Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2019. május 14. 21:4558026.

    Bocsanat,  az  elobbi  NEM  Niddanak   szolt,  hanem  Bagolynak.-   Rosz  gombot  nyomtam  meg.    SORRY!!!

    előzmény:
    jotudni22 (58025)
    2019-05-14  19:48
  2. 2019. május 14. 19:4858025.

    haaaaaa't,  ezt  nem  jo  tudni......


       Mert,  egy  magasan  intelligens  valaki,   mint   "Bagoly"  az  nem  szokott   unatkozni.


    Igaz, ---ez  a   NL  sem  valami  "e'rdekes"  ma  mar.----  


    De,  latod,  Bagoly,   az  e'let  nem  all  kizarolag konyvekbol,...(hiszen  ezt  nagyon  jol  tudod. )-------  en  is  rengeteget  olvastam,  evekig,   amig  aztan  valaki   egyszer  azt  mondta:  "and,  when  are  you  coming  down  to  the  REAL  LIFE, look  around  yourself!"....  stb.  stb.               Nem  volt  valami  "kedves",   sem  "tapintatos",  de  igaza  volt.   Mivel  hogy  a  gyerekek  mar  akkor  felnottek,  a  ferj  meghalt, ---       haaaaat, --- 100  szonak  is  egy  a  vege,  a local-public  library-ben  vagyok  most  "volunteer"  3x  egy  heten,---es  orulunk egymasnak.  Na,  bumm!   :-))  


    Fogalmam  sincs,  hany  eves  vagy  "Bagoly",  mi  volt  valaha  a  foglalkozasod,  de  mindezt csakis  azert  irtam,  mert   talalnod  ke'ne  valamit,  amit  elvezettel   csina'lnal. 


    Annnyhooo,----"zats  life , " :-)   it  is  what  WE  make  it.....


    persze,  nem  tudom,  milyen  az  egeszse'ged, ----szoval,  mint dilletans, ----kuldom  megis    Oszinte  jokivansagaimat,   es Kerlek,   NE  HAGYD  ABBA  EZT  AZ  IGAZAN  REMEK, KEDVES   FORUMOT.     szio-------


     

    előzmény:
    nidda (58024)
    2019-05-14  19:12
  3. 2019. május 14. 19:1258024.

     "Oreg kor: nincs energiam, unom ezt az eletet es nem talalok egy tisztesseges olvasni valot!"

    Gondolom egy bizonyos életkor után mindenki így van ezzel,-ha bevallja magának, ha nem. Az élet nem tud már újat mutatni,-minden ismétlödik,- a különbség csak minöségben vagy mennyiségben változik.....
    Az ateistáknak csak a túlvilág tartogathat még meglepetést, ha kiderül, hogy mégiscsak létezik egy teremtö. A vallásosaknak még ebben az élményben sem lesz részük, hiszen ök ezt már elötte is tudták.


    előzmény:
    Bagoly (58006)
    2019-05-09  16:09
  4. 2019. május 13. 21:1258023.

    A könyvtárban dolgozók sokat unatkoz/tak/nak.

  5. 2019. május 13. 20:4658022.

    Arra gondolok hogy én olvasok be neki a legcsúnyábban,amit nem tud elviselni,azért üldöz.Talán ismered a kifejezést,hogy "a verekedés úgy kezdődött,hogy a másik visszaütött."Én egy idő után visszaütök.Nekem ez a természetem,de hozzáteszem hogy a végtelenségig barátságos segítőkész vagyok.Aki engem nem bánt,az tőlem csak jót kap.

    előzmény:
    Bagoly (58021)
    2019-05-13  18:05
  6. 2019. május 13. 18:0558021.

    Gondolom, a kanadaiak megkoszonik. Nem volt valami szep, unnepelyes nap, huvos volt, szeles, esos, ma is az van, 6C fok, de jobb, mintha -6 lenne. Azt lmodtam, a ho is esik, de csak eso kopogott az ereszen.


    Hallod, mennyi osztobasagot tud a "baratod" osszebeszelni! Te egy nagyon szivelyes ember lehetsz, csak te figyelsz ra!


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (58018)
    2019-05-12  16:23
  7. 2019. május 12. 21:1458019.

    Igen---bizony  nagy  kar,   hogy  Maria  Callas  mar   1977 (!)-ben   meghalt..........      be'ke  poraira.      :-(

    előzmény:
    Sheriff-2 (58018)
    2019-05-12  16:23
  8. 2019. május 12. 16:2358018.

    Happy Mother's Day in Canada too.

  9. 2019. május 12. 05:4458017.

    Nekem szórakozás a zene hallgatás is.Maria Callas - YouTube

    előzmény:
    Bagoly (58006)
    2019-05-09  16:09
  10. 2019. május 12. 05:3558016.

    A kérdésre szokás szerint nem válaszoltál.Nincs nekünk miről tanácskozni,bye-bye,for the 74 millionth time.

    előzmény:
    jotudni22 (58015)
    2019-05-12  05:31
  11. 2019. május 12. 05:3158015.

    kerjuk,  sherrif  bacsi  (n e'n i ?)        NE  KEZDJEN  pimaszkodni.


    miert  nem  megy  egy  ferfi  magazinba  irogatni???


    De,  ha't,    after  all,     it  is  a  FREE  COUNTRY------   


                 csinaljon  amit  akar.........


               szorakoztato  VOLT, --------egy  ideig,  de  most  mar  tavasz  van,  es  kimehet  a  farmjara kakalni.  PARDON   !!!--  KAPALNI  !!!


     


    bye  bye    


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (58014)
    2019-05-12  01:34
  12. 2019. május 12. 01:3458014.

    "A 8 eves  kislanyom  itt  all  pont  mellettem  es  olvassa  amit irok.  Azt  uzeni:  " anyu  aszt  mondta,  hogy  a  kitorules  utan  kezet  kell  mosni."


    Jucika,


    Nem sok időm van rád pazarolni,ezért rövid leszek....HAZUDSZ.


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


    És egy rövid kérdés.Te melyik kezeddel szoktad kitörölni?

    előzmény:
    jotudni22 (58013)
    2019-05-12  00:45
  13. 2019. május 12. 00:4558013.

    Szivesen,  :-)  De,  azt  is  hozzateszem,  hogy  a  nevem  sosem  volt  "Jucika".   :-))


    A nagynenem  volt  az  egykori  JucaMuca,  es  ha  jol  tudom  a  "STORY-t" ,  O"   sok evig  jart  "csettelni"  a  Noklapjara   es  mas,  tobb  helyre  is.


    Az  egesz  ott  kezdodott,  hogy  az  egyik   u.n.   "csaladi barat"   egy  oreg  magyar  pap  volt.  Az  a  Miklos  Atya  nagyon  fontosnak  tartotta,  hogy  a  csaladunk   gyerekei  ne  felejtse'k  el  egeszen   a  magyar  nyelvet.  A  re'gi  Noklapja,  (ugy  hallottam)   egy  kedves,  baratsagos  hely  volt  beszelgetni.   Nos,  az  u.n. ORIGINAL  Membership  azota  lassan  kihalt.


    En magam  3-ik  generacios  Amerikai  Magyar   vagyok.  Vannak az  USAban   klubbok  is,  ahol  lehet  a  nyelvet  gyakorolni.


    Szuleim  jartak  tobbszor  is  egy  u.n.   "MAGYAR HAZ"-ba,     de  ma  az  a varos  egyik  legrosszabb 


    kornyeka  lett,  es csak  a  nagyon  oregek  jarnak  me'g  oda.


    Es  van  egy Kath. es egy  Ref.  Magyar  templom  is,  azaz  e'l  me'g  az  oreg  magyar  pap-bacsi.  Oszinten  be  kell  vallanom,   hogy en  es  csaladom   nem  jarunk  oda.   


    So,  it  is  ALL  just  HEARSAY.


    A  Noklapja  is valtozik,  de  olvasni  sokszor  nagyon  vicces,   fo"leg  a  sok-sok   veszekedesek  miatt,    AMELYEKET  aztan  masnap    "kitorolnek"   :-))))


    A 8 eves  kislanyom  itt  all  pont  mellettem  es  olvassa  amit irok.  Azt  uzeni:  " anyu  aszt  mondta,  hogy  a  kitorules  utan  kezet  kell  mosni."   


    :-)))


     


    Fo"  a  hygenia.                bye  


    :-)))))))))))))))))


     


     


            


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (58010)
    2019-05-09  20:59
  14. 2019. május 10. 12:5858012.

    Általában 7-8-féle paprikát szoktam ültetni,amikor még picik az újonan kikelt palánták,akkor pár nap külömbség is befolyásolja az igényeiket,úgy a fényt mint a vízet,és egyebek.Ezek sokkal érzékenyebbek mint a nagy palánták.


    Szóval az idén különböző okok miatt nem egyformák,ezért mostanában többet kell velük foglalkoznom.Mire majd lecsót készítek belőlük,akkorra elfelejtem a mostani babrálást.(vagy nem....)


    Ma nagy probléma van a képfeltöltéssel.

    előzmény:
    Bagoly (58011)
    2019-05-09  21:11
  15. 2019. május 9. 21:1158011.

    Mar tobbszor  akartam erdeklodni, mi van a paprikaiddal. Emlekszem, olyan szep kepeket tettel fel roluk, irigykedve neztem oket. Valojaban nem csodalkozom, borzaszto szelsoseges az idojaras. Jelenleg 10C fok van. Remelem, a het vegere felmelegszik, nalunk most lesz Anyak napja a het vegen. Mindig eszembe jut a boldogtalan no, aki elkezdte az egesz heccet! Csupa joszandekbol elhatarozta. hogy az anyukaknak ezen a bizonyos napon minden gyermek halabol egy szal szekfut ajandekozzon. Elvegre, ez nem nagy kiadas, ha a szomszed kertjebol lopod meg eszre sem veszik! Aztan mi tortent? Lelemenyes emberek komoly uzletet csinaltak az egeszbol, a szoban forgo nőszemely ugy megmergesedett, hogy bazarkozott a hazaba es nem allt szoba meg az ujsagirokkal sem! Legszivesebben letagadta volna, hogy az Anyak napja az o lelken szarad!

    előzmény:
    Sheriff-2 (58007)
    2019-05-09  16:23
  16. 2019. május 9. 20:5958010.

    Köszönöm a felvilágosítást Jucika,de mivel minden évben új földet (seed starter-t) veszek,ezért az nem fáradt,jelenleg még nem a kertben vannak.Ezt használom a magoknak.A képen pedig látható hogy hogy szoktak kinézni.


                Miracle-Gro Seed Starting Potting Mix - Soils - Miracle-Gro

    előzmény:
    jotudni22 (58009)
    2019-05-09  20:16
  17. 2019. május 9. 20:1658009.

    Novenyeket  nem  jo  minden  evben ugyanazokon a  helyeken  noveszteni------hacsak  nem  eleg   sok,  es  jo   fertilizert  hasznalsz  a  talajban,           vagyis,  az  u.n.  "rotation"  a  kulcsa   mindennek.       Elve'gre,  me'g  a  gyumolcs-fa'k  is  "pihennek"  minden  par  e'v  utan.


    Elne'ze'st   ke'rek, hogy  ezt  nem  tudom  rendesen  megMAGYAR=a'zni  (  :-) ,   but  I  think,  you  know  what  I  mean. 


    Have  FUN!!    :-) 

    előzmény:
    Sheriff-2 (58007)
    2019-05-09  16:23
  18. 2019. május 9. 20:0158008.

    Melegen  ajanlom a SKYPE-t.     www.skype.com


    Azon,  barmikor  beszelgethettek   "face-to-face"  rokonokkal   es  ismerosokkel,  nem  kell  kimozdulni  a  hazbol.


    (No, persze,  jo ha  egy  talalkozasi  idot  megbesze'ltek  elobb...  :-))   marmint,  hogy  kb.  MIKOR lesztek  a  computer  kozeleben........


    Teljesen  ingyenes  ez  a  remek  dolog,--------sajnos,   csak  kevesen   tudnak  rola.


    Csak  tesse'k   egyszeruen   bege'pelni  a  gepbe,  hogy:   www.skype.com 


    ----and  see  what  happens.


     


    Have  fun!   :-)         

    előzmény:
    Sheriff-2 (58007)
    2019-05-09  16:23
  19. 2019. május 9. 16:2358007.

    Egyetértek.Sajnos az öregség betegséggel jár,ami egyes embereknél a 6-venes (igen,hatvenes)éveinkben kezdődik,tegnap nálunk északon hó esett,úgy nézett ki felétek megy.


    Száz szónak is egy a vége,jobban van ez így mint fiatalon elpatkolni.Nekem pedig a papprika palántáimat kell dédelgetni,mert az idén a életemben a leges-leg-siralmasabban néznek ki.Pedig ugyanúgy csináltam mindent mint máskor.

    előzmény:
    Bagoly (58006)
    2019-05-09  16:09
  20. 2019. május 9. 16:0958006.

    Na, eheti a fene az ilyen tavaszt es az ilyen oregkort! Tavasz: fuj a szel, huvos van, szurke az eg es esore all. Oreg kor: nincs energiam, unom ezt az eletet es nem talalok egy tisztesseges olvasni valot!

  21. 2019. május 9. 03:1358005.

    Nalunk groundhog-nak emlegetik, de mivel meg ilyen kozelrol nem volt hozza szerencsem utana neztem, hogy valoban groundhog-e es ott olvastam a kulonbozo elnevezeseit.


    Meg sosem lattam itt peddig mivel kozel van az erdo, a lake Ontario igy coyote, roka, nyuszi volt boven, par eve mar nem lattam csak nyuszit tobb fele mokus van sot van chipmunk is es egy kisebb barna mokus, az utobbi kettot a cottagenal lattam ott fent nem maradnak meg a varoshoz szokott nagyobb mokusok. 


    Bizok benne, hogy sikerult jol raijeszteni es nem fog garazdalkodni nalam.

    előzmény:
    Sheriff-2 (58002)
    2019-05-08  22:04
  22. 2019. május 9. 03:0258004.

    Jaj dehogy etetem, hesegetem, de nem jarok sok eredmennyel, Ebonyt meg csak bentrol hagyon hogy rajuk szoljon, de se neki se nekem nem sok respektunk van, igy csak mergelodok, amikor felfedezem a karokat, a groundhog-ot nem lattam par napja, hatha azt sikerult elriasztanom.


    Par eve en is ultettem zinniat, most is van egy zacsko magom es van egy zacsko evelo margaretta magom is, majd ha az ido megengedi elultetem. Egyebkent a margaretta az egyik kedvenc viragom, evekig volt a kertbe, aztan biztos kioregedett, mert kipusztult.


    A narcisz valoban szep es nagyon kellemes illata van.


     

    előzmény:
    Bagoly (58000)
    2019-05-08  16:58
  23. 2019. május 9. 00:2958003.

    Ha zinniat ultetsz, nem banod meg, allandoan viragzik, szereti a napot, de megel mindenhol. 

    előzmény:
    nidda (58001)
    2019-05-08  21:17
  24. 2019. május 8. 22:0458002.

    Ennek van más neve is,mifelénk woodchuck-nak nevezik.Pár évvel ezelőtt beköltözött egy a tool shed alá az szürke volt,később hozott barátot is,az pedig fehér.


    Palántáztam,nyitva volt mindkét kapu,leültem pár percre,egyszer csak rohant mellettem,talán 2 lépésre.Egyik kapun be,a másikon ki,és ment a búvóhelyére.


    Nagyon nagy károkat tud csinálni,hasonlóan mint a beaver.El akartam üldözni,nem hallgatott rám,bekerítettem a lakosztályát hogy ne tudjon bemenni mire megúnta.


    Csináltam róla képet is,valahol megvan.A fehérnek nagyon szép színe volt.


    A kapunál ahol kiment a kőfal majdnem térdig ér,de úgy leugrott mintha nem lenne ott lépcső.

    előzmény:
    WestHill (57999)
    2019-05-08  16:50

Címlap

top