Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2018. január 2. 20:0231401.

    Na végre megtudtam, hogy mitől vagyok ilyen "jól"!!


    Ébredés után az első.. vagy a második dolgom, hogy iszom egy-két pohár vizet. Minden csak azután jöhet.


    Persze nem várok órákat, de kávé stb. csak a víz után.


    Napközben is elég sok vizet iszom, ráadásul nem simát, hanem reggel adagolok a kancsómba egy jó púpozott


    kávéskanál C-vitamin port, azzal letudom a napi vitaminomat is.


    A Szilvesztert átaludtam - volna - de a kutya annyira félt a durrogástól, hogy beengedtem a szobámba, az ágy melletti szőnyegre. Bőven aludtam már, amikor éreztem, hogy valami nagyon nyom. Ez a bestia felmászott az ágyra, és lökdösött, hogy menjek odébb, mert nem fér el. Na akkor mondtam, hogy most van elég!!


    Átvészeltük ezt a hülyék éjszakáját, az a lényeg. Most sem értem, hogy ahhoz, hogy valakik ünnepeljenek, miért kell kifordulniuk az emberi mivoltukból - ha egyáltalán van nekik - és miért kell lerészegedve kurjongatni, hogy aztán a detoxikálóban végezzék?


    Vera én  sem értem, hogy miért kell egy szül.napot megünnepelni? /szokásból/ A tegnapot, a mát felejtsük el, a holnapé a jövő, holnap még minden megtörténhet. Szeretem a reggeleket. Tele vannak ígéretekkel, lehetőségekkel. Persze nem mindig rajtunk múlik, hogy hogyan is alakul?


    Egyszer régen olvastam valahol:


    "Távolinak tűnik, hát nem indulunk el.


    Nehéznek látszik, hát nem emeljük fel.


    Lehetetlennek látjuk, nem próbáljuk meg.


    Talán éppen ezért veszünk el!


    A változást ne mástól várjuk el!"


    Azéééért ez nem ilyen egyszerűűűű, de jól hangzik.


    Klári tudunk valamiben segíteni??


     


     

    előzmény:
    Zsánna (31398)
    2018-01-02  12:36
  2. 2018. január 2. 18:2531400.

    Köszönöm szépen a szülinapi jókívánságokat, az különösen tetszik, hogy legyen végre rend!


    Én is ezt kívánnám tiszta szívemből, csak az a pénzcsap nem egyenletesen működik. De már szeretek a konyhában lenni, és ez nagy haladás. Ha már a víz is ott lesz, az lesz a kánaán.


    Zsánna, olvastam a japán víztechnológiáról, de valahogy nem bírom rávenni magam, hogy a reggeli tejeskávécskám helyett vizet igyak, nem is keveset. A kávéba nem teszek cukrot, ezt könnyű volt megszokni, mert mióta nem fogyasztok cukrot, azóta minden sokkal édesebbnek tűnik. Egyszer meg kellett innom 6 liter vizet egy éjszaka alatt, egy vizsgálat miatt, azóta érthető okokból, nem nagyon szeretem a vizet.Majd belepusztultam.


    Ma nagy henyélés volt, Mondtam a családnak nem tartunk szülinapot, sőt meg se említjük, könyveljék el, hogy 25 éves vagyok, és az is maradok. Persze nem bírták ki, a lányom azzal hívott, hogy boldog január 2.-át kíván. Ez aztán teljesen feldobott, jót nevettem. Megettük végre a töltött káposztát, de lencseleves még van. Holnaptól újra lehet gondolkozni a mit főzzek című műsorszámon.


    Még egyszer köszi a köszöntéseket, és BUÉK, BUÉK, egész évben csak BUÉK!


    Sziasztok!

    előzmény:
    Zsánna (31398)
    2018-01-02  12:36
  3. 2018. január 2. 12:5331399.

    Vera nagyon boldog születésnapot kívánok.


    Ne haragudjatok, történtek dolgok decemberben, amitől nem igazán vagyok toppon, de lehet topon. Sajnos még nincs vége, de majd talán alakul. Jelentkezem, ha kicsit rendeződnek a sorok. Puszi.

  4. 2018. január 2. 12:3631398.

    Csatlakozom a jókívánságokhoz, és kérlek Vera, nézz utána a távol keleti, japán reggeli víz ivás kultúrának.


    A felsorolt előnyök között szerepel a vércukorszintre kifejtett előnyös hatás is.

    előzmény:
    mandula2 (31397)
    2018-01-02  12:12
  5. 2018. január 2. 12:1231397.

    Sziasztok!


    Se kávé, se bona ????? pedig ma lenne rá ok:


    Verának van ma születésnapja.


    Isten éltesse sokáig, egészségben, békességben és legyen már rend a lakásban!


  6. 2018. január 2. 10:4531396.

    Bevallom, még a meleg szobából nézve is borzongató látvány, le a kalappal, aki megcsinálja.


    Te már merültél ilyenkor a jeges tóba?

    előzmény:
    Sheriff-2 (31393)
    2018-01-01  21:43
  7. 2018. január 1. 22:1431395.

    Ennek a videónak az elején látható utakon szoktam jönni-meni a városba.Aerial Milwaukee - YouTube

  8. 2018. január 1. 21:4531394.

    Hm...pedig a szokásukat csak 1x akartam....

    előzmény:
    Sheriff-2 (31393)
    2018-01-01  21:43
  9. 2018. január 1. 21:4331393.

    Sziasztok,


    Valóban nagyon hideg van,de mégis megtartották a szokásukat a helyi (Milwaukee) "kemény-legények" a sokásukat, csak sokkal kevesebben mint általában.Más, közelben levő helyen elhalasztották.


    Tűzoltók figyelmeztetése.Bitter cold adds danger to Milwaukee’s polar bear plunge - YouTube


    Mégis sokan "hősködtek".Polar Plunge 2018: Hundreds gather to splash and dash in Lake Michigan | FOX6Now.com


    Jobb időben sokkal több ember szokott lenni, pl. tavaly.Milwaukee Polar Bear Plunge 2017 - YouTube

    előzmény:
    Zsánna (31392)
    2018-01-01  20:47
  10. 2018. január 1. 20:4731392.

    Boldog új évet kívánok!


    Az előbb olvastam az alábbi hírt, eszembe jutottatok, gondoltam, megosztom, bár, ha már mesélt róla az ott élő topic társ, akkor elnézést.


    "A Wisconsin államban lévő Milwaukeeban, ahol vasárnap két ember halálát okozta a kihűlés, újév napján rendezik meg a hagyományos jegesmedve merülést a Michigan-tóban. Hétfőre azonban mínusz 13 Celsius-fok várható a térségben, ezért a hatóságok minden résztvevőt a legnagyobb óvatosságra intenek."Kihűlhetsz. Mindenki életében egyszer meg akarja csinálni a jegesmedve merülést... Sajnos, ez most nagy bajt okozhat" - hangoztatta a helyi tűzoltóság illetékese."

    atv.hu/MTI


    http://www.atv.hu/kulfold/20180101-sorra-dolnek-meg-a-hid egrekordok-amerikaban


     

  11. 2018. január 1. 17:3431391.

    Boldog Új évet kívánok!


    Valahol már megint lődöznek, megmaradt tegnapról. Éktelen hangzavar volt itt éjfél otán pár perccel kezdték. Előtte is voltak szórvány durrogások, de ami aztán volt!!! Kimentem a telefonnal felvettem egy kis ízelítöt, volt itt boszorkányvijjogástól olyan mély hangú durrogás, hogy nem is hallottam még ilyen mély hangot.Majdnem 1 óráig dörögtek. Addig a kutyák nálam voltak, de akkor átszaladtak apához, ott van egy öltözőbeugró, oda bújtak. Nyáron a kicsi félt a villámlás-dörgéstől, most meg átaludta az egészet. Meg se mozdult. Lehet, hogy nem csak nem lát, hanem nem is hall? 


    Mama mondta, hogy ő semmit sem hall az egészből, mondtam neki ez most nem hátrány.


    A végén már a bőrömből akartam én is kibújni, úgy idegesített. 


     Apa szépen megcsinálta az újévi díszletet, minden évben beszerzünk egy szerencse malacot. Az idei szerzemény a legnagyobb. Nem bírtam elaludni, 6-kor néztem meg utoljára az órát, biztosan attól a fél pohár pezsgőtől, ami le se akart menni a torkomon, mert elfelejtettük behűteni, és olyan buborékos volt, majd megfulladtam tőle. 8 körül már fent voltam, gyorsan elöszedtem a lencselevest, áldottam az eszemet, hogy megcsináltam tegnap. Mire ebédelni kellett volna rámtört az álmosság, nem is ettem. Nemrégen ébredtem, teljesen ki vagyok száradva, volt egy dobozos őszibarack kompót, de nincs meg a konzervnyitó. Szerencsére találtam egy üveges meggyet.


    Apa a legjobb kiskésemmel kezdte el feszegetni a tetejét. Van egy erre rendszeresített csavarhúzóm, persze levitte a pincébe. Végén a konyhai olló hegyével nyúlt alá. 


    Valami siráma van most a mamának, hallom, hogy megint pityereg, vele van apa. 


    Úgy néz ki semmi sem változik, csak más évszámot írunk.


    Mégegyszer BUÉK! sziasztok!

    előzmény:
    Pannika515 (31390)
    2018-01-01  09:36
  12. 2018. január 1. 09:3631390.

    BUÉK 2018 !


     


    Hozom a kávét Finom friss forró!


    Lehet válogatni ízlés szerint.


     


    Nyugodt csendes éjszakával érkeztünk meg az új esztendőbe!


    Tv-t néztünk, elég felejtős volt a műsor, szóra sem érdemes.


    Éjfélkor Papa hozta a pezsgőt,ittam két kortyot, mert nemigen szeretem.


     


     


    Anagyon izgatott volt , már éjfél előtt is durrogott pár petárda, a füle vitorlázott a nem szeretem zajokra. Megnyugtattuk,


    simogattuk, de zaklatott volt.


     


     


     


    Reggel 7-kor valaki mellényúlt a telefonnak, a mi számunkat hívta. Nagy hangon Boldog Új Évet kívánt. Megköszöntem, viszont 


    kívántam,és mondtam, hogy téves. Azt mondja nem baj, legalább boldog új évet kívántam. Így van, örültem is, férfi mondta


    először. Hozzon szerencsét!


     


    Úgy legyen! 


     


    Nagy ölelés!

    előzmény:
    mandula2 (31389)
    2017-12-31  23:06
  13. 2017. december 31. 23:0631389.

    Jó estét, kellemes utolsó órát még ebben az évben.


    Holnaptól megint érettebbek leszünk, de nem baj.


    Mindenkinek  megelégedett, egészséges és nyugodt, egyszóval Boldog Új Évet kívánok.


    Pannika köszönöm!


  14. 2017. december 31. 18:2631388.

    Sziasztok Konyhalányok,


    Mégegyszer B.Ú.É.K.,mert jobb kétszer mint egyszer sem. Látom itt-ott napi dolgokról van szó, de pl. én már lelassúltam, nem kell az időmet beosztani 24-óránként, hanem hetente. Ami ugye minnnnnnyyyyyyyááán másképp hangzik, ha a következő 168-óráról van szó....... Rafináltan muszáj élni, erre már régen rájöttem, amikor disszidáltam 45 évvel ezelőtt, abban a pillanatban hogy ide megérkeztem, 7 órával fiatalabb lettem......Ezzel nem azt akarom mondani hogy a lencse főzés nem (lehet)hasznos, csak azt hogy vannak dolgok amik nekem jobban beváltak.


    Itt most nagyon hideg van, van hely ahol több méter hó esett, és van olyan is ahol minusz 38 C-fok.

  15. 2017. december 31. 15:1831387.

    Sziasztok!


     Az a tervem, hogy az újévben elmegyek a házihoz és kivizsgáltatom a fejem. Ez már túlzás, hogy minden nap délutánig fáj. Azt magyarázta egyszer, hogy a légnyomás miatt fáj, de tegnap alacsony volt, mert a kályhában alig volt huzat, ma meg nagy . 


    Hiába veszem  be a gyógyszert, ma már azt is kipróbáltam. 


    Reggeli után visszafeküdtem, aludtam 1 óráig. Eddig mindig használt, most nem.


    Elővettem a részletekben eltárolt töltött káposztát, szépen összekevertem, maradt ki a kocsonyából hús, azt is beleraktam, csak a füstöltet nem, azzal még terveim vannak, mivel az ebédnél nagyon megcsappant a töltött káposzta. Egy hatalmas alapterületű elég magas lábos tele volt, most már csak félig. Eltettem a maradék kocsonyát, mert már untam rakosgatni, benne maradt egy fazékban, kitettük a teraszra, abba főzöm a lencselevest. Persze meg volt dermedve, kocsonya volt. 


    Kérdeztem apától mit akarsz lencselevest vagy főzeléket. Melyik az egyszerűbb? Mondom mindegy. A főzelékbe tejföl kell és babérlevél, a levesbe zöldség. Maradtunk a levesnél. Minden nagyon finom lett, mama egy kis műzlistál kocsonyát megevett, 1/2 köröm volt benne kicsontozva. Szerintem ma már nem fog enni, ennyit 5 éve nem evett meg egyszerre. 


    Most leültem, még van dolgom, leszedem a ruhákat, és be akarom festeni a hajam, de nagyon gyenge vagyok, nincs egy csöpp fölös energiám sem, mind arra fordítom, hogy ne essek össze.


     


    Sziasztok, és Boldog újévet kívánok mindenkinek, legyen nagyon jó az új évetek, legyetek egészségesek, boldogok, minden alakuljon a terveitek szerint!  

    előzmény:
    Pannika515 (31382)
    2017-12-31  10:26
  16. 2017. december 31. 12:4831386.

    Kislányok, alig-alig jelentkező fijjjjúú!


    Gyorsan elküldöm a magam kis BUÉK-ját, mert most "vérszemet" kaptam, hogy átment az előbb egy sor.


    Szóval mindenkinek boldogat, egészségeset, békéset kívánok. Töltsünk együtt itt sok vidám percet. Puszi.

  17. 2017. december 31. 12:3931385.

    Reggel szokásosan küldtem a 6 csésze kávét. Remélem megtalálták a repülő csészealjakat és együtt keringenek a világűrben.

  18. 2017. december 31. 10:3931384.

    Szeretettel kívánom!

    előzmény:
    Pannika515 (31383)
    2017-12-31  10:34
  19. 2017. december 31. 10:3431383.

    Nem ment át a kép! 


    Na mégegyszer!

    előzmény:
    Pannika515 (31382)
    2017-12-31  10:26
  20. 2017. december 31. 10:2631382.

    Szép reggelt az év utolsó napján!


    Napok óta 8-9 körül ébredek. Felébredek korábban és újra elalszom. Úgy látszik most pihenem ki a sok éjszakai felugrálást,vagy


    csak ráfogom.


     


    Tegnap este közösen a papával bekészítettük a sólettet a lassúfőzőbe. Egész éjszaka főtt, már készen van , de még nem kapcsoltuk 


    le ,hadd fődögéljen nem lesz baj, csak még finomabb lesz. Bár nem tudom ki eszi meg ,mert jó nagy mennyiség. Hét literes edény


    tele van.


    Ebédre hurka, kolbász, malackaraj sül,krumlival, estére virsli. Na én csak falatokat fogok enni, így is ragadnak a kilók.


     


     


    Tegnap telefonált a barátnőm, mondjak neki egy sós rúd receptet. Én is kedvet kaptam hozzá meg is sütöttem. Finom lett, jó lesz


    elrágcsálni.


     


     


    Az én drága férjem nem rak be semmit a mosogatógépbe, még a kávés csészéjét sem. Kiszedi belőle az edényeket, szépen elrakja a helyére.


    Mondom neki, amikor kiszede látod ,hogyan van bepakolva, ugyanúgy kellene neked is berakosgatni. Nem és nem. 


    Ő inkább amit ő termel szennyes edényt elmossa nagyjából, én meg berakom a gépbe. Így aztán ami a mosogatógép egyik nagy előnye, a víztakarékosság,az vízpocsékolássá lényegül.


     


    Én úgy szoktam, hogy a darabos szennyeződést lekaparom egy kanállal és már rakom is a gépbe. Nem mosom előtte. 


    Nagyon imádom, mikor a halom szennyes edényt pillanat alatt el lehet tüntetni. Persze a fazekat nagyobb lábast, tálakat kézzel


    mosogatom, mert akkor 3-szor is indítani lehetne a gépet. 


     


    Nálunk sem lesz a kiengedve, nehogy világgá szaladjon a durrogástól félelmében!


     


     


    Kedves Éva!


    Utólag                                     KÍVÁNOK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT !     


                           


    Valahogy átsiklottam ,mivel nem keresztnév szerint megy a megszólítás, elnézésedet kérem! 


     


     


    Most pedig


     


    Nagyon Boldog Egészséges, Békés ,Sikeres, Gazdag, Új Évet Kívánok ! 



     

    előzmény:
    arirangarirang (31381)
    2017-12-31  01:18
  21. 2017. december 31. 01:1831381.

    Mentsd el az egérrel, és ha nem küldi el, akkor csak bemásolod újra. A fiad biztosan meg tudja mutatni hogy hol található a Notepad, az nekem le van téve a tálcára, oda mentem ezeket, onnan aztán ki lehet törölni ha már nem kell.Kislányomék visszahoztak egy 12 személyes étkészletet, modern, mosogatógépben mosható, csak azt nem tudom minek teszem a gépbe, mikor mindig elmosom hogy ne maradjon rajta a maradék, meg a zsír. Teljesen tisztán rakom a gépbe. Ti hogy csináljátok?


    Ma nagy szenvedés volt a napom, amíg fájt a fejem, délutánig, szinte kómában csináltam mindent. Aztán elbóbiskoltam a sz. gépnél, majd jöttek a lányomék, és elmúlt. utána hatalmas energiám lett, még este 8-kor megcsináltam a töltött káposztát, kétszer kitálaltam a kocsonyát, mert elfelejtettem ,hogy kb. 3 litre van egy másik fazékban, a többibe belefőztem a füstölt csülköt. 10 kis tállal kiraktam, kivittem a párkányra, majd megtaláltam a másik fazekat. Szépen visszahordtam a párkányról, visszaöntögettem, összekevertem, majd újra kitálaltam, és kihordtam. 10 körül meg be, levettem a hűtő hűtését kicsire, és most az a kocsonyás. Nem mertem kint hagyni, mert ha megfagy el lehet dobni. A maradékból lesz holnap a lencse leve, ugyanazok a fűszerek vannak benne.. Sok sok kajánk lett hirtelen és még holnap is főzök, de az már semmi, a Rózi nevű háztartási robot megcsinálja. A fiú nevezte el egy mese után. Apa már 8-kor azt mondta hagyjam már abba, mert ma nagyon sokat dolgoztam, de mondtam mindent akkor kell csinálni, mikor nincs bajom, mert különben csak szenvedek. A vejem amikor jöttek levette a mamánál a függönyt, mert az lemaradt karácsonykor, ott a legmagasabb a szoba, és még apának is nehéz , főleg most, fáj a lába, szédül, mindenki átment kriplibe pár napja. A vejem jó magas fiú, 5 perc alatt elintézte, gyorsan kimostam, vissza is tette.


     Minden kutya itt van nálam, talán hagynak aludni, nem fészkelődnek sokat. Nem tudom mi alapján választanak szobát . A Hanikám mindig itt alszik, a kicsi prücsök is sokszor, ő a kis vaksicska, amíg van valami fény a lakásban addig tud tájékozódni. A Középső egy szuper önálló, ő általában apánál alszik, de ma berobogott hozzám, kivágta az ajtót, kitúrta a Hanikámat az ágyából, én besettenkedtem apához a 3. ágyért, már lépni se lehet a kutyaágyaktól nálam. egyfolytában prüszkölök a kutyaszagtól, ebben a kis szobában jól megreked a szag. Holnap lesz nemulass, úgy fognak félni a durrogástól, hogy bekészítjük a felmosót, hypót, mert hogy nem fognak kimenni az biztos. Jó éjt mindenkinek, Joe, Happy new year! és természetesen magyarul is!


     


     

    előzmény:
    Tete (31380)
    2017-12-30  21:21
  22. 2017. december 30. 21:2131380.

    Lányok sorozatosan elszállnak a hozzászólásaim, nem tudom miért, de nagyon bosszantó.


    Vera Te még jobban jártál. Azt legfeljebb átgörgeti az ember. De az enyémet a marslakók olvassák.


    Azt vettem észre, ha pár percnél tovább van nyitva a hozzászólás, akkor letiltja az elküldést. Ez a csodálatos újítás? Gratula.

    előzmény:
    arirangarirang (31379)
    2017-12-30  14:42
  23. 2017. december 30. 14:4231379.

    Hát ez aztán !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


     Azt írta ki, hogy Java script hiba miatt nem jelenik meg amit írtam. Most lehet lefelé görgetni, mindenhol csak én vagyok.

    előzmény:
    arirangarirang (31370)
    2017-12-30  14:37
  24. 2017. december 30. 14:3831378.

    Szia!


     


     


     


    Már nem is mondom, hogy fáj a fejem, ha bejelentkezek, gondoljátok hozzá egyből. 


     


     


     


    Tegnap megfőztem a kocsonyát, a régimódi , de rozsdamentes kuktában, az 12 literes. Vettünk a Sparban apránként tálcás kocsonyahúst, volt 4 tálcával fagyasztva. Kiraktuk éjszakára a teraszra, rajta a fedél, és még ráhúztam egy nylonszatyrot, nehogy a macska lepisilje. Reggel leszedtem a zsírt róla egy szemig. Meg voltam ijedve, mert nem aludt meg éjjel, na végem, gondoltam, jönnek a gyerekek a kocsonyáért, aztán leves lesz belőle. Raktam ki kis műzlis tálba a párkányra, ott szoktam fagyasztani, megdermedt szerencsére, olyan, mint a beton. 


     


     


     


    Mikor csontoztam ki a húst összeragadtak az ujjaim. 


     


     


     


    Amíg szellőztettem a bejárati ajtón keresztül, beültem a mamához, mondom holnap szilveszter. Azt mondta, na akkor mulatunk, ő 1 liter konyakot kér. Mondom francia jó lesz? Mondta elkölthetem rá a nyugdíját. 


     


     


     


    Apa meg azt hitte ma van szilveszter. El vagyunk itt tévedve állandóan. A gyerekeknek amit kiadagoltam kocsonyát, már megdermedt, a többibe meg most belefőzök még egy füstölt csülköt, mert a lányom azt nem eheti, csak simán. 


     


     


     


    Ma megfőzöm a töltött káposztát, most nem lesz füstölt csülök pékné módra, mert az krumplis, és úgyis ki van a cukrom. Próbálok olyat enni, amit a diétás kenyeremmel lehet, habár, megint rám jött a hoppáré, és már napok óta nem bírok mást lenyelni csak tejet. Most is apa melegítette nekem, mert semmit sem kívántam. A főtt ételnek a gondolatától is hányingerem van. A család csülökpörköltet evett, ki tésztával, ki rizzsel


     


     


     


    Az ujjam felcsapta a gőz, nem találom az aloe vera first-t az nagyon jó rá, nem fáj, nem lesz piros vagy hólyagos. Automatikusan nyúltam a polcra ahol a helye volt, hát ott még polc sincs.A fejfájásom múlik, gondolom, mert ettem egy kis kenyeret is a tejhez, de tottyadok össze, mint a hóember, rogyadozik a térdem. Ha most nem várnám a gyerekeket, biztosan lefeküdnék. A kaja el van magában, csipog ha elkészült. A mi kocsonyánkat csak akkor adagolom, ha megfőtt a f.csülök benne. Holnap még csinálok lencsét, nem döntöttem, hogy levest vagy főzeléket, talán csinálok kolbásszal töltött karajt, de mindez nem biztos. A babona szerint elég lenne a jóléthez már csak a töltött káposzta is, mert apróra van vagdalva a káposzta, a hús is, és még rizs is van benne, vonzza csak a pénzt!. De nem bízok semmit a véletlenre, azért csinálok még lencsét is.


     


     


     


    Buli? Mi az? már évezredek óta nem voltunk sehol, és nem is hívtunk senkit. Legutoljára a régi szomszédunknál voltunk, a lányom még kicsi volt, az Attila meg még nem is volt meg.


     


     


     


    Klári várjuk az elszállt beszámolót. 


     


     


     


    Most kicsit kukázok, aztán jönnek a lányomék. Hoznak állítólag mindenféle bögrét, poharat, tányért, ami nem kell nekik, idehozzák. Nekünk is van vagy 5 étkészletünk, de mindig csak az anyukám régi tányérjaiban szeretünk enni. Ünnepkor persze elővesszük a szépet, és mindig kiteszek valamit ami anyué volt, így ő is itt van velünk. 


     


     


     


    Nem csoda, hogy ilyen borongós vagyok, az idő is ilyen, sötét van egész nap. 


     


     


     


    Most aztán tényleg senki se legyen jó, annak nem most van az ideje!


     


     


     


    Sziasztok!


     


     


     


     

    előzmény:
    Pannika515 (31365)
    2017-12-30  11:27
  25. 2017. december 30. 14:3831377.

    Szia!


     


     


     


    Már nem is mondom, hogy fáj a fejem, ha bejelentkezek, gondoljátok hozzá egyből. 


     


     


     


    Tegnap megfőztem a kocsonyát, a régimódi , de rozsdamentes kuktában, az 12 literes. Vettünk a Sparban apránként tálcás kocsonyahúst, volt 4 tálcával fagyasztva. Kiraktuk éjszakára a teraszra, rajta a fedél, és még ráhúztam egy nylonszatyrot, nehogy a macska lepisilje. Reggel leszedtem a zsírt róla egy szemig. Meg voltam ijedve, mert nem aludt meg éjjel, na végem, gondoltam, jönnek a gyerekek a kocsonyáért, aztán leves lesz belőle. Raktam ki kis műzlis tálba a párkányra, ott szoktam fagyasztani, megdermedt szerencsére, olyan, mint a beton. 


     


     


     


    Mikor csontoztam ki a húst összeragadtak az ujjaim. 


     


     


     


    Amíg szellőztettem a bejárati ajtón keresztül, beültem a mamához, mondom holnap szilveszter. Azt mondta, na akkor mulatunk, ő 1 liter konyakot kér. Mondom francia jó lesz? Mondta elkölthetem rá a nyugdíját. 


     


     


     


    Apa meg azt hitte ma van szilveszter. El vagyunk itt tévedve állandóan. A gyerekeknek amit kiadagoltam kocsonyát, már megdermedt, a többibe meg most belefőzök még egy füstölt csülköt, mert a lányom azt nem eheti, csak simán. 


     


     


     


    Ma megfőzöm a töltött káposztát, most nem lesz füstölt csülök pékné módra, mert az krumplis, és úgyis ki van a cukrom. Próbálok olyat enni, amit a diétás kenyeremmel lehet, habár, megint rám jött a hoppáré, és már napok óta nem bírok mást lenyelni csak tejet. Most is apa melegítette nekem, mert semmit sem kívántam. A főtt ételnek a gondolatától is hányingerem van. A család csülökpörköltet evett, ki tésztával, ki rizzsel


     


     


     


    Az ujjam felcsapta a gőz, nem találom az aloe vera first-t az nagyon jó rá, nem fáj, nem lesz piros vagy hólyagos. Automatikusan nyúltam a polcra ahol a helye volt, hát ott még polc sincs.A fejfájásom múlik, gondolom, mert ettem egy kis kenyeret is a tejhez, de tottyadok össze, mint a hóember, rogyadozik a térdem. Ha most nem várnám a gyerekeket, biztosan lefeküdnék. A kaja el van magában, csipog ha elkészült. A mi kocsonyánkat csak akkor adagolom, ha megfőtt a f.csülök benne. Holnap még csinálok lencsét, nem döntöttem, hogy levest vagy főzeléket, talán csinálok kolbásszal töltött karajt, de mindez nem biztos. A babona szerint elég lenne a jóléthez már csak a töltött káposzta is, mert apróra van vagdalva a káposzta, a hús is, és még rizs is van benne, vonzza csak a pénzt!. De nem bízok semmit a véletlenre, azért csinálok még lencsét is.


     


     


     


    Buli? Mi az? már évezredek óta nem voltunk sehol, és nem is hívtunk senkit. Legutoljára a régi szomszédunknál voltunk, a lányom még kicsi volt, az Attila meg még nem is volt meg.


     


     


     


    Klári várjuk az elszállt beszámolót. 


     


     


     


    Most kicsit kukázok, aztán jönnek a lányomék. Hoznak állítólag mindenféle bögrét, poharat, tányért, ami nem kell nekik, idehozzák. Nekünk is van vagy 5 étkészletünk, de mindig csak az anyukám régi tányérjaiban szeretünk enni. Ünnepkor persze elővesszük a szépet, és mindig kiteszek valamit ami anyué volt, így ő is itt van velünk. 


     


     


     


    Nem csoda, hogy ilyen borongós vagyok, az idő is ilyen, sötét van egész nap. 


     


     


     


    Most aztán tényleg senki se legyen jó, annak nem most van az ideje!


     


     


     


    Sziasztok!


     


     


     


     

    előzmény:
    Pannika515 (31365)
    2017-12-30  11:27

Címlap

top