Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Husky nevelése!!

Torolt_felhasznalo_845550
Torolt_felhasznalo_845550
Létrehozva: 2005. november 8. 17:43
Sziasztok!!
Nagy próblémám van!!
Van egy 8 hónapos Huskym és egyszerűen nem tudom megnevelni ,hogy ne ugráljon és legalább egy picit nyugton maradjon!!Segítsetek ha tudtok légyszike!!Köszike!
  1. 2018. május 18. 18:2327.

    Hol is kezdjem ?! 
    Szóval, ha kutyavásárlás előtt állsz, alapvető, hogy utána olvasol a fajtának.
    Huskym van, és 7 hónapot "előretanultam" igen. Én tanultam meg kutyául, nem pedig ő emberül.
    Másfél hónaposan került hozzám, most 3 hónapos és elkel áruljam, hogy meg vagyok vele elégedve.
    Nyugodt, kiegyensúlyozott kutyus.
    Minek köszönhető?
    A rendszerhez. Hozzászoktattam, ki a falkavezér, nagyjából ugyanakkor csináljuk a dolgokat, rengeteg időt *követel.
    És nem hagyja alább a kis makacsságát.
    foglalkozni kell vele, mint egy gyerekkel, és ne kötelezettségnek kel ezt felfogni, hiszen, ha nyűgnek találod, esetleg mérges, ingerült, ideges vagy ha foglalkoznod kell vele, akkor ne is vállalj kutyust, főleg, ne ezt a fajtát.
    Az átlag kutyáknál lehet elég a napi 1 óra sétáltatás.
    Ennek a fajtának nem! 2 hónaposan 3-4 órákat sétálunk.
    Most már meghaladjuk a 4- 4 és fél órákat. Séta közben is rá kell figyelni, különben ha látja hogy te telefont nyomkodsz, esetleg nem rá koncentrálsz érzi, és utánozni fog.
    Ki kell emeljem ismét, hogy MOZGÁS & FIGYELEM.
    Rengeteg mozgás, nem elég ha kertes házban van, futni, sétálni kell vele.
    Ha engedelmetlen, nem szabad kezet emelni rá, sem hangot felemelni,mert ettől csak izgatottabb illetve felspanolt lesz hisz azt érzi a nagy hangon, hogy te is izgatott vagy, csupán erélyesen rászólni, elég az neki, ha érzi azt hogy nem csinált jó dolgot.  
    Ezt a kommentet, csak pozítvan fog fel.
     :) 

Címlap

top