyan ebédlő asztalok, amelyikhez csak takarító-brigád illik.(Nem nekünk.)


                 Elegant Formal Dining Room Sets Inspiring Exemplary Expensive - Igf USA

    előzmény:
    arirangarirang (31494)
    2018-01-15  17:56
  8. 2018. január 15. 17:5631494.

    Nekem még egy problémám van, a fugákkal. Egy kicsit mélyebben vannak, mint a járólap. Porszívóval és felmosással nem probléma, főleg ha elővenném minden héten, vagy 2 hetenként a Gőztisztítót, de úgy utálom, karácsony előtt, mikor a konyhaszekrény helyét felgőzöltem vele, nem lehetett látni a konyhában, akkora gőzt csinált. Akkor még nem volt bekötve a kazán, minden hideg volt. Én okos meg azt hittem ha kinyitom az ablakot kimegy a gőz, de akkor volt a legrosszabb, gomolygott, aztán kicsapódott. Én azt leginkább nyáron használom nyitott ablaknál, vagy elővesszük a páraelszívót, az nagyon klassz. Az utolsó előtti festésnél, sokat kellett javítani, glettelni a falat, vastag volt és január. A fűtés nem lett volna elég, de a páraelszívó estétől reggelig csontszárazra szárította. Előző évben vettük, mert rémes tél volt, nagy hó, és a legkedvesebb szomszédunk a tűzfalunkra hányta a havat. Egész télen páraelszívóztunk, hogy ne penészedjünk be. Nálunk a mosógépet Rózinak hívják egy scifis mese után, az űrállomáson a házirobotot hívták Rózinak, így adott, hogy ha lenne egy robi, akkor ő lenne Mikrobi.


    A porszívóknak nincs nevük, mivel nem szeretjük őket.


    A zsinórnélkülit azt szeretem, de ő csak a kisporszívó, a másik a nagy.


    A kutyák nálunk is menekülnek a porszívó elől, a kicsi elől is, pedig az nem hangos. Láttam olyat facebookon, hogy a macska rajta ült a Robin, és azzal furikázott.


    Az egyik videóban láttam, hogy az egyik Robi, jó vastag szőnyegen ügyködött, fel is sétált rá a padlóról, és olyan fémszék volt, aminek egybehajlított lába volt, azon is szépen átsétált. Nekem az a véletlenszerű bóklászás nem tetszik, láttam olyanokat, ami nem teljesen kör alakú volt, hanem az eleje egyenes, az simán elsétált a fal mellett, mindjárt felszipókázta a fal melletti port, aztán módszeresen le-föl masírozott a szobában.


    Nálunk tulajdonképpen alig van kikerülni való. Amikor porszívózok, felmosok, úgyis elveszek minden mozdíthatót, mert ha alatta marad valami, akkor az első szellőnél biztosan kijön, olyan mintha semmit sem csináltam volna. Ezért nem szeretem, ha apa besegít, ő aztán tényleg csak a papoknak kedvez. A robikat be lehet állítani valami sorompóval, hogy hová mehetnek. Ha az étkező egyik oldaláról átrakom a székeket a másikra, mert dögnehéz tölgyfából vannak, nem emelgetem őket az asztalra, akkor oda csak azután megy robi, ha visszahordtam a székeket, és kiürül a hely. Van egy olyan robi is, aminek a  távirányítójával rámutatunk egy pontra, és akkor odamegy sikatolni. Ez akkor jó, mikor az ember arrébb húzza az asztalt, mert a széles lábak alatt össze tud gyűlni a morzsa.


    Az új sütőmről még semmit sem tudok, az ajtaja a fal felé van befordítva, a papírok benne, amíg nem kezdtünk el beszélni róla eszembe se jutott, hogy kikapcsol-e vagy sem.


     

    előzmény:
    Pannika515 (31488)
    2018-01-15  15:25
  9. 2018. január 15. 17:2431493.

    Nnnnna szóval esik a hó, minusz 6 C-fok van, megyek takarítani, mert így nem lesz "igazi-HÓHÁNYÓ" belőlem.


    %%%%%%%%%%%%%%%%%%%


          A zeneiskolaigazgatója így szól a növendékekhez:- Gyerekek, ma ünnepeljük Mozart
    születésnapját. Kegyeletből a mai napon nem játsszuk el
    egyetlen darabját sem.


  10. 2018. január 15. 17:1831492.


            


    Apa, az ott egy halászhajó?
    - Nem, kisfiam, az egy yacht.
    - És hogy kell írni, j-vel vagy y-nal? És h-val vagy ch-val?
    - Jobban megnézve mégiscsak halászhajó...
  11. 2018. január 15. 17:1631491.


             - Apuci, miért kukorékolnak a kakasok már kora hajnalban?
    - Tudod fiam - válaszol az apa -, sietniük kell, ha valami mondanivalójuk van, mert aztán
    felébrednek a tyúkok is!


  12. 2018. január 15. 17:0531490.

    "Joe, úgy könnyű."


    Hmmmmmm, ez csak mostanában van így, és Éva az okát is tudja, mert tudattam vele amikor még működött a privi.Egyébként nem titok, de nem tartozik a NAGYvilágra.Éva nyugodtan tudathatja az itteni tagokkal, ha akarja.

    előzmény:
    Tete (31489)
    2018-01-15  16:50
  13. 2018. január 15. 16:5031489.

    Jó, hogy felvetetted és jó, hogy első kézből tudunk információkat, amik már le is lettek tesztelve. Aztán mindenki maga dönti el, hogy szüksége van rá vagy nincs, megengedi-e magának vagy sem. Megmondom őszintén eszembe sem jutott volna foglalkozni vele, mert én még olyan 2-3 százezres árúnak gondoltam. Valahol évekkel ezelőtt láttam, de az nekem az elérhetetlen kategória volt porszívó árnak. A fiam is ült a földön a mosógép előtt és "mozizott", amikor megvették az automatát. Nekünk felültöltős van, azon nincs mit nézni, de szeretem, mert nagyon megkönnyíti a mosást. Régen a (forgótárcsás+centrifuga) szombati napom fele ráment,( azt hiszem akkor minden második szombaton dolgoztunk még), ráadásul akkor a két fiúra munkásruhát is mostam. Még kádban öblítettem, a végefelé elég volt kiegyenesedni. Aztán vagy mostam, vagy fürödtünk, pedig nagy bojlerunk volt.


    Szóljatok, ha kellenek főzési ötletek, már egy hétre előre gondolkodtam. Ami nincs kőbe vésve, de amikor leblokkol az agyam akkor nagy segítség, hogy valahol már el van raktározva pár dolog. Végig gondolom mi van a hűtőben, és ahhoz igazítom a főzést. Jobb, mint ötletszerűen elrohanni vásárolni.


    Joe, úgy könnyű.

    előzmény:
    Pannika515 (31488)
    2018-01-15  15:25
  14. 2018. január 15. 15:2531488.

    Szervusztok!


    Szivesen válaszolok az újabb kérdésekre!


     


    Az 1-3mm-t símán viszi a gép, megmértem az enyémet 1 cm magas és nem akadály neki.


    Nem hangos,csendesen dolgozik. aA hagyományos porszívóm legalább 4-szer hangosabb,azt a cicám nem viseli el, erre meg csak


    ránéz és megy tovább.


    Engem nem zavar, hogy sokáig dolgozik, a mosógép sem 10 perc alatt végez. Amint írtam pénteken amíg én sütöttem addig


    kitakarította a szobát.


    Tete te már nevet is adtál, szerintem nemsokára találkozni fogtok.


    Azt még elfelejtettem írni, hogy random azaz véletlenszerű módban dolgozik,tehát nem szisztematikusan a következő sorban


    folytatja a munkát, de így is alapos munkát végez.  


    Persze mindenki maga dönti el kell-e neki ilyen segítség,én csak elmondtam az örömömet, és ,hogy ilyen robot is van.


    De azért úgy látom sikerült felkelteni az érdeklődéseteket!


     


     


    A sütőket szerintem nagy többségben lehet időzíteni. Nekem a régi ha lejárt a sütési idő, hangosan sípolt, úgy ,hogy még becsukott


    ajtónál is hallottam, viszont nem kapcsolt ki. A mostani diszkréten ugyan hangjelzéssel figyelmeztet, hogy lejárt a programozott


    sütési idő, és ki is kapcsol, tehát nem ég el semmi. Ezt viszont csak akkor hallom, ha a konyhában vagyok. Ha még nem sült meg 


    a cucc, akkor újra kell indítani.A réginél meg csak rákoppintottam és már folytatta is a sütést. Ezt jobban szerettem.


     


     


    Igen, a mostani gyerekek mintha nem tanultak volna illemet. Ha buszon utazok azt tapasztalom, hogy ülnek az ülésen, a másikon


    mellettük ül a táska. Meg vannak sértődve, ha szólok, hogy szeretnék leülni a táskád helyére. A legszebb az, hogy anyukája is áll, a


    táska meg ül. Annál már csak az a bosszantób amikor a szemben lévő ülésre meg felrakja a lábát. Mindenki eltűri és nem szól.


    Felszál a kismama karján a picivel, és én adom át neki a helyemet. Sajnos nekem sem jók e téren a tapasztalataim.


     


     


    Legyete pozitívak! Ne dolgozzatok sokat!


    Ölelésem küldöm!

    előzmény:
    Tete (31487)
    2018-01-15  13:48
  15. 2018. január 15. 13:4831487.

    Vera durván számolva 43 ezer forint.


    Pannika, mire mindent felporszívóztam meg feltöröltem, kb ezerszer jártál a gondolataimban. Legszívesebben elmentem volna kölcsönkérni Robikádat, ha tudtam volna melyik városba menjek. Persze ez csak olyan vicc, mint ahogy kóstolót küldözgetünk egymásnak.


    Ahogy olvastam, megbírkózna a szőnyeg egyenetlenségével. Nálunk nincsenk bútorlábak, nincs a szobák közt küszöb.


    Ugyanúgy a járólapos helyiségek közt is szabad lenne neki a pálya. Két lehetőség van, vagy kiudvarolom -ből vagy előveszem a dugipénzt és kész tények elé állítom.


    Szerintem örüljön minden férfi akinek a felesége ilyen házibarátra vágyik.Nekem a mosogatógép a Segéderő nevet kapta, ezt biztosan Kisbarátomnak hívnám. De hol vagyunk még a névadótól?Kell nekem egy ilyen.

    előzmény:
    arirangarirang (31485)
    2018-01-15  12:28
  16. 2018. január 15. 13:1831486.

    Itt ezeket szoktam látni, de én nem ismerem őket, mivel nem érdekeltek.


             robotic vacuum cleaner - Google Search


    Ezekre pedig azt mondják, hogy jelenleg a legjobbak.


                   TOP 5: Best Robot Vacuum 2017 - Robot Vacuum Reviews - YouTube


    Azt tudom biztosra, hogy a mi takarítónőnk tökéletes munkát végez, Ő pl. a konyhát gőzzel mossa fel.

    előzmény:
    arirangarirang (31485)
    2018-01-15  12:28
  17. 2018. január 15. 12:2831485.

    Ezt a porszívót néztem ki magamnak:


    https://www.gearbest.com/robot-vacuum/pp_603425.html


    Nem tudom mennyi a 173 dollár, de nem tűnik túl drágának.

    előzmény:
    arirangarirang (31484)
    2018-01-15  12:25
  18. 2018. január 15. 12:2531484.

    Sziasztok!


    Joe, köszönöm a felköszöntést, és a szép számot, először kiírta, hogy az én hazámban ezt ne hallgassam, egyébként is túró a fülembe, de megoldottam másképp és azért is meghallgattam. Nagyon szeretem ezt a számot, még a borzongás is rámjött a hallgatása közben.


    https://www.youtube.com/watch?v=N3lYwZc2ilI


     


    itt hallgattam, közben tanultam az angol kiejtést, néha megközelítően sem úgy mondom a szavakat, kissé göcseji tájszólásom van.


    Nekem nem egyforma a két szemem, ráadásul bandzsa halamandzsa is vagyok, és mindig valami korrekciót csinálnak a szemüvegen, mert különben recés a széle annak amit nézek.


    Néztem sok videót a Robikról, lisztet szórtak ki neki meg papírt, szőrt, a listtel beborította a szobát felszedte a nagyját, aztán amerre ment széthordta csíkokban. Nagyon megtetszett az a kínai , a kipróbáló ódákat zengett róla, hogy jobb, mint a nagyon drága nyugatiak, meg a Samsung, nagyon cuki, persze liszttel nem próbálták, de aki egy fél kg lisztet ezzel akar felszedni, megérdemli. Először potszívózott, aztán kivették a poros tartályt, az aljára tettek egy felmosóbetétet, majd a vizes tartályt, ha nem jött fel a kos, vagy nem lett elég száraz, ott sikatolta. Állítólag ezek baromi hangosak, ezt a kínait nem tudom. Pannika a tiéd milyen hangos?


    Majd előkerítem a linket, ha kiváncsiak vagytok rá. Nekem is van jó porszívóm, azt írták a leírásban, hogy teljesen nem lehet kiváltani a kézi takarítást, de sokat segít napi szinten. Én csak attól félek, hogy amíg az elszöszmötöl, addig a türelmetlenségtől frászt kapok, hogy már hatodszor megy neki egy galacsinnak. Persze nálunk nincenek galacsinok max fenyőtű, falevél, por, sár, és ami még a bokorban található. 


    Mostanában az a rögeszméje este sötétben a legnagyobbnak, hogy egyből bemegy a bokorba, ahol járatok vannak, nappal látja, de mivel az ő szeme se jó, este nem talál ki. Akkor apa elemlámpával begázol utána, és kézben kihozza. Aztán a lakásban potyognak le róluk a dzsuvák. 


    Persze most kezdek álmosodni, mama szerintem megint zörgött 7 előtt, mert hirtelen ébredtem, de a kutya is akkor kaparászta az ágyát, és közben apa is bement, viszont a nagy fülelésbe jól felébredtem, és 5kor még filmet néztem, de ne kérdezzétek a címet,egy kövér basebal játékosról szólt, a végén még sírtam is. Többször elkezdtem nézni, de ez a sport túl távol áll tőlem, viszont  nem is a sportról szól, hanem a játékosról, így végig néztem.


    Eszkábálok valami kaját a mamának, aztán megetetem, mert apa visszavitte a több tonnás pelenkacsomagokat a patikába gyalog, olyat adtak, ami két emberes, egyedül nem lehet ráadni. Aki jobban tud mozogni, annak biztosan jó, de a mamát emelgetni kell, most vagy emelem, vagy aláteszem, egyszerre nem megy, apának sem.


    Sziasztok, azt hiszem hamarosan hülyére fogom aludni magamat. Itt minusz 1 fok van, irányítószám szerint. 


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (31474)
    2018-01-15  04:07
  19. 2018. január 15. 11:3831483.

    Nem törvényszeű, hogy egyformán romlik az ember szeme. Attól függ, melyikkel, meg kire kacsintgatsz többet. Vicc vóóóót.


    Itt -7 fok volt reggel, a -5 tartja magát. Kb 5-6 centis hó van. Tegnap délután még esett hozzá egy minimális mennyiség. Tegnap én is össze-vissza kapcsolgattam. Ritka hogy olyan filmet adnak, amit még nem látott az ember.


    Szerdán lesz a Ocean s' Eleven. Még soha nem láttam egyiket sem végig. Nem is tudom, de talán már 3 része is van. A Magyar vándort is úgy láttam, hogy hol az elejéből, hol a közepéből, hol a végéből pár percet. Aztán egyszer leültem és megnéztem. Akkora marhaság.......... A Mátrix is izgatja a fantáziámat, mert szeretem a főszereplő szinészt, viszont a megfoghatatlan dolgokat meg nem. Majd egyszer azokra is ráveszem magam, talán abból már 4 is van. Biztosan velem van a baj, de a mai napig nem értem pl. a Ház a tónál c. filmet, hogy mi is lett a vége? A sci-fik meghaladják az én képességeimet. Nagyon két lábon földön álló vagyok.


    Takarítok, mert Aprajafalva itt "drabancolt" egy csomó ideig, és amit behurcoltak, a havas kertből........... rémálom.


    A kukát már kiürítették, a szelektív még itt díszeleg. Legyetek rosszak, az vidámabb.

    előzmény:
    mandula2 (31477)
    2018-01-15  09:28
  20. 2018. január 15. 10:5831482.


                


    Mosópor reklám:
    - Nézze milyen ragyogóan fehér lett ez az ing!-
    - Szép, szép de nekem kockásan jobban tetszett...

    Egy nő bemegy a zöldségeshez és kér két kiló szőlőt.
    - A férjemnek viszem, tudja, nagyon szereti. A szőlő nem tartalmaz semmi mérgező anyagot?
    - Nem asszonyom, azt a patikusnál vehet rá.

                

  21. 2018. január 15. 10:5631481.


                 Kovácsné veszekszik a férjével:
    - Elegem van már belőle, hogy mindig elvárod, hogy kiszolgáljalak! Mit képzelsz, mi vagyok én?
    A rabszolgád?
    - Sajnos, nem. - feleli Kovács higgadtan. -  Akkor már rég eladtalak volna!

  22. 2018. január 15. 10:5431480.


                  Az ügyeletes tiszt felveszi a jegyzőkönyvet, s közben kérdezgeti a bejelentőt:
    - El tudná mondani, milyen volt a támadója?
    - Dőlt belőle az alkoholszag.
    - Mégis, valami pontosabbat nem tud mondani?
    - Azt hiszem, körtepálinka volt.

  23. 2018. január 15. 10:5131479.

    "Kukás-nap" az van, de nekünk akik disszidáltunk, 7-órával később......

    előzmény:
    Tete (31475)
    2018-01-15  06:57
  24. 2018. január 15. 10:3431478.

    Nahát kéremszépen, hogy mire éredtem ilyen korán.Néha előfordúl.....Itt van pár másik, remélhetőleg legalább az egyik működik.


                    Scorpions - Still Loving You (original video) - YouTube


                                 Scorpions - Still Loving You - Peters Popshow (30.11.1985) - YouTube

    előzmény:
    mandula2 (31477)
    2018-01-15  09:28
  25. 2018. január 15. 09:2831477.

    Jó reggelt!


    Klári a kávét köszönjük, finom volt. Joe zenéje viszont hallgathatatlan, mert nem engedi a y.t. lejátszani.


    Kérünk máááásikat!!!


    Tegnap elkezdtem nézni egy filmet és már jóval túl a felénél jöttem rá, hogy ezt már láttam. Mérgemben elmentem aludni. A hajnal mindig a kutyával kezdődik. Kiengedem, aztán visszafekszem és alszom tovább. Most is ez történt, jól elaludtam.


    Jáááááááj, szemészhez kell-ene menni. Lehet hogy az ember egyik szeme jobban "romlik" mint a másik? Idáig mindent egyformán láttam, most pedig az egyik mintha... Elég idegesítő.


    Az a kis porszívó biztosan szuper, de én bizony az enyémet el nem cserélném. D.... V.8 egy áááálom!


    A mai nap menős lesz, de semmi kedvem nincs kimozdulni.


    A borús idő ellenére is szép napot!


     

    előzmény:
    Tete (31475)
    2018-01-15  06:57

Címlap

top