Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2017. december 22. 11:2231326.

    Szia Pannika! maximálisan megértelek, bát én is azt mondhatnám itt a vége, nem csinálom tovább. De akkor el kéne költöznöm, és ráhagyni mindent a férjemre, így is rengeteget segít, igaz az ő anyja. Én is örökös harcban állok, és mindig akkor a legnagyobb a szája, amikor nincs igaza, utána mártírnak állítja be magát. Tegnap is azt mondta a férjemnek, mert el mert menni vásárolni, és nem kért beleegezést, hogy na jól van, menj csak, ne is szólj, ne is nézzél rám egész nap. 


    Mondta neki a férjem, mi nem vagyunk hozzászokva ehhez a rossz hangulahoz, amit ő behozott hozzánk, próbáljon már meg alkalmazkodni.


    Már legalább egy hete nem kellett rászólni, most jönnek az ünnepek, megbolydult megint. Mindig vele kellene foglalkozni, ugrani, ha valamit kimond, , már arra is gondoltam ki kéne rakni az ágyát a folyosóra, hogy ne legyen egyedül, és lásson bennünket, de a férjem nem megy bele semmi ötletembe. Én még mindig azt keresem, hogy neki hogy lenne jobb, de ő sem ezt veszi észre, hanem azt, hogy mondom neki ne kopácsoljon állandóan a falon. Eszébe jut valami, aztán már veri. Majd leesik a vakolat, szép lesz.


    Apukám volt ilyen menős, mint a te mamid, bárhogyan elbarikádozta anyukám az ágyát, éjjel fél három és három között minden éjjel jött a telefon, gyertek, mert a papa megint a földön van. Egy darabig anyukám rakta vissza az ágyba, de mondtuk neki inkább takarja be, és hívjon minket, mert már ő is 80 éves volt, és túl az infarktuson. 3 hónapig minden éjjel mentünk, aztán már nappal is. Volt olyan, hogy éppen be akarta a fodrász festeni a hajam, már keverte a festéket, mikor itt kellett hagyni, mert apu megint lemászott az ágyról. Aztán mindig veszekedett, hogy nem akar kórházba menni, mert onnan ő már nem fog hazajönni, és igaza is lett sajnos. 


    Mentünk látogatni, ki volt kötözve az ágyhoz, kiabált nagyon, hogy oldozzák el, mert mi van az ő emberi jogaival, másik alkalommal meg éppen a rácsos ágy rácsán billegve találtuk, ki akart mászni. Kérdeztem hová mész apu? azt mondta, hogy elbújik, mert jönnek. Mondom kik? hát azok. Sose tudtam meg kiktől félt, arra gondolok, hogy talán a háború alatt volt valami, mert mesélték, hogy bújkált, nem ment el katonának. Az orvos azt mondta májkómája volt, olyan erős hallucinációval jár, hogy teljesen valósnak élik meg a betegek. 


    Mikor idekerült a mama ő is képzelődött, de az ügyeletes orvos azt mondta tartósan nagyon alacsony volt a vérnyomása, és attól. Az után hiába kérte nem adtuk neki a vérnyomáscsökkentőt, egy darabig jól volt, mostanában meg inkább magas neki. Lehet tudni mikor, mert piros az arca, mintha lázas lenne.


    Sokat kínlódok én is, a férjem is, de legalább már megmagyaráztuk neki, hogy éjjel csak ha  rosszul van akkor zörögjön, mert nem hagyott bennünket aludni, unatkozott, akkor kopácsolt. Bementem, kérdeztem mi a baj, akkor nem tudott mondani semmit, erősen gondolkodott, hogy kitaláljon valami elfogadhatót. 


    Ő is 92 múlt. Azt hiszem én semmi pénzért nem vállalnám más rokonát, ezzel a helyzettel is nehezen birkózom. Jól tetted, hogy ott hagytad. Gondolom a lánya meg volt sértődve rád. 


    Tegnap is nagyon fájt a fejem. Egy darabig tűrtem, aztán gondoltam olyan szép csöndben van ledőlök, mert nekem csak az használ, éppen becsukom a szemem veri a falat. Sajnos ha álmomból ébresztenek, nem tudok mosolyogni.


     


     

    előzmény:
    Pannika515 (31324)
    2017-12-22  10:35
  2. 2017. december 22. 10:4731325.

    Sziasztok!


    Szét megy a fejem, újból. Ez már szörnyű, kibírhatatlan, hogy minden reggel erre ébredek. Igaz, nem éppen reggel volt, hogy felébredtem, mert akkor aludtam el, mikor Klári fel szokott kelni, 5 kor jöttem rá, hogy már hajnalodik. Bámultam a TV-t. Még néztem volna, de ránéztem az órára. Teljesen el vagyok varázsolódva, csak nézek ki a fejemből. 


    Érthetetlen számomra a cukor működése. Tegnap nem volt kedvem diétás kenyeret enni, a zöldbabhoz is kevertem kuszkuszt, ettem kolbászos rántottát kenyérrel, ettem legalább egy félkilós narancsot, akkora volt mint egy baba feje, és éjszaka megettem 3 db. konyakmeggy nagyságú marcipánt. Erre teljesen normális a cukrom. Mikor meg betartom a diétát, 1./ hogy éhen halok, 2./ felmegy a cukrom.


    Jaaaa, és még megettem egy doboz datolyát is. jó édes, cukros, hát nem értem.


    Mindjárt 11 óra nemsokára kell jönniük a szerelőknek, nagyon várom őket. 


    Azt hiszem krumplifőzelék lesz ma, de nem biztos. Csak akkor, ha elmúlik a fejfájásom.


    Na, most majdnem rosszat csináltam, nem néztem ki, és csak kiengedtem a kutyákat, erre nyitva volt a kapu, mert kaparják össze a havat. Ez is várhatott volna vasárnap estig, addig pont elolvad. Elég enyhe az idő, locsognak az autók.


    Sziasztok, jó készülődést mindenkinek!

    előzmény:
    Tete (31323)
    2017-12-22  07:40
  3. 2017. december 22. 10:3531324.

    Szervusztok!


    Kellemes ünnepi készülődést mindenkinek!


     


    Mostmár nálam is kiegyenesedik minden, ugyanis nem megyek többet a mamihoz Bpestre.


    Elég volt. Az egy dolog, hogy az ember fizetést kap, de azért egy ilyen nehéz fizikai, idegileg megterhelő ápolásért legalább


    elismerést, megbecsülést kaphatna ez ember.Vagy lehet, hogy az volt a baj, hiszen az orvost a mentőt is mi hívtuk ki.


    Szerdán reggel fél 7-kor nagy csattanásra ébredtem. Kiugrok az ágyból, ránézek az ágyra, a lábam földbe gyökeredzett a mama


    nem volt benne. Ott feküdt az ágy alatt!


    Nagyon speciális ágya van, mendkét oldalán két ráccsal amit ő nem tud leengedni.


    Kimászott és leesett! 92 éves.Nem tudja elfogadni, hogy egyedül nem tud járni mert rossz az egyensúlya és mindig harcolni kell 


    vele, hogy ne induljon el egyedül. A másik probléma, hogy soha nem szól, mit akar. ha mentünk a vécére kicsit nyitva hagytam az


    ajtót,ott szobroztam, hogy lássam mikor végez mert különben elesett volna. Véletlenül sem szólt hogy végzett hiába kértem. A


    tolókocsiban körbekötöttem egy köntös övvel, azt áthúzta magán, vagy lecsúszott alatta. Száz szemmel kellett rá figyelni, közben


    főzni és a háztartást csinálni.


    Szóval kérdezem tőle: Mit keresel az ágy alatt? Azt mondja a wc-re akart menni. Mondom nem megyünk a wc-re be vagy


    pelenkázva, de mért nem szóltál? Mondja én nem hallom meg mert a harmadik szobába vagyok. Ez nem igaz, mert nyitott ajtó-


    nál a mellette lévő szobában alszok. A lényeg, hogy mindenre van válasza, csökönyös és makacs.


    Szóval mikor nagy nehezen /mégsem hagytam a hideg parkettán feküdni /a fájós derekammal felhúztam a tolókocsiba, olyan


    idegesség  kapott el, hogy remegett a karom, lábam, az arcomból kifutott a vér, a szám kiszáradt, a szemem vibrált.


     


    Akkor eldöltöttem most hagyom abba! Pontosan azon a napon váltottunk. Jött a lánya mondtam ez történt és befejeztem.


    Azt se mondta köszönöm , hogy 6 hónapig ápoltad az anyámat!


     


    A váltótársam következő nap kihívta hozzá a mentőt mert meg akart fulladni, a vizet is kiköpte, nem tudta lenyelni. Beteg a tüdeje,


    sípol levegővételnél,a szivével és a veséjével is baj van. Bevitték a kórházba. Reggel a nővérek a földön találták, kiesett az ágyból,


    lehet megint menni akart valahová. Semmi baja nem lett az esés miatt.


     


    Ez történt , én most már kezdek megnyugodni.


     


    Készülődök én is a karácsonyra.


     


    Ölelek Benneteket!



     


    A Papa, fiam, és az unokáim is nagyon nagyon örülnek, hogy most már itthon leszek! 

  4. 2017. december 22. 07:4031323.

    Jó reggelt sziasztok. Ez a két bögre háromszor, hogy mindenkinek jusson.

  5. 2017. december 21. 22:1331322.

    Helló!


    Én most már mindent a kazán bekötéséhez igazítok. Tudjátok milyen hideg van a konyhában? Az udvar melegebbnek tűnik. 


    El ne kiabáljam, állítólag holnap megtörténik. Apa ma megvette a szép új füstcsöveket, gondolta max. 10 ezerből, de akkor már nagyon túlgondolta, és 28 ezer volt.Még jó, hogy mondtam neki vigyen elég pénzt, jöhetett volna vissza. Már összekötötte a kéménnyel, kipróbálta papírral, jó a huzata. Arra sosem volt panasz, de a régi kazánunk szerintem 2 évszázaddal ezelőtt készült.Itt volt mikor ideköltöztünk 30 éve.  Már javítani kellett az ajtaját, mert leesett, most meg kilukadt, szóval nem volt választás. Van ugyan gázkazán, de az sem volt már régen használva, szerelő meg égen-földön nincs már, ezek is csak ismerettség útján lettek elérhetők. A kémény meg már szennyezett a fatüzeléssel, így nem is mertünk volna csak úgy gázzal belemenni. Itt nem messze pár éve karácsony táján felrobbant egy ház pont ezért, mert egyszer gázzal fűtöttek, egyszer vegyesen, valami nem jól lett elzárva, és bumm. 


    Utólag az ember rájön, hogy a meglévőt nem kellett volna megszüntetni, akkor még nem volt igényünk kandallóra mikor ide költöztünk, vagy nem is volt divat, csak a cserépkályha? A nappaliban megszüntettük a kéményt. Beledobáltak minden vackot, meg homokot, abból már sose lesz kémény. De ha meghagyjuk, akkor lehetett volna...... de már nem lehet. 


    Remélem nem fáztam meg, kb. 30-t prüszköltem most és alig látok, folyik az orrom is. Reggelre nyoma sem lesz!!!!!


     


    Mamáról ma ne is beszéljünk, elemében volt, úgyhogy ebédnél voltam bent nála utoljára, mert nem akartam összeveszni. Este hallottam, hogy valami nagy mosdásról volt szó, de apa leállította, mit akar a hidegben mosdani. A jó takarója alatt nem fázik, nem érzékeli, hogy itt most a jegesmedvék is jól éreznék magukat szegények. Láttam fent volt egy videó, hogy éhen halnak, de nem néztem meg, pedig napokig itt láttam oldalt.


    Sziasztok, legyetek jók!


     

    előzmény:
    mandula2 (31320)
    2017-12-21  19:55
  6. 2017. december 21. 21:5931321.

    Minden a terveim szerint alakult. nem győzte dicsérni az előkészületeket. Ő is mint a legtöbb férfi a készet szereti az ünnepekben. A volt munkahelyemen a fiúk boldogan vállalták az ünnep körüli ügyeletet, mert mint mondták, ha hazamennek, azonnal kapnak valami feladatot. Borzongva mesélték, hogy utálnak darálni meg krémet kavarni.  Az egyik kolléga neje még függönyfelrakásra is rá akarta venni a szegény férfiembert. Nem értette mire a nagy felhajtás.


    Megkóstoltuk a kocsonyát, késői ebédre vagy korai vacsorára. Ő még este lemeózta a disznósajtot is. Állítólag az is jól sikerült. Életemben először megrepedt az egyik bejglim teteje, pedig nem szokott.


    A gyerekek nem Z-be mennek, hanem a másik nagyszülőkhöz Fejér megyébe. Z-be kedden berakták a nyílászárókat, de még nincs fűtés, illetve teljesen ki lett ürítve.


    A Mama édesanyja, aki gyakorlatilag nem lakik messzire tőlünk, és egyedül maradt pár éve. Húsz perc alatt ott vagyunk nála kocsival, viszont tömegközlekedéssel elég zűrös. Bocsánat közösségi közlekedéssel.


    Nálunk is fehér minden.


    Én is kézhez készítettem a díszeket, míg a párom bulizik holnap szép nyugiban feldíszítem a fát. Tíz dísz után úgy is azt mondja ennyi már éppen elég. Meg majd unokázom is, mert a gyerekeim is céges bulira mennek. Szóval nem véletlen, hogy előre dóóóóógoztam. Szombaton meg már ott lesz a fa alatt Anyósom ajándéka is, amikor jön. Ki vagyon ez találva.


    Szépálmos éjszakát.

    előzmény:
    mandula2 (31320)
    2017-12-21  19:55
  7. 2017. december 21. 19:5531320.

    Jó estét!


    Esik, vagy esett a hó. Kint minden fehér.


    Hogy mit csináltunk, azt nem tudom, de azt sem, hogy én miket csináltam?


    Sütöttem, főztem, mostam is, szóval semmi érdemlegeset. Egy szokásos, átlagos nap.


    Kimostam a dobozokat, amikbe a sütiket teszem. Beszórtam vaníliás cukorral, hogy finom illatuk legyen.


    Klári gratula. Tartottad az általad előírt ütemet?


    A Mama a volt anyósod, vagy a mostani? A gyerekek milyen meggondolásból lesznek Z-ben? Van már olyan állapotban a ház, vagy valamelyik szállóba mennek? Persze ott lakik mellettetek a testvéred is, így aztán nem lesztek csak magatokban.


    Minden szép és jó, úgy kell elfogadni, ahogy lesz.


    Vera merre jársz? Mi van a Mamával?


    Ma még dolgom van, este pedig szeretnék megnézni egy filmet, de azt hiszem inkább a restanciámmal foglalkozom levélügyileg. Csapkodnak a fejem felett a hullámok, a sok válaszolatlan levelek noszogatják a lelkiismeretemet.


    Lehoztam az emeletről a nagy dobozokat, amikben a díszek vannak. Várnak sorukra, majd ha - esetleg holnap - befaragja Férj a fát a tartóba, aztán nyújtózhat szegény fa a háló nélkül. Akkor majd meglátom, hogy melyik díszeket teszem fel. Általában fehér-ezüst-arany a kombináció és évről-évre egyre kevesebb. Semmi színes égő, pláne nem villogó.


    Régen volt a szomszédunkban egy család, ha átnéztünk hozzájuk, elszédültünk, mert ott aztán volt minden.


    Piros-lila-sárga-zöld, mindez eszeveszetten villogva... szóval arra mondtuk, hogy "Centrum Hétfő". Emlékeztek még rá?


    Fönt a mosókonyhában befejezve a mosást, kiszaladt a számon, hogy "...ez jó mulatság, férfimunka volt.."


    Még megveregettem a vállamat, aztán mint akibe villám csapott, rájöttem, hogy nem tudom honnan, melyik versből van az idézet. Még a fejem is megfájdult. Hagytam csapot-papot és meg kellett néznem. Megtaláltam és el is szégyelltem magam. Képes vagyok akár éjjel is felkelni, ha valami eszembe jut, illetve nem jut az eszembe. Addig nem nyugszom, amíg meg nem találom a kérdésre a feleletet.


    Hiába, az ember évről-évre egyre többet felejt.


    Mit is akartam ma még csinálni?


    Aludjatok jól, jó éjszakát.

    előzmény:
    Tete (31319)
    2017-12-21  15:18
  8. 2017. december 21. 15:1831319.

    Készen vagyok mindennel. Most szépen felteszem a lábam  és keresztrejtvényt fogok fejteni. Sallárom haj.


    Meséljetek kimicsinál(t)?

  9. 2017. december 21. 10:1731318.

    Kicsit kései, de finom kávé.


    Már órák óta fő a kocsonya meg a töltött káposzta. Mindent végigtakarítottam, rend van és tisztaság. Most szárad a felmosott padlólap, aztán a levél után megyek megcsinálom a bejglit. Semmiből nem készül "ipari" mennyiség, de a kevesebbel is majdnem annyi munka van mint a nagy mennyiséggel. Mindenhol az előkészítés a sok, nem konkrétan a főzés. Amikor kisült a bejgli, illetve szétosztom a kocsonyát, lezárom a gázt a káposzta alatt, akkor hajmosás, átöltözés, és váromapárom. Juhééééééééééééééé!

  10. 2017. december 20. 20:2231317.

    Az unoka imádja, ha simogatom a homlokát, az arcát. Én meg szoktam közben mondogatni, hogy így csinálja a kozmetikus is. Mama az nagyon jó lehet. Mondtam karácsonyi ajándéknak megbeszélem a kozmetikussal, hogy masszírozza meg az arcod. 

    előzmény:
    mandula2 (31315)
    2017-12-20  19:50
  11. 2017. december 20. 20:1231316.

    Nem akarok macerás dolgokkal foglalkozni pár napig. A Mamát el szeretném látni az egész ünnepi időszakra. Mire holnap délután a párom hazaér, kész lesz minden és rend is lesz. Amiket előre készítek mind elállós. Meg nálunk a szomszédsággal is jönnek-mennek a kaják. Amit én nem főzök-sütök abból hoz a tesóm, amit ő nem süt-főz abból viszek én. Meg szeretem is csinálni, ha elfáradok akkor is. Hát ezért.

    előzmény:
    arirangarirang (31314)
    2017-12-20  18:29
  12. 2017. december 20. 19:5031315.

    Sziasztok!


    Talpon voltam szinte egész nap, és nem tudnám megmondani, hogy mit csináltam? Mindent... és semmit, ill. keveset. Mégis elfáradtam. Nézegettem mindenféle receptet /sütiket/ képen olyan jól néznek ki, aztán amikor élesben tesztelem, hááát, maradok a bevált réginél.


    Ma káposztás-knédlis-sültoldalasos vacsora volt, /új recept/ még most is kövek ülnek tőle a gyomromban.


    Összedobtam egy vaníliás-diós nagyon finom, porhanyós kiflicske tésztáját, pihen egy éjszakán át, aztán holnap kisütöm. Ez a süti olyan, mint a vattacukor. Mikorra harapnád, már el is olvadt a szádban. Nagyon finom, főleg kávéhoz.


    Napok óta csinálom, de nem ajánlom, mert nem ajánlok senkinek semmit. Leírom, aztán ha tetszik, hát csinálja. Szóval a maradék kenyérből kockákat aprítok  /ez olyan "formakenyér", az albán péktől vesszük/. A rántott hús után maradt zsírt nem öntöm ki, hanem egy!! - nem több - csak egy kanálnyit teszek a serpenyőbe, amikor már forró, akkor rászórom a kenyérkockákat és nagyon lassú tűz mellett és állandóan kevergetve homokszínűre sütöm. Utána megsózom, irány a tál és kiteszem az asztalra.


    Mivel egyáltalán nem zsíros, viszont attól az egy kanálnyitól átveszi a sült ízét, finoman roppan a fogunk alatt, na és tudjuk hogy miből van, szóval naponta elfogy minden kenyér, a prézlihez külön kell vennem zsömléket. Azelőtt meg ajaj! mennyi kenyér ment a komposztra.


    Soha nem veszünk ilyen-olyan chipszet vagy szirmokat, de még csak üdítőt sem. Csakis ásványvizet.


    Szerintem minden üdítő kész átverés, drága és tele van cukorral.


    Vera én is kivágom a zacskóról a fűszer nevét és beleteszem az üvegbe, hogy jól látható legyen.


    Megjártam, így aztán az egyforma dobozban lévő cukrot és a sót is a tetején jó nagy betűkkel megjelöltem és nagy távolságra tettem egymástól a két dobozt. U.ez van a grízes, ill. a sima liszttel is.


    Megvacsoráztunk, a négylábú is megkapta a magáét. Már csak egy esti kávé hiányzik, aztán pihenni fogok.


    Klári tényleg miért strapálod magad, ha csak ketten lesztek? Nem is vagytok nagyétkűek, akkor meg mire ez a sok előregyártás??  Nyugi. Mindent csak szépen, lassan.


    A kozmetikus dolgot nem értem. Kinek kellett arcmasszírozást csinálni? /mondjuk nekem, csak ne érjen hozzám! /


    A bejövő leveleket még nem néztem meg, lehet hogy megérkezett a recepted. Köszönöm.

    előzmény:
    arirangarirang (31314)
    2017-12-20  18:29
  13. 2017. december 20. 18:2931314.

    Ma 20. szerda van. Karácsony 24-e vasárnap. Hová főzöl ennyire előre, főleg hogy az unokák se lesznek otthon. Mi majd szombaton besózzuk a halat, apa vasárnap bepanírozza, kirántom. Főzök egy csomó héjában krumplit, meghámozom, ha kihűlt lereszelem. Így berakom a hűtőbe. Majd amikor esszük, teszek alá zsírt és megsózom. Ez az anyukám nagyon bevált receptje, amihez krumpli dukál, ahhoz jó, ez az egy dolog, amit előre meg szoktam csinálni, több napig eláll a hűtőben, vagy a teraszon, de ott most egerek laknak. Lehet utólag hagymás zsírt is rátenni, de mi nem szeretjük, csak natur. Esetleg ha van maradék, aminek lesült az alja, arra teszek tejfölt a fiúnak és nekem, az egy külön fogás ünnep után.


    Vasárnap megpárolom a kacsát, hétfőn pirosra sütöm, jöhetnek a kosztosok.  Lehet venni gyalult piroskáposztát, ott gyalulják előtted. Lesznek a diétázóknak mindenféle zöldségek sütve, lesz rizs, de minden csak hétfőn készül. Frissen, ropogósan. Ugyanúgy szoktam főzni karácsonykor is, mint más vasárnapon. Próbálkoztam az előre főzéssel, szinte mindent kidobtunk, nem kellett senkinek.


    Rendeltünk citromos kalácsot, és apró pogácsát, sütés nem lesz. Akartam beiglit, de majd az új sütőben, ha egyszer be lesz kötve. A kazánt is majd csak pénteken kötik be, mert kell venni hozzá csatlakozókat, csöveket, így vége is lett a boldogságnak, majd pénteken folytatom,remélem.


    Anyukám se nagyon főzöcskézett előre, biztosan én is emiatt . Két ünnep között kocsonyát csinálok, szilveszterre füstölt csülökből péknét, újévre lencsét sült husival. Nem nagyon szoktunk enni elsején, ki vagyunk purcanva a tv nézésbe. Érdekes máskor is fönt vagyok 3-ig, 4-ig, másnap mégse vagyok rongy, pedig újabban már pezsgőt sem iszunk éjfélkor, mégis másnaposak vagyunk. Lesz para is a durrogatások miatt a kutyáimnál, erről kéne leszokniuk az embereknek!

    előzmény:
    Tete (31311)
    2017-12-20  16:37
  14. 2017. december 20. 17:2431313.

    Vera, Mandula elküldtem a gyümölcskenyér receptet emailben.


    holnap érkezik. Juhéééééééé!

  15. 2017. december 20. 17:0031312.

    Reggel írtam, hogy milyen édes volt a kicsilány a baletton. Zabálnivaló. Ügyes is bátor is, volt mersze egyedül is kiállni, amikor azt mondta a mesterük, hogy azt adnak elő amit szeretnének megmutatni, szabadonválasztott. Ő bizony kipenderült. Itthon még énekel is hozzá, meg dalszöveget is kitalál.


    Nagyon jól haladok a dolgaimmal. Sajnos a gyerekek úgy döntöttek, hogy elmennek 24.-én délben A-ba. Így reggeli ajándékozás meg csomagbontás lesz. Majd 28.-án jönnek csak haza. Ez a Karácsony most ilyen lesz.

    előzmény:
    Tete (31311)
    2017-12-20  16:37
  16. 2017. december 20. 16:3731311.

    Lassan négykézláb közlekedek, olyan fáradt vagyok. Reggel a világ végén kezdtem. Aztán vettem halat, de nem volt belsődég azért visszamentem délután, meg egyszer a kozmetikushoz időpontért, arcmasszírozásra az unokámnak. Ne lepődjetek meg a fiúnak. Begyúrtam a bejgli tésztáját, megcsináltam a belevalót, megpároltam a rizst a töltött káposztához. A leveleket megsenyvesztettem, a maradékot leszeltem. A piroskáposzta teljesen kész. Bepaníroztam a halat két szelet kivételével meg is sütöttem, már beraktam ecetbe. Sütöttem két gyümölcskenyeret egy rumos-kakaósat, meg egy vaníliás narancsosat. Közben állandóan mosogattam. Már feltörölni nem volt energiám, jó koszos a padlólap. Nem érdekel. Holnap felteszek főni mindent, aztán takarítok. Gyorsan küldöm majd folytatom. 

    előzmény:
    arirangarirang (31310)
    2017-12-20  15:41
  17. 2017. december 20. 15:4131310.

    Sziasztok!


    Biztosan nem azért nem tudsz írni, mert kimoderálnak, mivel szerintem fütyülnek arra amit a topikokban írunk, max. ha bejelent valaki, hogy abban a topikban valaki ezt meg azt írta, akkor esetleg . Ha a moderátornak akarsz szólni, van nekik külön topikjuk, oda kell írkálni.


    A fejem megint fáj. Reggel fájt, aztán elmúlt, és most megint fáj, de nem is akárhogy.


    Az emailjaim között találtam egy értesítést. hogy ma csomagom jön. Nem emlékeztem rá, hogy rendeltem, mondom apának ne hogy átvedd, nem tudom mi az, de még idejében rájöttem, hogy apa karácsonyi ajándéka. Még november elején volt egy akció egy ruházattal foglalkozó csomagküldőnél, apának rendszeresen vásárolok tőlük, jó minőségű, Lee Cooper, Pierre Carin, és egyéb márkás cuccaik vannak. Volt egy akció, negyedáron voltak a hosszú ujjú vékony, csinos fiúpulcsik, és szállítási díj nélkül, 3 nagyon szép pulcsi volt 10 ezer Ft. Azért nem emlékeztem, mert nagyon kevésnek tűnt az ára, azt hittem valami kósza kozmetikum.


    Szóval megjött még karácsony előtt. Már éppen ma akartam elmenni, hogy veszek neki valamit, de itt csak Kínai üzletek vannak. Így, hogy megjött a csomag, nem kellett elmennem. Viszont valahová elpakolták az összes cérnámat, mikor kirámolták a konyhát, mégis el kellett volna menni, de nem vagyok meggyőződve, hogy tudnék itt venni cérnát, ezért inkább maradtam.


    Ma tejbegríz volt az ebéd, a mama és a fiúk be szalonnástojásoztak reggelire, csak én ettem a kis diétás kenyérkémet tejeskávéval. A tejbegríz után is nagyon éhes vagyok. Biztosan attól fáj a fejem is.


    Mosogatom a fűszeres üvegcséimet, amiben van azt csak kívülről, ami üres azt belülről is.  A gyengébbek kedvéért levágom a zacskóról a címkét, és belerakom az üvegbe, hogy mi van benne, mióta egyszer apa megfahéjazta mindenki megrökönyödésére a sült húst a tányérján. Sose felejtem el, olyan volt, mint amikor a filmekben lelassítják a jelenetet, Mindenki tátott szájjal bámulta mit csinál, még a fiú is tudta, hogy azt nem kellene. Édesanyukám is itt volt még velünk, csak nézte, aztán egyszerre kezdtünk el kiabálni, hogy neeeee!!!!!, de akkor már késő volt, még borsból is rengeteg lett volna amit rászórt. Lekaparászta, és mondta, hogy az indiaiak is így szeretik, és hősiesen megette.


    Megjött a kandalló és a tűzrevaló, remélem ma még bekötik akik megígérték.Nagyon jó árban vette apa, remélem jó is lesz. A nászéknál is ilyesmi van, kandallócsempével van körberakva, és rendes magas kandalló van készítve belőle, majd meggondoljuk, egyenlőre most így hirtelen örülni fogok, ha meleg lesz.  Így van ezekkel az eszközökkel, láncban romlanak el, mintha vírust kapnának.


    Keresztlányomtól a tengeren túlról, jött ma a mamának gyönyörű karácsonyi képeslap, Szűz Mária a Kisdeddel, mama megsiratta, na aztán nekem se kellett több, ha könnyeket látok, az olyan nálam, mint az ásítás, ragadós.


    Valamiért úgy érzem ez a nap egy jó nap, és igen boldog vagyok, ki tudja miért.


    Legyetek ti is boldogok, és jók, és szépek, és egészségesek, és gazdagok. Tőlem ha megkérdezné a mesebeli vándor mit választok az egészséget, a gazdagságot, vagy a boldogságot, én a boldogságot választanám, mert az én fogalmaimban abban minden benne van.


    Sziasztok!


     


     

    előzmény:
    Tete (31309)
    2017-12-20  14:11
  18. 2017. december 20. 14:1131309.

    Reggel írtam egy hosszút, elküldeni nem engedte. Lehet tiltólistás vagyok, mert párszor erőteljesebbeket írtam a ráncfelvarrás miatt? Reggel óta nagyon dóóóóóógozok, majd este beszámolok, mire haladtam.

  19. 2017. december 19. 19:1731308.

    Sziasztok!


    Délután mielőtt elmentünk fát venni, még bejelentkeztem, de ez a rendszer a legelső hozzászólásokat hozta ki. Emlékszel Vera leiw-re? Jópofa nő volt, a többiekkel együtt. Akkor még milyen sokan voltunk!!!!!!!!!!!!


    Szóval elmentünk fát venni, kaptunk is, az ára is, a külleme is megfelelő. Nem szeretem a műfenyőt, meg a kicsit sem.


    Ennek a tetejéből is le kell majd vágni, de azt hiszem azt bele sem számolta az árus. Évek óta tőle vesszük. Figyelmes, türelmes, kedves, egyszóval olyan, mint amilyennek minden kereskedőnek lennie kellene. Voltam a Spárban is, végre kaptam mazsolát. Tudom, mindenhol lehet venni, de én a nagyszemű, világos, Arany mazsolát szeretem. Rögtön vettem is két csomaggal, meg fenyőmagot, meg mandulát és még sok minden mást.


    Nem mondom hogy tömeg volt, legfeljebb a húsos pultnál, de azt kikerültem, mert részben van is itthon, aztán meg a Hortobágyi palacsintához majd Férj holnap megveszi a húst. Ti ha csináltok, milyen húsból? Az irodalom szerint csirkéből kell, de én meg el sem tudom képzelni, hogy abból legyen. brrrrrrrrr.


    Különben is, az ünnepek nálunk arról híresek, hogy akkor eszünk a legkevesebbet. Valahogy nem kívánjuk. Azt hiszem, ez a bőség zavara.


    Vettünk egy jó kis bélelt bokacsizmát is Férjnek, mert a gálacipőjében ment ma el biciklizni. Mondtam, hogy nnna, azt azért ne!


    A hótaposó nagyon bumszli, a félcipő hideg, a gálát meg sajnálom, ezért aztán kapott egy bundás bokacsizmát. Abban aztán tekerhet még a sárban is.


    Nem biztos, de lehet hogy ma még sütök valamit, ill. előkészítem a tésztáját. Jaj, most jut eszembe, hogy valamit már kitettem az ablakba, de hogy abból mi lesz, az csak akkor derül ki, ha visszaolvasok, mert azt hiszem ide megírtam.


    Érdekes, mindent felcimkézek, de azt hiszem arra nem tettem semmit. Tegnap este nagy táblát tettem a szám.gépre, hogy ma kukanap van. El is feledkeztem róla, de miután megláttam, mint az őrült rohantam és húztam ki a kukát. Ezeknél az úriembereknél   soha nem lehet tudni, hogy melyik órában jönnek? Sok kuka törött tetővel landol, lehetőleg a harmadik szomszéd előtt. Hogy miért csinálják ezt? Háááát, talán azért, mert tehetik.


    Annyi sok disznóság történik mindenfelé, hogy nem is érdemes belegondolni. Az ember egyféleképpen védekezhet, ha nem vesz róla tudomást, viszont ő maga normálisan, emberhez méltóan éli meg a napjait.


    Miféle, még moszatnak sem mondható, állítólag emberi lény az, aki egy jászolba belesz@rik? Olvastátok ugye? Hogy miket kívánok neki, azt rátok bízom. Ha megtalálják az ott lakó emberek, remélem tudják, hogy mit kell vele tenni????!!!!


    Viszont van ellenpont is, szintén itt az nlc-n olvastam, de máshol is bemondták, hogy az az anyuka, aki tudta hogy a babája meghal szülés után, és mégis vállalta hogy megszüli, csak azért, hogy mint donor, más kisbabán segítsen.


    Komolyan mondom, megérdemli ez a világ a sorsát. Ki így, ki úgy.


    Nos, akkor jó készülődést és áldott, boldog Karácsonyt kívánok ismét.


     

  20. 2017. december 19. 15:0531307.

    Eltévedtem, pedig nem akartam. Irgum-burgum. Ilyen amikor nem figyel az ember. Ott már csak olvasós vagyok.


    Jól haladok, igazság szerint holnaptól sűrűsödnek a tennivalóim, mert sok mindent előre megkészítek a csütörtöki főzéshez sütéshez. Akkor készül majd a töltött káposzta, a kocsonya, a disznósajt, a bejgli. 


    Majd most megyünk a kislány jazzbalett órájára. Minden este balettelőadást tart nekem. Amikor ugrándozik, akkor mondom neki, most ez a Hattyúk tava, Te vagy benne a kis hattyú. A végén elterül a szőnyegen, akkor meg azt mondom, most Te vagy a hattyúk tavában az iszap. A karácsonyi ajándéka is a tánchoz kapcsolódik, remélem örülni fog majd neki.


    Ma Z-ben végre meglesznek a nyílászárók. Remélem csinál a fiam képeket. Már nagyon izgultam, hogy ne maradjon télre ablakok meg ajtók nélkül. A cég ahol rendelte be is építi.

    előzmény:
    mandula2 (31304)
    2017-12-19  09:41
  21. 2017. december 19. 14:2131306.

    Sziasztok!


    A fejem megint fáj, ez már több,mint borzasztó.  Hányingerem is van egész nap, közben meg rántott gezemicék, meg csirkemell van ebédre, a hátam közepére sem kívántam. Annyi dolgom lenne, de csak szenvedek itt, ide-oda toporgok.


    Ilyen karácsonyunk sem volt még, mindig összekaptuk magunkat az ünnepre, most nem lesz összekapás. Most van kazáncsere is, mondhatnám, hogy minden összejöttl. De nem mondom, ez az év ilyen azt kész. Megyek, felveszem még a kiskert ajtót is, az még nincs rajtam, BRRRRRR. Hideg van. Kutyák összebújtak. A kicsit sem közösítik ki már ő is melegíti őket.


    Sziasztok! Szép karácsonyt!


     

    előzmény:
    mandula2 (31305)
    2017-12-19  13:28
  22. 2017. december 19. 13:2831305.

    ?????????

  23. 2017. december 19. 09:4131304.

    Jó reggelt!


    Klári eltévesztette a házszámot?


    Nem baj, most én főztem ide a kávét.


    Szép napot.

    előzmény:
    Tete (31302)
    2017-12-18  17:10
  24. 2017. december 19. 00:0531303.

    Emailban nem megy? Telefonról ěrok úgyhogy nem lesz hosszú. 


    Aludjatok jól sziasztok!


    Jah de hogy kell elküldeni?

    előzmény:
    Tete (31302)
    2017-12-18  17:10
  25. 2017. december 18. 17:1031302.

    Két mondat simán elmegy, a hosszú szöveg meg huss?

    előzmény:
    Tete (31301)
    2017-12-18  17:09

Címlap

top