Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. január 7. 18:0631426.

    Jó estét!


    Talpon tulajdonképpen lehet hogy csak ketten, de ha én itt lennék, akkor a kuckóban feküdnék, mint ahogyan itthon is teszem.


    Ez a láz előtti állapot a legrosszabb, tegnap csak arra az időre keltem fel, ameddig Férjnek és a négylábúnak adtam kaját.


    Valahol összeszedhettem egy gonosz vírust, ami már napok óta kószál bennem.


    Nem akarok fertőzni, azért nem jövök, de azért olvasok.


    Joe nagyon jó zenebonákat hozol, a kávét meg külön köszönöm. Egy férfiember kávéja egészen más!!

    előzmény:
    Sheriff-2 (31425)
    2018-01-07  14:27
  2. 2018. január 7. 14:2731425.

    Üdvözletem,


    Ketten vagyunk talpon ebben a Konyhában.

    előzmény:
    arirangarirang (31424)
    2018-01-07  10:37
  3. 2018. január 7. 10:3731424.

    Jóóóó reggelt!


    nekem 10-kor volt, de még aludtam volna, pedig 2-kor már le is feküdtem. Ez nagy szó az előző napi reggel 6-hoz képest. Természetesen a fejem megint akkora, mint egy medicinlabda, és olyan nehéz is. Már bekávéztam, gyógyszerek is meg voltak, várok még kicsit, aztán irány Horány, ill. a fürdő, konyha. 


    Este elővettem a husikat, a dagadót még nem láttam, hogy egyáltalán meg lehet-e tölteni, de darált húst is vettem elő, majd lesz belőlük amit lehet. Gombát nem vettünk, mert nem tudtam előre, hogy minden lehető húst felfalunk és csak ez maradt, vagy egy nagyon nagy lapocka, amihez most nem volt kedvem. Megpróbálok úgy étkezni, ahogy egy cukrosnak illene, de csak nem tudtam tegnap ellenállni 2db. szilvás bucinak. Kis párnácskák, szilvalekvárral töltve, és nagyon finom puha, friss volt. Mivel egész nap a batátán voltam, estére kicsit éhes lettem. Nem mindig van kedvem húst enni, volt egy darab sült oldalas, ahelyett ettem a sütit, de persze a végén csak bement a hús is egy kaliforniai paprikával, ellensúlyozva a sütit.


    Szeretem a diót, de idén nem volt ami átesett a szomszéd fájáról, karácsonyra pedig készen vettünk bejglit. Különben nem tesz jót a gyomromnak ha  diót eszem. Leginkább úgy szeretem, hogy ha egyben van megpirítva.


    A tengeri herkentyűket megeszem, ha nem látom őket nyersen, élve, és valaki más készíti el. Leginkább az octopust sajnálom, mióta olvastam, hogy mennyire okosak. Mi emberek azt hisszük csak nekünk van eszünk, szerintem az egyetlen előnyünk a kezünk a többi okos állat között. Még a növényekről is kiderült, hogy éreznek, és beszélnek egymással, mi csak azért nem gondoljuk ezt, mert nem halljuk őket. 


    Apa egyik éjjel disznóvágásról álmodott, és mondta hogy mennyire sajnálta a disznót. Mondom itt az alkalom, legyünk vegetáriánusok, azt mondta hogyisne. 


    Na kezd kivilágosodni az agyam, a kávé megtette a hatását, megyek a dolgomra.


    Szép napot mindenkinek, sziasztok!

    előzmény:
    Sheriff-2 (31421)
    2018-01-07  04:38
  4. 2018. január 7. 05:2831423.

    Nekem lassan későn lesz, nektek pedig korán, ezért megérkezett a mai kávé, kkáááááááávvvvéééééééééééééééé......



                     Bona....Scorpions - When You Come Into My Life - YouTube

  5. 2018. január 7. 04:4931422.

    Az "igazi*halászok" kb. így csinálják....BIG BIRD CHARTERS OFFICIAL VIDEO - YouTube

  6. 2018. január 7. 04:3831421.

    Háááát a dagadó, gombával, tojással, petrezselyem zöldjével stb. töltve a másik kedvencem, amikor Magyarországra megyek, a lányom mindíg azzal vár......na szóval nem csoda hogy ha a mérlegre állok.....khm......akkor van amikor a 100 kg......... igen fölé billen, de többször alá.


    I'm on seafood diet, I eat everything I see.


    We are what we eat, and I eat a lot of nuts.

    előzmény:
    arirangarirang (31419)
    2018-01-07  00:38
  7. 2018. január 7. 04:2731420.

    Én nagyon szeretem a madártejet/krémeseket/gesztenyepürét, és társaikat, mondhatom a kedvenceim.Persze szeretek minden mást a halászlé kivételével.


    Szórakozik velem vagy az internet, vagy az NLC, ezért megpróbálom röviden.....


    Itt nagyon sokféle hal van a nagytóban, ami a legmélyebb ponton kb. 300 méter mély.Az én kedvenceim az óceánból betelepített coho,  és chinook salmon,itt vannak képek, és barna trout...képek.De enni nem szeretem őket, mert túúúúúúúl olajosak. A belvizieket sokkal jobban szeretem....Volt amikor 3 csónakom volt, felszerelve különböző vizekre, sokszor csak kifogjuk őket, de vissza is engedjük, mert a halászatban van az öröm/szórakozás......


    Az időjárás nálunk nem rossz, a nagy vharból csak a szélét kaptuk, ami emlitésre sem méltó....Az időjárás még mindíg arról a leghíresebb, hogy változó.Itt hideg, Ausztráliában pedig az ellenkezője, túúúúúúúúl-meleg.A napokban mértek 41 C-fokot is.Extreme heatwave leaves thousands without power | Daily Mail Online

    előzmény:
    Zsánna (31412)
    2018-01-06  18:46
  8. 2018. január 7. 00:3831419.

    Szeretném a madártejet, de amíg ehettem volna a lányom húzta tőle az orrát, nem tudom miért, most meg már nem is ehetek. Az éjjel még hat órakor játszottam a gépen, apa szerencséjére, mert 5kor jött fájdalomcsillapítóért. Van egy központi hely a lakásban, ahol mindannyian elérünk alapvető gyógyszereket, mint fájdalomcsillapító, emésztésserkentő, de én, mint a gyűjtögető kismókus, tartok magamnál is, mert tudom, hogy ha kint elfogy, apának fáj a szája kimondani, hogy tegyél ki újat.


     


    Nekem a vízivásnak pont ez az első hatása nem hiányzik, és minden ilyen háziszer így kezdi. Voltam bekábítva tükrözésnél, arra nem emlékszem, hogy kellemetlen lett volna, de az orvos hangjára igen, hogy ne tessék elvenni, vagy a másik, hogy tessék lélegezni. Ebből kifolyólag majdnem dupla ideig voltam bent mint más, apa a nagy szaladgálásra lett figyelmes, és a hosszú várakozási időre. Azóta is azon gondolkodom, hogy hogy az orvos hangja eljutott a tudatomig, míg más semmi. Aztán sokáig ott kellett maradni utána, mindig jöttek nézni meg vagyok-e még. Természetesen ez sehol sem szerepel a vizsgálati lapon. Mint ahogy az sem, hogy olyan összenövésem van, ahol nem tudtak átjutni, így aztán feleslegesen akartak kinyírni.


    Viszont az a 6liter víz megivása viszonylag jót tett, nem a szívemnek és a vesémnek, meg a magas vérnyomásomnak. úgyhogy ez a beöntéses béltisztítás szerintem nem egy hülyeség.


    Na ezt jól kitárgyaltam.


    Ma alig fűtöttünk 10 körül begyújtott apa jól megrakta, akkor elment itthonról, és 4-5 óra körül gyújtott be, akkor kezdtem érezni, hogy zoknit kéne húzni. nem bírom a zoknit, nagyon hidegnek kell lenni, ha fölveszem.


    Ma tejberizs volt ebédre, mindenki boldog volt tőle, kivéve én, mert nem ettem. Volt még egy hatalmas édesburgonya, meg kellett volna mérni, de közel egy kilós lehetett, azt megsütöttem magamnak, kacsazsírral, sóval. Nálam húspótló is, semmit sem kívánok mellé. Ahol kicsit piros, ott a legfinomabb. Egész délután rájártam. A sütőtöktől fáj a gyomrom, ettől nem, már csak ezért sem hasonlítanak egymásra.


    Holnap töltött dagadó lesz, nekem cukkini főzelékkel. Azt hiszem a maradék tejberizsből rizskoch lesz.


    Aludjatok jól. álmodjatok kreatív, problémamegoldó álmokat. Nálunk ez családi vonás, apukám is és én is sok dolgot megoldunk az álmaink segítségével.


    Sziasztok!


     

    előzmény:
    Zsánna (31412)
    2018-01-06  18:46
  9. 2018. január 6. 20:0531417.

    Maximálisan megértelek, Vera, én sem nagyon tudok inni, pedig tudom, hogy hasznos lenne. Jelenleg van 2 bögrém, a 3dl-es elfogy, a másikból mindig marad, pedig az csak 2dl.


    Nekem is nehezen megy, kb 1 óra alatt fogy el a 4dl.


    Nehéz elképzelni, hogy eljutok a 6.4dl-ig.


    Anyuval anno volt egy szobában egy néni, magas korral, mint mamátok, szellemileg frissen, és nagyon jó fizikális állapotban, inkább csak felügyelet miatt volt ott, míg a családja elutazott. Ő mondta nekem egyszer, hogy szeretne meghalni. Mert elfáradt élni.


    Nem értettem, de amikor a mamátokat mesélted, eszembe jutott.


    Lehet, ő is ezt érzi?


     

    előzmény:
    arirangarirang (31400)
    2018-01-02  18:25
  10. 2018. január 6. 19:5331416.

    Egyszer ezer éve már olvastam, köszönöm, jó volt újra.


    A reggeli vízívás leggyorsabban szembetűnő eredménye a széklet átmérő.


    Ha tényleg a vastagbélből indul a halál, előnyös mindenképpen.


    Az ausztráloknál bizonyos kor felett kötelező 2-3 évente a kontroll, mert egyben el is távolítják a kisebb nem oda valókat.


    Biztosan jelentős a megtakarítás az altatásban végzett vizsgálat ellenére, hogy időben észreveszik, ha baj indulna.


     


     

    előzmény:
    mandula2 (31401)
    2018-01-02  20:02
  11. 2018. január 6. 19:4431415.

    Parlamentben jártál?

    előzmény:
    mandula2 (31413)
    2018-01-06  19:21
  12. 2018. január 6. 19:4231414.

    Milyen okosan megfigyelted!


    Milyen halakat szoktál kifogni?

    előzmény:
    Sheriff-2 (31402)
    2018-01-02  22:10
  13. 2018. január 6. 19:2131413.

    Sziasztok.


    Ismerős???

  14. 2018. január 6. 18:4631412.

    Borzalmas még belegondolni is, hogy ilyen körülmények mellett még áram- és fűtés nélkül is vannak emberek:(


    A leszakadt vezetékek javítása sem lehet kivitelezhető ilyen időjárásban egykönnyen:(


    Remélem, felétek elviselhetőbb a tél!


    Reménykedem, hogy nekünk ezt nem kell megtapasztalni!


    Amíg van feladat, addig nem fogsz ráérni öregnek lenni:)


    ez így van jól kitalálva:)


    Szeretem ezt a számot, de most nem szeretnék ott lenni.


    Nálunk itthon tavasz van, csak nehogy megjöjjön a böjtje!


    Szeretitek a madártejet?


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (31410)
    2018-01-06  16:07
  15. 2018. január 6. 16:1731411.

    Jobb ha vár pár hónapot aki Massachusetts-be akar/szeretni menni.Bee Gees - Massachusetts - YouTube

  16. 2018. január 6. 16:0731410.

    Sziasztok Konyhalányok,


    Akárhogyan nézem most csak szerencsésnek tudlak nevezni titeket ott a nagy-tócsa másik oldalán,mert ezen az oldalon sokan vannak akik nagyon sokkal szercsétlenebbek.


    Azt szokták mondani a bölcsek, hogy egy kép megér ezer szót, itt van sok látnivaló......Rivers of frozen floodwater traps dozens of cars in Boston | Daily Mail Online


    Magamról......


    Azt hittem télen több időm lesz mint nyáron, de volt olyan időszak az életemben amiket mostanra halasztottam, azzal a felkiáltással, "bezzeg majd ezeket akkor csinálom amikor lesz sok időm, nyugdijban".A nyugdíjam 15. évében pedig (megint) nincs időm.


    Pedig korán kelek, korán nősültem, korán mentem nyugdíjba......(nem mindent csinálok "korán".......)

  17. 2018. január 5. 16:0531409.

    Sziasztok!


    Most a Konyhánkban TÉLI SZÜNET van. Nyitunk majd... ha elmúlnak a problémák. Reméljük hamarosan.


    Akinek nincs problémája, az nyugodtan tehet a tűzre!


    Azért kávét hagyok itt, vagy inkább kocsonyát? Bár ebben a melegben az hamar romlik. /még frigóban is!!/


    előzmény:
    arirangarirang (31408)
    2018-01-04  18:30
  18. 2018. január 4. 18:3031408.

    Sziasztok! még mindig pihentek?


    Köszönöm Pannika a felköszöntést, a jókívánságokat, reméljük minden rendben lesz.


    Milyen az életed a "Mami" nélkül? nem hiányzik a sürgés? A mi mamánk pár kivételtől eltekintve egyre szelídebb, kevesebbet akaratoskodik, Azt kifogásolja, hogy keveset vagyunk a szobájában, persze annak a vége mindig az, hogy sírni kezd, és arra kér bennünket imádkozzunk azért, hogy már meghaljon. Hát ezeket nem szeretjük hallani, és így aztán csak akkor megyünk be ha kell.


    Ma nagyon fincsit főztem, kolbásszal töltött karajt, és sült édesburgonyát. Most főztem ilyen krumplit először  nagyon nagyon finom. Fél cm-s szeletekre vágtam, kis olajjal meglocsoltam, kicsit megsóztam. Nagyon hamar elkészült Akkora krumplik voltak, mint egy sárgadinnye, pont egy tepsire való volt 1 db. Először próbára 1 -t csináltam meg, de annyira finom volt, hogy alig maradt az elsőből, amíg sült a hús, beraktam még egy tepsire valót. Azt olvastam, hogy hasonló a sütőtökhöz, szerintem nem, de sárga.  Koreában úgy árulják az utcán, mint nálunk a gesztenyét, csak ott párolódik míg a gesztenye sül. Héjastól párolják, aztán alufóliába csomagolva adják a delikvensnek, nagyon boldogan eszik, úgyhogy biztosan úgy is finom.


    Megijedtem, mikor apa beállított 3 ekkora golyóbissal, azt hittem nem lesz jó. Ez állítólag évelő, csak gondolom nem a mi éghajlatunkon. A cserepeset behoztam, kunkorodik rendesen, feltekertem koszorúba. Annyira nem szép, de sajnálom kidobni.


    Írjatok, remélem a problémák megoldódnak mindenkinél!


    Sziasztok.


     

    előzmény:
    Pannika515 (31407)
    2018-01-03  19:05
  19. 2018. január 3. 19:0531407.

    Kedves Vera! 


    Kívánok neked nagyon boldog születésnapot, jó egészséget, kitartást és erőt a feladatok megoldásához!


     


    A mai napom hamar elszaladt, kis apropságok vásárlása volt napirenden. Majd elmentem a fiamhoz, kicsit


    takarítottunk,beszélgettünk, este lett mire hazaértem.


    Pusszantás

    előzmény:
    arirangarirang (31406)
    2018-01-03  12:15
  20. 2018. január 3. 12:1531406.

    Sziasztok!


    Már nem is mondom.......


    Azelőtt egyszer kiderült valamilyen SZTK vizsgálaton, hogy allergiás vagyok a koffeinra. Arra gondolok, hogy mondjak le a kávéról? Igaz ott, akkor valami koffein tablettát kellett lenyelni, nem emlékszem mit vizsgáltak. Kérdezték ki allergiás, én nem tudtam, abban az időben szinte soha nem ittam rendes kávét, gyerekkoromban a malátakávé volt nekünk a kávé, sokáig azt hittem más kávé nem is létezik. "Tejeskávé" volt a reggeli vajas kenyérrel.


    Aztán egyszer egy vizsga előtt szintén rosszul lettem a koffein tablettától, /migrén,/ sokáig kávét sem ittam, de mint minden rossz szokás, ez is a munkahelyen ragadt rám.


    Azért merült ez most fel bennem, mert amíg nem ittam meg a reggeli tejeskávécskámat, sok tej, kevés kávé, addig nem fájt a fejem, azóta újra zsibog.


    Szenvedtem éjjel, mint a kutya, nem bírtam elaludni, 5-kor még fent voltam. Aztán meg felemelően szép álmom volt, csomó cipőt láttam egy halomban, felemeltem egy párat, alatta híg fossss.


    Aztán azt pucoltam amíg be nem rontott a kutya a szobámba. Kéne lottózni?


    Káposztás cvekedlit főzök, hogy én mit eszem az még rejtély, mert tegnap már nem volt itthon a diétás kenyeremből, és benyomtam 3 zsömlét, annyira éhes voltam. Meg is lett az eredménye a reggeli cukormérésnél. Itt a világvárosban ami a kerületünk, egy diétás dolgot sem árulnak, amíg nem romlott el az autó, akkor csak átugrott apa a másik kerületbe a Spárba, ott mindig van többféle is. Itt hamisítványok vannak, malátával színezett utánzatok. Hogy ajánlhatnak jó szívvel ilyen termékeket beteg embereknek, sokáig én se olvastam el az apró betűt, de mióta rájöttem a csalásra, mindent kiolvasok mielőtt megveszem.


    Ma zabpelyhet áztattam a tejeskávémba kenyér helyett, hát mit mondjak róla? Inkább semmit.


    Mama mostanában túlzásba vitte a fájdalomcsillapítózást, most aztán székrekedése van tőle, apa sehová se tud elmenni, mert bátmikor fel kell emelni, én meg nem bírom el. Aztán lehet, hogy elbírnám, csak annyira kalimpál, meg tiltakozik ellenem, hogy nem bírsz el, leejtesz, pedig ha hagyná magát nagyon könnyen megoldanám. Egyik este is csak felkaptam és lefektettem, észre se vettem a súlyát, mert nem számított rá, hogy mit fogok csinálni, és nem ellenkezett.


    Most felöltözök és elmegyek a patikába, mivel apa nem mehet . Hozok glicerin kúpot.


    Sziasztok, szép napot, ha sütne, de be van borulva.


     


     


     

    előzmény:
    mandula2 (31401)
    2018-01-02  20:02
  21. 2018. január 3. 08:2931405.

    Jó reggelt!


    Itt a kávé!


     

  22. 2018. január 3. 01:2931404.

    Köszönöm Joe, eltaláltad a zenei ízlésemet, mindkettő tetszik.


    A fiamnak volt kiskorában egy match box pályája, úgy nézett ki, mint a videó az útról, ahol jársz.


    Érzem én egy idő óta, hogy Klári kicsikét maga alatt van, Újra BUÉK  neked, hátha segít.


    Minden szilveszter kifordítja az egyébként is rossz alvási szokásaimat, úgy érzem ma sem alszom el 5 előtt. Az újév sem javított a tv műsorokon, így majd ráteszek a tv homera pár teljes filmet a youtuberől, azzal el leszek reggelig.


    Aludjatok jól, sziasztok!

    előzmény:
    Sheriff-2 (31403)
    2018-01-02  22:15
  23. 2018. január 2. 22:1531403.

    Vera,


    Boldog születésnapot kivánok, teremészetesen a 25.


    Mivel zene szempontjából "válogatós" vagy, ezért kettőt kapsz.......Happy Birthday Song - Cute Dogs Bark | song's Children - YouTube


                            Funny Happy Birthday Song. Cat and Dog sing Happy Birthday To You - YouTube

    előzmény:
    arirangarirang (31400)
    2018-01-02  18:25
  24. 2018. január 2. 22:1031402.

    Szaiasztok,


    Annak a tónak a vize nyáron is elég hideg, ezért rafináltul szoktam ott fürödni, nyáron amikor keletről fúj a szél, erre a partra hozza a tetejéről a meleg vizet.A jeges vizet nem nekem találták ki.


    Egyébként nagyon sok időt szoktam ott tölteni, rengeteget halásztam.

    előzmény:
    Zsánna (31396)
    2018-01-02  10:45

Címlap

top