Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 júliusi babavárók

Torolt_felhasznalo_464804
Torolt_felhasznalo_464804
Létrehozva: 2005. november 1. 09:28

Sziasztok!

Már láttam egy ilyen topikot,de szerintem az egy kicsit "kihalt".Gondoltam nyitok én is egy ilyen topikot hátha ez sikeresebb lesz.

Én reményeim szerint most várom első bébimet.Én kb.3-4 napja kezdek gyanakodni,hogy babát várok.Ezt 3 teszt bizonyította,mert mind a hárman két csíkot láttam.Remélem sokan élték át mostanában vagy a közeljövőben fogják átélni a két csíkot. 

Szerintem nagyon jó lenne ha egy "páran" akiknek mostanába volt pozitív tesztje és úgy számolta,hogy Júliusra várja a babóját együtt követnénk végig a kis babszemek fejlődését,együtt szorítanánk egymásért,hogy jól sikerüljön a szülés együtt ....

  1. 2009. július 14. 13:5179126.

    sziasztok

    nagyon boldog szülinapot mindenkinek.látom rengeteg kép is van róla majd megnézem jobban csak most fog ébredni a kicsi és nem bonyolodom bele mert akkor nem tudok irni.

    jol vagyunk jana már nagyon nagy és mos a dinók idejét éljük reggeltől estig.bálint babó is nagy aug.3-án lesz 1éves már jun.6-ota megyés azóta csak megy és megy és megy lenem állna egy pillanatig sem.nagyon eleven mindenre mindenbe bele mászik fel s alá már nagyon kell mindig figyelnem rá.megeszik minden apró dolgot legyen kosz vagy kaja nem probléma.

     

    janának minden este mese és nem nagyon akar elaludni.most épeen jana egy órás alvásából jött azthiszem hosszú délutánunk lesz.....

    most mennem kell.

    remélem sokat fürödtök ti is mert csak ugy lehet birni a meleget.

     

    kati

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. július 14. 12:0879125.

    Annak valami répás ize van, itta simán, mondjuk gyógyszernél,semminél sincs gond, be kell venni,segit, ennyi,ezen sosem problémázott szerencsére :)

     

    Emlékszem, mikor herpangina vagy milyen virusa volt, telis tele volt a szája hólyagokkal, nyelni alig birt, nem evett egy hétig inni pedig a Nurofenes adagolóból itattam egész nap apránként...

     

    Na az durva volt, de mivel jutott bele viz ezért otthon lehettünk.

     

     

    előzmény:
    Norbiné (79124)
    2009-07-14  10:10
  3. 2009. július 14. 10:1079124.

    Hello!

    Jók a képek!

     

    Hogy tudtad megitatni Fannival az ORS-t?Van valami trükkje?

    Mi ugyanúgy jártunk vele, mint a smectával...

    Még van egy kanalas is amúgy, a bizmut-oldat, de azt csak doki írhatja ki, múltkor asszem Bosziék kapták, de ez nem biztos.Az is bevált nálunk Annánál.

    előzmény:
    májusiesö (79122)
    2009-07-14  09:39
  4. 2009. július 14. 09:4279123.

    Még képek :)

     

    A tortát mondtuk,h mozdony legyen de ne hasonlitso Thomasra, mert azt nem engedné felvágni... :D

     

    Megyünk le zöldségeshez meg játszóra, aztán főzök- hőségriadó lesz ma, 35 fokkal...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. július 14. 09:3979122.

    Sziasztok!

     

    Nagyon jó volt a szülinapi buli, vonatos totra, vonatos gyertya, vonatos ajándékok (meg egy törpehörcsög) :)

     

    Most csak gyors bekukk,(ma is jönnek még vendégek)+ Kassayrnak : Hipp ORS 200- gyógyszertárban lehet kapni, sokan vénykötelesnek hiszik,nálunk simán kiadták anno és nagyon jó!!!

     

    Pótol mindent hányós-hasmenésesnél és meg is szünteti.

     

    Én anno ezt meg Getoradet adtam neki, az is pótol csak ütösebb.

     

    Jobbulást !!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. július 14. 09:2079121.
    Bibinek boldog szülinapot! (erre járhatna az anyukája)
    Anita, szegény Csenge! 
    Kati, én actimelt itattam a  gyerekekkel, sőt múltkor, mikor Bara is meg én is rosszul lettünk, elkezdtem itatni mindenkivek és nem ment végig a  bandán! Tényleg jó! A normaflor is nagyon jó.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. július 14. 09:0779120.

    Sziasztok!

     

    Boldog szülinapot Bibinek!

     

     

     

    Kassayr, múltkor nekünk a patikában adtak Lactív-ot...az is nagyon jó, nem rossz az íze.De van egy csomó féle, csak marha drágák, amik helyrehozzák a bélflórát és megszüntetik a hasmenést:

    itt

     

    Anita, tudtok valami jó fülészt Pesten?:(Drukkolunk Csengének, meg Apjának is.Remélem tényleg elmész ma a dokihoz!!!

    Üdv:Kriszta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. július 14. 08:3579119.

    Hi!

     

    Norbiné, nagyon aranyosak a lányok! Parkolóház? Akkor úgy látszik, Eszter fiúnak készült eredetileg!

     

    Házunk készülget, kandalló kész, burkoló már majdnem befejezte a fürdőt. Ha készen lesznek a burkolatok, ígérem teszek képeket is. Egyelőre még tartjuk a szeptemberi költözést. 

     

    Réka ma reggel ágyba fosival indított, pukinak indult, de sajnos több lett belőle. Szegény, erre kelt és tökre sírt, hogy bepisiltem az ágyba! Úgy sajnáltam, nagyon megviseli szegényt ez a része. 

     

    Sajnos a Smectát nem hajlandó bevenni, tenap még lenyomott egy fél zacsit és szerintem jót is tett neki, de mára megmakacsolta magát. Na mindegy, azért anélkül is helyrejön.

     

    Anita, remélem Csenge hősiesen viselkedik majd, bár azért valahogy meg tudom érteni a legutóbbi viselkedését, amit ez a szegény kislány már végigszenvedett a fülével. Na, mindenesetre kitartást!

     

    KiaMár, jelentem, a diavetítővel egyedül annyi baj volt, hogy nem volt benne izzó! Ezer köszönet érte még 1x! Ma este megpróbálok vetíteni egyet a kis betegemnek!

     

    Jó ünneplést az ünneplőknek!

     

    Pussz!

    K

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_349885
    Torolt_felhasznalo_349885
    2009. július 14. 08:0679118.

    Sziasztok!

     

     

     Abigélnek Boldog Szülinapot!

     

    Jó reggelt!

     

     

    Tegnap megint fájt a gyomrom  nagyon szarul voltam  úgyhogy ma doki, lesz ami lesz... remélem nem dob ki

     

    Amúgy semmi extra, az Uram most vitte fel a Lányomat pestre egy fülészhez, hát remélem nem égeti be, mint multkor... basszus, nem tudták kipucolni a fülét, mert ordított-visított, nem bírta az uram lefogni  pedig nem egy csepp ember ugye...

     

    Na mindegy, remélem rendben lesz...

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. július 13. 21:0279117.
    ÁÁ csak péntek, szombat, vasárnap voltak ott....
    Igen Mimi sok éjjel felkel...majdnem minden éjszaka.. és van, hogy nagyon sokszor...
    Mindenkinek jó éjszakát!
    előzmény:
    Kukonya (79116)
    2009-07-13  20:54
  11. 2009. július 13. 20:5479116.

    Sziasztok!

     

    Na már megint fekete a betűmost ki meg be kéne lépnem hogy jó legyen de bocsi most nincs humorom...

    Boldog szülinapot az ünnepelteknek!

    Norbiné:Gyerkőcök zündérek ls a torta is nagyon gusztahúúú de meg enném

    Judit:Lettesben vagytok Gyulával????De jóóóó nektek akkor

    Mimi minden éjjel fel kel??? vagy csak néha ha rosszat álmodik?Biztos jól érzik magukat,gondolom neked meg borzalmasan hiányoznak.

    Na lépek!űpuszi mkinek

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. július 13. 20:5279115.
    Nagyon szép a  torta! Édesek  a lányok!!!
    előzmény:
    Norbiné (79114)
    2009-07-13  19:33
  13. 2009. július 13. 19:3379114.

    Sziasztok!

     

    Hoztam pár képet...

    Gyümölcsös túrótorta volt.Eszter parkolóházat kapott, mert szerelmes az autókáiba.Nagyon szeret vele játszani, már pénteken megkapta amúgy...

    Remélem Mindenki jól/jobban van!

    Üdv:Kriszta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_349885
    Torolt_felhasznalo_349885
    2009. július 13. 11:5379113.

    Sziasztok!

     

     

     Boldog Szülinapot

     

    Tegnap pesten voltam, találkoztam egy régi barátnőmmel, jajj, jó volt kicsit gyerekek nélkül  persze délben elkezdett fájni a gyomrom megint, faxa volt, valamikor éjszaka mult el  az Uram mondta, hogy menjek el az ügyeletre, mondom persze, lejárt a gyesem nincs biztosításom, nyílván kidobnak, mint a szart  na mindegy, pedig ki kellene vizsgáltatnom magam, de így...

     

    Az oviból nem jeleztek vissza, ahova jelentkeztem, úgyhogy biztos nem kellek... valamelyik nap bemegyek a munkaügyibe, bár sok reményt ahoz sem fűzök...

     

    KAti! Rékának jobbulást!  Tényleg, hogy áll  a ház?

     

    Mi még mindíg nem tudtuk bejegyeztetni a tulajdonjogokat a házra, most épp a bank szarakodik  csak akkor adja ki az engedélyt, ha beadjuk a papírokat a földhivatalba, de oda az engedélyük is kéne  úgyhogy be kell adni, aztán visszanenni a bankba az engedélyért, aztán az engedéllyel vissza a földhivatalba... hát köszi...

     

    Na megyek, a csak 1 percre ülök ide és máris veszekszenek  a gyerekek  ehhh, mindenhol jó, de legjobb otthon??????????????

     

    SZép napot!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. július 13. 10:3779112.
    Sok boldog születésnapot
    előzmény:
    kbjudit (79111)
    2009-07-13  10:15
  16. 2009. július 13. 10:1579111.
    Eszternek is boldog szülinapot!!!  Milyen tortát csinálsz?
    Kati , örülök, hogy jobban van Réka! 
    előzmény:
    Norbiné (79109)
    2009-07-13  09:55
  17. 2009. július 13. 10:1179110.

    Köszi a tippeket meg az érdeklődést és a köszöntést!

     

    Ma jobb a közérzete szerintem, egész kisimult az arca, de még fosott. Éjjel még 3x befosott, igazi vízszerűt... Adtam rá pelust is, szegény elviseli, bár nem volt nagyon feldobva az ötlettől. 

     

    Ja, tök ari volt, ma reggel közölte apjával, hogy képzeld Apa, odafolyott tegnap a lépcsőre belőlem a betegség! Újabb hányás szerencsére nem volt. Itatom, teázik meg vizet iszik, a teába én is teszek pár kristály sót, nekem is így csinálta annak idején apukám.

     

    Ma héjjában főtt krumpli lesz a emnü, Gerinek meg cékla.

     

    Ja, és hogy még panaszkodjak, vettem turiban 750 forintért egy bazi jó nacit és pólót. Hát nem lehipóztam????????? 

     

    Na, de ez legyen tényleg a legnagyobb bajunk.

     

    Pusz! Jó nyaralást a nyaralni készülőknek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. július 13. 09:5579109.

    Sziasztok!

     

    Kassayr, hogy vagytok?

     

    Boldog szülinapot Rékának és Eszterünknek!

     

    Megyek, folytatom a tortát...

    Üdv:Kriszta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. július 13. 08:5179108.

    Mindenkinek szép napot!  

    Jó reggelt!
    Kati Isten éltesse a kis beteget! Remélem jobban van már! Kiszáradás ellen minden pohár italba én egy pár kristálynyi sót szoktam tenni( gyerek orvosunk javasolta) És ha eszik ,akkor ropit. 
    Pircsi, köszi!
    A kölykök nagyon jól érezték magukat, a húgom kellő képpen elrettent... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. július 13. 08:2879107.

    Jó reggelt

     

    Kati: remélem jobban vagytoook

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. július 13. 00:1779106.

    Naneeeeeee! írtam egy csomót, erre rossz gombot nyomtam meg és elszállt

     

    nnna, akkor nagyon lerövidítve még1x

     

     

    Isten éltesse a szülinaposokat!

     

     

    Kassayr, én is a hideg kikevert kólát hallottam, sokan esküsznek rá! Jobbulást a csajszinak!

     

     

    Judit, elmehetnének hajókázni, a bkv indít a Boráros térről.  4 éves korig ingyenes, aztán 14 évesig 450 Ft.  http://www.bkv.hu/egyeb/hajo.html

     

    de egy csomó progit találsz itt is http://gyerekprogram.lap.hu/

    Kár, hogy már nincs gyerek sziget, az ingyenes volt és tuttira élvezték volna.

     

     

    Babu, örülök, hogy jelentkeztél, csudiklassz lett a kéró, irigy-irigy-irigy, de nagyon Patrik meg nagyon édes, hogy a kutyusokról már ne is beszéljek sajnálom, hogy ennyit kell melóznotok, de tudom, hogy muszáj, én is parázok, ha vissza kell mennem.

     

     

    Pinkike, én is szélkisasszony vagyok, nekimegyek mindennek, mert örökké rohanok, sietek, de a múltkori nap átlagon felüli volt ma elégedett vagyok magammal, tök jól haladtam, már készülődök a Balcsira

     

     

    Na megyek, nincs erőm újra bepötyögni az elveszett hsz-emet 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. július 12. 22:1479105.

    Folyadékpótlásra vizet, teát, limonádét és gyümölcslevet adhatunk. Hányás után a beteget néhány percnyi időközönként, kis mennyiségű folyadékkal kell megitatni, nagy mennyiséget nem szabad neki hirtelen adni, mert rendszerint újra kihányja. A szobahőmérsékletű folyadék kevésbé ingerli a gyomrot, mint a forró vagy hideg ital.

     

    én ezt találtam...

     

    előzmény:
    kassayr (79103)
    2009-07-12  21:54
  23. 2009. július 12. 22:0979104.

    Hello!

    Először is gyógyulást , ez nem tűnik annyira vészesnek eddig, nálunk 1,5 óra alatti 15x hányás volt a rekord még Annánál.

    A Tűzoltó utcai gyerekklinikán volt ilyennel, ott rendeltek erre hideg kikevert colát és sima sós chipset.Sokan ellenzik, de ha nagy gáz van, nekünk még mindig bejött.Azért először mindig a teát-vizet próbáljuk...Ha az megmarad, nincs gond.

     

    Hú, Gergőnek van huzatja(hozzánk képest).

     

     

    Boszi, lánykád szeme javul?

     

    Jutka, gondolod, nem tettem kukoricát, sonkát, ananászt is a pizzára? De a brokkolit kiszúrták, eddig ilyen nem volt benne.

     

    Mindenkinek nyugodt, békés éjszakát!

    Üdv:Kriszta

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. július 12. 21:5479103.

    Hali!

     

    Na, szülinapja alkalmából jó kis hányós fosós valami jött ki a kisasszonyon. S.O.S., fosás-hányás terén nulla tapasztalatom, mit kell csinálni ilyenkor? Mennyit itassam, ha nem marad meg benne semmi, mit adjak neki? Ez most elvi kérdés, mert szerencsére elaludt, de ki tudja. Ma háromszor kakilt, egyre durvábbakat, aztán egy fél órája kitaccsolt, de mint már említettem most alszik. Láza nincs. Nagyon nem szeretném, ha a kicsi is elkapná.

    Megyek, főzök neki friss teát.

     

    Kriszta kérdezte, hogy Gerivel hogy állunk kaja ügyben. Jól, már evett banánt, almát, meggyet, barackot, az alma nem ízlett neki túlzottan, de a többi igen. Főziből meg répát, salátát (ezt nem szerette), csillagtököt (ezt sem) és patisszont krumplival sűrítve. Olyan 1-1.2 dl-t eszik főziből. Gyümiből meg mondjuk 1,5 barackot vagy 1 banánt. Réka után ezt el sem hittem az elején!

     

    Na, jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. július 12. 11:2279102.
    Kölykök gépét utálom.. és az csak addig van bekapcsolva, míg ők használják.. 
    De azért nem szabadultok ám.. Szerintem ide fogok férni néha...
    előzmény:
    RBoszi (79101)
    2009-07-12  10:59

Címlap

top