Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az a fránya izzadás

Torolt_felhasznalo_107071
Torolt_felhasznalo_107071
Létrehozva: 2005. október 20. 09:36

Sziasztok!

Van egy nagy problémám ami megkeseríti a mindennapjaimat. Bármit használok (izzadásgátlót) semmi nem használ. Valójában ezek az izzadásgátlók nem is gátolják, amelyik meg igen az aluminium-sókat tartalmaz ami a nedvesség hatására megdagad ezáltal eltőmitve a pólusokat, ergo baromi egézségtelen. Nem beszélve arról h. sokmindenre allergiás vagyok. 

Szóval a gondom az h. egyáltalán nem büdöset izzadok, hanem szinte folyik a honomaljából a víz. Ez engem baromira frusztrál mert úgy választok ruhát amin kevésbé látszik (pedig más is tetszene).. Mikor otthon vagyok akkor kevésbé jön elő, inkább ha dolgozom izgulok, randira megyek, szóval bármikor..  

Mitől lehet ez?  Mit lehet tenni ellene? Olvastam h. van vmi injekció ami megszünteti, de ezt nem nagyon szeretném kipróbálni meg drága is.

Szóval ha tudtok segítsetek, tudom h. volt már ilyen topic de arra is kiváncsi lennék h. aki azt inditotta beváltak-e neki a javasolt dolgok és ha igen melyik!

Köszönöm!

  1. 2010. Április 29. 13:32176.
    Aztamindenit! Gyorsan ki is próbálom! Kösziiii!!!Majd én is megírom az eredményt.
    előzmény:
    Mustang1966 (175)
    2010-04-29  10:46
  2. 2010. Április 29. 10:46175.

    Sziasztok!!

     

    Ajánlom minden kedves sorstársamnak a Neutro izzadásgátló spray-t(mollis a gyártó),vmi fantasztikus az eredmény,nem izzadok és ami a pláne,hogy nem csíp,nem szúr,nem viszket,mert alkoholmentes!!!!Szóval használjátok bártan,akár napi többször is,ha kell!!!Többfajta kiszerelésben lehet kapni,én próbaképp a 30ml-essel kezdtem,de áttérek a százasra.A 30ml-es 315Ft volt,tehát potom összeg,a százastól sem megyek csődbe.Az exodort már nem keresem,mert ez bevált!!!!

     

     

     

                                               Üdv mindenkinek!

    előzmény:
    Kirah (172)
    2010-04-28  18:53
  3. 2010. Április 29. 09:47174.

    Nálam még nem teljes a siker, mert ha nem használok S.A.-t mintha mi sem történt volna. Egyébként ez most fura kérdés lesz, de ti mit gondoltok arról hogyha valaki le van izzadva. Úgyértem ha férfi az illető annyira nem találom borzalmasnak mintha nő. Mert az biztos hogy nem szép látvány egy hónapljban csurom viszes nő, de szegény mit tegyen ha ez társadalmilag nem egy elfogadott dolog. Egyébknt szeretném ajánlani egy természetes dolgot. A bonprix-nél van egy ilyen  hónaplj "betét" amit a polóba, blózba lehet tapasztani. Még sose próbáltam de annyir megér amennyibe kerül, benne van az online katalógusba. Ez mind szép és jó lenne nade mivan ha az ember toppot vagy újjatlant akar felvenni, pláne ilyen melegbe amik jönnek.

    Egyébként én próbáltam kezeltetni először természetes úton ezt a stressz dologot. Pszichológussal, dehát többet ártott mint segített. Borzalmas volt! Ajánlom még, ha van egy kis időtök egy könyvet (persze csak azoknak akik stressz miatt produkálnak tünetet) a címe Louise L. Hay - Éld az életed. Nagyon érdekes könyv! Baromira irigylem azokat akiknek a személyiségéből sugárzik a nyugottság és a jókedv. Tök jó lehet nekik

    előzmény:
    sidney06 (173)
    2010-04-28  19:30
  4. 2010. Április 28. 19:30173.

    Sziasztok!

    Érdekes ez a stresszes izzadás, mert mondjuk 7végén deo-t használok, de nem izzadásgátlósat, és sosem látok foltot. Viszont egy pörgős munkanapon már az első óra után leizzadok sajnos. És hiába próbátam 24 vagy 48 órás izzadásgátlót, az eredmény mindig ugyanaz.

    Az SA-t nem mertem kipróbálni, mert érzékeny bőrű vagyok, és mástól is hallottam erről a fura érzésről, mikor nem távozik az izzadtság. Kicsit rémisztő azért...

    De örülök, hogy visszanyertétek az önbizalmatokat és nektek sokat segített!

    előzmény:
    Kirah (172)
    2010-04-28  18:53
  5. 2010. Április 28. 18:53172.

    Exodort lehet patikába venni, én ott kaptam. Menj be több helyre, valahol csak lesz. Érdekes mert én egyből kaptam a környékemen egy pici patikába. Még meg is kérdezte a nő hogy sray-set vagy simát kérek e. Egyébként, ahogy írtam az S. A.-t használom. Folyamatosan kell használni és csak kicsit. Bár érdekes mert ha nem izzadok akkor olyan fura érzésem van napközbe, amit nem tudok jellemezni. Ha meg nem kenem pár napig akkor az első nap után újra visszajön az izzadás. Talán nem olyan mértékbe de mégis. Nem tudom ti hogy csináljátok hogy heti háromszor használjátok és utána márcsak hetente meg havonta. Én ezt nem nagyon tudom elképzelni de örülök hogy nektek így van.

    Szöszi Gratula neked! Bizony jó dolog ha nem feketét kell felvenned!

    Én is igyekszem színeset felvenni, pont ma vettem egy szép sárga pólót!

    Én még óvatos vagyok de az ember nem játhat egész életében feketébe ha imádja a színeset. Borzasztó!

    Talán nem ide illik de értekességképpen, múlt nyáron voltunk nyaralni 10 napig. Ebben az az érdekes hogy akkor nem használtam semmi mesterséges cuccot csak a sima DEO-mat és komolyan mondom mind a 10 napig 24h-ban csont száraz voltam. Gondolom ebből tudjátok hogy nekem stressz és feszültség miatt van a dolog. Szóval csak annyit akartam ezzel mondani hogy tudom nem könnyű magyarországon nyugottnak maradni és ellazulni, de muszáj! Szóval ajánlom nektek is. Lazuljatok amenynit csak tudtok! Egyébként a napi 3 csésze Zsájatea is kiváló! Az íze érdekes de mindíg jó meginni egy csészével, valahogy jólesik. Ajánlom nektek is.

    előzmény:
    Mustang1966 (171)
    2010-04-28  08:56
  6. 2010. Április 28. 08:56171.

    Sziasztok!!!

     

    Remélem él még ez a fórum!!Úgy örültem,mikor láttam,hogy ezzel az izzadás problémával nem vagyok egyedül!!!

    Erőt ad ahhoz,hogy folytassam a keresést a megfelelő szer után illetve kevésbé szorongok,mert tudom,ti megértitek,miről beszélek!!

    A problémám jó 10 évre nyúlik vissza,bár akkor talán még nem zavart ennyire és ezáltal nem is izzadtam "úgy".

    Először 8.-os koromban vettem észre egy sulibuli alkalmával a nagy pacákat a hónom alatt.Aztán legközelebb,mikor 14-15éves voltam és azóta folyamatos a probléma fennállása.

    Kűzdöttem ellene,ahogy ti is:feketét vettem fel.A szekrényem tartalma 99%-a fekete pólókból áll,szörnyű.Szívesen felvennék pirosat,szürkét,bármit.Mindeki a környezetemben hülyének néz emiatt és ha félve elmondom a problémát,vagy legyintenek,hogy ugyan,hát mindenki izzad,vagy kinevetnek,hogy paranoiás vagyok és beképzelem magamnak.

    Én is kísérleteztem a solutio antisudorica-val,nem a legjobb,szétmarta a hónaljam és vasszagom lett.Tehát más után néztem.Tegnap kérdeztem a patikában,van-e exodor,válasz:nem ismerem.Ok,menjünk tovább.Kaptam egy neutro dezodort,tegnap befújtam vele magam,várom a nagy eredményt,egyelőre szárazság.

    Visszatérve a s.a-ra,kezdetben marha jó volt,sehol egy árva nyom!

    Aztán mivel nem tudtam minden nap használni,ezért vissza-visszatért az izzadás,bár nem olyan mértékű.Csak ez a vasszag nem tetszett sehogy sem.a marást még kibírtam volna vhogy...

    Szóval megyek az exodor után is,remélem ti sem adjátok fel!!!

    Üdv mindenkinek!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. Április 27. 22:05170.

    Szia Carry!

     

    Én 26 évesen ugyanezzel a problémával küzdöttem hosszú-hosszú éveken át.A ruhatáram egy szóval meghatározható volt: fekete.Mert azon ugye kevésbé látszik.De nekem annyira mániámmá vált, hogy bulizni sem mentem,szinte a munkán kívül állandóan itthon ültem,pedig alapvetően egy nagyon nyüzsgős nőszemély vagyok...De hogy a lényegre térjek,VAN MEGOLDÁS!!! :)

    Sokan írták a Solutio Antisudoricát és én is ezt ajánlom Neked.Egyrészt fillérekért (300.- körül van a gyógyszertárakban) hozzájuthatsz,másrészt tényleg csodákat művelt.Olvastam, hogy páran panaszkodnak, hogy csíp,ezt én is tapasztalatam,de ezt mindenkinek magának kell kisakkozni, hogy mennyit tesz a vattára,legalábbis én elég keveset szoktam,nekem úgy nem csíp és a hatás ugyanolyan jó.Február óta használom,az elején heti 3x,de most már ott tartok, hogy 2 hetente egyszer kell csak.Bár ha tudom, hogy például randira megyek vagy valami olyan eseményen veszek részt ahol kicsit stresszelek,akkor az előtte levő estén használom és akkor tuti nem ér meglepi.:)

    Pár héttel ezelőtt pedig voltam egy óriásit shoppingolni.:) Életemben először élveztem is a ruhavásárlást,mondanom sem kell feketét egy darabot nem vettem.:) Nekem valóban megváltoztatta az életemet,végre van önbizalmam és bátran hordom a színesebbnél színesebb rucikat.

    Sok sikert hozzá Neked is! Remélem majd arról is fogsz írni , hogy Neked bevált-e...Üdv.:Szöszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_107071 (1)
    2005-10-20  09:36
  8. 2010. Április 19. 11:41169.

    Szia Momoka!

     

    A szervezetnek nem tesz jót hogy nem izzadhat, mert az természetes dolog, persze az nem ha túlzottan, de az "inkább kinnt mint bennt" vonatkozik az izzadásra is. Én úgy szoktam az antiszudorizát használni hogy amennyire csak lehet ritkán és tartok nagyobb időszakú szüneteket, hogy egy kicsit had tudjon izzadni a szervezetem. Azt nem tudom, hogyha épp nem izzadsz tőle akkor hol jön ki. Nálam még sehol máshol nem mutatkozott ellendolgozás... Szerintem kezdj az Exodorral, mert az valamivel gyengébb oldat és van akinek az is beválik. Én is azt próbáltam először. Arra rá van írva a használata. Én is mindíg feketébe jártam, de van hogy az sem segített mert a az izzadás sója azt is kimarta...tiszta nevetséges hogy egy ilyen apróság mekkora gondot okoz egy ember életében.

    Én az antisud. úgy használom hogy este alvás előtt meg kell tisztítani a hónaljat és vattával mártovatva bekened vele, de nagyon kell vigyázni mert sok mennyiségbe nagyon mar. Azért kell este mert lefekszel aludni és akkor nyugalmi állapotba van a szervezeted és akkor a leghatásosabb. Reggel le kell mosni, szárazra törlöd és mehet rá a rendes dezodor. Én szoktam dezodor előtt egy kis hidratálót rakni rá mert a szer kicsit kiszárítja azt a bőrterületet.A hatás ha nem rax sokat nem csíi ki az éjszaka folyamán és kb. 3-4 nap elteltével elvileg nem izzadsz. Az elején minden nap használhatod aztán csökkentheted a használatot. Van hogy heti egyszer elég de lehet hogy majd havi egy is elég lesz... az is lehet hogy egy idő után már nem is kell majd.

    Sok sikert

    előzmény:
    momokaaa (168)
    2010-04-18  10:38
  9. 2010. Április 18. 10:38168.

    Sziasztok!

    Utánanéztem ennek az Antisudorica-nak ,érdekelne is a dolog,csak lenne kérdésem:

    Ha tényleg "elmúlasztja" az izzadást,az nem káros az a szervezetnek?Mármint hogy a méreganyagok amik azzal távoznának utána hol fognak? 

    Nekem is van ezzel problémám,és jó lenne már egy kis segítség,mert a bolti cuccok nem válnak be,vagy csak ideig-óráig...És mindjárt itt a nyár,nem akarok állandóan feketébe öltözni... 

    Ti hogy használjátok?Esténként fürdés után,vagy reggel?és utána lehet sima bolti dezodort használni?

    Előre is köszi  

    előzmény:
    Kirah (167)
    2010-04-16  17:37
  10. 2010. Április 16. 17:37167.

    Én a patikába vettem az Exodort, az Antisudoricát is szintén.

    Exodor nekem is jó tapasztalat volt de nagyon hamar elmúlt a hatása. Néhány alkalomig tök szárazság volt de után, igaz nem ugyanannyira de izzadtam. Én hónapjra használom. 

    Az antisudorica- naturland tényleg erős, és gázos a dolog ha csíp, viszont ha keveset raksz belőle egyáltalán nem csíp és eddig bevált. Remélhetőleg hosszútávra is. Tényleg káros de nem kell minden nap haszálni és ha bejön akkor akár heti egyszer elég szerintem. Attól már talán nem lesz semmi bajunk nem igaz?

    előzmény:
    Anda39 (166)
    2010-04-13  20:31
  11. 2010. Április 13. 20:31166.
    Exodort az internetről rendeltem (biobolt.hu), igaz, így többe került a postázás költsége, mint maga a szer, de máshol egyszerűen nem találtam. Egy éve üldözöm mindenféle drogériákban, de sehol sem ismerték.
    előzmény:
    dee24 (162)
    2010-04-11  19:21
  12. 2010. Április 13. 20:28165.

    Hát tudod engem nem érdekel az alumínium. Az már annál inkább, hogy végre nem kell fürdés után fél órával azzal foglalkozni, hogy mennyire megizzadtam és milyen büdös vagyok. Utáltam magam ezért, de hiába használtam bámit, nem segített. Most meg már jól érzem magam a bőrömben - alumínium ide vagy oda.

     

     

    előzmény:
    Micimackó80 (163)
    2010-04-12  14:39
  13. 2010. Április 13. 17:55164.
    én mindakét terméket használtam egy ideig (exodor,antisudorica) legutobb az exodort... tavaly nyáron kentem vele utoljára... azóta csak sima dezodort használok és nem jött vissza a nagy tócsa a hónaljamba :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. Április 12. 14:39163.

    Beleolvastam jó pár hozzászólásba,hogy sokan mennyire istenítik az exodort és az antisudort,gondoltam,utánanézek,hogy mik is tulajdonképpen ezek  a csodaszerek.Először is, mindenhol azt hallani,hogy milyen káros hatása lehet a nagy márkás dezodorokban is alkalmazott alumíniumszármazékoknak.Pedig azok még egyéb segédanyagokkal is keverve vannak,tehát nem olyan tömények lehetnek,de a két "csodaszerben"ugyanúgy alumíniumsók vannak tisztított vízzel vivőanyagként.Hát,ha belegondolok,hogy tömény alumínium származékot kenjek a hónaljamra,akkor már inkább a neves dezodorokat választom.Nem csodálom,hogy olyan koncentrációban hatásos... Olyat is írtak,hogy kimarhatja a textíliát,jézusom,akkor mit csinál a hónalj belsejében lévő mirigyekkel?Köszönöm,inkább nem élnék vele.Persze,mindennek lehet mellékhatása,szinte minden termék tele van károsnak mondott anyagokkal,de ha ebből indulnánk ki akkor ne használjunk semmit,mert minden rossz.Ahogy megláttam,hogy a két termék fő összetevője az alumínium,engem ez megijeszt kissé.

    Hozzáteszem,én egyiket sem próbáltam,csupán csak a véleményem írtam le,hogy kissé ijesztő ez az egész.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. 2010. Április 11. 19:21162.

    szia

     

    és abban tudnál segiteni, hogy hol lehet ezt kapni?

    előzmény:
    Anda39 (161)
    2010-04-08  20:50
  16. 2010. Április 8. 20:50161.
    Lehet, hogy már írta valaki, nekem az EXODOR segített. Semmi más, még a Vichy sem, hiába volt jó drága...Ezt az izét, amit lejjebb dícsérnek nagyon, még nem próbáltam, az volt a legeslegutolsó reményem, de szerencsére nekem ez a cucc is bevált.  Kb. 600 Ft (pontos árra nem emlékszem, ráadásul neten rendeltem, mert sehol nem kaptam) Vattára rakok kicsit, ezzel kenem be a hónom alját este fürdés után. Minden nap nem is kell használni, és hat! Annyira örülök, mert nagyon kellemetlen volt eddig. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_107071 (1)
    2005-10-20  09:36
  17. Torolt_felhasznalo_258520
    Torolt_felhasznalo_258520
    2010. Április 7. 21:45160.

    Szia--sziasztok!

     

    Biztos nagyon kellemetlen lehet az izzadás, én meg sajna nem izzadok és ez sem egészséges. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_107071 (1)
    2005-10-20  09:36
  18. Torolt_felhasznalo_673183
    Torolt_felhasznalo_673183
    2010. Április 7. 20:52159.

    Sziasztok. Többek között még itteni olvasataimból jutottam pár éve arra, hogy kipróbálom az antisudort. Az eredmény tényleg olyan fantasztikus, mint ahogy azt sokan leírják, semmi izzadás, semmi szag. Nekem a bőrömet sem irritálta különösebben, hetente egyszer bekentem vele, és teljesen jó volt. DE nem is olyan huzamos használat után úgy éreztem, mintha - ez most durván hangzik, de nem tudom hogy megfogalmazni - valami lenne a hónom aljában. Nem akarom azt mondani, hogy dudorok, mert kívülről nem lehetett érezni, viszont irtó kellemetlen érzés volt, hogy folyamatosan érzem a hónaljamat, de nem a bőrét, hanem belül, mintha az egész bedagadt volna, befelé. Úgyhogy abbahagytam, mert azt gondoltam, hogy ettől van, és csodák-csodájára elmúlt. Egy évvel később megint vettem egy üvegcsével, gondoltam biztos csak beképzeltem. Egy hónap használat után pontosan előjött ugyanez az érzés.

    Szóval csak azt akarom mondani, hogy bár nem tudom mitől volt, a tömény aluminium rakódott-e fel, vagy az izzadság nem jött ki, hanem ott gyűlt valamilyen mértékben a dagadás érzetét keltve? Passz, mindenesetre inkább nem vártam meg, hogy olyan mértékű legyen a dolog, ami már komolyabb egészségügyi problémákat okozhatna. Úgyhogy inkább vállalom azt, hogy izzadok, kellemetlen érzés rettentően, sajnos más megoldást még nem találtam, szívesen kipróbálnám a kristálydeókat, de kétlem, hogy bármit használnának, a komoly izzadás ellen, ha még a vegyszer is csak tömény formájában képes. Sajnos nagyon elbizanytalínott abban ez a dolog, hogy kenjek e magamra normál deot, amiben szintén van alu csak nem olyan mennyiségben... Nem vagyok egy megszállott "mindentől rákot kapok úgyhogy levegőt se veszek" mániás, sosem érdekelt ez az aluminium téma sem. Ami mondjuk szerintem még annál is rosszabb, az tényleg az, ha bezárjuk az izzadságot, mert az ugyanúgy ki akarna jönni valahol, de nem tud. És nem éreztem, hogy bárhol máshol jobban izzadnék, miközben használtam. Szóval inkább izzadok, nem veszek fel szürkés pólókat, műszálas ruhát alapból nem, túl lehet élni így is, nem kell az embernek feltétlenül pulóverben ülnie egész nap, csak fifikásabban kell öltözködni :) A sima deok közül pedig biztos mindenki talál magának megfelelőt, ami az izzadságot ugyan nem csökkenti a várt mértékben, de a szagot megszünteti. (Nekem pl. a legjobban a narancssárga adidas jön be). Na csak ennyit akartam, remélem másnak nincs ez a kellemetlen érzése, csak a totális szárazságot élvezheti, de vigyázzatok, hiába naturland termék, az még nem jelenti azt, hogy natur is. Aluminiumsó + alkohol - nem a lebarátságosabb párosítás...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. 2010. március 24. 14:41158.

    Igen, engem is csípett, az első 3 alkalommal bekentem magam, akkor semmi viszketés nem volt.

    De velem is megtörtént úgy csípett meg viszketett, ááááá...

    De ha kevesebbet teszel a vattára, és nem dörzsölöd be úgy a hónodalját, hanem csak finoman átkenegeted, akkor nem fog csípni!!

     

    Vigyázni kell a mennyiséggel!! Ha túl sok, akkor csíp.

    Úgy látszik a SA sok mindnekinek hazsnál :))))) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. március 21. 20:08157.

    Sziasztok!

    Használom az S.A-t, az izadtságom teljesen elmúlt:):):)

    Nagyon boldog vagyok, de....első nap semmi mellékhatása nem volt, 2 nap múlva bekentem este, rettenesen csípett, pedig nem volt vizes a hónaljam...hólyagosra dagadt.:S

    Kenegettem, végül elmúlt.

    Most megint csíp,de az utóbbihoz képest nem vészes...inkább kibírom, örülök hogy bevált.

     

    De mit tehetnék a csípés és a viszketés ellen?!?!:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. 2010. március 21. 00:47156.

    Szia!

     

    Ami nekem bevált az a Exodor nevezetű termék. Bioboltokban lehet kapni.

    Keress rá, olvass utána.

    előzmény:
    pitypang18 (154)
    2010-03-17  18:27
  22. 2010. március 20. 11:45155.
    Hahóóóóó:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  23. 2010. március 17. 18:27154.

    Sziasztok!

    18 éves vagyok, és kb. 3-4 éve szenvedek a nagy mértékű izzadástól. Eddig teljesen bele voltam betegedve ebbe, és az izzadásból származó hátrányokba...nem vehetek fel bármit, mert átüt, nem viselhetek színes fölsőket, csinos ruhákat.

    Az égvilágon mindenféle deo-t, stiftet, spray-t kipróbáltam, de semmi sem használt csak a folt maradt. 

    Aztán rátaláltam erre a fórumra, és megörültem hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával

    Most próbálom az SA-t, remélem beválik, mert már nagyon elkeserítő ez a harc:'(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. március 13. 20:17153.

    És ha már ezek közül mindegyiket kiprobáltam és egyik se használ?:(

    mit csináljak az old spice az ha jol tudom férfibe van apának jo dehát férfit hazsnáljak??kérlek segitsetek:(( mingyárt itt a nyár....:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_215498
    Torolt_felhasznalo_215498
    2009. október 27. 14:30152.

    O.k

    Utánna nézek mindenféleképpen. Köszönöm szépen a tanácsod 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
    2009-10-27  14:19

Címlap

top