Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2017. december 26. 16:1931351.

    Sziasztok!


     Tegnap szépen tartottam a diétát, a piros káposztába nem raktam cukrot, a céklasalátát sütőben sütöttem, hagymásan fűszeresen, cukor nélkül. Barnarizst főztem, volt fehér is, de abból én nem ettem. A mama miatt csináltam, de ő sem evett belőle. 


    Aztán elrontottam, mert ettem mézespuszedlit. Azt nem kellett volna. Jól felment tőle a cukorom


    Annyira válogattam reggel a gyógyszeres dobozban, hogy az egészet leejtettem, mindenféle gyógyszerek gurultak. Most mondhatom, hogy elgurult a gyógyszerem.   


    Kis négykézlábazás után remélem mindet begyűjtöttem, de azt nem tudom, hogy melyik az az egy, amit nem vettem be. Kacsalevest főztem két részletben, tegnap a hússal, aztán be a hűtőbe. Ma leszedtem róla a zsírt, lett egy fél kg vagy több. Azt meg se lehetett volna enni, én biztosan belehalnék.  


    Mama is megette pitty-putty, tegnap is azt mondta ő nem éhes, megérezte a sültkacsát, egy pillanat alatt eltüntette. A rántott halat sem szereti, azt is megette, és még kért is.


    Szombaton nagyon nyűgös volt, nagyon fájt mindene, még tegnap is, de tegnap kevesebbet panaszkodott. Kapott a lányoméktól egy szép tengerkék takarót, de tudomást se vett róla.


    A fiú az összes nyomkodós játékát már tönkre tette, szombaton kérdezte, hogy kaphatna-e egyet, mondtam talán a szülinapodra, most semmiképpen. Erre a lányomék vettek neki, nekem se mondták meg. 


    Lányok, én még ilyen földöntúli boldogságot nem láttam. Kár, hogy nem tudtam mi készül, fel kellett volna venni videóra. 


    Azt mondta a lányomnak, csókolom az arany kezedet! Aztán estig nyomogatta, és kit idegesített a pittyegés? Na? a lányomat. Azt mondta kár, hogy nem dudát vettek neki.


    Egyszer megajándékoztuk a keresztlányokat mindenféle kis hangszerrel, mondta is az anyjuk, máskor inkább ne! A szomszéd kisfiúnak meg ezermester készletet vettünk, mert mindig szerelt. Persze műanyagból, aztán mesélte az anyja, hogy el kellett kobozni a gyerektől, mert nekiállt lebontani a ház sarkáról a vakolatot. Ilyenek ezek a gyerekek.


    Remélem apa is kipiheni magát, nagyon elfáradtunk mind a ketten, alig vonszoltuk magunkat. De semmit sem lehetett előre megcsinálni, mert piros-hólyagosra sült kacsát szerettek volna enni, és felmosni is frissen kellett a kutyák miatt, egyébként szerintem még front is volt, mert nagyon nyamvadtak voltunk. A fiú is folyton elaludt. Mondom ő is öregszik, mert én is folyton elalszom.


    Mamánál már nem lehet tudni mikor van baja, mikor csak megszokásból szólítgat bennünket, mert most is bementem hozzá, hogy miért hívta apát, nem tudta. Ez megy állandóan, leülünk, szól, odamegyünk hiába, leülünk szól......


    Már alig várom, hogy be  legyen szerelve a mosogató a konyhába nagyon sokat kell mászkálni a fürdőszobáig vízért. A lakás két végében van a két helység. Meg van a napi kilométerem anélkül is hogy kilépnék az ajtón.


    A kályha fűt, mint az őrült, alig használunk tüzelőt, még is meg lehet főni , a mamánál is és nálam is elzártuk teljesen a radiátort.


    Melegítenek a vastag csövek, mert ez etázsfűtés, így vettük 300 éve, és ezt meghagytuk. Eddig is így volt, csak nagyon nagy hidegben van egy fél tekerésnyire megnyitva nálam.


    Csak az a baj, hogy megszüntettük a lakásból a pincébe vezető lépcsőt, és csak az udvaron át lehet megközelíteni, ezért egy nap sokszor le kell menni, sáron, havon koszon át. Apa meg nem tud lábat törölni. Kimaradt a neveltetéséből azt hiszem.


    Én meg     .


     


     


     


     


     

  2. 2017. december 26. 14:3531350.

    Szervusztok!


     Picit lustálkodok csak!


    Megebédeltük a maradék halászlét.


    Megsütöttem a gyümölcstorta piskótáját, most készítem a krémjét.Imádják az unokáim!


    Holnap jönnek, akkor kapják meg az ajándékokat. Szombaton is voltak, akkor még nem volt karácsony, holnap meg már nem lesz.


    Sajnos mi nem férünk bele a három napba.Édesanyukájuk azt hiszi velünk tol ki, pedig nem velünk, hanem a gyerekekkel.


    Sose gondoltam volna, hogy a volt menyem tud ilyen hárpia is lenni!


     


    Maradék krumplipürét felhasználva sütöttem egy kis pogácsát, köldök nektek is szivesen kínálom, vegyetek belőle!


     


    Imádom, hogy ilyen szép napsütéses idő van!


     


    Pusszantás!

  3. 2017. december 26. 08:5231349.

    Jó reggelt!


    Lustálkodunk? Lustálkodunk?


    Klári elvettem a finom kávét, most kortyolgatom.


    Már annyira elegem van az édes sütikből, kekszekből. Délután vendégeink jönnek, nemsokára sütök egy finom


    sós tekercset. Semmi ötlet hogy mit főzzek? Legszívesebben koplalnék egy kicsit, de a gyomor nagy úr, megköveteli a magáét.


    Ki, mit?


    Nálunk nagy köd van, alig látni a szomszéd házakat.


    Vera működik a fűtés? Mama hogy viselkedett az ünnepek alatt?


    Láblógatos nyugis napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Tete (31348)
    2017-12-26  07:16
  4. 2017. december 26. 07:1631348.

    Sziasztok, jó reggelt, Frissen főtt, forró, fekete.

  5. 2017. december 25. 19:2231347.

     


     Kedves topiklakók!


     


    Mindnyájatoknak boldog, szeretetteljes, (ha megoldható> gondtalan karácsonyt kívánok, családotok körében!


     


     

  6. 2017. december 25. 05:5431346.

    Sziasztok, jó reggelt.


    Ez csodakávé, meleg marad, és ha elveszel egyet rögtön lesz helyette másik. Igyátok nyugodtan.


    https://www.youtube.com/watch?v=E8gmARGvPlI


    Nekem műsorban ez az egyik kedvenc.


    Az igazából szerelem meg a Holiday nélkül nem is tudom elképzelni a Karácsonyt. Valahogy ezek nekem járnak az ünnephez. Olyan ráhangolódós kedvem lesz tőle. A filmeket az ünnep előtt szoktam megnézni. A zene meg a sütés-főzés közben megy. Aztán jöhet egy kis elcsendesedés.  Aztán az unokák gondoskodnak róla, hogy ne nagyon feledkezzünk magunkba. A kis csacsogásuk, a fa alatt talált játékok feletti öröm visszarángatnak a mindennapokba. De ez így van jól.


    A sampont a Mikulás hozta a fiamnak.


    További szép ünnepet mindenkinek.

    előzmény:
    mandula2 (31345)
    2017-12-25  03:26
  7. 2017. december 25. 03:2631345.

    Sziasztok!


    Mindjárt megyek aludni, csak még bekukkantottam.


    Vera örülök hogy bevált a kályha. Legalább meleg van.


    Elmentünk az éjféli szt.misére. Szép volt, hosszú volt, a templom zsúfolásig megtelt. Álltak is sokan.


    A hátam mögött egy házaspár ült, jól bekolbászolhattak előtte, na meg utána a borocska, mert olyan büdös volt a lehelete, hogy már csak zsebkendőn keresztül vettem a levegőt.


    Előttünk pedig egy anya ült a lányával és a fiával. Nem tudom hogy az ilyen miért megy templomba? Megszokásból? Előtte a telefon, percenként kapkodja, nézi, a lánya dettó.


    Mit lát az anyjától? Naná hogy utánozza. A többiek mondják a Hiszekegyet, ő pedig bőven kattintgat a telefonjával. Legszívesebben kivertem volna a kezéből.


    Hazajöttünk, megmelegítettem a Hortobágyit, sajnos jól belaktunk belőle. Utána még egy negyed hajnali kávé... Most negyed négy van, végre bezuhanhatok az ágyba. Korán reggel biztosan felébredek, kutyát... magamat kiengedem, aztán remélem még vissza tudok aludni.


    További szép napokat kívánok minden Konyhásnak.


    Klári lehet hogy a reggeli kávém már ki fog hűlni, de az legyen a legnagyobb baj, majd főzök újat. A régit meg a hajamra kenem. Fiad örült a kávés samponnak? Mintha azt írtad volna, hogy azt hozza neki a Jézuska.


    Jóccakát.


     


     

    előzmény:
    arirangarirang (31344)
    2017-12-25  02:18
  8. 2017. december 25. 02:1831344.

    Sziasztok!


    Mint mindig én vagyok az utolsó, tegnap még nem akartam, ma meg csak reggel és most éccaka léptem be. Hallgatom a szép karácsonyi zenét a TV-ből, és mindezt küldöm Évának, boldog névnapot kívánok!


    Nagyon kipurcantunk, egész nap csak töttymörögtünk, tegnap elfelejtkeztem a fagyott kacsáról, még ma estig se olvadt ki, meg akartam párolni ma, de így ez elmaradt. A halon kívül még a piroskáposztát csináltam meg, de mondtam a férjemnek csináljuk meg a halat délben, mert a mama nem akart mást enni, mert mi a hatórás mise után szoktunk enni, egész nap csak pár falatot. Ma is úgy volt, hogy harangozták a 6 órát, akkor sütöttem a halat, mama mint az éhes farkas, még kért. Pedig nem szereti állítólag a halat. jól kiéhezett ezek szerint. A lányom hozzá van szokva, hogy karácsony és húsvét előtt böjt van, mama nagyon hiányolta az ebédet.Nálunk holnap lesz meghittség, ma valahogy a mama miatt nem jött össze.


    Olyan meleget csinál ez a kályha, pedig alig fogyaszt tüzelőanyagot, attól is ki voltunk, én egész nap mint a csiga, délután muszáj volt ledőlni, nem aludtam, mert a fiú nálam dekkolt egész nap, meséket nézett, így én is, és tetszett is, na mondom ez a vég, visszafiatalodom. Elég lenne úgy 25-ig, annál fiatalabb nem jó, nagy szamár voltam korábban azt hiszem.


    Vacsi után a szokásnak megfelelően az asztalon hagytunk minden morzsát, és én 11-ig aludtam, de nagyon fájt mindenem, még az ujjaim porcikái is fájnak. Nem volt egy nyugodt alvás.Lassan lefekszem újra. Holnap nem nagyon jövök, hacsak éjszaka nem, mert vendégek jönnek, el leszek foglalva.


    Megnyitották az összes majd 300 csatornát a tv-n, ha ezt beetetésnek szánják, nem nagy valami, mindenhol ugyanazok a műsorok mennek, mint amit már láttunk, vagy most is vetítik másik csatornán. Engem nem győztek meg.


    Mégegyszer boldog, békés karácsony kívánok, aludjatok, álmodjatok szépeket!


     

    előzmény:
    mandula2 (31343)
    2017-12-24  20:56
  9. 2017. december 24. 20:5631343.

    Jó estét, csillagszórósat, süteményillatú, angyalszárny suhogású, szívet simogató, nagyon boldog és békés karácsonyt kívánok minden Konyhásnak.


    Köszönöm szépen a megemlékezést, azt meg külön köszönöm, hogy ezzel a zenével leptetek meg.


    Komolyan mondom, még a könnyem is kicsordult. Örömömben.


    Remélem mindenki jó volt és szép ajándékokat kapott.


    Az én ajándékom nektek, hogy szeretettel gondolok rátok!!!


    Találkozunk legközelebb, mondjuk holnap reggel.


    Klári küldtem emilkét, megkaptad?


    Ez pedig jár a finom vacsora után.

    előzmény:
    Sheriff-2 (31342)
    2017-12-24  18:26
  10. 2017. december 24. 18:2631342.

    Évinknek itt is nagyon boldog névnapot.

    idézet:
    Tete (31341)
    2017-12-24 16:55:43

    Sziasztok,


    Évinknek boldog születésnapot kivánunk.


                   Gheorghe Zamfir - Einsamer Hirte - YouTube

    előzmény:
    Tete (31341)
    2017-12-24  16:55
  11. 2017. december 24. 16:5531341.

    Évinknek itt is nagyon boldog névnapot.

  12. 2017. december 24. 14:5331340.

    lemaradt

    előzmény:
    arirangarirang (31339)
    2017-12-24  14:51
  13. 2017. december 24. 14:5131339.

    Ezt a fehétcsokit ne egyétek meg, most olvastam, hogy szalmonellával fertőzött

  14. 2017. december 24. 11:4931338.

    Boldog Ünnepeket!

    előzmény:
    Pannika515 (31337)
    2017-12-24  11:44
  15. 2017. december 24. 11:4431337.

    Békés Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok !


    Sok Szeretettel Nagy Öleléssel!


  16. 2017. december 24. 09:4831336.

    Ez ma nem akar sikerülni, az egész internet egy lassú csiga.


     


    https://www.facebook.com/100009528966094/videos/19243682 11224126/

  17. 2017. december 24. 09:4631335.
  18. 2017. december 24. 09:4431334.

    Hát ez nem az amit küldeni akartam, biztosan azért, mert ezen az oldalon van a kis karácsonyi videó, de ugye az NLC-be ami egyszer be van írva, azt kitörölni nem lehet, ezt kellene megoldani ráncfelvarrásik helyett. Ez lenne egy igazi nagy felvarrás. megpróbálom még egyszer.

  19. 2017. december 24. 05:2931332.

    Sziasztok, jó reggelt.

  20. 2017. december 23. 19:4331331.

    https://www.youtube.com/watch?v=03_1gzkkDLU


    Áldott, békés, boldog Karácsonyt.

  21. 2017. december 23. 10:3131330.

    Jóóóóó regggelt!


    A tegnapi örömöm a meleggel kapcsolatban kissé elszállt,    mert annyira levegős lett a rendszer, hogy nem fűt. Apa reggel akarta csinálni, én meg mondtam, vagy légtelenítés, vagy hal holnapra, mert már most is késő lett volna, ha már elment volna, és még csak fél 10kor kezdett el vakarózni, hogy akkor öltözik. Az nála azt jelenti, hogy akkor kezd el zuhanyozni.


    Már fő a héjában krumpli, tegnap valami jót kitaláltam mára ebédre, de elfelejtettem. Csinálok, hagymás krumplisalátát, amit át lehet majd a halhoz alakítani majonézes krumplivá, vagy még meggondolom, mert apa annyira maradi rántotthal szempontjából, neki csak a 100 évvel ezelőtti receptek felelnek meg. Krumpli, és külön a majonéz. Mintha nem ugyanaz lenne! már a szájában, de lejjebb aztán meg.......


    Reggel kicsit el voltam tévedve, azt hittem holnap kell a kacsát enni, de nem, azt csak hétfőn. Lesz kolbásszal töltött karaj, amit lehet hidegen és melegen is, valószínű töltött dagadót is csinálok, tegnap láttam egy újfajta tölteléket a Buday Péter szakácstól, aki egy csomót lefogyott, és most diétás ételeket gyárt, átállt a hagyományos főzésről. Azt mondja hogy kevesebbet eszik, és kissé másként csinálja a kajákat. Megsúgom ezek nálam nem jönnek be. Sose ettem sokat, régóta szénhidrátszegényen eszem, nem használok magamnak cukrot, lisztet, aztán egy dekát sem, főleg mióta a cukorgyógyszereket szedem, inkább híztam. 


    Még nincs fennforgás, mert nem is találkoztam a mamával ma, apa reggel elintézte  a K napját, ivott tejeskávét, megette a joghurtot, jól összekeveredtek. Enni egyenlőre nem akart, majd később kitalálom mit kapjon. Tegnap még árulkodott rám egy sort, mert kis nylonzacskóban vitt be apa neki foszlós kalácsot, aztán később is kért a kalácsból, mondom hol a nylon. Azt mondja ledobta a földre. Mondom nem a lóistállóban vagyunk ám, hogy a szemetet a földre dobáljuk, egyébként ha minden falat után új zacskót kell hozzak, akkor majd a karácsonyi készülődés helyett mehetünk a térre zacskót venni. 


    Ezt aztán beárulta este apának, de kissé kiszínezve, hogy én sajnálom a zacskóra a pénzt. Ezt ugyan nem mondtam, de milyen igaza van, mert az is pénzbe kerül. Ő mindent olyan természetesnek vesz, hogy van, de azt valakinek elő kell teremteni nem? Úgy tudtam, hogy ez a hangulat fogja mérgezni a szent ünnepet, miért kell ezt csinálni állandóan? apa is kérdezte tőle.


    Joe, szép, hogy előkerültél, már gondolkodtam küldök egy felderítőt, hogy hová száműzted magad.


    Neked is és mindenkinek áldott, békés karácsonyt, és Boldog Új Évet kívánok!  

  22. 2017. december 23. 09:2631329.

    Jó reggelt!


    Ez a szegény Hóember még nem tudja, hogy mekkora tragédia vár rá, hiszen a kávé forróóóó!!!


    Pannika azt hiszem jól tetted, bár az idős emberek már nem mindig tudják, hogy mit miért tesznek.


    Így legalább több időd marad a Családodra.


    Klári láblógatós napok következnek, hiszen mindennel készen vagy, az elgondolásod szerint.


    Vera, nálatok ma is fennforgás lesz?


    Joe-fiú, jó fiú vagy, csak tényleg egy kicsit "hóhányó". Itt ülünk a Konyhában, és bár Klári jóvoltából finom kávéillat terjeng, de hol marad a zenebona??? Hmmm?


    Mindenkinek szép napot, nyugisat.

    előzmény:
    Tete (31328)
    2017-12-23  07:05
  23. 2017. december 23. 07:0531328.

    Sziasztok, jó reggelt.

  24. 2017. december 22. 22:5531327.

    Szaiasztok Konyhalányok,


    Már kivántam nektek Kellemes Karácsonyi ünnepeket, meg B.U.É.K.-ot is csak még ide nem írtam be.Mostanában nagyon el vagyok foglalva, pl. új koronát tetetek az egyik fogamra, ezután is el leszek, mert csináltatok a fejemre is....


    Nnnna szóval faleveleket takarítottam, kertet ástam, ültettem 12 tucat (144 gerézd),fokhagymát, remélhetőleg jobban fognak kinézni mint az Éva kínai korcsai. Kocsonyát én is fogok rövidesen főzni, de a vendégeket sokkal előkelőbb étellel fogadom. Legyen jó aki akar, nekem erre a kis hátralevő időre már nem érdemes.Mondtam már hogy ilyenkor télen sokszor nagy "hóhányó" vagyok?

Címlap

top