Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2017. december 18. 17:0931301.

    Feladtam, másodszor is elszállt.


    Hoztak valami szabályt, hogy mennyi ideig lehet nyitva a hozzászólás?

  2. 2017. december 18. 13:5331300.

    Hogyaza............................


    Elszállt a hozzászólásom a recepttel együtt. Valahol az éterben megsüti majd valaki. Ha kihevertem a dolgot, írok újra.

  3. 2017. december 18. 10:1831299.

    Sziasztok!


    Nálunk vagy mínusz 5 vagy mínusz 2 fok van, mert a lakhelyemre -5-t ír, de a meteorológiai mérőizé az -2-t, úgyhogy simán lehetett Kláriéknál -10


     Éreztem is éjjel, hogy hidegebb van, és éjjel kivágódott az ajtóm és megérkezett a legkisebb eb, itt van a legmelegebb az egész lakásban, mind itt tömörülnek, ha fáznak.


    Hanikámnak fájt a hasa, nem evett semmit egész nap, az udvaron is a fagyott füvet túrta.


    Mit lehetne fejeskáposztából csinálni ebédre tésztán és paradicsomos káposztán kívül?


    megint kifogytam az ötletekből. Álmos vagyok, és fáj a fejem, és kettesben vagyunk a mamával, és semmi esélyem egy kis pótalvásra, mert azonnal kopácsol, ha lefekszem, átlát a falon vagy mi.


     

    előzmény:
    mandula2 (31298)
    2017-12-18  09:16
  4. 2017. december 18. 09:1631298.

    Jó reggelt!


    A kávé mint mindig, most is finom, köszönöm.


    Klári nem nézted el azt a -10 fokot? Nálunk 0, ill. 1 fok van. Ekkora a különbség? 


    Ugye ismeritek, hogy "járt utat járatlanért..."?


    Tegnap én ráléptem egy járatlan útra, rá is faragtam receptügyileg. 


    Összeállítottam /na végre már nem ferdén írok/ a diós masszát, belekentem a formába. Gyönyörű, szép szabályos csillagok lettek, de amikor ki akartam venni, szétmentek az ujjaim alatt. Válámi nem stimmelt. Éreztem én, hogy 150 fokon 15 perc az nem lesz jó.


    Kínomban összegyúrtam újra és egy alaktalan plecsnit tettem be újra a sütőbe.


    Ebből sem lesz karácsonyi sütemény, az biztos. Férj elrágcsálta, még ízlett is neki, de én már csak megmaradok a jól bevált receptjeimnél. 


     

    előzmény:
    Tete (31297)
    2017-12-18  07:02
  5. 2017. december 18. 07:0231297.

    Itt a friss főzet Sziasztok, jó reggelt.


    Lányok befagyott a befagynivalóm, míg kivittem a kukát meg a szelektíves zsákokat. Csípős az idő. Kerek -10 fok van a teraszon, némileg még védett is a hely.

  6. 2017. december 17. 20:2831296.

    Pár évesen az egyik kedvenc klasszikus mesém valami szakácsnős volt, aki vajban sütött csirkét. Csináltattam anyukámmal, és azóta is szoktam időnként. A pulykának is nagyon jót tesz, egyébként a pulykahús számomra ehetetlen.


    Azért írtam, hogy klasszikus mese, mert csak Grimm mesekönyvem volt, és Benedek Elek. Minden más mesét úgy meséltek nekem szájhagyomány útján, imádtam. Mindenki mesélt, a szomszédok, a szabósegéd, anyukám, a közértes néni, a trafikos bácsi, egyedül apura nem emlékszem, ő viszont az ágy alatt csúszkált velem, mert sünt és nyulat játszottunk. Én voltam a nyúl, apu a sün. A másik sün anyukám volt, de ő nem mászott az ágy alá.


    A szántóföldön versenyzett futásban a nyúl és a furfangos sün, aki fogadott a nyúllal, hogy legyőzi futásban. Beállította a barázda végébe a feleségét, és mielőtt a nyúl célba ért volna az asszony előugrott, hogy hopp, én már itt is vagyok. A nyúl nem tudta őket megkülönböztetni. Legtöbbet én csúszkáltam az ágy alatt, de én ordibáltam, azt is hogy hopp én már itt is vagyok! kissé átírtuk a mesét ezek szerint.


    Olyan vagyok, mint apukám volt, későn fekszem, későn kelek. A férjem korán fekszik, későn ébred, annyit alszik, mint a mormota.


    Tervezni előre meg az ismert okok miatt nem tudok.


    Megkaphatom a gyümölcskenyér receptjét?  Hátha egyszer megsütöm.


    Szép álmokat, sziasztok!


     

    előzmény:
    Tete (31295)
    2017-12-17  15:43
  7. 2017. december 17. 15:4331295.

    A süti csodálatos. Eleve nagyon jó a recept, de ez a rumos vaj még megbolondította. Kár lett volna kihagyni a próbát.


    Tudod Verám nekem időm mint a tenger. Sokszor gondolkodom rajta, hogy hogyan is van ez. Talán azért, mert ha valaminek nekifogok akkor aránylag gyorsan végzek (még). Amikor nincs itthon a párom, de többnyire máskor is, akkor magamnak osztom be az időmet. Aránylag korán kelek, sokszor kilenckor végig gondolom mi mindent megcsináltam már, pedig akár alhattam volna idáig. Kivet az ágy, mit csináljak. Rám mindíg is jellemző volt a szervezés-tervezés, azt hiszem ezt Aputól örököltem. Bosszant is, amikor a párom csak úgy nekiesik valaminek és sem hely nincs, sem eszközök vagy hozzávalók nincsenek odakészítve. Akkor közben van szaladgálás, meg elgurult csavarok, köddé vált alkatrészek stb. Azt hiszem ha eddig ilyen voltam, már ilyen is maradok. Egyébként meg jó szórakozás. Pótolja is picit a pontos, precíz megszervezett munkát, amit sok-sok évig csináltam.


    Megy süti is.


    Pluszban van egy nagyon kellemes illata. A krumplipürét is nagyon szeretem a vaj illata miatt, meg a vajban sütött husikat is.

    előzmény:
    Tete (31294)
    2017-12-17  12:25
  8. 2017. december 17. 12:2531294.

    Ez egy évek óta sütött gyümölcskenyér, nincs benne vaj vagy más zsiradék. De ez most engem izgatott. Egyébként készen van. Kakaót is tettem bele és ezért egy evőkanállal kevesebb lisztet. Rengeteg minden van benne, nagyon finom. Megolvasztottam kb 4 dkg vajat, bele az illatos rumaromát és pont az egész rudat meg tudtam kenni még melegen az olvasztott vajjal. Még nem tudom, hogy milyen mert még meleg, de a lakásban az illat??????????????????? Valami szuper.


    Ment mindkettőtöknek a leves!


    Zenét hallgatok, közben sütök-főzök, unokák időnként megjelennek, jár a kis pisze nózijuk, hogy Mama finom illatok vannak nálad. Kell ennél több meg jobb, meg szebb?


    Aki éjjeli bagoly, lesz egy film 22.20-kor Négy karácsony. Kis limonádé, ha valakinek kell gondűző.

    előzmény:
    arirangarirang (31293)
    2017-12-17  11:06
  9. 2017. december 17. 11:0631293.

    Nem láttam Nigellát, én a másik csatornán néztem éjjel a káromkodós Remzi nevű szakácsot, otthon főzött karácsonyi pulykát, meg pudingot a gyerekeivel, és az anyjával, akitől tanult főzni, mert az anyja még mindig nem szereti a puccos újításait. Nem sok használható dolog maradt meg a fejemben a műsorból. 


    Én a rumaromát nemes egyszerűséggel belekeverném a tésztába, abba úgyis kell vaj, szóval felesleges pepecselés. Fűszervajakat szoktam csinálni régen, kenyérre, vagy főtt tojással kevertem össze ha kirándulni mentünk, hogy a tojás ne potyogjon ki a szendvicsből, rá egy szelet főtt, füstölt tarja, nagyon fincsi volt. A gyümölcskenyeret minek még külön is megvajazni? elrontjátok a gyomrotokat.


    Éva, a sárgarépa egy cukrosnak tiltott étel, úgy látszik ösztönösen éreztem mindig is, hogy mi a jó nekem, mert sose szerettem, egyedül a sárgarépás marhahúst szeretem de az savanyított kicsit, és, tényleg, nem is tudok fütyülni..


    Szép napot sziasztok.

    előzmény:
    Tete (31291)
    2017-12-17  10:27
  10. 2017. december 17. 10:4731292.

    Jó reggelt, napot, azt sem tudom hány óra van!


    Én nem csinálok napi terveket, kb. tudom minek kellene elkészülni karácsonyig, aztán hogy hogy alakulnak a napok, az sosem csak tőlem függ. Ma is úgy volt, hogy 9-re jön a vejem, de elaludtak, mi meg itt vártuk glédában, még mindig nincs itt, így apa fogta magát és elment a DM-be, itt van közel kocsival, remélem nyitva van. 


    Aztán a legújabb, tegnapi fejfájás óta a nyakam fáj, ha mozgatom a fejem recseg, az nagyon idegesít, próbálom úgy tartani a fejem, hogy ne nagyon mozogjon. Biztosan egy rossz mozdulat, mikor a mamát emeltem ki az ágy szélére az evéshez, vagy a pelenkázáshoz. egyből fölnyilallik a fejem búbjához. Tegnap mégse vettem be gyógyszert a fájdalomra, remélem ma megúszom. Kéne egy új kazán, de sehol nem találjuk, hogy hol lehet olyat venni, amit szeretnénk, másfélére meg nem akarunk pénzt költeni fölöslegesen.  Mindenhol azt mondják január 4 után, pedig 1-e hétfő, 2.-án már kinyithatnának.


    Ma tegnapi pörkölt lesz, durum spagettival. Kitaláltam palacsinta tortát, ha egyszer lesz hol megsütni. Ill. Láttam egy videón, de már előtte is gondoltam rá, csak más formában. A recept szerint kakaós palacsintatésztát sütnek, és abba fehér krémet raknak. Én pont fordítva gondoltam, de valószínű így az egyszerűbb, vagy szebb. A következő szülinapomra rántotthúsból fogok tortát csinálni, középre mindenféle salátákat rakok majd. 


    Biztosan megint a lányom akar meghívni bennünket, de náluk olyan meleg van állandóan, hogy nem szeretünk ott lenni, meg hát itt a mama is, őt sem hagyjuk itthon egyedül olyan hosszú időre. Mert mikor elmegyünk itt a környékre a multikba, haza szoktunk közben jönni megnézni, de a lányomék olyan messze vannak tőlünk, mintha a Velencei tóra mennénk. Még mindig nem dolgoztam fel, hogy ilyen messzire költöztek. 


     

    előzmény:
    Tete (31290)
    2017-12-17  08:46
  11. 2017. december 17. 10:2731291.

    Most éppen az foglalkoztat, hogy tegnap a Paprika TV műsorában Nigella csinált rumos vajat. Továbbgondolva, sütök gyümölcskenyeret és még melegen megkenem ezzel a rumos (nálam rumaromás, a gyerekek miatt) vajjal. Ami majd szépen beivódik. Szerintetek?

  12. 2017. december 17. 08:4631290.

    Most elsőre a kávé. Jó reggelt, sziasztok.


    Nem gondoltam, hogy este van igény levesre. De ma jöhettek, minden van bőven. A marhahús az olyan puha lett, majd alkotok hozzá paradicsomszószt. Ma azt hiszem valamilyen szaftos szelet lesz makarónival.


    Olyan ütemtervet eszeltem ki, a hajmosástól a husik fagyasztóból való kivételéig minden benne van. Jobb híján azzal szórakoztam tegnap délután meg este. Már gondolkoznom sem kell, csak rápillantani a menetrendre. Sallárom haj.


    Kedden megyek megnézni a kis jazzbalettost, bemutató óra lesz.


    hétfőn pakol le Németországban, de még megy Hollandiába. Necces lesz a hazajövetel, pedig Ő szervezte a sofőr bulit.


     

  13. 2017. december 16. 22:5531289.

    Hmmmm. Ki az aki válogat????? Persze, husi! Az kellene! A sárgarépa meg nem? Pedig attól lehet ám fütyülni.


    Klári én kérek úgy ahogy van! Nem baj hogy már késő van, egy jóóó húsleves bármikor jöhet.


    Vera a fejfájásoddal nem vagy egyedül. Tudom hogy ez nem vigasz, de nekem is szétmegy a kobakom /is/.


    Tiltakozom a külföldről behozott krumplik ellen. Van nekünk jó magyar földünk, miért nem az ott termett krumplit esszük?


    Ma úgy szétfőtt a sütésre szánt krumplim, hogy gyakorlatilag főzelék lett belőle!


    Mondtam már hogy bevetem a kertet krumplival, fokhagymával, fűszernövényekkel, ja meg disznót is, csirkét is fogok tartani.


    /áááá, nem igaz, mert szép a fű és a virágok, az állatokat pedig le nem vágnám/vágatnám, enni belőlük meg...brrrrrrr/


    Egyszer hallottam egy riportot egy falusi gazdával, ő mondta, hogy csak azt a húst eszi meg, ami előtte ott röfögött, vagy kapirgált az udvarában. Milyen igaza van. Néha olyan húst meg zöldségeket veszünk, hogy kifordul az ember szájából.


    Jó éjszakát, holnapra szép napot. Boldog Karácsonyt.


     

    előzmény:
    arirangarirang (31288)
    2017-12-16  21:46
  14. 2017. december 16. 21:4631288.

    Na, most kérek szépen egy tányér levest. Husi van még? zeller, fehérrépa, sárgát nem kérek, és mi van benne még zöldség? Minden jöhet, csak a sárgarépa nem. Hagyma, levelek? Tésztát sem kérek. Olyan éhes lettem, hűűűűű !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Az én jövőhetem abszolut zagyva.


     

    előzmény:
    Tete (31286)
    2017-12-16  12:27
  15. 2017. december 16. 20:3831287.
  16. 2017. december 16. 12:2731286.

    Olyan lett a húúúúúsleves, hogy akár vénásan is be lehetne adni életelixír helyett. Naná, hogy vittem a tesómnak. Valaki? Még meleg. Husika, cérnametélt, zőccccség? Adok szivesen a leveskéből.


    Letisztult a jövő hetem. Kész a menetrend. Minden van itthon. Halacska szerdán, az a kivétel. Sallárom haj! Sőt juppijééééé!

  17. 2017. december 16. 11:0731285.

    Jó napot kívánok!


    Rettenetesen elegem van a fejfájásos ébredésekből. Persze ma megint nem magamtól ébredtem, apa arrébb rángatott egy polcot, és zörgött, pedig nem szokott, de gondolom ma úgy volt vele, hogy ébredj már fel asszony, mert vásárolni kell menni.


    De ha az asszony fejfájással ébred, akkor az egész napi tevékenysége egy lavór kaka, mint tegnap. Annyira rosszul voltam, hogy nem bírtam menni, rogyott össze a térdem.  Délután már ágyba parancsolt a nagyúr, ami meg azért volt rossz, mert megint 4 óra volt hajnalban, mire álmos lettem, mert naná, hogy azonnal elaludtam. Lefeküdtem időben, de vissza kellett kapcsolni a tv-t, mert nem tudtam elaludni.


    Apa elhúzott vásárolni, megetettem a mamát, nagyon gyenge már. Mondott valamit, és nem értettem, mert csak motyogott .


    Most megyek nyüzsögni, sziasztok.


    Lehet, hogy mégis beveszek egy fájdalomcsillapítót, mert már nagyon nem bírom a fejfájást.

    előzmény:
    Tete (31284)
    2017-12-16  09:41
  18. 2017. december 16. 09:4131284.

    Lányok olthatatlan vágyat éreztem arra, hogy húúúúúúúúúúúúúúslevest főzzek. Nem tudom ki hogy van vele, én nyáron soha nem főzök, de ahogy bejön a hűvös télies idő, naponta megenném. Kinyitott a hentes, huss, már mentem is. Marhahúst vettem, mert most olyan jó "masszív" levesre vágyom. Sok zöldség, zeller, egy kis tojásnyi krumpli, cérnametélt. Nem is főzök mást. Míg tart elleszek vele.


    Szerintem már nem fog összejönni a sütögetés, ünnep előtt biztosan nem. A két ünnep között lehetséges lenne, de akkor itt is meg a szomszédban is otthon vannak a "nagyonhozzáértőbeleszólók". Jobb a békesség.


    A madarasban a halpultnál lehet találni majonézes halsalátát. Ahol a kaviárok, füstölt halak vannak. Ha szeretitek próbáljátok ki. Van sima meg pikáns. Na a pikánstól a szemem ugrott ki a helyéből. Olyan erős. Mondjuk én nem szeretem sem a csípős sem az erős dolgokat. Míg Apukám velünk volt sok ruszlit ettünk, Ő nagyon szerette. Néha kedvet kapok rá, de a legkisebb kiszerelés is sok. Nem beszélve arról, hogy nem olcsón megveszed a rengeteg ecetes hagymát.


    Tavaly csináltam mindenféle különleges dolgokat, cseh "vízbefúltat", pácolt sajtot, idén nem érzek késztetést rá.


    Ollllandeollllan illat van a konyhában............Ha zeneszerző lennék, szinfóniát írnék róla, ha költő ódát zengedeznék. Jóvanna hülyélkedek. Jó kedvem van, tartsatok velem.


    Nálunk a gyerekek már fújják: Ha kimegyek kabát, sapka, sál.................. és lehet menni cseresznyézni.


    Mandula kedves, ha kimész kabát sapka sál. Mondom én, aki évekig kirohangászott pl teregetni egy rövidujjú pólóban. Sokszor meg is volt az eredménye. Korosodom, okosodom.Veszitek az adást milyen bölcs vagyok ma? Meg milyen fennkölt?

    előzmény:
    mandula2 (31283)
    2017-12-16  07:58
  19. 2017. december 16. 07:5831283.

    Jó reggelt!


    Elvettem, köszönöm, finom volt.


    Ezen a héten olyan kavarodott voltam, kedden azt hittem hogy már péntek van, pénteken meg mintha hétfő lenne... ki tudja miért? Jól ráfaragtam a "manduláskodás"-ra, megint csak úgy ki-be... elöntött a nátha, tüsszögés, megfagyok, meggyulladok. Valaki szóljon már rám, hogy ha hideg van, illik egy kabátkába belebújni, mert baj lesz. Lett. Nem érek rá feküdni, meg türelmem sincs hozzá, így aztán csak szenvedek, leginkább magam miatt.


    Vera megvettétek a szegélyeket? Klári mikor jöttök össze újra egy kis karácsonyi sütögetésre?


    A fát ki mikor veszi meg? Mi mindig az utolsó hétre hagyjuk.


    Pannika régen jelentkeztél. Hogy állsz az előkészületekkel?


    Szép napot, tüsténkedőset, pihenőset... kinek mi tetszik.

    előzmény:
    Tete (31282)
    2017-12-16  05:54
  20. 2017. december 16. 05:5431282.

    Friss, forró, fekete, és finom. Sziasztok, jó reggelt.

  21. 2017. december 15. 18:1531281.

    Sziasztok!


    Köszi mindenkinek, Évának a fotókat. Ez tényleg szép, mert nem látok semmit, gondolom az is volt a cél, hogy védjen, de ne látszódjon. Az a kis fekete csík lehet ott alul, gondolom én. Az én bútorom is ilyen színű, csak occcsóbb, mert minek, ha úgyis el akarjuk adni. Mindenképpen az lesz a sorsa, mert most már teljesen világossá vált apa előtt is, hogy nem bírunk ezzel a nagy telekkel, házzal.


    Hazaállított ilyen átlátszó lábazattal a bútorra, és mutatta, hogy haha! Munkalap is csak jövőre lesz, mert 70 cm széles kell, nem a szokványos 60, és adnak hozzá azt a fal melletti záróelemet is, beleszerelik a mosogatót, és a csapot is. Már nem izgatom magam.


    Még a karácsonyfához se ragaszkodok.


    Sziasztok, jóccakát!

    előzmény:
    Tete (31278)
    2017-12-15  13:19
  22. 2017. december 15. 15:5631280.

    Há van itten segíccccség!

    előzmény:
    mandula2 (31279)
    2017-12-15  15:13
  23. 2017. december 15. 15:1331279.

    Jöttem, olvastam, fotóztam, hoztam.


    Sziasztok.


    Vera nálam ilyen a két elemet összekötő, valamint a csempe és a pult találkozásánál a fedőléc. Szerintem szebb, mint a saját anyagú csík. A bútornak nincsenek kifejezetten lábai, hanem a padlóra van ráállítva. Nem voltam itt amikor feltette az asztalos, de azt látom, hogy erősen tart a kőnél is, a bútornál is. Amikor még új volt, szinte észre sem vettem, mert teljesen átlátszó volt. Mára már.... hiszen mi is megöregszünk. Én csak ajánlani tudom, mert tényleg megvédi a bútort a felmosáskor a víztől.


    Most mennem kell, remélem tudtam valamit segíteni.


    Ja, még egy nagyon fontos!! Nekem ilyen fogantyúim vannak, de ilyet se vennék újra. Amelyiket gyakran használom, az csúnya kopott lett, a kilincsek szintén. /minőség? / Ma már csakis porcelánt tetetnék fel. Barátnőméknek korábban készült a konyhabútoruk, de a porcelán még mindig hibátlan.

    előzmény:
    arirangarirang (31273)
    2017-12-15  00:52
  24. 2017. december 15. 13:1931278.

    Nagyon szívesen. Gondoltam hátha Éva csak este vagy délután jön, nektek meg sürgős. Ó nálunk is számtalanszor előfordul, hogy jó az úgy, nem kell azon változtatni. Az én párom is ilyen, ha rajta múlna még a fán ugrándoznánk. Akkor határozottan mondom, hogy de igenis változtatunk, mert szebb lesz jobb lesz, akkor már csinálja velem. Aztán meg mondogatja, hogy úgy mennyivel jobb, vagy szebb.


    Én most kiszúrtam magammal, mert olyan napocskakukucskálós időnek nézett ki. Kimostam három adagot, kabátokat is. Most meg esik. A kabátokat semmiképpen nem teszem a szárítóba. A menyem sokat használja, de elég régi darab, nem takarékos vagy gazdaságos, nem akarok csillagászati villanyszámlát. Így én végszükség esetén teszek bele ruhát.


    Nagyon finom volt a harcsapaprikás túrós csuszával. De most egy darabig nem rendelek. Volt a héten olyan ami nem ízlett annyira.


    Pannika, Joe merre járhatnak?


    Vera  amikor rendelitek a pultot ne felejtsetek oda is profilt venni a bútor meg a fal vagy csempe közé. De biztosan tudjátok miről van szó. Nekem kanyarodik L alakba a konyha én pl azt sem tudtam előtte, hogy van olyan profil is, amivel toldhatod a sarkot. Bocs, hogy osztom az észt, de igazán csak segíteni akarok azaz szeretnék.


    Unoka szokott F1 futamokat rendezni, roller, bringa tökmindegy. Mama közvetítsed. Az nagyon tetszik neki. Tegnap jön a kis jazzbalettos, hogy Mama táncolok neked, de közvetítsed. Már dőlt mindenki a nevetéstől a végére.


     

    előzmény:
    arirangarirang (31277)
    2017-12-15  10:50
  25. 2017. december 15. 10:5031277.

    Köszönöm, köszönöm, köszönöm.


    Mutatom apának, mondom hol lehet ezt venni? Őőőő, nagyképűen, Hát az OBIban, vagy a Praktikerben, de az nem oda való. mert az hullámos lesz és billegni fog a szekrény. Egyből elkezdett a fülemben dobolni a vér, azaz felment a vérnyomásom. Nem mondod komolyan, mondom én, hogy az a nehéz szekrény nem tudja lenyomni a hajlékony műanyagot? De nem oda való, akkor mutattam egy konyhaszekrényt, amire éppen szerelik rá. 


    Még csoda, hogy nem bolondultam meg ennyi év alatt. Bármit mondok, a válasz első szava a nem. Ilyen volt anyukám, apukám, a férjem, az anyósom, és aztán előadják úgy, hogy nem... és mintha ők találták volna fel a spanyol viaszt. A férjem ezt még megspékeli azzal is, hogy felsorolja mit miért nem lehet megcsinálni, ahelyett, hogy a másik szempontból nézné. Tipikus a pohár félig üres tipus. 


    Na, most megint fáj a fejem. 


    Hajnali 5-kor alszom el már legalább egy hete. Mindig van olyan film, amit meg kell még néznem, de tulajdonképpen nyugodtan meg is lennék nélküle. Ma hajnalban is éppen elaludtam volna a két kutya összeveszett a két kutyaágyon, és keringtek, mászkáltak, kopogtak a körmeikkel. Akkor felkapcsoltam a lámpát, mert a kicsi az csak fényt-árnyékot lát, és eltéved a szobában. Beültettem az üres ágyba, kijött, majd visszaültettem, és gyorsan sötétet csináltam. Jól szituált elemlámpám van az ágyam mellett minden célra.


    Régen volt éjszakai fény, este mindig bekapcsoltuk, és senki sem tévedt el holdkórossága idején.  Majd venni kell megint.


    Ma teljesen normális volt a cukrom, tegnap sokat éheztem, úgy látszik ez kell, de sajnos nem sokáig bírom. Ja, amit másképpen csináltam, mivel nagyon fáztam ittam egy korty rövidet. Olvastam már, hogy a pia leviszi, de nem hittem el. melyik jobb, a cukorbetegség mellékhatásaiban megbetegedni, vagy a piától?


    Most apa elviharzott, ki tudja hová. Minden pillanatban más tervei vannak. Sziasztok, jóóóó napot!


     


     

    előzmény:
    Tete (31275)
    2017-12-15  06:28

Címlap

top