Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2017. december 8. 15:1331226.

    Írtam dél körül egy ollllant, de olllllant. Szerintem jobb is, hogy nem sikerült elküldeni. Sziasztok, szép délutánt.


    Bocsánat a vulgáris kiejezésért, de ez a korszerűsítés vagy mifene egy fostalicska.


    Mire sikerül belépni lemegy a nap, mire elküldenél egy hozzászólást csillagos éjszaka van, nem beszélve arról, amikor a hozzászólás elszáll, mintha -ka lenne a kis szárnyacskáival. Bleeeeeeeee.


    Gratula az önjelölt plasztikai sebészeknek. "Ez jó mulatság férfimunka volt."


    Zöldborsos (nem borsós) tarja volt krumplipürével. A tegnapi bünti tökfőzelék felett nagyvonalúan átsiklott a kedvesem szeme. Hideget vacsorázott majdnem éjfélkor, nem vártam meg, fél 11-kor feküdtem le. A hétvégét még nem tudom mi lesz, hogy lesz?.


    Akkor fogok még tenni egy kisérletet a légkeveréses  sütéssel.


    Azt mondták, hogy délig látunk napot. Erre nem volt, talán felétek járt?


    A kedvenc filmem lesz este az Igazából szerelem. 19.30 AMC Nekem ez az igazi karácsonyos film. Imádom, szóról szóra tudom a szövegét. Ha ettől sem jön meg a karácsonyozhatnékom, akkor semmitől. Akkor tudjátok, hogy  hozzámentem Pató Pálhoz, és elkötelezett híve lettem.

  2. 2017. december 8. 09:1131225.

    Hozom én a kávét, látom mindenkinek dolga van, vagy még szundikáltok?

  3. 2017. december 7. 21:0231224.

    Sziasztok! 


    Pannika ez a sütő, és a főzőlap gyönyörűűűűűű! az előző is ilyen beépített volt, vagy most vágtak neki helyet? Mi rossz helyen keresgéltünk, mert nem találtunk olyan asztalost, aki a mi szekrényünkhöz meg tudta, vagy akarta? volna csinálni, azért vittük vissza a beépíthető cuccokat., mert nem tudtam még a mester keresésében is részt venni, akkor  még sokkal nehezebb volt a mamával, mint manapság.


    Sütőfóliát néha szoktam használni, fincsi sült csirkék készültek benne, mindig tettem bele annyi almát egyben, ahányan ettünk, és mindenkinek volt mindjárt egy sült almája is. A hús ízén nem változtatott,szaftosabb maradt, és finom köret volt. Aztán jött a lányom, és azt mondta neki ne csináljak sütőzacskóban, mert az műanyag és ők nem esznek olyat, ami műanyaggal együtt sül. Erre vettek egy olyan kávéfőzőt, amibe kis műanyag pitlicskékben előre kiadagolt kávé van, és azt kell a főzőbe tenni műanyagostól. Meg is kérdeztem, hogy mi van a műanyag ellenességgel? Nem vette jó néven, ráadásul nem minden boltban lehet beszerezni ezeket a kapszulákat, úgyhogy ha nincs kapszula, nincs kávé, erre vettek egy kotyogót is.  Ennyit az előrelátásról, de szépen mutat, a konyha dísze. 


    Azért félek ettől a tűzhelytől, mert pont karácsonyra lesz a premier, nem lesz nagyon idő előtte bejáratni, kitapasztalni, aztán nem akarom elrontani a kaját.  Persze volt már elrontott ünnepi kajám is, a vejem nem győzte mondogatni, hogy finom, ami igen gyanús, mert ha tényleg finom, akkor szó nélkül bekapják, legfeljebb a végén dicsérik, de akkor szerintem saját magát lelkesítette azzal, hogy mondogatta finom, hogy meg tudja enni. Egy marhasültről beszélek, azóta se mertem marhát sütni. Szoktam főzni-sütni marhából hamis vadast, vagy sárgarépás húst nem tudom mi lehet a hivatalos neve, én amíg gimista koromban nem jártam menzára egy ideig, azt se tudtam, hogy a vadas az szószos, mert nálunk az a marha volt a vadas.


    Ma szembesültem magammal egy tükörben, azt hittem milyen csoda jól áll nekem ez a frizura, ami most van, hát elborzadtam. 4 óra hosszat bámultam magamat. 10-re vittük a kutyákat a kozmetikába, itt a közelben nyílt egy, és hogy a Mendi tegnap kakafürdőt vett, bejelentkezett apa , mert nem tudtuk lemosni róla a bűzt. Aztán vittük mind a 3 kisasszonyt. Első volt a kakás, jó hosszú ideig tartott amíg rendbe hozta, új frizura, fürdés fülpucolás, eléggé ugrabugrált, de nem kellett vele erőszakoskodni, csak mindig mondta neki, hogy pssssztttt!


    Mire elkészült jött apa, közben vett ebédet, mert már nyilvánvaló volt, hogy nem fogok ma főzni, ráadásul én nagyon fáztam ott, a másik kozmetikában mindig dög meleg volt, itt le se vettem a kabátomat. Vittük az ágyukat is, akit nem fodrászoltak abban várta a sorát. Nagyon rendesen viselkedtek, kivéve a Zizit, ő hozta a formáját, láttam, hogy pisilni készül, kivittem, kicsit pisilt, aztán bementünk és oda a linóleumra egy jó adagot. 


    Apa mindig hazavitte amelyik már elkészült, egyet nem szerettek, mikor a fülükből szedte ki a szőrt. Azt még a békés Hanika sem szerette. 


    Zizike volt az utolsó, és az ő füle. Nagyon sajnáltam, mert teljesen tele volt a füle fekete szurokszerű fülzsírral, egy kozmetikában sem szedték ki neki a szőrt, és a csöpp fülébe én nem mertem kotorászni, mellesleg nem is hagyta. Most aztán teljesen ki lett tisztítva, de úgy sikított, hogy még most is hallom. A másodiknak hagyott füléhez hárman kellettünk, apa és a kozmi fogta a fejét, én a fenekét, a kozmetikus közben szedte ki fél kézzel a rengeteg szőrt, és belesült koszt. Jaj nagyon kiabált a kutyuska. Végül feltöltötte a fülét valami tisztító folyadékkal, amit kicsit be kell masszírozni fültőben, aztán hagyni, hogy kirázza magának  és akkor ki lehetett szedni amit még feloldott a folyadék. Szörnyű mi volt benne. Az előbb néztem bele, teljesen tiszta, gyönyörű, és most legalább hallani fog, ha látni nem is .


    Úgyhogy kozmetika váltás történik, nagyon alapos volt a hölgy. nem lehet azt mondani azért mert ott voltam, mert az előző helyen is ott voltam, mégse csinálták meg rendesen. 


    Mama miatt szaladgált haza apa állandóan, ma volt a K nap hajnalban, ezért aztán én is pont időben felébredtem, nem kellett kapkodni a készüléssel.  De rá kellett nézni a mamára, mert ilyenkor volt egyszer az, hogy utólag is kellett menni neki, csak nem volt aki kivegye az ágyból.


    Mamánk is egyre gyengébb, de ma kivételesen jó kedve volt annak ellenére, hogy hallottam délután megint álmodott, amiről azt hitte a valóság, apa mondta neki, hogy csak álmodta.


    Apa elintézte a család étkeztetését ma. Miután megettem az ebédemet, és a kutyákat is megetettem, felöltöztem, pizsama, vastag zokni, és bebújtam az ágyba, annyira remegtem, fáztam, hogy muszáj volt. Persze elaludtam, most kába vagyok, és még mindig fázom. Állítólag olyan meleg van a szobámban, hogy megfőne a tojás csak úgy, de nem érzem. Egyre jobban azt érzem, hogy bújkál bennem valami, de hetek óta és egyre jobban.  Remélem legyűröm, és nem tör ki rajtam.


    Apa éjjel nagyon megijesztett, nem mertem elaludni hajnalig, mert jött az éjszaka közepén, hogy adjak fájdalomcsillapítót, mert nagyon fáj a válla, előre hátra, és a nyaka is hátul. Többször besettenkedtem a szobájába hallgatóztam, de nagyon aludt, reméltem nem lesz semmi baj. Reggelre elmúlt. Nem tudta, hogy esetleg meghúzta, remélem inkább az, mint a másik lehetőség! 


    Éva megkaptam a csodaszőnyeget, köszi. Láttam már valahol ezt a hírdetést. 


    Azt még nem tudom, mit főzök holnap, egyáltalán nincs ötletem, ill. lehet, hogy paradicsomos káposztát, van itthon káposzta. 


    Sziasztok, aludjatok jól!


     


     

    előzmény:
    Pannika515 (31223)
    2017-12-07  14:55
  4. 2017. december 7. 14:5531223.

    Remélem sikerül képet felraknom!


    1. kép   A régi főzőlap és sütő


    2. kép   Főzőlap


    3. kép   Sütő


    4.kép    Sül a képviselő fánk légkeverésen

  5. 2017. december 7. 14:3031222.

    Szervusztok Kislányok!


    Igen , Mandula2 köszönöm kérdésed most tegnap óta Bpesten vagyok. Jól esett a lelkemnek, hogy érdeklődsz irántam!


    A mami minden héten gyengébb,sípol a tüdeje levegővételnél. A kolleginám kihívta hozzá az orvost .Valamit talált a tüdején, most kap ACC-t, antibiotikumot.Nagyon odafigyelünk rá kifogástalanul ellátjuk. Jár hozzá gyógytornász és ma jön mentálhygiénes szakember,aki majd foglalkozik a lelkével és a demenciaája javulását várják a terápiától. Majd látjuk ! Kéztorna is lesz és attól várhatóan kevésbé remeg majd a keze. Nekem van ezzel kapcsolatban gondolatom, de az nem számít !


    Korábban már írtam, hogy én is most cseréltem főzőlapot és sütőt. Nagyon körbejártam a kérdést, sokat olvastam utána.Így választottam ki amit megrendeltem. A főzőlap gázos és 5 égős ixélium a fém anyaga ami 16-szor ellenállób a karcolásnak és nagyon könnyű takarítani mert nem tapad rá makacsul a szennyeződés. Ez így is van, mert a férjem is nagyon szépen rendben tudja tartani. Wirlpool márkájú mindkettő. A főzőlap azért lett gázos mert a gáz olcsóbb mint a villany és igen ha áramszünet van akkor is van lehetőség főzni. Ezenkívül hallottam már olyat , hogy megrepedt vagy ráejtettek valamit és pl.letört a sarka. Hosszabb mint a 4 égős, de a pultban ugyanakkora kivágás kell csak mint a 4 égősnek, a többlet hosszúság a pultra fekszik rá. A wokk égő dupla sorosan ég, sokkal nagyobb hőt bocsájt ki. Jól lehet használni pl. tészta vize hamarabb felforr. Azért  wokk égő mert van a tetejére egy feltét amibe a vokk sütő alja beleül és nem billeg. Ha leveszem akkor viszont hagyományosan használható.Az 5 égőn jól elférnek a nagyob edények is. Szóval praktikus. Én nagyon elégedett vagyok vele. Esztétikusan is kifogástalan. Mi napokig gyönyörködtünk benne.


    A légkeveréses sütő csodálatos találmány. Forgatja a levegőt, ezáltal mindenhol egyforma hőmérséklet. Én a másik sütőn is szinte mindenhez azt a programot használtam. A süteményekhez kimondottan áldás, nincs túlsült süteményszéle. A piskótát is légkeverésen szoktam sütni, pedig azt mondják kiszárad. Nem igaz! A húst is mindig azon a programon sütöttem. Egyébként a kacsához és más húsokhoz is, ajánlom a sütőzacskót. Többféle méretben kapható. Még a dagadó is finom porhanyós benne. Ha nem pirulna meg benne, akkor a sütés végén hosszában szétvágom és úgy sütöm pirosra. Egy a lényeg, az eredeti hűfokhoz képest 15-20 fokkal kevesebbre kell állítani a hőmérsékletet.Én a sütiket pl. mindig 160 fokon sütöm légkeveréses programon. Minden sütő más szokták mondani, de ha kitapasztaltad NAGYON FOGOD SZERETNI!!!


    Ha valamiben tudok még gyakorlati tanácsot adni, kérdezz, szivesen válaszolok.


    Nagyon féltem, hogy elszáll a hozzászólásom, mert közben ebédeltettem a mamit.


    Sajnos már előfordult, ezért sokszor nem is írok, mert nem tudom melyik pillanatban kell felugranom a géptől.


    Ha meg van kis időm akkor a családdal beszélek, vagy ők keresnek.


    Legyetek jók és egészségesek!


    Nagy ölelés!


    előzmény:
    arirangarirang (31214)
    2017-12-06  11:23
  6. 2017. december 7. 12:1931221.

    Most, hogy mondod én is ennék egy pizzát. Jó forrón, jó sok feltéttel. Helyette tökfőzelék készül valamivel, semmivel még nem tudom. Elővettem húst, de mire el tudtam olvasni rajta, hogy micsoda meg is gondoltam, jó lesz holnap. 2 vaskos szelet tarja, majd holnap dinsztelt hús lesz belőle. Ma meg tükörtojás a főzelékre. Sallárom haj. Mostam. Süt a nap, van egy kis légmozgás, kiteregettem. Élvezem a rendet a tisztaságot. Persze már porszívóztam. készülődött, én meg mentem integetni a gyerekeknek. Naná, hogy a munkáscipőjével összemászkált mindent, és még a nappaliba is bement, mert ott töltötte a telefonját. Naná, hogy nem vette le a cipőjét, azt hitte nem látom. Naná, hogy ott is tele volt minden a kipotyogtatott "süteményekkel". Naná, hogy eldurrant a fejem. Utolsó naná, hogy letöröm a derekát, ha hazajön.Áááááá nem.Büntetésből tökfőzelék lesz.


    Joe tökfőzelék, hahó, kérsz?

    előzmény:
    mandula2 (31220)
    2017-12-07  10:42
  7. 2017. december 7. 10:4231220.

    Sziasztok!


    Kétszer dobott ki ez az átok!!! /nlc/ Egyre tűrhetetlenebb amit ráncfelvarrás címén pancsolnak az illetékesek.


    Virgácsot nekik!!!  Vagy ágsöprűt a kacsóikba, aztán menjenek utcát söpörni. Ahhoz nem kell különösebb tudomány!!! Egyeseknek nagyon vastag a bőr a képükön, hiszen mindenki fel van háborodva ezen a nagy disznóságon, és mégsem történik semmi, csak egyre rosszabb lesz. Egy csontvázon már ráncok sincsenek, mit akarnak ezek felvarrni????Ennyi.


    Lányok /vagy amit akartok / úgy látszik éhes disznó makkal álmodik, mert már olyan régóta ennék pizzát, hogy a wok-égőt is pizzának írtam. Persze hogy wok. A lényegen azonban semmit nem változtat, mert se így, se úgy nem használom.


    Klári ez a kávé különösen finomra sikeredett. Köszönettel elvettem, megittam.


    Jaj mennem kell, Férj hív, hogy mit hova tegyen? Jobb ha megyek!

    előzmény:
    Tete (31219)
    2017-12-07  06:31
  8. 2017. december 7. 06:3131219.

    Sziasztok, jó reggelt itt a KV


    Ugye látjátok, hogy minden reggel itt a kávé az állandóköltözködőnek, az előmerészkedőmajdújraeltünőnek a világtúlsóvégénlakónak. Hahó, mi itt vagyunk, várjuk a híreket. Járt nálatok is a ? -ok húzták a szánt? Kaptatok virgácsot?

  9. 2017. december 7. 01:2531218.

    Hozzánk is jött a Mikulás, hozott a fiúnak egy csomó csokit, banánt , narancsot. Mamának is hozott egy Mikit, kérdezte, hogy én is kaptam-e, hát persze.


    Nyáron nézegettem azt a gáztűzhelyet, de nem volt valami meggyőző a tájékoztatás az üzletben, hatalmas sütője volt, apának nagyon tetszett volna benne egy fél disznó, engem pont a sütő tántorított el a vásárlástól. Én azt hiszem ha jól működik, akkor ünnepi alkalmakkor beteszek több tepsit, pl. kacsasütésnél. Mi általában csak combot veszünk, és 5 embernek egy tepsiben nem sül meg egyszerre. Szeretek csomagolni is a gyerekeknek, szóval végül is a nagy sütőt sajnálom. A wok-égő is lenne használva, van egy hatalmas öntöttvas wokom. Akkoriban kaptam hozzá egy kínai szakácskönyvet, és egy hatalmas kínai bárdot, amit ők kiskésnek is használnak. Mindent azzal vágnak a nagy szeletektől a fokhagymáig.


    Ha most lehetne kapni ugyanolyan majdnem 1 m széles gáztűzhelyet, akkor a lányomnak adnám a vadonatúj elektromos tűzhelyemet, és megvennénk a gázt magunknak. De néztem a Media Markban most nem árulnak, gondolom máshol lehetne találni, de nincs már türelmem állandóan üzletekben mászkálni, főleg karácsony előtt, nyüzsög a nép, nem vásárolnak, csak nyüzsögnek.


    Még tervbe van véve egy inox színű kenyérpirító, azt annyi. Ezeket az aprólékokat nagyon elrámoltam, épp a festés előtt vettem egy új személymérleget, szép, lila üveg. Visszatettem a dobozába, és elraktam, nem tudom hová. A kávéfőzőt se találom, remélem még egyben van valahol. Ezért aztán inkább majd akkor veszek kenyérpirítót, ha már minden a helyén lesz. A régi még működik, néha süt, néha kevésbé.Hét végén jön a vejem, remélem senki nem lesz rosszul, és fel tudják szerelni a fölső szekrényeket, akkor megrendeljük a munkalapot, nagyon izgulok, hogy meg legyen karácsonyra. Ja, és be kell köttetni a tűzhelyet szervizzel.


    Még nem tudom holnap mit főzök, de vinni kell a kutyát kozmetikushoz délelőtt, miután belefeküdt a sz@rba és nem nagyon lesz időm főzöcskézni.


    Jóccakát mindenkinek, sziasztok!


     

    előzmény:
    Tete (31217)
    2017-12-06  22:09
  10. 2017. december 6. 22:0931217.

    Igen Mandula ragyog minden mint a Salamon tökéletes esze. Holnap majd terasz, mert azt nem csináltuk meg. Igen előtte én is takarítok, az említett dolgokat, de amikor végzünk már nem kell, mert látom mit hogy csinál, ha valami nem tetszik, azonnal szólok. Nem gorombán, csak ha véletlen van valami, akkor mondom, hogy én másképpen gondolom. 


    Az unokák rohantak át a hazaérkezéskor. Idén nem kaptak virgácsot, mert tavaly elkezdtek vele kardozni, nem győztem takarítani. A párom is hozott nekik ajándékot, kis aranyosak Ők mindennek tudnak örülni. Egyébként nem szoktuk a Mikulásozást túlzásba vinni.


    Nekem néha jó lenne az ötlapos tűzhely, úgy tudtam a nagy égő  középen wokhoz van. A menyem ahhoz használja.


    Picikénknek is meg lett véve az ajándék. A felnőtteket még nem tudom. Szerintem minőségi kávé lesz, meg kapucsinó, illetve fürdőszerek. Azzal az ember nem tud nagy bakit csinálni. Tudom miket szeretnek.


    Jó élvezkedést az új családtaggal. Remélem beválik.

    előzmény:
    mandula2 (31215)
    2017-12-06  21:39
  11. 2017. december 6. 21:4331216.

    Sziasztok.


    Az én segítségem reggel fél kilencre jön. Hoz magával egy szendvicset. Még kávét sem fogad el. Tudod úgy alakult, hogy a nővéremhez tizenéve és néha a menyemhez is járt. Gondoltam megpróbálom. Valóban úgy vállalt el, hogy valaki lemondta, és valóban nehéz megbizható személyt találni. Első perctől nagyon össze tudunk dolgozni, és úgy döntöttem háromhavonta megérdemlem, hogy ne én kússzak-másszak-hasaljak össze mindent. Nem leszek a saját magam ellensége. Ha úgy alakulna simán odaadnám neki a kulcsot, egyébként a gyerekeknél így is takarít. Szóval ez így alakult.


    Bevallom nem szoktam használni a légkeveréses üzemmódot. Én úgy vettem észre, hogy a ventillátor előttegy foltban, jobban sül a kaja. Egyébként sem szoktam több tepsit betenni, állítólag arra lenne jó. Szóval nálam nincs kihasználva. Nekem gáz a főzőlap és elektromos a sütő. Így ha áramszünet miatt sütni nem, de főzni tudok. Nem működik a piezzója, akkor begyujtom gyufával. 


    Mikulás hozott ajándékot, kaptam finom magnóliás tusfürdőt. vett gesztenyét, sütöttünk este. Holnap és holnapután a párom belföldezik. Elkezdtem kidekorálni a házat. Ebédre hurkát sütöttem, gondoltam majd csinálunk rántottát, mert ugye takarítottunk. A párom ment feltetetni a téli gumikat és hazafelé vett hurkát. Jó gondolat volt, mert nics  sok dolog vele. Aprajafalva nagyon jól érezte magát a cirkuszban. Hála az égnek elfogyott a kaja az utolsó morzsáig, besegített a fiam. A holnapi napon még agyalok, mert este vagy hazajön vagy nem. Mosni fogok az biztos. Meg folytatom a díszítést a teraszon, meg az ablakokba is megcsinálom a karácsonyos hangulatú balkonládákat. Végre 90 %-ban elolvadt a hó, már csak néhány helyen van kis kupacban. 


    Nekem tönkrement a gözölős takarító ketyerém. Nem csinál gőzt. Szerintem jó sok időre benne maradt a tartályban a víz, és bevízkövesedett. Majd a kedvesemet ráuszítom arra is, ma villanyt szerelt. Tönkrement a fényerőszabályzós kapcsoló a nappaliban, illetve két  rossz olvasós állólámpából csinált egy jót.


     

    előzmény:
    arirangarirang (31214)
    2017-12-06  11:23
  12. 2017. december 6. 21:3931215.

    Jó estét!


    Voltunk, vettünk, ettünk, most itt vagyok. Mindenki jól van?


    Klári ragyogtok? Én is úgy vagyok, hogy ami fiók, szekrény, fehérnemű, hűtő... ahhoz ne nyúljon senki. Különben is, amikor még volt bejárónőm, mielőtt jött, kitakarítottam. Amikor elment, szintén takarítottam még utána. Amikor aztán láttam hogy mit hogyan csinál, akkor megköszöntem a munkáját és nem kértem belőle többet. Amíg bírom magam, addig csinálom. Ha meg már nem megy, akkor biztos hogy vagy nem érdekel, vagy nem is fogom jól látni. Most is, amikor felveszem az olvasószemüvegemet, minden egészen másképpen néz ki, mint a sima nézővel.


    Szóval nézegettük a morzsa porszívókat /van egy, de az ott kell, ahol van/ egyik sem fogott meg. Éppen csak hogy szívogatott. Elővettem egy papírzsebkendőt, szétszórtam a kis fecniket amiket letéptem és ledobtam a földre. Egyik is, másik is kérette magát. Már éppen indultunk volna kifelé, amikor jött egy eladó és mesélni kezdte, hogy melyik márka miért ilyen...meg olyan?


    Ha jót akarunk venni, akkor vegyünk M....-ét. Megnéztük, nem tetszett. Akkor megmutatta a legújabb top porszívót, ami csillagászati árban van. Beindította, a kezemet majdnem beszívta. Az ára...hmmmm. Nem tudom mi  van rajta ami annyiba kerül, de azt mondtam, hogy sz....ból van már egy pár, kivéve a szuper porszívómat, ami aztán tééééényleg /Manócskának is olyan van, tanúsíthatja, hogy annál jobb nincs. Egy baja van, hogy elég nehéz húzni, de ahol azzal takarítok, onnan enni is lehet, mert egy porszem sem marad meg a szőnyegben./ Amit megvettünk végül, az DYSON V.8 márkájú.


    Férj mondta, hogy beütötte a G-ba, van ott videó is, én majd csak most fogom megnézni.


    Hazajöttünk, kibontottuk és élvezkedtünk. Holnap majd élesben is megdolgoztatom. Persze most volt nagytakarítás, de azért biztosan akad majd hely - mondjuk az ebédlőben az asztal alatt, Férj oldalán, mert ő mindig lemorzsáz - persze tagadja!!!.


    Ma kínait ettem, de csak az az  egy jó volt benne, hogy nem kellett főznöm. Nagyobb adagot veszek, az nekem két napra elég.


    Vera, minden nap küldenek - kéretlenül - mindenféle reklámot, köztük egy csodalábtörlőről is. Ha érdekel, megkeresem és elküldöm. A képen az van, hogy előtte sáros lábbal lépnek a lábtörlőre, onnan viszont trallala... meg sem látszik a sár, a kosz, mert a csodalábtörlőn marad minden. Persze írni bármit lehet.


    Én a kutya miatt minden nap felmosom a köves részeket és naponta kell söprögetnem is, mert az ebnek hullik a szőre. Tudjátok, ő kinti kutya, csak éppen mindig bent van, bent is alszik.


    Vera az 5 égős gáztűzhelyet nem tudnád kihasználni, ne búsulj miatta. Nekem is olyan van, de jó ha mind a négy égőn elférnek az edények, ha egyszerre főzök. A középső, az ötödik, az állítólag pizza sütő. Én még soha nem használtam. A légkeverés - szintén be van építve a tűzhelybe - szerintem szárítja az ételt, én azt sem használom. Az is igaz, hogy soha többet nem vennék ilyen márkájút, mert a sütő pl. az egyik oldalon megsüti, de a másik oldalon még félig nyersen hagyja a tésztát. Forgatni kell. Olyankor mondom a magamét. B..ch a márkája.


    Tegnap bablevest szerettem volna főzni, minden volt hozzá, kivéve a sárga, ill. fehér répát, így aztán rántott levest csináltam, ami Férj kedvence és pirítottam a tetejére kis kenyérkockákat. Sült borda volt még tarhonyával, savanyúság, maradék gesztenyepüré és a végén mandarin. Meg persze a kávé.


    Ma vettem zöldségeket is, így aztán holnap megfőzöm a bablevest, utána pedig palacsintát sütök.


    Férjnek vettem egy olyan klassz hosszúszárú zoknit, ami belül bundás, a talpán pedig csúszásgátló pöttyök vannak. Épp az előbb jött mutatni, hogy milyen szuper. Persze ha ő is bent lett volna az üzletben, biztos ment volna a morgás, hogy ő aztán nem, és különben is.. és egyáltalán. Ez az előnye, hogy egyedül vásárolok.


    Klári mit szóltak az Unokák a ajándékaihoz? Mesélj!


    Pannika most éppen hol vagy? Itt, vagy ott? Nem lehet könnyű. Még jó, hogy a Férjed olyan sokat segít.


    Joe fiú elkeveredett a nagy ködben, mint az a bizonyos hosszú fülű, négylábú IÁÁÁÁÁ.


    Azt hallottam, hogy mostanában az a módi, hogy Fenyő ünnep, Tél ünnep meg egyéb marhaságok. Minden, csak nem Karácsony.


    Én viszont CSAKAZÉRTIS!! minden nap, mindenkinek Áldott, Békés, Boldog Karácsonyt kívánok sok-sok szeretettel.


    Akinek nem kell, az ne fogadja.


    Aludjatok jól, jó éjszakát.


     

    előzmény:
    arirangarirang (31214)
    2017-12-06  11:23
  13. 2017. december 6. 11:2331214.

    Ezek jól felvarrták a ráncot, írni akarok, aztán visszaugrott a hsz-ek elejére, nem is találtam hol lehet a végére menni, az elején mindenki törölt felhasználó, aztán egyszercsak visszaváltott magától a mostanira. Ki a fene érti ezt. Éva milyen terítőről beszélsz, megint, nem emlékszem.


    Szerencsére én eddig nem szorultam segítségre, nem mondom, ha 3 havonta valaki mindezt megcsinálná helyettem, biztosan nem mondanám neki, hogy nem kell.


    Mamának kerestünk valakit mikor még a családi házban lakott, de még csak jelentkező se volt.Pár ismerőshöz járnak segítségek, de azok már senkit nem vállalnak, kihalásos alapon vannak a helyek. A lányom azt mondta most is hogy segít takarítani, de engem csak zavar, ha más is sertepertél, és tudom előre, hogy állandóan kérdezni fogja ez hol van, azt hogy akarod, és ráadásul főzhetek is, olyankor ha itt vannak segíteni, az sem mindegy mit főzök, szóval lehet, hogy én lassabban csinálom, de nyugodtabb vagyok. A segéderőitek kapnak enni, mikor nálatok vannak? vagy hoznak magukkal, vagy hogy van ez? Mert mikor apának segít a kertben a kollegája, ő nem fogad el ebédet, kivétel ha pacal, vagy sütemény van. Ezeknek nem tud ellenállni.


    Éjjel nem bírtam elaludni, mert az jutott eszembe, hogy nem csináltam-e hülyeséget, amikor nem azt a nagy 5 égős gáztűzhelyet vettem meg a konyhába, hanem a légkeveréses, kerámialapos villanyt. Ahányszor itt mostanában áramszünet van, nem tudom miért, nem jobb lenne-e két lábon állni a főzés területén is? És rémálmaim vannak, hogy a légkeverésessel el fogom rontani a karácsonyi kacsát. Ha valakinek van ilyen, meséljen már nekem róla, mit hány percig süt benne, meg a húst le kell-e takarni, és csak a végén kell levenni róla, vagy mit jelent a légkeverés? Tudom, hogy nem csak azzal lehet használni a sütőt, de valamiért célszerű azt használni, milyen esetben?


    A kerámialaptól is félek, már se éjjelem se nappalom emiatt. Meg attól is félek, hogy nem jön ki időben a szerviz bekötni, addig amíg minden nincs elrendezve, letisztázva, azokat se hívhatom. Aztán még itt a munkalap kérdése is, nem is tudtam hogy van vékonyabb és vastagabb lap. Ha a vastagot veszem esetleg nem lesz szintben a tűzhellyel, vagy melyiket vegyem. És ki kell vágatni a mosogató helyét, a mosogatón a csap helyét. Amíg apában lehetett bízni ilyen téren, ezeket ő csinálta, ő találta ki, de mostanában én előrelátóbb vagyok, több dolgot tudok figyelembe venni, mert ő gondol egyet aztán nekiesik, én meg körbegondolom többször is.


    Ezt a szekrény kivágást a papírból is én csináltam, mert ő csak rakta volna az alját, nem törődve hogy mutat a teteje. Arról is csak beszél, hogy vissza kéne csinálni az emeletet, ki is hordta a padlásról a a lépcsőfeljáróhoz a lépcsőalkatrészeket, de mivel le akarunk vágatni minden lépcsőfok magasságából, így abba maradt az is. Pedig már megtaláltam a magasságot, igaz közterületen van, és oda kéne menni egy mérőszalaggal megmérni. Sajnos a konyhai axelpauzendem óta nem tudom a lábaimat rendesen emelgetni, ez most is bebizonyosodott, mikor elkezdtem a fugákat tisztítani, alig bírtam átlépni a gőztisztító masinán, mivel nem volt hely, hogy máshová rakjuk, nekem kellett átmászni rajta. És a szemüvegem miatt is másképpen mozgok, hiába jó, mégis félek hinni neki, mert az előzővel nagyon bizonytalan voltam, ez bennem maradt.


    A porszívóról annyit, hogy ez olyan, mint a morzsaporszívó, ki is lehet venni belőle egy morzsaporszívót, ha visszadugom a nyelébe, akkor a kőről szív. Szeretem, de csak a konyhában, vagy a padlón szoktam használni, a bejárati ajtón belül van egy mindenkosztösszeszedő szőnyeg, nem bolyhos, teljesen sima, azt még leszívja, de ha kiviszem, érnek meglepetések a kirázásnál, tehát szerintem nem való szőnyegre. És nagyon kicsike a portartó mosható izécskéje, állandóan üríteni kell. De a köves helységekben megállja a helyét, a morzsát, és a kutyák által behozott sarat, homokot felszedi. Na meg apa nem szokott lábat törölni mielőtt bejön, és állandóan ki-be császkál, hiába kajabálok vele, se cipőt nem vesz le, se lábat nem töröl, azonnal mindenhová becsámpázik a koszos cipőjével, éppen tegnap sikítoztam, mert a mama szobájában ott volt a sáros cipőnyom, benne egy falevéllel. De ő aztán nem csinál itthon semmi rendetlenséget és koszt. 


    Az egyik kutya belefeküdt valami ürülékbe a kertben, kideríthetetlen, hogy hol, hiába mostuk, állati büdös. Szegény nem értette, hogy miért tessékeltem ki a szobámból, pedig olyan aranyosan összebújt a kicsike kutyával, hát hogyne, hogy az is átvegye a szagot? Apa most elmegy az új kutyakozmetikába, itt van a közelben, hátha be tudják valahová suvasztani egy frizurázással egybekötött fürdetésre.


    Ma paprikás krumpli lesz, én eszem a maradék tökfőzeléket, pont 1 adag. El ne kiabáljam, ismét kezd normalizálódni a cukrom, ennek valami idegrendszeri alapja van, mert nem étkezem másképpen, de valami mégis más.


    Megyek fényesítem a lakást, remélem ma már nem fogok annyira fázni mint tegnap, hiába volt 25 fok, megfagytam. Nyáron bezzeg 25 fokban elolvadok.


    Sziasztok, szép napot!

    előzmény:
    Tete (31213)
    2017-12-05  22:54
  14. 2017. december 5. 22:5431213.

    Vera az a helyzet, hogy pl fürdőszoba " bokától-tokáig", de a szekrények belül nem. A konyha dettó, belül én takarítom, hűtőt úgyszintén. Szóval szegény csempét csuszatol alul-felül, van belőle bőven. Fürdő, zuhanykabin, WC, a konyhaszekrényt szoktam lemosás után bútorápolózni. Írtam, hogy nálunk a nagy ablakok egy része fix, tehát nem nyitható, a külső részét csak kivülről a létra legfelső fokáról lehet elérni. A szobaszekrényeim is extra magasak annak a teteje, meg a felső polcok szintén létra legfelső fok. A nappali szőnyege olyan, hogy én csak tologatom rajta a porszívót, több kevesebb sikerrel, de neki olyan  klassz erős keze van, hogy egy szem por sem mer bennemaradni. Szóval ilyeneket. Ezért szoktam írni, hogy a hasalós meg a létrázós dolgokban segít. Mosni, mosogatni soha. Ágyneműhöz, ruhákhoz nem nyúl. Ez meg az én dilim. Meg úgy csináljuk, hogy pl mindent kipakolok a fürdőből, WC-ből. Ha készen van visszarámolok, persze letörölgetve lemosva mindent. Aztán elpakolok a konyhaszekrényekről, a virágokat az ablakpárkányról, ha kész visszapakolok. Tehát egész nap dolgozom vele vagy inkább a keze alá-elé. Így tudjuk az egészt lakást egy nap alatt végig nagytakarítani. Ez háromhavonta van. A köztes normál takarítással még elbírok. Egyébként egy tündéri csaj, nagyon szeretem Őt. Olyan akin látszik, hogy előtte aztán nincs akadály, megbírkózik mindennel. Nálam így csináljuk az első perctől. Máshol másképpen takarít, a legtöbb helyen kulcsot kap, mert nincsenek is otthon.


    Igazság szerint nincs mentségem, hogy miért nem izzok ezerrel a Karácsony láztól. Lustulok, más magyarázat nincs.  Valahogy ez a korai rákészülés az üzletekben, ez a nyomulás a reklámokban elveszi a varázsát. Csak nyomják a képedbe, hogy ezt vedd meg, meg anélkül nem élet az élet. Vegyél fel akár kölcsönt is. Nekem ez nem. Olyan Karácsonyunk lesz, amit meg tudunk oldani eladósodni, biztosan nem fogunk miatta. Az ajándékokkal meg az a helyzet, hogy hála az égnek meg van mindenünk, csak azért nem kezdünk felesleges dolgokat vásárolni, mert Karácsony lesz.  Tavaly meg előtte egy másik társasággal úgy vittük egymást előre, tök izgalmas meg jópofa volt. De ott megváltozott a hangulat, részemről kiiratkoztam. Én nem vagyok egy édelgős fajta.


    A fiaméknak van olyan feltölthetős porszívójuk, szeretik is. Jó előkapni, ha a gyerekek morzsáznak az étkezőben, ami padlólapos, ha behordják a homokot a télikertbe, előszobába.  A menyem nem szórakozik sepréssel, mert olyan egyszerű vele dolgozni, mintha csak a partvist vennéd elő. Éppen azért mert nem lóg az ember a "köldökzsinóron".  Nem tudom a teljesítményét, de nagytakarításnál a szőnyegekhez el szokták kérni az én "mezei" porszívómat.


    Én soha nem voltam jakuzziban, az unokáim már igen és imádják. Igaz szoláriumban sem voltam még életemben.

    előzmény:
    arirangarirang (31211)
    2017-12-05  18:39
  15. 2017. december 5. 20:5131212.

    Sziasztok!


    Ahogy olvasom az írásaitokat, sok mindenben magamra ismerek.


    Vera, még délután előkerestem az Álmoskönyvet /Krúdy Gyula/ hogy megnézzem neked a gyerekkel kapcsolatos álmodat,


    de közben kimentem főzni, vacsoráztunk, aztán én is elaludtam. Szóval van itt minden.:


    Gyermek: minden álmoskönyv szerint általában nagy szerencse.


    A lipcsei nagy álmoskönyv szerint : kisgyerek, veszekedés jele. Gyermeket háton vinni, nagy pörpatvar. /ajajajajajajaj!/


    Van még egy pár leírás, de azokat kerestem ki, amik kb. megegyeztek az álmoddal.


    Ma végre meghozták, ill. kicserélték azt a dolgot, amit rendeltem, de rossz volt. Most teszteljük a cserét, hááát úgy néz ki, hogy egyelőre működik.


    A konyha? Bizony jó az, ha szép is, meg jó is, meg főleg praktikus. Ma már biztosan nem ilyen konyhabútort csináltatnék.


    Szép. Azzal nincs is semmi gond, de mivel nem simák az ajtók, fiókok, minden, MINDEEEEN megragad rajtuk. Sokszor fogkefével megyek a vájatokra, mert egy sima lemosás nem elég. A másik, amint már említettem, a gránit mosogató. Lehet hogy az őskorban praktikus volt, de nálam nem vált be. Nehezen takarítható, aztán ha egyszer valami beleesett, annak vége. Mennyi de mennyi pohár, tányér stb. lelte már halálát benne. Aztán a szellőztetés. Van elszívó, amit egyszerűen nem kapcsolok be amikor főzök - pedig éppen akkor kellene - de nem bírom elviselni a zúgást a fejem felett. Van két ablak, ami nyílik is, meg bukik is, de mivel előttük van a pult, csak akkor érem el a kilincset, ha felállok egy direkt erre a célra használt kis sámlira. Van még a teraszajtó, azt szoktam kinyitni, de akkor meg a derekam bánja, mert rögtön megfázik és fáj.


    Szívem szerint sokszor eldobnám én is a konyha kulcsát - nincs - de olyan öröm, amikor látom hogy amit sütöttem, főztem, azt jóízűen termeli be a társaság. Tegnap is vendégeink voltak és a dicséretek olyanok voltak, mint színésznek a taps. Minden tál kiürült.


    Klári, Vera ha jól emlékszem, ti vettetek olyan porszívót, ami nem hálózati /húzod magad után a zsinórt/ hanem akksis? Mennyire vált be? Van pár darab porszívó a házban, de olyan kellene, amit csak előkapok, és söprű helyett használnám. Szőnyegen is működik? Holnapra gondoltuk hogy elmegyünk, megnézzük, de sajnos az üzletben nem lehet kipróbálni. Van már olyan porszívónk - kettő is - amit csak kőre, ill. parkettra tudok használni, mert a szőnyegen ide-oda húzgálni nem lehet. Csak úgy működik, mintha gereblyéznék. Mindig csak magam felé húzom /húznám, de nem használom/ mert akad a szőnyeg szálaiban.


    Klári neked van alibid, hogy miért nem álltál még neki a karácsonyi sütiknek, de nekem csak a kedvem hiányzik hozzá. Igaz hogy teher alatt nő a pálma, én akkor vagyok elememben, ha a fejem felett majdnem összecsapnak a hullámok. /munkailag!!/ Képes vagyok öt-hat dolgot csinálni egyszerre, mintha kinőne még három pár kezem. Amikor pedig nyugi van, szürke hétköznap, akkor úgy lazítok, hogy úszik minden. /Patópálné/ Bele is fáradok rendesen.


    Jelentem, a cinkék nem kérik a faggyúgolyót. /Auchan/ Kénytelen leszek további diótörésre és azt adni nekik. /külön van a madaraknak egy-két rekesznyi dió/


    Valamelyik nap voltunk nézelődni egy bevásárlóban, de olyan árak voltak több üzletben is - vevő egy szál se - hogy azt sem tudtam zavaromban, hogy hol az ajtó. Mit gondoltok egy átlagos - na jó, kicsit jobb - téli pufi kabát /nem tudom hogy hívják/ mennyibe került ott? Megmondom. 150.000.-Ft.  Jól látjátok!! A másik üzletben már meg sem lepődtem a 170.000.- láttán.


    Nem bunda, nem aranyból van, csupán egy sima fekete, bélelt suhogó műanyag.


    Úgy néz ki, hogy a hordozható termosztát is kezdi beadni a kulcsot.


    Vera szépek, ill. készen lesztek ha előbb nem, akkor karácsonyra biztosan. Nyugi.


    Pannika neked is van mindig elfoglaltságod. Jó az ötlet a terítővel kapcsolatban. Már csak meg kell csinálni!!


    Aludjatok jól, jóccakát.


     


     

    előzmény:
    Tete (31210)
    2017-12-05  14:14
  16. 2017. december 5. 18:3931211.

    Nekem a konyhám akkor lesz komfortos, ha újra lesz benne tv. Szerintem a szekrénysor is tök jól lesz elhelyezve, és egy naaaaagy boltíven át lehet a látványt élvezni az étkezőből. sajnos mi is elkövettük a hibát, hogy a folyosó felé nincs ajtó, így a kajaszag az terjeng. Van ugyan egy harmonika ajtó, de az a kajaszagnak semmi.


    Apa ma rám hozta a frászt. Megint elaludtam a számítógép előtt, és apa berontott, hirtelen felébredtem, aztán rosszul lettem. Persze nem tudhatta, hogy én szundikálok, én se tudtam, mert zöldségköreteket akartam keresni a karácsonyi kacsához, de annyira unalmasak voltak a receptek, hogy bealudtam.


    Jól sikerült a tökfőzelék, még apa is megdicsérte. Mindig lázadozik, mikor kezdem főzni, amikor megeszi, akkor meg ízlik neki. 


    Mamánál bevált a háttámasz,ki kell ültetni az ágy szélére, és nem kell az összes paplant meg párnát a háta mögé gyömöszölni,  kicsit dőlne balra, de oda tettük a paplant és így egyenesben maradt. Amíg meg tudott állni segítséggel a lábán, kiültettük a fotelba, annak karfája van, tartotta, de apát kímélendő ezt már nem erőltetjük. Mióta felriadtam, azóta remegek, mint a kocsonya, és fázom   is. Be kéne ülni forró vízbe  , de az meg kiveszi az összes erőmet, múltkor is alig bírtam kimászni. Ezért nem bírom a gyógyfürdőke sem, csak a hideg vízben nincs bajom. 


    Mutattak a tv-ben jakuzzit, fürdött már ilyenben valaki? A szomszédban megint fűtik a "parasztjakuzzit". Állítólag Erdélyből lehet hozni, fából vannak benne a padok, és fa az egész, ráadásul fával kell fűteni, megint nyelhetjük a füstöt. Ezek ördögök, akik állandóan tüzelnek. Nyáron éjjel-nappal grilleznek, ősszel-tavasszal gazt égetnek, télen jakuzzit fűtenek.


    Mit tud csinálni egy segítség, ha előtte mindent megcsinálsz? Ablakot pucol? Azt pár nap alatt le lehet tudni, nem kell mindennel egy nap alatt végezni. Nem mondom, a csempemosást átadnám másnak, de azon is túl lehet esni hamar. Te meg egyfolytában takarítasz, mesélj! Mit csinál a segítség?


    Sziasztok galambjaim, szép álmokat!  


     

    előzmény:
    Tete (31210)
    2017-12-05  14:14
  17. 2017. december 5. 14:1431210.

    Tegnap ígértem, hogy jövök, de egyrészt eléggé lefárasztott a kislány, másrészt a gyerekemnek is halaszthatatlan "anyázásra" volt szüksége. A picikének nem szeretném, ha unalmas lenne a nap, nem akarom a TV elé ültetni, így meg az egész napos "játszásival"  elfáradok. Éppen gondolkodtam, rajta, hogy pár éve dolgoztam egy magánóvodában, mennyivel több türelmem volt a gyerekekhez. Ma ebédre kérdeztem, hogy borsófőzelék legyen vagy tejbegríz, persze az utóbbit választotta. Holnap már megy oviba, mert délelőtt lesz a  Mikulásozás, aztán ebéd után elhozza az Anyukája, mert mennek cirkuszba. persze ma közölte, hogy nem megy a rendes oviba, Ő csak a Mama oviban akar járni.


    Én nagyon sokáig agyaltam a konyha berendezésén, minden tök jó lett, végre olyan a konyhám amilyet mindíg is szerettem volna. Egy dolgon majdnem megbukott, az ablakon. Mert az ablak nyitáskor szinte hozzáér az alsó szekrényhez. Ha a vastagabb anyagot választom a pulthoz, nem is lehetne kinyitni az ablakot csak résnyire. Nem gyakran nyitogatjuk, mert az egyik fele bukó is. Többnyire az van nyitva. Nagyon sokat jelent, ha szívesen vagy a konyhádban. Én addig azt mondogattam, hogy kitakarítok aztán bezárom és elhajítom a kulcsot. Most nincs rajta ajtó egy légtérben van az előszobával, de azóta nincs bajom vele. Nem lehet azt megtenni, hogy rácsukom az ajtót a kupira, de éppen ezért nagy rendet is tartok.


    Az én párom is tud főzni, a lecsója verhetetlen, de beleszólni a dolgokba, azt Ő is szeret. Akkor meg szoktam kérdezni, hogy nincs-e dolga a garázsban, illetve mikor szólok bele az ottani dolgaiba.  Sok mindent akkor csinálok, amikor egyedül vagyok itthon, azt jobban is szeretem. Akkor nem kotyog senki semmibe.Amikor Ő főz, minimum három konyhalányként készítek elő, pakolok el  körülötte. És minimum három napig kell ódákat zengeni a főztjéről.


    Most kicsit bajban vagyok, mert holnap jön a segítségem és a dolgok személyesebb részét meg szoktam előzőleg csinálni. Az unokaszitterkedés miatt most ez elmaradt. Majd megoldom. A holnapi nappal le lesz tudva a karácsonyi nagytakarítás. Jöhet a dekoráció.


    Írtam, hogy el volt ásva a hólapát és kölcsön kértem a szomszédból. De annyira rövid volt a nyele, hogy hétrét görnyedtem. Nem is csináltam csak egy ösvényt. Persze a többi meg a múlt napokban ráfagyott a járdára. Tójógalambként közlekedtem. Végre tegnap fel tudtam törni a jeget, Elhánytam, de még a vizet is lesepertem, hogy ne jegesedjen be. Reggelre az összes hó lejött a tetőről. Na hova? A pipec módon letakarított járdára. Ma kezdhettem előlről. Persze ilyenkor pasi egy szál se. Volt pár perc amikor nem voltam úrinő.


    Tavaly ilyenkor már dobozszám volt süti, meg a fagyasztóban is volt előkészítve. Most meg semmi. Vénülök vagy mi van velem? Pedig én nagy Karácsonyimádó voltam. Eddig. A tervezés hónapokkal ezelőtt megtörtént éppen csak a kivitelezés lett Patópálnés. Nem is tudom ez vagy

  18. 2017. december 5. 10:1831209.

    Sziasztok!


    Hideg van, fáj a fejem, éhes vagyok, kicsi vagyok, és jöjjenek vissza a többiek!


    Köszi Pannika, hogy eszembe juttattad a pelenkába a betétet. Nyáron már csináltuk egy darabig, aztán elfelejtődött.


    Még mindig a szekrények elrendezésén töröm a fejem, mert aminek a tűzhely mellett kellene lenni, annak hosszú felsőrésze van, leér a munkalapig, és ez a többfiókos 40 cm széles rész, van belőle kettő. A boltban úgy volt összeállítva, hogy ezek voltak a szekrénysor két végén. Van 80 cm-s alsó elem is, lehet, hogy kipróbálom, hogy a fiókosokkal megcserélek egy 80 cm-s alsót és a két felsőt a szélére rakjuk, de hogy fog kinézni, majd elválik. Mert minden kanálért, fakanálért a 4m 60 cm-s szekrény két végébe szaladgálni, igaz, hogy edzésnek jó, de egyébként meg biztos, hogy az a kanál, vagy fedő vagy bármi, sose abban a végében lesz, ahová elindultam. Nálunk csak akkor lehet a konyhában rendet tartani a szekrényben, ha apa nem kotnyeleskedik a rendrakásba. Ha bármihez hozzányúl, akkor az nem a helyére kerül vissza, de ellenállhatatlan vágya, hogy mindig a konyhában sertepertél, és tanácsokat osztogat a főzéshez. Ilyenkor a kezébe adom a fakanalat, és mondom tessék, lehet főzni. De ő nem tud. Jaaaaa? és tanácsokat tudsz adni?


    Mondtam neki múltkor igazán megtanulhatnál főzni, legalább lekötnéd magad. Tojásos szalonnás rántottát viszont csak ő tud csinálni, mert az övé szottyos, az enyém túlsült. Én magamnak azt is tovább sütöm amit ő csinál, de a fiúnak, mamának és magának ő csinálja. Régen mikor még grilleztünk az udvaron, akkor ő állt a grill mellett, és égette a húst, mert nincs türelme kivárni a megfelelő tüzet, és tud még pörköltöt is főzni. Egyszer csinált, mikor beteg voltam, tényleg ízlett, kiderült, attól volt más, hogy nem talált paradicsomot, és ketshupot tett bele. De minden más amit eddig még megpróbált, kemény maradt, a zöldségek meg szétmentek. Pedig az elektromos edényben még a pólyás is tudna főzni, legfeljebb más fűszerezéssel, mint én.


    Na, mit álmodtam! Volt egy kisbaba a családban, nem tudom kié volt, olyan pici volt, hogy egy tenyérben elfért, és úgy kapaszkodott a vállamba, mint egy kis majom. Föltettem a vállamra, és a ruhám alatt volt, és úgy beszélt, mint egy felnőtt, csak vékonyka hangon. De amikor azt akartam, hogy más is hallja, hogy tud beszélni, akkor nem szólt. Még mindig érzem a vállamon ahogy kapaszkodott. Ezért nem akartam felébredni reggel, mert jó volt, hogy ott volt. Mikor kinyitottam a szemem, egyből a vállamhoz nyúltam.


    Ma tökfőzelék lesz, valami feltéttel, amit nem tudom még mi lesz.


    Sziasztok, szép napot!

    előzmény:
    Pannika515 (31205)
    2017-12-04  08:57
  19. 2017. december 5. 06:3731208.

    Itt a kávé. Sziasztok, jó reggelt.

  20. 2017. december 4. 21:0631207.

    Sziasztok!


    el vagytok fáradva? már megkezdődött a karácsonyi készülődés?


    Ma előszedtem a gőztisztítót, és fugákat pucoltam a szekrény helyén. Ha becsuktam az ablakot olyan mészszag volt, mintha frissen festették volna a lakást, gondoltam akkor inkább kinyitom, akkor meg nem láttam semmit, akkora köd volt a konyhában. Az egész köves részt terveztem hogy kitisztítom, de majd nyáron. A szekrény mögött muszáj, de máshol csak álmodozom róla. Kiskefével nem állok neki, mert leszakadna a karom, pedig milyen jó lenne szép tisztának lenni karácsonyra. Majd jövőre.


    Hatalmas hely van a szekrény előtt, a felét már betoltuk a helyére a tűzhelyig, holnap következik a másik fele. Úgy tűnik ez a szekrény kisebb, mint a régi, mégse lehet a felső részeket lejjebb rakni, a mosogató csap miatt. Ezt is légi úton fogom megközelíteni, mint a régit.


    Már nagyon kíváncsi vagyok az összhatásra.


    Megjött a mama gumis gumilepedője és egy szerkezet, amit meglepetésnek szántam, egy állítható háttámasz. Vacsoránál már ki is próbáltuk, persze apa nem hallgatott rám, ezért a mama csúszott lefele, de ha rendesen be van állítva, jó lesz. Eddig a paplannal, a párnákkal volt kitámasztva, nagy rumlit csináltunk az ágyon. Most is meg kell majd támogatni , mert elkonyul balfelé. Hanyatt fekve is balra lemászik a párnáról, akárhányszor bemegyek, mindig lelóg a feje a párnáról. Következő ajándékom rendes nagypárna, vagy párnák, mert ami van már minden a feje alatt van, de még mindig nem jó.


    Jól megfájdult a nyakam a csuszatolásba, pedig nem sokáig csináltam, csak ez a mozdulat nem tetszett. Ezután ablakpucolás következik, függönymosás és a többi . Nekem mindegy milyen házimunka, csak ne mosogatás legyen, azt ki nem állom.


    Hát jó éjszakát mindenkinek, aki bújt, aki nem én megyek.

  21. 2017. december 4. 10:1031206.

    Sziasztok! Nektek is be kell jelentkezni az íráshoz reggel az NLC-be? Ha utána napközben írni akarok általában be vagyok jelentkezve aznapra., de nem mindig. Ez volt a nagy újítás, felfrissítés, amin hónapokig tököltek, , a visszalépés a XX. századba? Nagy szakmai tudás kellett hozzá!


    Ma talán végre hozzák a mama gumilepedőjét, megjött az sms róla. Már nagyon várom, mert akkor felszabadul egy sima gumilepedő, amit keresztben is alá tudok majd tenni a feneke alá. Sajnos a cipzáras nincs, de ez is jó lesz, gumis a széle.


    Ma, hogy a vejem már nem tud jönni mert dolgozik, apa jól van, persze hála Istennek, de élek a gyanuval, hogy talán nem szeret a vejemmel dolgozni, mert a kollegát irányíthatja kedvére, az el is várja, de a vejem egy talpra esett fiatalember, nem kell neki külön mondani a munkafázisokat, apa meg imád irányítani. Velem se szeret dolgozni, mert én is le szoktam állítani a vezénylést. Más tészta ha az ember nem tudja mit, hogyan, de ha tudom,és akkor beszél, az idegesítő.


    Végül kiderült, hogy nem is volt olyan sok a másfél kg gomba, csak megpucolni, ha jöttek volna a gyerekek kevés lett volna, így viszont maradt egy adaggal, azt valaki megeszi, mamának valami nagyon egyszerűt főzök és ma ráncigáljuk az alsó szekrényeket. Tegnap nagyon csalódott voltam, hogy nem csináltuk meg. Ha már végleg nem boldogulunk esetleg, a lányoméknak van egy csapat, akik az ő bútoraikat is mozgatták, szerelték mikor költözködtek, mondta, hogy azokat majd elhívja.


    Tegnap ettem vacsorára nagyon finom sült húsos szalonnát, nem volt zsíros, és sült kolbászt, hát ma fáj a gyomrom. 


    Éjjel nem tudtam aludni, 4-kor néztem utoljára az időt, de szerintem 5-kor még nem aludtam. 9-kor ébredtem, ilyenkor mikor apa nem megy el korán, akkor tudok sokáig aludni. Most elküldtem a Műv. Házba a kacatvásárra, kiváncsi vagyok vett-e magának olyat amit kinéztem neki, mert nem olcsó ez még ott sem, és máshol még sose láttam, tehát monopolhelyzet. Most jött meg, majd még jövök.


    Sziasztok!

  22. 2017. december 4. 08:5731205.

    Sziasztok! Jó reggelt! 


    Köszönöm a kávét, Jó erős tettem bele egy kis kapucsínó port, így szeretem.


     


    Tegnap elmentem a temetőbe lekötöttem a vázákat. Csak itt-ott volt egy-egy ember, hófehér csend volt mindenhol.


     


    Elmentem az Al.....iba, megvettem az újságból már kinézett sütőtepsit. Szerintem nagyon megérte, mert két db-os , egy 6cm mély


    zománcos , és egy 4cm mély teflon. Vettem még 40 denes harisnyanadrágot, és ket par vastag zoknit. A mosogatógéphez is vettem


    sót, öblítőt, tablettát,mosogatógép tisztítót .


     


    Aztán elmentem a fiamhoz, jól elbeszélgettünk.


     


    Majd a hugomat is meglátogattam.  Eltelt a nap ,este 8-ra értem haza.


    Ma takarítok ami elmaradt. Szeretném beszegni az újonnan vásárolt terítőket.


     


    Vigyázzatok magatokra és egymásra!


  23. 2017. december 4. 07:1631204.

    Kávét vittem, köszönöm. Jó reggelt sziasztok.


    Megyek kukázni, aztán áthozom a kiscsajt. Majd délután jövök.

  24. 2017. december 4. 06:4231203.

    Ezt a strapát!!


    Jó reggelt.


    Hoztam a kávét. /már megint nekem kellett főzni?/ Na persze, mert mindig a legfiatalabb szívja meg.


    Itt van, tessék:


    Még forró, igyátok gyorsan.


    Kezdődjön jól a nap. Most mennem kell, ma jönnek vendégeink, irány a saját Konyha.

    előzmény:
    Tete (31201)
    2017-12-03  11:39
  25. 2017. december 3. 11:4931202.

    Sziasztok!


     Jó sok ötlet Klári, de a zabpehely nekem ugyanaz, mintha kristálycukrot ennék, semmi cukros, semmi lisztes, a sima zöldségekben is van szénhidrát, főleg a gyümölcsökben, ráadásul van még a lányom allergiája, és úgy néz ki neki is magas a cukra. Most csináltak neki terhelésest másodszor, nem valami jók az eredmények. Én már régóta gyanítom, de a vizsgálatok nem mutatták ki nála, pedig állandóan rosszul lett ha nem reggelizett időben. Volt hogy a buszon elájult iskolába menet. Szerencsére az osztálytársai összekanalazták.


    Régen nagyon kedvelt volt nálunk a tésztasaláta, orsótésztából csináltam, sajtmártással, többféle sajtból,, grillcsirkét szétcincáltam, azt kevertem bele. Vettünk hozzá mindig a Spárban szecskázott zacskós salátát, és azt mellé raktuk egy hatalmas tálban. Mindig házibulizásokkor csináltam, mikor jöttek a lányom osztálytársai. 


    A lencsesaláta jó lenne, de mivel a szilveszter is közel van, azt karácsonykor nem csinálok. Van egy nagyon jó sült cékla receptem, nem tudom a légkeveréses sütőben lehet-e egyszerre több tepsit is berakni? Úgy képzelem igen, mert akkor nem festené meg a többi ételt. A sárgarépát is egy kis borssal, babérlevéllel, vöröshagymával szoktam csinálni, külön hagymát azt nem. a zeller is finom, szeretem a waldorf salátát, kis almával, majonézzel, de  a lányom csak házi majonézt eszik, ők hozzák vidékről a tojást, a közértes tojásokban én annyira nem bízom, hogy abból csináljak házilag majonézt. Viszont a zellercsipsz nagyon jó, lehet, hogy beüzemelem magam csipsz gyártásra is. Mindig rizzsel és piroskáposztával ettük a kacsasültet, biztosan nem lesz kielégítő csak a zöldség.


    Gondoltam tegnap, hogy megjavítom a maradék töltött paprikámat egy kis nyírfacukorral, az állítólag cukrosoknak cukorpótló. Legalább 1 éve hogy kipróbáltam, úgy emlékeztem nincs utóíze, jajj, dehogy nincs. Kb 1 teáskanállal raktam egy tányér paradicsomhoz, nem volt tőle édes, kár is volt,. Akkor nem is éreztem semmilyen utóízt, hanem kaja után fél órával a fogaim között kezdett beédesedni a semmi. Hiába ittam, mostam fogat, ettem almát, az a ronda, undorító édes íz csak jött. Reggelre elmúlt, de  nem kísérletezem vele többet


    Úgy volt jönnek a gyerekek, a vejem segít apának ráncigálni a mélyhűtőt, meg rendezkedni, de a mama tegnap úgy kikészítette apát, hogy az éjjel megint rosszul lett, ráadásul ma volt a K napja, és apának emelgetni kellett. A mamának még a feje búbja is pisis volt reggelre, újra ágyneműcsere, mosdatás, mosás, most megint tele a szárító, a mi cuccainknak sosincs már helye. Még jó, hogy van ez a színfogó papír, így nem kell egyenként mosni a színeket, hanem egyben belerámolok mindent. A múltkor kifelejtettem a színfogó papírt, aztán egy fehér bugyogó bánta,  a legközelebbi fehér mosásba teszek színfogót, és hátha kijön belőle.Tegnap előtt apa elment radiátort venni a szekrénysor mögé, már akkor kezdte a mama, hogy hol van, mikor jön haza, teljesen felment a vérnyomása. Éjjel ugye felkopácsolt mert leesett az üres üvege, de közben ott volt neki a másik. Reggeltől annyit hisztizett, 180-ra felment a vérnyomása. Ki volt virulva, mint a rózsa, sírt, csapkodott, őrjöngött. Apát akarta mindig, hogy legyen bent vele. Apa meg mindig mikor kijött mondta, hogy nagyon elege van. Gondoltam, hogy nem lesz jó vége, úgyhogy bementem, és megkértem mamát fogja vissza magát, ha nem akarja, hogy apát megint a mentő vigye el. Akkor abbahagyta, de már késő volt, mert sajnos a hatása éjjel megint előjött apánál. Reggel megint arra ébredtem, hogy veri a falat. Azonnal hívjam át a fiát, mert jaj, a vérnyomásom, a vérnyomásom. Láttam, hogy nem magas neki, mert nem volt vörös. de addig kiabált, amíg apa be nem ment. aztán még utána kellett emelgetni a hashajtózás miatt. Alig áll a lábán, nekem a szemem ragad le, mert 3 körül aludtam el, aztán 6kor már riadó volt.


    Soha, de soha nem leszünk készen a lakással, már vagy 3x el lett halasztva apa rosszulléte miatt az akció, mert mindig erősködik, mindent ő akar csinálni, ha jól van egy csöppet sem vigyáz magára. Hol találok embert arra hogy ezt megcsinálják, és kit merek beengedni a lakásomba, ez a legnagyobb kérdés. Mert ha elhívjuk a kollegát ő egyedül van, apa is kell az emelgetésekhez, a vejemet meg nem tudom úgy mobilizálni, hogy egyszerre érjenek rá és persze csak a hétvége jöhet szóba, az most megint elmarad, lehet, hogy jövő héten meg más dolga van a vejemnek. Na most meg esik a hó, nincs hová teregetnem a lepedőket, le kellett szedni a kötélről, mert elázik. Egyet itt bent ráhúztam a szárítóra, de a többi cucc kint fagyoskodik a teraszon.


    Sziasztok, vigyázzatok magatokra, éljétek világotok, mert sose lehet tudni ki mikor csöppen bele a kakiba, mint én. És ha azt mondom ki vagyok idegileg, akkor keveset mondtam. Pedig mindent megpróbálok, de ezt a szekálást nem lehet kibírni.

    előzmény:
    Tete (31197)
    2017-12-02  18:25

Címlap

top